mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-23, 00:14   #721
Tottie1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 516
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Pokaż jak to wyjdzie???
Jak tylko urządze pokoik dla dziecka to na bank umieszczę tutaj zjdęcia żeby się pochwalić

Wczoraj kupiłam dziecku kilka grzechotek i gryzaczków - wszystkie w kolorze czarno-białym z dodatkiem innego intenstwnego koloru aby pobudzały wyobraźnię dziecka.
Gdzieś wyczytałam że po urodzeniu dzieci widzą jedynie czarno-białe kontrasty. Czarno-białe przedmioty w polu widzenia pobudzają mózg, stymulują rozwój intelektualny i psychoruchowy. Dzieci zaczynają szybciej siadać, szybciej nawiązują kontakt z otoczeniem. Zazwyczaj około czwartego miesiąca dzieci zaczynają rozróżniać kolor czerwony, około ósmego - żółty i zielony. Bladych kolorów dzieci w ogóle nie widzą. Stąd posatwiłam na intensywne kolory zabawek a delikatne pastelowe kocyków itp.

tutaj > https://picasaweb.google.com/Vaya84/Fajne < znajdują się zabawi które udało mi się znaleźć na allegro
Kupiłam tylko te na zdjęciu nr 1 (11,14,15 - to powiększenie), 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 i 13 To tak na poczatek - potem od 3+ mam nadzieje że dziecko zainteresuje się karuzleką i matami edukacyjnymi.


Cytat:
Napisane przez witaminkaccc Pokaż wiadomość
heh... moje piersi z 70B ledwo spuchły do 75 B wiec akurat pod tym wzgledem nie mam problemów ( ale gdybym miala 75C i takie by zostały to bym nie narzekała :P )....

hehe to moje z 75C zamieniły się na 80E i najgorsze jest to że jeszcze rosną i dziwnie zaczynam wyglądać.... taka szczupła z taaaaaaakimi cycami :/
Mam nadzieje że po ciązy biust mi wróci do 75C... większych naprawde nie chcę

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Ja mam takie łozeczko Radek VII i jest cudne:
http://allegro.pl/lozeczko-klups-rad...712014344.html

Jej dzięki Tobie domi7ks znalazłam wymarzone łóżeczko z najbardziej polecanym materacem!!!! czyli gryka + pianka + kokos. Czytałam duuuużo opini na temat materaca i wyczytałam że ten jest najczęściej polecany dla dzidziusiów. Najgorzej to kupić samą piankę myśląc o tym aby było taniej a nie zdrowej dla dziecka :/

Cytat:
Napisane przez kkkasikkk Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja będę kupować posciel od tego producenta, bo kuzynka ma i bardzo dobra jakosciowa, do tego dokupuję 2 rożki, pieluchy, przescieradła, bo naprawdę jakość I klasa.
Poniżej podaję linka do ich sklepu firmowego. Ceny jak na allegro, a można sobie wszystko skompletować po swojemu
Ja kupuję materiał z bawełny i podrzucam mamie do uczycia trzech kompletów pościeli. Nie wiem gdzie jeszcze kupię rożek i prześcieradło ale wiem że nie chcę aby pościel dziecka była pastelowa a niestety tylko taka przesłodzoną w misie itp. kupie na allegro :/

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
mój synek - 14mies - do tej pory śpi w śpiworku, a ma jeszcze na większe rozmiary. Jako noworodek spał w rożku.
Jak to jest z tymi śpiworkami? kupiłam dwa dla dzieciaczka 0-4 i 0-6 Jeden cieńszy a drugi grubszy. Czy dziecko śpi wtedy bez pościeli? wystarczy przykryś go jakąś flanelową pieluszką czy i tak muszę korzystać z kołderki?

Cytat:
Napisane przez Chawa Pokaż wiadomość
To wynika z tego że dzidziuś też zadowolony Na pewno te rzeczy Ci sie przydadzą. Ja dostałam zakaz kupowania czegokolwiek i to od siostry, dlatego karuzelę sobie na razie podaruję.

Ja nie słucham tego typu zakazów. Na przykład udało mi się kupić nową matę firmy Fisher Price za 70zł podczas gdy w sklepie kosztuje 250zł. Wolę kupić dla dziecka coś co mi się podoba i sama skompletować wyprawkę i żeby potem ludziska przychodziły do mnie z pieluchami a nie ze zbędnymi ciuszkami czy nietrafionymi zabawkami. Cała rodzina już wie że ma nic oprócz pieluszek nie kupować

Cytat:
Napisane przez Tincia Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie apropo materacyka: kokos-gryka, czy pianka-kokos-gryka?
pianka-kokos-gryka
__________________
.

Edytowane przez Tottie1984
Czas edycji: 2011-07-23 o 10:27
Tottie1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 05:50   #722
Paula__22
Raczkowanie
 
Avatar Paula__22
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Biskupice Melsztyńskie
Wiadomości: 424
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny widzę że u Nas będzie trudno z imieniem dla małego.
Co mi sie podoba to TZ sie nie podoba, a co TZ to mi nie.
U nas ten sam problem, z Matim od początku wiedzieliśmy, że to będzie Mateusz, były inne propozycje ale miał być Mateusz i koniec. Teraz co mi sie podoba to mężowi nie.
Paula__22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 07:19   #723
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cześć wszystkim od rana, choć widzę że pierwsza nie jestem.

Mam ochotę na śniadanko ale nie mam chleba i czekam aż tż wstanie, synuś jeszcze śpi. Wczoraj u rodziców wyszalał się po podwórku ile wlezie a zimno było koszmarnie więc mam nadzieję ze nie odchoruje tego.

