Nasze Skarby-styczeń/luty 2008 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-10, 17:16   #781
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dorwałam się wreszcie do wizazu Ale mam zaległości w pisaniu! Obejrzałam zdjęcia naszych maluszków - wszystkie są cudowne! I naprawdę tak szybko sie zmieniają, rosną... Trzeba uwieczniać ten czas, kiedy są jeszcze malutkie

Cytat:
Napisane przez mala_majeczka Pokaż wiadomość
A! i chwale sie w imieniu Kubusia,ze na Wielkanoc odbyl swoja pierwsza dluzsza podroz ( 300 km ).
Pojechalismy do Babc na swieta
Cala droge slodko przespal
Juz szykuje sie na letni wyjazd nad morze i jesienny w gory
Rzeczywiście podróżnik z Kubusia! My planujemy pierwszą dłuższą podróż zaliczyć w drugim tygodniu maja - małżyk wywiezie nas do moich rodziców (ok 250km) na jakieś 3 tygodnie. Jestem zatem nieco spokojniejsza - skoro taki mały Kubuś dobrze zniósł tak daleką podróż, to mam nadzieję, ze i nasz Marek jakoś to przeżyje

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Ja okres (o ile to byl w ogole okres) mialam okolo 2 kwietnia i tez byl bardzo skapy. Trwal z 3 dni.
Ja właśnie chyba dostałam okres, bynajmniej moje plamienie po porodzie nagle się wzmogło i trwa już 3 dzień.
Pappayo jakiego programu używasz do obróbki zdjęć? To zestawienie fotek Iva z niebieskimi serduszkami bardzo mi się podoba

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
dziewczyny dostalam od Kociulka smsa w nocy, ze przeprasza, ze jej nie ma ale Adrianek ma wirusowke pojechali do szpitala...
oby wszyscy sie nie pochorowali...

a Hania dzisiaj w nocy zaczela brzydko kaszlec nie wiem czy nie bede wołać lekarza
Zdrówka dla Adrianka a całej rodzinki Kociulka Oby ich nie dopadła ta wirusówka - mam nadzieję, ze się uchowają!

Hanulce tez życzę zdrówka, bidulka...
Mój Maruś dziś w nocy też denerwował się, bo miał zapchany nosek, wiec musiałam interweniować. Zaaplikowałam mu sól morską i chwyciłam fridę - wiem jakie to nieprzyjemne, a mój maluszek po wszystkim tak pięknie się do mnie uśmiechnął!

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
hmmm..Mareczek chyba daje Joasi nezle popalic bo dawno jej tu nie bylo.....
Marunio jest przekochany, nie daje mi póki co popalic. Natomiast ja ciąglę siedzę przy Nim, staram się na wszystkie sposoby stymulować Jego słuch. Wczoraj mieliśmy jechać kolejny raz do szpitala na przesiewowe badanie słuchu, ale aparat znów jest zepsuty... No nic, teraz będę czekała na wizytę w Bydgoszczy - temu badaniu będę bardziej ufac.

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
a my wczoraj bylismy oboje z TZ na przetkaniu kanalikow- matko! koszmar! nie bede nic wiecej pisac... z reguly skrywam w sobie emocje, ale jak slyszalam placz Hani, to mi łzy leciały razem z nia
a na dodatek dzisiaj rano wstalam a tu znowu ropki w oczkach lekarka mowila niestety, ze te zabiegi czasami sie powtarza dramat
Doskonale Cię rozumiem, Jupi. Jestem pewna, że zareagowałabym dokładnie tak samo
Na pewno będzie już dobrze!

Cytat:
Napisane przez KATESIA Pokaż wiadomość
ja dzis drugi dzien- sama bez TŻ, na dodatek pech nas przesladuje- wczoraj Agatke (2 latka) ugryzła osa-biedactwo straszliwie płakała prawie godzinę.... , ostatnio zeczeła troszke pokasływac, a dzis w nocy Bartunio kasłał-wiec poszłam do lekarza- Agata-zapalenie oskrzeli , a Bartunio czerwone łuki w gardziołku i narazie mam obserwowac i dawac flegaminke..., dopiero wróciłam (a wyszłam o 8-i padam na ryjek-jeszcze musiałam Andrzejka do szkoły odprowadzic....
pozdrawiam
Ojej, to rzeczywiście masz ciezko! Z trójeczką dzieci - podziwiam Cię! Oby maluszki szybko wyzdrowiały
Ja ten tydzień też mam ciekawy, małżyk pojawia się w domku co 2 dzień - taki z niego pracuś!

