Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-26, 21:06   #811
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Ewka:D:D Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie poniewaz soczewki mam dobrane w vision express (wychodza b.drogo) i szukajac w necie nigdzie nie ma tej firmy co oni sprzedaja, czy myslicie ze jak wezme te same parametry tylko innej firmy bedzie ok? mam dopasowane soczewki jednodniowe, poniewaz nosze je tylko glownie w week a tak to okulary... gdzie kupujecie swoje soczewki?
Wszystkie soczewki marki VE możesz kupić pod nazwą innej firmy, która je oryginalnie robi. Jeśli masz opakowanie po soczewkach to zobacz nazwę firmy. Ja mam miesięczne toryczne produkowane przez cooper vision dla ve i wiem, że to biofinity toric (te plastikowe opakowania z samymi soczewkami są identyczne, ve zmienia tylko te papierowe pudełka).
Poza tym VE ma też sklep internetowy, gdzie jest 40% taniej niż w salonie i kurier gratis.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:38   #812
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
Wszystkie soczewki marki VE możesz kupić pod nazwą innej firmy, która je oryginalnie robi. Jeśli masz opakowanie po soczewkach to zobacz nazwę firmy. Ja mam miesięczne toryczne produkowane przez cooper vision dla ve i wiem, że to biofinity toric (te plastikowe opakowania z samymi soczewkami są identyczne, ve zmienia tylko te papierowe pudełka).
Poza tym VE ma też sklep internetowy, gdzie jest 40% taniej niż w salonie i kurier gratis.
Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Jeżeli są to normalne soczewki, to możesz kupować na allegro, albo w sklepach internetowych i wychodzi to zdecydowanie taniej.

Jeżeli są to soczewki made by Vision Express: poprawcie mnie jeśli się mylę, ale na przykład iWear Supreme XR to są Biofinity tylko opakowane dla VE w ich pudełka, więc... również można kupować przez internet. Taniej. Tylko trzeba wiedzieć, które to są soczewki w oryginalnych opakowaniach.
a widzicie zawsze można się czegoś dowiedzieć dzięki za info , ja mam iWear DD Basic +

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
na allegro
typowo takich samych nie ma
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 11:57   #813
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy są osoby, które absolutnie nigdy nie będą w stanie założyć soczewek? Ja chyba jestem taką osobą...Wszyscy mówią, że to łatwe, że trochę praktyki i będzie dobrze, ale ja już próbowałam chyba milion razy...Za pierwszym razem spędziłam 1,5 godziny u okulisty, lekarz nie dał mi soczewek do domu więc potem miałam długą przerwę, strasznie się zniechęciłam. Potem za jakiś czas próbowałam u optyka, godzina próbowania i nic, nawet nie nałożyłam na sekundę. Tym razem jednak kupiłam sobie 10 par soczewek jednodniowych i postanowiłam próbować w domu. Zmarnowałam już 3 pary, gdy przy pomocy chłopaka, który też nosi soczewki ,próbowałam je założyć. Teraz próbuję sama, pomyślałam, że może czyjaś obecność mi przeszkadza, ale sama też nie potrafię. Potrafię przytknąć soczewkę do oka, nie zamykam już oka, ale zawsze choćby minimalnie je zmrużę i wtedy soczewka nie jest w 100% na oku. Próbuję i próbuję, ale nic z tego. Denerwuje mnie, że marnuję kolejną parę i nic z tego nie wychodzi Mam zrezygnować czy może jest jakiś magiczny sposób? Nie stać mnie na ciągłe dokupywanie nowych soczewek a potem wyrzucanie ich. Jestem załamana, mam mocną wadę wzroku i okulary nie są wygodne
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 12:03   #814
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

U mnie to był koszmar

Wybałusz oczy i przytrzymaj powiekę, poruszaj gałką nie puszczając powieki. Ja sobie wyobrażałam, że zbliża się do mnie wielki, włochaty pająk - nie dość, że nie mrużyłam oczu, to jeszcze mój mózg nie przejmował się tym, że coś tam wkładam
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 12:09   #815
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

U mnie też ciężko (i nadal czasem mam problem). Pomaga koncentrowanie się tylko i wyłącznie na wybałuszaniu. Nie myślę kompletnie o tym co, jak wkładam (ten ruch został zautomatyzowany po tylu próbach). Czyli celem nie jest założenie soczeki, tylko celem jest nie zamknięcie oka.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 12:42   #816
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mi pomogła zmiana przytrzymywania powieki... Zamiast palcami z boku, to od góry. I też miałam potworne problemy z zakładaniem i zdejmowaniem, ale po jakimś czasie samo przyszło
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 15:10   #817
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