Paula u nas jest jeden typ imienia i innego nie ma, gdyby nie ono to klapa, więc powodzenia zyczę w poszukiwaniu tego najładniejszego.
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 07:32   #724
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Hej Laski


Odniose sie do Tottie troszke

Cytat:
Napisane przez Tottie1984 Pokaż wiadomość
Jak tylko urządze pokoik dla dziecka to na bank umieszczę tutaj zjdęcia żeby się pochwalić

Wczoraj kupiłam dziecku kilka grzechotek i gryzaczków - wszystkie w kolorze czarno-białym z dodatkiem innego intenstwnego koloru aby pobudzały wyobraźnię dziecka.
Gdzieś wyczytałam że po urodzeniu dzieci widzą jedynie czarno-białe kontrasty. Czarno-białe przedmioty w polu widzenia pobudzają mózg, stymulują rozwój intelektualny i psychoruchowy. Dzieci zaczynają szybciej siadać, szybciej nawiązują kontakt z otoczeniem. Zazwyczaj około czwartego miesiąca dzieci zaczynają rozróżniać kolor czerwony, około ósmego - żółty i zielony. Bladych kolorów dzieci w ogóle nie widzą. Stąd posatwiłam na intensywne kolory zabawek a delikatne pastelowe kocyków itp.
czekamy na fotki jak moj laptop zacznie dzialac o moze i jak wkleje, bo ostatnio przerobilismy troszke pokoik rozowy corci i juz nie jest taki rozowy albo moze lepiej jak zaslony juz bede miala, bo wczoraj ogladalismy i bedzie fioletowa firaneczka i zielone zaslonki
z kolorami to prawda mozna jakies alunki na karteczce zrobic czarnym pisakien i powiesic dzidzi, zeby sie patrzyla


Cytat:
Jej dzięki Tobie domi7ks znalazłam wymarzone łóżeczko z najbardziej polecanym materacem!!!! czyli gryka + pianka + kokos. Czytałam duuuużo opini na temat materaca i wyczytałam że ten jest najczęściej polecany dla dzidziusiów. Najgorzej to kupić samą piankę myśląc o tym aby było taniej a nie zdrowej dla dziecka :/
super!ciesze sie, ze moglam polecic, napewno nie bedziesz zaloac j uwielbiam to lozeczko poza tym dzieki niemu przyadly mi do gustu mebelki sosenkowe bo naprawde slicznie sie prezentuje a szuflada jest suuuuper, strasznie przydatna, tym bardziej ,ze mamy maly pokoik


Cytat:
Ja kupuję materiał z bawełny i podrzucam mamie do uczycia trzech kompletów pościeli. Nie wiem gdzie jeszcze kupię rożek i prześcieradło ale wiem że nie chcę aby pościel dziecka była pastelowa a niestety tylko taka przesłodzoną w misie itp. kupie na allegro :/
jak chcesz moge polecic
a rozki to polecam najzwyklejsze, bez usztywnienia! podobno mamy tez usztywniacz wyciagaja z pleckow Ja kupilam w Auchanie za jakos 17 zł rozek, a potem dokupywalam jeszcze jeden


Cytat:
Jak to jest z tymi śpiworkami? kupiłam dwa dla dzieciaczka 0-4 i 0-6 Jeden cieńszy a drugi grubszy. Czy dziecko śpi wtedy bez pościeli? wystarczy przykryś go jakąś flanelową pieluszką czy i tak muszę korzystać z kołderki?
Moja dosc dlugo spala w rozku bo byla malutka wlasnie:0 ale do spiworka juz nie trzeba nic innego raczej
Polusia sie urodzila zimie i rozek lekko kocykiem przykrywaam jeszcze


Cytat:
Ja nie słucham tego typu zakazów. Na przykład udało mi się kupić nową matę firmy Fisher Price za 70zł podczas gdy w sklepie kosztuje 250zł. Wolę kupić dla dziecka coś co mi się podoba i sama skompletować wyprawkę i żeby potem ludziska przychodziły do mnie z pieluchami a nie ze zbędnymi ciuszkami czy nietrafionymi zabawkami. Cała rodzina już wie że ma nic oprócz pieluszek nie kupować
my praktycznie sami wszytsko kupilismy, nikt nam nic nie pomogl. Czasem tylko jakis prezencik dla Polusi...

Co do ciuszko to ja mam chrzestna w Stanach, ktore ciuszkami mnie ratuje, wiec od niej zawsze dostaje dla córci. A teraz kolezanka z forum, ktora mieszka w Anglii niedawno urodzla synka i chce mi przeslac na synka troszke ciuszkow




a ja wczoraj z Tz zrobilam przeglad ciuszkow co idzie na allegro, co dla synka (bo niektore po Polusi sa uniwersalne) a co po Polusia na pamiatke i toszke rzeczy zostawilsimy...co wyciagalam z pudla to Tz:zostawiamy, Polusia w tym tak dlugo chodzila, szkoda... i poporstu troszke ciuszkow (nieduzo, bo takie male pudleczko) zostanie tylko po Polusi, razem z jej bucikami pierwszymi, smoczkami, min sukieneczka w ktorej byla na chrzinach, naszym slubie, body, pare skarpeteczke itp
Ja prawie wsyztsko mam (no oprocz ciuszkow) a ciagle mi sie wydaje, ze nic...Koszule nocne, majtki wielorazowe, wkladki laktacyjne,hohoh
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011


Edytowane przez domi7ks
Czas edycji: 2011-07-23 o 07:34
domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 08:05   #725
kkkasikkk
Rozeznanie
 
Avatar kkkasikkk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 631
GG do kkkasikkk
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cześć dziewczyny

Ja już spakowana, jemy tylko śniadanko, pojedziemy jeszcze do empiku po jakieś książki i wyruszamy na nasz urlopik... w trójeczkę Martyna chyba czuje co się szykuje, bo od rana kopie jak szalona

Rośnijcie zdrowo kochane !!!!! I mam nadzieję, że jak wrócę za 1,5 tygodnia to nie będzie nowego wątku
__________________
Martynka jest już z nami 13.11.2011

http://babystrology.com/tickers/baby...11&babycount=1


kkkasikkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 08:26   #726
lina84
Rozeznanie
 
Avatar lina84
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 918
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Witajcie mamusie w sobotni dzionek
Dzisiaj w końcu taki spokojny i luźny dzień.
Wybrałam już pościel dla maluszka -na razie wygrałam aukcje baldachimu ,a w sierpniu reszte kupie .
Na początku napaliłam sie na pościel z haftem -ale to by wyszlo 350 zł za komplet i stwierdziłam że szkoda pieniążków.
ide sniadanko jakieś zjeść..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zyrafki.jpg (107,4 KB, 39 załadowań)
lina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 08:48   #727
fatal21
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 729
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Witam!
Znalazłam wczoraj wymarzony prawie (zamiast łóżeczka chcę kołyskę) komplet mebli dla Zosi lub Dawidka. Jakiś czas temu w sklepie "Świat dziecka" widziałam komplecik 3szt za 3200zł a to już była obniżka 50%.A teraz znalazłam 6-7 części za niecałe 2000.Jak dla mnie ta cena jest ok.
Oceńcie
http://allegro.pl/4b-zestaw-mebli-kl...728403558.html wersja dla Dawidka
http://allegro.pl/zestaw-mebli-klups...727914401.html wersja dla Zosi
fatal21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:00   #728
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

