Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-30, 13:56   #781
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ameliax Pokaż wiadomość
Kolega ma d90 i podobno ma masę błędów.
Używany to taki do ilu (np. do roku?) ?
Co to znaczy "ma masę błędów"???
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 14:00   #782
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Z pasją się np. zacina, nie wszytsko robi tak jak obiecywał producent.
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 15:30   #783
greeny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z piekła
Wiadomości: 11
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

jestem szczęśliwą właścicielką Sony alfa 300 z obiektywem 18/200 i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie wiem dlaczego, ale słyszałam opinie, że jest to aparat do niczego. Robię nim zdjęcia już ponad pół roku, i jest to przyjemność.
Nie zaczynałam jako amator no i jakiś czas wcześniej interesowałam się fotografią. Aparat spisuje się świetnie i i wbrew opinią jest dobry. A to, że zamiast canona jako nazwy ma sony, nic nie znaczy. Kupiłam go za 3000 a w tej cenie nie znalazłabym canona lub nikona z takimi parametrami.
Jest prosty w obsłudze i bardzo 'przyjazny'. Nie mogę na niego narzekać.
greeny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 16:13   #784
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ameliax Pokaż wiadomość
Z pasją się np. zacina, nie wszytsko robi tak jak obiecywał producent.
Mozesz podać więcej przykładów? Jestem posiadaczką tego modelu i ciekawi mnie to.
Skoro zacina się to powinien oddać go do serwisu
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 17:30   #785
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Nesko, nie mogę podać, ponieważ się w tym nie zagłębiałam.
Jeżeli Tobie służy, to ciesz się.
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 20:08   #786
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Mozesz podać więcej przykładów? Jestem posiadaczką tego modelu i ciekawi mnie to.
Skoro zacina się to powinien oddać go do serwisu
a czytałaś kiedyś o oddawaniu aparatu nikona do polskiego serwisu?
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 20:15   #787
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Żaaartujesz? Nigdy bym na to nie wpadła
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 00:55   #788
progresywna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 63
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ameliax Pokaż wiadomość
Nie wystarczy. Fotografią zajmuję się od 4 lat (tak na poważnie) i wierz mi, że dostaję szału z kompaktem. ;]
No to co innego skoro zajmujesz się fotografią 4 lata. Teraz rozumiem, że faktycznie potrzebne jest ci coś konkretnego.
Bez zmian będę ci jednak polecała markę canon. Sama na tych aparatach pracuję od dwóch lat i mogę powiedzieć, że są niezawodne, o ile dobierze się do body dobry obiektyw.
A z body polecam te z serii 50D bo parametrowo to świetny korpus. Obiektyw jednak dobierz sobie wg własnych preferencji, bo nie wiem czy wolisz swoją fotkę portretować z bliska czy daleka. Może wystarczy ci po prostu kit, a może i nie. 'Siedzisz' w fotografii już 4 lata, wiec powinnaś wiedzieć co dla ciebie w tej materii lepsze

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2010-01-03 o 01:37
progresywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 08:32   #789
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez progresywna Pokaż wiadomość
No to co innego skoro zajmujesz się fotografią 4 lata. Teraz rozumiem, że faktycznie potrzebne jest ci coś konkretnego.
Bez zmian będę ci jednak polecała markę canon. Sama na tych aparatach pracuję od dwóch lat i mogę powiedzieć, że są niezawodne, o ile dobierze się do body dobry obiektyw.
A z body polecam te z serii 50D bo parametrowo to świetny korpus. Obiektyw jednak dobierz sobie wg własnych preferencji, bo nie wiem czy wolisz swoją fotkę portretować z bliska czy daleka. Może wystarczy ci po prostu kit, a może i nie. 'Siedzisz' w fotografii już 4 lata, wiec powinnaś wiedzieć co dla ciebie w tej materii lepsze
50d dla osoby która zastanawia się nad d5000?
ja bym tu poleciła raczej 500d canona(którego zupełnie nie znam, wiem tylko że jest), a nikonowskie tradycyjne d80- tylko to już raczej używane świetny aparat

