Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-16, 16:13   #841
Madzia14102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 118
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez rune Pokaż wiadomość
Hej aparatki. Tak dawno mnie tu nie było, że nawet nie zauważyłam nowego (IX już) wątku.
Jestem już po całym bólu związanym chirurgicznym usuwaniem dwóch dolnych 8 i ciesze się, że mam już to za sobą.
W tą środę założyłam aparat na dół i już widać efekty: kiedyś między jedynkami można by było wsadzić patyczek z loda, a w tej chwili już co najwyżej zmieściła by się tam szpilka.
Poza tym musiałam mieć podnoszony zgryz i ogólnie jeszcze trochę bolą mnie zęby, ale spokojnie mogę wszystko rzuć itd. (warto dodać, że przy górnych w ogóle mnie nie bolało).
Ja też w tą środę założyłam aparat i już widać, że jedynki się naprostowały! Jestem taka szczęśliwa, a zarazem zadziwiona, że tak szybko.
__________________
Aparat typu Hyrax od 05.02.2010
Aparat stały metalowy z ligaturami na górną szczękę od 14.04.2010
Na dolną szczękę od 28.07.2010

Madzia14102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 16:14   #842
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
mam już dwa złomki
niecałe 45min trwało. kieł już boli. orto powiedziała że mam uważać z jedzeniem bo mogę zamki zgryźć(jedynki są zupełnie niewidoczne). z głodu umrę zamki troche zawadzają i dziwnie zamyka mi się paszcza.
a tak wogóle to starsznie sie cieszę uśmiech mam jakiś taki większy. zdjęcia zrobione, w najbliższej przyszłości ujawnię się.
u mnie też by zawadzały dlatego mam podniesienie jak rune

Cytat:
Napisane przez rune Pokaż wiadomość
Nie wiem czym normalnie podnosi się zgryz (jeśli się to robi), ale ja górną szczęką stukałam o aparat na dole i żeby go nie uszkodzić, orto nałożyła mi na dolne 6 jakąś jasną, zieloną maź, potrzymała ten przyrząd do utwardzania i mam właśnie coś takiego. Tego oczywiście nie widać, ale zębów i tak nie mogę docisnąć tak jak kiedyś. Właściwie to coś a la plomba na górnej części zębów.

Hebe5 gratuluje. Jaki kolor gumek sobie wybrałaś?
poprzeszkadza trochę a potem się już przyzwyczaisz

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
aaa rozumiem. ja też właśnie górnymi zębami stukam o zamki na dole, ale orto nie wspominała o czymś takim.

dziękuję czarno czerwone. góra jest na zmiane, a na dole jedna strona czarna a druga czerwona.
moja krew
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 16:59   #843
Madzia14102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 118
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka Pokaż wiadomość
wiecie co laski? a mnie nic nie boli. tylko to uczucie posiadania w paszczy czegoś nowego poza tym zero bólu, nic. w sumie powinnam się cieszyć ale wiem że jak boli to działa. a niektórym z was już kilka dni po założeniu aparatu się coś zaczęło zmieniać wrrr
mam skromną nadzieję że aparat działa bez bólu i działa tak że nic nie czuję :P
a mnie boli jak skurczy-byki ;/ no mi się już zmienia mama wczoraj kupiła mi jogurty (cała lodówka ) i jem sobie je, albo jak jestem bardzo glodna i chce cos konkretniejszego, to kroje bulke i rzuje ja bocznymi z ogromnym bolem ;|

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
aaa rozumiem. ja też właśnie górnymi zębami stukam o zamki na dole, ale orto nie wspominała o czymś takim.

dziękuję czarno czerwone. góra jest na zmiane, a na dole jedna strona czarna a druga czerwona.
ojjjj, musi to fantastycznie wygladac! chwal sie predko!

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Widzicie różnicę jakąś?
http://img228.imageshack.us/img228/5250/ttt.jpg
__________________
Aparat typu Hyrax od 05.02.2010
Aparat stały metalowy z ligaturami na górną szczękę od 14.04.2010
Na dolną szczękę od 28.07.2010

