maseczka Henna Treatment WAX -wątek zbiorczy - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Według waszego doświadczenia, odżywka WAX zadziałała na porost włosów??
nie 166 30,35%
tak 381 69,65%
Głosujący: 547. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-24, 09:23   #811
krepa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 854
GG do krepa
Dot.: Henna Treatment Wax

Ja widziałam takie na allegro. Podaje linki:
http://www.allegro.pl/item169460209_...250_super.html
http://www.allegro.pl/item168814927_...otica_wax.html
http://www.allegro.pl/item168962460_...otica_wax.html
__________________

krepa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 09:25   #812
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Henna Treatment Wax


ja mysle ze bardziej oplaca sie kupic w aptece ,obejdzie sie bez kosztu przesylki
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 10:09   #813
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: henna treatment wax

Dziewczyny ile płacicie za waxa i za jaką pojemność?
Bo wydaje mi się, że w mojej aptece zdzierają...
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 11:51   #814
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile płacicie za waxa i za jaką pojemność?
Bo wydaje mi się, że w mojej aptece zdzierają...
480 gram - 23.34zl w cefarmie
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 13:04   #815
Justynka1710
Zakorzenienie
 
Avatar Justynka1710
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Z domu :)
Wiadomości: 4 702
Dot.: henna treatment wax

A mi się wczoraj skończył wax
efekty?? o tak, włosy po nalozeniu są super, i widocznie "odżyły"
Miałam wax dla blondynek, lecz teraz chce kupić dla brunetek.
Czemu??
Bo chce wrócić do swojego brązu, a Wax dla blondynek dodatkowo rozjaśnia.
hmm..jak myslicie??
Bo Wax dla blondynek i tern drugi chyba nie różnią się składem??
Raczej dla blondi ma jakiś składnik rozjaśniający??
__________________
And I remember all those crazy things you said
You left them running through my head
You're always there
You're everywhere
But right now I wish you were here...
Justynka1710 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 13:21   #816
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez Glamour_girl Pokaż wiadomość
na mnie chyba nie dziala, po splukaniu waxa mam okropne siano musze nakladac pozniej mase innych odzywek moze dlatego ze mam bardzo zniszczene wlosy - rozjasniane czy to normalne czy przestac go uzywac??
Cytat:
Napisane przez malapaula Pokaż wiadomość
czyzbym miala taki sam problem? tez po waxie mam sianko małe (też mam rozjaśniane włosy) i musze stosowac jedwab żeby się lepiej rozczesywały i były miększe... ale na efekty może trzeba cierpliwie pozekac? nie nie napewno sie nie poddam bede uparcie dążyć aż zobacze że włosy mam po kolana :P
ja miałam dokładne tak samo, dopiero jak zużyłam prawie całe opakowanie, to włosy zrobiły sie normalne na początku nawet nie mogłam włożyć we włosy grzebienia jak były mokre, a teraz jest ok widzę znaczną poprawę
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 13:26   #817
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: henna treatment wax

Dziewczyny po jakim czasie dziala wax?Bo uzylam 2 razy dosc dlugo trzymalam i wlosy sa tylko bardziej miekkie.Kiedy efekt bedzie idealny i sie wzmocnia?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 16:32   #818
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: henna treatment wax

Myślę że po zużyciu jednego małego opakowania można dopiero mówić o efektach
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 18:12   #819
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: henna treatment wax

kochane macie racje wyrastaja nowe wloski sama tego nie zauwazylam ale dopiero jak mame poprosilam aby sprawdzila to powiedziala ze mam takie krociutkie wloski suuuper
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 19:13   #820
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez sloneckoo Pokaż wiadomość
kochane macie racje wyrastaja nowe wloski sama tego nie zauwazylam ale dopiero jak mame poprosilam aby sprawdzila to powiedziala ze mam takie krociutkie wloski suuuper
no widzisz i czego bylo lamentowac?
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 20:05   #821
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: henna treatment wax

Dziś zużyłam opakowanie waxa. Muszę czym prędzej kupic kolejne. Więc jeśli chodzi o efekty to:
*mam króciotkie włoski (w zasadzie to już są calkiem dugie i tak mi nie sterczą)
*włosy są miękkie i lsniące

niestety nie zauważyłam przyspieszonego porostu A szkoda...
No ale wax jest tak super ze na pewno bede go uzywac
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-08, 08:06   #822
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: henna treatment wax

a jak wax dziala na lekko falowane wlosy? generalnie podkrecaja mi sie najbardziej na koncach i boje sie, ze po uzyciu waxa stana sie one bardziej proste.
co sadzice?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 08:27   #823
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: henna treatment wax

