Tajlandia - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-28, 23:56   #781
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Tajlandia

Nie szczepilam sie dodatkowo. Jestem zaszczepiona na zoltaczke.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 07:45   #782
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Melleczka - przede wszystkim w takim razie przemyślcie, które szczepienia zrobić. Mi zależało np na tężcu, żółtaczce B (ale wzięłam i A bo bardzo niewiele różniła się cena) i dur brzuszny. Może między czasie będzie gdzieś żółty tydzień to zaszczepisz się za darmo (jeśli te akcje jeszcze istnieją)
Czytałam różne opinie. Niektórzy mieli cały zestaw (żółtaczka A i B, dur brzuszny, błonica, tężec, polio, krztusiec), a dopadła ich donga (gorączka krwotoczna)
Zaszczepiłabym się na żółtaczki, i zestaw tężec, błonica, krztusiec, polio. Na dur brzuszny chyba nie..
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 13:02   #783
turkusowa87
Raczkowanie
 
Avatar turkusowa87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 48
Dot.: Tajlandia

ja byłam w zeszły piątek w punkcie szczepień. Pani poinformowała mnie, że muszę zaszczepić się na WZW A oraz dur brzuszny, pozostałe szczepienia (WZW B, tężec, błonnica) chronią mnie jeszcze z czasów szkolnych (10 lat, czyli do 28 r.ż)
melleczka może się też jeszcze załapiesz

Edytowane przez turkusowa87
Czas edycji: 2013-07-30 o 13:03
turkusowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 13:20   #784
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez turkusowa87 Pokaż wiadomość
ja byłam w zeszły piątek w punkcie szczepień. Pani poinformowała mnie, że muszę zaszczepić się na WZW A oraz dur brzuszny, pozostałe szczepienia (WZW B, tężec, błonnica) chronią mnie jeszcze z czasów szkolnych (10 lat, czyli do 28 r.ż)
melleczka może się też jeszcze załapiesz
Naprawdę Byłoby super
Powinniśmy się oboje z mężem załapać
Dzwoniłam kiedyś do punktu szczepien i pani mówiła, że właśnie trzeba sprawdzić, bo zależy kto kiedy był szczepiony, może jeszcze nas chronią te szkolne
Dzięki za info
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 22:38   #785
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Melleczka - Na żółtaczkę typu B byłaś szczepiona, jeśli jesteś rocznik '86 lub późniejszy (info od wieloletniej pielęgniarki, która przez lata szczepiła dzieci)... ja na żółtaczki zaszczepiłam się ze względów takich, że wiedziałam, że niedługo będę w ciąży, więc w razie jakiekolwiek interwencji chirurgicznej dobrze to mieć (poza tym jestem starsza niż '86 co do duru brzusznego może warto - bo jednak bakteriami salmonelli można zarazić się dość łatwo, a jeśli chodzi o dengę to nie ma na to szczepionki, więc i tak nic nie można poradzić oprócz leczenia objawowego.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 08:19   #786
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Melleczka - Na żółtaczkę typu B byłaś szczepiona, jeśli jesteś rocznik '86 lub późniejszy (info od wieloletniej pielęgniarki, która przez lata szczepiła dzieci)... ja na żółtaczki zaszczepiłam się ze względów takich, że wiedziałam, że niedługo będę w ciąży, więc w razie jakiekolwiek interwencji chirurgicznej dobrze to mieć (poza tym jestem starsza niż '86 co do duru brzusznego może warto - bo jednak bakteriami salmonelli można zarazić się dość łatwo, a jeśli chodzi o dengę to nie ma na to szczepionki, więc i tak nic nie można poradzić oprócz leczenia objawowego.
Czyli B mamy oboje z Tż jeszcze Super Odchodzi jedno Ale i tak najdroższa jest ta A, bo z tego co pamiętam (gdzieś posiałam ta kartkę z cenami) to jedna dawka kosztuje chyba koło 120zł A potrzeba 2 dawki Zestaw tężec, błonica, krztusiec, polio chyba 150zł A dur brzuszny 60zł Muszę tej kartki poszukać
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 19:38   #787
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

A może weź sam tężec? najłatwiej się gdzieś skaleczyć, na polio (czyli Heinego Medina) też na pewno byłaś szczepiona w dzieciństwie i poczytaj jak w ogóle się tym można zarazić... dla mnie akurat polio nie ma sensu, jakieś pojedyncze przypadki były w latach 90-tych w Rosji i Turcji i chyba tyle... niektórzy lekarze nawet odradzają szczepienie na polio...

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-07-31 o 19:45
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 19:54   #788
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Tajlandia

Hej dziewczyny

Trafilam do was przez Melleczke, ktora napisala do mnie na priva.
Calkiem nie dawno wrocilismy z Tajlandii. Bylismy 3 tygodnie. Wszystko sami organizowalismy.

W razie gdybyscie mialy ochote poczytac o naszej wyprawie zapraszam na mojego bloga. Jest pisany pod katem orgaznizacyjnym. Co gdzie i za ile. Duzo przydatnych informacji, co warto, czego nie. Ogromna ilosc zdjec, takze zapraszam W razie gdybyscie mialy jakies pytania, piszcie, chetnie odpowiem, bo wiem jak to jest samemu wszystko organizowac. Nie na wszystkie pytania mozna znalesc odpowiedz w internecie. Mozecie pytac na blogu, tam jestem codziennie, ewentualnie tutaj...

