Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 20:32   #781
xxxwitchyouxxx
Rozeznanie
 
Avatar xxxwitchyouxxx
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 928
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
Napisane przez Tyris Pokaż wiadomość

York.. jezeli chcesz wydawac 5 razy wiecej na srodki pielegnacyjne do losow dla zwierzat niz siebie to owszem hehehe Niektore rasy kanapowe wcale nie sa latwe. Np shih zu maja dosc ciezkie charaktery, pekinczyki latwo rozbestwic i robia sie bardzo grymsne i trudne.
Szampon 30zł(znajdziesz też za 10zł)Starczy Ci na ok.pół roku.
Odżywka ok.15-20zł.Starczy na pół roku albo i więcej
Czy to aż tak duży wydatek???
__________________
26.08.2006 wtedy wszystko się zaczęło....
Kocham!

PRAWKO ZDANE(20.01.10)!!!
xxxwitchyouxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 21:18   #782
malinka18222
Zadomowienie
 
Avatar malinka18222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 1 083
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Jeśli mogę się wtrącić Moja sąsiadka ma dwa yorki. Są bardzo szczekliwe i ujadają na inne psy w tym na mojego. Znowu inna sąsiadka też a yorka jest bardzo kochany. Chętnie się przytula, nie szczeka i lubi inne psiaki. Tak naprawdę wszystko zależy od usposobienia psa i jego charakteru. Są pewne predyspozyzje wynikające z rasy, ale jednak nie zawsze się to sprawdza. Np. mja koleżanka ma huskyego kanapowca.
__________________
,,Stosunek do zwierząt jest najlepszą
miarą naszego człowieczeństwa''
malinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 09:03   #783
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Chyba troche wykraczamy poza granice tematu dyskusjii.. kolezanka chciala porady odnosnie rasy a nie licytacji ktora zna ja lepiej i ktora jest w bledzie ale tak sie koncza zawsze rozmowy miedzy kobietami.. zaczna jakis watek.. koncza na zupelnie innym



Cytat:
Napisane przez silvi27 Pokaż wiadomość



Od razu widać, że nie miałaś nigdy do czynienia z rasą Shih Tzu i zwyczajnie opowiadasz bajki..
Są to wspaniałe pieski o wspaniałych charakterach, kochające wszystkich ludzi i wszystkie zwierzątka do tego stopnia, że na spacerku ze wszystkimi pieskami muszą sie przywitać a najlepiej i pobawić się choć przez chwilkę. Są niezwykle towarzyskie ale przy tym bardzo dobrze wychowane, siedzą cichutko albo zajmują sie sobą podczas gdy np. pancia rozmawia z przyjaciółką przy kawce.

Tak sie sklada ze mialam bardzo duzoa stycznosc z ta rasa.. poczawszy od tego ze moja siostra cioteczna ja posiada(i to w ilosci 3 sztuk), przez to ze moja kolezanka ja ma.. po to ze wspollokatorka mojej przyjaciolki (u ktorej duzo przebywam) ma tego psa.. skonczywszy na moich 3 sasiadkach w klatce i fakcie iz od kilku lat pracuje w sklepie zoologicznym rowniez sklepie specjalistycznym tylko dla psa i kota gdzie dziennie przewija mi sie naprawde mase czworonogow. Shih tzu maja charakterek! Znam psy ktore sa tylko przytulankami a znam i takie ktore potrafia warknac na swojego wlasciciela za to ze chce je zgonic z kanapy. Wlasciciel tej rasy musi byc nieugiety, konsekwentny i znac podstawy wychowania psa. Faktem jest tez to ze wiekszosc osob nie widzi odchylen od normy w zachowaniu pieska a wystarczy miec pewna wiedze zeby na pierwszy rzut oka dostrzec sygnaly swiadczace o zlym wychowaniu (kiedy negatywne cechy psa wychodza na wierzch). To ze jest puszystym przytulasem i ma slodka morrdke i ogolnie fachowuje sie nienajgorzej nie siwadczy o tym ze w domu nie zacznie byc zazdrosny o swojego wlasciciela wzgledem innych domownikow(nie wiem czemu wieksozsc ludiz to strasznie cieszy)