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2010-01-03 o 01:37
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 09:43   #790
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
a czytałaś kiedyś o oddawaniu aparatu nikona do polskiego serwisu?
A czytałam ,ba sama ostatnio oddałam


ameliax jeśli usłyszysz coś ciekawego napisz
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:33   #791
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

jak juz wynikla taka rozmowa musze wylac swoje zale :P heheotoz kurcze denerwuje mnie moda ktora panuje na lustrzanki odnosze wrazenie ze osoby w wieku 12 13 lat juz pragną miec lustrzanke ok super fajna sprawa ale moim zdaniem nie wiedza nawet dlaczego chca ją miec po prostu wszyscy maja :/ paranoja ! a kiedy maja to uzywaja trybu auto. Moze tak mowie poniewaz ja zaczynalam od zenita i chwala mu za to ze pojawil sie w moim zyciu bo dzieki temu rozumiem co jak i po co.
Dlatego jesli ktos tutaj z obecnych zastanawia sie nad kupnem lustrzanki tak naprawde nie powinno byc to pytanie "co mi polecacie" ale "ktora z tych ktora ma te opcje i taki obiektyw jak chce mi polecacie" troszke moze najpierw same sie zainteresujcie zamiast leciec do sklepu bo ktos na forum powiedzial ze d40 lub 450d jest dobry to go kupuje.....


To teraz ja sie zapytam jakie macie doświadczenia s obiektywami z sigmy lub tamrona? narazie pracuje na orginalnych canonowskich ale poszukuje dobrego zastepcy kita. Zastanawiam sie czy ktoras z was jest w posiadaniu http://www.allegro.pl/item791204386_...0d_50d_7d.html

znacie ta firme? czy to jakis shit?
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 10:43   #792
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Tinkusiu, mam jeszcze pytanko: z jakiego 'źródła' najlepiej kupić aparat używany?
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 14:01   #793
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ameliax Pokaż wiadomość
Tinkusiu, mam jeszcze pytanko: z jakiego 'źródła' najlepiej kupić aparat używany?
allegro.pl, ewentualnie fora danego systemu(na pewno nikon ma giełde, tylko trzeba się zalogować), no i nie dać się naciągnąć najlepiej nie płacić w ciemno a np. przy pobraniu, albo odbiór osobisty- najważniejsze to sprawdzić samemu przebieg aparatu i czy nie ma martwych pikseli oraz jakichś dziwnych uszkodzeń, i bf/ff(back focus/front focus) co i jak sprawdzać do znalezienia w googlach
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 16:54   #794
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

ok, dzięki bardzo
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 10:09   #795
progresywna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 63
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
50d dla osoby która zastanawia się nad d5000?
ja bym tu poleciła raczej 500d canona(którego zupełnie nie znam, wiem tylko że jest), a nikonowskie tradycyjne d80- tylko to już raczej używane świetny aparat
Z tego, co się orientuję i z tego, co widze na stronie X to canon 500d a 50d nie odbiegają od siebie znacząco ceną (przynajmniej jeśli chodzi o body), a jakość wykonywanych zdjęć jest oszałamiająco różna. Poza tym dla osoby, która od 4 lat zajmuje się fotografią 500d też po krótkim czasie okaże się niewystarczający, podobnie zresztą stałoby się z nikonem 5000, a jeśli kupować lustrzankę to już na lata, bo szkoda co rok, dwa zmieniać aparat, bo nie spełnia naszych oczekiwań, prawda?