Madzia14102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 17:16   #844
Emilkaaa93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

nie wiem czy pisze post na dobry temat ale nie kasujcie go prosze tylko pomóżcie.. Mam aparat na zębach od 1,5 roku..
Wybierając rodzaj aparatu zdecydowałam sie na estetyczny. Zamki na zębach od 1-3 mam porcelanowe... czyli 6 zamków porcelanowych reszta metalowe...
Problem w tym, że pan ortodąt apokazując mi zdjęcia aparatów pokazal mi zdjęcie gdzie były zamki porecelanowe i biały drut. I chciałąm taki sam. Po czym on założył mi zamki porcelanowe ale drut metalowy... miał ktoś może taką sytuacje? Ile kosztuje taki biały drut? plisss pomózcie!
Emilkaaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 17:28   #845
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
skoro nie pamiętasz, tzn. że to było dawno. więc może zamieścisz aktualną fotkę i pochwalisz się aparacikiem?
jak zrobię napewno zamieszczę
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 17:50   #846
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Emilkaaa93 Pokaż wiadomość
nie wiem czy pisze post na dobry temat ale nie kasujcie go prosze tylko pomóżcie.. Mam aparat na zębach od 1,5 roku..
Wybierając rodzaj aparatu zdecydowałam sie na estetyczny. Zamki na zębach od 1-3 mam porcelanowe... czyli 6 zamków porcelanowych reszta metalowe...
Problem w tym, że pan ortodąt apokazując mi zdjęcia aparatów pokazal mi zdjęcie gdzie były zamki porecelanowe i biały drut. I chciałąm taki sam. Po czym on założył mi zamki porcelanowe ale drut metalowy... miał ktoś może taką sytuacje? Ile kosztuje taki biały drut? plisss pomózcie!
Lepiej, że masz drut metalowy. Biały po pewnym czasie odpryskuje i robią się takie nieestetyczne czarne łatki.

Poza tym jak nie masz idealnie białych zębów to biały drut wygląda źle.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 18:17   #847
iwkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Dziewczyny mam mały problem. Dziś zauważyłam, że drut wystaje mi za pierścień i kuje w policzek.. co mogę z tym zrobić?
iwkas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 18:24   #848
dzolerinka19872
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 158
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez iwkas Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam mały problem. Dziś zauważyłam, że drut wystaje mi za pierścień i kuje w policzek.. co mogę z tym zrobić?
nabij na razie na niego wosk i zadzwoń do orto bo musisz do niej pojechać żeby ten drut ucięła a do tego czasu chroń policzek woskiem
__________________
Aparatka
góra szafir- 04.08.2009
dzolerinka19872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 18:35   #849
iwkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Dziękuję za radę . Narazie jakoś wytrzymam, ale nie wiem czy do niej pojadę, mam do niej ponad 4o km.. Nie ma żadnego innego sposobu? Nie wiem czy można go jakoś zagiąć czy coś?
iwkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 18:42   #850
dzolerinka19872
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 158
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

niestety nie da się ale jest jeszce jedno rozwiązanie.. ja też mam daleko do orto i kiedyś też drut mi pokaleczył policzek, a że akurat miałąm przegląd u mojej dentystki to poprosiłam ją czy nie mogła by ona coś zaradzić i ona mi tego drucika skróciła bez żadnego problemu do niej na szczęście nie mam daleko
__________________
Aparatka
góra szafir- 04.08.2009
dzolerinka19872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 18:55   #851
iwkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

No to mam peszka . Sama zaraz utne i tyle :P. Już się przestraszyłam, że popsułam aparat ale to chyba normalne, że ten drut się wydłuża prawda?
iwkas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 18:58   #852
dzolerinka19872
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 158
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

tak to się może zdarzyć dentystka mi go piłowała a orto zawsze ucina
__________________
Aparatka
góra szafir- 04.08.2009
dzolerinka19872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 19:37   #853
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
moja krew

Cytat:
Napisane przez Madzia14102 Pokaż wiadomość



ojjjj, musi to fantastycznie wygladac! chwal sie predko!

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Widzicie różnicę jakąś?
http://img228.imageshack.us/img228/5250/ttt.jpg
w wątku o gumkach dodałam zdjęcie

jedynki są równiejsze
Cytat:
Napisane przez iwkas Pokaż wiadomość
No to mam peszka . Sama zaraz utne i tyle :P. Już się przestraszyłam, że popsułam aparat ale to chyba normalne, że ten drut się wydłuża prawda?
jak?nożyczkami?
Cytat:
Napisane przez Madzia14102 Pokaż wiadomość
a mnie boli jak skurczy-byki ;/ no mi się już zmienia mama wczoraj kupiła mi jogurty (cała lodówka ) i jem sobie je, albo jak jestem bardzo glodna i chce cos konkretniejszego, to kroje bulke i rzuje ja bocznymi z ogromnym bolem ;|
ja dzisiaj pierogi zjadłam

Edytowane przez Hebe5
Czas edycji: 2010-04-16 o 19:38
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 20:27   #854
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość

ja dzisiaj pierogi zjadłam
a ja pizze
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 20:28   #855
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

[QUOTE=sincarne;18601637}


iii... od 10 lat jestem wegetarianką, już cię nie kocham i usuwam z przyjaciół [/QUOTE]

Ani mi się waż usuwać!

