Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-16, 11:53   #781
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Już wiem: pojawi się w sprzedaży ok 15 kwietnia

Dzisiaj 16, a jedwabiu nadal nie ma Chyba się już poddam i zamówię resztę, która mam na liście.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 17:56   #782
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zamierzam za jakiś czas złożyć zamówienie w mazidłach, ale najpierw chcę się trochę wyedukować i uzbierac pieniążki Mam wiec prośbę o pomoc w wybraniu potencjalnie najlepszych mazidełek. Mam cerę tłustą (normalnie), trądzikową, więc i z przebarwieniami, bliznami, itp., przesuszoną i podrażnioną kuracją differinem+duac, z małą skłonnością do naczynek (mam kilka "popękanych" przy nosie). Czy macie pomysł co kupić najpierw? Wiecie pewnie jak trudno wybrać coś w mazidłach, bo chętnie kupiłabym wszystkie półprodukty, a potem główkowała co z tego ukręcić
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 18:18   #783
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Zamierzam za jakiś czas złożyć zamówienie w mazidłach, ale najpierw chcę się trochę wyedukować i uzbierac pieniążki Mam wiec prośbę o pomoc w wybraniu potencjalnie najlepszych mazidełek. Mam cerę tłustą (normalnie), trądzikową, więc i z przebarwieniami, bliznami, itp., przesuszoną i podrażnioną kuracją differinem+duac, z małą skłonnością do naczynek (mam kilka "popękanych" przy nosie). Czy macie pomysł co kupić najpierw? Wiecie pewnie jak trudno wybrać coś w mazidłach, bo chętnie kupiłabym wszystkie półprodukty, a potem główkowała co z tego ukręcić
Ja poleciłabym ci kwas hialuronowy i jakiś olej do pary. Może hydrolat (oczarowy, różany) jeżeli lubisz toniki. Jeżeli się zdecydujesz na hydrolat to koniecznie butelkę 50 ml z atomizerem. Hydrolatem z lodówki swietnie się rano spryskuje twarz. Super budzi skórę. Kupiłabym składniki do serum z wit C (kwas askorbinowy ew lecytynę). Z kwasem salicylowym moja przygoda była b krótka. Probowałam robić tonik ale denerwowały mnie farfocle tam pływające (nigdy nie udało mi się zrobić bez nich). Kwas migdałowy - można stosować nawet latem (oczywiście filtry )w formie toniku i pilingu. No i ten niedostępny jedwab w proszku i dry flo - jeżeli się filtrujesz lub masz taki zamiar. To wg mnie podstawa. Ja teraz mam zamiar spróbować serum z pine bark, bardzo mnie zachęciły pozytywne opinie na jego temat. I tak mogłabym w nieskończoność : olej kokosowy, ekstensyna, jedwab w płynie - na włosy emulgatory do zrobienia olejku myjącego do twarzy................... ..........
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 19:48   #784
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No wlaśnie te standardowe półprodukty mozna wymieniac i wymieniac i wymieniac Wszelkie oprzyrządowanie, olejek do mycia i serum z wit. C to będzie raczej na pewno, tak samo dry flo i wyczekiwany jedwab Tonik narazie chyba sobię oszczędzę, ale mam smaka na serum post-peel z colostrum. Wydaje mi sie, że byloby dobrą alternatywą dla kremu Kurczę niby okrojone, ale nadal tego dużo Chyba nie ma szans, żeby pierwsze zamówienie nie przekroczyło 150zł Mam nadzieje, że uda mi się za ok. miesiąc mieć już tę sumkę i wreszcie uwolnić się od obiecanek cacanek wielkich koncernów kosmetycznych

EDIT: Olejek myjący z Polysorbate 85/Cromollientem/Glyceryl Cocoate-czym się róznią? Bo raczej te z lecytyną HLB 4 się dla mojej cery nie nadają Które serum z wit. C wybrać? Z gróy dziękuję za pomoc