Pozdrawiam cieplutko i milego planowania podrozy zycze Tajlandia jest przepiekna, wiec kierunek wybralyscie doskonaly

No i link do bloga:

http://www.addicted-to-passion.blogs...h/label/travel
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 08:57   #789
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
A może weź sam tężec? najłatwiej się gdzieś skaleczyć, na polio (czyli Heinego Medina) też na pewno byłaś szczepiona w dzieciństwie i poczytaj jak w ogóle się tym można zarazić... dla mnie akurat polio nie ma sensu, jakieś pojedyncze przypadki były w latach 90-tych w Rosji i Turcji i chyba tyle... niektórzy lekarze nawet odradzają szczepienie na polio...
W sumie masz rację... Czyli jeśli już to lepiej brać podstawową opcję - tężec, błonica, lub tężec, błonica krztusiec... Do tego WZW A i dur brzuszny

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Dziewczyny a jak się ma sprawa z ubezpieczeniem? Wykupywaliście coś Z tego co się orientowałam to nie jest to drogi interes - koło 150zł od osoby, a jednak jest większe poczucie bezpieczeństwa, przynajmniej dla mnie. Chcielibyśmy nurkować, czy musimy wykupić ubezpieczenie na sporty ekstremalne? Czy zapewni to ewentualne centrum nurkowe?
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:12   #790
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Melleczka - my wykupiliśmy sobie bardzo fajne ubezpieczenie na rok w bardzo korzystnej cenie, ale wiedzieliśmy, że to obejmie kolejne nasze podróże (nawet do PL). Poza tym rocznie różniło się o 20-30 euro od takiego pokrywającego jedynie okres podróży, więc rozpatrz i taką opcję. Jeśli chodzi o sporty ekstr. to przeważnie trzeba dokupić specjalny pakiet, który je obejmuje, niestety nie orientuję się jak z ubezp przy wycieczce z nurkowaniem, ale jakoś bardzo w to wątpię, żeby było ono jakieś konkretne.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 20:03   #791
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
W sumie masz rację... Czyli jeśli już to lepiej brać podstawową opcję - tężec, błonica, lub tężec, błonica krztusiec... Do tego WZW A i dur brzuszny

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Dziewczyny a jak się ma sprawa z ubezpieczeniem? Wykupywaliście coś Z tego co się orientowałam to nie jest to drogi interes - koło 150zł od osoby, a jednak jest większe poczucie bezpieczeństwa, przynajmniej dla mnie. Chcielibyśmy nurkować, czy musimy wykupić ubezpieczenie na sporty ekstremalne? Czy zapewni to ewentualne centrum nurkowe?
My tez mamy roczne ubezpieczenie, bo duzo podrozujemy i ubezpieczenie nurkowania mamy w cenie. Ale czy to jakis poszerzony pakiet to nie wiem, no i pewno zalezy od ubezpieczyciela. Najlepiej zadzwonic i sie zapytac.
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 14:15   #792
milusz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Tajlandia

jeżeli chodzi o wyjazdy do Tajlandii, to polecam xxxxxx które proponuje takowe wycieczki z niemieckich biur - zwykle lecąc z Berlina zapłacimy mniej niż korzystając z naszych polskich ofert, tym bardziej gdy wybieramy się w tak odległe tereny jak Tajlandia

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-17 o 17:33 Powód: link
milusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 15:18   #793
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Poniżej przedstawiam wstępny plan naszej podróży Z nudów zrobiony



Dzień 1
wylot z Warszawy do Bangkoku
lądowanie w Stambule

Dzień 2
wylot ze Stambułu do Bangkoku
przylot do Bangkoku
zakwaterowanie w hotelu
spacer po mieście
nocleg

Dzień 3
śniadanie w hotelu
zwiedzanie Bangkoku - Świątynia Leżącego Buddy, Szmaragdowy Budda, Świątynia Świtu, Złoty Budda
kolacja na mieście
panorama miasta w hotelu Lebua
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 4
śniadanie w hotelu
wycieczka do Kanchanaburi - most na rzece Kwai, kolej śmierci, Tiger Temple, wodospady Erawan
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 5
śniadanie w hotelu
wycieczka do Ayutthaya
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 6
śniadanie w hotelu
zwiedzanie Bangkoku - Wielki Pałac, Park Dusit
spacer po mieście, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 7
śniadanie w hotelu
transfer na dworzec autobusowy Morchit
przejazd autobusem do kambodżańskiej granicy
transfer tuk-tukiem na przejście graniczne w Poipet
taxi do hotelu w Siem Reap
zakwaterowanie w hotelu
spacer po mieście, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 8
śniadanie w hotelu
zwiedzanie tuk-tukiem świątyń Angkoru
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 9
śniadanie w hotelu
taxi do Poipet
przejazd tuk-tukiem na dworzec
transfer na lotnisko Don Muang
lot na Phuket
taxi do hotelu Amber Rose
zakwaterowanie w hotelu
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 10
śniadanie w hotelu
plażowanie
kolacja na mieście
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 11
śniadanie w hotelu
wycieczka do Zatoki Phang-nga: James Bond Island
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 12
śniadanie w hotelu
przejazd tuk-tukiem do przystani
transfer łodzią na Phi-Phi
tuk-tuk do hotelu
zakwaterowanie w hotelu
plażowanie
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 13
śniadanie w hotelu
wycieczka po okolicznych wyspach - Monkey beach, Maya Bay
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 14
śniadanie w hotelu
tuk-tuk do przystani
transfer łodzią na Railay Beach
tuk-tuk do hotelu
zakwaterowanie w hotelu
plażowanie
kolacja, nocleg

Dzień 15
śniadanie w hotelu
plażowanie
wycieczka kajakowa
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 16
śniadanie w hotelu
przejazd do miasta Krabi
transfer do Suratthani
transfer łodzią na Koh Phangan
tuk-tuk do hotelu
zakwaterowanie w hotelu
plażowanie
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 17
śniadanie w hotelu
wycieczka po wyspie
plażowanie
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 18
śniadanie w hotelu
taxi do portu
transfer łodzią na Koh Tao
tuk-tuk do hotelu
zakwaterowanie w hotelu
plażowanie
kolacja, nocleg

