Listopadowe Mamy-2021! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-05-10, 11:57   #781
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja właśnie myślałam żeby kupić używaną gondole bo jest na chwilę a zainwestować w super spacerówkę. Ale pamiętam jak w poprzedniej ciąży rozglądaliśmy się za wózkami to mieliśmy mega problem-ja 162 cm, TŻ prawie 2m i ciężko było nam znaleźć wózek, który byłby wyogdny dla nas obojga i przy którym któreś z nas nie wyglądało komicznie Niektóre gondole to są tak wielkie landary, że mnie przytłaczały no ale nic, to jeszcze jest w dalekiej przyszłości jak dla mnie, może powoli po połówkowych zacznę myśleć o takich rzeczach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 12:01   #782
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Współczuję dziewczyny ja za to czuje się super, jedyne co to takie ogólne zmęczenie i problemy ze snem ale nie mogę narzekać, coś tam zaczęłam ćwiczyć sobie nawet, jem bez problemu, zachcianek zero, mdłości zero, 1 kg na plusie Wczoraj byliśmy na rutynowej wizycie i wszystko jest ok️ TŻ pierwszy raz widział syneczka
U mnie brzuch już widać. Wiadomo, że wieczorem większy przez wzdęcia ale w spodnie swoje już nie wchodzę. Ale ukrywam jak mogę

Aga019 trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze, ja kompletnie na tych normach krwi się nie znam, mnie interesowało tylko jak to wygląda po zestawieniu z usg. Kiedy będziesz miała takie całe zestawienie? Jeśli zdecydujesz się jednak na test Nipt to polecam, ten spokój jest warty tych pieniędzy.

Kupiłam detektor, byłam spceptycznie nastawiona ale znalazłam używany w fajnej cenie. I już wiem że to był super zakup i będzie mega uspokajaczem od czasu do czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam już zestawienie, wygląda ok. Ale w podsumowaniu mam napisane: zostanawiajaco niską HCG.
Zdecydowałam się na sanco. W czwartek idę na badanie. Jak tylko myślę to aż mnie brzuch boli.
Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Ja kupuje kocyk z Harrym z Aden I Anais. Mimo ze mam masę kocykow po synu ale ta kolekcja wyszła jak miał 2 czy 3 lata wiec już było za późno a skąd pościel? Z HP? Ja jednak polecam śpiworek dla maluszków. Mojemu synowi kupiłam pościel jak miał 2,5roku a i tak śpi cały czas w spiworku a ma ponad 4 lata. Po prostu się rozkopuje non stop. A dla niemowląt to niebezpieczne spac w pościeli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Śpiworek dla niemowląt jest mega!
Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że Smyk i 5.10.15. to to samo... o ciuszkach ze Smyka to wiem, że raczej nie są warte swojej ceny.

Czyli dla noworodka w ogóle zrezygnować z poduszki? Nawet płaskiej? Też dobrze wiedzieć chociaż te poduszki płaskie to chyba faktycznie bez sensu, bardziej ozdoba niż potrzeba, skoro bez nich i tak dziecko śpi na płasko. O ochraniaczach i warkoczach słyszałam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój za miesiąc kończy dwa lata, do dziś nie używamy poduszki.
Cytat:
Napisane przez arbuzik28 Pokaż wiadomość
Dobrze dziewczyny, że uświadamiacie o zagrożeniach z poduszkami itd. Ja miałam te wiedzę i zamierzałam kupić tylko śpiworki do łóżeczka, bez tych baldachimow i innych. Cały czas się zastanawiam nad kokonem, ale to chyba tylko potrzeba marketingowa 🧐 dziecko może przylozyc twarz i się udusić. Czy on ma jakiekolwiek funkcję, poza ozdobnymi?

