Tata podczas ciąży :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 15:10   #61
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Tata podczas ciąży :)

n0 też nie bardzo sobie wyobrażam,ani mój mąż,że facet się rozpłaszczy,a kobieta w ciąży musi stać:/
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:11   #62
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że brak uczestnictwa partnera w badaniu ginekologicznym nie świadczy o tym, że nie jest on zaangażowany w ciążę i oczekiwanie na nowego członka rodziny.
dokładnie

ja sama jeździłam na wszelkie badania, na USG tylko na 3D pojechał ze mną, a, i jak już bałam się jeździc autem - a właściwie po tym jak gin mi zwrócił uwage że nie powinnam już sama prowadzic, a mam do niego 50 km i było to 2 tyg przed porodem, to wchodził ze mną na KTG
tak to nie widziałam potrzeby żeby jechał ze mną, bo i po co?

do porodu mnie nie zawiózł, jechałam na termin bez akcji więc uznaliśmy że skoro dziadek jest w domu to mnie zawiezie, po pracy dojechał i jak rodziłam to był na terenie szpitala

teraz tez raczej nie będzie przy porodzie, nie chce żeby mnie dotatkowo denerwował, bo on jeszcze większy nerwus niż ja
__________________
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 06:21   #63
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość

teraz tez raczej nie będzie przy porodzie, nie chce żeby mnie dotatkowo denerwował, bo on jeszcze większy nerwus niż ja
hehe - mój mąż to z kolei siła spokoju a też zakładam, że ten jego spokój mógłby mnie nieźle zdenerwować
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 11:04   #64
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Tata podczas ciąży :)

rzadko bywał przy wizytach bo zwyczajnie był wtedy w pracy. ale na usg 3d juz był całym i bardzo mu sie podobalo. na pierwszym porodzie nie mógł byc chociaz uparł sie ze zostanie chociaz na korytarzu. jednak salowe go rpzegoniły. i tak nie miało to przeciez sensu. nie mozna bylo wtedy rodzic rodzinnie bo szpital w remoncie i rodzilam na oddziale patologii ciazy drugi poród chciał juz byc przy mnie i mimo niezlego obłozenia porodami mojego szpitala - udalo sie. był. przecial pępowine (chociaz zastanawial sie ktora reka ma trzymac te nożyczki ). robil zdjecia. potem siedzial te godzine ze mna i pomagal z dzieckiem do czasu az mnie na sale przeprowadzili. tam juz nie mogl byc (wieczor i sala pocesarkowa - nie bylo na zwyklej miejsc...).
wiem, ze u niego w pracy wlasciwie wszyscy faceci byli przy poodach swoich dzieci i bardzo mu polecali!!!

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Żeby nie było - ja nie twierdzę, że któraś opcja jest lepsza czy gorsza - najważniejsze, żeby pasowała rodzicom.

Ale jednak mam wrażenie, że są regiony, gdzie częściej ojcowie są aktywnie włączeni w ciążę a są regiony, że jest to zjawisko rzadkie (jak my). U nas jest to do tego stopnia, że na szkole rodzenia były tylko dwa, albo trzy razy zajęcia, na których mieli się pojawić tatusiowie.
w szkole rodzenia tatusiowie mogli byc na kazdych, a na kilku wrecz powinni. wtedy byli prawie wszyscy.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
A na szkole rodzenia wiekszosc czasu i tak poswiecilismy opiece nad noworodkiem i mama w trakcie pologu, karmieniu, przewijaniu, jak kapac by nie utopic malucha
ja akurat urodzilam kiedy mialy byc takie zajecia a w drugiej ciazy juz nie poszlam - stwierdzilam ze skoro urodzilam to szkole rodzenia zaliczyłam
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 11:18   #65
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Ja o szkole rodzenia się nie wypowiem, bo ani przy pierwszej, ani przy drugiej ciąży nie chodzilismy.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 09:23   #66
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
--ja akurat urodzilam kiedy mialy byc takie zajecia a w drugiej ciazy juz nie poszlam - stwierdzilam ze skoro urodzilam to szkole rodzenia zaliczyłam
My od tego zaczelismy, ze kazda tak czy siak urodzi a dzieckiem trzeba sie zajac umiejetnie
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 10:10   #67
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
My od tego zaczelismy, ze kazda tak czy siak urodzi a dzieckiem trzeba sie zajac umiejetnie
właśnie, a u nas najpierw poród a potem kąpanie i już nie zdążayłam...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 10:41   #68
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Hej mamy

Mam do Was pytanie:

Czy Wasi mężowie byli z Wami podczas wizyt u lekarza i planują być podczas porodu?

