Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-22, 23:36   #751
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze P.. PRZED- woda z kilku suszonych sliwek i te sliwki. (nadal dolegliwosci) . SN. owsianka (5 lych platkow owsianych zalane wrzatkiem i calym jogurtem naturalnym, z wkrojonym bananem, borowkami, pelna garscia pestek dyni i lycha otrab zytnich), herbata z cytryna jest ok ale to bardziej mocne u niz p.. 2 SN. bułka razowa zytnia mego wypieku z maslem, jajecznica z 2 duzych jaj z pomidorem.jakbys zjadla 2 bulki to by bylo lepiej . OB. bedzie surowka z pomidora i salaty lodowej z oliwa z oliwek, filet z dorsza pieczony w przyprawach z polowa woreczka ryzu brazowego.jakby bylo 3/4 ryzu to by bylo lepiej . PODW. szklanka gestego budyniu smietankowego na mleku 2%(musze skonczyc), pelna garsc migalow, kilka swiezych moreli.troche wiecej niz pelna garsc migdalow do tego jeszcze jakis dodatek i bedzie duzo lepiej,moze troche czekolady? . KOL. salatka (spora porcja makaronu razowego zytniego z grilowana piersia z kurczaka, kawalkiem mozzarelli, ogorkiem, papryka i oliwa z oliwek),ladnie! herbata z cytryna. . PO. bedzie pewnie twarozek domowy 150g Piatnicy z rzodkiewkami. . I JAK?
dzisiaj widze postep

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez EnjoyYourLife Pokaż wiadomość
REDUKCJA

ŚNIADANIE I
pyszna owsianka(1 szklanka mleka, płatki owsiane górskie, 1 łyż. siemienia lnianego, garść otrębów pszennych, 1 łyżeczka miodu, dużo jagód)ok

Czym mogę zastąpić mleko? Czytałam, że niektórzy jedzą z twarogiem lub jakimś jogurtem.... Ale w takim razie to jak gotują płatki? Czy trzeba je zalać wodą dzień wcześniej?
gotuj wtedy owsianke na wodzie i dodaj do platkow twarog,na mleku tez mozesz gotowac i dodac twarog

ŚNIADANIE II
kromka chleba razowego ze słonecznikiem z twarogiem i domowym dżemem truskawkowym
do tego dodaj jeszcze owoc lub warzywo bo brakuje tutaj czegos takiego
OBIAD
bigos i ziemiaki
ziemniaki nie na r,tylko czasami

PODWIECZOREK
mały kawałek ciasta - zrobiłam biszkopt z jagodami
na II sniadanie ujdzie ale nie na podwieczorek

PODWIECZOREK II
kromka chleba razowego ze słonecznikiem z indykiem i pomidorem
chleb po poludniu odpada

KOLACJA(po treningu)
serek wiejski z pomidoremok


A tak w ogóle to można jeść wafle ryżowe na redukcji ??
nie sa polecane,ja jem i zyje i chudne

Proszę o ocenkę
j.w.

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U:
1. jajecznica z dwóch jajek i jednego białka (pozostałość z pieczenia) na maśle z kiełbasą i pomidorem, kromka (55g) żytniego w masłem. ladnie,bardzo ladnie
2. 2 duże muffiny waniliowo-twarogowe. mniam!
3. pierś kurczaka smażona w panierce sezamowej, pieczone ziemniaki, fasolka szparagowa.super
4. pomidory (sztuk dwie) z mozzarellą (niecała kula) i crema di balsamico, kromka jw. z serkiem ziołowo-chrzanowym.ladnie
po: marchewki, herbata.ok

i jak?
bardzo ladnie

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
eRka;
I.omlet z jaja i 2białek (bo mi zostały z placka) 2ł.otrąb, 1ł.zarodków, posmarowany przecierem pomidorowym,cebulką,papry ką,serem mozerella 30g,bazylią,oregana,tymia nkiem, i połową pomidorka; kromka chleba z masłem(eh,nie jem węgli od 7dni,a dziś się skusiłam na świeżutki); herbata ananas-mango-banan osłodzona słodzikiem
basen bardzo ladnie,tez nie jadam pieczywa,ale raz na jakis czas sobie na nie pozwole,wiec spokojnie
II.dorsz grillowany(duży filet) w ziołach i piepszu cayenne polany oliwą z oliwek na zimno; pół cukinii grillowanej na patelii w marynacie (olej z pestek,gotowa przyprawa na grilla) pycha
po godzinie łyżka masła orzechowego z Lidla
kakoao naturalne 1ł. z mlekiemok
III.duża porcja sałatki (kapusta,papryka,kukruma, cebula,olej z pestek winogron,cukier,sól) serek wiejski 200g z łyżeczką masła orz. ok
IV.serek homo nat. maćkowy, z kakao naturalnym i aromatem pomaranczowym; mięta troche wydaje mi sie juz za slodko,wczesniej to maslo i kakako tez juz bylo
+woda i różne herbaty aha noi z 5neo-anginów bo ciągle leje deszcz i jestem przeziębiona;/

ujdzie toto? wiem że bez ładu i skadau ale jem na co mam ochotę w miarę możliwości, noi chudnę
j.w