Edytowane przez sweet_white_chocolate
Czas edycji: 2007-04-16 o 20:11
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 17:26   #785
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dostałam maila od p.Lidii, jedwab będzie w piątek plus kilka innych nowych produktów ! to dobrze, bo już chciałam zamawiać - mąż dopomina się o olejek do mycia twarzy sweet white_chocolate - ja miałam tylko ten z glyceryl cocoate - na mojej mieszanej skórze zmywa dokładnie makijaż po dwukrotnym umyciu, kiedy go używam już nie smaruję się niczym, wystarcza mi "nawilżenie" olejkami; dla męża z normalną skórą, bez makijażu jest super
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 12:56   #786
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, myślałam, że to ja kupuję sporo i kręcę na całego, a tu się okazuje, że jestem w głębokich powijakach!!! Dzięki za to forum przynajmniej po 3 dniach czytania go wiem +/- co zrobić z tymi wszystkimi próbeczkami, które dostałam!!! Ale liczę jeszcze na waszą pomoc!
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 06:54   #787
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny,

czy do regulowania pH mogę użyć innego kwasu niż kwas mlekowy? Mam kwasy owocowe, byłyby dobre? I coś mi się kołacze po głowie (tylko teraz oczywiście nie moge tego znaleźć) że któraś z Was pisała o dodawaniu kwasku cytrynowego zamiast mlekowego???
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-19, 10:17   #788
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

cześć utrapienie; mazidła wkręcają, prawda? ja długo tylko czytałam o efektach, bałam się, że jako kompletny laik chemiczny zrobię sobie krzywdę, albo coś mi wybuchnie w łazience a jak trafiłaś na mazidła, jeśli nie z wizażu? ciężko coś znaleźć o tym w gazetach itd.
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 10:47   #789
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jasne, że trafiłam przez Wizaż! I to w sumie, dopiero po studiach, kiedy zaczęłam pracować i miałam czasami nieco nudniejsze dni. Wcześniej, to głównie czytałam recenzje kosmetyków, czego za to obecnie prawie w ogóle nie robię, bo wolę buszować po Forum .
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy z bierzecie ze sobą zrobione specyfiki na urlop? Bo niby powinny być one przechowywanie w określonych warunkach, a tu jadąc gdzieś trudno zawsze liczyć na lodóweczkę w pokoju. Chodzi mi głównie o sera i toniki?
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 13:48   #790
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

a ja dziś otrzymała swoje pierwsze zamówienie:
zamówiłam kwas migdałowy a dodatkowo otrzymałam próbki:
- hydrolat z rumianku rzymskiego
- kwas hialuronowy
- olej z nasion bawełny
- nmf
- olej z marchwi
- olej z ogórecznika lekarskiego

przy każdej próbce powinnam dopisać : co to jest ?!?!?!?!?
pojęcia o tym wszystkim nie mam a kupiłam kwas żeby zrobić peeling
generalnie mam cerę mieszaną, z rozszerzonymi porami, czasami wyskoczy coś większego, więc może polecicie co z tym zrobić
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 15:12   #791
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zrobiłam wstępne zamówienie u thanatosa i za 11 rzeczy wyszło mi 110zl więc całkiem nieźle

Dziewczyny mam pytanie- skąd bierzecie szkło laboratoryjne (zlewki, pipety itp) i gdzie można tanio kupić wagę?

fifiorek
na Mazidłach każdy z tych skłądników jest dokłądnie opisany i masz tam propozyje kosmetyków z ich użyciem więc się nie załamuj, tylko poczytaj i do maziania wystąp
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-20, 00:26   #792
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Szkło,odczynniki i związki tanio można kupic tutaj :

http://www.chemik.aip.pl
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 17:20   #793
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jedwab jest! Dość kosztowny wychodzi, bo 5 zł za 2 g - ale jako eksperymentatorka nie mogłam się powstrzymać Zobaczymy czy uda się nim "uzdatnić" dry-flo. Zamówienie złożone. Plus jakieś dodatki typu NMF, kwas hialuronowy, spirulina, aloes, owies, winogrono, ekstensyna itp

