Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-26, 15:30   #751
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam serdecznie, przejrzałam wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie:
Dziś przyszła mi moja pierwsza henna- Khadi Dark Brown.
Włosy farbuję chemicznie od 3 lat, w tym od 2 na ciemny brąz właśnie.
Odkąd zaczęły mi wypadać, postanowiłam spróbować henny.
Kiedy pytałam w aptece o hennę, zapytano mnie, czy już kiedyś miałam coś robione henną: tatuaż, farbowanie, czy coś takiego. Powiedziałam, że nie, wtedy farmaceutka powiedziała, że powinnam przeprowadzić test, ponieważ henna roślinna również może zawierać alergeny. Co o tym myślicie? Czy któraś z Was robiła test/ dostała alergii po farbowaniu henną?
Dodam, że nie posiadam żadnej innej znanej mi alergii.
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 15:55   #752
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, przejrzałam wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie:
Dziś przyszła mi moja pierwsza henna- Khadi Dark Brown.
Włosy farbuję chemicznie od 3 lat, w tym od 2 na ciemny brąz właśnie.
Odkąd zaczęły mi wypadać, postanowiłam spróbować henny.
Kiedy pytałam w aptece o hennę, zapytano mnie, czy już kiedyś miałam coś robione henną: tatuaż, farbowanie, czy coś takiego. Powiedziałam, że nie, wtedy farmaceutka powiedziała, że powinnam przeprowadzić test, ponieważ henna roślinna również może zawierać alergeny. Co o tym myślicie? Czy któraś z Was robiła test/ dostała alergii po farbowaniu henną?
Dodam, że nie posiadam żadnej innej znanej mi alergii.
Chodziło jej o PPD.
Ten składnik jest często dodawany do henny (zarówno tej do włosów jak i do tatuaży), jest bardzo uczulający. Jeśli jesteś na niego wrażliwa, to może spowodować trudno gojące się rany, a potem blizny. Możesz znaleźć w internecie sporo artykułów na ten temat. W Khadi na 100% nie ma ppd ani żadnych dodatków chemicznych, więc moim zdaniem nie musisz robić żadnych testów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 16:02   #753
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;29636874]Chodziło jej o PPD.
Ten składnik jest często dodawany do henny (zarówno tej do włosów jak i do tatuaży), jest bardzo uczulający. Jeśli jesteś na niego wrażliwa, to może spowodować trudno gojące się rany, a potem blizny. Możesz znaleźć w internecie sporo artykułów na ten temat. W Khadi na 100% nie ma ppd ani żadnych dodatków chemicznych, więc moim zdaniem nie musisz robić żadnych testów.[/QUOTE]

Uff, to dobrze. Teraz mam dwa małe pytania, jeżeli się już kiedyś powtórzyły, to przepraszam:
1)Tak jak mówiłam, będę farbować Khadi Ciemny Brąz. Jaką temperaturę powinna mieć woda, którą doleję do proszku w przypadku takiego koloru? I ile 'mniej-więcej' powinno jej być?

2) Swoje włosy mam naprawdę ciemne (po farbowaniu chemicznym), odrosty jaśniejsze, ale również dość ciemne. Czy jest możliwe, że odrosty wyjdą mi...rude? Co prawda widzę w składzie, że jest indygo, amla etc, więc taka mieszanka powinna dać ciemny kolor...
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 16:42   #754
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Uff, to dobrze. Teraz mam dwa małe pytania, jeżeli się już kiedyś powtórzyły, to przepraszam:
1)Tak jak mówiłam, będę farbować Khadi Ciemny Brąz. Jaką temperaturę powinna mieć woda, którą doleję do proszku w przypadku takiego koloru? I ile 'mniej-więcej' powinno jej być?

2) Swoje włosy mam naprawdę ciemne (po farbowaniu chemicznym), odrosty jaśniejsze, ale również dość ciemne. Czy jest możliwe, że odrosty wyjdą mi...rude? Co prawda widzę w składzie, że jest indygo, amla etc, więc taka mieszanka powinna dać ciemny kolor...
Co do temperatury wody - masz wszystko z detalami opisane w instrukcji dołączonej do opakowania, a jeśli przypadkiem jej nie masz to jest ona do pobrania na stronie Khadi.