Elsi przygoda z bankiem nie do pozazdroszczenia!
Mam nadzieję, że Emilce przejdą problemy z kupką - bidulka, musi się namęczyć a i Wy macie przecież zmartwienie...

Zapomniałam co jeszcze miałam napisać - tak to jest jak narobi się tyle zaległości

Maruś od jakiegoś czasu świadomie uśmiecha się do nas - zamieszczam fotkę I muszę się pochwalić, ze od tego tygodnia przeszliśmy już na pieluszki w rozmiarze 2 Mój chudzielec rośnie raczej wzdłuż niż w szerz, bo ubranek nam ubywa - odłożyłam już nawet niektóre 62, widać rozmiar rozmiarowi nierówny
Załączam kilka fotek dla przypomnienia mojego krasnala
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3164.JPG (75,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3240.JPG (71,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3259.JPG (25,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3290.JPG (29,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3299.JPG (37,9 KB, 31 załadowań)
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 17:46   #782
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
My tez mamy problemy z kupka. Od kad karmie go czesto piersia i od z 2-3 razy na dobe podaje mleko modyfikowane (ale tym razem zmienilismy na hypoalergiczne, tez hippa) to Ivo bardzo czesto robi wodnite kupki. Czy to jest biegunka?
Nie wiem co mam robic? Poczekac troche? Czy jechac do lekarza?
Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
Pappaya, nie wiem czy isc do lekarza....wodnista kupka moze tez byc jesli bardzo duzo pijesz ale zawsze mozesz isc skontrolowac i bedziesz miec spokojne sumienie
O kurcze, nam też się dzisiaj trafiła wodnista, pierwszy raz. Ale jadłospis cały czas ten sam A wody mało piję.

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy uzywacie sterylizatorow? My zamowilismy teraz jeden do mikrofalowki, bo wczesniej tylko przelewalam butelke i smok wrzatkiem.
Ja gotuję albo po prostu wrzucam do wrzątku. A z tego co wiem to dla noworodka trzeba gotować, a powyżej miesiąca wystarczy wyparzać.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 19:05   #783
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Sheryl, mam nadzieje ze kupka sie poprawi

Joasiu, fajnie Cie widziec
Do obróbki zdjec uzywam photoshopa
Co do ubranek to zgadzam sie ze rozmiar rozmiarowi nie rowny. Dwa body ktore sa na 3 miesiace juz sa Ivusiowi dawno za male.

Mareczek slodziutki
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 21:11   #784
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Joasiu, po Mareczku widać, że to mężczyzna (taki męski )
A jak sprawdza się ta maskotka? Jest nią jakoś szczególnie zainteresowany?
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 08:52   #785
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dziewczyny, co stosowac na odparzona pupke? Macie jakies doswiadczenia?
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 10:21   #786
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

najpierw wklejam dzisiejsze zdjecia Dawidka a pozniej poczytam posty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11111.JPG (97,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22222.JPG (99,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Polarek.JPG (95,2 KB, 26 załadowań)
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 10:42   #787
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy uzywacie sterylizatorow? My zamowilismy teraz jeden do mikrofalowki, bo wczesniej tylko przelewalam butelke i smok wrzatkiem.
nie uzywamy jak podajemy Malemu herbatke koperkowa to tylko przelewamy wrzatkiem

Kasiu buziaki dla Twojej slicznej Majuni z okazji 3 miesiaca

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
a pozatym 27 maja jedziemy do Polski ,tak mysle nad chrzcinami dla malej hmm powiedzcie mi mniej wiecej co trzeba do tego czy sa jakies spotkania wczesniej dla rodzicow bo sie nie orientuje
z tego co wiem to zalezy od kosciola, u nas nie ma czegos takiego, chwile przed Msza idziemy z chrzestnymi do zachrystii......wiecej bede mogla powiedziec 20 kwietnia bo Dawid wtedy bedzie chrzczony