DOBRE i profesjonalne kosmetyki dla yorka nie kosztuja 30zl.. jest to wydatek duzo wiekszy. Psa nalezy codziennie pielegnowac. Na ulicy jest mase yorkow z kluchami zamiast pieknych wlosow. Nie chce reklamowac firm ale takie preparaty kosztuja od 50zl za szampon (250ml....) po stowe i w gore. Minimum dla yorka to dobry szampon.. odzywka i jakis spray norkowy. Do tego dobry grzebien. Rowniez wizyty u psiego fryzjera.. bo jak juz sie ma ladnego, rasowego psa to raczej kicha obcinac go byle jak ..samemmu nozyczkami. Dochodza preparaty nalyszczajace.. do czyszczenia uszu i zaciekow wokol oczu i jest to jakas kwota a to nie wydatek jednorazowy bo wszystko sie konczy. Nawet jakbyscie sie uparly na samym szamponie... to wybaczcie..:P ja kupuje dla siebie taki za 10zl heheh


Co do zalozycielki tematu.. bo pewnie juz naszych wywodow wogole nie czyta.. zdecydowlaas sie juz na jakas rase?


PS> TROJKA.. widze ze podzielasz moje zdanie :P hehe to jestesmy obie fankami tych ras

Edytowane przez Tyris
Czas edycji: 2009-08-19 o 09:04
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 09:51   #784
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Ja rowniez polecam psa z adopcji, takie psy ktorym sie daje druga szanse zazwyczaj sa wdzieczne jak malo ktore za dane im zycie, zazwyczaj po przejsciach a sa tez opcje domow tymczasowych gdzie ktos socjalizuje psa i wie jaki on ma mniejwiecej charakter i co mozna sie po takim psiaku spodziewac.
Co do rasowych, niby jakies wzorce charakteru kazda rasa ma okreslone, ale co z psiaka wyrosnie to naprawde wielka niewiadoma, sklada sie na to wiele czynnikow, wasze podejscie do psa, jego charakter i tak naprawde nigdy nie wiadomo z mojego doswiadczenia kundelki zawsze byly najkochansze a rasowe dziwne a troche ich mialam w swoim zyciu. Jesli psa wychowuje sie w milosci i poswieca mu czas i uwage zazwyczaj nawet z rasy potencjalnie niebezpiecznej wyrosnie kochany psiak, nie ma regul, 90% to wychowanie
Powodzenia

Edytowane przez marea
Czas edycji: 2009-08-19 o 09:56
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 09:53   #785
silvi27
Raczkowanie
 
Avatar silvi27
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tu i tam ;-)
Wiadomości: 394
GG do silvi27 Send a message via Skype™ to silvi27
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

To ja na zakończenie powiem jeszcze tak:
owszem ja też znam Shih Tzu, które na ulicy rzucają sie na inne, szczerzą zęby i warczą. Ale wiesz co one po dokładniejszym przyjżeniu się mają cechy wyglądu przypominające innego psa. Najczęściej pekińczyka. Są skundlone na maxa i tyle. Mozliwe, że w genach przodków nie tylko z pekińczykiem ale jeszcze jakimś innym, może nawet bezdomnym pieskiem. Moje nigdy nie warczą ani na psa ani na człowieka, nawet jak zganiam z kanapy lub wyjmuję coś z mordki (w tym i przysmak). A co najśmieszniejsze wcale nie musiałam ich tego uczyć - po ptrostu takie są. Shih Tzu mają charakterek - to prawda - ale to odnosi się do tego, że lubią raczej robić wszystko po swojemu a nie, że rzucają się na wszystkich, szczekają i gryzą.

Nikomu nie narzucamy wyboru rasy. Jeśli piesek będzie czystej rasy to na pewno będzie miał takie cechy charakteru jakie przewiduje wzorzec. Jeśli będzie mieszańcem to możemy się spodziewać z dużym prawdopodobieństwem, że może być złośliwy i wredny.

My możemy sobie pogadać a wybór rasy i tak zależy tylko i wyłącznie od założycielki wątku.
Życzę trafnego wyboru.
__________________
SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI BO TAK SZYBKO ODCHODZĄ...

