Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-02, 21:23   #751
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez drypcik Pokaż wiadomość
no niby tak ale boje sie ze moze sie ktos dowiedziec...no coz kiedys i tak trzeba pojsc pierwszy raz...
a nawet jak ktos sie dowie to co?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 21:25   #752
drypcik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

no nic...kazdy przeciesz chodzil... a jeszcze mam pytanko czeba ta ksiazeczke ubezpieczeniowa czy nie koniecznie?
drypcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 21:31   #753
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez drypcik Pokaż wiadomość
no nic...kazdy przeciesz chodzil... a jeszcze mam pytanko czeba ta ksiazeczke ubezpieczeniowa czy nie koniecznie?
jeżeli prywatnie to nie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 21:32   #754
drypcik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

oki dzieki wielkie
drypcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 21:37   #755
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez drypcik Pokaż wiadomość
oki dzieki wielkie
nie ma za co
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 06:11   #756
kasiam_a77
Raczkowanie
 
Avatar kasiam_a77
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 301
GG do kasiam_a77
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

dziś moja pierwsza wizyta , mam nadzieje, że nic nie będzie boleć i przebiegnie miło i sprawnie
kasiam_a77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 07:39   #757
madame_butterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 84
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziewczyny, a trzeba być pełnoletnim żeby się zapisać na pierwszą wizytę? Ja nie mam okresu od 2 miechów, ale moja matka nie chce ze mną iść Czy mogę załatwić to sama?
madame_butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-06, 09:17   #758
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez madame_butterfly Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a trzeba być pełnoletnim żeby się zapisać na pierwszą wizytę? Ja nie mam okresu od 2 miechów, ale moja matka nie chce ze mną iść Czy mogę załatwić to sama?
moim zdaniem nie ma przeciwwskazań, żebyś szła sama. ja, mając 17ście lat byłam u ginekologa (prywatnie) bez 'opiekuna'
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 15:44   #759
kasbra3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Jeśli chodzi o mnie to pierwsza wizyta była rewelacyjna, ale niestety o drugiej tego powiedzieć nie mogę. (byłam u tej samej osoby)
kasbra3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 19:09   #760
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kasbra3 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o mnie to pierwsza wizyta była rewelacyjna, ale niestety o drugiej tego powiedzieć nie mogę. (byłam u tej samej osoby)
Źle zostałaś potraktowana czy coś bolało?

Trzeba się też spodziewać, że może trochę zaboleć, gdy bada ginekolog ręcznie, ale jest do do przeskoczenia
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 20:46   #761
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kasbra3 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o mnie to pierwsza wizyta była rewelacyjna, ale niestety o drugiej tego powiedzieć nie mogę. (byłam u tej samej osoby)
A ja odwrotnie, pierwsza wizyta była koszmarna, bo byłam głupia i poszłam w tajemnicy, bo się nie wiedzieć czemu wstydziłam tego, że idę do ginekologa. I oczywiście udało mi się wybrać samej najgorszą i najbardziej nieodpowiedzialną panią doktor w mojej miejscowości (wystarczy jak powiem, że w czasie gdy już byłam na fotelu do pokoju weszła pielęgniarka i pani doktor jej nie wyprosiła tylko ucięła sobie z nią pogawędke o dupie maryni?). Uniknijcie tego błędu i jak możecie zróbcie wywiad wśrod babć, cioć, mam, koleżanek i kogo chcecie o tym do kogo chodzą i jaki jest ten lekarz.
I nie kończcie wywiadu na 'pan xyz jest dobry', bo co innego bedzie znaczyło 'dobry' dla Ciebie, a co innego dla Twojej koleżanki.
Za drugim razem poszłam już do lekarza, do którego chodzą kobiety z mojej rodziny. I mimo, że potwornie bałam się iść do mężczyzny to cały strach minął u tego pana w gabinecie .
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-06, 22:08   #762
kasbra3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Źle zostałaś potraktowana czy coś bolało?