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Laktator fantastyczny. Jestem super zadowolona. W 30 minut sciagnelam 60 ml. Momentami mleko tak sikalo z bylam zaskoczona
super

Cytat:
Napisane przez joasiunial Pokaż wiadomość
Marunio jest przekochany, nie daje mi póki co popalic. Natomiast ja ciąglę siedzę przy Nim, staram się na wszystkie sposoby stymulować Jego słuch. Wczoraj mieliśmy jechać kolejny raz do szpitala na przesiewowe badanie słuchu, ale aparat znów jest zepsuty... No nic, teraz będę czekała na wizytę w Bydgoszczy - temu badaniu będę bardziej ufac.
[...]
Maruś od jakiegoś czasu świadomie uśmiecha się do nas - zamieszczam fotkę I muszę się pochwalić, ze od tego tygodnia przeszliśmy już na pieluszki w rozmiarze 2 Mój chudzielec rośnie raczej wzdłuż niż w szerz, bo ubranek nam ubywa - odłożyłam już nawet niektóre 62, widać rozmiar rozmiarowi nierówny
Załączam kilka fotek dla przypomnienia mojego krasnala
Joasiu w taki razie czekamy na wyniki badan z Bydgoszczy

ja tez odlozylam juz kilka ubranek w rozmiarze 62 jedno ktorego nawet nie zdazyl zalozyc a ktore dostal na wielkanoc od ciotki w rozmiarze 68...

to samo pomyslalam- taki meski ten Mareczek

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co stosowac na odparzona pupke? Macie jakies doswiadczenia?
trzeba duzo wietrzyc, dobry jest podobno Bepanthen...jk to wyglada w praktyce to nie wiem....
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 10:48   #788
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Joasiu, fajnie Cie widziec
Do obróbki zdjec uzywam photoshopa
Co do ubranek to zgadzam sie ze rozmiar rozmiarowi nie rowny. Dwa body ktore sa na 3 miesiace juz sa Ivusiowi dawno za male.

Mareczek slodziutki
Dziękujemy bardzo
Kurcze, nigdy nie bawiłam się photoshopem - chyba muszę zacząc - super efekty wychodzą
A z ubrankami - ja własnie wyjęłam kolejny worek z większymi ubrankami, które dostaliśmy po kuzynach Marka - następuje wymiana mniejszych na większe... Troszkę mi szkoda tych malutkich, bo są takie śliczniusie a tak krótko Maruś je miał na sobie... No nic, Odłoze dla kolejnego szkraba

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Joasiu, po Mareczku widać, że to mężczyzna (taki męski )
A jak sprawdza się ta maskotka? Jest nią jakoś szczególnie zainteresowany?
Hehee wszyscy nam mówią, ze od razu widac po nim, jakiej jest płci
Sheryl. przepraszam Cię bardzo - chyba już wcześniej pytałąs o maskotkę a ja nie odpisałam Wydaje mi się, ze Marek bardzo ją lubi Zresztą jest z nim cały czas w łózeczku i widać, ze jest nia zainteresowany Jak zostawiamy Go na jakiś czas w łózeczku to zawsze patrzy na pandę, kiedy zaczyna marudzić to zazwyczaj przez to, ze przewrócił ją i trzeba poprawić maskotkę - znów jest spokój na jakiś czas
Jestem bardzo zadowolona z zakupu! Teraz jeszcze mogę nią popiszczeć, poszeleścic elementami pandy dla stymulacji słuchu.
A Twój Staś jak reaguje na Waszego kotka??

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co stosowac na odparzona pupke? Macie jakies doswiadczenia?
Oj, ja w tej kwestii sie nie wypowiem, bo jeszcze nie mieliśmy odparzonej pupki - ale moze jakieś kremy z cynkiem??