Ja mam falowane włosy. Po waxie mi się nie prostują.
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 10:25   #824
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: henna treatment wax

mi (niestety) tez sie nie prostuja zuzylam juz 1 opakowanie waxa (srednie) i teraz zakupilam sobie duze. swietny kosmetyk tylko ze wloski sie po nim przetluszczaja, wiec po zmyciu myje szamponem grzywke, a reszte zostawiam (tkai patent )



aaa i widze po grzywce, ze szybciej mi rosna. kiedys scinalam grzywke co 1,5 - 2 mies, teraz juz po 3 tyg od sciecia nachodzi mi na oczy w sumie cieszesie, bo chcialam ja zapuscic.mam nadzieje, ze to nie tylko grzywka tak szybko rosnie
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 16:43   #825
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: henna treatment wax

eh, to wax chyba nie dla mnie.. wlosy i tak szybko mi sie przetluszczaja
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 22:10   #826
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: henna treatment wax

uzyłam dzis pierwszy raz Waxa dla brunetek i jestem zachwycona
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 07:43   #827
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Dziewczyny czy ktoras probowala nowego waxa firmy L'Biotica?
Czy mogłybyscie podać pełny skład tych dwoch firm?
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 18:40   #828
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: henna treatment wax

Kupilam ostatnio waxa zmotywowana wspaniałymi opiniami wizażanek po pierwszym uzyciu jestem zachwycona włoski mięciutkie takie poddatne no i połysk
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 09:35   #829
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez Enaffi Pokaż wiadomość
Kupilam ostatnio waxa zmotywowana wspaniałymi opiniami wizażanek po pierwszym uzyciu jestem zachwycona włoski mięciutkie takie poddatne no i połysk
a nie wypadla ci przy tym duza ilosc wlosow?
eh, dziewczyny! ja niedlugo wylysieje juz calkiem! dlatego nie wiem, czy probowac z tym waxem..
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-10, 10:46   #830
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

To ja dla miłośniczek waxu polecę inną maseczkę też na bazie henny(lawsonia inermis).Maseczka intensywnie nawilżająca.
Uważam ją za najlepszą jaką do tej pory używałam , niesamowicie nawilża włosy. Właściwie dopiero teraz wiem co to znaczy nawilżone włosy.
Ta maseczka to options essence (inni kojarza jaką osmo essence).
Zawiera ona sea extract and henna mask . Na korzysc tej maski przemawia to , że nie zawiera tyle parabenów co popularny wax .
Podam pełny skład oraz opis po angielsku ( bo po polsku oczywiscie było zupełnie inne przetłumaczenie , jak zwykle )

sea extract and henna mask has been developed to help restore elasticity smooth and treat damaged hair and provide incredible shine and body.Apply from roots to ends , leave for 3-5 minutes . Added heat will increase condition by steamer or heat lamp. For intensive treatment allow an extra 10 minutes before rinsing with warm water.
skład:
aqua, ceteryl alcohol, cetrimonium chloride , paraffinum liquidum (mineral oil) , petrolatum, lanolin alcohol, parfum, lawsonia inermis(henna extract), fucus vesiculosus(bladderwrack) , laminaria digitata (sea kelp), panthenol, hydrolyzed soy protein , 2-bromo-2-nitropropane-1, 3 diol, magnesium chloride , magnesium nitrate, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, cl ?9140, cl 42090.

Maska pachnie jak krem do golenia dla facetów gillette, bardzo męsko . Po splukaniu nie czuję zapachu. dostępna w polsce.Trzeba ja wsmarowac w skóre głowy i włosy jak wax.(od korzeni az po same konce ). Trzeba ją bardzo dobrze spłukać.
Z tej serii jest jeszcze maseczka silnie regenerująca , ale raczej nie zawiera henny (pachnie pieknie kokosem).
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 11:50   #831
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: henna treatment wax

gdzie mozna kupic ta maske i ile kosztuje? w aptece czy w drogerii?
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 12:30   #832
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: henna treatment wax

No właśnie, napisz gdzie można kupić?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 12:41   #833
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: henna treatment wax

podpinam sie pod pytanie poprzedniczek
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 17:16   #834
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

