Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-10, 23:58   #721
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Nosilam i juz w trakcie sygnalizowalam, ze zęby zmieniaja miejsce.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:41   #722
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Nosilam i juz w trakcie sygnalizowalam, ze zęby zmieniaja miejsce.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Oj NinaSimone, to nie wiem dlaczego tak
A jaką retencję miałaś? Bo słyszałam że są różne.

Chciałam jeszcze spytać osoby już leczące się CA: Czy płaciłyście dodatkowo za striping? I czy to dużo 450 zł za komplet CA na jedną szczękę?
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 21:40   #723
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

za jedną 450? To gdzie jest tak tanio?
U mnie 600 to minimum..
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 07:42   #724
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez magda2291 Pokaż wiadomość
za jedną 450? To gdzie jest tak tanio?
U mnie 600 to minimum..
Na jedną szczękę za 3 sztuki CA 450 zł. Czyli za 2 szczęki (górną i dolną) mam płacić 900 zł. Wizyty mam płatne 50 zł, a ze stripingiem 80 zł.
Ale faktycznie to i tak chyba jest tanio bo gdzie indziej jak pytałam to właśnie było po 600- 800 zł.
Na te aparaty poszłam z polecenia koleżanki. Teraz też jestem zdziwiona bo to ceny w Warszawie.
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 19:56   #725
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

To tanio, ja płacę 650 zł za jeden łuk (jest szczęka i żuchwa a nie szczęki )

pierwsza wizyta 400zł (plan leczenia, odcisk góry i dołu i model z końcowym efektem leczenia), pantomogram 80, dwa łuki 1300zł.
Znalazłam ten gabinet przez groupon, polecam sprawdzać co jakiś czas serwisy kuponowe, bo coraz częściej można tam znaleźć oferty na aparaty CA.
Dzięki kuponowi za nakładki na 1 łuk na 3 miesiące zapłaciłam 999zł zamiast 1950.

Dziś odebrałam pierwszy komplet i zdziwiłam się, że wcale nie seplenię a tego bałam się najbardziej
Natomiast czuję niepohamowaną ochotę poprawiania aparatu przez przygryzanie, bo to pierwszy dzień i jeszcze nie jest dopasowany. Na razie to drażni, mam ochotę go zdjąć i wtedy skupiam sie na zaletach tego aparatu by wytrwać
ciekawe jak będzie z zasypianiem..

Zrobiłam sobie zdjęcia przed, ciekawa jestem czy za miesiąc będzie widac efekty
pozdrawiam wszystkich zaalignerowanych
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 20:22   #726
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
To tanio, ja płacę 650 zł za jeden łuk (jest szczęka i żuchwa a nie szczęki )

pierwsza wizyta 400zł (plan leczenia, odcisk góry i dołu i model z końcowym efektem leczenia), pantomogram 80, dwa łuki 1300zł.
Znalazłam ten gabinet przez groupon, polecam sprawdzać co jakiś czas serwisy kuponowe, bo coraz częściej można tam znaleźć oferty na aparaty CA.
Dzięki kuponowi za nakładki na 1 łuk na 3 miesiące zapłaciłam 999zł zamiast 1950.

Dziś odebrałam pierwszy komplet i zdziwiłam się, że wcale nie seplenię a tego bałam się najbardziej
Natomiast czuję niepohamowaną ochotę poprawiania aparatu przez przygryzanie, bo to pierwszy dzień i jeszcze nie jest dopasowany. Na razie to drażni, mam ochotę go zdjąć i wtedy skupiam sie na zaletach tego aparatu by wytrwać
ciekawe jak będzie z zasypianiem..

Zrobiłam sobie zdjęcia przed, ciekawa jestem czy za miesiąc będzie widac efekty
pozdrawiam wszystkich zaalignerowanych
No to chyba na prawdę mało mnie to wszystko wyniesie, z czego się bardzo cieszę

Dziś miałam wizytę kontrolną i okazało się że już wystarczy noszenia CF. Zrobili mi odciski i w poniedziałek odbieram moje pierwsze CA Już nie mogę się doczekać.