Dzień 19
śniadanie w hotelu
nurkowanie
powrót na wyspę
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 20
śniadanie w hotelu
plażowanie
obiad
transfer do portu
prom do Chumphon
bus do centrum
nocny pociąg do Bangkoku

Dzień 21
przyjazd do Bangkoku na dworzec Morchit
transfer do hotelu
spacer po mieście, zakupy,
kolacja na Khao San Road
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 22
śniadanie w hotelu
transfer na lotnisko Suvarnabhumi
wylot do Stambułu

Dzień 23
przesiadka w Stambule
wylot do Warszawy
przylot do Polski


Wszelkie sugestie mile widziane Oczywiście wszystko zależy od tego jaki lot wykupimy i jak się rozłożą godziny. 23 dni to trochę dłużej niż planowaliśmy, dlatego gdyby z różnych przyczyn się okazało, że na tyle sobie nie możemy pozwolić (praca, promocyjny lot obejmuje krótszy czas czy też po prostu przekroczymy budżet) to zrezygnuję z noclegu na Phi Phi na rzecz jednodniowej wycieczki tam, możemy zrezygnować z ostatniego dnia w Bangkoku i od razu po przyjeździe z Chumphon lecieć do PL, albo zrezygnować z jednego dnia nic-nie-robienia na wyspach.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Budżet jaki zakładam to:
przelot (WAW-BKK, BKK-PHT, BKK-WAW) - 5300zł
hotele (19 noclegów) - 2000zł
bilety wstępu, wycieczki zorganizowane - 1700zł
transfery, pociągi, taxi, tuk-tuki - 1000zł

Moje pytanie: wystarczy nam 2000zł na wyżywienie?
Wydaje mi się, że powinno spokojnie starczyć, ale może któraś się orientuje jak to u Was wyszło
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."

Edytowane przez melleczka
Czas edycji: 2013-08-02 o 14:24
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 11:43   #794
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Tajlandia

melleczka fajny plan, podróż faktycznie długa Zazdroszczę Fajnie, że zahaczacie o Kambodżę Sporo też czasu rezerwujesz na Bangkok, ale przy 23 dniach możesz sobie na to pozwolić Nie wiem tylko czy 2000 zł to nie za mało na hotele. Wszystko zależy od waszych wymagań, ale 19 nocy to całkiem sporo. Jedzenie na ulicy kosztuje z tego co się orientuję ok 3-7 zł/danie, ale w restauracjach już powyżej 10 zł. Do tego fakultety nie są najtańsze. Ale wiadomo - wszystko zależy od Was.

Wpisuję się na stałe do tego wątku Wczoraj zarezerwowałam pierwszy nocleg
Biletów jeszcze nie ma, bo z powodów zawodowych będziemy mogli coś bookować dopiero pod koniec października. Podróż planujemy na pierwszą połowę marca

Bardzo wstępny plan jest taki:
1.03 - wylot z Londynu
2.03 -przylot do Bangkoku, wieczorne szwędanie się po mieście, Khao San
3.03 - zwiedzanie Bangkoku
4.03 - fakultet z Bangkoku (do ustalenia)
5.03 - przelot do Krabi, zakwaterowanie na Ao Nang lub Noppharat
5-9.03 - fakultety z Ao Nang (Phi phi, 4 wyspy, trekking na słoniach, szkoła gotowania)
9/10.03 - nocny transfer na Koh Tao
10-14.03 - relaks na Koh Tao
14.03 - lot do Bangkoku, jedna noc z Bangkoku
15.03 - lot do Londynu

Hotel który zarezerwowałam na Koh Tao to http://www.agoda.com/asia/thailand/k...ana_hotel.html, bungalow Whitesand treetop Pokoje na tej wyspie rozchodzą się w szalonym tempie, więc wolałam mieć już coś w zanadrzu.

Jeśli chodzi o Ao Nang to myślę o The Nine Hotel: http://www.booking.com/hotel/th/the-...1999942_0_1#RD
W Bangkokku pewnie popularny na forach turystycznych Rambuttri Village.
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 07:29   #795
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
melleczka fajny plan, podróż faktycznie długa Zazdroszczę Fajnie, że zahaczacie o Kambodżę Sporo też czasu rezerwujesz na Bangkok, ale przy 23 dniach możesz sobie na to pozwolić Nie wiem tylko czy 2000 zł to nie za mało na hotele. Wszystko zależy od waszych wymagań, ale 19 nocy to całkiem sporo. Jedzenie na ulicy kosztuje z tego co się orientuję ok 3-7 zł/danie, ale w restauracjach już powyżej 10 zł. Do tego fakultety nie są najtańsze. Ale wiadomo - wszystko zależy od Was.

Wpisuję się na stałe do tego wątku Wczoraj zarezerwowałam pierwszy nocleg
Biletów jeszcze nie ma, bo z powodów zawodowych będziemy mogli coś bookować dopiero pod koniec października. Podróż planujemy na pierwszą połowę marca

Bardzo wstępny plan jest taki:
1.03 - wylot z Londynu
2.03 -przylot do Bangkoku, wieczorne szwędanie się po mieście, Khao San
3.03 - zwiedzanie Bangkoku
4.03 - fakultet z Bangkoku (do ustalenia)
5.03 - przelot do Krabi, zakwaterowanie na Ao Nang lub Noppharat
5-9.03 - fakultety z Ao Nang (Phi phi, 4 wyspy, trekking na słoniach, szkoła gotowania)
9/10.03 - nocny transfer na Koh Tao
10-14.03 - relaks na Koh Tao
14.03 - lot do Bangkoku, jedna noc z Bangkoku
15.03 - lot do Londynu

Hotel który zarezerwowałam na Koh Tao to http://www.agoda.com/asia/thailand/k...ana_hotel.html, bungalow Whitesand treetop Pokoje na tej wyspie rozchodzą się w szalonym tempie, więc wolałam mieć już coś w zanadrzu.