Czy jesteście wyjątkiem w swoim otoczeniu? Czy ktoś się Wam dziwi?

Mój mąż jest na każdej wizycie, nie przychodzi tylko na usg, ale uczestniczy w całej (wiadomo, nie wchodzi za parawan pooglądać badania ginekologicznego, ale słucha wtedy i jest w gabinecie).

Zamierza być przy porodzie i jest to dla niego oczywiste.

Dla mnie też było, ale jak się okazało jesteśmy wyjątkami wśród znajomych. Żaden z nich nie był i nie zamierza być przy porodzie a niektórzy nawet w szpitalu w tym czasie nie byli, tylko czekali w domu.

Na wizyty też nie chodzą, albo czekają w korytarzu i tylko na usg wejdą.

W szkole rodzenia, kiedy były zajęcia "wymagające" ojców mąż był jednym z nielicznych (trzech na całą grupę przyszło).

Mam wrażenie, że nasz kawałek Polski jest sporo za resztą - w takich sprawach również. A może mi się wydaje? Może to wszędzie tak jest, tylko ja mam jakiś wyidealizowany obraz, przez wizaż?

Zdziwienie ludzi, kiedy mówimy, że mąż będzie przy porodzie jest tu powszechne i to dla każdego wieku. Czy u was też tak było?
Mój mąż nie chodził ze mną na wizyty ani nie był u przy porodzie. Ja nie odczuwałam absolutnie takiej potrzeby, on też. Wolałam, by nie patrzył na mnie gdy rodzę. A poród miałam ciężki.
Znam jednego ojca, który był przy porodzie swojego dziecka, i minęło już 10 lat a on ciągle to wypomina z lękiem . Mówił, że to dla niego trauma. Oczywiście - nie każdy facet jet taki, ale ja jednak nie chciałam swojego przy porodzie.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."

Edytowane przez Marina1
Czas edycji: 2012-08-22 o 10:50
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 11:41   #69
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Tata podczas ciąży :)

u nas na oddziale po porodzie położne z anielską cierpliwością uczyły wszystkiego, karmienia, przewijania, bekania etc a tatusiowie indywidualnie(mamy zostawały odpocząć) szli z panią położną i swoim bobasem na kąpanie i wtedy położna udziela instruktażu jak wykąpać własnego bobasa.. tż wrócił taki przejęty ze od tamtej pory wyłącznie on kapie dzieci bo on najlepiej wie jak

w trakcie porodu też położna non stop instruowała jak się zachowywać mamy podczas skurczów jak ja mogę sobie ulżyć i przyspieszyć akcję(zmiany pozycji) i jak mi tz może pomóc..

więc w naszym przypadku szkoła rodzenia była zbędna..



ps nie znam żadnego tatusia który żałuje ze był przy porodzie..każdy który był rodzić pierwsze dziecko nie wyobraża sobie by nie byc przy drugim czy kolejnym porodzie..

dojrzały facet idąc na porodówkę chyba wie czego może się spodziewać mniej więcej(tak jak i kobieta decydując się na zajście w ciąże).. jak facet twierdzi ze dla niego to trauma to co ma powiedzieć rodząca?? ona se nie może wyjść albo nie przyjść

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2012-08-22 o 11:44
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 11:59   #70
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
jak facet twierdzi ze dla niego to trauma to co ma powiedzieć rodząca?? ona se nie może wyjść albo nie przyjść
Też może powiedzieć, że dla niej to była trauma.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 12:29   #71
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Tata podczas ciąży :)

A ja nie znam żadnego tatusia, który był przy porodzie... Taki region.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 12:55   #72
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Ja jak tak to przemyślałam to osobiście w moim mieście znam jednego ...
moja córka ma 12 kuzynostwo ... i jeden z tatusiów był przy narodzinach syna.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 14:49   #73
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
Mój mąż nie chodził ze mną na wizyty ani nie był u przy porodzie. Ja nie odczuwałam absolutnie takiej potrzeby, on też. Wolałam, by nie patrzył na mnie gdy rodzę. A poród miałam ciężki.
Znam jednego ojca, który był przy porodzie swojego dziecka, i minęło już 10 lat a on ciągle to wypomina z lękiem . Mówił, że to dla niego trauma. Oczywiście - nie każdy facet jet taki, ale ja jednak nie chciałam swojego przy porodzie.
Ale seks to by chcial na kazde zawolanie Nienawidze takich typow, co to sa zbyt delikatne na porod. A kobieta musi!
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 14:52   #74
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Też może powiedzieć, że dla niej to była trauma.
no jedyne co jej pozostaje...ale wyjść w trakcie nie może..albo przy ew kolejnej ciąży odmówić udziału