Viva mi się podoba ten lezaczek z tiny love z tym, że w moim przypadku się nie przyda, bo do pokoju dziecięcia planujemy kupić zwykle łóżeczko, do naszej sypialni dostawne którym można będzie wjechać na salony

Doświadczone mamusie możecie dzielić z nami polecajkami powoli zaczynam się odnajdywac wśród otulaczy czy pieluszek bambusowych albo muslinowych ale i tak to czarna magia

Co do ubranek my kupujemy w sh. Kilka razy byłam na łupach i ceny robią wrażenie u mnie bratówka i koleżanki wszystkie kupowały w sh.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mieliśmy kokon. Świetna sprawa, jak się ma piętrowy dom. Na dole, kiedy ktoś do nas przyszedł leżał na kanapie. Gadżet, który jest i nie jest potrzebny.
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Moi rodzice też pierwszemu wnukowi kupili nowy pierwszy wózek, ale żałuję. Nie był jakiś drogi, trochę ponad 2 tys, ale młody pojeździł w nim pół roku i na strych do dziadków poszedł. A wygląda jak nówka. Taki bobas nie zniszczy gondoli, co innego starszy w spacerówce, dlatego więcej bym teraz wydała na dobrą spacerówkę, która używa się latami, a gondole kupiła używaną.

A i ja nie polecam wózków 2w1 czy 3w1. Niby zakup jeden, ale gabarytowo i funkcjonalnie słabo.

W piątek kupiliśmy starszakowi nowy fotelik, a poprzedni będzie czekał na młodszego Także ten zakup mam z głowy.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
My kupiliśmy za radą mojej bratowej używany wózek. Po 6mc zmieniliśmy na nową spacerówkę. Jeździ w niej już półtora roku. Teraz mamy taki sam plan.

Co do wózków 2w1 są ok, kto co lubi. Ale nigdy nie kupujcie 3w1, czyli z fotelikiem, one są bez atestów, po prostu są niebezpieczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 12:18   #783
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Zgadza sie Aga co do fotelikow!

Dla mam po raz pierwszy obowiazkowe jest zapisanie sie do grupy na FB Osiem Gwiazdek, i zaglebianie wiedzy o bezpieczenstwie fotelikow https://www.facebook.com/groups/1160144954034437
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 12:21   #784
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Wybór fotelika zdecydowanie zostawiam mężowi. On jest mistrzem w researchu Ale powiem mu o tej grupie.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 12:27   #785
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Wybór fotelika zdecydowanie zostawiam mężowi. On jest mistrzem w researchu Ale powiem mu o tej grupie.
Ja urodzilam male dziecko, raptem 2,5 kg przy wyjsciu ze szpitala, Maxi Cosi Pebble Pro ma najlepsze wkladki dla maluszkow i jest bardzo polecany. Jak syn sie rodzil to byl to model Plus, teraz jest Pro. Tez go kupimy. To tak na zas
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 12:53   #786
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Mam już zestawienie, wygląda ok. Ale w podsumowaniu mam napisane: zostanawiajaco niską HCG.
Zdecydowałam się na sanco. W czwartek idę na badanie. Jak tylko myślę to aż mnie brzuch boli. Śpiworek dla niemowląt jest mega! Mój za miesiąc kończy dwa lata, do dziś nie używamy poduszki. My mieliśmy kokon. Świetna sprawa, jak się ma piętrowy dom. Na dole, kiedy ktoś do nas przyszedł leżał na kanapie. Gadżet, który jest i nie jest potrzebny. My kupiliśmy za radą mojej bratowej używany wózek. Po 6mc zmieniliśmy na nową spacerówkę. Jeździ w niej już półtora roku. Teraz mamy taki sam plan.