[1=d357993fb563d96255a580a 524765665475ea94f_5ff3ac0 237767;32707727]Czy są osoby, które absolutnie nigdy nie będą w stanie założyć soczewek? Ja chyba jestem taką osobą...Wszyscy mówią, że to łatwe, że trochę praktyki i będzie dobrze, ale ja już próbowałam chyba milion razy...Za pierwszym razem spędziłam 1,5 godziny u okulisty, lekarz nie dał mi soczewek do domu więc potem miałam długą przerwę, strasznie się zniechęciłam. Potem za jakiś czas próbowałam u optyka, godzina próbowania i nic, nawet nie nałożyłam na sekundę. Tym razem jednak kupiłam sobie 10 par soczewek jednodniowych i postanowiłam próbować w domu. Zmarnowałam już 3 pary, gdy przy pomocy chłopaka, który też nosi soczewki ,próbowałam je założyć. Teraz próbuję sama, pomyślałam, że może czyjaś obecność mi przeszkadza, ale sama też nie potrafię. Potrafię przytknąć soczewkę do oka, nie zamykam już oka, ale zawsze choćby minimalnie je zmrużę i wtedy soczewka nie jest w 100% na oku. Próbuję i próbuję, ale nic z tego. Denerwuje mnie, że marnuję kolejną parę i nic z tego nie wychodzi Mam zrezygnować czy może jest jakiś magiczny sposób? Nie stać mnie na ciągłe dokupywanie nowych soczewek a potem wyrzucanie ich. Jestem załamana, mam mocną wadę wzroku i okulary nie są wygodne [/QUOTE]

A okulista Ci założył? Ja miałam podobny problem do Twojego i w gabinecie usłyszałam, że u niektórych jest tak silny odruch zamykania oka, że nie da się założyć soczewek.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 15:35   #818
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Da się go pokonać
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 18:09   #819
kredka20
Raczkowanie
 
Avatar kredka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 305
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cześć Wszystkim! Cieszę się, że trafiłam na ten wątek, bo już od dłuższego czasu czaję się na zakup soczewek, a że dostałam zastrzyk gotówki, to czas najwyższy zamienić zamiary na czyny. Tak więc czy mogłybyście polecić mi salon optyczny/optometryczny w Gdańsku, gdzie mnie zbadają i nauczą zakładać i zdejmować soczewki, w jakiejś niewygórowanej cenie?
Chciałabym też, by polecono mi jakieś konkretne soczewki, myślałam o miesięcznych, nie ukrywam trochę ze względu na koszta. Wiem, że trzeba wtedy bardzo dbać o nie i o higienę, ale myślę, że nie miałabym z tym problemu, bo przejawiam zachowania nieco pedantyczne.
kredka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 20:18   #820
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam serdecznie Chciałam dołączyć , ponieważ od tygodnia jestem w gronie kontaktujących

Od razu mam pytanie, ponieważ jestem nieco zdziwiona. Na wątku wrocławskim ja i druga Wizażanka w tym samym tygodniu poszłyśmy do tego samego salonu Fielmanna (którego bardzo cenię, do tej pory zajmowali się moimi okularami). Tamta Wizażanka przy dobieraniu soczewek (miesięczne) dostała receptę, na kartoniku ma napisane, jaką krzywiznę jej dobrano. Ja uzgodniłam z panią okulistką, że najlepsze dla mnie będą dzienne. Mierzyłam z nią dzienne Dailies. Na koniec wizyty dała mi "paszport" z J&J, powiedziała, że do środka wkłada mi kartonik, gdzie mam napisane, jakie mam nosić> Dała mi paczkę Dailies i paczkę True Eye J&J i powiedziała, żebym w domu sobie sprawdziła, w których mi wygodniej. Zobaczyłam, że na kartoniku mam napisane tylko, ile mam dioptrii. Dwa dni nosiłam Dailies, które z nią przymierzałam, ciągle czułam, że w lewym oku mam ciało obce. Dziś założyłam J&J i wydają mi się idealne, pod względem noszenia, w ogóle ich nie czułam. Jeśli chodzi o rozmiary, to różnica jest minimalna: Dailies ma 8,7 krzywiznę i 14,0 średnicy, J&J 8,5 i 14,2. Czy to normalne, że okulista każe sobie samemu dobrać? A może ta różnica nie ma znaczenia żadnego?
Zdziwiłam się też, bo mam astygmatyzm i myślałam, że będę musiała nosić soczewki toryczne, ale pani doktor powiedziała mi, że musiałaby mi dać z silniejszą mocą, bo nie ma połówek i że sfera tak samo będzie dobra. Czy to prawda?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 20:21   #821
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Imper - mam cylinder 0,75D i też mam zwykłe soczewki Jak często zamierzasz nosić?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 20:38   #822
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Imper - mam cylinder 0,75D i też mam zwykłe soczewki Jak często zamierzasz nosić?
No to mnie pocieszyłaś Ja mam 1,5 i to tylko na jednym oku, ale wydaje mi się, że w soczewkach widzę ok
Nosić będę jakieś 3-4 razy w tygodniu. Lubię swoje okulary, ale jak pada deszcz, czy jest zimno, to wiadomo, niewygodnie. Mam zamiar nosić na zmianę, chociaż nie powiem, noszenie soczewek rozpieszcza, całkiem inny komfort
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 21:00   #823
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