Felcia Franuś
silvi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 10:15   #786
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Dziękuję wszystkim za opinie i rady. Poczytałam parę artykułów na temat konkretnych ras, sposobu ich pielęgnacji itp.

do moich faworytów zaliczam 2 rasy:

- Shih Tzu
- Buldog francuski

Maltańczyk odpadł tylko ze względu na swoją maść.
Zanim zakupie pieska, poczytam jeszcze wnikliwiej i zadecyduję ostatecznie. Mam jeszcze trochę czasu, bo zakup psinki planuje za jakiś rok.

Jeszcze raz dziękuję Wam
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 12:07   #787
Sorlimhal
Raczkowanie
 
Avatar Sorlimhal
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 65
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

a boston terier?
sa pełne energi , zwinne , krótkowłose ;]

ja sama sie zastanawiam w przyszłosci nad takim , bo zaczyna mi odpowiedać;]

BF sa też boskie ;] troche uparte czasem ale chyba cały w nich urok.

Yorki to tez teriery i mocnym instynktem wiec jak sobie wychowasz na szczekacza bedzies ztakiego miec, bo sie ludzie ciesza jak szczeka maskotka , coż sa ludzie i taborety..
Sorlimhal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 13:29   #788
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

A ja polecam kundelka.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:52   #789
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
A ja polecam kundelka.
autorka pisala, ze nie jest zainteresowana kundelkiem ze schroniska
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 15:27   #790
confusion
Rozeznanie
 
Avatar confusion
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 621
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

A może polski owczarek nizinny? http://idog.pl/grafika/pies/1.jpg

Polecam, jeśli będzie suczka, to wielkość w sam raz do domu, niesamowicie wesołe rodzinne i inteligentne psy

Wymagają troche pracy jesli chodzi o sierść, jednak jesli się o nią dobrze zadba za młodu i przyzwyczai psa do czesania, to później to już tylko codziennie z 15 minut i wyglada ślicznie.
Co do ruchu, to lubią biegać (w końcu pasterskie), ale jeśli zapewni im sie jakiś dłuzszy spacerek zamiast wyczynów sportowych, to też nie będą narzekać

Polecam, mój PON Reksio to niesamowity pieszczoch i ubolewam nad tym, że ta rodzima rasa jest tak mało popularna.
confusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 15:31   #791
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za opinie i rady. Poczytałam parę artykułów na temat konkretnych ras, sposobu ich pielęgnacji itp.

do moich faworytów zaliczam 2 rasy:

- Shih Tzu
- Buldog francuski

Maltańczyk odpadł tylko ze względu na swoją maść.
Zanim zakupie pieska, poczytam jeszcze wnikliwiej i zadecyduję ostatecznie. Mam jeszcze trochę czasu, bo zakup psinki planuje za jakiś rok.

Jeszcze raz dziękuję Wam
To super, że już prawie wiecie jakiego chcecie pieska wybrać z tylu ras nie jest łatwo
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 17:16   #792
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Mój tato ma takie specyficzne poczucie humoru i mówi, że Owczarka nizinnego nie wiadomo gdzie kopnąć, bo trudno się domyślić gdzie jest głowa a gdzie odwłok
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 14:30   #793
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
autorka pisala, ze nie jest zainteresowana kundelkiem ze schroniska
A czy ja jej każe brać ze schroniska? Rozumiem, że kundelki się nie rozmnażają i że ich ludzie równiez nie sprzedają?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 14:57   #794
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Nie klucic sie baby

Kazdy ma prawo do wlasnego zdania!

ale powiem wam ze marze, zeby ludzie przestali rozmnazac rasowce na potege, i zeby kazdy ten psiak czy kociak ze schroniska znalazl wkoncu swoj domek. Ale coz rasowiec zazwyczaj ladniej wyglada w naszym pieknym wymuskanym mieszkanku, i mozna go dobrac do ogolnej np kolorystyki mieszkanka fajnie by bylo miec takiego pieknego rasowowego koteka czy pieseka ale jak pomysle o tych wszytskich bidach, za zadne skarby nie kupilabym rasowca.
Wybaczcie OT
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 16:29   #795
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
A czy ja jej każe brać ze schroniska? Rozumiem, że kundelki się nie rozmnażają i że ich ludzie równiez nie sprzedają?
przynajmniej nie powinny
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 16:45   #796
Sorlimhal
Raczkowanie
 
Avatar Sorlimhal
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 65
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

sprzdawanie kundelków to dopiero szczyt debilizmu...