Co do odrostów: ja uzywam Khadi Orzech, która to mieszanka jest jaśniejsza niż Twój Ciemny Brąz, a wychodzi mi na moich dość ciemnych włosach idealny ciemny brąz, tak więc nie bój się. W dodatku odrosty magicznie wyrównają się z resztą włosów. I faktycznie włosy ciemnieją jeszcze przez 1-2 dni od hennowania.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 16:54   #755
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Co do temperatury wody - masz wszystko z detalami opisane w instrukcji dołączonej do opakowania, a jeśli przypadkiem jej nie masz to jest ona do pobrania na stronie Khadi.
Owszem, mam instrukcję ale w języku niemieckim, więc niestety nie mogę jej rozszyfrować

A ile tej wody powinno być? Szklanka, dwie czy więcej?
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 17:04   #756
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Wody dajesz tyle, żeby była konsystencja dobra do nakładania. Raczej nikt nie wie dokładnie ile tego powinno być.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 17:29   #757
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Właśnie zamówiłam farbę Khadi czarną na helfach, w weekend pofarbuję, akurat TŻ będzie miał zjazd na uczelni to będę sama, na spokojnie sobie wszystko zrobię
Ta henna ma 100g, mam włosy lekko za ramiona, fotki w galerii, czy połowa tej henny starczy na włosy? Czytałam, że dziewczynom henny jeszcze zostało a mają włosy do pasa
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 18:07   #758
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
Właśnie zamówiłam farbę Khadi czarną na helfach, w weekend pofarbuję, akurat TŻ będzie miał zjazd na uczelni to będę sama, na spokojnie sobie wszystko zrobię
Ta henna ma 100g, mam włosy lekko za ramiona, fotki w galerii, czy połowa tej henny starczy na włosy? Czytałam, że dziewczynom henny jeszcze zostało a mają włosy do pasa
Mam tak samo, włosy lekko za ramiona i też zastanawiam się, czy używać całej, czy mniej...

A tak z innej beczki, dodajecie może jakieś 'wspomagacze' do już rozrobionego proszku? Czytałam kilka stron wcześniej o soku z cytryny, tudzież soli...
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 18:16   #759
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Owszem, mam instrukcję ale w języku niemieckim, więc niestety nie mogę jej rozszyfrować

A ile tej wody powinno być? Szklanka, dwie czy więcej?
Zobacz tu: http://www.youtube.com/user/khadiPL
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 18:29   #760
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
Właśnie zamówiłam farbę Khadi czarną na helfach, w weekend pofarbuję, akurat TŻ będzie miał zjazd na uczelni to będę sama, na spokojnie sobie wszystko zrobię
Ta henna ma 100g, mam włosy lekko za ramiona, fotki w galerii, czy połowa tej henny starczy na włosy? Czytałam, że dziewczynom henny jeszcze zostało a mają włosy do pasa
też mam włosy trochę za ramiona i 100g spokojnie starcza na dwa razy.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 18:52   #761
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
też mam włosy trochę za ramiona i 100g spokojnie starcza na dwa razy.
dzięki za info, trzeba oszczędzać
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 20:38   #762
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Heloł, wczoraj hennowałam dwustopniowo [henna naturalna i ciemny brąz], po 24h kolor wygląda tak jak na foto jestem bardzo zadowolona, bardzo! Loki się rozprostowały, ale trudno...przeproszę je jutro odżywianiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3423.jpg (187,7 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3426.jpg (191,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3428.jpg (96,6 KB, 44 załadowań)
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 20:44   #763
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Heloł, wczoraj hennowałam dwustopniowo [henna naturalna i ciemny brąz], po 24h kolor wygląda tak jak na foto jestem bardzo zadowolona, bardzo! Loki się rozprostowały, ale trudno...przeproszę je jutro odżywianiem