Trzeba się też spodziewać, że może trochę zaboleć, gdy bada ginekolog ręcznie, ale jest do do przeskoczenia


Pierwsza wizyta była rewelacyjna : nic nie bolało, kobitka była bardzo delikatna cały czas pytała czy wszystko ok i że jeśli będzie boleć to , żebym powiedziała to przestanie. Jeśli chodzi o to ręczne to włożyła jeden palec i też nic nie bolało. Nawet po wizycie nic nie czułam.

Za drugim razem poszłam wyluzowana, bo pierwsza wizyta była świetna i niczego sie nie obawiałam. A tu pierwsze badanie i myślałam, że umrę.
Czułam się fatalnie psychicznie przez kilka dni. Skutki wizyty odczuwałam przez kilka dni. Już chyba nigdy do niej nie pójdę. Tłumaczyłam sobie, że to może przypadek, że bolało, ale chyba już jej nigdy nie odwiedze. koszmar:/ Nigdy nie byłam u innej gin i boję się ją zmienić, że gorzej trafie, bo pierwsza wizyta była idealna.

Czemu oni badają ręcznie na każdej wizycie?
kasbra3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 14:42   #763
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kasbra3 Pokaż wiadomość
Pierwsza wizyta była rewelacyjna : nic nie bolało, kobitka była bardzo delikatna cały czas pytała czy wszystko ok i że jeśli będzie boleć to , żebym powiedziała to przestanie. Jeśli chodzi o to ręczne to włożyła jeden palec i też nic nie bolało. Nawet po wizycie nic nie czułam.

Za drugim razem poszłam wyluzowana, bo pierwsza wizyta była świetna i niczego sie nie obawiałam. A tu pierwsze badanie i myślałam, że umrę.
Czułam się fatalnie psychicznie przez kilka dni. Skutki wizyty odczuwałam przez kilka dni. Już chyba nigdy do niej nie pójdę. Tłumaczyłam sobie, że to może przypadek, że bolało, ale chyba już jej nigdy nie odwiedze. koszmar:/ Nigdy nie byłam u innej gin i boję się ją zmienić, że gorzej trafie, bo pierwsza wizyta była idealna.

Czemu oni badają ręcznie na każdej wizycie?
Chodzi o to, że ręczne badanie jest bolesne? To chyba w każdym wypadku, jeśli badanie ma być dokładne. Nie wiem czy każda tak ma, ale ja podejrzewam, że nie robi mi krzywdy, żebym sobie tylko pokrzyczała z bólu Ostatnio, jak mnie badał, to cały czas się mnie pytal czy jak dotyka to boli. Stękałam z bólu i mówiłam, ze nie, to się zaczął śmiać, że tam nie boli, ale ogólnie boli.
Jak szłam za pierwszym razem, to nastawiłam sie, że nie idę do fryzjera i będzie fajnie, tylko idę na badanie, a jak będzie tak będzie. Od pierwszej wizyty wszystko wygląda podobnie, tylko za peirwszym razem dowiedzialam się, że mam myśleć o czymś przyjemnym np. o plaży
EDIT:nie wiem też czy to wszystko nie zależy od długości pochwy i palców ginekologa
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 14:46   #764
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Od ilu lat moze iść dziewczyna do Ginekologa

jutro idę pierwszy raz na wizytę i się straszne boję znalazłam kobietę która przyjmuje prywatnie podobno bardzo fajna i wyjątkowo podchodząca do każdej pacjentki... jednak znalazłam tez opinie negatywne co mnie trochę zestresowało najbardziej boję się badania... podobno to boli
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:12   #765
kasiam_a77
Raczkowanie
 
