Niemcy II :) - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 15:48   #841
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Niestety nie...

kareniena a czemu nie? jak ja wyszlam za maz, to chlop dzwonik do ambasady w Berlinie( w Köln nikt nie odbieral) wypytal sie co i jak i po kilku dniach przyszly papiery do wypelnienia, cennik i co trzeba jeszcze dolozyc ( wiesz zdjecie itp) i trzeba bylo odeslac spowrotem. Nie skorzystalam z tej obcji, bo drozej bylo niz jak bym pojechala do Pl i tam zalatwila sprawe. I tak tez zrobilismy, po pol roku jechalismy do Pl i tam zlozylam papiery zaplacilam, a po 3 m-cach znow ejchalam do Pl to odebralam
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 15:52   #842
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
kareniena a czemu nie? jak ja wyszlam za maz, to chlop dzwonik do ambasady w Berlinie( w Köln nikt nie odbieral) wypytal sie co i jak i po kilku dniach przyszly papiery do wypelnienia, cennik i co trzeba jeszcze dolozyc ( wiesz zdjecie itp) i trzeba bylo odeslac spowrotem. Nie skorzystalam z tej obcji, bo drozej bylo niz jak bym pojechala do Pl i tam zalatwila sprawe. I tak tez zrobilismy, po pol roku jechalismy do Pl i tam zlozylam papiery zaplacilam, a po 3 m-cach znow ejchalam do Pl to odebralam
Moni, paszport dla dziecka to co innego, obydwoje rodzice muszą podpisać papiery w obecności urzędnika. Można wysłać papiery ale muszą być podpisane w obecności notariusza (co tez kosztuje i czas i pieniądze).

A poza tym Portugalia ma może jakies swoje przepisy dodatkowe.

I chciałam podziekować Andre za życzenia Śliczny jest
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2010-03-08 o 16:19
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 08:32   #843
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
kareniena a czemu nie? jak ja wyszlam za maz, to chlop dzwonik do ambasady w Berlinie( w Köln nikt nie odbieral) wypytal sie co i jak i po kilku dniach przyszly papiery do wypelnienia, cennik i co trzeba jeszcze dolozyc ( wiesz zdjecie itp) i trzeba bylo odeslac spowrotem. Nie skorzystalam z tej obcji, bo drozej bylo niz jak bym pojechala do Pl i tam zalatwila sprawe. I tak tez zrobilismy, po pol roku jechalismy do Pl i tam zlozylam papiery zaplacilam, a po 3 m-cach znow ejchalam do Pl to odebralam
Moze w Pl tak by sie dalo, ale w portugalskim konsulacie nie...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
I chciałam podziekować Andre za życzenia Śliczny jest
Prosze bardzo i dziekujemy
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2010-03-09 o 08:42
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 09:00   #844
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Uff no to dobrze ze moje dziecie ma poki co tylko niemieckie obywatelstwo, bo tez nie musielismy oboje sie stawic przed urzednikiem. Maz przyniosl papiery i ja w domu podpisalam, nie musialam z nim do biura jechac.
Ehhhh jak ja nie lubie takiego utrudniania zycia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 10:24   #845
Kasiek z flakonami
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek z flakonami
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Niemcy II :)

Oj, cos ciezko z tym spotkaniem
Kazdej pasuje inny dzien

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Nie wiem czy to wypada na necie pytac ale jestem ciekawa jak sobie radzicie zawodowo.
Czy bylo wam trudno znalezc prace, jaka macie, czy jestescie z niej zadowolone...itd. itp.
Kasiek z flakonami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 11:23   #846
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Kasiek z flakonami Pokaż wiadomość

Nie wiem czy to wypada na necie pytac ale jestem ciekawa jak sobie radzicie zawodowo.
Czy bylo wam trudno znalezc prace, jaka macie, czy jestescie z niej zadowolone...itd. itp.
czemu nie wypada ...