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Cytat:
Napisane przez katulaa Pokaż wiadomość
ehh wczoraj na podwieczorek pozwoliłam sobie na kawałek pizzy ale dziś starałam sie uważć ..
moja eReczka

Ś: płatki owsiane (4łyżki) ze startym jabłkiem, 1/2 banana, troche orzechów i rodzynek.slicznie
IIŚ: bieluch, kawałek bułki z plasterkiem szynki i pomidora, 1/2 bananaok
O: miseczka sałatki cezar ( sałata, pierś z kurczaka smażona na oliwie z oliwek z dodatkiem sosu czosnkowego - nie duzo) z piętką chleba ok
P: pół wieśniaka, pomidor, sałata, 2 plastry szynki i marchewkaok
K:tuńczyk i pomidrok

i jak ?
bardzo ladnie

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Mrscoffee Pokaż wiadomość
R.
Śniadanie: Dwie kanapki z chleba razowego z serkiem wiejskim.kiepsko,nie ma owoca/warzywa,moze pomidor na kanapki?ogorek?
Drugiego śniadania nie było bo późno wstałam i był obiad. okzdarza sie
Obiad: Dwa malutkie placuszki z piersi kurczaka i z pieczarek. Porcja mizerii taka zwykła. ok
Podwieczorek: Jabłko.to nie podwieczorek,moze jakies pestki?slonecznik?orzechy ?
Kolacja: Kawałek mały szarlotki. Wiem, że to masakra, nie wiem czemu sie skusiłam ;/no nienajlepiej,faktycznie
takie sobie to r

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Moje R z piątku:

I:
2 lyzki platkow owsianych i dwie orkiszowych zagotowane na mleku,pol na pol mleka sojowego/zwyklego, mala gars platkow zdrowy blonnik,lyzka musli bez cukru, po troszce nerkowcow i laskowych,lyzeczka dzemu

II:
2x chrupkie pieczywko ze szynka drobiowa

przed III posilkiem troche lodow,ok 2 kulki
III:
szpinak,cukinia,pieczarki ,fasolka czerwona,groch,kilka plastrow szynki drobiowej


IV:
omlet z jednego jaja i jednego bialka z wedzonym lososiem,miseczka owocow ze serkiem homo:1/2 pomaranczy,troche borowek i 1/2 awokado
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 09:43   #752
blueberry5
Przyczajenie
 
Avatar blueberry5
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

moje U/P z prośba o komentarz

Śniadanie: omlet z dwóch jaj, ze szpinakiem, cukinią, pomidorem rzodkiewką. kromka razowca

2 śniadanie: drożdżówka z dzemem, herbata

Obiad: zupa cebulowa z grzankami, jajko sadzone 3 ziemniaki,, gotowany kalafior

POdwieczorek: jogurt naturalny z dorzuconą garścią malin( pychota)

KOlacja: 2 kromki razowca z masłem, serem żółtym, pomidorem, słodkie jabłucho

po: pomidor nadziewany serkiem wiejskim,posypany bazylią,
ciasteczko z masa kakaową

i jak to wygląda?
blueberry5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 10:23   #753
katulaa
Przyczajenie
 
Avatar katulaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
jw.
ogólnie ładnie, ale brak białka w śniadaniu
nie ma orzechów, ale tuńczyk jest, więc myślę, że z NNKT okej
ed: doczytałam, że orzechy były w owsiance, także wszystko dobrze
a jak gotuje owsiankę na mleku nawet jak nie dodaje orzechów to zalicza się to do porcji białka czy nie bardzo?


Dziękuje za oceny

Edytowane przez katulaa
Czas edycji: 2011-07-23 o 10:27
katulaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 10:35   #754
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

morphine:


Produkty zawierające kwasy omega 3 EPA i DHA
Produkt Porcja w gramach dostarczająca 1g EPA +DHA Tuńczyk świeży 66 – 557 Łosoś atlantycki 42,5 – 71 Makrela 54 -250 Śledź 50 Sardynki 50 – 87 Halibut 85 – 213 Tuńczyk w pusze 323 Sola 204 Dorsz 357 Krewetki 313
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 10:39   #755
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U/P

śniad; grahamka z masłem, pół z sałatą,szynką, jakiem gotowanym i szczypiorkiem, pół z sałatą,szynką, żółtym serem i pomidorem, kawa z mlekiem

2śniad; owsianka na budyniu krówkowym

obiad; pieczona pierś z indyka, ziemniaki z koperkiem, kilka ogórków kiszonych

podw; serek wiejski z borówkami i nerkowcami

kolacja; 2 kromki razowca z masłem, jedna z mozzarella,pomidorem i bazylią, druga z wędzoną makrelą, sałatka z pomidora i ogórka z jogurtem nat

mam nadzieje że jest odrobine lepiej...
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 10:44   #756
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez katulaa Pokaż wiadomość
a jak gotuje owsiankę na mleku nawet jak nie dodaje orzechów to zalicza się to do porcji białka czy nie bardzo?