Avatar kasiam_a77
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 301
GG do kasiam_a77
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

mnie nie bolało nic a nic
kasiam_a77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:19   #766
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

o jaaaaaaaaa to już dziś! cholernie się boję...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 15:50   #767
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Co prawda nie była to moja pierwsza wizyta, ale stresowałam się tak, jak by nią była. Być może dlatego, że ostatni raz u ginekologa byłam prawie 4 lata temu.. Cóż, wkroczyło się już w dorosły wiek więc i na wizytę kontrolną przyszedł czas
Na wizytę wybrałam się prywatnie (nie mam zaufania do państwowej służby zdrowia) do pani doktor poleconej mi przez mamę. Przyjęła mnie bardzo sympatycznie, rozmawiała szczerze jak z koleżanką, zadbała o dobrą atmosferę w czasie badania, które trwało może 30 s, mówiąc mi po kolei co robi. Zapisała mi od razu tabletki antykoncepcyjne, odpowiedziała na wszystkie nurtujące mnie pytania. Ogólnie z wizyty byłam bardzo zadowolona. Rzeczywiście nie taki wilk straszny, jak go malują więc naprawdę nie ma się czego bać dziewczyny
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 19:57   #768
sammira
Zadomowienie
 
Avatar sammira
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 041
GG do sammira
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Jejku, ja jutro idę pierwszy raz. Długo zwlekałam, żeby się wybrać. Jakoś się przełamałam i postanowiłam, że to w końcu zrobię. Zaczęłam jednak czytać ten wątek i trafiłam na to: http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodczy/badania/gin.html Normalnie się rozpłakałam i przestraszyłam...nie wiem teraz, czy nie zwieję sprzed drzwi...
__________________
Tak, JESTEM GRZESZNICĄ!



sammira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 20:16   #769
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sammira Pokaż wiadomość
Jejku, ja jutro idę pierwszy raz. Długo zwlekałam, żeby się wybrać. Jakoś się przełamałam i postanowiłam, że to w końcu zrobię. Zaczęłam jednak czytać ten wątek i trafiłam na to: http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodczy/badania/gin.html Normalnie się rozpłakałam i przestraszyłam...nie wiem teraz, czy nie zwieję sprzed drzwi...

nie czytaj tyle!
badanie naprawdę nie jest straszne tak jak to opisują na rożnych stronach
trzeba sie tylko rozluźnić.. i trafić na delikatnego gina
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 20:32   #770
urszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Sammira, nie ma się co bać. wcale nie jest tak żle. Ja dzisiaj byłam pierwszy raz. Bałam się strasznie i długo nie mogłam się zdecydować. Teraz żałuję, że nie chodziłam wcześniej. Badanie nie jest wcale straszne, nie mogę nawet powiedzieć, ze jest nieprzyjemne- jest obojętne. Najgorzej jest czekać na swoją kolej przed gabinetem, po wejściu stres mija, nie czułam się nawet jakoś szczególnie zawstydzona. W trakcie badania lekarz powinien Ci wszystko tłumaczyć- na pewno zrozumie Twoje zdenerwowanie i będzie bardzo delikatny. Nie bój się. Trzymam kciuki i napisz jutro jak było
urszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 21:12   #771
wszełka
Zakorzenienie
 
Avatar wszełka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 065
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Swoją pierwszą wizytę miałam tydzień temu. Bałam się strasznie, ale wchodząc do gabinetu rozluźniłam się Wybrałam gabinet prywatny, jak się okazało lekarka jest dobrą znajomą mojego taty- od razu powiedziała że jestem bardzo podobna do niego Oczywiście wtedy zaczeły się plotki co tam u kogo słychać- jednym słowem bardzo miło. Później zapytała mnie w jakiej sprawie przyszłam itp. i kazała się przygotować do badania ( wszystko to podczas rozmowy). Badanie szybkie, delikatne, nic nie bolało. Później chwila rozmowy, dowiedziałam się wszystkiego co chciałam i już po wizycie. Siedziałam w gabinecie może 15 minut, a dowiedziałam się wszystkiego. Nie ma się co bać, wystarczy się rozluźnić i wszystko będzie dobrze
__________________