ja w pl pracowalam w biurze... tony papierow i nuda ... nigdy wiecej brrr... tu przez jakis czas nie wiedzialam co chce robic az zdecydowalam sie powiedzmy ogolnie na pielegniarstwo... jako obcorkajowcowi (jezyk na poczatku i wiek) trudno bylo mi dostac Ausbildungsplatz... "panstwowe" szkoly od razu mi odeslaly papiery... w prywatnej nie bylo problemu z miejscem w szkole ale znalezenie praktyki tez nie bylo proste... i juz praktycznie zwatpilam czy dostane jakiekolwiek miejsce... ale pomogla mi dyrektora ze szkoly i tak sie udalo... po trzech latach zdalam panstwowe egzaminy i teraz mam dwa zawody ... pracuje w czerwonym krzyzu w Amulatne Krankenpflege i jestem bardzo zadowolona ... to jeden z nielicznych zawodow gdzie nie ma bezrobocia a wrecz przeciwnie... ofert jest pelno... tylko czasami nie tak latwo trafic na dobrego pracodawce bo jak wiadomo prywatne firmy ... mi sie udalo... i choc nie powiem ta zima dala mi sie we znaki to pozostane tu gdzie jestem ...

ogolnie bez problemu moglabym znalezc prace w Austrii albo Szwajcarii... wiec moge powiedziec, ze mozliwosci jest sporo choc nie kazdy potrafi w tym zawodzie pracowac...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 13:00   #847
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
czemu nie wypada ...

ja w pl pracowalam w biurze... tony papierow i nuda ... nigdy wiecej brrr... tu przez jakis czas nie wiedzialam co chce robic az zdecydowalam sie powiedzmy ogolnie na pielegniarstwo... jako obcorkajowcowi (jezyk na poczatku i wiek) trudno bylo mi dostac Ausbildungsplatz... "panstwowe" szkoly od razu mi odeslaly papiery... w prywatnej nie bylo problemu z miejscem w szkole ale znalezenie praktyki tez nie bylo proste... i juz praktycznie zwatpilam czy dostane jakiekolwiek miejsce... ale pomogla mi dyrektora ze szkoly i tak sie udalo... po trzech latach zdalam panstwowe egzaminy i teraz mam dwa zawody ... pracuje w czerwonym krzyzu w Amulatne Krankenpflege i jestem bardzo zadowolona ... to jeden z nielicznych zawodow gdzie nie ma bezrobocia a wrecz przeciwnie... ofert jest pelno... tylko czasami nie tak latwo trafic na dobrego pracodawce bo jak wiadomo prywatne firmy ... mi sie udalo... i choc nie powiem ta zima dala mi sie we znaki to pozostane tu gdzie jestem ...

ogolnie bez problemu moglabym znalezc prace w Austrii albo Szwajcarii... wiec moge powiedziec, ze mozliwosci jest sporo choc nie kazdy potrafi w tym zawodzie pracowac...
Wow, super desti, gratuluje Fajnie sie ustawilas Kluges Mädchen

Ja jestem z tych osobnikow, ktore maja nieziemskiego farta jesli chodzi o prace (nie zapeszajac na przyszlosc). Po tym, jak tu przyjechalam na studia w wieku lat 19, trudnilam sie cala masa roznych rzeczy (biura tlumaczen, kelnerowanie, silownia, biuro, organizacja eventow kulturalnych, itp.) - prace na boku, zeby moc swobodnie studiowac. W paru z nich (szczegolnie tych pierwszych, gdy dopiero uczylam sie jezyka) doswiadczylam ciezkiej szkoly zycia i wrecz istnej dyskryminacji (si si ) - dostalam w kosc, co nachhinein tylko na dobre mi wyszlo. Potem bylo juz tylko lepiej

Nigdy nie mialam problemu ze znalezieniem roboty, w zasadzie dostalam kazda, ktora bylam zainteresowana W paru miejscach pracy do tej pory za mna dzwonia i pytaja, czy moze bym wrocila

Od prawie roku mam swietna, wrecz wymarzona posadke, ktora dostalam glownie dzieki znajomosci szesciu jezykow i bycia w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze
Kocham ja z calego serca
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 14:20   #848
Kasiek z flakonami
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek z flakonami
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Niemcy II :)

to sie ciesze, ze wam sie tutaj dobrze uklada!

