Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-05, 12:09   #751
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
wlasnie chyba go zmolestuje ale przed praca juz chyba nie zdaze jak juz to dopiero po :P
masakra Olcia TY jutro idziesz do szpitala i tak na spokojnie?
szal cial
molestuj molestuj i przed pracą i po uwierz mi że jestem kłębkiem nerwów i tak strasznie nie mogę doczekać się jutra, w nocy na pewno nie zasnę a mam być w szpitalu o 8.00
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:10   #752
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Witam
Jak u Was? Bo u mnie parówka na zewnątrz Jak wszyłam to myślałam, że padnę Na szczęście wypuścili mnie dziś ze szpitala a w domu mam klimatyzację (jak dobrze, że mąż się na nią uparł) Już mi lepiej.

za dzisiejsze wizyty i porody
i oczywiście za kolejne tygodnie Ja już się nie mogę doczekać po pierwsze końca remontu (domu nie poznałam, jest taki bałagan, że nawet nie chcę patrzyć), a po drugie kiedy już maleństwo będzie z nami Byle do sierpnia
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:12   #753
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Witam imieninowo Stawiam kawkę mrożoną i ciasteczka fasolowe
Z okazji imienin dostałam niespodziankę- hydraulicy przyszli przygotować łazienkę pod prace kafelkarza, więc hałas jest niemożebny aż się synek buntuje
Wszystkiego Najlepszego.
Częstuję się kawą i jednym ciasteczkiem, bo jestem ciekawa, jak to smakuje.
Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
Hello
Jestem z wami tyle o ile na bieżąco (czytam jak karmię małą ), ale piszę tak rzadko, bo nie lubię wklepywać tekstu jedną ręką (a ponieważ drugą asekuruję zazwyczaj główkę, to ten tego... )
(...) No i łatwo się domyślić, na czym stanęło - mąż zaraz poleciał do apteki i kupił takie maleństwo dla wcześniaków. Zosia go pokochała.
(cała mamusia - historia lubi się powtarzać)
No dobrze... wybaczam milczenie, chociaż nawet w nocy sprawdzałam, czy się nie odezwałaś. Mały smoczek TT kupiłam razem z wyprawką. Mam nadzieję, że nie będzie potrzebny, ale wolałam mieć.
***
A swoją drogą, to znów zasnęłam po 4 nad ranem.
***
Przed chwilą latały mi po pokoju dwie pszczoły, a jestem uczulona na jad. Na szczęście wyleciały, ale nie podobają mi się takie odwiedziny... chociaż jako dziecko miód prosto z plastra spijałam bardzo chętnie.
W dodatku przez to, że dziadek miał pasiekę i bardo dbał o swoje pszczółki, to teraz innych też staram się nie zabijać nawet w mieszkaniu.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:13   #754
modnisia86
Zadomowienie
 
Avatar modnisia86
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 111
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
pumcia jeszcze napisała że ma sporo pokarmu.Mała non stop chce jeść przez co prawie w ogóle nie śpimy...Konik z fishera sprawdza się super! Buziaki dla was.Może uda mi się wejść na wizaż i choćby poczytać
Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta




Ostatnio nasza położna na szkole rodzenia mówiła, że jak są takie upały to w dzień żeby dziecku od czasu do czasu tetrę zakładać lub na golasa trzymać przykrytego pieluszką. Hmm chyba będę musiała dokupić tetrowych pieluszek.
modnisia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:26   #755
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Dostał się skubaniec tam, gdzie chciał! A ja się popłakałam...

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Ja się tylko spodziewam mamy i siostry jednego dnia, bo później siostra (przyszła chrzestna) jedzie na urlop na 2 tygodnie i stwierdziła że nie wytrzyma tak długo i musi nas odwiedzić

jak fajnie, moja corcia jak pojdzie w mame to pewnie nie bedzie ich miala za wiele.. ja pdobno pierwszy ro w ogole prawie łysa byłam, ale później nadrobiłam i mam włosy po pas

gratuluje wszystkich rozpoczatech tygodni bo dzisiaj w czwarte to wiele Was obchodzi "rocznice"....
Ja spodziewam się mamy i brata, no i tż oczywiście - reszcie póki co powiedziałam, że mają się trzymać z daleka
Ja niby miałam kłaczki, jak się urodziłam
Chyba nie złapałam - masz rocznicę?