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2010-01-03 o 01:35
progresywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 10:51   #796
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez progresywna Pokaż wiadomość
Z tego, co się orientuję i z tego, co widze na stronie X to canon 500d a 50d nie odbiegają od siebie znacząco ceną (przynajmniej jeśli chodzi o body), a jakość wykonywanych zdjęć jest oszałamiająco różna. Poza tym dla osoby, która od 4 lat zajmuje się fotografią 500d też po krótkim czasie okaże się niewystarczający, podobnie zresztą stałoby się z nikonem 5000, a jeśli kupować lustrzankę to już na lata, bo szkoda co rok, dwa zmieniać aparat, bo nie spełnia naszych oczekiwań, prawda?
jak pisałam, nie wiem co to za aparat, wiem tylko, że jest ale faktycznie, jeżeli cena niewiele się różni to warto kupić 50d

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2010-01-03 o 01:34
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 20:47   #797
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

50d jest bardzo dobrym aparatem, ale w moim odczuciu ma jedną wadę - za dużo mpx na cropowej matrycy. To sprawia, że jest o wiele bardziej wymagający w kwestii doboru obiektywów. Stary, dobry i niewiele różniący się od niego 40d to w tej chwili o wiele lepsza propozycja jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do ceny - a zawszeć ten 1000 zł przyda się na lepszy obiektywy; bo w moim odczuciu aż szkoda łączyć tak dobrych puszek naj 40d czy 50d z kitem.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 21:32   #798
kalcia92
Raczkowanie
 
Avatar kalcia92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Houston, TX
Wiadomości: 170
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Zastanawialam się nad d90. co na ten temat powiecie? a może coś innego? chcę się zamknąć w 3,5 tys.

co do poprzednich postów. wypowiadam się tu po raz pierwszy i nie chcę żeby podejrzewano mnie o to, że mam 13 lat i chcę lustrzankę bo chcę lustrzankę od paru lat interesuje się fotografią ale sprzęt którym się poslugiwałam był pożal się Boże. teraz mam fundusze na kupno czegoś lepszego i nie chce zrobić głupoty (tj. moi rodzice przy wyborze aparatu dla mnie z okazji urodzin )


z góry dziękuję za odpowiedź.
__________________
Wszyscy blogują, bloguję i ja!
kalcia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 21:39   #799
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Kalciu, radziłabym Ci zadać to pytanie na forum sprzętowym, na przykład tu
Będziesz miała większą szansę, że doradzi Ci ktoś, kto naprawdę sie na tym zna. Jeśli natomiast jesteś zdecydowana na Nikona, ale niepewna co do modelu - zapytaj na forum dla nikoniarzy.
O d90 nic mądrego nie powiem, bo sama należę do grona canonierów. Radziłabym Ci natomiast, żebyś zastanowiła się nad tym, z jakim szkłem chcesz go kupić na początku, tzn. co w fotografii interesuje Cię najbardziej. Poza tym szczerze zachęcam do lektury optycznych - kopalnia wiedzy.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 22:12   #800
kalcia92
Raczkowanie
 