No ale chyba chodzi o to by tych kundeków było coraz mniej , bo własnie one sa w dupe kopane.. nie?
wiecie kiedys pisałam prace na tamt:

czy jestes w stanie poświecić zycie jednego istnienia by ratowac 100:?

a zawsze tylko rasowego jeśli bede kupowac psa, jeśli nie tylko ze schronu.
Nie pozwole zarobić pseudochodowcom nigdy w zyciu, chcoaz bym miała wysadzić ich w powietrze!

a myslicie ze rasowce to tak super maja???
prosze cie , mylne masz pjecie chyba.
Przykładem jest moja suka z odzysku-rasowa.. przez 4 lata na psychotropach, nakłuwana , przypalana, i co rodowod jej nie uratował.

Tu chodzi o ludzi bo i tacy do miezkania wymuskanego wezma kundelka tylko pytanie co dalej?
czym dla nich jest pies... a sceniariuszy pisze zycie wiele.
A dla oprawcy nie ma roznicy czy jest papier czy go nie ma, kwestia nas ludzi.

Edytowane przez Sorlimhal
Czas edycji: 2009-08-20 o 16:51
Sorlimhal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 12:55   #797
monaa01
Rozeznanie
 
Avatar monaa01
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 662
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

ja proponuję westa (czyli west highland white teriera), piesek towarzyski, nie sprawia kłopotu, nie niszczy w domu gdy zostanie sam (mój nie niszczył i żaden inny którego znam też nie, rasa lubi dzieci, ma włos nie sierść więc jej nie gubi (ale trzeba strzyc, a lepiej trymować, koszt w toruniu 70 )ale to tylko co 3 miesiące, chyba że chcesz psa wystawiać, mój świetnie 'dogaduje' się z kotem i mój syn go uwielbia, niestety nasz piesek jest dość leniwy (mąż mówi że to po mnie)
monaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 13:33   #798
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Westy jak najbardziej posiadają sierść szorstką do tego z podszerstkiem czyli puchem pod spodem trymuje się je właśnie co 3 miesiące bo sierść nie wychodzi sama tylko trzeba jej pomagać wyjść (wyrywa się obumarłą sierść trymerem stąd nazwa) strzyże się tylko określone partie ciała psa.
wielu właścicieli idzie na łatwiznę i strzyże psy szorstkowłose jakimi są teriery i sznaucery a potem zimą gdy obrastają można zaobserwować do czego doprowadza ten zabieg sierść ulega zmiękczeniu i pies wygląda jak pudel, na jasnych psach tego nie widać ale np czarna robi się szara:/
__________________