Co do wózków 2w1 są ok, kto co lubi. Ale nigdy nie kupujcie 3w1, czyli z fotelikiem, one są bez atestów, po prostu są niebezpieczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To trzymam kciuki! Będzie dobrze! Wyniki są dosyć szybko, ja we wtorek miałam pobranie a w piątek był wynik więc mam nadzieję, że Twój stres zaraz się skończy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 13:41   #787
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

To ja może powiem inaczej: jak będziecie kupować wózek 2w1 to dokładnie przyjrzyjcie się siedzisku spacerowemu. Zwykle w sklepie montowane jest ono na chwilę i wygląda pozornie dobrze. Główna uwagę przyszli rodzice skupiają na gondoli, która używana jest krótko. Poczytajcie na co warto zwrócić uwagę w spacerówce, na jakie spacery będziecie chodzić itp.

Jestem po wizycie, płci dalej nie znam... Najwcześniej poznam za miesiąc albo na połówkowych. Ech, tajemniczy osobnik

Arbuz kciuki za dziś!

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-10, 20:45   #788
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Bobas zdrowy przeziorność i kosc nosowa bardzo dobra, serce na ta chwilę bez wad (tym się martwiłam, bo mój bratanek ma wadę serca genetyczna i czeka go operacja, ja też kiedyś miałam problemy kardiologiczne). Maluch nie chciał zupełnie współpracować, lekarz musiał robić badanie dopochwowo i kilka razy go "ruszac", nawet na boku mnie układał. Badanie USG prawie godzinę, ale lekarz bardzo dokładny i nie dawał za wygrana mamy zdjęcia i płytkę wpuścił też TŻ, więc dla niego duże doświadczenie zobaczyć po raz pierwszy
Dużo dawała jego obecność, bo bardzo się denerwowałam. Lekarz miał problemy ze sprawdzeniem serca, z uwagi na brak współpracy z dzieckiem, kiwał głowa, pomrukiwał, przyglądał się - tak się tym zestresowalam, że nogi zaczęły mi się trząść z nerw. I wtedy ręką TŻ na ramieniu. Ale z każda minutą stres powoli schodzil oby tak dalej.

Z racji wieku wyszlo mi nieciekawe ryzyko na ZD, ale dobre wyniki z USG zmniejszyły ryzyko czterokrotnie. Teraz czekamy na wynik pappy.

Nastawiliśmy się dziś na płeć, ale lekarz nie był pewien. Oczywiście dziecko wstydzioch i się nie chciało pokazać. Doktorek mówił, że według niego dziewczynka ale się nie nastawiamy.

Uff teraz można odetchnąć na chwile, oby pappa nie namieszała.

Co do wózków my byliśmy w piątek w smyku przyjazdem i byliśmy w szoku jak niektóre wózki są wielkie mój bratanek ma niski i zgrabny a tam stały takie wysokie na kołach jak od rowerka dziecięcego a ja jestem wysoka, budka dobrze mnie przysłaniała
My ze zdjęć to chorujemy na cybexa - bardziej TŻ, mi się podoba Britax Smile III i ten nowy Nunna co reklamowała ostatnio ta w ciąży z pytania na śniadanie (zapomniałam nazwiska &#129325. Aaa i Venicci. Wiadomo, w rzeczywistości może co innego wpaść w oko
Z tym, że ja chce dwa w jednym chyba i patrzę na to, żeby spacerówka ładnie wyglądała. Mieszkamy w bloku z winda, spacery głównie w mieście i w parku. To też inne wymagania, gdy ktoś chce polne drogi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez arbuzik28
Czas edycji: 2021-05-10 o 20:54
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-11, 07:57   #789
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Super wieści! A jaki uparty!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-11, 08:21   #790
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Opiumalfa to po mamusi ja się urodziłam pośladkowo i moja mama zawsze mówi, że ja całe życie odwrotna do tego dodać maluch skorpion jak ja może urodze w swoje urodziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-11, 17:37   #791
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Kurde Tak sie dobrze czułam od rana i koło 15 mega zdycham.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-11, 20:24   #792
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez arbuzik28 Pokaż wiadomość
Bobas zdrowy przeziorność i kosc nosowa bardzo dobra, serce na ta chwilę bez wad (tym się martwiłam, bo mój bratanek ma wadę serca genetyczna i czeka go operacja, ja też kiedyś miałam problemy kardiologiczne). Maluch nie chciał zupełnie współpracować, lekarz musiał robić badanie dopochwowo i kilka razy go "ruszac", nawet na boku mnie układał. Badanie USG prawie godzinę, ale lekarz bardzo dokładny i nie dawał za wygrana mamy zdjęcia i płytkę wpuścił też TŻ, więc dla niego duże doświadczenie zobaczyć po raz pierwszy
Dużo dawała jego obecność, bo bardzo się denerwowałam. Lekarz miał problemy ze sprawdzeniem serca, z uwagi na brak współpracy z dzieckiem, kiwał głowa, pomrukiwał, przyglądał się - tak się tym zestresowalam, że nogi zaczęły mi się trząść z nerw. I wtedy ręką TŻ na ramieniu. Ale z każda minutą stres powoli schodzil oby tak dalej.