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
molestuj molestuj i przed pracą i po uwierz mi że jestem kłębkiem nerwów i tak strasznie nie mogę doczekać się jutra, w nocy na pewno nie zasnę a mam być w szpitalu o 8.00
Jakie to niesssamowite! Czeka mnie to, ale dopiero za tydzień. Jej, już jutro będziesz miała maluszka

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Witam
Jak u Was? Bo u mnie parówka na zewnątrz Jak wszyłam to myślałam, że padnę Na szczęście wypuścili mnie dziś ze szpitala a w domu mam klimatyzację (jak dobrze, że mąż się na nią uparł) Już mi lepiej.

za dzisiejsze wizyty i porody
i oczywiście za kolejne tygodnie Ja już się nie mogę doczekać po pierwsze końca remontu (domu nie poznałam, jest taki bałagan, że nawet nie chcę patrzyć), a po drugie kiedy już maleństwo będzie z nami Byle do sierpnia
Super, że Cię wypuścili!!!
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:28   #756
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez modnisia86 Pokaż wiadomość




Ostatnio nasza położna na szkole rodzenia mówiła, że jak są takie upały to w dzień żeby dziecku od czasu do czasu tetrę zakładać lub na golasa trzymać przykrytego pieluszką. Hmm chyba będę musiała dokupić tetrowych pieluszek.
no i słusznie tyle ze cały czas, nie od czasu do czasu
dzidziuś w pampersie w taki upał .. to byłaby katorga dla niego, jaka jest temperatura w takim plastiku

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2012-07-05 o 12:29
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:29   #757
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Witam
Jak u Was? Bo u mnie parówka na zewnątrz Jak wszyłam to myślałam, że padnę Na szczęście wypuścili mnie dziś ze szpitala a w domu mam klimatyzację (jak dobrze, że mąż się na nią uparł) Już mi lepiej.
super, ze jestes juz w domku
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 12:34   #758
houserka
Rozeznanie
 
Avatar houserka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 978
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

olcia zazdroszczę, ze to już jutroooo....
pumas sie odezwała, poleca czopki Spasticol na przyspieszenie, mała jej chwilowo śpi i ma sie dobrze, pisze ze juz nie moze wysiedziec w tym szpitalu...
houserka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:35   #759
eninka84
Zadomowienie
 
Avatar eninka84
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 202
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

kochane, ide polezec dla odmiany w basenie
__________________
[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/74dix1hpx25aivmn.png[/url
eninka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:36   #760
Paulaaa23
Rozeznanie
 
Avatar Paulaaa23
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 637
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Ja już po wizycie i w sumie nie wiem co mam myśleć... Dowiedziałam się, że szyjka w normie, cokolwiek to oznacza. Brzuch opadnięty. Ostatni stopień dojrzałości łożyska, gin powiedział, że wątpi, że dotrzymam do terminu. Ale jeśli nawet, to 1 sierpnia do niego i od razu skierowanie i do szpitala. Dziecko zdrowe, ale... Waży bardzo malutko wg USG, bo 2044g ... Lekarz powiedział, żebym się tym zupełnie nie sugerowała, bo ja jestem malutka, to i dziecko duże nie będzie... Powiedział, że wszystko jest w porządku i że nie mam się czym przejmować.. Ale ja się jednak przejmuję.. Wg USG z 34tc dziecko ważyło 1875g, a teraz 2044g, czyli że przytyło w trzy tygodnie tylko 169g .. Nie wiem już co myśleć
__________________
Adaś

Paulaaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:39   #761
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
hej.

przeziębienie daje mocniej o sobie znać.
zamiast się lepiej czuć to jest mi coraz gorzej...
i na dodatek te swędzące krostki ktore mam na stopach również pojawiły się na dłoniach na razie między palcami
co robić?
Śmigaj do lekarza, bo nie brzmi to fajnie.
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 12:40   #762
houserka
Rozeznanie
 