I ponawiam moje pytanie z postu nr 787:
czy do regulowania pH mogę użyć innego kwasu niż kwas mlekowy? Mam kwasy owocowe, byłyby dobre? I coś mi się kołacze po głowie (tylko teraz oczywiście nie moge tego znaleźć) że któraś z Was pisała o dodawaniu kwasku cytrynowego zamiast mlekowego???
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 20:08   #794
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Jasne, że trafiłam przez Wizaż! I to w sumie, dopiero po studiach, kiedy zaczęłam pracować i miałam czasami nieco nudniejsze dni. Wcześniej, to głównie czytałam recenzje kosmetyków, czego za to obecnie prawie w ogóle nie robię, bo wolę buszować po Forum .
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy z bierzecie ze sobą zrobione specyfiki na urlop? Bo niby powinny być one przechowywanie w określonych warunkach, a tu jadąc gdzieś trudno zawsze liczyć na lodóweczkę w pokoju. Chodzi mi głównie o sera i toniki?
no właśnie to jest największy problem mazideł ; ja jak na razie nie odważyłam się zabrać nic na wyjazd z względów technicznych (wizja rozbitego szkła i zalanych ubrań ) i właśnie higienicznych - jednak chyba nie powinno się przechowywać mazideł poza lodówką;
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 20:51   #795
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Jedwab jest! Dość kosztowny wychodzi, bo 5 zł za 2 g - ale jako eksperymentatorka nie mogłam się powstrzymać Zobaczymy czy uda się nim "uzdatnić" dry-flo. Zamówienie złożone. Plus jakieś dodatki typu NMF, kwas hialuronowy, spirulina, aloes, owies, winogrono, ekstensyna itp

I ponawiam moje pytanie z postu nr 787:
czy do regulowania pH mogę użyć innego kwasu niż kwas mlekowy? Mam kwasy owocowe, byłyby dobre? I coś mi się kołacze po głowie (tylko teraz oczywiście nie moge tego znaleźć) że któraś z Was pisała o dodawaniu kwasku cytrynowego zamiast mlekowego???
Jedwab w proszku, to to na co czekałam od dawna. Bardzo mnie ucieszył więc nowy Newsletter z Mazideł.

Co do regulowania pH to do obniżania:
- kwas mlekowy
lub
- kwasek cytrynowy.

Do podwyższania:
- soda oczyszczona.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 21:47   #796
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Jedwab w proszku, to to na co czekałam od dawna. Bardzo mnie ucieszył więc nowy Newsletter z Mazideł.

Co do regulowania pH to do obniżania:
- kwas mlekowy
lub
- kwasek cytrynowy.

Do podwyższania:
- soda oczyszczona.
Dziękuję Asik! Sodę i kwasek cytrynowy mam w lodówce, a kwasy owocowe będę nadal stosować do złuszczania się (chociaż nie zauważyłam spektakularnych efektów).
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 23:39   #797
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ulala na dzień dzisiejszy zamówienie, które chciałabym zrealizować jest raczej nierealne Zrobiłam sobie takie na próbe i zobaczcie ile tego wyszło

ALANTOINA PLN 6,90
OLEJ Z NASION CZARNEJ PORZECZKI 30g PLN 5,46
OLEJ (MACERAT) BRZOZOWY 60g PLN 8,60
OLEJOWY EKSTRAKT Z ROZMARYNU PLN 11,80
COLOSTRUM PLN 10,68
CROMOLLIENT SCE PLN 17,80
D-PANTENOL 100% - WITAMINA B5 PLN 12,20
EKOLOGICZNY OLEJ KONOPNY PLN 15,28
EKSTENSYNA - PROTEINY ROŚLINNE PLN 11,90
EKSTRAKT Z PESTEK WINOGRON ACTIVIN PLN 16,10
HYDROLAT OCZAROWY PLN 12,90
HYDROLAT RÓŻANY PLN 12,90
HYDROMANIL PLN 12,60
JEDWAB HYDROLIZOWANY PLN 11,90
JEDWAB - PROSZEK PLN 9,25
KWAS ASKORBINOWY USP - WITAMINA C 50g PLN 10,94
KWAS L-MLEKOWY 80% PLN 11,00
LECYTYNA SOJOWA HLB 7 PLN 4,30
MOCZNIK PLN 1,87
NIACYNAMID - WITAMINA B3 PLN 5,30
POLYSORBATE 80 PLN 5,50
SKROBIA KUKURYDZIANA DRY - FLO (R) AF PURE PLN 8,91
Do zapłaty: PLN 224,09