Z racji wieku wyszlo mi nieciekawe ryzyko na ZD, ale dobre wyniki z USG zmniejszyły ryzyko czterokrotnie. Teraz czekamy na wynik pappy.

Nastawiliśmy się dziś na płeć, ale lekarz nie był pewien. Oczywiście dziecko wstydzioch i się nie chciało pokazać. Doktorek mówił, że według niego dziewczynka ale się nie nastawiamy.

Uff teraz można odetchnąć na chwile, oby pappa nie namieszała.

Co do wózków my byliśmy w piątek w smyku przyjazdem i byliśmy w szoku jak niektóre wózki są wielkie mój bratanek ma niski i zgrabny a tam stały takie wysokie na kołach jak od rowerka dziecięcego a ja jestem wysoka, budka dobrze mnie przysłaniała
My ze zdjęć to chorujemy na cybexa - bardziej TŻ, mi się podoba Britax Smile III i ten nowy Nunna co reklamowała ostatnio ta w ciąży z pytania na śniadanie (zapomniałam nazwiska &#129325. Aaa i Venicci. Wiadomo, w rzeczywistości może co innego wpaść w oko
Z tym, że ja chce dwa w jednym chyba i patrzę na to, żeby spacerówka ładnie wyglądała. Mieszkamy w bloku z winda, spacery głównie w mieście i w parku. To też inne wymagania, gdy ktoś chce polne drogi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie wieści miło czytać, kciuki za pappe

Ja po dzisiejszym dniu też padam. Miałam babcie do młodego cały dzień ale i tak upał dał mi w kość. Jak ja nie lubię takich gorących dni, a tu dopiero początek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-11, 20:35   #793
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja też dzień na pełnych obrotach. W pracy nerwowka, później z młodym do dermatologa i do sklepu po sandały. Na aptekę już mi brakło sił...

Co do upałów - pocieszające jest to, że podczas porodu nam nie grożą Poprzednio tego się obawiałam, tp na 5 września, a 31 sierpnia pamiętam temperatura dobiła do 36 stopni Ale na szczęście się ochłodziło.
No ale przełom II i III trymestru może być gorąco...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-11, 20:58   #794
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja chodze tylko do spożywczego. Reszte kupuje online. Szkoda mi czasu na chodzenie po sklepach.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-11, 21:39   #795
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

A ja lubię shopping Brakowało mi otwartych galerii. Po urodzeniu bobasa nie będę mogła wychodzić kiedy i ile chcę, więc korzystam Wczoraj byłam w tylu różnych sklepach że nie zlicze. Ale załatwiłam wszystko, czułam się spełniona

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-11, 21:55   #796
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Arbuzik, cieszę się, że jest ok

Dzisiaj złapałam mega w☠☠☠☠ w poniedziałek mam wizytę w tej poradni hematologicznej dla ciężarówek, więc czytałam dzisiaj jakie badania wymagają, żeby mieć ze sobą na pierwszej wizycie. I zadowolona, że większość mam, bo to są głownie te badania z 10 tygodnia ciąży. A potem doczytałam, że życzą sobie wynik nie starszy niż 7 dni i tym sposobem pękło 150 zeta na powtórzenie badań, które teoretycznie mam dobrze, że to życzenie nie dotyczy tych różyczek, kił i innych hivów, bo wyszłoby pewnie ze 3x tyle.