Dziękuje za oceny
nie, ani mleko ani orzechy nie są źródłem białka
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 10:45   #757
red_tea
Wtajemniczenie
 
Avatar red_tea
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 376
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

P: (chcę @!!!!! )
I: 3 kromki i piętka razowca z masłem: 1) z szynką, pomidorem, ogórkiem zwykłym, 2) z plastrami kiełbaski jakiejś suchej i ogórkiem kiszonym, 3) z żółtym serem i pomidorem; kubas kakao z łyżeczką cukru na mleku 2%, ok. 7 śliwek

II: jog. nat. z nerkowcami, rodzynkami, słonecznikiem, wkrojona brzoskwinia; gruszka; kilka kawałków placka drożdżowego ze śliwkami i kruszonką, lukrem (2-3?), herbata wiśniowa z sokiem

III: ziemniaki z masłem i koperkiem, 2 jaja sadzone na tłuszczu jakimś, fasolka żółta z bułką tartą; może maślanka

IV: talerz kopiasty sałatki tradycyjnej z majo, 3 kromki razowego z masłem, pomidorem, pieprzem

po też coś wpadnie, najprawdopodobniej słodkości ;-)
red_tea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 11:00   #758
katulaa
Przyczajenie
 
Avatar katulaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
nie, ani mleko ani orzechy nie są źródłem białka
chyba mi sie coś pokręciło
czyli do owsianki trzeba było by dodać np jakiś serek homo albo twarog czy coś takiego?
katulaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:05   #759
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez katulaa Pokaż wiadomość
chyba mi sie coś pokręciło
czyli do owsianki trzeba było by dodać np jakiś serek homo albo twarog czy coś takiego?
Według 10PŻ tak, ale taka owsianka dla mnie nie istnieje. (nie trawię białka mleka krowiego - kazeiny).

Białko można znaleźć w strączkowych, dieta wegan przy odpowiednim zmieszaniu (ryż i fasola np) daje białko, które jest pełnowartościowe. Jedynie wtedy trzeba pić mleko wzbogacone wapniem. Ale można też je znaleźć w sardynkach w oleju. Więc dieta bez nabiału istnieje.

W pon wybieram się do dietetyka do stolicy. I odstawiam całkowicie nabiał i pszenicę.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-07-23 o 11:06
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:48   #760
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez blueberry5 Pokaż wiadomość
moje U/P z prośba o komentarz

Śniadanie: omlet z dwóch jaj, ze szpinakiem, cukinią, pomidorem rzodkiewką. kromka razowca mało, śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Kromka powinna być z masłem, jakąś wędliną, serem żółtym etc.

2 śniadanie: drożdżówka z dzemem, herbata tu też skromnie, jakiś jogurt? owoce? orzeszki?
Obiad: zupa cebulowa z grzankami, jajko sadzone 3 ziemniaki,, gotowany kalafior no powiedzmy, że ok

POdwieczorek: jogurt naturalny z dorzuconą garścią malin( pychota) mam nadzieję, że duży ten jogurt ;> i dałabym jeszcze jakichś migdałów albo pestek do niego, ewentualnie jakies płatki musli i byłoby ok, a tak to maławo

KOlacja: 2 kromki razowca z masłem, serem żółtym, pomidorem, słodkie jabłucho dałabym 3 kromki, bo to chyba te takie małe, kwadratowe? ;>

po: pomidor nadziewany serkiem wiejskim,posypany bazylią,
ciasteczko z masa kakaową

i jak to wygląda?
w ogóle nie widzę w twoim jadłospisie NNKT, miejscami wydaje się skromnie. Powiedziałabym, że to raczej takie lekkie U, a nie U/P. Do dopracowania


Cytat:
Napisane przez red_tea Pokaż wiadomość
P: (chcę @!!!!! )
I: 3 kromki i piętka razowca z masłem: 1) z szynką, pomidorem, ogórkiem zwykłym, 2) z plastrami kiełbaski jakiejś suchej i ogórkiem kiszonym, 3) z żółtym serem i pomidorem; kubas kakao z łyżeczką cukru na mleku 2%, ok. 7 śliwek b. ładne śniadanie

II: jog. nat. z nerkowcami, rodzynkami, słonecznikiem, wkrojona brzoskwinia; gruszka; kilka kawałków placka drożdżowego ze śliwkami i kruszonką, lukrem (2-3?), herbata wiśniowa z sokiem super!

III: ziemniaki z masłem i koperkiem, 2 jaja sadzone na tłuszczu jakimś, fasolka żółta z bułką tartą; może maślanka maślanka na 100%, i ziemniaków też nie mało ;]

IV: talerz kopiasty sałatki tradycyjnej z majo, 3 kromki razowego z masłem, pomidorem, pieprzem

po też coś wpadnie, najprawdopodobniej słodkości ;-)
ogólnie wydaje mi się ładnie, jest wszystko co potrzeba, tylko bardzo mnie razi to, że są tylko 4 główne posiłki, jakoś tak przez to wydaje mi się mało.


Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
U/P

śniad; grahamka z masłem, pół z sałatą,szynką, jakiem gotowanym i szczypiorkiem, pół z sałatą,szynką, żółtym serem mam nadzieję, że nie light i pomidorem, kawa z mlekiem

2śniad; owsianka na budyniu krówkowym za mało opisane, żeby można było ocenić...ile łyżek płatków? z mlekiem? ilu procentowym jeśli tak? jakieś dodatki? orzechy, owoce, cokolwiek...?

obiad; pieczona pierś z indyka, ziemniaki z koperkiem, kilka ogórków kiszonych trochę zapychasz się ogórkami. do ziemniaków powinno być masło, a i nie umarłabyś od zjedzenia piersi smażonej na tłuszczu w panierce, taki obiad to na R się nadaje...

podw; serek wiejski nie light? ;>z borówkami i nerkowcami jeżeli serek wiejski normalny i duża porcja to powiedzmy, że ujdzie

kolacja; 2 kromki razowca z masłem, jedna z mozzarella,pomidorem i bazylią, druga z wędzoną makrelą, sałatka z pomidora i ogórka z jogurtem nat minimum 3 kromki powinny być, dla ciebie nawet 4 by nie zaszkodziły



tutaj koniecznei powinno coś wpaść! słodkie kakao na mleku 3,2%, ciasteczka, orzeszki, owoce...jest tyle możliwości!

mam nadzieje że jest odrobine lepiej...
Zacznij w końcu jeść tak, jak powinno się jeść na P! A nie fikasz z jakimś U/P, które notabene nawet nie kwalifikuje się według mnie na mocne U... Jeśli nie możesz na razie przełamać się do słodyczy to zacznij chociaż od jakichś drożdżówek, ciast, ciasteczek, jedz miód: dawaj do herbaty, mleka, twarożku, itp. Zdajesz sobie z tego sprawę, że balansujesz na granicy życia i śmierci? Na co ci studia, skoro nie umiesz siebie doprowadzić do stanu nie zagrażającego życiu?
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 12:16   #761
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez katulaa Pokaż wiadomość
chyba mi sie coś pokręciło
czyli do owsianki trzeba było by dodać np jakiś serek homo albo twarog czy coś takiego?
Tak Twaróg ma dużo białka.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez red_tea Pokaż wiadomość
P: (chcę @!!!!! )
I: 3 kromki i piętka razowca z masłem: 1) z szynką, pomidorem, ogórkiem zwykłym, 2) z plastrami kiełbaski jakiejś suchej i ogórkiem kiszonym, 3) z żółtym serem i pomidorem; kubas kakao z łyżeczką cukru na mleku 2%, ok. 7 śliwek
ładne śniadanie

II: jog. nat. z nerkowcami, rodzynkami, słonecznikiem, wkrojona brzoskwinia; gruszka; kilka kawałków placka drożdżowego ze śliwkami i kruszonką, lukrem (2-3?), herbata wiśniowa z sokiem
tu też ładnie, dużo dodatków do jogurtu

III: ziemniaki z masłem i koperkiem, 2 jaja sadzone na tłuszczu jakimś, fasolka żółta z bułką tartą; może maślanka jeśli ziemniaków sporo i wpadnie maślanka to ok

IV: talerz kopiasty sałatki tradycyjnej z majo, 3 kromki razowego z masłem, pomidorem, pieprzem ładnie

po też coś wpadnie, najprawdopodobniej słodkości ;-)
Mógłby być jeszcze jeden posiłek, ale skoro po wpadnie coś jeszcze to chyba będzie ok. Ale sama wiesz czy na tym tyjesz czy nie.

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
U/P

śniad; grahamka z masłem, pół z sałatą,szynką, jakiem gotowanym i szczypiorkiem, pół z sałatą,szynką, żółtym serem i pomidorem, kawa z mlekiem skromne śniadanie nawet jak na U, a co dopiero P

2śniad; owsianka na budyniu krówkowym tu mogłoby wpaść coś jeszcze jeśli owsianka bez żadnych dodatków

obiad; pieczona pierś z indyka, ziemniaki z koperkiem, kilka ogórków kiszonych ok jeśli porcja spora

podw; serek wiejski z borówkami i nerkowcami tu tak samo jak wyżej

kolacja; 2 kromki razowca z masłem, jedna z mozzarella,pomidorem i bazylią, druga z wędzoną makrelą, sałatka z pomidora i ogórka z jogurtem nat mogłabyś dorzucić trzecią kromkę

mam nadzieje że jest odrobine lepiej...
Mi to wygląda na U, na pewno nie na P.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26

Edytowane przez fioleciasto
Czas edycji: 2011-07-23 o 12:12
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 13:21   #762
kizamiza2000
Przyczajenie
 
Avatar kizamiza2000
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

REDUKCJA (chudnę !)