czesc dziewczyny znow sie melduje po przerwie, jak mala pojdzie spac to troszke was ponadrabiam i mam nadzieje ze od przyszlego tygodnia w pracy tez juz bede miala wiecej luzu i bede mogla was regularnie podczytywac


po pierwsze to mam taka sprawe- mam pare ciuszkow na wieksza ode mnie pania (rozmiar gdzies tak 40-42, wiekszosc z nich nadaje sie na ciaze), kupilam pake ciuszkow ciazowych uzywanych na allegro ale cos z rozmiarem nie trafilam i sa po prostu za duze
1. ogrodniczki nike, maja regulacje i kopertowa gore, brzuszek powinny pomiescic
2. bawelniana biala spodniczka- dlugosc gdzies do pol lydki, powiewna, w gumke
3. tunika lniana z haftem indyjskim
4. czarna satynowa tunika- bluzeczka top secret, ladnie dekolt sie uklada i mnostwo miejsca na brzuszek- na mnie niestety za duza w biuscie glownie
5. spodnie next nowe- rozmiar 32/34, to nie sa ciazowe, kupilam wieksze bo myslalam ze ponosze jak mi brzuszek urosnie ale w biodrach i pupie nadal za luzne, jesli nie na ciaze to moze ktoras po porodzie ponosi zanim do figury wroci
6. tunika dorothy perkins odcinana pod biustem,marszczona lekko na brzuszku, nie typowa ciazzowka ale mysle ze sie moze nadac- do konca lata na pewno posluzy
7. bluzka- nietoperz w panterke
8. sopdenki krotkie z szerokim pasem ciazowym, mi z tylka spadaja
9. blekitna bluzeczka M&S marszczona na biuscie- ta z kolei nie jest moze taka wielka ale na mnie za krotka (ledwo za pepek mi siega, moze u nizszej kobitki przez pare miesiecy jeszcze by obskoczyla)


ODDAM NAJCHETNIEJ WSZYSTKO RAZEM ZA KOSZTY WYSYLKI- PACZKA MYSLE ZE OKOLO 15 ZLOTYCH WYNIESIE
jesli ktoras z was jest zainteresowana to dajcie znac na pw prosze, moge w poniedzialek wyslac, mi w szafie zalegaja a moze ktorejs sie przydadza.
tylko jak pisalam to sa rzeczy na pania 40-42, najlepiej 42,ja sama nosze 38 w porywach 40 i po prostu wiekszosc z nich na mnie wisi


cholera teraz zauwazylam ze sie zalaczniki ze zdjeciami nie poladowaly, w razie co moge wyslac zdjecia na maila
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg iphone pics 170.jpg (76,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg iphone pics 171.jpg (88,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg iphone pics 173.jpg (85,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg iphone pics 175.jpg (126,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg iphone pics 174.jpg (89,6 KB, 6 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2011-07-23 o 09:17
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:13   #729
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

no i dowod na to ze ciaza rzeczywiscie rosnie skokami- brzuszek z soboty zeszlej i dzisiaj, 20 i 21 tc, normalnie mam wrazenie ze brzuszek mi w ciagu odstepu tygodnia ze 2 razy wiekszy sie zrobil

w czwartek bylam jeszcze raz u lekarza, hemoglobina w ciagu miesiaca mi spadla z 12.3 na 11.1 mimo ze biore podwojne zelazo...juz trzeci lekarz potwierdzil plec- bedzie Jacek i Placek a poza tym to wsio w porzadku, szyjka twarda jak skala, chlopaki idealnie rowne wiec nie mam sie na razie o co martwic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg iphone pics 161.jpg (129,7 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg iphone pics 169.jpg (114,8 KB, 64 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:20   #730
lina84
Rozeznanie
 
Avatar lina84
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 918
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
no i dowod na to ze ciaza rzeczywiscie rosnie skokami- brzuszek z soboty zeszlej i dzisiaj, 20 i 21 tc, normalnie mam wrazenie ze brzuszek mi w ciagu odstepu tygodnia ze 2 razy wiekszy sie zrobil

w czwartek bylam jeszcze raz u lekarza, hemoglobina w ciagu miesiaca mi spadla z 12.3 na 11.1 mimo ze biore podwojne zelazo...juz trzeci lekarz potwierdzil plec- bedzie Jacek i Placek a poza tym to wsio w porzadku, szyjka twarda jak skala, chlopaki idealnie rowne wiec nie mam sie na razie o co martwic
brzusio ślicznie rośnie ), mi też się powiekszył-jak wszyscy mówili " jaki malutki-nie widać ze jesteś w ciąży" ,to teraz już nie mogą tak powiedzieć -heh
lina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:21   #731
ania21_21
Zadomowienie
 
Avatar ania21_21
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Włocławek
Wiadomości: 1 578
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Witajcie dziewczyny
Ale wczoraj miałam szczęście tż dał mi laptopa wieczorem żebym obejrzała online Harrego Pottera i co? po pół godzinie nagle laptop się wyłączył pomyślałam że się przegrzał włączyłam go i wszystko w porządku ale patrzę nie ładuje ładowarka wołam tżta a on że później sprawdzi no i się okazało że zasilacz się spalił no i dooopa teraz muszę siedzieć na stacjonarnym dopóki nie przyślą nowej ładowarki do niego.

Dziewczyny chyba nie powinnam się dotykać do laptopów, komputerów tż już zastrzegł żebym jeszcze komputera nie zepsuła bo bez internetu zostaniemy
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37i09ke6j2klqd.png
Lilianka już jest z nami
ania21_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:30   #732
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez lina84 Pokaż wiadomość
brzusio ślicznie rośnie ), mi też się powiekszył-jak wszyscy mówili " jaki malutki-nie widać ze jesteś w ciąży" ,to teraz już nie mogą tak powiedzieć -heh
no dokladnie

pani w sklepie w ktorym codziennie robie zakupy zauwazyla wreszcie ze jestem w ciazy i byla zszokowana bo wczesniej w ogole nie zwrocila uwagi a tu nagle arbuzek wyskoczyl
no i mnie zaskoczylo ze tak z dnia na dzien niemal w oczach urosl

mam juz chetna na ubranka powyzej dogadamy szczegoly i wysylam, ciesze sie bo mi nikt nie bedzie marudzil ze kupuje rzeczy ktorych nie nosze i tylko zagracam miejsce
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:33   #733
joamic1
Zadomowienie
 
Avatar joamic1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 294
GG do joamic1
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez fatal21 Pokaż wiadomość
Witam!
Znalazłam wczoraj wymarzony prawie (zamiast łóżeczka chcę kołyskę) komplet mebli dla Zosi lub Dawidka. Jakiś czas temu w sklepie "Świat dziecka" widziałam komplecik 3szt za 3200zł a to już była obniżka 50%.A teraz znalazłam 6-7 części za niecałe 2000.Jak dla mnie ta cena jest ok.
Oceńcie
http://allegro.pl/4b-zestaw-mebli-kl...728403558.html wersja dla Dawidka
http://allegro.pl/zestaw-mebli-klups...727914401.html wersja dla Zosi
Fajne komplety mebli mi zdecydowanie podoba się Żyrafka Księżniczka za różowa. Jeszcze jest fajne Miś z gwiazdkami.
Świat dziecka - w Wawie?