Jeśli chodzi o Ao Nang to myślę o The Nine Hotel: http://www.booking.com/hotel/th/the-...1999942_0_1#RD
W Bangkokku pewnie popularny na forach turystycznych Rambuttri Village.
W sumie to przeliczyłam - wybrałam sobie wstępnie kilka hoteli i na podstawie tego liczyłam koszt noclegów i tak np. w Kambodży śpimy za 75zł, w Bangkoku za 80zł, na wyspach trochę drożej
Jesteś pewna, że chcecie wypoczywać na Ao Nang? Kilka portali turystycznych podaje, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż Tajlandii zaraz po Railay Beach, ale fora nie są już dla niej tak łaskawe - muł, brud, niczym nie przypomina tej wspaniałej plaży z folderów turystycznych. No nie wiem... Też ją miałam w planach, ale zrezygnowałam
Nasz plan jest troszkę za długi... Zapewne go skrócę... Zwiedzanie w Bangkoku zaliczymy w 1 dzień, nie w 2. Na Phi Phi popłyniemy wycieczką zorganizowaną z Phuket, to też jeden dzień zamiast 2, no i jeśli się uda to zrezygnujemy z ostatniego noclegu w Bangkoku przed wylotem do Pl. Planowo miało to być max 3 tygodnie

Wspaniały hotel Ale jednak ja szukam czegoś do 150zł za pokój za dobę
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."

Edytowane przez melleczka
Czas edycji: 2013-08-05 o 07:31
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 09:35   #796
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
W sumie to przeliczyłam - wybrałam sobie wstępnie kilka hoteli i na podstawie tego liczyłam koszt noclegów i tak np. w Kambodży śpimy za 75zł, w Bangkoku za 80zł, na wyspach trochę drożej
Jesteś pewna, że chcecie wypoczywać na Ao Nang? Kilka portali turystycznych podaje, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż Tajlandii zaraz po Railay Beach, ale fora nie są już dla niej tak łaskawe - muł, brud, niczym nie przypomina tej wspaniałej plaży z folderów turystycznych. No nie wiem... Też ją miałam w planach, ale zrezygnowałam
Nasz plan jest troszkę za długi... Zapewne go skrócę... Zwiedzanie w Bangkoku zaliczymy w 1 dzień, nie w 2. Na Phi Phi popłyniemy wycieczką zorganizowaną z Phuket, to też jeden dzień zamiast 2, no i jeśli się uda to zrezygnujemy z ostatniego noclegu w Bangkoku przed wylotem do Pl. Planowo miało to być max 3 tygodnie

Wspaniały hotel Ale jednak ja szukam czegoś do 150zł za pokój za dobę
Szczerze mówiąc czytałam sporo o Ao Nang i mam podobne zdanie jak Ty, może nie tak drastyczne Ale nie nastawiamy się na plażowanie na Krabi, raczej traktujemy to jako bazę wypadową na Railay. Relaks będzie na Koh Tao, stąd też hotel lepszy

Skoro przeliczyłaś, to ok Nie wiem jak w waszych destynacjach, ale na Koh Tao pokoje szybko znikają. Rozważ czy nie warto zarezerwować czegoś na booking z mozliwościa darmowej rezygnacji. Polecam booking.com, bo nie ściagają kasy z konto, w przeciwieństwie do agody.
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 10:11   #797
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc czytałam sporo o Ao Nang i mam podobne zdanie jak Ty, może nie tak drastyczne Ale nie nastawiamy się na plażowanie na Krabi, raczej traktujemy to jako bazę wypadową na Railay. Relaks będzie na Koh Tao, stąd też hotel lepszy

Skoro przeliczyłaś, to ok Nie wiem jak w waszych destynacjach, ale na Koh Tao pokoje szybko znikają. Rozważ czy nie warto zarezerwować czegoś na booking z mozliwościa darmowej rezygnacji. Polecam booking.com, bo nie ściagają kasy z konto, w przeciwieństwie do agody.
Pewnie warto... Ale nie mam pojęcia kiedy lecimy... Wszystko zależy od tego kiedy trafi nam się lot w fajnej cenie... Mamy do wyboru cały styczeń i luty więc ciężko określić jakiś bliższy termin

A póki co nie mamy jeszcze karty kredytowej, mamy ją dostać w tym tygodniu, więc dopiero wtedy możemy coś działać
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 12:40   #798
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Pewnie warto... Ale nie mam pojęcia kiedy lecimy... Wszystko zależy od tego kiedy trafi nam się lot w fajnej cenie... Mamy do wyboru cały styczeń i luty więc ciężko określić jakiś bliższy termin

A póki co nie mamy jeszcze karty kredytowej, mamy ją dostać w tym tygodniu, więc dopiero wtedy możemy coś działać
Aaa, chyba że tak My nie polujemy na promocję, więc liczę na lot w cenie do 550 GBP/os. Teraz mozna kupić za 520. No i wiemy że chcemy w marcu. Mam nadzieję, że bilety nie pójdą bardzo w górę do października, bo to w końcu taka dosyć standardowa cena..

Co go rezerwacji nie trzeba mieć karty kredytowej, ja bookowałam debetową

I zrobiłam bardziej szczegółowy plan razem z kosztorysem. Sprawdziłam ceny biletów wstępu, hoteli (został nam tylko Bangkok do rezerwacji) fakultetów, jedzenia, drinków, wypożyczenia skutera, transportu na miejscu itp .i dodałam "górkę". Koszt wakacji 2 tygodniowych, w marcu, na 2 osoby z przelotem to ok. 12 000 zł.
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 13:20   #799
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Aaa, chyba że tak My nie polujemy na promocję, więc liczę na lot w cenie do 550 GBP/os. Teraz mozna kupić za 520. No i wiemy że chcemy w marcu. Mam nadzieję, że bilety nie pójdą bardzo w górę do października, bo to w końcu taka dosyć standardowa cena..