Ja płaciłam za pierwszą wizytę 140 zł. W tym był Brux Checker, plan leczenia i pierwsze odciski. Prześwietlenie wszystkich zębów robiłam gdzie indziej i też 80 zł dałam. Czyli na początek wyniosło mnie to 220 zł . A nie było to z grupona czy podobnych.
Kiedyś natknęłam się na ofertę gruponową na CA, ale nie zawierała ona CF, a mało kosztował jedynie pierwszy komplet nakładek. Moja znajoma się tak nacięła. Poszła z tego kuponu i później została postawiona przed faktem że taka mała cena to tylko za pierwszy komplet. No ale została w tym gabinecie z leczeniem bo chciała go kontynuować. Teraz żałuje bo praktycznie każda nakładka jej pęka
Ciekawe jak będzie w moim przypadku. Prawdę mówiąc trochę mnie martwi to pękanie u niej.
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 21:15   #727
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Na czym
Polega i jak wyglada bruxchecker?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 22:16   #728
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Na czym
Polega i jak wyglada bruxchecker?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Brux Checker to jest taka cieniuteńka czerwona nakładka:
http://www.scheu-dental.com/fileadmi...7_06_11_GB.pdf

Nosi się ją 12 godzin. Na niej widać jak są starte zęby (dokładne miejsca) i ukryte wady, które są niewidoczne gołym okiem.
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 06:26   #729
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

I co to ma na celu? Bo chciałam założyć CA ale nie wiem, czy z moim bruksizmem się nadaję :P
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 07:43   #730
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
I co to ma na celu? Bo chciałam założyć CA ale nie wiem, czy z moim bruksizmem się nadaję :P
Ma to na celu wykazanie w jaki sposób ma być zrobiony Clear Fusion i czy w ogóle można się leczyć Clear Aligner.
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 20:52   #731
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Pokaleczyłam sobie dziąsło przy ósemce, więc deko przytrymowałam wysokość wkładki w tym miejscu, bo idzie zwariować..
Mam nadzieje, ze aparat stanie sie za jakiś czas mniej drazniący.

Ile czasu wam zjamowało zeby nakladka soft dopasowała sie dobrze do zębów???
( a własciwie zęby do niej), bo na razie mi odstaje, ale minęła dopiero doba.
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 06:47   #732
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

U mnie nie btlo retinera przy aparacie stalym. Tylko aparat ruchomy co wyszlo dopiero miesiac przed zdejmowaniem stalego.

Mozecie powiedziec na jaki czas macie zaplanowane leczenie CA?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 13:47   #733
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
U mnie nie btlo retinera przy aparacie stalym. Tylko aparat ruchomy co wyszlo dopiero miesiac przed zdejmowaniem stalego.

Mozecie powiedziec na jaki czas macie zaplanowane leczenie CA?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ale jak to, po aparacie stałym miałaś jeszcze prostowane zęby aparatem zdejmowanym?

Ja noszę retainer zdejmowany na górę i na dół. Tylko że na górę mam szynę relaksacyjną jako retainer, a na dół normalny retainer zdejmowany. Jak na razie u mnie nic się w zębach nie przestawia.

U mnie leczenie CF+ CA było zaplanowane na 8- 9 miesięcy, a w sumie udało się jakoś tak w niecałe 7 miesięcy.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 15:15   #734
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Jestem pod wrażeniem po 2 dobach juz zrobiła mi się szpara między jedynkami, nie wiedziałam że to może aż tak szybko działać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13.05.14.jpg (34,3 KB, 284 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18.05.14.jpg (19,6 KB, 246 załadowań)
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 16:31   #735
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
Jestem pod wrażeniem po 2 dobach juz zrobiła mi się szpara między jedynkami, nie wiedziałam że to może aż tak szybko działać
Bardzo ładnie Tak właśnie działa CA.

Jednak dziwi mnie u Ciebie jedna rzecz. Ze zdjęcia wynika że masz zgryz głęboki. Dlaczego przez CA nikt nie zaproponował Ci aparatu do intrudowania (wbijania/skracania)dolnych zębów przednich? CA jedynie ustawi zęby estetycznie w szeregu ale wada i jej następstwa (nieciekawe z resztą) niestety nadal pozostaną
Czy ortodonta nie zwrócił Ci na to uwagi?
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 14:48   #736
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Wbijanie i skracanie zębów?!
zaproponował mi zmianę wady poprzez zmianę ustawienia zębów własnie clearem (bo zakładam ze chodzi Ci o to, że prawie cale dolne zęby przy zgryzie są zasłonięte górnymi) i własnie z tego powodu do niego poszłam, poza chęcia estetycznej zmiany.
Na modelu gipsowym widziałam prognozę za 4 miesiące i tam ewidentnie mniejszą częśc dolnego łuku górne zęby beda zasłaniały. Jeśli przesuna się zgodnie z założeniami.