taki kolor chciałabym mieć ale niestety...już nie mam siły na Khadi, umyłam włosy i spłukał się na czubku głowy
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 20:57   #764
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Jeszcze jedno pytanie: Czy po spłukaniu henny, myjecie włosy jeszcze raz szamponem?
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 21:02   #765
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość

taki kolor chciałabym mieć ale niestety...już nie mam siły na Khadi, umyłam włosy i spłukał się na czubku głowy
Hmm...u mnie też się spłukuje z odrostów, ale mi to jakoś bardzo nie przeszkadza. Nie mam na tym punkcie 'fioła'...raz w miesiącu odświeżę kolor a odrosty co 2 miesiące może? Dwustopniowo oczywiście.

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie: Czy po spłukaniu henny, myjecie włosy jeszcze raz szamponem?
Nie, spłucz samą wodą i nic nie nakładaj [chociaż ja się wyłamuję i na długość nakładam na chwilę odżywkę].
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 21:31   #766
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Już jutro moje drogie rozrobię wieczorem hennę, by w środę nałożyć mieszankę na włoski. Mam amlę z janthropą i trochę się boję, żeby nie wyszło za czerwono... Planuję z tego względu dodać kurkumy - może osłabi intensywność i nie będę chodzącym przykładem saturacji, tzn saturyzacji whatever.

Macie jeszcze jakieś rady wobec moich zamiarów? Moje włosy byly hennowane ostatnio w czerwcu , slonce wypalilo mocno henne , wiec sa nieco kasztanowo-orzechowe/mysio-rude.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 22:01   #767
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Już jutro moje drogie rozrobię wieczorem hennę, by w środę nałożyć mieszankę na włoski. .

Czy to konieczne, rozrabiać hennę wcześniej?
Myślałam, że wystarczy zalać wodą, odczekać chwilę, żeby nie poparzyć skóry i nakładać...
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 22:11   #768
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Czy to konieczne, rozrabiać hennę wcześniej?
Myślałam, że wystarczy zalać wodą, odczekać chwilę, żeby nie poparzyć skóry i nakładać...
Niekonieczne, ale przydatne jeśli farbujesz na rudo.
Brązy nakłada się od razu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 01:43   #769
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ponieważ nikt nie odpowiedział na moje pytanie, a wycieczkę po krakowskich sklepach zakończyłam sukcesem, rezultat opublikuję dla potomnych:
czyste, zmielone na puder ziele lawsonii można zakupić w Shivie. Wokół rynku są podajże cztery sklepy, zazwyczaj mają dostępne opakowania 0,5 kg w cenie 50 zł lub mniejsze (tu polecam dzwonić z pytaniem, dopiero w trzecim sklepie znalazłam) - 120g/14 zł lub 90g/12 zł.
O tym jak się sprawdziło, napiszę w przeciągu paru dni.

Sprawy techniczne odnośnie czystej henny: na mazidłach radzi się proszek rozmajtać z sokiem z cytryny i odstawić w ciepłe (35 stopni C) miejsce na 2 godziny. Na stronie Khadi - zalać wodą o temp. 80 st. C i nałożyć jak przestygnie. Gdzieś na forum wyczytałam, że niektórzy pozwalają mieszance dojrzewać nawet do dwunastu godzin.
Jak to się ma do efektów? Macie sprawdzoną metodę? Pogubiłam się w zaleceniach.

Edytowane przez patrycjazuzanna
Czas edycji: 2011-09-27 o 01:47
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 07:46   #770
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Parycjazuzanna, na stronie Khadi.pl masz podane dwie metody rozrabiania henny: krótką (którą cytujesz powyżej) i długą, która jest podobna do mazidłowej, czyli z 12 h dojrzewaniem papki. Generalnie z tego co czytałam na stronach anglojęzycznych, czystą hennę zaleca się tak właśnie przygotowywać.

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Owszem, mam instrukcję ale w języku niemieckim, więc niestety nie mogę jej rozszyfrować

A ile tej wody powinno być? Szklanka, dwie czy więcej?
Na stronie Khadi.pl masz tę instrukcję przetłumaczoną.