Glam super brzuszek już widać ładnie.
A moja niunia już coraz bardziej aktywna dziś podczas zakupów mnie kopała
Wieczorkiem przyjeżdża do mnie psiapsiuła i idziemy do mojej sis na grilla - chociaż patrząc za okno - deszcz. To pewnie siedzieć będziemy w domku chyba że się wypogodzi
__________________
9 miesięcy z OliV


Chciałabym, żeby była szczęśliwa, by każdego dnia mogła być dumna, że jest człowiekiem i nasza córką, by jak teraz dawała mi siłę do życia.nasze Małe Szczęście -chwyciło za serce raz na całe życie

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87upjyht4ic7jm.png
joamic1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:34   #734
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez kkkasikkk Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Ja już spakowana, jemy tylko śniadanko, pojedziemy jeszcze do empiku po jakieś książki i wyruszamy na nasz urlopik... w trójeczkę Martyna chyba czuje co się szykuje, bo od rana kopie jak szalona

Rośnijcie zdrowo kochane !!!!! I mam nadzieję, że jak wrócę za 1,5 tygodnia to nie będzie nowego wątku

miłepo pobytu
Cytat:
Napisane przez fatal21 Pokaż wiadomość
Witam!
Znalazłam wczoraj wymarzony prawie (zamiast łóżeczka chcę kołyskę) komplet mebli dla Zosi lub Dawidka. Jakiś czas temu w sklepie "Świat dziecka" widziałam komplecik 3szt za 3200zł a to już była obniżka 50%.A teraz znalazłam 6-7 części za niecałe 2000.Jak dla mnie ta cena jest ok.
Oceńcie
http://allegro.pl/4b-zestaw-mebli-kl...728403558.html wersja dla Dawidka
http://allegro.pl/zestaw-mebli-klups...727914401.html wersja dla Zosi

mi sie zestaw dla Dawidka bardziej podoba
Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
no i dowod na to ze ciaza rzeczywiscie rosnie skokami- brzuszek z soboty zeszlej i dzisiaj, 20 i 21 tc, normalnie mam wrazenie ze brzuszek mi w ciagu odstepu tygodnia ze 2 razy wiekszy sie zrobil

w czwartek bylam jeszcze raz u lekarza, hemoglobina w ciagu miesiaca mi spadla z 12.3 na 11.1 mimo ze biore podwojne zelazo...juz trzeci lekarz potwierdzil plec- bedzie Jacek i Placek a poza tym to wsio w porzadku, szyjka twarda jak skala, chlopaki idealnie rowne wiec nie mam sie na razie o co martwic

faktycznie urósl, mialas taki malutk ostatnio
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:40   #735
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Oj Ania to Ty naprawdę uważaj na te komputery. U mnie też coś nie tak bo nie mogę odłaczyć od zasilania, wyłączam z pradu to laptop się wyłącza. Chyba coś z baterią się stało.

Glam fajne ciuszki, ja noszę taką rozmiarówkę normalnie, ale już mam tyle ciuchów ciażowych aż nadto. Moze ktoś inny będzie chętny, a ciuszki bardzo fajne są.

Mam zamiar robić dziś ogórki kiszone, już wszystko naszykowałam i można się za to zabierać. Ale moze poźniej, teraz poszyje trochę.
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:59   #736
Tincia
Wtajemniczenie
 
Avatar Tincia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 155
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

kkkasikkkk- udanego urlopu

fatal21- mebelki dla Dawidka super Nawet ogladałam to łóżeczko (nie pasuje mi kolorystycznie do pokoju)
Ale dla Zosi... nie podobaja mi się. Zosie pewnie bym wsadziła w te same co Dawidka

Glam- ja tez taka 38-40 więc ciuszki i nie dla mnie. Ale troszku ich anzbierałaś
Brzuszek teraz już taki fajniutki Piłeczka

Ania- może Ty jakieś pole magnetyczne wytwarzasz, że kable się palą, hihi...
__________________
szczęśliwa żonka od
14 sierpnia 2010



szczęśliwa mamusia od
4 listopada 2011



Tincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 10:00   #737
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Czesc kochane!
Ale pogoda do dooopy!!! I jak tu wyjsc z dzieciakiem pobiegac? grrrr.

U nas zapowiada sie leniwy dzien- narazie planow konkretnych brak. Weny na dzialanie tyz
Trzeba sie za jakis obiad zabierac - ale tu tez jakos nie mam pomyslow ehhh.

Dzidziol ostatnio jest mniej aktywny, ale dzis mi cos wbila w bok brzucha- chyba nozke rozprostowywala
__________________
Flipcio..20.04.2009 ^.^
Nika.......02.11.2011 ^.^
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 10:02   #738
owieczka86
Zadomowienie
 
Avatar owieczka86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 566
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez fatal21 Pokaż wiadomość
Witam!
Znalazłam wczoraj wymarzony prawie (zamiast łóżeczka chcę kołyskę) komplet mebli dla Zosi lub Dawidka. Jakiś czas temu w sklepie "Świat dziecka" widziałam komplecik 3szt za 3200zł a to już była obniżka 50%.A teraz znalazłam 6-7 części za niecałe 2000.Jak dla mnie ta cena jest ok.
Oceńcie
http://allegro.pl/4b-zestaw-mebli-kl...728403558.html wersja dla Dawidka
http://allegro.pl/zestaw-mebli-klups...727914401.html wersja dla Zosi

Mebelki są super Ta żyrafka mi się bardzo podoba

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
no i dowod na to ze ciaza rzeczywiscie rosnie skokami- brzuszek z soboty zeszlej i dzisiaj, 20 i 21 tc, normalnie mam wrazenie ze brzuszek mi w ciagu odstepu tygodnia ze 2 razy wiekszy sie zrobil

w czwartek bylam jeszcze raz u lekarza, hemoglobina w ciagu miesiaca mi spadla z 12.3 na 11.1 mimo ze biore podwojne zelazo...juz trzeci lekarz potwierdzil plec- bedzie Jacek i Placek a poza tym to wsio w porzadku, szyjka twarda jak skala, chlopaki idealnie rowne wiec nie mam sie na razie o co martwic
Śliczny brzuszek Gratuluje synków



U mnie dziś pogoda jeszcze gorsza niż wczoraj Zimno i strasznie wieje :/ no i co tu robić w taki "jesienny" dzień ?? Jak narazie brak planów i południowych i tych obiadkowych.