Avatar kalcia92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Houston, TX
Wiadomości: 170
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Dziękuję za odpowiedź. będę czytać i musze być pewna na 100% zanim kupie żeby później nie żałowac. wiem co chce z nim robić chociazby po przeglądzie dotychczasowych zdjęc zrobionych przeze mnie. nie jestem zdecydowana na nikona, ale z tego co czytałam na kilku forach/artukułach ponoć najlepiej wybrać nikona (był najbardziej zachwalany). jeszcze się w tym wszystkim troche gubie więc minie pare ładnych tygodni jak nie miesięcy zanim pochwalę się nowym zakupem
__________________
Wszyscy blogują, bloguję i ja!
kalcia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 15:21   #801
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kalcia92 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. będę czytać i musze być pewna na 100% zanim kupie żeby później nie żałowac. wiem co chce z nim robić chociazby po przeglądzie dotychczasowych zdjęc zrobionych przeze mnie. nie jestem zdecydowana na nikona, ale z tego co czytałam na kilku forach/artukułach ponoć najlepiej wybrać nikona (był najbardziej zachwalany). jeszcze się w tym wszystkim troche gubie więc minie pare ładnych tygodni jak nie miesięcy zanim pochwalę się nowym zakupem
czy nikon czy canon, to ocena conajmniej subiektywna każdy system ma do zaoferowania coś innego, ceny aparatów i obiektywów bardzo się różnią- i to właśnie na obiektywy powinnaś zwracać największą uwagę ja wybrałam nikona, bo tak większość zdjęć które mi się podobały(przede wszytskim kolorystyka) i dalej podobają są właśnie z nikonów, wybór należy do ciebie
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:03   #802
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kalcia92 Pokaż wiadomość
Zastanawialam się nad d90. co na ten temat powiecie? a może coś innego? chcę się zamknąć w 3,5 tys.
co do poprzednich postów. wypowiadam się tu po raz pierwszy i nie chcę żeby podejrzewano mnie o to, że mam 13 lat i chcę lustrzankę bo chcę lustrzankę od paru lat interesuje się fotografią ale sprzęt którym się poslugiwałam był pożal się Boże. teraz mam fundusze na kupno czegoś lepszego i nie chce zrobić głupoty (tj. moi rodzice przy wyborze aparatu dla mnie z okazji urodzin )
z góry dziękuję za odpowiedź.
Nikon, Canon, Pentax - to WYBÓR SYTEMU!!!! SYSTEM TO: OBIEKTYWY, LAMPY i inne ficzery . System to jeszcze PIENIĄDZE konieczne do jego rozwijania . Lustrzanka to nie szpan, lustrzanka zdjęć sama nie robi, kolory to nie tylko body to robota fotografa. Uwaga: Sony to nie system... to marketing!! (świetny zresztą..)
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:19   #803
kalcia92
Raczkowanie
 
Avatar kalcia92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Houston, TX
Wiadomości: 170
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Nikon, Canon, Pentax - to WYBÓR SYTEMU!!!! SYSTEM TO: OBIEKTYWY, LAMPY i inne ficzery . System to jeszcze PIENIĄDZE konieczne do jego rozwijania . Lustrzanka to nie szpan, lustrzanka zdjęć sama nie robi, kolory to nie tylko body to robota fotografa. Uwaga: Sony to nie system... to marketing!! (świetny zresztą..)
wiem. miałam na myśli to, że ludzie ipsali, że najlepiej wybrać nikona ponieważ w przyszłości będzie lepiej z zakupem obiektywówi wymienili jeszcze kilka powodów których tutaj nie przytocze, ponieważ musiałabym szukać tych rankingów i komentarzy do nich.

[dlatego wolałam zapytać~~]
__________________
Wszyscy blogują, bloguję i ja!
kalcia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 13:40   #804
lusia288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Wiadomości: 190
GG do lusia288
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