Edytowane przez winogronek
Czas edycji: 2009-08-21 o 13:35
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 14:09   #799
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
Westy jak najbardziej posiadają sierść szorstką do tego z podszerstkiem czyli puchem pod spodem trymuje się je właśnie co 3 miesiące bo sierść nie wychodzi sama tylko trzeba jej pomagać wyjść (wyrywa się obumarłą sierść trymerem stąd nazwa) strzyże się tylko określone partie ciała psa.
wielu właścicieli idzie na łatwiznę i strzyże psy szorstkowłose jakimi są teriery i sznaucery a potem zimą gdy obrastają można zaobserwować do czego doprowadza ten zabieg sierść ulega zmiękczeniu i pies wygląda jak pudel, na jasnych psach tego nie widać ale np czarna robi się szara:/
a z białej robi się żółta, tak samo jak z szarego/srebrnego
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 14:57   #800
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Moją propozycją jest Shih Tzu. Sama mam tego pieska w domu, dokładnie suczkę tricolor. Ma rudo-czarne plamki na sierści. Bardz przyjazny piesek, lubi towarzystwo dzieci i pieszczoty. Osiąga wagę do 5 kg ( czyli taki "torebkowy" ). Nie ma sierści, a włos, dlatego nie uczula. Jednakże trzeba bardzo dbać o nią - codziennie szczotkować, ponieważ kołtunią się. Mój piesek szczeka tylko, gdy ktoś przechodzi na klatce. Jest skory do zabaw i lubi głaskanie. Nie mam z nim jakiś problemów. Dlatego polecam
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 15:24   #801
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Moją propozycją jest Shih Tzu. Sama mam tego pieska w domu, dokładnie suczkę tricolor. Ma rudo-czarne plamki na sierści. Bardz przyjazny piesek, lubi towarzystwo dzieci i pieszczoty. Osiąga wagę do 5 kg ( czyli taki "torebkowy" ). Nie ma sierści, a włos, dlatego nie uczula. Jednakże trzeba bardzo dbać o nią - codziennie szczotkować, ponieważ kołtunią się. Mój piesek szczeka tylko, gdy ktoś przechodzi na klatce. Jest skory do zabaw i lubi głaskanie. Nie mam z nim jakiś problemów. Dlatego polecam
no proszę cię, torebkowy to może być tusz do rzes a nie pies! to zywe zwierzę a nie zabawka!
określenie psa mianem nie uczulającego to bzdura, chyba że twój pies nie wytwarza śliny ani naskórka
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 16:27   #802
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Uczula głównie sierść, mam w domu 2 osoby, które cierpią na alergię na sierść kotów i psów a nic się nie dzieje ! Określnie torebkowy, jak sama nazwa wskazuje, mówi o tym iż piesek jest malutki
Sierść nie robi się żółta, jeżeli używa się szamponów przeznaczonych dla danych ras.

Edytowane przez Soleilka
Czas edycji: 2009-08-21 o 16:29
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 16:45   #803
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
a z białej robi się żółta, tak samo jak z szarego/srebrnego
no właśnie. to jest mój JEDYNY argument przeciwko Maltańczykom... TŻ zakochał się w tej rasie i to jest jego "wybraniec". ja odbijam argumenty tylko tym kolorem, ale samej podoba mi się piesek jak i tego charakter... czy jak bedę normalnie o niego dbała; czesała, kąpała (w czasie "pory deszczowej" oczywiscie częsciej), to naprawdę zrobi się zółty? nie ukrywam, nie chcę też psa, którego będę musiala kąpać co 2gi dzień, żeby nie zrobił mi się innego koloru:/
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 17:03   #804
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Białe pieski mają to do siebie, że często się brudzą :/ Musiałabyś się przyszykować docodziennego czyszczenia łapek. A przy deszczowej pogodzie to już poprostu masakra. Z tego co widzę po moim piesku, to włoski brudzą się najczęściej przy oczach, które mają to do siebie, że czasami ropieją. Ale weterynarz przepisał mi fajny płyn do przemywania.
Wydaje mi się, że aby tak serio się dowiedzieć jak będzie z tą sierścią to trzeba się wybrać do psiego fryzjera, który z takimi pieskami ma styczność i który używa odpowiednich preparatów, które zabezpieczają włoski
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 17:38   #805
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
no właśnie. to jest mój JEDYNY argument przeciwko Maltańczykom... TŻ zakochał się w tej rasie i to jest jego "wybraniec". ja odbijam argumenty tylko tym kolorem, ale samej podoba mi się piesek jak i tego charakter... czy jak bedę normalnie o niego dbała; czesała, kąpała (w czasie "pory deszczowej" oczywiscie częsciej), to naprawdę zrobi się zółty? nie ukrywam, nie chcę też psa, którego będę musiala kąpać co 2gi dzień, żeby nie zrobił mi się innego koloru:/
mój pies ma co prawda inną sierść niż maltanczyk, ale swego czasu robił się właśnie żółty- kupiliśmy szampon wybielający i po 3 myciach co 2 dni był już biały jak wcześniej- teraz po prostu do każdego mycia używam tego szamponu(oprócz takiego zwykłego, myjącego) i nie ma problemu myślę że jeżeli pielęgnacja sierści będzie odpowiednia to nic nie będzie żółknąć, jedynie przy pysku, tyłeczku i możliwie, ale nie koniecznie, w okolicach uszu- jeżeli z tym od początku nie będzie się walczyć to ciężko będzie zmyć popatrz na te maltańczyki które od x lat jeżdżą na wystawy, one nie moga być żólte bo to źle świadczy o jakości sierści.