Midey Dawidek jak zwykle słodziak - nasza gwiazda wątkowa! Super, ze wklejacie tak dużo fotek synka I muszę to napisać - czapka Dawida jest fenomenalna! Strasznie mi się spodobała - jest kupiona czy zrobiona??
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 11:12   #789
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Caly czas uzywalam masci z cynkiem a pozniej z alantolina. Niestety jak Ivus robil czesto te wodniste kupki i mimo ze przewijalam bardzo czesto to pupcia sie troszke zaczerwienila. Dzisiaj nie uzywalam juz nasaczonych chusteczek tylko wode z mydlem pozniej rumianek i wywietrzylam jego pupcie a na koniec posmarowalam sudocremem mam nadzieje ze sie poprawi

Midey, Dawidek ma sliczne spodenki
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:31   #790
inka spinka
Raczkowanie
 
Avatar inka spinka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Inka,kto jak kto ale Ty brzydka, gruba i zaniedbana?????? nigdy w to nie uwierze

byc ucalowana przez takiego Przystojniaczka to zaszczyt



Dzieki ale wiesz przysłowie że szefc bez butów chodzi czesto sie sprawdza)

A Bartunio tez lubi całusy)


rzeczywiscie wielbiciel kapieli ale to dobrze bardzo podoba mi sie czuprynka Bartusia i wiesz co Inka, nie powinnam o tym pisac ale jak sobie pomysle ile przeszliscie z Bartusiem to az sie wierzyc nie chce....taki sliczny i zdrowo wygladajacy Chlopiec


A to ze tak piszesz wcale mnie nie dziwi
(bardzo mi miło) nawet w szpitalu czesto mówili ze nie chce sie wierzyc patrzac na niego ze cos mu dolega,tak zdrowo wyglada.A czuprynke synka uwielbiam niesamowicie,zawsze marzyłam zeby moje dziecko miało po mnie włoski)

Lwica jak zobaczyłam ten lezaczek to tak sie napalilam ze maz namowił chrzetnego(jego brat nim bedzie) na jego zakup jako prezet na chrzciny i juz lezaczek kupiony,zapłacony i bedziemy czekac)

Pappaya na odparzona dupke najlepszy sudocrem! takze na pewno przejdzie) nie smaruj tylko grubej warstwy,wystarczy cieniutka.Bartus w szpitalu mial przez kilka dni delikatnie zaczerwieniona i przeszlo po sudocremie,a uzywalismy alantanu.teraz cely czas mam sudocrem

Joasiu,midey cudnie usmiechnieci ci wasi męzczyzni))

Jupi oby nie było trzeba znow przetykac tych kanalikow trzymam kciuki z całych sił!!

Dziewczyny czy wasze dzieciatka robia nadal tak samo duzo kupek jak na poczatku (tzn po kazdym praktycznie jedzeniu) czy troche mniej? bo mój Bartek jakos ostatnio coraz rzadziej np wczoraj zrobił jedną kupke na dobę...przepraszam nie nazwe to kupką....tylko...hmm...w kazdym razie plecy,body i cała pielucha umazane...) a była to ostatnia z 2, szkoda ze nie był w 3 bo by pleców nie umazał)

Nie wiem czy wszystko napisałam co chciałam bo zawsze mam zaległosci...nie odpisuje od razu i tak to potem jest)
inka spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:37   #791
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez joasiunial Pokaż wiadomość
A Twój Staś jak reaguje na Waszego kotka??
Joasiu, on go nie zauważa Pokazuję mu kota z bliska na wszystkie sposoby a on zawsze skupia wzrok na czymś innym. Natomiast zabawkami się interesuje.
W drugą stronę to samo. Kot ignoruje Stasia i omija go szerokim łukiem. A jak usłyszy płacz to ucieka z pokoju.

Midey, bardzo ładne zdjęcia. Elegancki ten Dawidek.