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2014-05-19 o 14:49
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 15:04   #737
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
Wbijanie i skracanie zębów?!
zaproponował mi zmianę wady poprzez zmianę ustawienia zębów własnie clearem (bo zakładam ze chodzi Ci o to, że prawie cale dolne zęby przy zgryzie są zasłonięte górnymi) i własnie z tego powodu do niego poszłam, poza chęcia estetycznej zmiany.
Na modelu gipsowym widziałam prognozę za 4 miesiące i tam ewidentnie mniejszą częśc dolnego łuku górne zęby beda zasłaniały. Jeśli przesuna się zgodnie z założeniami.
Przepraszam, wiem że to trochę przerażająco może brzmi. Ale tak, dokładnie chodzi mi o to o czym piszesz.
Jeśli orto chce Ci zrobić tak jak piszesz to zakładam, że zęby dolne będą wychylone brzegami siecznymi do przodu. Wtedy dożywotnio niestety retainer musi być, bo to niestety słabe rozwiązanie. Gdybyś miała 'wbite' zęby dolne na etapie przed CA to istnieje bardzo nikłe prawdopodobieństwo nawrotu do ich wcześniejszego położenia. Wtedy szyjki jedynek i dwójek dolnych miałabyś na poziomie dolnych kłów, czyli byłoby prawidłowo. To co teraz orto planuje zrobić Ci za pomocą CA to tzw kamuflaż, aby tylko estetycznie było ok. Tylko niestety ciężko będzie ten stan utrzymać ze względu na przeciążenia na zębach. Gdyby orto zrobiła Brux Checker i analizę z nim to by to wiedziała. Ale zakładam, że nie robiła tego u Ciebie, bo o tym nie pisałaś.
Kolejna rzecz to symulacja, czyli pokazanie na modelach gipsowych efektu końcowego leczenia. Tak na prawdę pacjentowi można pokazać wszystko, a jakie będą efekty wychodzi dopiero w tzw. praniu. Chcieć można i oczekiwać dużo, ale nie zawsze nasze zęby pozwalają na idealne ustawienie.
Moim zdaniem jednak należy nie tylko estetycznie poprawić uśmiech, ale i naprawić wadę. Wszystko po to aby uniknąć w przyszłości przykrych konsekwencji i utraty zębów.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 20:17   #738
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

O rany

Nigdy nie słyszałam o "wbijaniu" zębów. Na czym dokładnie ta procedura polega???
Bo na razie w mej wyobraźni mam obraz skracania wysokości zębów, a to chyba nie o to chodzi? A może?

Idąc do niego pytałam czy zakładać stały aparat czy clear, bo chciałam właśnie tą wadę skorygować, nie chce zjeść zębów..
Estetyczna zmiana była fajną opcją przy okazji, też ważną, ale jednak tyło zgryz był kwestią pierwszoplanową.

nie miałam Brux Checker..

On tylko mi powiedział, że będzie mi podpiłowywał guzki zębów po zakończeniu leczenia żeby na pewno pasowały w nowym ułożeniu.

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2014-05-19 o 20:18
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 20:46   #739
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
O rany

Nigdy nie słyszałam o "wbijaniu" zębów. Na czym dokładnie ta procedura polega???
Bo na razie w mej wyobraźni mam obraz skracania wysokości zębów, a to chyba nie o to chodzi? A może?

Idąc do niego pytałam czy zakładać stały aparat czy clear, bo chciałam właśnie tą wadę skorygować, nie chce zjeść zębów..
Estetyczna zmiana była fajną opcją przy okazji, też ważną, ale jednak tyło zgryz był kwestią pierwszoplanową.

nie miałam Brux Checker..