kalcia92
Jedyne co mogę ci podpowiedzieć to idz do dobrego sklepu poproś o aparat do ręki zrób sobie zdjęcie i będziesz miała odpowiedz co chcesz.
Nie dawno też szukałam aparatu i czytając wszystkie strony w internecie miałam tylko mętlik w głowie ,bo co inna osoba to i aparat inny polecali. Ja miałam możliwość pobawić się 3 aparatami i wybór był trafiony w 100%Obecnie mam nikona d60 ale niestety musisz liczyć się z tym ze kit to kiepski obiektyw. Bynajmniej dla mnie. Jak dla mnie mój aparat jest rewelacyjny.
lusia288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 16:08   #805
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Na samym początku ostrzegam, że jestem kompletnym żółto dziobem jeżeli chodzi o lustrzanki, dlatego zwracam się do was Drogie Panie.
Czy któraś z was ma lustrzanke : Nikon D5000 ? Czy jest dobra, jakie są wasze opinie odnośnie tego aparatu.
Zastanawiałam się jeszcze nad Sony A500 L, ale na wielu forach dot. fotografii przeczytałam, iż są dość kiepskie.
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 16:24   #806
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paulettka Pokaż wiadomość
Na samym początku ostrzegam, że jestem kompletnym żółto dziobem jeżeli chodzi o lustrzanki, dlatego zwracam się do was Drogie Panie.
Czy któraś z was ma lustrzanke : Nikon D5000 ? Czy jest dobra, jakie są wasze opinie odnośnie tego aparatu.
Zastanawiałam się jeszcze nad Sony A500 L, ale na wielu forach dot. fotografii przeczytałam, iż są dość kiepskie.
Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Nikon, Canon, Pentax - to WYBÓR SYTEMU!!!! SYSTEM TO: OBIEKTYWY, LAMPY i inne ficzery . System to jeszcze PIENIĄDZE konieczne do jego rozwijania . Lustrzanka to nie szpan, lustrzanka zdjęć sama nie robi, kolory to nie tylko body to robota fotografa. Uwaga: Sony to nie system... to marketing!! (świetny zresztą..)
Paulettko, pozwoliłam sobie zacytować wypowiedź D50 obok Twojej - w dużym stopniu odpowiada na Twoje pytanie.
Co do N d5000 i Sonu A500 - do czego potrzebujesz tego aparatu? Co chcesz fotografować? Jakie obiektywy chcesz kupić? Czy i jak chcesz rozbudować system? To są przede wszystkim pytania, na które na początku powinnaś odpowiedzieć. Chcesz robić reportaże - zobacz, czy w obu systemach jest jakiś ciekawy szeroki kąt w przystępnej cenie. Portrety? Zwróć uwagę na ceny stałoogniskowych 50-tek i 85-tek. Marko? Zobacz, jaka jest dostępność tego typu sprzętu.

Solidny test d5000 możesz przeczytać tutaj, Sony jest stosunkowo nowym modelem, więc zbyt wielu opinii nie znajdziesz. Ja osobiście nie namawiałabym Cię na Sony, bo zgadzam się w tej materii z d50.

Daj znać, na co się zdecydujesz.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 07:18   #807
daydreamer
Raczkowanie
 
Avatar daydreamer
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Witam, szukam kogos kto zna sie na robieniu zdjec ;] mam nadzieje,że trafiłam na odpowiedni wątek. szukam fotografa na wesele ,mam wybranych 6 czy moglabym komuś z Was przeslac na PW strony tych fotografow,potrzebuję kogos kto oceni, ktory robi najlepsze pod wzgledem "technicznym" zdjecia...
__________________

Nasza córeczka jest z nami od 8.III.2013

7.03.2015 dwie kreseczki
daydreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 08:28   #808
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez daydreamer Pokaż wiadomość
Witam, szukam kogos kto zna sie na robieniu zdjec ;] mam nadzieje,że trafiłam na odpowiedni wątek. szukam fotografa na wesele ,mam wybranych 6 czy moglabym komuś z Was przeslac na PW strony tych fotografow,potrzebuję kogos kto oceni, ktory robi najlepsze pod wzgledem "technicznym" zdjecia...
wyślij, wyślij, chętnie się poznęcam

cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 09:28   #809
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez daydreamer Pokaż wiadomość
Witam, szukam kogos kto zna sie na robieniu zdjec ;] mam nadzieje,że trafiłam na odpowiedni wątek. szukam fotografa na wesele ,mam wybranych 6 czy moglabym komuś z Was przeslac na PW strony tych fotografow,potrzebuję kogos kto oceni, ktory robi najlepsze pod wzgledem "technicznym" zdjecia...
Ja też chcę, ciekawy jestem kogo wybrałaś bo większość z znam osobiście bądź z forum dla fotografów.
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 09:35   #810
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez daydreamer Pokaż wiadomość
Witam, szukam kogos kto zna sie na robieniu zdjec ;] mam nadzieje,że trafiłam na odpowiedni wątek. szukam fotografa na wesele ,mam wybranych 6 czy moglabym komuś z Was przeslac na PW strony tych fotografow,potrzebuję kogos kto oceni, ktory robi najlepsze pod wzgledem "technicznym" zdjecia...
mi tez mozesz wyslac bo sama robie zdjecia na ślubach
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.