1)duuża kroma chleba żytniego z grubą warstwą chudego twarogu, pomidor
2)wpadła gruszka (późno wstałam..)
3)sałatka z grillowanym łososiem, pestkami dyni i mnóóstwo warzyw do tego
4)serek wiejski z truskawkami (pycha!)
5)gotowane udko z kurczaka z warzywami
<godzina rowerku>
kizamiza2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 13:39   #763
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

[QUOTE=olik187;28303465]U/P

śniad; grahamka z masłem, pół z sałatą,szynką, jakiem gotowanym i szczypiorkiem, pół z sałatą,szynką, żółtym serem i pomidorem, kawa z mlekiem
ladnie,ale 1 grahamka wydaje mi sie troche malo,moze chociaz jeszcze 1 polowke dozucisz?
2śniad; owsianka na budyniu krówkowym
jak owsianki sporo,to ok

obiad; pieczona pierś z indyka, ziemniaki z koperkiem, kilka ogórków kiszonych
ok

podw; serek wiejski z borówkami i nerkowcami
duzo nerkowcow? ok

kolacja; 2 kromki razowca z masłem, jedna z mozzarella,pomidorem i bazylią, druga z wędzoną makrelą, sałatka z pomidora i ogórka z jogurtem nat
ladnie

mam nadzieje że jest odrobine lepiej...w sumie to do 1 sniadania bym sie lekko "przyczepila" ale poza tym ladnie,takie ladne U,P chyba jednak nie [/QUOTE]
j.w.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez red_tea Pokaż wiadomość
P: (chcę @!!!!! )
I: 3 kromki i piętka razowca z masłem: 1) z szynką, pomidorem, ogórkiem zwykłym, 2) z plastrami kiełbaski jakiejś suchej i ogórkiem kiszonym, 3) z żółtym serem i pomidorem; kubas kakao z łyżeczką cukru na mleku 2%, ok. 7 śliwek
bardzo ladnie
II: jog. nat. z nerkowcami, rodzynkami, słonecznikiem, wkrojona brzoskwinia; gruszka; kilka kawałków placka drożdżowego ze śliwkami i kruszonką, lukrem (2-3?), herbata wiśniowa z sokiem
super

III: ziemniaki z masłem i koperkiem, 2 jaja sadzone na tłuszczu jakimś, fasolka żółta z bułką tartą; może maślanka pieknie

IV: talerz kopiasty sałatki tradycyjnej z majo, 3 kromki razowego z masłem, pomidorem, pieprzem
ok
po też coś wpadnie, najprawdopodobniej słodkości ;-)
bardzo ladnie

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez kizamiza2000 Pokaż wiadomość
REDUKCJA (chudnę !)brawo!

1)duuża kroma chleba żytniego z grubą warstwą chudego twarogu, pomidor ok
2)wpadła gruszka (późno wstałam..)jak pozno to nie ma co sie opychac na II sniadanie
3)sałatka z grillowanym łososiem, pestkami dyni i mnóóstwo warzyw do tegook
4)serek wiejski z truskawkami (pycha!)jak owoce nie utrudniaja Ci chudniecia jedzone o tej porze to jak najbardziej ok
5)gotowane udko z kurczaka z warzywami ok
<godzina rowerku>
ladnie

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Moje eRka dzisiejsza,moze wkoncu nie zostane pominieta :P

I:
2 lyzki owsianki i 3 lyzki platkow orkiszowych zagotowanych na mleku sojowym, do tego garsc rodzynek i daktyl suszony i 100g wiesniaka lekkiego,troche orzechow nerkowca

II:
omlet: 1jajko,lyzka maki orkiszowej,ciutka mleka na to 50 g mozzarelli light i plaster szynki drobiowej, miseczka borowek i jedno jablko

III:
niemalze tradycyjnie:
cukinia z pieczarkami, czerwona fasolka i szpinak, marchewki do chrupania

abs na brzuch 2xpo 8 minut, cwiczenia z hantelkami i na pupe,40 minut biegu

IV:
homo ze zmiksowanymi borowkami (musze je zjesc bo moga do jutra pasc), jajo gotowane ze szpinakiem

szklanka soku sliwkowego naturalnego
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 13:57   #764
Bloody_
Rozeznanie
 
Avatar Bloody_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość


Moje eRka dzisiejsza,moze wkoncu nie zostane pominieta :P zlituję się nad Tobą

I:
2 lyzki owsianki i 3 lyzki platkow orkiszowych zagotowanych na mleku sojowym, do tego garsc rodzynek i daktyl suszony i 100g wiesniaka lekkiego,troche orzechow nerkowca zamiast owoców suszonych dałabym świeże póki jest ich dużo i są tanie ^^, ale tak też może być. musiało być mega smaczne. tylko obserwuj czy łączenie tłuszczów (orzechy) z węglami (płatki, owoce) nie utrudnia Ci chudnięcia. jeśli nie, to ok.