On tylko mi powiedział, że będzie mi podpiłowywał guzki zębów po zakończeniu leczenia żeby na pewno pasowały w nowym ułożeniu.
Ja to nazywam wbijaniem zębów tak aby było obrazowo. Orto mówią na to właśnie skracanie. Tylko że zęby wtedy jako tako się nie skracają, a właśnie wbijają. Bo np. tak jak u Ciebie po wbiciu/ skróceniu szyjki jedynek i dwójek dolnych byłyby na poziomie mniej więcej szyjek kłów dolnych. Zęby górne nachodziłyby na mniejszą powierzchnię zębów dolnych i nie byłoby zgryzu głębokiego.
Mam nadzieję że dobrze to wytłumaczyłam.

Skoro masz tyło zgryz dodatkowo, to ja nie rozumiem takiego postępowania w leczeniu u Ciebie.
W każdym razie CA nie pomoże na tą wadę. Od tego są aparaty pomocnicze (np. CF i jego modyfikacje).
Dodatkowo nie rozumiem tego piłowania guzków. Przecież takie postępowanie pogłębia tylko zgryz głęboki. Natomiast przy tyło zgryzie też na pewno nie pomoże. Jedynie może pogorszyć sprawę, ponieważ piłowanie guzków obniża zwarcie i są wtedy większe obciążenia w stawach skroniowo-żuchwowych. Wynika to z logiki, ponieważ w momencie spiłowania guzków ma się większą odległość między szczęką górną a żuchwą. Dlatego też trzeba włożyć więcej pracy w mięśnie skroniowo- żuchwowe aby zagryźć szczęki podczas np. jedzenia. Prowadzi to do zwiększonego napięcia mięśni, a w konsekwencji do zaburzenia w stawach.

A miałaś chociaż badane stawy skroniowo- żuchwowe przez tego orto u którego się leczysz? Czy przykładał palce w okolice uszu i kazał otwierać i zamykać szeroko buzię?

Aha, aparat stały przy tyło zgryzie też niewiele sam w sobie pomaga. Konieczne są aparaty wspomagające (np. Twin Block) lub chociażby wyciągi gumowe(jeśli wada nie jest zbyt duża).

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2014-05-19 o 20:49 Powód: info
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 08:53   #740
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

To jest stomatolog który zajmuje się CA, w tym gabinecie ortodontka zajmuje sie tylko aparatami stałymi..
spytam o to przy najbliższej wizycie, zmartwiłam się
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 13:06   #741
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
To jest stomatolog który zajmuje się CA, w tym gabinecie ortodontka zajmuje sie tylko aparatami stałymi..
spytam o to przy najbliższej wizycie, zmartwiłam się
Absolutnie nie chciałam Cię zmartwić swoją wypowiedzią. Przepraszam

Wiesz, denerwuje mnie po prostu podejście lekarzy dentystów. Bardzo często spotykam się z tym że pacjenci są leczeni po najmniejszej linii oporu. Oby tylko estetycznie, a wada zostaje i jest później problem.
A już w ogóle nie rozumiem, jak to jest że za CA bierze się zwykły dentysta nie mający pojęcia o ortodoncji, co wynika z Twojego opisu sytuacji leczenia Twojej wady.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 21:49   #742
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Nie no, ja Ci bardzo dziękuję że się wypowiedziałaś! Naświetliłaś problem i ja moge cos z tym zrobić, dopiero zaczął się drugi tydzień noszenia aparatu, gorzej gdybym nie wiedziała tego co już wiem, albo gdybym dowiedziała się za pół roku.
Tylko że w tym miesiącu mam kilka dodatkowych wydatków i jeśli bede musiała zianwestowac w dodatkowe aparaty.. to będzie wyzwanie

Natomiast nie ma sytuacji bez wyjscia, dam znać jak się sprawa rozwinęła.
Wielkie dzięki!
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 07:33   #743
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
O rany

Nigdy nie słyszałam o "wbijaniu" zębów. Na czym dokładnie ta procedura polega???
Bo na razie w mej wyobraźni mam obraz skracania wysokości zębów, a to chyba nie o to chodzi? A może?

Idąc do niego pytałam czy zakładać stały aparat czy clear, bo chciałam właśnie tą wadę skorygować, nie chce zjeść zębów..
Estetyczna zmiana była fajną opcją przy okazji, też ważną, ale jednak tyło zgryz był kwestią pierwszoplanową.

nie miałam Brux Checker..