Yourenglish, dziękuję w imieniu ortodonty za miłe słowa
Nikt mi go nie polecał, po wizycie u ortodontki w Krakowie która chciała mi 6 zębów wyrwać albo skierować na operację żuchwy we Wrocławiu zaczęłam czytać w internecie o leczeniu tyłozgryzu, natknęłam się na forum ortodontyczne na gazeta . pl które prowadzi p.Piskorski i pomyślałam, że to jest ortodonta dla mnie, szczerze polecam wszystkim którzy są tzw. 'ciężkimi bądz ciekawymi przypadkami'
Miły człowiek, ale czasami ja jestem nieznośna i niecierpliwa

I wiem, że dla mojego ortodonty nie ma rzeczy niemożliwych Przyjeżdzaja do niego ludzie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku, Słowacji, Niemiec i Wielkiej Brytanii - to świadczy o tym, że jest dobry w tym co robi

Hebe5 czy jest to miękkie - nie jest To zachowuje się jak normalna kość Twarda Niestety nie miałam innego wyjścia, gdybyśmy nie zastosowali podsypania sztuczną kością, mój ortodonta podjął by się leczenia mnie ale bez odpowiedzialności za to gdy wypadłyby mi wszystkie siekacze

Edytowane przez CatchyKathy
Czas edycji: 2010-04-16 o 20:29
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 21:48   #856
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez iwkas Pokaż wiadomość
Dziękuję za radę . Narazie jakoś wytrzymam, ale nie wiem czy do niej pojadę, mam do niej ponad 4o km.. Nie ma żadnego innego sposobu? Nie wiem czy można go jakoś zagiąć czy coś?
moja orto powiedziała mi kiedyś żeby przyciąć cążkami jakby co
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 07:44   #857
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Hebe5 czy jest to miękkie - nie jest To zachowuje się jak normalna kość Twarda Niestety nie miałam innego wyjścia, gdybyśmy nie zastosowali podsypania sztuczną kością, mój ortodonta podjął by się leczenia mnie ale bez odpowiedzialności za to gdy wypadłyby mi wszystkie siekacze
ale na początku było miekkie,nie'?

a tak wogóle to co to dało ?bo ze zdjęć widać że tylko wsypał ci te wióry przed siekacze. to skąd się wzięło miejsce na te piątki?w góry też to miałaś?
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 10:17   #858
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
ale na początku było miekkie,nie'?

a tak wogóle to co to dało ?bo ze zdjęć widać że tylko wsypał ci te wióry przed siekacze. to skąd się wzięło miejsce na te piątki?w góry też to miałaś?
Nie Na początku też to miękkie nie było (zacznijmy od tego że przez tydzień nie dotykałam tego bo byłam zbyt opuchnięta i nie chciałam ze szwami czegośn zrobić). On bardzo ciasno to ugniatał te wióry. Dał tego nawet za dużo bo później kilka wiórek wyszło mi przez dziąsła.

Na stronie ortodonty jest napisane co to dało Będę mieć całkowicie wyleczony tyłozgryz - a nie zaleczony KAMUFLAŻEM. Oprócz wsypania bio-ossu dzieki któremu nie mam problemów z korzeniami zębów i mam gwarancję, że nie wypadną, miałam nacinane kości między zębami ( to istota piezosurgery i widać nacięcia na zdjęciach przecie) dzięki którym szybciej zęby poszły do przodu i rozszerzyła się szczęka

U góry nie miałam, orto sam poradził sobie bo jak sam mówił 'u góry było łatwo'
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 12:02   #859
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

CatchyKathy a ja jestem ciekawa ile to cie kosztowalo?
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 12:07   #860
Madzia14102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 118
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Po ilu dniach ząbki Was przestały boleć, po założeniu aparatu?
__________________
Aparat typu Hyrax od 05.02.2010
Aparat stały metalowy z ligaturami na górną szczękę od 14.04.2010
Na dolną szczękę od 28.07.2010

Madzia14102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 12:09   #861
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Dziewczyny a co wiecie na temat aparatow ktore zaklada sie na druga strone zebow zeby go nie bylo widac? Jesli na ktorejs stronie byla o tym mowa to dajcie znac
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 12:14   #862
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Madzia14102 Pokaż wiadomość
Po ilu dniach ząbki Was przestały boleć, po założeniu aparatu?
madzia a co boli ? :P
kurka a mnie dalej nic ale nie narzekam
na kiedy masz ustaloną następną wizytę?
ja 24 maja o ile dobrze pamietam
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 12:14   #863
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
CatchyKathy a ja jestem ciekawa ile to cie kosztowalo?
Operacja kosztowała 4 000 zł.
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 12:34   #864
Madzia14102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 118
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka Pokaż wiadomość
madzia a co boli ? :P
kurka a mnie dalej nic ale nie narzekam
na kiedy masz ustaloną następną wizytę?
ja 24 maja o ile dobrze pamietam
no boli, boli...
następną mam 21 maja.
__________________
Aparat typu Hyrax od 05.02.2010
Aparat stały metalowy z ligaturami na górną szczękę od 14.04.2010
Na dolną szczękę od 28.07.2010