Także jutro z rana na krew i tak myślę, że jak już sie wybiorę do miasta, to też sobie szoping w galerii zaliczę na pocieszenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 08:41   #797
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cześć dziewczyny! U mnie dzisiaj też piękny dzień. Wczoraj dzień zaczęłam o 5 - obudził mnie koszmar i już nie zasnęłam. Po spacerze z Tz wieczorem położyłam się na chwilę w salonie i wstałam dziś po 8
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
A ja lubię shopping Brakowało mi otwartych galerii. Po urodzeniu bobasa nie będę mogła wychodzić kiedy i ile chcę, więc korzystam Wczoraj byłam w tylu różnych sklepach że nie zlicze. Ale załatwiłam wszystko, czułam się spełniona

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Ja też lubię shopping. Nawet sobie poogladac, podotykać - nie muszę kupować tyle, że jak wyjdę to zawsze coś wynajdę i kupie. Wczoraj upatrzyłam sobie wielkie świece w Action - muszę podjechać samochodem, żeby nie dźwigać

Po prenatalnych zajechaliśmy do Ikei, niby łóżeczka obejrzeć i inne takie ale wyszliśmy z torba zakupów za ponad 300 zł a niby mieszkanie urządzone
Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Arbuzik, cieszę się, że jest ok

Dzisiaj złapałam mega w w poniedziałek mam wizytę w tej poradni hematologicznej dla ciężarówek, więc czytałam dzisiaj jakie badania wymagają, żeby mieć ze sobą na pierwszej wizycie. I zadowolona, że większość mam, bo to są głownie te badania z 10 tygodnia ciąży. A potem doczytałam, że życzą sobie wynik nie starszy niż 7 dni i tym sposobem pękło 150 zeta na powtórzenie badań, które teoretycznie mam dobrze, że to życzenie nie dotyczy tych różyczek, kił i innych hivów, bo wyszłoby pewnie ze 3x tyle.

Także jutro z rana na krew i tak myślę, że jak już sie wybiorę do miasta, to też sobie szoping w galerii zaliczę na pocieszenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O ja pierdziu. Można się wkurzyć. Dlatego ja się ciesze z pakietu medycznego, do tej pory w ciąży zapłaciłam tylko za insulinę i wit. D3. Wizyty i pozostałe badania w ramach abonamentu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 10:18   #798
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Listopadowe Mamy-2021!

Ja mam pakiet w enelmedzie, ale tam tylko podstawowe badania są „za darmo”, za większość i tak trzeba płacić, jest tylko 5% zniżki. Staram sie z tego korzystać, ale nie zawsze sie da, bo trzeba się umawiać, a ciężko z wolnymi terminami. W Warszawie mają 2 punkty dla kobiet w ciąży, ale oba strasznie daleko ode mnie więc jak już muszę zrobić jakieś badanie „na już”, to robię gdzieś blisko domu.

Przyszedł mi ten słynny segregator od MamyGinekolog. Fanką jej nie jestem, ale z tego zakupu jestem zadowolona. W końcu sobie poukładam wszystkie badania i zdjęcia z usg.