Blogowo

"Happiness hit her like a bullet in the head..."
wszełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 23:18   #772
sammira
Zadomowienie
 
Avatar sammira
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 041
GG do sammira
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziękuję dziewczyny za miłe słowa otuchy Postaram się być dzielna i jutro (a właściwie dzisiaj) zdam relację, jak było. Wybrałam lekarkę, którą polecają Wizażanki, więc nie powinno być źle trzymajcie kciuki!
__________________
Tak, JESTEM GRZESZNICĄ!



sammira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 07:41   #773
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziewczynki wczoraj przeżyłam koszmar! Po waszych radach postanowiłam się całkowicie rozluźnić i nie stresować było jednak zupełnie inaczej...

Mam wielki uraz psychiczny Może zacznę od początku...

Przywiózł mnie TŻ. Zajechaliśmy pod bardzo zadbane i spokojne osiedle. Odpowadził mnie pod sam gabinet i wrócił do samochodu na parking. Poczekalnia jak i bardzo miła pani w rejestracji zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Spokojne, intymne wnętrze. Miła atmosfera. I chociaż czekałam ponad godzinke na swoją kolej chociaż byłam umówiona na konkretną godzine to czas mi się nie dłużył bo można było zrelaksować się na wygodnych kanapach i poczytać pisma. kiedy w końcu nadeszła moja kolej w drzwiach powitała mnie wyglądająca bardzo sympatycznie i uśmiechająca się pani doktor. Rozluźniłam się więc i ucieszyłam, zę będzie spoko. Łagodnym tonek powiedziała, że najpierw sobie troszeczkę porozmawiamy. No i zadawała pytania a ja odpowiadałam. Pytała czy planuję ciążę itp. Nie zapytałą jednak czy już współżyje ale powiedziałam, ze jestem u ginekologa poraz pierwszy i wogóle no więc pomyślałam, zę to było dla niej równoznaczne a potem to już o tym pytaniu zapomniałam. wszystko jakoś się tak pośpiesznie odbywało. Moim zdaniem za szybko bo zanim zebrałąm myśli to ona już wstała i kazałą iść do przebieralni. Miałam na sobie dłuższą bluzeczkę więc było ok. były też takie jednorazowe kapcie żeby nie biegać boso. No i usiadłam na ten słynny fotel... ..........