On tylko mi powiedział, że będzie mi podpiłowywał guzki zębów po zakończeniu leczenia żeby na pewno pasowały w nowym ułożeniu.
Miałam podobnie jak Ty, a może nawet gorzej. U jednego orto zaproponowali mi leczenie CA bez wcześniejszych aparatów dodatkowych. No i się zaczęło. Oprócz tego że CA nie pomagał na tyłozgryz (miałam tyłozgryz i ciasno ustawione zęby) to jeszcze materiał z którego był zrobiony spowodował u mnie zatrucie. Pomimo tego, że nakładki miały napis 'Clear Aligner' to i tak były z chińskich materiałów, jak się później okazało (a było to sprawdzane). Tak więc trzeba uważać na te podróby. Najlepiej żądać oświadczenia o zgodności wyrobu z wymaganiami zasadniczymi.
Poza tym jak poszłam gdzie indziej to okazało się że najpierw muszę mieć CF aby rozszerzyć lekko szczęki i wyprostować tyłozgryz, a wcześniej orto w innym gabinecie nawet o niczym dodatkowym nie wspomniał.
Tak więc takie kwiatki mają miejsce...
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 20:40   #744
pael7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

witam

jesli ktos moze polecic sprawdzone gabinety zajmujace sie CA w Rzeszowie/Krakowie/Warszawie to prosze o prywatna wiadomosc ;-)
pael7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 23:30   #745
peperka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

ja świeżo zrobiłam w OrthoVision warszawa. łuk 700 pln plus konsultacja przy wyciskach.
jestem drugą dobę w aparacie i mam wrązenie że szlag mnie trafi. ciągle czuje nacisk, ucisk, niekomfort.. domyślam się że jak ma być szybko to musi być intensywnie, ale muszę po kilka razy dziennie chociaż na minutę wyjąć wkładkę.
jednak już po dobie widzę lekką różnicę w zgryzie (większa szpara między jedynkami), więc działa!
na zwykły aparat nigdy bym się nie zdecydowała, więc dobrze żę jest coś takiego jak CA.
z tego co mówiła ortodonta jednych najbardziej boli pierwszy zestaw, a innych ostatni - mam nadzieję że mnie będzie bolał tylko pierwszy. do tego musiałam sobie nakładkę w jednym miejscu przyciąć bo najprawdopodobniej w dniu wycisków miałam opuchliznę dziąsła , a po 3 tyg gdy odebrałam (wakacje i boże ciało zrobily swoje), to już jej nie było i nakladka odstawała i drażniła policzek.
peperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 16:42   #746
b19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej Dziewczyny

czy któraś z Was leczy się może w Krakowie? Chciałabym się dowiedzieć jaki jest mniej więcej koszt za jeden łuk (góra) i ile trwa leczenie - wiem, że jest to sprawa indywidualna, ale czy rzeczywiście jest to możliwe w krótszym okresie czasu niż zwykłym aparatem?
b19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 14:08   #747
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Miała któraś z Was zakładany aparat w gabinecie Silver Dental Clinic w Piasecznie?
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:16   #748
lilith_ed
Zakorzenienie
 
Avatar lilith_ed
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 922
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witam
Dziewczyny, czy to prawda, że ten aparat nadaje się tylko do korygowania drobnych wad, a znacznie wystające zęby to jednak trzeba prostować tradycyjnymi aparatami nadal?
lilith_ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 23:11   #749
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez lilith_ed Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny, czy to prawda, że ten aparat nadaje się tylko do korygowania drobnych wad, a znacznie wystające zęby to jednak trzeba prostować tradycyjnymi aparatami nadal?
Najlepiej iść na konsultację do gabinetu, gdzie zrobią analizę i zdjęcia uzębienia i zdecydują co będzie najlepsze

Ja byłam zwolenniczką CA, ale teraz się waham. Jem 5 razy dziennie + piję kawę, więc ciągle wyjmowanie tych wkładek może być uciążliwe albo nie będzie takie efektywne przy krótkim noszeniu
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 14:19   #750
pjanus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Korekcja zębów, jaka by nie była, wiąże się z wyrzeczeniami, zarówno w kwestii nawyków u samego człowieka, jak i finansowymi. Jeżeli ktoś na świecie wymyśli taki patent w kwestii tejże korekcji, który nie będzie wpływał na dotychczasowe życie ludzi, będzie cudotwórcą. Póki co, więcej pokory i dystansu w kwestii czy... warto Pozdrawiam
pjanus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.