Inka, lekarze mówią,że kupki mogą być rzadziej; jedna na dobę albo na parę dni i że to wszystko jest w normie. Mój robi raz (czasami dwa) na dzień, ale on jest częściowo na modyfikowanym.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2008-04-11 o 12:46 Powód: kupa
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 13:42   #792
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Pappaya ja odwrotnie niż Inka w szpitalu używali sudocremu, ale Dawid miał nadal czerwoną pupę, a alantan tylko gruuuubo sprawdził się jak Dawid miał tą straszną biegunkę i zero zaczerwienień i odparzeń... musisz sama wypróbować... Każdy Dzidziuś jest inny...
Inka my też zamawiamy...
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 14:11   #793
inka spinka
Raczkowanie
 
Avatar inka spinka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Sheryl ja swojemu tez czasem podaje modyfikowane,jak jest mocno glodny zazwyczaj wieczorem ma wilczy apetyt i po 2 cyckach wsuwa jeszcze butle,no a z tymi kupkami to tak ze 2 dni temu sie zaczelo bo wczesniej robił czesciej,a nawet bardzo czesto

Lwica podejrzewam ze ten lezaczek bedzie super)
inka spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 14:29   #794
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Hania ma antybiotyk((((((((((((( (((((((((((
nie cierpie antybiotykow, jestem duza przeciwniczka i musze podac doktor powiedzial, ze u takich maluszkow szybko przechodzi to na płucka i trzeba podac zła jestem

Pappaya- sudocrem ma dzialanie bardziej profilaktyczne, trzeba mocno i czesto natłuszczac pupcie juz odparzona, a wiec alantan, bepanthen, lub cos podobnego. jak dziecko robi rzadsza kupke to od razu profilaktycznie smaruj sudocremem, bo po rzadszej kupce pupka szybko robi sie czerwona.
jezeli pupka bedzie dlugo czerwona bardzo skuteczna jest masc tormentiol, ale trzeba z nia uwazac, bo zawiera kwas borowy, ktory moze byc szkodliwy.
sterylizatora nie uzywam, odparzam wszystko we wrzatku.

Inka- tak troche na inny temat- dowiadywalam sie o te zabiegi z podczerwienia i one podobna dzialaja troche jak sauna- dzialanie skuteczne od razu ale krotkotrwale... co Ty na to? a raczej Wasze klientki?

acha, jeszcze z Kociulkiem wczoraj smsowalam. u niej niewesolo- Adrianek ciagle ma biegunke i temperature, nikt z przychodni nie chcial przyjechac do nich do domu a jej maz nie dostal wolnego Karolinka na szczescie ok.
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 14:53   #795
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Jupi ja tez jestem przeciwniczka antybiotykow, ale jak trzeba to trzeba najwazniejsze zeby dzieciatko wyzdrowialo. Zdrowka zycze Hanusi
Kociulek, zdrowka zycze Twojemu synkowi Oby jak najszybciej wyzdrowial.

Dziekuje wam za rady co do odparzenia. Smaruje na razie sudocremem. Bede musiala poprosic pediatre aby przypisala mi jakas masc na to paskudztwo jezeli sudocrem nie zadziala.

Inka, ja o kupkach Ivunia pisalam zdaje sie na poprzedniej stronie. Niedawno byly po kazdym karmieniu (albo i czesciej) i bardzo wodniste a teraz juz sa rzadziej i male porcje. Jak dokarmialam zwyklym mlekiem (nie hypoalergicznym) to kupki byly raz na dobe (czasami zdarzylo sie 2 razy).

Dziewczyny ktore dokarmiaja butelka nie przejmujecie sie ze maluszki oducza sie ssania piersi? Ja nie chce aby Ivo sie oduczyl tylko nie wiem co mam w takim ukladzie zrobic. Dokarmiac lyzeczka?
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 15:00   #796
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

dziekujemy za komplementy Joasiu czapeczka jest robiona przez Babcie Ocrushka ja tez ja uwielbiam

Cytat:
Napisane przez inka spinka Pokaż wiadomość
A to ze tak piszesz wcale mnie nie dziwi
(bardzo mi miło) nawet w szpitalu czesto mówili ze nie chce sie wierzyc patrzac na niego ze cos mu dolega,tak zdrowo wyglada.A czuprynke synka uwielbiam niesamowicie,zawsze marzyłam zeby moje dziecko miało po mnie włoski)
wiem co masz na mysli ja odkad zaszlam w ciaze marzylam zeby Dawid wloski odziedziczyl po Tacie