No nareszcie mogę odpisać , ostatnio coś się z forum dzieje.
Maseczkę kupowałam tutaj , ale można ją tez kupić na allegro i w innych sklepach internetowych.
http://sklepfryzjerski.pl/sklep/prod...roducts_id=364
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 19:22   #835
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Dziewczyny a Was nie przerażają te substancje chemiczne a szczególnie parabeny zawarte w waxie?
Pozwole sobie tutaj wrzucic składy henna wax, L'Botica wax oraz tej maski którą ja dzisiaj podałam ossmo essence.

wax

Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015

wax L'Botica
aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcochol (AND) ceteareth -20, cetrimonium chloride, prunus amygdalus dulci (sweet almond) oil, acetylated lanolin, lawsonia inermis extract, citrus aurantifolia extract, mel (honey) extract, methylparaben, propylparaben, parfum, C I, 19140, linalool, hexyl cinnamal, benzyl, alcohol and methylchloroisothiazolino ne and methylisothiazolinone, citric acid
osmo essence
aqua, ceteryl alcohol, cetrimonium chloride , paraffinum liquidum (mineral oil) , petrolatum, lanolin alcohol, parfum, lawsonia inermis(henna extract), fucus vesiculosus(bladderwrack) , laminaria digitata (sea kelp), panthenol, hydrolyzed soy protein , 2-bromo-2-nitropropane-1, 3 diol, magnesium chloride , magnesium nitrate, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, cl 19140, cl 42090.

Najmniej agresywny skład ma osmo essence , ale tez zawiera konserwanty.
Ale szczerze powiedziawszy to ja jestem przerażona składem waxa , nie dość ze zawiera chemiczne konserwanty(Methylchloroi sothiazolinone, Methylisothiazolinone,) to jeszcze ma w składzie 2 parabeny (metyl paraben i propyl paraben ), które są uważane za bardzo szkodliwe substancje chemiczne a najgorsze jest to , ze one kumulują się w skórze i węzłach chłonnych nie mówiąc już o tym , ze uszkadzają narządy wewnętrzne.
Te wszystkie Cl to barwniki
Citric Acid- kwas cytrynowy
Na niebiesko pozaznaczałam wszystkie szkodliwe substancje i bardzo szkodliwe i jak widac wax składa się z niebezpiecznych substancji chemicznych , podejrzewam ze tej henny (lawsonia) , jest tyle co kot napłakał.
I tak się zastanawiam czy ta maseczka przypadkiem nie szkodzi bardziej niż pomaga .
Większość dziewczyn trzyma tą maseczkę dłużej niż jest zalecane , do tego w cieple i częściej ją stosuje niż 4-5 dni.
A może te nadmierne wypadanie wlosów po waxie u dziewczyn to z powodu tej duzej ilosci chemii ,która wcierana jest w skórę glowy.?
Moze warto zasięgnąć opini toksykologa w sprawie tej maseczki .Myślę , że o parabenach miałby dużo do powiedzenia.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 21:30   #836
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: henna treatment wax

Agaaa-a coś bardzo i często odradzasz waxa, a zachwalasz tą drugą odzywkę
Ja się nie znam na chemii i nic nie rozumiem z tak napisanego składu, ale skoro wax jest sprzedawany w aptekach, to nie może być szkodliwy dla zdrowia
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 21:35   #837
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: henna treatment wax

magrest ale to fakt,ze wax ma strasznie duzo chemii w sobie ale i tak go lubie
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 22:17   #838
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Agaaa-a coś bardzo i często odradzasz waxa, a zachwalasz tą drugą odzywkę
Ja się nie znam na chemii i nic nie rozumiem z tak napisanego składu, ale skoro wax jest sprzedawany w aptekach, to nie może być szkodliwy dla zdrowia
magrest gwarantuje Ci , że nie mam w tym żadnego interesu. Poza tym zachwaliłam tą odżywkę raz właśnie w tym wątku i już więcej zachwalać nie będę. .
Podałam ją właściwie jako ciekawostę i z dobrego serca dla dziewczyn , które używają henny , bo ta odżywka ją po prostu zawiera , a przy okazji nie zawiera tej ciężkiej chemii co wax .
O to tyle , mogę równie dobrze polecić inne odżywki , które henny nie zawierają , ale nie jest to tematem tego wątku.
magrest ja nie odradzam waxa , tylko dziwi mnie ,że na opakowaniu jest napisane , żeby wcierać tą chemię w skórę głowy i zostawiac na tak długo .
Inne odżywki też zawierają paraben np. renne blanche , ale ją na głowie trzyma się 4 minuty a nie 30 minut,
sklepowe odzywki też zawierają konserwanty , ale je trzyma się jeszcze krócej bo ok 2 minut.
A tak swoją drogą , jest to dla mnie zastanawiające , że jest ona sprzedawana w aptekach i polecana dla osób po chemioterapi przy takim składzie
I naprawdę nikomu nie odradzam waxa ani nie polecam na siłę innych maseczek.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 22:27   #839
patrycja1801
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 345
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Dziewczyny a Was nie przerażają te substancje chemiczne a szczególnie parabeny zawarte w waxie?
Pozwole sobie tutaj wrzucic składy henna wax, L'Botica wax oraz tej maski którą ja dzisiaj podałam ossmo essence.