To dość często, warto na kontroli sprawdzić, jak leżą.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 01:29   #824
CzarnaKocurka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaKocurka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik / Katowice
Wiadomości: 611
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Macie może namiary na jakiś sklep internetowy albo aukcje, gdzie można kupić soczewki kolorowe, ale co istotne - z mocą? Przeważnie są to zerówki a ja mam dość dużą wadę (noszę -7.00, -7.50).
CzarnaKocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 01:57   #825
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez CzarnaKocurka Pokaż wiadomość
Macie może namiary na jakiś sklep internetowy albo aukcje, gdzie można kupić soczewki kolorowe, ale co istotne - z mocą? Przeważnie są to zerówki a ja mam dość dużą wadę (noszę -7.00, -7.50).
jakby co to nie polecam kolorowych z mocami:
ACUVUE 2 COLORS - dno, zero efektu, zmarnowane pieniądze
DISCON - takie nienaturalne, że gdziekolwiek nie poszłam to wszędzie byłam obiektem zainteresowania
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 08:29   #826
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez CzarnaKocurka Pokaż wiadomość
Macie może namiary na jakiś sklep internetowy albo aukcje, gdzie można kupić soczewki kolorowe, ale co istotne - z mocą? Przeważnie są to zerówki a ja mam dość dużą wadę (noszę -7.00, -7.50).
A w jakich szukasz, że nie ma mocy?

Jeśli chodzi o aukcje, to zapytanie o moce wysyła się w mailu. Portal wymaga, by każdy produkt, (czyli każda moc) był wystawiony na odrębnej aukcji. Wystawcy podając moc 0 zabezpieczają się przed niepotrzebnym wystawianiem produktów, które nie zejdą.
Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
jakby co to nie polecam kolorowych z mocami:
ACUVUE 2 COLORS - dno, zero efektu, zmarnowane pieniądze
DISCON - takie nienaturalne, że gdziekolwiek nie poszłam to wszędzie byłam obiektem zainteresowania
A to już kwestia indywidualna, zapraszam na wątek poświęcony tylko soczewkom kolorowym - jest tam mnóstwo zdjęć!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 14:12   #827
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Lekarz też mi nie założył, tak jak pisałam, siedziałam u okulistki 1,5 ha i nic. Za kolejnym razem byłam u optyka i pani z obsługi mnie uczyła, jak zakładać, ale też bez efektu. Potem dłuugo próbowałam w domu, osiągnęłam tyle, że jestem w stanie przyłożyć soczewkę do oka bez zamykania oka, ale i tak minimalnie oczy zmrużę, czy chociażby ruszę gałką oczną, co prowadzi do tego, że soczewka nie przykleja się w 100% do oka, tylko zostaje mi na palcu, albo od razu wypada. Będę próbować, ale za każdym razem jest tak samo, i tylko marnuję kolejne pary soczewek (kupiłam sobie 2 opakowania 1-dniowych)....
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 14:14   #828
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