Co go rezerwacji nie trzeba mieć karty kredytowej, ja bookowałam debetową

I zrobiłam bardziej szczegółowy plan razem z kosztorysem. Sprawdziłam ceny biletów wstępu, hoteli (został nam tylko Bangkok do rezerwacji) fakultetów, jedzenia, drinków, wypożyczenia skutera, transportu na miejscu itp .i dodałam "górkę". Koszt wakacji 2 tygodniowych, w marcu, na 2 osoby z przelotem to ok. 12 000 zł.
Ja mam nadzieję się zmieścić w tej kwocie na 3 tyg Ale tak jak pisałam - nie planujemy nocować za więcej niż 150zł za pokój. Znalazłam kilka takich miejscówek ale to na wyspach.
Ja nie mam kompletnie obeznania w kartach kredytowych więc się będę uczyć dopiero Póki co posiadamy tylko zwykłe karty płatnicze
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 15:41   #800
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieję się zmieścić w tej kwocie na 3 tyg Ale tak jak pisałam - nie planujemy nocować za więcej niż 150zł za pokój. Znalazłam kilka takich miejscówek ale to na wyspach.
Ja nie mam kompletnie obeznania w kartach kredytowych więc się będę uczyć dopiero Póki co posiadamy tylko zwykłe karty płatnicze
150 zł to bardzo realna stawka, zwłaszcza na lądzie. My po prostu chcieliśmy zaznać trochę luksusu na wyspie.
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 09:53   #801
turkusowa87
Raczkowanie
 
Avatar turkusowa87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 48
Dot.: Tajlandia

melleczka moim zdaniem 2 tys. spokojnie Ci wystarczy na noclegi. Ja za 2 tyg płace niecałe 1500 zł/ 2 os (hotele klima + basen)., mogłoby być 400 zł taniej ale uparłam się na bambusową chatkę na Phi Phi przy samej plaży (Thoko Beach Resort).
To co mogę Ci podpowiedzieć to zamiast spać na Phi Phi (bo noglegi tu cenowo nie każdemu pasują) wybierzcie się na nocowanie na Maya Bay (niebiańska plaża - koszt 3000 Bht (http://www.mayabaytours.com/#!sleep-aboard/ckqh), ja mam zamiar zahaczyć o tą atrakcję
turkusowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 09:54   #802
inka113
Raczkowanie
 
Avatar inka113
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 182
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieję się zmieścić w tej kwocie na 3 tyg Ale tak jak pisałam - nie planujemy nocować za więcej niż 150zł za pokój. Znalazłam kilka takich miejscówek ale to na wyspach.
Ja nie mam kompletnie obeznania w kartach kredytowych więc się będę uczyć dopiero Póki co posiadamy tylko zwykłe karty płatnicze
Wow, za 6tys na osobę to moim zdaniem jest pełen luksus... Ja wydałam niecałe 3,3tys (z biletami już oczywiście) przez dwa tygodnie (Bangkok, Khao Sok, Koh Lipe, Koh Phi Phi, i niestety Phuket). Nie zalowalam sobie zupełnie niczego, przywiozlam oczywiście pól plecaka 'gadżetów'. Na jedzeniu i zwiedzaniu tez nie oszczedzalismy, pokój zawsze był z łazienka i klima czasem basenem. Tak szczerze mówiąc to nawet mając wiecej kasy nie miałabym pomysłu na co ja wydać chyba tylko na jakiś wypasiony hotel
inka113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 10:51   #803
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez inka113 Pokaż wiadomość
Wow, za 6tys na osobę to moim zdaniem jest pełen luksus... Ja wydałam niecałe 3,3tys (z biletami już oczywiście) przez dwa tygodnie (Bangkok, Khao Sok, Koh Lipe, Koh Phi Phi, i niestety Phuket). Nie zalowalam sobie zupełnie niczego, przywiozlam oczywiście pól plecaka 'gadżetów'. Na jedzeniu i zwiedzaniu tez nie oszczedzalismy, pokój zawsze był z łazienka i klima czasem basenem. Tak szczerze mówiąc to nawet mając wiecej kasy nie miałabym pomysłu na co ja wydać chyba tylko na jakiś wypasiony hotel
3300zł za 2 tyg To możliwe
U mnie sam przelot będzie kosztował 2500zł od osoby, więc te 3500zł które zostaje na resztę to wcale nie jest jakaś wielka kwota I nie będziemy nocować w luksusowych hotelach, większość noclegów jest w cenie do 80zł za pokój za noc.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 15:43   #804
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Chcielibyśmy nurkować, czy musimy wykupić ubezpieczenie na sporty ekstremalne? Czy zapewni to ewentualne centrum nurkowe?
sorry, że się wcinam, ale jestem nurkiem - i jeśli chcecie nurkowac to najlepsze i honorowane na całym świecie jest ubezpieczenie DAN.
Bo jakby przyszło do leczenia hiperbarycznego, które kosztuje kilkadziesiąt tysięcy dolarów to większość ubezpieczeń sportowych tego nie obejmuje do pełnej wysokości.
Alternatywą jest ubezpieczenie nurkowe z Hestii - bo mozna je wykupić na krótszy okres.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 16:30   #805
DefiniteBlonde
Raczkowanie
 
Avatar DefiniteBlonde
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Zmiana nicku na BrightBlonde :)
Wiadomości: 34
Dot.: Tajlandia

Nie próbujcie tylko jeść duriana, okropieństwo za to ryż z mleczkiem kokosowym i mango - super polecam!