Madzia14102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 12:37   #865
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co wiecie na temat aparatow ktore zaklada sie na druga strone zebow zeby go nie bylo widac? Jesli na ktorejs stronie byla o tym mowa to dajcie znac
to są aparaty lingwalne. wiem tylko że podrażniają język i można seplenić.
Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Nie Na początku też to miękkie nie było (zacznijmy od tego że przez tydzień nie dotykałam tego bo byłam zbyt opuchnięta i nie chciałam ze szwami czegośn zrobić). On bardzo ciasno to ugniatał te wióry. Dał tego nawet za dużo bo później kilka wiórek wyszło mi przez dziąsła.

Na stronie ortodonty jest napisane co to dało Będę mieć całkowicie wyleczony tyłozgryz - a nie zaleczony KAMUFLAŻEM. Oprócz wsypania bio-ossu dzieki któremu nie mam problemów z korzeniami zębów i mam gwarancję, że nie wypadną, miałam nacinane kości między zębami ( to istota piezosurgery i widać nacięcia na zdjęciach przecie) dzięki którym szybciej zęby poszły do przodu i rozszerzyła się szczęka

U góry nie miałam, orto sam poradził sobie bo jak sam mówił 'u góry było łatwo'
aaa czyli to nacinanie było priorytetem a zęby same ci się rozszerzyły czy miałaś jakieś urządzenie do pomocy? u góry miejsce zrobiło się sprężynkami, czy jakimś aparatem?

mnie od wczoraj boli i to tak wrednie... dwie kanapki dzisiaj jadłam chyba 10minut, w kawałkach.w końcu się zdenerwowałam i wzięłam apap i teraz jest git
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 12:53   #866
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
aaa czyli to nacinanie było priorytetem a zęby same ci się rozszerzyły czy miałaś jakieś urządzenie do pomocy? u góry miejsce zrobiło się sprężynkami, czy jakimś aparatem?
Dokładnie tak Piezosurgery to nacinanie blaszek kostnych, a podsypanie materiałem kościozastępczym to procedura AOO. W tym linku podany został taki przypadek -> http://www.piskorscy.pl/index.php?op...d=11&Itemid=20 . Ja jestem połączeniem obydwu technik

Szczerze mówiąc nie pamiętam drogi przebytej z aparatem, przez pierwsze 3 miesiące mnie to interesowało, później nawet nie patrzyłam co mam w buzi. Na górze miałam małe sprężynki, lekki stripping. Na dole miałam konstrukcje które w pale się nie mieszczą, jakieś sprężyny omijające 3 zęby, masakra - ale przetrwałam.
Teraz czeka na mnie kolejna męka - 6 miesięcy non-stop wyciągi od górnych trójek do dolnych szóstek...
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 14:14   #867
Emilkaaa93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Lepiej, że masz drut metalowy. Biały po pewnym czasie odpryskuje i robią się takie nieestetyczne czarne łatki.

Poza tym jak nie masz idealnie białych zębów to biały drut wygląda źle.

ale ja mam biale zęby. I chce biały drut ;/
Jak mi wymienia metalowy to płace 30 zł a za biały ile sie placi??
Emilkaaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 14:38   #868
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Emilkaaa93 Pokaż wiadomość
ale ja mam biale zęby. I chce biały drut ;/
Jak mi wymienia metalowy to płace 30 zł a za biały ile sie placi??
żadna z nas nie używa białych drutów, ktoś kiedyś miał i pisał że farba z nich odpada. cena zależy od Twojego orto - zadzwoń i się zapytaj. ja nic nie płacę za druty dodatkowo.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 15:03   #869
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Madzia14102 Pokaż wiadomość
Po ilu dniach ząbki Was przestały boleć, po założeniu aparatu?

przestało boleć po jakiś 3 dniach ale normalnie gryźć mogłam dopiero po tygodniu
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 15:47   #870
Mala_go
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań ,miasto doznań.
Wiadomości: 19
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Hej Wam!

Dziś o godzinie 9.00 stałam się posiadaczką górnego łuku! Jestem baaardzo szczęśliwa. Na razie nic poza prawą dwójką mnie nie boli. Przybiło mnie jednak trochę jedzenie parówki... zwykłej ,takiej dla dzieci. Gryźć nie to ,że boli ,bo oczywiście boli ,ale gorszy jest ten strach ,że coś odpadnie.. Tak już będzie zawsze?
Mala_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.