wax
Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015

wax L'Botica
aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcochol (AND) ceteareth -20, cetrimonium chloride, prunus amygdalus dulci (sweet almond) oil, acetylated lanolin, lawsonia inermis extract, citrus aurantifolia extract, mel (honey) extract, methylparaben, propylparaben, parfum, C I, 19140, linalool, hexyl cinnamal, benzyl, alcohol and methylchloroisothiazolino ne and methylisothiazolinone, citric acid
osmo essence
aqua, ceteryl alcohol, cetrimonium chloride , paraffinum liquidum (mineral oil) , petrolatum, lanolin alcohol, parfum, lawsonia inermis(henna extract), fucus vesiculosus(bladderwrack) , laminaria digitata (sea kelp), panthenol, hydrolyzed soy protein , 2-bromo-2-nitropropane-1, 3 diol, magnesium chloride , magnesium nitrate, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, cl 19140, cl 42090.

Najmniej agresywny skład ma osmo essence , ale tez zawiera konserwanty.
Ale szczerze powiedziawszy to ja jestem przerażona składem waxa , nie dość ze zawiera chemiczne konserwanty(Methylchloroi sothiazolinone, Methylisothiazolinone,) to jeszcze ma w składzie 2 parabeny (metyl paraben i propyl paraben ), które są uważane za bardzo szkodliwe substancje chemiczne a najgorsze jest to , ze one kumulują się w skórze i węzłach chłonnych nie mówiąc już o tym , ze uszkadzają narządy wewnętrzne.
Te wszystkie Cl to barwniki
Citric Acid- kwas cytrynowy
Na niebiesko pozaznaczałam wszystkie szkodliwe substancje i bardzo szkodliwe i jak widac wax składa się z niebezpiecznych substancji chemicznych , podejrzewam ze tej henny (lawsonia) , jest tyle co kot napłakał.
I tak się zastanawiam czy ta maseczka przypadkiem nie szkodzi bardziej niż pomaga .
Większość dziewczyn trzyma tą maseczkę dłużej niż jest zalecane , do tego w cieple i częściej ją stosuje niż 4-5 dni.
A może te nadmierne wypadanie wlosów po waxie u dziewczyn to z powodu tej duzej ilosci chemii ,która wcierana jest w skórę glowy.?
Moze warto zasięgnąć opini toksykologa w sprawie tej maseczki .Myślę , że o parabenach miałby dużo do powiedzenia.
Już chciałam kupować Wax po tych wszystkich pochlebnych opiniach, ale teraz się przeraziłam i już nie wiem co mam robić
patrycja1801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 09:36   #840
pati23
Raczkowanie
 
Avatar pati23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 375
Dot.: henna treatment wax

Cześć dziewczyny ja też używam Waxa. Poleciła mi go dermatolog na wypadanie włosków i mi je curatowałi. Używałam go 3 miesiące i nie dość że powstrzymał wypadanie, to jeszcze znacznie poprawił kondycje włosów i bardzo duzo nowych włosków zaczęło mi wyrastać. Po 2 miesiącach przerwy znowu do niego wróciłam bo po sesji znowu włoski zaczęły mi lecieć i teraz czekam na efekty.
Co do tej chemii to jest to trochę przerażające no ale skoro na mnie działa to nie mam wyjścia i musze go stosować. Najbardziej dziwi mnie tylko obecność SLS-a bo przecież on występuje najczęściej w szamponach i żelach a nie w odżywkach i maseczkach.
pati23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.