Edytowane przez DefiniteBlonde
Czas edycji: 2013-08-06 o 16:32
DefiniteBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 19:02   #806
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Poniżej przedstawiam wstępny plan naszej podróży Z nudów zrobiony



Dzień 1
wylot z Warszawy do Bangkoku
lądowanie w Stambule

Dzień 2
wylot ze Stambułu do Bangkoku
przylot do Bangkoku
zakwaterowanie w hotelu
spacer po mieście
nocleg

Dzień 3
śniadanie w hotelu
zwiedzanie Bangkoku - Świątynia Leżącego Buddy, Szmaragdowy Budda, Świątynia Świtu, Złoty Budda
kolacja na mieście
panorama miasta w hotelu Lebua
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 4
śniadanie w hotelu
wycieczka do Kanchanaburi - most na rzece Kwai, kolej śmierci, Tiger Temple, wodospady Erawan
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 5
śniadanie w hotelu
wycieczka do Ayutthaya
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 6
śniadanie w hotelu
zwiedzanie Bangkoku - Wielki Pałac, Park Dusit
spacer po mieście, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 7
śniadanie w hotelu
transfer na dworzec autobusowy Morchit
przejazd autobusem do kambodżańskiej granicy
transfer tuk-tukiem na przejście graniczne w Poipet
taxi do hotelu w Siem Reap
zakwaterowanie w hotelu
spacer po mieście, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 8
śniadanie w hotelu
zwiedzanie tuk-tukiem świątyń Angkoru
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 9
śniadanie w hotelu
taxi do Poipet
przejazd tuk-tukiem na dworzec
transfer na lotnisko Don Muang
lot na Phuket
taxi do hotelu Amber Rose
zakwaterowanie w hotelu
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 10
śniadanie w hotelu
plażowanie
kolacja na mieście
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 11
śniadanie w hotelu
wycieczka do Zatoki Phang-nga: James Bond Island
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 12
śniadanie w hotelu
przejazd tuk-tukiem do przystani
transfer łodzią na Phi-Phi
tuk-tuk do hotelu
zakwaterowanie w hotelu
plażowanie
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 13
śniadanie w hotelu
wycieczka po okolicznych wyspach - Monkey beach, Maya Bay
powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 14
śniadanie w hotelu
tuk-tuk do przystani
transfer łodzią na Railay Beach
tuk-tuk do hotelu
zakwaterowanie w hotelu
plażowanie
kolacja, nocleg

Dzień 15
śniadanie w hotelu
plażowanie
wycieczka kajakowa
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 16
śniadanie w hotelu
przejazd do miasta Krabi
transfer do Suratthani
transfer łodzią na Koh Phangan
tuk-tuk do hotelu
zakwaterowanie w hotelu
plażowanie
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 17
śniadanie w hotelu
wycieczka po wyspie
plażowanie
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 18
śniadanie w hotelu
taxi do portu
transfer łodzią na Koh Tao
tuk-tuk do hotelu
zakwaterowanie w hotelu
plażowanie
kolacja, nocleg

Dzień 19
śniadanie w hotelu
nurkowanie
powrót na wyspę
spacer po okolicy, kolacja
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 20
śniadanie w hotelu
plażowanie
obiad
transfer do portu
prom do Chumphon
bus do centrum
nocny pociąg do Bangkoku

Dzień 21
przyjazd do Bangkoku na dworzec Morchit
transfer do hotelu
spacer po mieście, zakupy,
kolacja na Khao San Road
powrót do hotelu, nocleg

Dzień 22
śniadanie w hotelu
transfer na lotnisko Suvarnabhumi
wylot do Stambułu

Dzień 23
przesiadka w Stambule
wylot do Warszawy
przylot do Polski


Wszelkie sugestie mile widziane Oczywiście wszystko zależy od tego jaki lot wykupimy i jak się rozłożą godziny. 23 dni to trochę dłużej niż planowaliśmy, dlatego gdyby z różnych przyczyn się okazało, że na tyle sobie nie możemy pozwolić (praca, promocyjny lot obejmuje krótszy czas czy też po prostu przekroczymy budżet) to zrezygnuję z noclegu na Phi Phi na rzecz jednodniowej wycieczki tam, możemy zrezygnować z ostatniego dnia w Bangkoku i od razu po przyjeździe z Chumphon lecieć do PL, albo zrezygnować z jednego dnia nic-nie-robienia na wyspach.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Budżet jaki zakładam to:
przelot (WAW-BKK, BKK-PHT, BKK-WAW) - 5300zł
hotele (19 noclegów) - 2000zł
bilety wstępu, wycieczki zorganizowane - 1700zł
transfery, pociągi, taxi, tuk-tuki - 1000zł

Moje pytanie: wystarczy nam 2000zł na wyżywienie?
Wydaje mi się, że powinno spokojnie starczyć, ale może któraś się orientuje jak to u Was wyszło
Melleczka - bardzo fajny plan, dobrze przemyslany. Z jednego dnia w Bangkoku mozesz spokojnie zrezygnowac, po dwóch dniach, bedziesz miala go dosc
2 tys na wyzywienie wystarczy ci spokojnie. Jedzenie na ulicy to ok 30-50 THB. Wiec te 2 tys to z duza rezerwa i stolowaniem sie w restauracjach

Przemyslalabym wycieczke na wyspe Bonda, z Phuketu to kawal drogi, spedzisz caly dzien na loodzi, a tam tak naprawde nic ciekawego nie ma. Podobnych miejsc na poludniu jest badzo duzo.

I raczej nie nastawialabym sie na sniadania w hoteleach. Bo na ulicy i w restautacjach duzo lepsze a w cenie chyba tam raczej sniadan nie ma. Przynajmniej my w takich hotelach nie nocowalismy.