Szesc jezykow? Jakich...?
Kasiek z flakonami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 14:34   #849
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Jestem w poszukiwaniu dobrej pracy, i wlasnie UrbanWarrior dobila mnie kompletnie jej szescioma jezykami obcymi
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 14:38   #850
Kasiek z flakonami
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek z flakonami
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Niemcy II :)

Sylwia, ja tez jestem w poszukiwaniu...i jak zobaczylam te 6 JEZYKOW to stracilam nadzieje. Mam nadzieje, ze mi przejdzie

No chyba, ze nadrabiamy i uczymy sie jakiegos jezyka coooo? Moze chinski?
Kasiek z flakonami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 14:47   #851
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Kasiek z flakonami Pokaż wiadomość
Sylwia, ja tez jestem w poszukiwaniu...i jak zobaczylam te 6 JEZYKOW to stracilam nadzieje. Mam nadzieje, ze mi przejdzie

No chyba, ze nadrabiamy i uczymy sie jakiegos jezyka coooo? Moze chinski?
Hehehe....ja uczylam sie chinskiego jak bylam w chinach kolo 2 lat...faaajny jezyk...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 14:54   #852
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Kasiek z flakonami Pokaż wiadomość
to sie ciesze, ze wam sie tutaj dobrze uklada!

Szesc jezykow? Jakich...?
Cytat:
Napisane przez Sylwia*** Pokaż wiadomość
Jestem w poszukiwaniu dobrej pracy, i wlasnie UrbanWarrior dobila mnie kompletnie jej szescioma jezykami obcymi
Cytat:
Napisane przez Kasiek z flakonami Pokaż wiadomość
Sylwia, ja tez jestem w poszukiwaniu...i jak zobaczylam te 6 JEZYKOW to stracilam nadzieje. Mam nadzieje, ze mi przejdzie

No chyba, ze nadrabiamy i uczymy sie jakiegos jezyka coooo? Moze chinski?
Dziewczyny, ratunku, nie zawstydzajcie mnie Po kierunkach, ktore studiowalam tylko jezyki mnie ratuja, inaczej juz niebawem moglabym skladac wniosek o zapomoge socjalna Tak wiec to nie jest zaden wyznacznik niczego, nie martwcie sie!!!
Na pewno jakos mnie to wyroznia z tlumu, ale tak na prawde to na wszelkich rozmowach kwalifikacyjnych liczy sie pierwsze wrazenie, kwalifikacje i inne ekstra sa na drugim miejscu. Czyli przede wszystkim pelen luz, pewnosc siebie i rzeczowosc (to ostatnie Niemcy lubia chyba najbardziej). No i troche szczescia. (Wniosek taki wysnuwam na podstawie rozmow z pracodawcami po zatrudnieniu mnie - zawsze jak sie juz troche atmosfera rozluzni, staram sie delikatnie takie rzeczy wyciagac, co zadecydowalo, ze to akurat JA dostalam etat - tak, zeby wiedziec na przyszlosc nad czym pracowac )


A jezyki ktore znam to: plynnie polski, niemiecki, angielski oraz hiszpanski (posluguje sie nimi na codzien, zarowno prywatnie, jak i w pracy), dobrze portugalski oraz podstawowy wloski. Zaczelam tez niedawno japonski, ale musialam odlozyc ze wzgledu na natlok zajec.
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję

Edytowane przez UrbanWarrior
Czas edycji: 2010-03-09 o 14:56
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 14:56   #853
Kasiek z flakonami
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek z flakonami
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Niemcy II :)

no tak, chinski bedzie coraz to czesciej wymaganym jezykiem w pracy...