Avatar houserka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 978
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

paula -skoro lekarz powiedział ze jest dobrze to musi być,a ile Ty i tż ważyliście przy narodzinach?
znalazłam coś o tych czopkach
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2009
houserka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:42   #763
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez Paulaaa23 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie i w sumie nie wiem co mam myśleć... Dowiedziałam się, że szyjka w normie, cokolwiek to oznacza. Brzuch opadnięty. Ostatni stopień dojrzałości łożyska, gin powiedział, że wątpi, że dotrzymam do terminu. Ale jeśli nawet, to 1 sierpnia do niego i od razu skierowanie i do szpitala. Dziecko zdrowe, ale... Waży bardzo malutko wg USG, bo 2044g ... Lekarz powiedział, żebym się tym zupełnie nie sugerowała, bo ja jestem malutka, to i dziecko duże nie będzie... Powiedział, że wszystko jest w porządku i że nie mam się czym przejmować.. Ale ja się jednak przejmuję.. Wg USG z 34tc dziecko ważyło 1875g, a teraz 2044g, czyli że przytyło w trzy tygodnie tylko 169g .. Nie wiem już co myśleć
Pomiary z USG nie są do końca miarodajne. Ufaj lekarzowi, jak mówi, ze jest ok
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:42   #764
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Depoison
bardzo dobrze, że daliście Zosieńce smoczka, niektóre dzieci go potrzebują i już. W SR jak najbardziej nam doradzali takie postępowanie, w przypadku gdy dziecko ma silną potrzebę ssania.
Jakie Zosia ma śliczne włoski
dziękujemy
tata miał czarne, jak się urodził (jak większość dzieci), mama - jasny blond, więc Zosi wyszły brązowe

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Depoison to faktycznie Zosia mało śpi. Może porozmawiaj o tym z położną albo pediatrą?
rozmawiałam z położną. Powiedziała tylko, że w okolicach 9 dnia życia takie rzeczy mają prawo się dziać (bo to jakiś pierwszy skok rozwojowy). Dziś jest nasz 10 dzień, już jest jakby ciut lepiej, w tej chwili śpi od 3 godzin
____

A tak w ogóle to widziałam dziś największego rzyga wszech czasów - tak się małej ulało (i pod takim ciśnieniem), że ochlapała sobie nawet kolana i stopy. To wyglądało jak scena z Egzorcysty
____

karolka - specjalnie dla Ciebie to i owo sfotografowałam Wrzucam tu, bo na pw chyba nie ma takiej opcji.
Do torby do szpitala wrzuciłam głównie rzeczy, które równie dobrze mogłabym zabrać na urlop - aparat, książki, mp3-player, do tego jakieś luźne spodnie i dwie koszule. No i trochę kosmetyków (szampon, kremy, balsam itp).
Jak tylko przyjechałam na pierwsze ktg, położna kazała mi się wystroić w szpitalną koszulę. Dwie godziny później jechałam na kolejne - i znów musiałam ją zakładać. Dlatego już machnęłam później ręką i nawet rodzić poszłam w tej szpitalnej. Szczególnie straszna nie była - przede wszystkim była wygodna, dość długa i przewiewna.
Jeśli chodzi o inne kwestie wyposażenia - pokoje były dwuosobowe (foto 1) (na Familienzimmer nie udało się załapać, w Sankt Joseph było za duże obłożenie). Wyglądały zwyczajnie, może trochę gorzej, niż w tych wszystkich niewielkich i fajnych klinikach, do których, ze względu na komplikacje, już trafić nie mogłam.
Na ścianie w pokoju wisiał rozkładany stół do przewijania (foto 2) - w nim podkłady do przewijania, jakaś oliwka, chusteczki zwykłe, chusteczki mokre, pieluszki, wkładki laktacyjne i ubranka (a do nich rozbrajający opis - "z motylkiem rozmiar 56, z pieskiem rozmiar 62")
W każdym pokoju była łazienka (foto 3 i 4) - w niej mydło i płyn do dezynfekcji dłoni. Szafka (tu ta wisząca przy lustrze) pełna siateczkowych majtek i podkładów poporodowych. Ręczników nie było (tylko papierowe).