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
Hania ma antybiotyk((((((((((((( (((((((((((
nie cierpie antybiotykow, jestem duza przeciwniczka i musze podac doktor powiedzial, ze u takich maluszkow szybko przechodzi to na płucka i trzeba podac zła jestem [...]

acha, jeszcze z Kociulkiem wczoraj smsowalam. u niej niewesolo- Adrianek ciagle ma biegunke i temperature, nikt z przychodni nie chcial przyjechac do nich do domu a jej maz nie dostal wolnego Karolinka na szczescie ok.
Jupi duzo zdrowka dla Hani, najwazniejsze zeby Jej pomoglo....


a z Kociulkiem faktycznie niewesolo
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 16:25   #797
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny ktore dokarmiaja butelka nie przejmujecie sie ze maluszki oducza sie ssania piersi? Ja nie chce aby Ivo sie oduczyl tylko nie wiem co mam w takim ukladzie zrobic. Dokarmiac lyzeczka?
Ja się nie przejmuję bo i tak podaję mój pokarm butelką. Dla mnie nieważne jaka końcówka; brodawka czy smoczek - aby moje mleczko pił. Do piersi też go przystawiam i wygląda na to, że pamięta jak ssać, ale ile on tego wypija nie wiem, więc zdaję się na butelkę gdzie jest podziałka. Nie wszystkie dzieci się oduczają po smoczku, ale jak nie chcesz go do innego ssania przyzwyczajać to rzeczywiście zaleca się łyżeczkę, chyba jeszcze z tego co pamiętam są specjalne ustniki...?
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 18:52   #798
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cześć Dziewczyny...
Jestem zdołowana. Byłam dziś u pediatry z wynikami badań Emilki. Wieści są bardzo złe - Emi ma bardzo silną anemię
Na dodatek jeśli kłopoty z kupką nie ustąpią (nadal nic!), czeka nas wizyta u gastrologa.
Emilka kończy dziś 2 miesiące a ja nawet nie umiem się cieszyć. Tak bardzo się martwię
Na dodatek ona rzuca się przy piersi (dlaczego?) i nie mogę jej porządnie nakarmić
Sama też muszę sobie zrobić badania, bo jedna z teorii jest taka, że ja mogę mieć anemię.
Następny chory dzieciaczek.... Czy nad naszymi lutowymi maleństwami ciąży jakieś fatum?

Widzę, że z PKO SA nie tylko my mieliśmy przejścia. teraz - jak Midey - mamy konto w mBanku i mam nadzieję, że będziemy zadowoleni.
Joasiu, dobrze Cię widzieć i wiedzieć, że wszystko u Was dobrze.
Nie używam sterylizatora - butelki i wszelkie miarki i łyżeczki na lekarstwa tylko przelewam wrząca wodą.
Uciekam, muszę się zebrać w garść i zmyć rozmazany makijaż bo się poryczałam.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 20:45   #799
mala_majeczka
Raczkowanie
 
Avatar mala_majeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa/Bory Tucholskie
Wiadomości: 206
GG do mala_majeczka
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dobry wieczor Kochane
wpadam tylko na chwilke odemldowac sie i zostawic kilka ostatnich foteczek mojego Bubusia

Maluszek rosnie tak szybko i zmienia sie z dnia na dzien,wiec chce zrobic mozliwie duzo zdjec,zeby te wszystkie zmiany zapamietac

Kubus z kazdym dniem robi sie coraz bardziej pogodnym, pulchniutkim bobaskiem Nawet powolutku zwalczamy te okropne kolki, ktore pojawily sie po 4 tygodniu:/ (doraznie pomaga Plantex ktora pije Kubus i mieta, ktora pije ja litrami)
Martwi mnie jedynie,ze w jego biedym brzusiu musi byc juz ciezko, bo ostatnia kupke zrobil we czwartek , w ubieglym tygodniu
Jednak w czasie wizyty u pediatry Pani Dr powiedziala, ze jezeli brzuszek jest miekki to jest ok:/
No coz...to ona jest lekarzem, a nie ja...
Zastanawiam sie jednak nad kontaktem z innym pediatra.