Dziewczyny może Wy coś wiecie na temat tego czy chęć porodu rodzinnego trzeba wcześniej jakoś zgłaszać w szpitalu w którym chce sie rodzić?? Moja doktor nie pracuje w żadnym szpitalu w moim mieście(ma tu tylko prywatny gabinet) więc z nią na ten temat nie porozmawiam bo mi nie pomoże, mogłabym rodzić w szpitalu gdzie Ona pracuje, ale jechać ponad 100km jakoś mi nie pasuje Mam też możliwość porozmawiania na temat porodu rodzinnego z położna pracującą w jednym ze szpitali, zapisałam się do niej do szkoły rodzenia, myslicie że jej mogę zgłosić że planuje poród rodzinny i czy się mówi przy przyjęciu do szpitala nie uprzedzając nikogo wcześniej??

Edytowane przez owieczka86
Czas edycji: 2011-07-23 o 10:41
owieczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:07   #739
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
ja mysle ze 100 razy lzej byloby mi gdybym w ciazy nie byla, bo ja wiem jak jemu tam ciezko bez nas , my mamy tu wszystkich on nikogo no i on jest typem takim cholernie rodzinnym, ale to po prostu strasznie, ja czasami lubie zaszalec z laskami wylaczyc telefon i tak dalej, on nie chce wychodzic z koleami woli byc w domu, taki domator rodzinny bardziej, a ja szalona ale zgrywamy sie mimo tych klotni ostatnich i chce zeby mogl tak samo sie cieszyc ta ciaza jak ja , a tak czuje sie jakby mi polowa zycia uciekala przez ten krotki czas.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

w ogole no to wy szalone jestescie tyle w jeden dzien hehehe kosmos

ten watek to sie powinien nazywac,

mamusie juz tygodnie odliczaja, watek za watkiem forum zapelniają.

Twój tż jest taki jak Mój a ty taka jak Ja hihii
No ale zawsze tak jest że dwie osoby są inne bo za smutno by było

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez ela3010 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim od rana, choć widzę że pierwsza nie jestem.

Mam ochotę na śniadanko ale nie mam chleba i czekam aż tż wstanie, synuś jeszcze śpi. Wczoraj u rodziców wyszalał się po podwórku ile wlezie a zimno było koszmarnie więc mam nadzieję ze nie odchoruje tego.

Paula u nas jest jeden typ imienia i innego nie ma, gdyby nie ono to klapa, więc powodzenia zyczę w poszukiwaniu tego najładniejszego.

Ja dla dziewczynki chciałam Paula strasznie mi sie podoba i mówie TZ że jak będziemy mieć jeszcze dziewczynkę to damy jej Paula

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Paula__22 Pokaż wiadomość
U nas ten sam problem, z Matim od początku wiedzieliśmy, że to będzie Mateusz, były inne propozycje ale miał być Mateusz i koniec. Teraz co mi sie podoba to mężowi nie.

Teraz to jest kloszmar Ja nie chce takiego zwykłego obczskanego mi sie podobaja takie

Jordan (to nam sie tylko podoba obojgom ale nie jestem do tego imienia przekonana na 100 %)
Gabriel
Marcel
Kasjan strasznie mis ie podoba to imie
Nataniel
Xawery
Olaf
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:07   #740
Tincia
Wtajemniczenie
 
Avatar Tincia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 155
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

owieczko-U nas to jest tak, że są 3 sale do porodu rodzinnego (jesli dobrze pamiętam) Nie ma co uprzedzać, że "ty chcesz" bo to jest na zasadzie- kto pierwszy ten lepszy, wiec jesli przyjezdzasz do szpitala rodzic, to mowisz, ze chcesz platny rodzinny, jak bedzie wolna sala to ok, a jak nie to trudno. Idziesz rodzic na normalna sale. Ale na nia też mąż może wejść.

Myszko- ja nie lubie takich imion... Wiadmo-zalezy od gustu, Kasjan... znośnie dla mnie brzmi, ale nawet nie wiedzialam ze takie jest, Jordan pierwsze skojarzenie- rzeka... Xawery takie ostre się wydaje. Marcel i Nataniel sa takie... Jak i dla dziecka i dorosłego Ale to tylko moje takie odczucia. Sami musicie wybrać
aaa Gabrieli ostatnio dużo się zrobiło :/ i już "przejadło" mi się to imie.
__________________
szczęśliwa żonka od
14 sierpnia 2010



szczęśliwa mamusia od
4 listopada 2011




Edytowane przez Tincia
Czas edycji: 2011-07-23 o 11:13
Tincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:09   #741
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Hej Laski


Odniose sie do Tottie troszke



czekamy na fotki jak moj laptop zacznie dzialac o moze i jak wkleje, bo ostatnio przerobilismy troszke pokoik rozowy corci i juz nie jest taki rozowy albo moze lepiej jak zaslony juz bede miala, bo wczoraj ogladalismy i bedzie fioletowa firaneczka i zielone zaslonki
z kolorami to prawda mozna jakies alunki na karteczce zrobic czarnym pisakien i powiesic dzidzi, zeby sie patrzyla




super!ciesze sie, ze moglam polecic, napewno nie bedziesz zaloac j uwielbiam to lozeczko poza tym dzieki niemu przyadly mi do gustu mebelki sosenkowe bo naprawde slicznie sie prezentuje a szuflada jest suuuuper, strasznie przydatna, tym bardziej ,ze mamy maly pokoik




jak chcesz moge polecic
a rozki to polecam najzwyklejsze, bez usztywnienia! podobno mamy tez usztywniacz wyciagaja z pleckow Ja kupilam w Auchanie za jakos 17 zł rozek, a potem dokupywalam jeszcze jeden




Moja dosc dlugo spala w rozku bo byla malutka wlasnie:0 ale do spiworka juz nie trzeba nic innego raczej
Polusia sie urodzila zimie i rozek lekko kocykiem przykrywaam jeszcze



my praktycznie sami wszytsko kupilismy, nikt nam nic nie pomogl. Czasem tylko jakis prezencik dla Polusi...