Jedziemy do Castoramy wybrać łazienkę 3 lata to odkładaliśmy, ale teraz juź nie ma wyjścia, trzeba ogarnąć temat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2021-05-12 o 10:21
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 12:06   #799
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Mikoma też się zastanawiam nad tym segregatorem. Obiecałam sobie, że kupie po prenatalnych, ale zastanawiam się czy jest potrzebny. Mam obwolute na kartę ciąży i tam włożyłam ostatnie badania. Niby powinno kartę ciąży się nosić przy sobie a ten segregator jest większy? Chyba ciekawosc mnie zje i też zamówię

Współczuję wyboru płytek. My chyba zjeździliśmy wszystkie hurtownie i markety i nic nam się nie podobało. Aż znaleźliśmy nowa kolekcję Paradyża, która przewyższała budżet no i z racji miłości płyteczki są u nas na ścianie, miłość trwa i nigdy byśmy nie zmienili na inne w użytkowaniu rewelacja.
My musimy ogarnąć szafe do sypialni. Tzn wstępny pomysł jest, ale mamy problem z układem w środku. Już jedna duża w korytarzu nie wystarcza. I na pewno chce wymienić łóżko w sypialni na tapicerowane z pojemnikiem, teraz mamy zwykłego malma z Ikei.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-12, 13:55   #800
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja kupiłam sobie ten segregator ale tak właśnie bardziej "na szczęście", nie jest niezbędny ale jak dla mnie super Zwłaszcza, że co 3 tyg muszę robić badania więc trochę się tego zbiera, teraz jest uporządkowane. No i jest piękny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 14:20   #801
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Arbuzik, cieszę się, że jest ok

Dzisiaj złapałam mega w w poniedziałek mam wizytę w tej poradni hematologicznej dla ciężarówek, więc czytałam dzisiaj jakie badania wymagają, żeby mieć ze sobą na pierwszej wizycie. I zadowolona, że większość mam, bo to są głownie te badania z 10 tygodnia ciąży. A potem doczytałam, że życzą sobie wynik nie starszy niż 7 dni i tym sposobem pękło 150 zeta na powtórzenie badań, które teoretycznie mam dobrze, że to życzenie nie dotyczy tych różyczek, kił i innych hivów, bo wyszłoby pewnie ze 3x tyle.

Także jutro z rana na krew i tak myślę, że jak już sie wybiorę do miasta, to też sobie szoping w galerii zaliczę na pocieszenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O kurcze, ale wymagania...

I bardzo fajna forma pocieszenia

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 15:22   #802
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Intuicja kusisz z tym segregatorem chyba zamówię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 17:01   #803
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja się nie mogłam zdecydować którą okładkę wybrać, więc wzięłam ten najprostszy, biały z napisem. Pokazałam mężowi i strasznie mu sie spodobało, kazal zostawić na pamiątkę. Jak powiedziałam, że chciałam wykorzystać też przy kolejnej ciąży, to stwierdził, że bez przesady, drugi kupimy

Nic nie wybraliśmy do lazienki, za to kwiatków i rzeczy do ogrodu nakupiliśmy

Arbuzik, u nas płytki raczej wybierzemy bez problemu, za to problem jest z miejscem do mycia. Potrzebujemy kabiny z głębokim brodzikiem i jednocześnie bardzo dużym, a coś takiego trudno znaleźć. Są albo małe brodziki albo już wanny z drzwiami. Nic pomiędzy może w Leroy będzie lepiej, a jak nie, to pojedziemy do jakiegoś fancy salonu z ekskluzywnymi łazienkami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

A poza tym pytanie do naszych mamusiek weteranek - adapter do pasów bezpieczeństwa. Miałyście? Polecacie? Już przestaję sie mieścić w pasy, nawet jak się odsunę, to pas z bioder mnie ciśnie i jest mi niedobrze, a będę musiała jakoś dojeżdżać do pracy przynajmniej do końca wakacji...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 17:11   #804
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Mikoma my jeździliśmy po castoramach, Leroy itd ale to raczej jako wystawki traktowaliśmy i wszystko kupiliśmy poprzez hurtownie online albo miejscowe punkty, można było negocjować cenę. Nietypowe rozwiązania szukaliśmy bezpośrednio u producentow albo robiliśmy na zamówienie (jak całe zabudowy w łazience).
Może u was mniejsza wanna z parawanem? Ja kiedyś miałam taki typowy prysznic z bajerami typu radyjko itd - jakie to było trudne w sprzątaniu 🤬