Powiem jedno. Bolało mnie cholernie! Aż krzyknęłam z bólu, ze4 boli a ona nawet nie perzestała! ;( Łzy mi pociekły z bólu a ona dopiero zapytała czy ja już współżyje na co ja krzyknęłam NIE! I wtedy jej się głupio jakoś zrobiło bo taką mine miałą i poiwiedziałą to inaczej panią zbadam (co też cholernie bolało) potem dodała, ze musi mi zrobić USG przez odbyt bo ona nie może mnie tak normalnie zdabać... Więc po co tyle bólu mi sprawiła?! USG też nie było przyjemne ale już nie tak bardzo bolało... Jak kazała mi się iść przebrać to normalnie się cała trzęsłam. poczekałam chwile aż się uspokoje i wyszłam do niej. A ona do mnie ze sztucznym uśmieszkiem którym chciałą mi zrekompensować ten ból prawdopodobnie, że myślała, ze ja już mam męża (zasugerowałą się,że mam podwójne nazwisko) i nie pytała w wywiadzie o to. Ech... Dałą mi tylko jakieś hormony na uregulowanie okresu. I chyba i tak ich nie będę brać bo nie chcę się faszerować. Pytałąm czy to normalne, ze mam tak nieregularnie a ona tylkko, ze to się zdarza i nic mi więcej nie pwoiiedziałą. Potem się mnie pyta czy chce skierowanie na badanie poziomu hormonów. Ech wogóle nie rozumi9ałam co ona mi tak gadała a jak się pytałam to nie potrafiła mi wytłumaczyć...
Nie dość, ze nic się nie dowiedziałam to zostawiłam u niej 120 zł i mam teraz uraz... nigdy w życiu już nie pójde do baby! To jednak chyba prawda, zę faceci są delikatniejsi. Naromalnie wyszłam z tego gabinetu, usiadłam do TŻ do samochodu i się popłakałam bo to całe napięcie ze mnie schodziło. Biedny TŻ myślał, ze mam jakąś chorobe czy coś. Dopiero dziś się trochę otrząsnęłam ale jak sobie to przypominam to...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 07:54   #774
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Powiem jedno. Bolało mnie cholernie! Aż krzyknęłam z bólu, ze4 boli a ona nawet nie perzestała! ;( Łzy mi pociekły z bólu a ona dopiero zapytała czy ja już współżyje na co ja krzyknęłam NIE! I wtedy jej się głupio jakoś zrobiło bo taką mine miałą i poiwiedziałą to inaczej panią zbadam (co też cholernie bolało) potem dodała, ze musi mi zrobić USG przez odbyt bo ona nie może mnie tak normalnie zdabać... Więc po co tyle bólu mi sprawiła?!
<przytul>
współczuję, naprawdę. Przeszłam przez dokładnie to samo (pani doktor, mimo że byłam u niej mając 15-16 lat uznała, że już na pewno nie jestem dziewicą i zrobiła normalne badanie). Poczekaj do drugiej wizyty i idź do mężczyzny, ale poleconego, żeby na pewno był miły i delikatny.

I jeśli Cię to pocieszy - Pani doktor sama musiała być w trakcie wizyty (gdy się zorientowała, co zrobiła)i później bardzo zestresowana, jeśli ma dobrą opinię i uważa się za dobrego lekarza nie powinna takiej rzeczy przyjmować za pewnik. Nic jej nie tłumaczy, skoro to Twoja pierwsza wizyta powinna była zapytać o to czy już współżyjesz.

za jakiś czas trauma przejdzie.
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 08:03   #775
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

dziękuję ineczka aż mi się łezka w oczkach zakręciłą najgorsze jest to, że tą panią doktor poleciła mi koleżanka i szukałam też w internecie i miała bardzo dobre opinie... chociaż znalazłam też opinie negatywne (ale był to głównie od kobiet w ciąży, którymi opiekowała się w szpitalu) więc myślałam, że będzie ok a tu klapa...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 09:05   #776
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Ja zawsze chodzę do faceta i nigdy się nie zawiodłam .Zawsze było miło, sympatycznie a badanie obojętne (żadnego bólu czy innych atrakcji).Może miałam szczęśce a może faceci mają inne podejście.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 09:16   #777
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

a może to ja jestem przewrażliwiona? może to moja wina? może toja coś zrobiłam źle?
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 09:20   #778
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
a może to ja jestem przewrażliwiona? może to moja wina? może toja coś zrobiłam źle?
nie nienapewno widać było że jesteś zestresowana ,lekarka mogła (a nawet chyba powinna )spytać czy już współżyjesz.
Mnie się lekarz spytał jak przyszłam pierwszy raz (powiedziałam że jestem pierwszy raz). Nie martw się , następnym razem będzie lepiej teraz już wiesz co mówić i czego się spodziewać

Wizyta u ginekologa to zawsze jest jakiś stres ale potem coraz mniejszy a chodzić musimy.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 09:28   #779
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

mam nadzieje, że takie coś jak miało miejsce wczoraj już się nie powtórzy w moim przypadku... i wogóle zresztą u nikogo bo nikomu nie życzę takiego czegoś...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 11:16   #780
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

dlatego ja nie wyobrażam sobie iść do baby ginekologa. faceci mają o wiele lepsze wyczucie, są delikatniejsi i bardziej wyrozumiali.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.