Co do ciuszko to ja mam chrzestna w Stanach, ktore ciuszkami mnie ratuje, wiec od niej zawsze dostaje dla córci. A teraz kolezanka z forum, ktora mieszka w Anglii niedawno urodzla synka i chce mi przeslac na synka troszke ciuszkow




a ja wczoraj z Tz zrobilam przeglad ciuszkow co idzie na allegro, co dla synka (bo niektore po Polusi sa uniwersalne) a co po Polusia na pamiatke i toszke rzeczy zostawilsimy...co wyciagalam z pudla to Tz:zostawiamy, Polusia w tym tak dlugo chodzila, szkoda... i poporstu troszke ciuszkow (nieduzo, bo takie male pudleczko) zostanie tylko po Polusi, razem z jej bucikami pierwszymi, smoczkami, min sukieneczka w ktorej byla na chrzinach, naszym slubie, body, pare skarpeteczke itp
Ja prawie wsyztsko mam (no oprocz ciuszkow) a ciagle mi sie wydaje, ze nic...Koszule nocne, majtki wielorazowe, wkladki laktacyjne,hohoh

ja miałam zwykły i usztywniany i teraz na 100 % kupie usztywniany duzo wygodniejszy dla mamy i dziecka
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:11   #742
Tottie1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 516
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość


Odniose sie do Tottie troszke



czekamy na fotki jak moj laptop zacznie dzialac o moze i jak wkleje, bo ostatnio przerobilismy troszke pokoik rozowy corci i juz nie jest taki rozowy albo moze lepiej jak zaslony juz bede miala, bo wczoraj ogladalismy i bedzie fioletowa firaneczka i zielone zaslonki
z kolorami to prawda mozna jakies alunki na karteczce zrobic czarnym pisakien i powiesic dzidzi, zeby sie patrzyla
Pokoik będę urządzała od połowy sierpnia jak tylko wymienię w nim okna na nowe. W obecnym pokoju znajduje sie narazie moja sypialnia. Jest tam duże łóżko, sosnowa komoda i dwie sosnowe szafy (jedna z lusterkiem 3-drzwiowa, druga 2-drzwiowa) Tą szafę 2-drzwiową wynosimy z mężem na przedpokój (akurat jest tam dla niej miejsce), łóżko z materacem dostaną teściowie. W pokoju zostanie komoda i szafa 3-drzwiowa. Do tego dojdzie sosnowe łóżeczko dla Adasia i wanienka z przwijakiem np. coś takiego: http://allegro.pl/zestaw-wanienka-ko...714755665.html lub http://allegro.pl/komoda-kapielowa-b...722744129.html (myślę o używanej aby było taniej)
W kącie znajdzie się łóżeczko narożnik (takie wysuwane) w intensywnym zielonym kolorze z żółtymi poduchami.
Zabawki najpierw czarno-białe, potem kolorowe karuzele i maty edukacyjne.
W kącie będą wisiały modele samolotów męża a na podłodze będzie dywan w samocodziki (dostaniemy od szwagra - mała Zuzia (chrzesnica meża) uwielbiała kiedyś autka) Po niej dostaniemy też mase maskotek samochodzików i modele autek
Ściana w pokoju jest w kolorze wiśni i te sosonowe meble świetnie rozjaśniają pokój.


Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
super!ciesze sie, ze moglam polecic, napewno nie bedziesz zaloac j uwielbiam to lozeczko poza tym dzieki niemu przyadly mi do gustu mebelki sosenkowe bo naprawde slicznie sie prezentuje a szuflada jest suuuuper, strasznie przydatna, tym bardziej ,ze mamy maly pokoik
Też chciałam łóżeczko z szufladą ze względu na to że pokoik do olbrzymich nie należy poza tym zawsze można na poczatku schować tam śpiworki i pieluchy a potem jak malec wyrośnie ze śpiworków umieścić w niej pościel


Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
jak chcesz moge polecic
a rozki to polecam najzwyklejsze, bez usztywnienia! podobno mamy tez usztywniacz wyciagaja z pleckow Ja kupilam w Auchanie za jakos 17 zł rozek, a potem dokupywalam jeszcze jeden
Będziemy dziś z mężem we Auchanie i zobacze czy są u nas rożki
Jesli chodzi o usztywnienie... dziękuję za radę ja pewnie kupiłabym z usztywnieniem bo myślałabym że tak zdrowiej dla dziecka nie patrząc sie na to czy jest to praktyczne....


Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Moja dosc dlugo spala w rozku bo byla malutka wlasnie:0 ale do spiworka juz nie trzeba nic innego raczej
Polusia sie urodzila zimie i rozek lekko kocykiem przykrywaam jeszcze
To super. Chwilowo odpadną koszty szycia pościeli
Czyli na początku będzie rożek a potem dla mojej wygody śpiworek.
Śpiworki kupiłam takie jak w załączniku:
pierwszy 0-4 cieńszy (dziecię urodzi się jesienią)
drugi 0-6 gruby, ciepły (na zimę)
trzeci 6-12 z polarku (sam raz na wiosnę i lato )
Na czwartym zdjęciu znajduje się kombinezonik który wyczaiłam - sam raz na święta. Nie mogłam się mu oprzeć

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
my praktycznie sami wszytsko kupilismy, nikt nam nic nie pomogl. Czasem tylko jakis prezencik dla Polusi...

Co do ciuszko to ja mam chrzestna w Stanach, ktore ciuszkami mnie ratuje, wiec od niej zawsze dostaje dla córci. A teraz kolezanka z forum, ktora mieszka w Anglii niedawno urodzla synka i chce mi przeslac na synka troszke ciuszkow
Ja ciuszki kupiłam używane na allegro. Wszystkie markowe i sprowadzone z Anglii. W sumie tak mnie wciągnęły zakupy że mój Adaś ma ciuchy na pierwszy rok życia
Jak będe miała wolną chwilę to wrzucę je na picasse i pochwale się tym co do tej pory wychaczyłam
Ja nie mam znajomych którzy mogliby mi cos podrzucić dla chłopca a wiem że dzieci szybko rosną i nie sposób sprać im ciuszki stąd pomysł na używane. Jak coś to mogę polecić 4 sprawdzone konta na allegro. Ciuszki w idelanym stanie, zgodnym z opisem w aukcji.
Zaraz mykam na pocztę odebrać kolejne 2 paczki
Jedna pełna bucików

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Ja prawie wsyztsko mam (no oprocz ciuszkow) a ciagle mi sie wydaje, ze nic...Koszule nocne, majtki wielorazowe, wkladki laktacyjne,hohoh
Ja mam tylko ciuszki na rok życia dla Adasia, śpiworki, 2 maty edukacyjne Fisher Price (wygrane tanio aukcje) i jedną karuzlekę.
W sierpniu skompletuję wszystko do pokoju Adasia i dużego pokoju który bedzie służył za moją sypialnię (musimy z mężem kupic duuużą szafę w kolorze Venge i jakąś wygodną kanapę która można rozłożyć)
We wrześniu kupię akcesoria dla dzidzi (kremiki, patyczki, pieluchy itp)
a w pażdzierniku wyprawke do szpitala. Termin mam na 11.11 ale jeśli Adaś się nie obróci - jest pupką w dół (czyli położenie posladkowe, miednicowe) to czeka mnie cesarka w 38tc i dzidzia będzie pażdziernikowa.