Poki co uciekam,wykorzystam, ze malutki juz spi i sama pakuje sie pod kolderke

Buziaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brzuszek2.jpg (97,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brzuszek3.jpg (91,1 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg drzemka.jpg (94,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mata.jpg (97,2 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mata2.jpg (261,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg smieszek.jpg (88,9 KB, 8 załadowań)
mala_majeczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 20:49   #800
mala_majeczka
Raczkowanie
 
Avatar mala_majeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa/Bory Tucholskie
Wiadomości: 206
GG do mala_majeczka
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

cd Bubusia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed spacerkiem.jpg (98,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przed spacerkiem2.jpg (105,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spacerek.jpg (87,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spioszek.jpg (82,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spioszek w samochodzie.jpg (89,7 KB, 11 załadowań)
mala_majeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 20:53   #801
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

czesc- wpadłam na chwilke i nawet nie mam siły czytac waszych postów- za co przepraszam...
dzis jeździłam z Bartuniem znów do przychodni- bo strasznie mu "piało piszczało" w piersiach i kaśłał- okazało sie- skierowanie do szpitala-no wiec spakowalam wszystko dla nie i troszke dla siebie, wezwałam moja mamę do dziciaczków i do szpitala- tam przeszedł dokładne badania-dostał ospamox-czyli antybiotyk :-kurcze strasznie wczesnie.... bo początek zapalenia oskrzeli-na szczęscie szybko złapałam i nie trzeba zostawiac w szpitalu- wrócilismy do domciu, ale o tak strasznie kaszle...w przypadku pogorszenia mam bezzwłocznie jechac do szpitala..., dzis mi juz rece wysiadają-oklepywanie na zmiane plecków agaci i Bartunia (pomijając inne obowiązki-dzis w domu totalny chaos)...
trzymajcie kciuki za zdrówko Bartunia

pozdrawiam
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 20:56   #802
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny...
Jestem zdołowana. Byłam dziś u pediatry z wynikami badań Emilki. Wieści są bardzo złe - Emi ma bardzo silną anemię
Na dodatek jeśli kłopoty z kupką nie ustąpią (nadal nic!), czeka nas wizyta u gastrologa.
Emilka kończy dziś 2 miesiące a ja nawet nie umiem się cieszyć. Tak bardzo się martwię
Na dodatek ona rzuca się przy piersi (dlaczego?) i nie mogę jej porządnie nakarmić
Sama też muszę sobie zrobić badania, bo jedna z teorii jest taka, że ja mogę mieć anemię.
Następny chory dzieciaczek.... Czy nad naszymi lutowymi maleństwami ciąży jakieś fatum?
kurcze cofnęłam sie kilka postów wstecz- i widze ze nie tylko z moim Bartkiem kiepsko
Całuski dla Emilki, oby szybko wracała do zdrówka
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 20:59   #803
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
Hania ma antybiotyk((((((((((((( (((((((((((
nie cierpie antybiotykow, jestem duza przeciwniczka i musze podac doktor powiedzial, ze u takich maluszkow szybko przechodzi to na płucka i trzeba podac zła jestem
acha, jeszcze z Kociulkiem wczoraj smsowalam. u niej niewesolo- Adrianek ciagle ma biegunke i temperature, nikt z przychodni nie chcial przyjechac do nich do domu a jej maz nie dostal wolnego Karolinka na szczescie ok.
kurcze- to cos ten tydzień pechowy jest

całuski dla Hani-wiem Jupi co czujesz, ale jesli to ma pomóc naszym dzieciom....