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
też mam włosy trochę za ramiona i 100g spokojnie starcza na dwa razy.
Ja na pierwszy raz, na włosy do zapięcia stanika i gęste, grube, przygotowałam mieszankę z całego 100g opakowania i to było za dużo. Wystarczyłoby 75g. Na pierwszy raz radziłabym taką właśnie ilość, to znaczy lekki nadmiar, aby mieć pewność, że każdy milimetr włosów będzie się swobodnie kąpał w hennie Na kolejne hennowanie zużyłam jedną trzecią opakowania. Wystarczyłoby na odrosty spokojnie ćwierć pakowania, ale hennowanie mi sprawia taką frajdę, ze nie odmówiłam sobie większej ilości.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:15   #771
izadm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 38
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

w sobotę po raz pierwszy w życiu farbowałam włosy henną khadi ciemny brąz i jestem mega zachwycona włosy od razu po wyschnięciu cudownie miękkie,grubsze i pozytywnie dociążone(choć spodziewałam się mega siana kiedy podczas spłukiwania włosów poczułam pod palcami coś o strukturze sznurka do snopowiązałki)
staram się unikać farb farb chemicznych ba zawsze po nich potwornie łysiałam,jestem już po czterdziestce i zdarzają mi się pojedyncze siwki,khadi je pokryła w stu procentach i teraz już wiem ,że nigdy się z henną nie rozstanę
izadm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:22   #772
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Hmm...u mnie też się spłukuje z odrostów, ale mi to jakoś bardzo nie przeszkadza. Nie mam na tym punkcie 'fioła'...raz w miesiącu odświeżę kolor a odrosty co 2 miesiące może? Dwustopniowo oczywiście.
Ja nie mam fioła na moich włosach trzyma się do trzeciego mycia i muszę w sumie co tydzień/co 2 hennować a nie tak jak u Ciebie co 2 miesiące
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:30   #773
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez izadm Pokaż wiadomość
w sobotę po raz pierwszy w życiu farbowałam włosy henną khadi ciemny brąz i jestem mega zachwycona włosy od razu po wyschnięciu cudownie miękkie,grubsze i pozytywnie dociążone(choć spodziewałam się mega siana kiedy podczas spłukiwania włosów poczułam pod palcami coś o strukturze sznurka do snopowiązałki)
staram się unikać farb farb chemicznych ba zawsze po nich potwornie łysiałam,jestem już po czterdziestce i zdarzają mi się pojedyncze siwki,khadi je pokryła w stu procentach i teraz już wiem ,że nigdy się z henną nie rozstanę
Poka efekt Sis, poka

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Ja nie mam fioła na moich włosach trzyma się do trzeciego mycia i muszę w sumie co tydzień/co 2 hennować a nie tak jak u Ciebie co 2 miesiące
Nie, nie, nie miałam na myśli tego, że Ty masz myślałam o sobie pisząc to się zastanawiam dlaczego tak u Ciebie się dzieje...a próbowałaś dwustopniowo, używasz szamponu bez sls/sles? Jak często myjesz włosy? Pytam, bo nie pamiętam, a w sumie przydałoby się znać przyczynę tego szybkiego wypłukiwania się koloru próbowałaś z jakimiś dodatkami [kawa, herbata]? Idę poczytać Twoją hennową historię
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:33   #774
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez izadm Pokaż wiadomość
w sobotę po raz pierwszy w życiu farbowałam włosy henną khadi ciemny brąz i jestem mega zachwycona włosy od razu po wyschnięciu cudownie miękkie,grubsze i pozytywnie dociążone(choć spodziewałam się mega siana kiedy podczas spłukiwania włosów poczułam pod palcami coś o strukturze sznurka do snopowiązałki)
staram się unikać farb farb chemicznych ba zawsze po nich potwornie łysiałam,jestem już po czterdziestce i zdarzają mi się pojedyncze siwki,khadi je pokryła w stu procentach i teraz już wiem ,że nigdy się z henną nie rozstanę
Widzisz? To lepsze sto razy niz castingi i saphiry! Tylko prosze, nie przesadzaj z czestotliwoscia! Raz na miesiac - nie czesciej. Mowie to, bo wiem z autopsji, ze zbyt otoczone henna wlosy sa naprawde uciazliwe a i kolor mniej satysfakcjonujacy (gdzieniegdzie pozostaje grubsza warstwa henny, jest nierownomiernie).
Ciesze sie z zadowolenia jako ze na tym watku sluze dobremu imieniu henny juz od roku. Raz mniej, raz wiecej. I wciaz mam wiele pytan wzgledem lawsonii