II:
omlet: 1jajko,lyzka maki orkiszowej,ciutka mleka na to 50 g mozzarelli light i plaster szynki drobiowej, miseczka borowek i jedno jablko podoba mi się.

III:
niemalze tradycyjnie:
cukinia z pieczarkami, czerwona fasolka i szpinak, marchewki do chrupania ubogi nieco ten obiad. jakoś mało mi się wydaje, bo praktycznie same warzywa. jakieś mięcho mogło chociaż wpaść.

abs na brzuch 2xpo 8 minut, cwiczenia z hantelkami i na pupe,40 minut biegu

IV:
homo ze zmiksowanymi borowkami (musze je zjesc bo moga do jutra pasc), jajo gotowane ze szpinakiem owoce o tej porze mogą utrudniać chudnięcie, ale to kwestia indywidualna. musisz sama się przekonać jak to jest u Ciebie. ;] reszta ok.

szklanka soku sliwkowego naturalnego mam rozumieć, że to po kolacji? w takim razie jw. co do owoców i cukrów prostych o tej porze.
wstawię wczorajsze UTRZYMANIE i pochwalę się, że mam @ . co prawda za sprawą tabletek, ale i tak się cieszę, bo widocznie wszystko idzie w dobrym kierunku.

1. Owsianka (5 łyżek płatków) na mleku (szklanka 2%) z bananem i łyżeczką masła orzechowego

2. (w przerwie w pracy)
2 złożone kromki chleba '7 ziaren' z masłem, sałatą, drobiową polędwicą sopocką, pomidorem, ogórkiem i szczypiorkiem; 3 malutkie jabłka

3. Makaron penne pełnoziarnisty z pomidorami, cukinią, soczewicą + cebula, czosnek, przyprawy- podsmażone na maśle, potem duszone z dodatkiem wody (porządna porcja)

4. Wafelek coś a'la Knoppers; 2 kostki gorzkiej czekolady; kawa zbożowa z mlekiem 2%; garść fistaszków

5. Omlet z dwóch jaj i otrąb pszennych z groszkiem, wedliną jw. i ketchupem

Może być?
__________________
It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.


Bloody_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 14:13   #765
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
morphine:


Produkty zawierające kwasy omega 3 EPA i DHA
Produkt Porcja w gramach dostarczająca 1g EPA +DHA Tuńczyk świeży 66 – 557 Łosoś atlantycki 42,5 – 71 Makrela 54 -250 Śledź 50 Sardynki 50 – 87 Halibut 85 – 213 Tuńczyk w pusze 323 Sola 204 Dorsz 357 Krewetki 313
hm, w takim razie zwracam honor ^^
myślałam, że nnkt (a przynajmniej tyle, by miało to znaczenie w codziennym bilansie składników odżywczych) są w produkach zawierających trochę więcej, niż 1g tłuszczu na 100g .
ale cóż, zdarza się ^^


---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
nie, ani mleko ani orzechy nie są źródłem białka
wszystko jest źródłem białka no, prawie wszystko.
mleko także, może nie jest tak bardzo białkowym produktem jak np.: wieśniak, ale białko tam też jest (węgle także, wiem ;-)).
ale faktem jest, że na R jemy więcej białka, więc jakiś bardziej białkowy produkt powinien wpaść do tej owsianki.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 14:31   #766
ewcia72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Ś:
-musli (garstka płatków owsianych, półtorej garstki otrębów pszennych, niecała garstka rodzynek, 12 malin)
-nektarynka
IIŚ:
-100g serka homo
-pół jabłka
-pół drożdżówki
-banan
W DRODZE DO DOMU: (byłam na wyjeździe)
-dwa lody pingwinki
O:
-3 ziemniaki (dość duże)
-fasolka (z bułką tartą, dość dużo)
-mięso z królika (mało, bo nie przepadam )
P:
-lody(200ml śmietankowych z otrębami, płatkami owsianymi, 2 łyżki kakao) nie umiem z tym walczyć
K: (taka na plaży nad jeziorkiem )
-ciastka (80g Leibniz)
-papryka
-pół porcji frytek z ketchupem

Prosze o ocenę....
Bede rozdzielać to co pisałam wcześniej bo nikt nie ma zamiaru całego ocenić ;/
ewcia72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 14:37   #767
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Lightbulb Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
hm, w takim razie zwracam honor ^^
myślałam, że nnkt (a przynajmniej tyle, by miało to znaczenie w codziennym bilansie składników odżywczych) są w produkach zawierających trochę więcej, niż 1g tłuszczu na 100g .
ale cóż, zdarza się ^^