swoja droga, widze, ze tutaj jest niezle zbiorowisko ciekawych osobowosci na tym watku
Ciesze sie, ze mialam okazje was poznac
Kasiek z flakonami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 15:43   #854
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Od prawie roku mam swietna, wrecz wymarzona posadke, ktora dostalam glownie dzieki znajomosci szesciu jezykow i bycia w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze
Kocham ja z calego serca
szczesciara ... szesc jezykow ... ja tez tak chce ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 15:45   #855
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
szczesciara ... szesc jezykow ... ja tez tak chce ...
A ja bym chciala miec konkretny zawod, w ktorym jest gwarancja zatrudnienia i popyt na skale miedzynarodowa, tak jak u Ciebie Zamienimy sie?
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 15:56   #856
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
A ja bym chciala miec konkretny zawod, w ktorym jest gwarancja zatrudnienia i popyt na skale miedzynarodowa, tak jak u Ciebie Zamienimy sie?
chyba nie... ja lubie moja prace... no i te trzy lata anatomii, pobieranie krwi i inne atrakcje... za to zabiore sie za odswiezanie mojego angielskiego ...

a kiedys jak bedzie mi sie nudzic to sobie zaczne studiowac psychologie... bedzie trzeci zawod ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 16:01   #857
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
chyba nie... ja lubie moja prace... no i te trzy lata anatomii, pobieranie krwi i inne atrakcje... za to zabiore sie za odswiezanie mojego angielskiego ...

a kiedys jak bedzie mi sie nudzic to sobie zaczne studiowac psychologie... bedzie trzeci zawod ...
Pobieranie krwi, jami



Psychologia tez mi sie marzy(la), ale juz raczej przepadlo. W amikowie studiowac sie ... hmm, nie oplaca Pod tym wzgledem w Niemczech mamy istne Eldorado
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 16:06   #858
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Psychologia tez mi sie marzy(la), ale juz raczej przepadlo. W amikowie studiowac sie ... hmm, nie oplaca Pod tym wzgledem w Niemczech mamy istne Eldorado
mi sie tez marzyla ale pomyslalam sobie, ze zanim bede studiowac ot tak dla mnie... to potrzebuje zawod praktyczy ... przez przypadek wyszly dwa... i moze jak sie w koncu przeprowadze i wszystko sie ulozy... to pomysle nad studiami...

ps. mi sie zawsze podobal sposob studiowania w amikowie... tylko koszt tej imprezy yyyy... powalajacy ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 16:08   #859
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
mi sie tez marzyla ale pomyslalam sobie, ze zanim bede studiowac ot tak dla mnie... to potrzebuje zawod praktyczy ... przez przypadek wyszly dwa... i moze jak sie w koncu przeprowadze i wszystko sie ulozy... to pomysle nad studiami...

ps. mi sie zawsze podobal sposob studiowania w amikowie... tylko koszt tej imprezy yyyy... powalajacy ...
A potem sie wszyscy dziwia, ze narod taki glupi

A dokad sie przeprowadzasz, heeee?
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 16:14   #860
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
A dokad sie przeprowadzasz, heeee?
miasteczko dalej ... w lini krzywej okolo 12 km ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 16:17   #861
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
miasteczko dalej ... w lini krzywej okolo 12 km ...

Ach taaaaaaaaaaaam ... Slyszalam, ze tam lubia koty
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 16:31   #862
Kasiek z flakonami
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek z flakonami
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Niemcy II :)

nastepne pytanie, tym razem typu 'jak sobie tutaj radzic'

musze jechac raz tramwajem, nie mam aktualnego miesiecznego biletu a nie wiem gdzie sie kupuje takie jednodniowe.
Ktoras wie i moze korzysta?
Kasiek z flakonami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 16:35   #863
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Ach taaaaaaaaaaaam ... Slyszalam, ze tam lubia koty
yyyy... no ja mysle ... tam jest moje fitness studio, za ktore od lat place i w sumie nie korzystam ...

Kasiek ja nie pomoge... ostatni raz tramwajem jechalam ponad 8 lat temu w pl ...