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ale seks to by chcial na kazde zawolanie Nienawidze takich typow, co to sa zbyt delikatne na porod. A kobieta musi!
zgadzam się
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:04   #75
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
no jedyne co jej pozostaje...ale wyjść w trakcie nie może..albo przy ew kolejnej ciąży odmówić udziału
Jedyne?
Ale czy ktoś siłą zmusza kobiety do rodzenia?
Jesteśmy dorosłymi ludźmi, jak kobieta nie chce rodzić to może nie mieć dzieci albo rozważyć cc.
Tak nas stworzyła natura i tego nie przeskoczymy.

Ja osobiście uważam, że jeśli kobieta potrzebuję faceta przy porodzie to on powinien tam bez zbędnego gadania być i wspierać, i tak jego rola jest wyjątkowo "łatwa" w porównaniu do kobiety.
Tylko, że takie rzeczy trzeba ustalić między sobą, zanim 2 ludzi się zdecyduję na dziecko itp.

Ale nie rozumiem odbierania prawu mężczyźnie do odczuwania traumy, taka jest nasza ludzka psychika niezbadana.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:16   #76
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ale seks to by chcial na kazde zawolanie Nienawidze takich typow, co to sa zbyt delikatne na porod. A kobieta musi!
Wiesz co, nie zagłębiam się aż tak w życie mojego znajomego.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jedyne?
Ale czy ktoś siłą zmusza kobiety do rodzenia?
Jesteśmy dorosłymi ludźmi, jak kobieta nie chce rodzić to może nie mieć dzieci albo rozważyć cc.
Tak nas stworzyła natura i tego nie przeskoczymy.

Ja osobiście uważam, że jeśli kobieta potrzebuję faceta przy porodzie to on powinien tam bez zbędnego gadania być i wspierać, i tak jego rola jest wyjątkowo "łatwa" w porównaniu do kobiety.
Tylko, że takie rzeczy trzeba ustalić między sobą, zanim 2 ludzi się zdecyduję na dziecko itp.

Ale nie rozumiem odbierania prawu mężczyźnie do odczuwania traumy, taka jest nasza ludzka psychika niezbadana.
zgadzam się w 100 %.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:18   #77
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jedyne?
Ale czy ktoś siłą zmusza kobiety do rodzenia?
Jesteśmy dorosłymi ludźmi, jak kobieta nie chce rodzić to może nie mieć dzieci albo rozważyć cc.
Tak nas stworzyła natura i tego nie przeskoczymy.

Ja osobiście uważam, że jeśli kobieta potrzebuję faceta przy porodzie to on powinien tam bez zbędnego gadania być i wspierać, i tak jego rola jest wyjątkowo "łatwa" w porównaniu do kobiety.
Tylko, że takie rzeczy trzeba ustalić między sobą, zanim 2 ludzi się zdecyduję na dziecko itp.
mam dokładnie to samo zdanie..

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ale nie rozumiem odbierania prawu mężczyźnie do odczuwania traumy, taka jest nasza ludzka psychika niezbadana.
a niech on se tą traume przezywa jak chce albo nawet zasięgnie konsultacji specjalisty który powie mu jak z nią walczyć.. a nie 10 lat o tym opowiada jaki on biedny i jaką ma traumę bo z boku patrzył jak jego kobieta rodzi jego dziecko
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:23   #78
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
a niech on se tą traume przezywa jak chce albo nawet zasięgnie konsultacji specjalisty który powie mu jak z nią walczyć.. a nie 10 lat o tym opowiada jaki on biedny i jaką ma traumę bo z boku patrzył jak jego kobieta rodzi jego dziecko
Ale autentycznie, jego syn ma już bodajże 11 albo 10 lat i jak przyjeżdżał do dziadka na imieniny co roku, to zawsze ( najczęściej przy alkoholu ) o tym gadał chłopina. Potem urodziło mu się jeszcze dwoje dzieci, oczywiście nie był już przy porodach.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:26   #79
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
a niech on se tą traume przezywa jak chce albo nawet zasięgnie konsultacji specjalisty który powie mu jak z nią walczyć.. a nie 10 lat o tym opowiada jaki on biedny i jaką ma traumę bo z boku patrzył jak jego kobieta rodzi jego dziecko