Soleilka, uczula właśnie głównie naskórek i ślina nazwanie psa torebkowym jest dla mnie uwłaszczaniem psu, pies to ma być pies a nie zabawka czy dodatek do TOREBKOWYCH kosmetyków... jeszcze tak adekwatnie do tematu- wystawowy york:
http://i303.photobucket.com/albums/n...t/DSC_4008.jpg
i TO się nazywa pies...
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 18:14   #806
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Cytat:
nazwanie psa torebkowym jest dla mnie uwłaszczaniem psu, pies to ma być pies a nie zabawka czy dodatek do TOREBKOWYCH kosmetyków...


Przecież to, że tak został nazwany nie oznacza odrazu, że w torebce jest noszony, tylko poprostu rozmiar. Też uważam, że takie noszenie podchodzi pod idiotyzm, bo zwierzaczki się męczą, ale określenie takie się przyjeło wśród takich małych piesków i nic się na to nie poradzi.
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 09:47   #807
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Mój pies jest w większości biały i nie miałam nigdy z nią problemu żeby żółkła,stosuje wystawowe kosmetyki, kapie w zależności co 1-2 miesiące i każdy mi zwraca uwagę że ta biel uderza po oczach
Aby ta sierść faktycznie nie żółkła nie można stosować kosmetyków z olejkiem norkowym. Jedyne zażółcenia jakie mogą wystąpić u maltańczyka to w kącikach oczu i oczywiście tam gdzie piesek się załatwia trzeba go podmywać jak zobaczysz zabrudzenie, dla mnie to żaden problem
Proszę tu jest portal maltańczyków poczytaj http://www.portalmaltanczykowy.pl/
__________________


Edytowane przez winogronek
Czas edycji: 2009-08-22 o 09:50
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 10:15   #808
silvi27
Raczkowanie
 
Avatar silvi27
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tu i tam ;-)
Wiadomości: 394
GG do silvi27 Send a message via Skype™ to silvi27
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Co Wy opowiadacie o jakichś tam zażółceniach sierści Jak się używa kosmetyków dla odpowiedniej rasy i nie zaniedbuje pielęgnacji to nic nie ma prawa się dziać. Jeśli natomiast używacie szamponów za 5-10 zł to wiadomo skąd Wam się biorą te teksty...
__________________
SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI BO TAK SZYBKO ODCHODZĄ...

Felcia Franuś
silvi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 10:26   #809
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: "domowy" piesek- pomysły?

Ja standardowo polecam schronisko i...dorosłego psa. Wzięłam sunię rudą, dwuletnią i nie oddałabym kundliszona za nic w świecie.
W schronisku weterynarz wysterylizowała nam ją, dała namiary w czyim gabinecie pracuje i mamy niezłe zniżki przy wizytach, same plusy.
Zanim ją wzięłam, spędziłam między boksami kilka ładnych godzin. Wszystkie psiaki ujadały, rzucały się na siatkę, a rudzielec jak mnie zobaczył, podszedł do siatki wytknął noc, polizał mnie po ręce i już wiedziałam, że to mój pies.
Warto też pogadać z pracownikami. Oni znają te psy nieźle.
Aha, zapłaciliśmy za wszystko ok 200zł.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 17:41   #810
EwelinaMM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
GG do EwelinaMM
Question Pies..?

Witam.
Od ok.roku zastanawiam się nad kupnem/wzięciem ze schroniska psa.
Mieszkam w domku,mam ogród,co prawda nieduży,ale zawsze jakiś
Chciałam sie dowiedzieć parę rzeczy,chociażby co zrobić z psem jadąc na wakacje np.do Krakowa,bo przecież nie można zwiedzać z psem na smyczy..
Jeśli możecie,podpowiedzcie
EwelinaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 16:26:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.