Edytowane przez desti
Czas edycji: 2010-03-09 o 16:36
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 16:53   #864
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Kasiek z flakonami Pokaż wiadomość
nastepne pytanie, tym razem typu 'jak sobie tutaj radzic'

musze jechac raz tramwajem, nie mam aktualnego miesiecznego biletu a nie wiem gdzie sie kupuje takie jednodniowe.
Ktoras wie i moze korzysta?
Ja kupuje taki na metro i z tym biletem tez można jeździć tramwajem. Nawet nie wiem czy są osobne bilety na tramwaj
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 16:57   #865
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Kasiek z flakonami Pokaż wiadomość
musze jechac raz tramwajem, nie mam aktualnego miesiecznego biletu a nie wiem gdzie sie kupuje takie jednodniowe.
Ktoras wie i moze korzysta?
Potrzebujesz Tagesticket,czy zwykly jednorazowy? Oba mozna kupic w automatach z biletami na przystankach (niestety nie na wszystkich) albo w automacie w tramwaju
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 17:17   #866
Kasiek z flakonami
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek z flakonami
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Potrzebujesz Tagesticket,czy zwykly jednorazowy? Oba mozna kupic w automatach z biletami na przystankach (niestety nie na wszystkich) albo w automacie w tramwaju
To jest wszystko jedno, w dwie strony to w sumie Tagesticket
Wlasnie, ja bym wolala go miec w torebce niz kilka minut przed odjazdem szukac jakiegos automatu
Wtedy panikuje, bo automat moze byc np nieczynny
Kasiek z flakonami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 17:36   #867
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Jak w te i we wte to Tagesticket wyjdzie cie droszej niz kupienie jednorazowego albo 4 Tickets. W Düsseldorfie nie ma automatow przy przystanakach tramwajowych tak samo jak nie ma przy autobusowych. Wtedy kupujesz w autobusie u kierowcy a w tramwaju masz w srodku.
No i jak przystalo na landy itp czy jest cos takiego jak tagesticket u ciebie? ja nie wiem, wiem ze jest u mnie zrobiony jakis czas temu, ale to sie naprawde oplaca jak masz wiecej przejzdowe niz 2.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 17:45   #868
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Nigdy Tagesticket nie kupowalam,ale tak sobie mysle,ze na dwa przejazdy mozesz spokojnie kupic dwa pojedyncze bilety-raczej bedzie taniej Tagesticket oplaca sie kupic wtedy,gdy chcesz poruszac sie caly dzien np po miescie,wtedy mozna jezdzic tak czesto jak sie nam podoba,od podbicia biletu do 3 nad ranem
Bilet mozesz kupic wczesniej i nosic go w torebce

Moni,na niektorych przystankach sa automaty

Tak sobie teraz kukam na te Tagesticket i Preisstufe A kosztuje tylko 5,30€ -moim zdaniem niedrogo wychodzi...
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2010-03-09 o 17:52
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 18:16   #869
Kasiek z flakonami
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek z flakonami
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny dzieki za rady! Mam nadzieje, ze jakos sobie dam rade, jak nie, to pojde pieszo

Do jakich temato ja was tutaj zmuszam

A co z tym spotkaniem w Düsseldorfie?
Kasiek z flakonami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 20:25   #870
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny kurde ale fajne macie pracki

Pielegniarki zawsze podziwiam pod tym wzgledem, ze tego wszystkiego trzeba bylo sie po Niemiecku uczyc! Ciezko na pewno bylo... no i ja sie boje krwi :P '
A 6 jezykow.... zdradzisz jakich?

Ja umie az 2 :P Polski, niemiecki i ciut angielskiego hihi :P

A ja tutaj mam w ogole prace nie przyszlosciowa, ale to tak mysle ze jeszcze z roczek i pomysle o czyms normalnym Przyjechalam tutaj i kompletnie nie wiedzialam co ze soba zrobic.. i tak znalazlam w internecie rodzinke i pracuje jako Kinderfrau :P Co prawda to nie praca przyszlosciowa, bo ani doswiadczenia nie zbieram na przyszlosc, ani nic:P Ale na teraz jeszcze starczy :P

Z inna praca pewnie bym miala problem, bo nie mam pozwolenia
__________________
Ich mach mir die Welt wie sie mir gefällt

moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.