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
W sumie to przeliczyłam - wybrałam sobie wstępnie kilka hoteli i na podstawie tego liczyłam koszt noclegów i tak np. w Kambodży śpimy za 75zł, w Bangkoku za 80zł, na wyspach trochę drożej
Jesteś pewna, że chcecie wypoczywać na Ao Nang? Kilka portali turystycznych podaje, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż Tajlandii zaraz po Railay Beach, ale fora nie są już dla niej tak łaskawe - muł, brud, niczym nie przypomina tej wspaniałej plaży z folderów turystycznych. No nie wiem... Też ją miałam w planach, ale zrezygnowałam
Nasz plan jest troszkę za długi... Zapewne go skrócę... Zwiedzanie w Bangkoku zaliczymy w 1 dzień, nie w 2. Na Phi Phi popłyniemy wycieczką zorganizowaną z Phuket, to też jeden dzień zamiast 2, no i jeśli się uda to zrezygnujemy z ostatniego noclegu w Bangkoku przed wylotem do Pl. Planowo miało to być max 3 tygodnie

Wspaniały hotel Ale jednak ja szukam czegoś do 150zł za pokój za dobę
My srednio za nocleg, placilismy na poludniu 50 zł. Pamietajcie dziewczyny ze w hotelech/hostelach jedynie spicie. Wychodzicie rano o 8 i wracacie o 22-23. Wiec nie ma sensu przeplacac. I na pewno nie polecam Ao Nang. Zwykla plaza, zatloczona i zabrudzona. Nic tam ciekawego nie ma. Jesli planujecie sie tam zatrzymac dla widokow, to szkoda waszego czasu. Lepiej zostac w Krabi Town, tam tez nic nie ma, ale przynajmniej nocujecie za 50 zł w bardzo fajnych warunkach a i tak traktujecie to miejsce jako baze wypadowa.

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc czytałam sporo o Ao Nang i mam podobne zdanie jak Ty, może nie tak drastyczne Ale nie nastawiamy się na plażowanie na Krabi, raczej traktujemy to jako bazę wypadową na Railay. Relaks będzie na Koh Tao, stąd też hotel lepszy

Skoro przeliczyłaś, to ok Nie wiem jak w waszych destynacjach, ale na Koh Tao pokoje szybko znikają. Rozważ czy nie warto zarezerwować czegoś na booking z mozliwościa darmowej rezygnacji. Polecam booking.com, bo nie ściagają kasy z konto, w przeciwieństwie do agody.
Na jakiejs fajnej wysepce rzeczywiscie lepiej wynajac lepszy hotel, najlepiej z domkiem na samej plazy, zeby tylko wyjsc z zza drzwi i byc na plazy, superowo. My tak mielismy na Koh Mook Zdecydowanie warto dac kilka groszy wiecej

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Aaa, chyba że tak My nie polujemy na promocję, więc liczę na lot w cenie do 550 GBP/os. Teraz mozna kupić za 520. No i wiemy że chcemy w marcu. Mam nadzieję, że bilety nie pójdą bardzo w górę do października, bo to w końcu taka dosyć standardowa cena..

Co go rezerwacji nie trzeba mieć karty kredytowej, ja bookowałam debetową

I zrobiłam bardziej szczegółowy plan razem z kosztorysem. Sprawdziłam ceny biletów wstępu, hoteli (został nam tylko Bangkok do rezerwacji) fakultetów, jedzenia, drinków, wypożyczenia skutera, transportu na miejscu itp .i dodałam "górkę". Koszt wakacji 2 tygodniowych, w marcu, na 2 osoby z przelotem to ok. 12 000 zł.
Nas wyszlo dokladnie tyle za 3 tygodnie, z biletami za 5500 zł i z wszystkimi prezentami, torebkami, zegarkami i innymi ☠☠☠☠☠☠☠kami

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieję się zmieścić w tej kwocie na 3 tyg Ale tak jak pisałam - nie planujemy nocować za więcej niż 150zł za pokój. Znalazłam kilka takich miejscówek ale to na wyspach.
Ja nie mam kompletnie obeznania w kartach kredytowych więc się będę uczyć dopiero Póki co posiadamy tylko zwykłe karty płatnicze
No i mysle ze spokojnie sie w tej cenie zmiescisz

Cytat:
Napisane przez DefiniteBlonde Pokaż wiadomość
Nie próbujcie tylko jeść duriana, okropieństwo za to ryż z mleczkiem kokosowym i mango - super polecam!
Probowac mozna, wazne zeby nie wąchac
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 20:09   #807
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez inka113 Pokaż wiadomość
Wow, za 6tys na osobę to moim zdaniem jest pełen luksus... Ja wydałam niecałe 3,3tys (z biletami już oczywiście) przez dwa tygodnie (Bangkok, Khao Sok, Koh Lipe, Koh Phi Phi, i niestety Phuket). Nie zalowalam sobie zupełnie niczego, przywiozlam oczywiście pól plecaka 'gadżetów'. Na jedzeniu i zwiedzaniu tez nie oszczedzalismy, pokój zawsze był z łazienka i klima czasem basenem. Tak szczerze mówiąc to nawet mając wiecej kasy nie miałabym pomysłu na co ja wydać chyba tylko na jakiś wypasiony hotel
a jakie wrażenia masz z Koh Lipe?

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Melleczka - bardzo fajny plan, dobrze przemyslany. Z jednego dnia w Bangkoku mozesz spokojnie zrezygnowac, po dwóch dniach, bedziesz miala go dosc
2 tys na wyzywienie wystarczy ci spokojnie. Jedzenie na ulicy to ok 30-50 THB. Wiec te 2 tys to z duza rezerwa i stolowaniem sie w restauracjach

Przemyslalabym wycieczke na wyspe Bonda, z Phuketu to kawal drogi, spedzisz caly dzien na loodzi, a tam tak naprawde nic ciekawego nie ma. Podobnych miejsc na poludniu jest badzo duzo.