Też z chęcią poczytam o tym adapterze do pasów, z racji tego że jeżdżę do rodziców 170 km w jedną stronę. Mi zupełnie jeszcze pas nie przeszkadza, bardziej martwię się o bezpieczeństwo.
Jeju to masz już duży brzuszek ja wczoraj jak założyłam spódnice to się odznaczal delikatnie, a dzisiaj jak chodzę w spodniach dresowych to wyglądam jakbym trochę sobie przytyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 17:38   #805
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Listopadowe Mamy-2021!

Pierwszą łazienkę (teraz robimy drugą) mamy całą z Casto, ale też fakt, że ona jest mała i też mieliśmy mniejsze wymagania. Teraz to głownie pod dziecko robimy. Nie możemy mieć typowej wanny, bo jesteśmy raczej fanami prysznica, a na jedno i drugie nie mamy przyłączy, więc szukamy jakiegoś kompromisu. Ostatecznie zrobi się pod wymiar.

Dzisiaj to mi jakoś strasznie brzuch wywaliło i to nawet bez jedzenia. U mnie jest też ten problem, że ja lubię jeździć dosyć blisko przesunięta do kierownicy i z fotelem pod kątem prostym, więc chyba dlatego już mi pasa nie wystarcza. Mąż sie ze mnie śmieje, że jestem zawsze przysunięta na maksa jak emerytka, ale co ja poradzę jak siedze za daleko, to mam wrażenie, że nie panuję nad kierownicą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 17:39   #806
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja mam taki, kupiłam w poprzedniej ciąży używany i jest fajny bo można go przyczepić albo na ten środkowy zaczep, a jeśli ma się sukienkę/ płaszcz to są jeszcze te przyczepy po bokach. Podobno te Besafe też są fajne.
AG-Adapter-do-pasow-dla-kobiet-w-ciazy-uniwersalny_[320]_1200.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 17:45   #807
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Mikoma to ja uwielbiam siedzieć jak lord mam odwrotnie, jak siedzę blisko to mam wrażenie że nie opanuje kierownicy bo jakoś tak ręce zgięte jeżdżę bardziej rozlozona niż mój TŻ

Co do łazienki to z racji braku miejsca, zdecydowaliśmy się na wannę z parawanem. I jest spoko.

Intuicja właśnie ja myslalam o tym Besafe używanym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 18:13   #808
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Adapter do pasów mam, jeżdżę już miesiąc w nim. Polecam O ile teraz to po prostu wygoda, tak później wygoda i bezpieczeństwo. Nie trzeba ciągle poprawiać pasa, nie uciska a jednocześnie trzyma. Na szkole rodzenia położna też polecała, mówiła że spotkała się już z przypadkami pęknięcia macicy u kobiet w ciąży podczas wypadku samochodowego.

A, polecam warsztaty Bezpieczny Maluch! Każdego roku w kilkunastu miastach w Polsce są organizowane, są bezpłatne i można wiele wiedzy z nich wynieść np. o fotelikach mówią, o adapterach ale też o zasadach pierwszej pomocy w przypadku niemowląt np. gdy zakrztuszą się mlekiem itp. Super sprawa naprawdę, plus jeszcze mini wyprawkę dają Tylko ze sporym wyprzedzeniem trzeba się zapisać, bo są bardzo popularne i miejsca znikają szybko.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 18:21   #809
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Macie mój brzuch, fotka z wczoraj A był płaski, po porodzie doszłam do poprzedniej formy i ważyłam nawet mniej niż przed ciążąIMG_20210512_191955.jpg

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2021-05-12 o 18:34
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-12, 18:38   #810
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Polecam pas z besafe. Miałam w pierwszej ciąży. Świetna sprawa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Viva ale brzuszek! Gratulacje. U mnie wyglada jak wzdęcie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-26 10:27:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.