---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------



wszystko jest źródłem białka no, prawie wszystko.
mleko także, może nie jest tak bardzo białkowym produktem jak np.: wieśniak, ale białko tam też jest (węgle także, wiem ;-)).
ale faktem jest, że na R jemy więcej białka, więc jakiś bardziej białkowy produkt powinien wpaść do tej owsianki.
to, że w czymś jest troche białka, to nie znaczy, że mamy ten produkt traktować jako jego pełnowartościowe źródło. w takim serku wiejskim są węgle, ale chyba nie traktujesz tego jako źródło węglowodanów, prawda?
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 14:45   #768
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
to, że w czymś jest troche białka, to nie znaczy, że mamy ten produkt traktować jako jego pełnowartościowe źródło. w takim serku wiejskim są węgle, ale chyba nie traktujesz tego jako źródło węglowodanów, prawda?
jasne, że nie, ale w mleku jest bodajże tyle samo węgli, co białka .
poza tym zaleca się jedzenie ok. 1,5g białka/1 kg masy ciała. Jeśli więc ktoś waży 60 kg (podaję średnią), to dostarczając w każdym (z pięciu) posiłku po 20 - wychodzi 100. Akurat .
Wiesz, że w 100g pełnoziarnistego (nie wiem jak jest z pszennym oczyszczonym) jest ok. 15g białka?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 14:45   #769
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez kizamiza2000 Pokaż wiadomość
REDUKCJA (chudnę !) gratulacje

1)duuża kroma chleba żytniego z grubą warstwą chudego twarogu, pomidor wydaje mi się, że na śniadanie to mogłyby dwie kromy ze spokojem wpaść
2)wpadła gruszka (późno wstałam..) ok skoro późno wstałaś
3)sałatka z grillowanym łososiem, pestkami dyni i mnóóstwo warzyw do tego ładnie
4)serek wiejski z truskawkami (pycha!) ok
5)gotowane udko z kurczaka z warzywami ok
<godzina rowerku>
Jest ładnie, jedynie śniadanie myślę, że mogłoby być większe, a i tak byś chudła.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 15:30   #770
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

kurcze - zawsze mnie uczono, że mleko jest przyzwoitym źródłem białka (przyznaję, że nie pijam, ale tylko ze względu na alergie) a np. włoskie orzechy to chyba jedno z lepszych źródeł białka roślinnego,
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 15:39   #771
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
kurcze - zawsze mnie uczono, że mleko jest przyzwoitym źródłem białka (przyznaję, że nie pijam, ale tylko ze względu na alergie) a np. włoskie orzechy to chyba jedno z lepszych źródeł białka roślinnego,
w sumie coś w tym jest, bo mleko jest w miarę przyzwoitym źródłem białka (lepszym niż jogurt, ale znacznie gorszym niż serek wiejski, mięso, ryby).
orzechy włoskie natomiast są średnim źródłem białka, trochę go tam jest, mniej jest w orzechach macadamia, tyle samo w brazylijskich, ale mniej niż w migdałach. Najlepszym źródłem białka wśród orzechów są natomiast ziemne
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 15:43   #772
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 147
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Fistaszki to nie orzechy;D
maniulka0405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 16:06   #773
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

nudzi mi się ; D
U:
1. 2 parówki na ciepło (ale nie takie na maxa syfiaste ;p), keczup, musztarda, grahamka z masłem, serkiem kanapkowym, pomidorem
2. takie podjadanie: cola light, 2 brzoskwinie, krem ajerkoniakowy wyjadany z miski, sporo go było ; p
3. 2 gołąbki, duża kawa z mlekiem i miodem
4. kawałek biszkoptu z galaretką, kremem, jagodami, kawa z mlekiem, banan
5. będzie: serek wiejski z papryką (?)
__________________
We can be Heroes
Just for one day


Edytowane przez ktmk
Czas edycji: 2011-07-23 o 16:10
ktmk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 16:12   #774
AlekzFragile
Raczkowanie
 
Avatar AlekzFragile
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 108
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

No to Uuu ( brak @)
I. bułka orkiszowa z masłem orzechowym; dużo borówek amerykańskich; zielona herbata
II. dwie parówki z serem na ciepło, kromka orkiszowego z masłem i pomidorem ; kiwi; herbata z cytryną i sokiem malinowym
III. zupa pomidorowa zaprawiana mąką orkiszową z makaronem z pełnego ziarna, mięsem z kurczaka, marchewką, natką, pietruszką i selerem
IV. batonik zbożowy z kminkiem, miseczka winogrona; kawa z mlekiem
V. dwie kromki chleba z pełnego ziarna z masłem, polędwicą wędzoną z kurczaka, pomidorem, ogórkiem i rzodkiewką; herbata limonkowa

I jak ?
Ostatnio czuję ogromny ból pod mostkiem. Zaczyna się tak koło 17 i boli aż do momentu pójścia spać. Nie wiem czemu
__________________
There is a whole world outside of LA.
I'm a terrible person ^^
AlekzFragile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 16:15   #775
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez maniulka0405 Pokaż wiadomość
Fistaszki to nie orzechy;D

fakt, no i migdały to pestkowce, a makadamia - srebrnikowate

bardzo lubię "orzechy", ale tłuściochy z nich nieprzyzwoite
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 16:27   #776
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
fakt, no i migdały to pestkowce, a makadamia - srebrnikowate

bardzo lubię "orzechy", ale tłuściochy z nich nieprzyzwoite
nieprzyzwoite ale zdrowe
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 16:51   #777
Mrscoffee
Przyczajenie
 
Avatar Mrscoffee
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

R:
I śn: dwie kromki chleba razowego z serkiem wiejskim * kawa z mleczkiem bez cukru
II śn: jogurt truskawkowy z ziarnami zbóż (0%tłuszczu i bez dodatku cukru)
Obiad: smażona cukinia
Podwieczorek: Kawałek arbuza.