A gdzie buteleczki, nakrętki, zlewki, bagietki i cały inny zestaw młodego chemika A ma być niby taniej niż zwykłe kosmetyki Pomożecie okroić?
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 11:06   #798
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dziękuję Asik! Sodę i kwasek cytrynowy mam w lodówce, a kwasy owocowe będę nadal stosować do złuszczania się (chociaż nie zauważyłam spektakularnych efektów).
Drobiazg Schaetzchen.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 14:35   #799
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Ulala na dzień dzisiejszy zamówienie, które chciałabym zrealizować jest raczej nierealne Zrobiłam sobie takie na próbe i zobaczcie ile tego wyszło

ALANTOINA PLN 6,90
OLEJ Z NASION CZARNEJ PORZECZKI 30g PLN 5,46
OLEJ (MACERAT) BRZOZOWY 60g PLN 8,60
OLEJOWY EKSTRAKT Z ROZMARYNU PLN 11,80
COLOSTRUM PLN 10,68
CROMOLLIENT SCE PLN 17,80
D-PANTENOL 100% - WITAMINA B5 PLN 12,20
EKOLOGICZNY OLEJ KONOPNY PLN 15,28
EKSTENSYNA - PROTEINY ROŚLINNE PLN 11,90
EKSTRAKT Z PESTEK WINOGRON ACTIVIN PLN 16,10
HYDROLAT OCZAROWY PLN 12,90
HYDROLAT RÓŻANY PLN 12,90
HYDROMANIL PLN 12,60
JEDWAB HYDROLIZOWANY PLN 11,90
JEDWAB - PROSZEK PLN 9,25
KWAS ASKORBINOWY USP - WITAMINA C 50g PLN 10,94
KWAS L-MLEKOWY 80% PLN 11,00
LECYTYNA SOJOWA HLB 7 PLN 4,30
MOCZNIK PLN 1,87
NIACYNAMID - WITAMINA B3 PLN 5,30
POLYSORBATE 80 PLN 5,50
SKROBIA KUKURYDZIANA DRY - FLO (R) AF PURE PLN 8,91
Do zapłaty: PLN 224,09

A gdzie buteleczki, nakrętki, zlewki, bagietki i cały inny zestaw młodego chemika A ma być niby taniej niż zwykłe kosmetyki Pomożecie okroić?
Ja bym nie kupowała tyle olejów . Też się na początku napaliłam i nakupowałam kilka buteleczek (z róży,jojoby, makademia,kasztanowca...) . Nie zdołałam wszystkiego zużyć i musiałam wykorzystać do olejku do mycia twarzy, a do tego olejku doskonale nadaje się oliwka hip, i wychodzi o wiele taniej. Ew jeżeli chcesz wypróbowac oleje to poproś o próbki po prostu.
arba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-21, 15:31   #800
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Na szczęście mam jeszcze sporo czasu na zastanowienie, bo zamówienie chcę złożyć gdzies w czerwcu dopiero. Hmmm tych olejów tyle, bo wszystkie znajdują się w przepisie na serum post-peel z colostrum, ale chyba jednak z niego zrezygnuję bo wychodzi za drogo. Dziękuję za zainteresowanie
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 15:36   #801
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

a ja mam pytanko.. wzielam sie tez do ustalania zamowienia w mazidlach i musze kilka rzeczy usunac z listy bo zbankrutuje dlatego powiedzcie mi prosze czy w tym olejku do mycia twarzy z GLYCERYL COCOATE mozna opuscic Olejowy ekstrakt z rozmarynu (antyoksydant) i zastapic go np. wieksza iloscia olejku? i czy ten olejek ktory sie uzywa do produkcji olejku do mycia twarzy moze byc jeden i ten sam? bo tam w przepisie jest tak jakby rodzielony na pol.
czy mozna zrobic poprostu tak?:

oliwka hipp +GLYCERYL COCOATE
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 16:46   #802
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Ulala na dzień dzisiejszy zamówienie, które chciałabym zrealizować jest raczej nierealne Zrobiłam sobie takie na próbe i zobaczcie ile tego wyszło