spróbuj skupić się na wybałuszaniu oczu

na soczewkę możesz położyć kropelkę płynu, ale tak, by nie zmoczyć dodatkowo palca, bo będzie się do niego kleiła
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:07   #829
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Powoli zaczynam zauważać, w czym jest problem...Otóż, przy zakładaniu soczewek, nawet jeśli nie zamknę oczu, to nie jestem w stanie patrzeć wprost na paluch, który muszę sobie wsadzić do oka Automatycznie patrzę w bok i wtedy, nawet jeśli nie mrugnę i dokładnie przytknę soczewkę do oka, to ona tam nie zostanie, w końcu musi znajdować się w odpowiednim miejscu, na źrenicy. A ja niestety nie jestem w stanie opanować tego odruchu - po prostu nie potrafię spokojnie gapić się na coś, co zbliża się do mojego oka. Odruch samozachowawczy?
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 17:21   #830
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

[1=d357993fb563d96255a580a 524765665475ea94f_5ff3ac0 237767;32925399]Powoli zaczynam zauważać, w czym jest problem...Otóż, przy zakładaniu soczewek, nawet jeśli nie zamknę oczu, to nie jestem w stanie patrzeć wprost na paluch, który muszę sobie wsadzić do oka Automatycznie patrzę w bok i wtedy, nawet jeśli nie mrugnę i dokładnie przytknę soczewkę do oka, to ona tam nie zostanie, w końcu musi znajdować się w odpowiednim miejscu, na źrenicy. A ja niestety nie jestem w stanie opanować tego odruchu - po prostu nie potrafię spokojnie gapić się na coś, co zbliża się do mojego oka. Odruch samozachowawczy? [/QUOTE]


Spróbuj nie patrzeć się na palec, ale prosto przed siebie ( centralnie w lustro) i nie myśl o tym że zakładasz soczewki.

Ja najpierw aby panować mruganie i zamykanie ćwiczyłam "na sucho" bez soczewek, dotykałam opuszkiem palca oka - i pomogło.
Wtedy można się psychicznie oswoić z tą czynnością.

Teraz zakładanie soczewek to rutyna, ale początki są trudne...
Powodzenia!
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:50   #831
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

patrz przed siebie przy zakładaniu soczewki - jak patrzysz w dół to potem trudniej założyć soczewkę, bo masz niżej źrenicę...

pierwszy raz zdarzyło mi się wyciągnąć z opakowania soczewkę odwróconą na lewą stronę... i się dziwiłam, dlaczego mnie ciągle coś uwiera
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:58   #832
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja zaczynam mieć problem ze zdjęciem lewej soczewki Wszystko przez za "długie" paznkocie... Chyba będę musiała spiłować, bo dzisiaj męczyłam się z 5 minut nad zdjęciem
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 18:49   #833
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A mi ostatnio prawa soczewka wypadła, czego nie zauważyłam Bolała mnie strasznie głowa, podejrzewałam, że coś jest nie tak, ale nie wpadłam, że nie mam soczewki.
Potem przy ściąganiu wsadziłam sobie paluch do oka, żeby ją przesunąć na dół (tak mi łatwiej ściągać), ale że jej nie było, to się dziubnęłam, aż mi naczyńko pękło. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że okulistka źle mi te soczewki dobrała i jednak powinnam mieć toryczne, skoro nie czuję różnicy między okiem w soczewce, a bez.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 20:33   #834
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam wszystkich
zamawiam soczewki dla syna i mam dylemat . W większości internetowych sklepów Acuve oasys astigmatism na opakowaniu ma w lewym rogu na niebieskim tle napis NEW w raju soczewek znalazłam te soczewki w atrakcyjniejszej cenie lecz na opakowaniu nie ma napisu NEW . Co o tym myśleć ? Czy to jest jakiś wcześniejszy wypust czy wręcz przeciwnie nowy i już nie traktowany jako nowość . Bardzo proszę o podpowiedź .
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 13:49   #835
kingusia888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 64
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, czy to jest mozliwe, ze w salonie optycznym place 40zl za 2 sztuki a na all jest 6 sztuk za 60zl ?
kingusia888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 13:58   #836
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Tak. Właściciel salonu opłaca lokal, sprzedawców, optyków, lekarzy itp. a zasięg ma lokalny, zaś magazyn sklepu internetowego może mieścić się w garażu i wysyłać paczki na cały świat.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 21:13   #837
Sony84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam serdecznie.