Cytat:
Napisane przez lina84 Pokaż wiadomość
Wybrałam już pościel dla maluszka -na razie wygrałam aukcje baldachimu ,a w sierpniu reszte kupie .
Mnie się te całe baldachimy nie podobają... uważam że przesładzają pokój dziecka, poza tym może dla dzieci urodzonych latem się przydają (ochrona przed muchami itp) ale zimą ich zastosowania nie rozumiem :/
Zamiast baldachimu mój Adaś będzie miał powieszone dwie karuzelki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spiworek.jpg (55,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spiwór.jpg (76,8 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg śpiowerek6-12.jpg (77,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg reniferek.jpg (92,3 KB, 27 załadowań)
__________________
.
Tottie1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:17   #743
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
no i dowod na to ze ciaza rzeczywiscie rosnie skokami- brzuszek z soboty zeszlej i dzisiaj, 20 i 21 tc, normalnie mam wrazenie ze brzuszek mi w ciagu odstepu tygodnia ze 2 razy wiekszy sie zrobil

w czwartek bylam jeszcze raz u lekarza, hemoglobina w ciagu miesiaca mi spadla z 12.3 na 11.1 mimo ze biore podwojne zelazo...juz trzeci lekarz potwierdzil plec- bedzie Jacek i Placek a poza tym to wsio w porzadku, szyjka twarda jak skala, chlopaki idealnie rowne wiec nie mam sie na razie o co martwic

Śliczny brzus i naprawde wyskoczył juz

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Tottie1984 Pokaż wiadomość
Pokoik będę urządzała od połowy sierpnia jak tylko wymienię w nim okna na nowe. W obecnym pokoju znajduje sie narazie moja sypialnia. Jest tam duże łóżko, sosnowa komoda i dwie sosnowe szafy (jedna z lusterkiem 3-drzwiowa, druga 2-drzwiowa) Tą szafę 2-drzwiową wynosimy z mężem na przedpokój (akurat jest tam dla niej miejsce), łóżko z materacem dostaną teściowie. W pokoju zostanie komoda i szafa 3-drzwiowa. Do tego dojdzie sosnowe łóżeczko dla Adasia i wanienka z przwijakiem np. coś takiego: http://allegro.pl/zestaw-wanienka-ko...714755665.html lub http://allegro.pl/komoda-kapielowa-b...722744129.html (myślę o używanej aby było taniej)
W kącie znajdzie się łóżeczko narożnik (takie wysuwane) w intensywnym zielonym kolorze z żółtymi poduchami.
Zabawki najpierw czarno-białe, potem kolorowe karuzele i maty edukacyjne.
W kącie będą wisiały modele samolotów męża a na podłodze będzie dywan w samocodziki (dostaniemy od szwagra - mała Zuzia (chrzesnica meża) uwielbiała kiedyś autka) Po niej dostaniemy też mase maskotek samochodzików i modele autek
Ściana w pokoju jest w kolorze wiśni i te sosonowe meble świetnie rozjaśniają pokój.




Też chciałam łóżeczko z szufladą ze względu na to że pokoik do olbrzymich nie należy poza tym zawsze można na poczatku schować tam śpiworki i pieluchy a potem jak malec wyrośnie ze śpiworków umieścić w niej pościel




Będziemy dziś z mężem we Auchanie i zobacze czy są u nas rożki
Jesli chodzi o usztywnienie... dziękuję za radę ja pewnie kupiłabym z usztywnieniem bo myślałabym że tak zdrowiej dla dziecka nie patrząc sie na to czy jest to praktyczne....




To super. Chwilowo odpadną koszty szycia pościeli
Czyli na początku będzie rożek a potem dla mojej wygody śpiworek.
Śpiworki kupiłam takie jak w załączniku:
pierwszy 0-4 cieńszy (dziecię urodzi się jesienią)
drugi 0-6 gruby, ciepły (na zimę)
trzeci 6-12 z polarku (sam raz na wiosnę i lato )
Na czwartym zdjęciu znajduje się kombinezonik który wyczaiłam - sam raz na święta. Nie mogłam się mu oprzeć



Ja ciuszki kupiłam używane na allegro. Wszystkie markowe i sprowadzone z Anglii. W sumie tak mnie wciągnęły zakupy że mój Adaś ma ciuchy na pierwszy rok życia
Jak będe miała wolną chwilę to wrzucę je na picasse i pochwale się tym co do tej pory wychaczyłam
Ja nie mam znajomych którzy mogliby mi cos podrzucić dla chłopca a wiem że dzieci szybko rosną i nie sposób sprać im ciuszki stąd pomysł na używane. Jak coś to mogę polecić 4 sprawdzone konta na allegro. Ciuszki w idelanym stanie, zgodnym z opisem w aukcji.
Zaraz mykam na pocztę odebrać kolejne 2 paczki
Jedna pełna bucików



Ja mam tylko ciuszki na rok życia dla Adasia, śpiworki, 2 maty edukacyjne Fisher Price (wygrane tanio aukcje) i jedną karuzlekę.
W sierpniu skompletuję wszystko do pokoju Adasia i dużego pokoju który bedzie służył za moją sypialnię (musimy z mężem kupic duuużą szafę w kolorze Venge i jakąś wygodną kanapę która można rozłożyć)
We wrześniu kupię akcesoria dla dzidzi (kremiki, patyczki, pieluchy itp)
a w pażdzierniku wyprawke do szpitala. Termin mam na 11.11 ale jeśli Adaś się nie obróci - jest pupką w dół (czyli położenie posladkowe, miednicowe) to czeka mnie cesarka w 38tc i dzidzia będzie pażdziernikowa.