I dzisiaj już nic nie jem, musze odrobić wczorajszą szarlotke.
__________________
odchudzanie - dam radę.
jest - 53 kg
będzie - 45 kg

*100 dni bez słodyczy.
*100 dni bez słodkich napojów gazowanych.
*100 dni bez chipsów.

START - 15.07.2011
♥♥♥♥♥♥

Mrscoffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 16:55   #778
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Mrscoffee Pokaż wiadomość
R:
I śn: dwie kromki chleba razowego z serkiem wiejskim * kawa z mleczkiem bez cukru
II śn: jogurt truskawkowy z ziarnami zbóż (0%tłuszczu i bez dodatku cukru)
Obiad: smażona cukinia
Podwieczorek: Kawałek arbuza.

I dzisiaj już nic nie jem, musze odrobić wczorajszą szarlotke.
KZ
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 17:15   #779
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
hm, w takim razie zwracam honor ^^
myślałam, że nnkt (a przynajmniej tyle, by miało to znaczenie w codziennym bilansie składników odżywczych) są w produkach zawierających trochę więcej, niż 1g tłuszczu na 100g .
ale cóż, zdarza się ^^


---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------



wszystko jest źródłem białka no, prawie wszystko.
mleko także, może nie jest tak bardzo białkowym produktem jak np.: wieśniak, ale białko tam też jest (węgle także, wiem ;-)).
ale faktem jest, że na R jemy więcej białka, więc jakiś bardziej białkowy produkt powinien wpaść do tej owsianki.
przecież to co podałam to ponad 300g tuny z puszki by dostarczyc ten 1g omegów, nie dyskredytowałam twojego zapytania no. Ogólnie to nie wiem ile trzeba tych omegów i nnktów codziennie, ale zjadajac puszke tunczyka jakiś procent pewnie zaspokajamy.

o właśnie przeczytałam, że nnkt maja stanowić ok 4% zapotrzebowania czyli przy gda 2000 wychodzi ok 90kcal z nnktów i to jest te 10g... czyli albo łyżka oliwy dobrej jakości albo prawie 4kg tunczyka w puszce.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez maniulka0405 Pokaż wiadomość
Fistaszki to nie orzechy;D
to strączkowe ;P

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Pokaż wiadomość
No to Uuu ( brak @)
I. bułka orkiszowa z masłem orzechowym; dużo borówek amerykańskich; zielona herbata
II. dwie parówki z serem na ciepło, kromka orkiszowego z masłem i pomidorem ; kiwi; herbata z cytryną i sokiem malinowym
III. zupa pomidorowa zaprawiana mąką orkiszową z makaronem z pełnego ziarna, mięsem z kurczaka, marchewką, natką, pietruszką i selerem
IV. batonik zbożowy z kminkiem, miseczka winogrona; kawa z mlekiem
V. dwie kromki chleba z pełnego ziarna z masłem, polędwicą wędzoną z kurczaka, pomidorem, ogórkiem i rzodkiewką; herbata limonkowa

I jak ?
Ostatnio czuję ogromny ból pod mostkiem. Zaczyna się tak koło 17 i boli aż do momentu pójścia spać. Nie wiem czemu
niekoniecznie serce no, bo się obawiam, że tak pomyślałaś... zrób sobie usg i sprawdz czy nie masz kamieni na woreczku. ot tyle...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 17:16   #780
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Jakby ktoś miał czas to napiszcie czy to bardzo zle ze takie male urozmaicenie Generalnie odkad tak sie odzywiam nie mam problemow z cera itd.

Śniadanie: 2 bułki zwykłe z masłem, dużą iloscią zielonej salaty, dobrej jakosci plasterkiem szynki i pomidorami + herbata nieslodzona


Obiad: dzisiaj rosół z makaronem + kilka porcji makowca (4-5) + krokiet ale w samym nalesniku niepanierowany, a jak pracuje to jem to samo co na sniadanie...


Kolacja: 1 bułka z masłem i białym serem + jogurt

W miedzyczasie zjadlam tez cale opakowanie zwyklych herbatnikow

Co tydzien pije tez zielona herbate (powiedziano mi ze nie mozna czesciej)


Czy to zdrowo jesc generalnie to samo caly czas? W sumie jem duzo warzyw, staram sie jak moge ograniczac slodycze... Czy lepiej cos urozmaicic?
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.