ucałowania dla Kociulka- biedactwo-oby była silna i sie nie załamywała...
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 21:03   #804
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

o jejku same choroby sie czepiaja biednych dzieciaczkow

Elsi,
z calego serca zycze aby Emilka wyzrowiala
Katesio, Bartusiowi rowniez zycze zdrowia

i oby juz wiecej chorob nie bylo
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 21:40   #805
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Ja tylko na chwilę...
Widzę, że nie za wesoło z Waszymi maluszkami.
My też byliśmy dziś z Markiem u lekarza, ale to gwoli wyjaśnienia Jego pochrapywania - bo dla mnie to juz nie było normalne, ale okazało sie, ze jednak jest
Pani doktor zwróciła też uwagę na bladośc Marka, poleciła zrobic morfologię i wyjaśniła również, ze na tym etapie rozwoju bardzo zcęsto maluszki mają anemie - to w nawiązaniu do Emilki Elsi. Chciałam Cię troszkę uspokoić. Ze względu na to, że karmię wyłącznie piersią Pani doktor poleciła mi jeść dużo buraczków, brokułów, na wieczór pomoczyć suszoną morelę w czerwonym winie i powinno być ok. Wiec, Elsi , głowa do góry, na pewno wszystko wkrótce wróci do normy
Pozostałym dzieciaczkom oczywiście również życzę duuuuużo zdrówka i mocno całuję
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 21:56   #806
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Katesia, Jupi, kociulek, elsi-trzymajcie się kochane, dużo siły dla was a dla maluszków duzo zdrówka, smutno czytać takie posty, ale się porobiło.

U nas jutro chrzciny.

Czekamy na dobre wiadomości mamusie. Dobrej nocy dla wszystkich.
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 22:09   #807
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Trzymam kciuki za Emilkę, Hanię, Kubusia i Adrianka.
: kciuki:
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 22:46   #808
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Katesia, Jupi Wielkie kciuki za zdrówko Waszych Maleńst
Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie. Dziękuję Joasiu za informacje Każda rada się liczy.
Ja się martwię przede wszystkim dlatego, że Emilka nie chce jeść. Po przystawieniu do piersi, je max. 5 minut potem zaczyna płakać i krzyczeć. Próbowałam ją nakarmić sztucznym (myślałam, że ze mną czy z moim mlekiem coś nie tak), wypiła 30 ml i to samo. Od południa nie jadła normalnego posiłku. Tak jest od kilku dni. W taki sposób do zdrowia nie wróci I jak na złość przed nami weekend, kłopot z lekarzami...
Nie ma pojęcia co dalej robić. Lekarka kazała odbijać, bo być może bańka powietrza tworzy się jej w brzuszku. Ale to nie pomaga. Przystawiałam ja dziś co godzinę i cały czas to samo. Dietę mam klasyczną, żadnych niezwykłości, które mogłyby tak wpływać.
No i mam pretensję do samej siebie, że zapominałam o braniu witamin i żelaza.
Spokojnej nocy
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 07:25   #809
mala_majeczka
Raczkowanie
 
Avatar mala_majeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa/Bory Tucholskie
Wiadomości: 206
GG do mala_majeczka
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dzien Dobry wszystkim Mamusiom
dopiero teraz mialam chwike czasu, zeby poczytac cos sie dzieje na wateczku i zmartwilam zsie, ze az tyle dzieciaczkow ma problemy
trzymam kciuki za wszystkie dzielne mamusie i wszystkie maluszki
zeby wstretne chorobska i wszelkie dolegliwosci szybko minely!


a u nas zaczyna sie 9 dzien bez kupki...

caluje wszystkich
mala_majeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 07:46   #810
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

to pisałam ok 1 ale wizaz siadł

Jupi, Elsi, Katesia...Kociulek, Ty również - trzymajcie się!! Wasze Pociechy na pewno szybko wyzdrowieją...
Elsi buziaki z okazji 2 m-cy dla Emilci
mój Dawid dzisiaj wszystko sobie poprzestawiał... teraz gada w najlepsze a powinien spać ale to jest pikuś przy Waszych problemach... mam nadzieję, że szybko wszystko wróci do normy!! ja w pon idę z Dawidem również do lekarza... o ile nie będę musiała wzywać jakiegoś na wizytę domową, bo wieczorem mi zakasłał kilka razy... ja na razie to się nie powtórzyło... więc spokojnie czekam...
Dinga mam nadzieję, że chrzciny się udadzą...
no niestety znowu kaszlał... Jupi czy Hania często kasłała?? czy miała gorączkę albo katarek... bo nie wiem czy mam się jeszcze wstrzymać ze wzywaniem lekarza, bo dopiero mieliśmy taką sytuację dwa razy
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.