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;29646100]Niekonieczne, ale przydatne jeśli farbujesz na rudo.
Brązy nakłada się od razu.[/QUOTE]
Lisbeth, masz pomysly na 'zmniejszenie intensywnosci rudosci' (amla z janthropa, khadi). CHce by kolor byl trwaly, wiec z domieszki papryczki nie chce rezygnowac, ale nieco OCHLODZIC rudosc... czekam cierpliwie na Twoja nieocenione zdanie w kwestii mojego problemu

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-09-27 o 11:56
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:54   #775
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Poka efekt Sis, poka



Nie, nie, nie miałam na myśli tego, że Ty masz myślałam o sobie pisząc to się zastanawiam dlaczego tak u Ciebie się dzieje...a próbowałaś dwustopniowo, używasz szamponu bez sls/sles? Jak często myjesz włosy? Pytam, bo nie pamiętam, a w sumie przydałoby się znać przyczynę tego szybkiego wypłukiwania się koloru próbowałaś z jakimiś dodatkami [kawa, herbata]? Idę poczytać Twoją hennową historię
A to sorry
dwustopniowo próbowałam-efekt ten sam, szampon bez sles stosuję już od dawna. Włosy myję codziennie i podejrzewam, że to jest przyczyna, tylko, że u mnie nie ma śladu po khadi już po drugim myciu (czubek głowy mam jaśniutki brąz z reszta ciemny brąz). Farbowałam z kawą i herbatą ale głowa mi pękała od tego...
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:07   #776
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
A to sorry
dwustopniowo próbowałam-efekt ten sam, szampon bez sles stosuję już od dawna. Włosy myję codziennie i podejrzewam, że to jest przyczyna, tylko, że u mnie nie ma śladu po khadi już po drugim myciu (czubek głowy mam jaśniutki brąz z reszta ciemny brąz). Farbowałam z kawą i herbatą ale głowa mi pękała od tego...
No to masz jakieś odporne włosy na farbowanie może powinnaś zapuścić naturalki
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:31   #777
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Jeszcze szybkie pytanie, bo za moment będę farbować henną:

Czy po umyciu należy wysuszyć włosy, czy hennę nakładać na jeszcze wilgotne?
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:34   #778
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Jeszcze szybkie pytanie, bo za moment będę farbować henną:

Czy po umyciu należy wysuszyć włosy, czy hennę nakładać na jeszcze wilgotne?
W większości instrukcji jest że na suche.
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:35   #779
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Czy po umyciu należy wysuszyć włosy, czy hennę nakładać na jeszcze wilgotne?
Osobiście wolę nakładać na wilgotne myję włosy, osuszam w mikrofibrę. W tym czasie rozrabiam hennę i jeszcze ciepłą nakładam pokaż się potem
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:40   #780
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
W większości instrukcji jest że na suche.

Na stronie, gdzie można kupić hennę napisane jest:

Po umyciu osusz włosy ręcznikiem, następnie zastosuj farbę Khadi, dzięki takiemu przygotowaniu włosów możliwe będzie jednolite nałożenie farby.

A na podstawie własnego doświadczenia? Włosy wilgotne czy suche?

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Osobiście wolę nakładać na wilgotne myję włosy, osuszam w mikrofibrę. W tym czasie rozrabiam hennę i jeszcze ciepłą nakładam pokaż się potem

Zrobię tak samo. Umyję, osuszę i nałożę na wilgotne. Lecę, trzymajcie kciuki
Pokażę na pewno
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.