I raczej nie nastawialabym sie na sniadania w hoteleach. Bo na ulicy i w restautacjach duzo lepsze a w cenie chyba tam raczej sniadan nie ma. Przynajmniej my w takich hotelach nie nocowalismy.
- u nas w kilku miejscach było śniadanie w cenie noclegu
- co do wyspy Bonda to też wielu osobom odradzam, bo takich skał to naokoło tyle, że stają się bardziej normalnym widokiem - my po przemyśleniu w końcu też się nie wybraliśmy, ale nie żałujemy, zresztą będąc w Krabi takich skał się naoglądasz

Melleczka - jak tak będzie ci się dalej nudziło to ty i minutowy plan ułożysz ja bym aż tak nie planowała, bo może czasem będziecie mieli ochotę porobić coś innego, coś spontanicznego ...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 00:14   #808
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
- co do wyspy Bonda to też wielu osobom odradzam, bo takich skał to naokoło tyle, że stają się bardziej normalnym widokiem - my po przemyśleniu w końcu też się nie wybraliśmy, ale nie żałujemy, zresztą będąc w Krabi takich skał się naoglądasz
Wiesz - to zależy... Dla mnie wizyta na wyspie Bonda była jedną z "things to do before I die" A zrobienie tego zdjęcia było kolejnym spełnionym marzeniem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1013002_602063856484009_1456636819_n.jpg (153,5 KB, 61 załadowań)
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 07:30   #809
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
sorry, że się wcinam, ale jestem nurkiem - i jeśli chcecie nurkowac to najlepsze i honorowane na całym świecie jest ubezpieczenie DAN.
Bo jakby przyszło do leczenia hiperbarycznego, które kosztuje kilkadziesiąt tysięcy dolarów to większość ubezpieczeń sportowych tego nie obejmuje do pełnej wysokości.
Alternatywą jest ubezpieczenie nurkowe z Hestii - bo mozna je wykupić na krótszy okres.
Dzięki za info

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Melleczka - bardzo fajny plan, dobrze przemyslany. Z jednego dnia w Bangkoku mozesz spokojnie zrezygnowac, po dwóch dniach, bedziesz miala go dosc
2 tys na wyzywienie wystarczy ci spokojnie. Jedzenie na ulicy to ok 30-50 THB. Wiec te 2 tys to z duza rezerwa i stolowaniem sie w restauracjach

Przemyslalabym wycieczke na wyspe Bonda, z Phuketu to kawal drogi, spedzisz caly dzien na loodzi, a tam tak naprawde nic ciekawego nie ma. Podobnych miejsc na poludniu jest badzo duzo.

I raczej nie nastawialabym sie na sniadania w hoteleach. Bo na ulicy i w restautacjach duzo lepsze a w cenie chyba tam raczej sniadan nie ma. Przynajmniej my w takich hotelach nie nocowalismy.



My srednio za nocleg, placilismy na poludniu 50 zł. Pamietajcie dziewczyny ze w hotelech/hostelach jedynie spicie. Wychodzicie rano o 8 i wracacie o 22-23. Wiec nie ma sensu przeplacac. I na pewno nie polecam Ao Nang. Zwykla plaza, zatloczona i zabrudzona. Nic tam ciekawego nie ma. Jesli planujecie sie tam zatrzymac dla widokow, to szkoda waszego czasu. Lepiej zostac w Krabi Town, tam tez nic nie ma, ale przynajmniej nocujecie za 50 zł w bardzo fajnych warunkach a i tak traktujecie to miejsce jako baze wypadowa.



Na jakiejs fajnej wysepce rzeczywiscie lepiej wynajac lepszy hotel, najlepiej z domkiem na samej plazy, zeby tylko wyjsc z zza drzwi i byc na plazy, superowo. My tak mielismy na Koh Mook Zdecydowanie warto dac kilka groszy wiecej



Nas wyszlo dokladnie tyle za 3 tygodnie, z biletami za 5500 zł i z wszystkimi prezentami, torebkami, zegarkami i innymi ☠☠☠☠☠☠☠kami



No i mysle ze spokojnie sie w tej cenie zmiescisz



Probowac mozna, wazne zeby nie wąchac
Dziękuję za info

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Melleczka - jak tak będzie ci się dalej nudziło to ty i minutowy plan ułożysz ja bym aż tak nie planowała, bo może czasem będziecie mieli ochotę porobić coś innego, coś spontanicznego ...
Ja zawsze tak planuję wszystko Zrobiłam plan żeby wiedzieć na co się nastawić, zrobić wstępny kosztorys no i jakoś to ogarnąć
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 09:10   #810
inka113
Raczkowanie
 
Avatar inka113
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 182
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
3300zł za 2 tyg To możliwe
U mnie sam przelot będzie kosztował 2500zł od osoby, więc te 3500zł które zostaje na resztę to wcale nie jest jakaś wielka kwota I nie będziemy nocować w luksusowych hotelach, większość noclegów jest w cenie do 80zł za pokój za noc.
Możliwe, możliwe ale różnica jest taka ze ja za przelot płacilam 1500zl w obie strony

O kurcze! Tablet mnie poprawia i samo to Koh Lipe wyszło. Miało być Koh Lanta bo tam byłam :/ i ta wyspa zrobiła na mnie świetne wrażenie ale zależy czego kto szuka! Jeżeli spokoju, niskich cen, dobrego jedzenia, fajnych tanich hoteli przy plazy i miłych ludzi a nie takich nastawionych tylko na kasę to POLECAM! Niestety to Phuket okazał sie dla mnie porażka... Mafia taksówkarzy opanowała wyspę i tu już widać wyraźnie inne nastawienie do turystów. Oficjalny cennik wyglada tak ze za przejazd z plazy NaiThon na lotnisko (ok 6-7km) płaci sie 500BTH co na tamtejsze warunki jest abstrakcja!

Edytowane przez inka113
Czas edycji: 2013-08-07 o 09:21
inka113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 11:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.