Może i ten portal nie jest dedykowany specjalnie dla mnie ale temat "soczewek" to już raczej kategoria unisex

Przejrzałem sporo stron ale tylko w II i III wątku o soczewkach.
Laikiem w tej kwestii nie jestem, ale zbieram doświadczenie
Soczewki noszę od lipca 2011 więc już jako takie rozeznanie posiadam...

Okulary noszę właściwie od podstawówki, wada jaką mam czyli krótkowzroczność utrzymuje się na tym samym poziomie już chyba 10 lat, a może i lepiej. Tak więc mogę odetchnąć i mieć nadzieję, że tak pozostanie.
Tak się składa, że wada jest identyczna w obu oczach więc przy zakupach soczewek porfel może odetchnąć z ulgą...

Wieć tak. Po soczewki w zeszłym roku udałem się do Vision Express (Warszawa).
Badanie było za 1 zł, płaciłem tylko za soczewki.
Od początku chciałem nosić miesięczne więc zostały mi dopasowane konkretnie te:
iWear XR Supreme (BC 8.6 / DIA 14.0) - "sferyczne".
Do nich dostałem gratis mały płyn 120 ml iWear All-in-1 Supreme+, i pojemniczek.

Od 1 marca tego roku noszę AirOptix Aqua (BC 8.6 / DIA 14.2).
Miałem troche obawy czy będę mógł nosić o troche innym parametrze ale są minimalnie większe jeśli chodzi o średnicę więc jest ok.
Oczywiście oglądał mnie okulista w innym zakładzie.
Hmm, no i coś czuję, że oczy mniej mi się męczyły w iWear'ach

Pewnie potem będę testować inne - już mam na oku na szkla.com takie oto soczewki:
1) PureVision - miesięczne/sferyczne/8.6/14.0
2) FitView Monthly - miesięczne/sferyczne/8.6/14.0

Ale nie będę za każdym razem latać po okulistach, bo wychodzę z założenia, że jeśli parametry soczewek mam ustalone na takim poziomie to "muszą" pasować i innej opcji nie ma.

Pewnie zostanę tu na dłużej (na tym forum) bo widzę, że sporo tutaj specjalistów w tej dziedzinie
A i jeszcze jedno... niech mi ktoś poleci jakieś sklepy ale wyłącznie z Warszawy, które specjalizują się w temacie soczewek itp.
I czy są wiarygodne sklepy internetowe (nie allegro) z możliwym odbiorem osobistym w Warszawie... tak jak np. szkla.com
Sony84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:52   #838
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nie masz niestety racji, nie możesz testować soczewek w oparciu o własne widzimisię. Soczewki o identycznych parametrach mogą inaczej zachowywać się na oku, bo cechuje je różny materiał, sztywność, uwodnienie, kształt brzegów...

Soczewki, które wcześniej nosiłeś, to Biofinity firmy Cooper Vision, sprzedawane pod marką Vision Express. To bardzo dobre, nowoczesne soczewki, więc jeśli Ci pasowały, znajdź sklep internetowy, w którym są tańsze niż w salonie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 13:12   #839
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Do dziewczyn z Krk: korzystała któraś z usług MiB Optic ? jest tam jakiś profesjonalny lekarz?
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 17:12   #840
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dopiero co kupilam soczewki wiec prosze mi wybaczyc pytanie ..

Mam soczewki Acuvue Trueeye - na obu oczach mam ta sama wade.. Ale teraz zaczelam sie zastanawiac czy to jest jakos zaznaczone ktora soczewka na ktore oko czy to obojetne? A moze jest tak, ze 1 z lewej to na lewe oko a ta z prawej na prawe ?
Ale skoro jest 5 na pasku to chyba obojetne?


--
Wole sie upewnic
----
I jeszcze o jedna rzecz bym zapytala ) Dostalam soczewki -2. Ale teraz jak patrze to wyszedl mi astygmatyzm -0,25.
Niby mialam chyba robione sprawdzanie go (tj. taki rysunek z kreskami - pytala sie mnie okulistka czy sa w rownej odleglosci - mnie sie wydawalo, ze tak - ale bardzo sie upewniala... + czy krzyzyk jest w srodku kola - dla mnie nigdy nie byl ) )
Probowala mi tez szkla, w ktorych widzialam podwojnie...

Czy jezeli mam soczewki zwykle i widze w nich bardzo ostro to moga mi sie zepsuc oczy przez to ze mam astygmatyzm i go nie koryguje?

Edytowane przez exoexo
Czas edycji: 2012-03-31 o 17:19
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.