Każdy w chwili przybycia dostawał litrową butelkę wody i info, że na korytarzu stoją dystrybutory, w których można ją uzupełnić. Na korytarzu była też nisza, gdzie stały termosy z kawą i wrzątkiem (obok chyba ze 6 smaków herbat) + soki pomarańczowe.
Śniadania i kolacje jadło się w stołówce (niewielkiej, raptem 4 stoliki) - na zasadzie szwedzkiego stołu. Obiady wybierało się z menu (foto 5) - każdego dnia należało podać pracownikowi kuchni, co chcemy zjeść nazajutrz. (a przykładowy obiad wyglądał tak - foto 6)

Aha - St. Joseph uważany jest za szpital z co prawda świetnym sprzętem i specjalistami ale niezbyt wysokim standardem (jeśli chodzi i własnie takie pierdółki). Tak więc gdzie indziej pewnie będzie jeszcze lepiej.

To, co napisałam, dotyczy oddziału położniczego. Jak już urodziłam i okazało się, że dziecko musi być osobno, automatycznie przepisano mnie na ogólną ginekologię (tam np. też śniadania i kolacje donoszono do pokoju i już niestety nie było takiego wyboru )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3010 [640x480].jpg (31,8 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3013 [640x480].jpg (29,3 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3006 [640x480].jpg (34,9 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3008 [640x480].jpg (33,3 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3021 [50%].jpg (135,0 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3023 [640x480].jpg (36,8 KB, 67 załadowań)
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:45   #765
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez Paulaaa23 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie i w sumie nie wiem co mam myśleć... Dowiedziałam się, że szyjka w normie, cokolwiek to oznacza. Brzuch opadnięty. Ostatni stopień dojrzałości łożyska, gin powiedział, że wątpi, że dotrzymam do terminu. Ale jeśli nawet, to 1 sierpnia do niego i od razu skierowanie i do szpitala. Dziecko zdrowe, ale... Waży bardzo malutko wg USG, bo 2044g ... Lekarz powiedział, żebym się tym zupełnie nie sugerowała, bo ja jestem malutka, to i dziecko duże nie będzie... Powiedział, że wszystko jest w porządku i że nie mam się czym przejmować.. Ale ja się jednak przejmuję.. Wg USG z 34tc dziecko ważyło 1875g, a teraz 2044g, czyli że przytyło w trzy tygodnie tylko 169g .. Nie wiem już co myśleć
Chyba powinnaś często kontrolować wagę maluszka, bo skoro łożysko jest w ostatnim stopniu dojrzałości, to niebawem może za słabo odżywać maluszka i trzeba będzie przyspieszyć poród.
Może po prostu szybciej urodzisz.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:45   #766
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez Paulaaa23 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie i w sumie nie wiem co mam myśleć... Dowiedziałam się, że szyjka w normie, cokolwiek to oznacza. Brzuch opadnięty. Ostatni stopień dojrzałości łożyska, gin powiedział, że wątpi, że dotrzymam do terminu. Ale jeśli nawet, to 1 sierpnia do niego i od razu skierowanie i do szpitala. Dziecko zdrowe, ale... Waży bardzo malutko wg USG, bo 2044g ... Lekarz powiedział, żebym się tym zupełnie nie sugerowała, bo ja jestem malutka, to i dziecko duże nie będzie... Powiedział, że wszystko jest w porządku i że nie mam się czym przejmować.. Ale ja się jednak przejmuję.. Wg USG z 34tc dziecko ważyło 1875g, a teraz 2044g, czyli że przytyło w trzy tygodnie tylko 169g .. Nie wiem już co myśleć
ale Twoje maleństwo ma jeszcze szanse przybrać na wadze, przeciez do porodu jeszcze troche zostało. Poza tym jak lekarz powiedział, nie nalezy sie sugerować to wagą z usg, ile razy ono zawodziło...
będzie dobrze, nie martw się
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:48   #767
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
molestuj molestuj i przed pracą i po uwierz mi że jestem kłębkiem nerwów i tak strasznie nie mogę doczekać się jutra, w nocy na pewno nie zasnę a mam być w szpitalu o 8.00
przed praca juz nie zdarze :P bo on za 20 minut jedzie do pracy :P
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:50   #768
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
przed praca juz nie zdarze :P bo on za 20 minut jedzie do pracy :P
dasz rade
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:50   #769
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość


rozmawiałam z położną. Powiedziała tylko, że w okolicach 9 dnia życia takie rzeczy mają prawo się dziać (bo to jakiś pierwszy skok rozwojowy). Dziś jest nasz 10 dzień, już jest jakby ciut lepiej, w tej chwili śpi od 3 godzin
____

A tak w ogóle to widziałam dziś największego rzyga wszech czasów - tak się małej ulało (i pod takim ciśnieniem), że ochlapała sobie nawet kolana i stopy. To wyglądało jak scena z Egzorcysty
____
Ad.1 No to super
Ad. 2 Ja takich rzygów już kilka zaliczyłam Plus kupsko pod takim ciśnieniem, że aż kocyk mała obsrała Akurat wstrzeliła się idealnie w moment, kiedy wzięłam jej brudnego pampka spod tyłka i już miałam zakładać kolejnego
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 12:51   #770
IkaTg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Ja już po wizycie. Dzidzia urosła w tydzień tyle ile miała. Waży już 2430. Ale to i tak za mało. Z terminem się dalej spóźnia 3 tygodnie. Siedziałam u lekarki chyba z godzinę i kombinowała co zrobić żeby nie robić cesarki za wcześnie ani nie za późno. I stanęło na tym, że idę do szpitala w poniedziałek, czyli 2 tyg przed terminem z OM. I tam bedą nad nami czuwać. Prawdopodobnie bedą dokarmiać Dzidzie i wyciągną ją w najlepszym momencie. Czyli jak już trochę podrośnie i na wszelki wypadek bedą obserwować kiedy łożysko będzie niewydolne.
Trochę chaotycznie może napisałam, ale to tak na świeżo.
Boję się...
__________________
Paulinka
IkaTg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:52   #771
houserka
Rozeznanie
 
Avatar houserka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 978
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

nie mam kapusty do okąłdów na nogę, wypróbuje białko bo wyczytałam,ze działa
Weź jakąś szmate wylej na nią zimne białko z jajek... pooddzielaj żółtka przyłóż sobie to białko i potzrymaj jakies 20min. Nie bój się zmyje sie spokojnie a opuchlizna zejdzie to gwarantowane.
akurat mi zostały 2 białka bo robiłam sos do spaghetti carbonare
houserka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:52   #772
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

przyszedł kocyk letni, cóż..jest boski ja już chce synka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecie.jpg (40,2 KB, 58 załadowań)
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:57   #773
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Ika, Paula spokojnie, jesteście pod opieką i obserwacją, a to najważniejsze. Dzieciaczki pewnie jeszcze ładnie na wadze przybiorą (Ika, Twój maluszek jest już bardzo blisko magicznej granicy 2500g uznawanej za bezpieczną) i będzie wszystko ok.
A nawet jeśli byłoby inaczej, to na przykładzie moim i depoison widać, że niska waga to nie wyrok i takie dzieci też sobie radzą. Moja przy urodzeniu dostała 9 punktów Apgar mimo cech wcześniactwa i niskiej wagi, a wszystkie badania wyszły jej super
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:58   #774
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

dotarł już wózek ale nie mam siły go rozpakować
mam dość tego stanu!!
chcę być zdrowa
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:59   #775
Alexandraaa88
Raczkowanie
 
Avatar Alexandraaa88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Kciuki za wizytę

Współczuję dolegliwości, może się czymś strułaś czy to oczyszczanie przed???
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Alexandra skąd te wymioty? Zatrułaś się czymś?
Wszystkiego najlepszego!