ALANTOINA PLN 6,90
OLEJ Z NASION CZARNEJ PORZECZKI 30g PLN 5,46
OLEJ (MACERAT) BRZOZOWY 60g PLN 8,60
OLEJOWY EKSTRAKT Z ROZMARYNU PLN 11,80
COLOSTRUM PLN 10,68
CROMOLLIENT SCE PLN 17,80
D-PANTENOL 100% - WITAMINA B5 PLN 12,20
EKOLOGICZNY OLEJ KONOPNY PLN 15,28
EKSTENSYNA - PROTEINY ROŚLINNE PLN 11,90
EKSTRAKT Z PESTEK WINOGRON ACTIVIN PLN 16,10
HYDROLAT OCZAROWY PLN 12,90
HYDROLAT RÓŻANY PLN 12,90
HYDROMANIL PLN 12,60
JEDWAB HYDROLIZOWANY PLN 11,90
JEDWAB - PROSZEK PLN 9,25
KWAS ASKORBINOWY USP - WITAMINA C 50g PLN 10,94
KWAS L-MLEKOWY 80% PLN 11,00
LECYTYNA SOJOWA HLB 7 PLN 4,30
MOCZNIK PLN 1,87
NIACYNAMID - WITAMINA B3 PLN 5,30
POLYSORBATE 80 PLN 5,50
SKROBIA KUKURYDZIANA DRY - FLO (R) AF PURE PLN 8,91
Do zapłaty: PLN 224,09

A gdzie buteleczki, nakrętki, zlewki, bagietki i cały inny zestaw młodego chemika A ma być niby taniej niż zwykłe kosmetyki Pomożecie okroić?
Duże mamówienie jeśli chcesz rzeczywiscie kupić to wszystko, zaoszczędzić mozesz (i to dużo) kupując w sklepie thanatosa http://www.thanatos.com.pl . Fakt, że kilku rzeczy nie ma ale ma o wiele tańsze hydrolaty, jedwab, mocznik, hydromanil i kwas askorbinowy tak że nawet z kosztami przesyłki zaoszczedzisz niemało Estensynę zanim kupisz poproś o próbkę bo koszmarnie śmierdzi i ja mojej próbki nawet nie zużyłam bo nie mogłam go znieść.
POzdrawiam i powodzenia w mazianiu

Thanatos, dzięki za link do sklepu ze szkłem i doczynnikami
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 17:03   #803
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nie no w życiu tyle nie zamówie Conajwyżej połowę tego Katarina W tym sklepie co link podałaś nie ma kilku rzeczy które mnie interesują a są w ofercie mazideł. Ale może ktos skorzysta.

OLEJOWY EKSTRAKT Z ROZMARYNU
KWAS L-MLEKOWY 80%
CROMOLLIENT SCE
LECYTYNA SOJOWA HLB 7
HYDROLAT RÓŻANY
OLEJ (MACERAT) BRZOZOWY 60g
EKOLOGICZNY OLEJ KONOPNY
JEDWAB - PROSZEK
SKROBIA KUKURYDZIANA
KWAS ASKORBINOWY USP - WITAMINA C 20g
Suma: PLN 104,44
I chyba tak zostanie, chciałabym ukręcic z tego serum z wit. C i olejek do mycia, a skrobia i jedwab to wiadomo
A próbki chciałabym takie:
COLOSTRUM, D-PANTENOL, ALANTOINA, HYDROLAT OCZAROWY, OLEJ Z NASION CZARNEJ PORZECZKI, POLYSORBATE 80, KWAS HIALURONOWY-1% ROZTWÓR
Jak myślicie dostałabym je wszystkie?