Mnie się te całe baldachimy nie podobają... uważam że przesładzają pokój dziecka, poza tym może dla dzieci urodzonych latem się przydają (ochrona przed muchami itp) ale zimą ich zastosowania nie rozumiem :/
Zamiast baldachimu mój Adaś będzie miał powieszone dwie karuzelki
Ja na twoim miejscu kupiła bym taki i taki bo sama możesz zobaczyc w jakim ci wygodniej, a jak ci będzie bez usztywnienia wygodniej to go poprostu wyjmiesz i tyle
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:17   #744
owieczka86
Zadomowienie
 
Avatar owieczka86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 566
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Tincia Pokaż wiadomość
owieczko-U nas to jest tak, że są 3 sale do porodu rodzinnego (jesli dobrze pamiętam) Nie ma co uprzedzać, że "ty chcesz" bo to jest na zasadzie- kto pierwszy ten lepszy, wiec jesli przyjezdzasz do szpitala rodzic, to mowisz, ze chcesz platny rodzinny, jak bedzie wolna sala to ok, a jak nie to trudno. Idziesz rodzic na normalna sale. Ale na nia też mąż może wejść.

To dobrze że na normalną też może wejść, bo bardzo chcemy być razem przy porodzie
owieczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:17   #745
Tottie1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 516
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość

Teraz to jest kloszmar Ja nie chce takiego zwykłego obczskanego mi sie podobaja takie

Jordan (to nam sie tylko podoba obojgom ale nie jestem do tego imienia przekonana na 100 %)
Gabriel
Marcel
Kasjan strasznie mis ie podoba to imie
Nataniel
Xawery
Olaf
Mnie się bardziej podobją zwykłe imiona. Mam wrażenie że jak ktoś nazywa dziwnie swoje dziecko t orobi mu krzywdę, tym bardziej jak imię ma się nijak do nazwiska np. Nadia Kowalska :/
Może się mylę ale wśród znajomych zauważyłam że czym bardziej czuli siś skrzywdzeni przez los i potraktowani niesprawiedliwie, mieli niezaspokojone ambicje tym bardziej wymyślne imię nadawali dziecku :/
Imię ma wzbudzać zaufanie... nie wiadomo kim będzie dziecko w przyszłości. Ja prędzej poszłabym do notariusza czy lekarza Jana Kowalskiego niż Nataniela Kowalskiego.
__________________
.
Tottie1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:21   #746
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

WItam was. Tydzień mi zajęło zanim was nadrobiłam.

Widzę że w grudniu przzewaga chłopców. Moja mama mówiła mi wczoraj że tam gdzie mieszka jest teraz więcej chłopców.
Ja mam nadzieję że dowiem się we wtorek, bo mam połowkowe. Na reazie jakoś spokojnie do tego podchodzę. Zobaczymy czy Zuzia będzie miała braciszka czy siostrzyczkę.

Super te mebelki, te z żyrafką fajniejsze. Jestem zdania żeby wybierać bardziej neurtalne rzeczy typu meble czy wózek, bo później mogą posłuzyć dla rodzeństwa. Pokój można dodatkami przybrać pasującymi do płci.

Glam widzę że masz taki brzuszek na wielkość jak mój, ale ja mam jedno w środku

Muszę się pochwalić:kupiłam sobie sobie sukienkę z myślą o weselu. o taką (kolor niebieski)
http://moda.allegro.pl/trendy-mama-m...725275672.html
Super leży i jeszcze mam w niej sporo miejsca. Będzie też na ,,po ciąży''.

Ostatio nie czułam się dobrze bo mi jelita dokuczałay. Wy miałyście burze za oknem a ja w kiszkach. Teraz mam na zmianę albo zaparcia albo odwrotnie. Kiedy mi to minie bo mam przez to kłucia w boku.
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:21   #747
owieczka86
Zadomowienie
 
Avatar owieczka86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 566
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Mnie się podobają takie imiona dla chłopca : Wiktor, Igor i Filip, i właśnie zastanawiamy się nad którymś z tych imion dla naszego synka
owieczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:22   #748
basiula19
Zadomowienie
 
Avatar basiula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

ojej jakie to ostatnie zdjęcie słodziutkie strasznie mi sie podoba jak dziecieczki mają na kapturach albo czapeczkach takie uszka albo coś

Ja będę raczej za rożkiem usztywnianym mam jeden normalny (w sklad pościeli wchodził) myśle, że 2 wystraczy.....

Wczoraj tak patrze na necie i patrze i nie wierze tożto my już wedłóg niektórych pomiarów czasowych w 7 miesiącu wylądowaliśmyale mi to strasznie leci.....

Kurde ale miałam dziwne sny w nocy jeden mi sie śniło, że zaczęłam rodzić już tak teraz.....zaczęłam krwawić i wogóle masakra.....a drugi to, że urodziłam chłopczyka ale jakiś taki duży był prawie 5 kg miał i co najlepsze mama do mnie odrazu mówił....zaczyna mi sie na głowe chyba już rzucać
__________________
23.10.2010 Razem na Zawsze

10.11.2011 Mikołajek już jest z nami
basiula19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:23   #749
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez Tottie1984 Pokaż wiadomość
Mnie się bardziej podobją zwykłe imiona. Mam wrażenie że jak ktoś nazywa dziwnie swoje dziecko t orobi mu krzywdę, tym bardziej jak imię ma się nijak do nazwiska np. Nadia Kowalska :/
Może się mylę ale wśród znajomych zauważyłam że czym bardziej czuli siś skrzywdzeni przez los i potraktowani niesprawiedliwie, mieli niezaspokojone ambicje tym bardziej wymyślne imię nadawali dziecku :/
Imię ma wzbudzać zaufanie... nie wiadomo kim będzie dziecko w przyszłości. Ja prędzej poszłabym do notariusza czy lekarza Jana Kowalskiego niż Nataniela Kowalskiego.
A Ja zaś nie Ja poszła bym do tego który jest lepszy a nie bo imie mi sie nie podoba każdy daje jakie mu sie podoba. Ja nie kieruje się imieniem tylko żeby był dobry także troche dziwne masz podejscie jak dla Mnie , bo naprawde ten Nataniel moze być milion razy lepszy od Jana
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:23   #750
owieczka86
Zadomowienie
 
Avatar owieczka86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 566
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.3

Cytat:
Napisane przez kami5 Pokaż wiadomość

Muszę się pochwalić:kupiłam sobie sobie sukienkę z myślą o weselu. o taką (kolor niebieski)
http://moda.allegro.pl/trendy-mama-m...725275672.html
Super leży i jeszcze mam w niej sporo miejsca. Będzie też na ,,po ciąży''.
Sukienka super i ten kolor
owieczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.