No właśnie nie jadłam nic takiego co mogłoby mi zaszkodzić Wczoraj od rana mnie mdliło (pierwszy raz w ciąży) i tak przez cały dzień. Może to jest to oczyszczanie przed

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki
Ale Cię wymęczyło....
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Właśnie mi uświadomiłaś, że zaczęłam 40 tydzień! Mogłaś tego nie robić.


Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Jest już lepiej, czy po prostu jedziesz na porodówkę? Pij dużo, żeby się nie odwodnić.
Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
ale przeszło Ci? dopajaja się ile wlezie żebyś się nie odwodniła!
Tak, już jest lepiej Trochę mnie jeszcze pobolewa żołądek ale mam nadzieję, że to już koniec. Piję dużo bo mnie suszy cały czas

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Cytat:
Napisane przez Paulaaa23 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie i w sumie nie wiem co mam myśleć... Dowiedziałam się, że szyjka w normie, cokolwiek to oznacza. Brzuch opadnięty. Ostatni stopień dojrzałości łożyska, gin powiedział, że wątpi, że dotrzymam do terminu. Ale jeśli nawet, to 1 sierpnia do niego i od razu skierowanie i do szpitala. Dziecko zdrowe, ale... Waży bardzo malutko wg USG, bo 2044g ... Lekarz powiedział, żebym się tym zupełnie nie sugerowała, bo ja jestem malutka, to i dziecko duże nie będzie... Powiedział, że wszystko jest w porządku i że nie mam się czym przejmować.. Ale ja się jednak przejmuję.. Wg USG z 34tc dziecko ważyło 1875g, a teraz 2044g, czyli że przytyło w trzy tygodnie tylko 169g .. Nie wiem już co myśleć
Nie sugeruj się wagą z usg Skoro gin mówi, że jest w porządku to na pewno tak właśnie jest
__________________
Sebastianek
Alexandraaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:59   #776
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
molestuj molestuj i przed pracą i po uwierz mi że jestem kłębkiem nerwów i tak strasznie nie mogę doczekać się jutra, w nocy na pewno nie zasnę a mam być w szpitalu o 8.00
kochana, Ty lepiej śpij, śpij póki możesz, bo potem to się wyśpisz dopiero jak Oskara na pierwsze kolonie wyślesz

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
No dobrze... wybaczam milczenie, chociaż nawet w nocy sprawdzałam, czy się nie odezwałaś. Mały smoczek TT kupiłam razem z wyprawką. Mam nadzieję, że nie będzie potrzebny, ale wolałam mieć.
***
A swoją drogą, to znów zasnęłam po 4 nad ranem.
***
w nocy? Noc stała się dla mnie święte ruchomym - może być między 23 a 2, może między 5 a 8, a może nawet o 14 po południu

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Ad.1 No to super
Ad. 2 Ja takich rzygów już kilka zaliczyłam Plus kupsko pod takim ciśnieniem, że aż kocyk mała obsrała Akurat wstrzeliła się idealnie w moment, kiedy wzięłam jej brudnego pampka spod tyłka i już miałam zakładać kolejnego
ja zaliczyłam takie kupsko podczas mierzenia temperatury w tyłku. Tylko dłoń mi owiał ostrzegawczy cichy bąk i nagle...
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 13:00   #777
Paulaaa23
Rozeznanie
 
Avatar Paulaaa23
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 637
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Ja wręcz uważam, ze powinnyśmy zostać tutaj aż wszystkie się rozpakują
też tak myślę

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Witam imieninowo Stawiam kawkę mrożoną i ciasteczka fasolowe
Z okazji imienin dostałam niespodziankę- hydraulicy przyszli przygotować łazienkę pod prace kafelkarza, więc hałas jest niemożebny aż się synek buntuje
wszystkiego najlepszego

Cytat:
Napisane przez chmielinka Pokaż wiadomość
Cześć mamcie!
Witam się w 34 tc


Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Cytat:
Napisane przez houserka Pokaż wiadomość
paula -skoro lekarz powiedział ze jest dobrze to musi być,a ile Ty i tż ważyliście przy narodzinach?
ja ważyłam niecałe 2900g, a mąż 4300...