Edytowane przez sweet_white_chocolate
Czas edycji: 2007-04-21 o 17:39
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 21:06   #804
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanko.. wzielam sie tez do ustalania zamowienia w mazidlach i musze kilka rzeczy usunac z listy bo zbankrutuje dlatego powiedzcie mi prosze czy w tym olejku do mycia twarzy z GLYCERYL COCOATE mozna opuscic Olejowy ekstrakt z rozmarynu (antyoksydant) i zastapic go np. wieksza iloscia olejku? i czy ten olejek ktory sie uzywa do produkcji olejku do mycia twarzy moze byc jeden i ten sam? bo tam w przepisie jest tak jakby rodzielony na pol.
czy mozna zrobic poprostu tak?:

oliwka hipp +GLYCERYL COCOATE
mozesz tak zrobic, tylko wowczas muszisz podniesc wartosci % pozostalych skladnikow
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 09:10   #805
albertynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Sweet _white_,

rozumiem Twój ból, bo moje pierwsze zamówienie w Mazidłach też było spore i długo zastanawiłam się czy wydać tyle kasy. Ale gdy poprzeliczałam sobie ile mnie kosztuje jedna porcja serum i porównałam z ceną uzywanego wtedy kremu ze średniej półki, to wątpliwości mineły. I nie żałuję .
Szkoda, ze p. Lidia nie wprowadziła takich przeliczeń przy każdym przepisie, bo to by wszystko ułatwiło.

Jeśli chodzi o sklep tanathosa to też zatarłam łapki, ze jest taniej, ale mój entuzjazm opadł gdy się dowiedziałam, że nie dostał na swoja działalność zgody Sanepidu bo prowadzi ją w mieszkaniu z psem i pająkmi, których jest hodowcą .
Wole zapłacić więcej, ale wiem, że towar z mazideł jest przechowywany w klimatyzowanym magazynie i rozsypywany w odpowiednim pomieszczeniu, znaczy wszystko jest nie zepsute.

A propo ekstensyny - zapach też mnie zaskoczył, ale się przyzwyczaiłam i na szczęście nie używa się jej solo na twarz tylko w niewielkim stężeniu w mazidłach do twarzy i włosów, a wtedy zapach zupełnie ginie.
Np. to serum do włosów http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=57&Itemid=2 pachnie pięknie tylko hydrolatem różanym.

A teraz zbieram kasiorke na nowe, ciekawe algi, które pojawiły się w Mazidłach
albertynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 09:34   #806
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez albertynka Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o sklep tanathosa to też zatarłam łapki, ze jest taniej, ale mój entuzjazm opadł gdy się dowiedziałam, że nie dostał na swoja działalność zgody Sanepidu bo prowadzi ją w mieszkaniu z psem i pająkmi, których jest hodowcą .

Łomatko , naprawdę? A skąd o tym wiesz, jeśli można? Czy to sprawdzone, czy tylko ?

A ja właśnie zbierałam się do zamawiania u tanatosa...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 10:11   #807
albertynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Informacja jest pewna i sprawdzona.
Zwróc uwage, ze na stronie sklepu nie ma żadnych danych teleadresowych, co jest bardzo dziwne i niepraktykowane w innych sklepach internetowych.
Wyglada to niestety na kompletną amatorszczyznę.
albertynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 12:26   #808
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez albertynka Pokaż wiadomość
Informacja jest pewna i sprawdzona.
Zwróc uwage, ze na stronie sklepu nie ma żadnych danych teleadresowych, co jest bardzo dziwne i niepraktykowane w innych sklepach internetowych.
Wyglada to niestety na kompletną amatorszczyznę.
A skąd ta informacja [jeśli wolno wiedzieć]? Pytam, bo pewne i sprawdzone źródła wydają się pewne tylko wtedy, gdy nie są anonimowe . U Thanatosa kupowały już wizażanki i póki co nie natknęłam się na jakieś negatywne opinie o tym sklepie. Posiadanie psa to jeszcze nie grzech , mazidła można przecież mimo to składować i rozdzielać w dobrych warunkach
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 12:33   #809
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mam podbne zdanie jak lafigue - co z tego, że Tanatos ma psa i pająki? Skoro to lubi, a wiem, że to jego pasja. Czy pająki w jakiś sposób przeszkadzają mazidłom?
Poza tym dziwię się, że oskrażenia rzuca taki nowy użytkownik, zarejestrował się i od razu rzuca oskarzenia. Co do sterylnych warunków - a któż w domu kręci mazidła w sterylnych warunkach?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 13:21   #810
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewczyny powiedzcie czy warto bawić się w robienie samemu kosmetyków?
rzeczywiście są lepsze od tych, które można kupić w drogeri?
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.