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Chyba powinnaś często kontrolować wagę maluszka, bo skoro łożysko jest w ostatnim stopniu dojrzałości, to niebawem może za słabo odżywać maluszka i trzeba będzie przyspieszyć poród.
Może po prostu szybciej urodzisz.
lekarz kazał dopiero przyjść na wizytę 1 sierpnia pod warunkiem, że do tej pory nic się nie wydarzy i od razu do szpitala pójdę, tego samego dnia...

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
ale Twoje maleństwo ma jeszcze szanse przybrać na wadze, przeciez do porodu jeszcze troche zostało. Poza tym jak lekarz powiedział, nie nalezy sie sugerować to wagą z usg, ile razy ono zawodziło...
będzie dobrze, nie martw się
no ale lekarz powiedział, że do 30 lipca to on wątpi, że dotrzymam, że góra dwa tygodnie jeszcze....
__________________
Adaś

Paulaaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 13:01   #778
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
przyszedł kocyk letni, cóż..jest boski ja już chce synka
slodziachny
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 13:02   #779
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
Hello
Jestem z wami tyle o ile na bieżąco (czytam jak karmię małą ), ale piszę tak rzadko, bo nie lubię wklepywać tekstu jedną ręką (a ponieważ drugą asekuruję zazwyczaj główkę, to ten tego... )

Ale w tej chwili sytuacja wygląda tak (załącznik, to czarne w rogu, to laptop na podstawce, leży mi na kolanach), więc mogę to i owo napisać

agunia, wanilka - ja wiem, że dziecko ma już okresy czuwania, to mnie nie dziwi. Ale dziwi mnie niebotycznie, że tygodniowe niemowlę potrafi mieć między 7 rano a 1 w nocy JEDEN WIELKI OKRES CZUWANIA przerywany 15-minutowymi drzemkami
A za to potem w nocy śpi jak zarżnięta po 5 godzin - i z jednej strony super, bo sama się mogę trochę wyspać, z drugiej, zważywszy na teorię o karmieniu co 4 godziny - niepokojące. Hmmm.
W każdym razie bez smoczka nie dalibyśmy rady - już w szpitalu powiedziano nam, że mała ma jakąś wyjątkowo silną potrzebę ssania, więc mam 4 wyjścia:
- dawać bez przerwy pierś, ryzykując masakrą brodawek a nawet utratą pokarmu;
- dawać do possania swój własny mały palec;
- wysłuchiwać rozdzierającego wrzasku;
- dać smoczek.
No i łatwo się domyślić, na czym stanęło - mąż zaraz poleciał do apteki i kupił takie maleństwo dla wcześniaków. Zosia go pokochała.
(cała mamusia - historia lubi się powtarzać)

karolka - widziałam Twoje pytania w poprzednim wątku, zaraz Ci tu wszystko opowiem, tylko się ze zdjęciami ogarnę
ja też czytam jak karmie więc mało co pisze bo się nie da jedną ręka mój chłopczyk śpi między karmieniami, ma dwa okresy czówania z czego jeden najchętniej wisiałby ciągle na piersi, tata go wtedy zabawia - nie pachnie mlekiem ale i tak większość czasu jest cyc, smoczka narazie nie dajemy, na szczęście w nocy ładnie spi i budzi się o 24, 3 i 6, prawie jak w zegarku, dość krótko wtedy je więc nawet się wysypiam, a i dopiero co martwiło mnie to że mam za dużo pokarmu a teraz zastanawiam się czy mam go wystarczająco dużo

Aga i depioson mam do Was pytanie, bolą Was jeszcze sutki na początku karmienia albo po? bo mnie się wydaje że coś to u mnie za długo trwa, i druga sprawa to czasem kłuje mnie w piersi i sutku, trochę mnie to martwi, jutro ma przyjść położna to się wypytam ale ciekawa jestem jak jest u Was
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 13:02   #780
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XIV

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
ja zaliczyłam takie kupsko podczas mierzenia temperatury w tyłku. Tylko dłoń mi owiał ostrzegawczy cichy bąk i nagle...
ha ha to Zoska ladnie szaleje
mocno daje popalic?
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.