ale kompletnie nie znasz tego faceta, skąd wiesz czy on na każdym kroku każdemu to opowiada,
może to powiedział akurat autorce powyższego posta bo jest jego dobrą znajoma, bo chciał się tym podzielić,
może powiedział to dopiero pierwszy raz od 10 lat

kompletnie nic nie wiesz o tym mężczyźnie

poza tym teks "a niech on se tą traume przezywa jak chce" kłóci się z zdaniem "a nie 10 lat o tym opowiada", może to jego spsoób na przeżywanie

poza tym uważam, ze powinno się o takich rzeczach głośno mówić, tak samo jak o baby blues czy depresji poporodowej, a nie siedzieć cicho i udawać, ze takie tematy nie istnieją

mężczyzna tez człowiek, jak kobieta, i też ma prawo do negatywny odczuć
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 17:25   #80
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
ale kompletnie nie znasz tego faceta, skąd wiesz czy on na każdym kroku każdemu to opowiada,
może to powiedział akurat autorce powyższego posta bo jest jego dobrą znajoma, bo chciał się tym podzielić,
może powiedział to dopiero pierwszy raz od 10 lat

kompletnie nic nie wiesz o tym mężczyźnie

poza tym teks "a niech on se tą traume przezywa jak chce" kłóci się z zdaniem "a nie 10 lat o tym opowiada", może to jego spsoób na przeżywanie

poza tym uważam, ze powinno się o takich rzeczach głośno mówić, tak samo jak o baby blues czy depresji poporodowej, a nie siedzieć cicho i udawać, ze takie tematy nie istnieją

mężczyzna tez człowiek, jak kobieta, i też ma prawo do negatywny odczuć
Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
Ale autentycznie, jego syn ma już bodajże 11 albo 10 lat i jak przyjeżdżał do dziadka na imieniny co roku, to zawsze ( najczęściej przy alkoholu ) o tym gadał chłopina. Potem urodziło mu się jeszcze dwoje dzieci, oczywiście nie był już przy porodach.
czyli jednak nie pierwszy raz się z tym dzieli

uważam ze samo gadanie o traumie, baby blues itp nic nie da jeśli te przypadki nie będą leczone..bo traumy i depresje można i powinno się leczyć.. a nie obciążać nimi innych przez jak w tym przypadku ponad 10 lat..

i co to ze on ma traume to tłumaczy jego zachowanie ?? nie chciałabym słuchać jako dziecko ze moje przyjście na świat było traumą dla moich rodziców..to samo jako żona.. to nie jest metoda wyrzucanie tego z siebie przy kieliszku..

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2012-08-22 o 17:27
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:02   #81
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
A ja nie znam żadnego tatusia, który był przy porodzie... Taki region.
To gdzie Ty mieszkasz?


ja ze znajomych ojców dzieci do ok 10 r.z znam tylko jednego,który nie był
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:04   #82
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
uważam ze samo gadanie o traumie, baby blues itp nic nie da jeśli te przypadki nie będą leczone..bo traumy i depresje można i powinno się leczyć.. a nie obciążać nimi innych przez jak w tym przypadku ponad 10 lat..

Ale w Pl korzystanie z pomocy psychologa jest nadal mało popularne,
i wg mnie głównym powodem są takie postawy jak w tym wypadku które odmawiają mężczyźnie doznania traumy, bo on powinien być twardy i poród nie może nim wstrząsnąć negatywnie.

A to, że ten "chłopina" opowiada o tym tylko przy kieliszku to świadczy o tym, że nie umie sobie z tym wszystkim poradzić

Tak samo z baby blusem, często się słyszy o tym, że kobieta powinna być szczęśliwa, że urodziła dziecko.

Nie zgadzam się z tym, że nie powinno się o tym mówić, ja zawsze gdy rozmawiam z kimś na ten temat mówię, że miałam baby bluesa.
Nie widzę potrzeby budowania fałszywszego obrazu. I nie widzę w tym obciążania innych.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:07   #83
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Iza,jak rzadko muszę się z Tobą zgodzić

Facet tez człowiek,ma prawo do trudnych uczuć. Jedyne czego nie lubię ( u zadnej płci) to jojczenie,zamiast robienia czegoś konkretnego.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:17   #84
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Iza,jak rzadko muszę się z Tobą zgodzić
Ja też.

W sumie w chyba wszystkich kulturach faceci nie brali udziału w porodach, to nowy wynalazek. Z jakiegoś powodu uznawano, że to nie widok i przeżycie dla mężczyzn.

Ja jestem zdania, że obecność przy porodzie nie świadczy o tym, jakim ojcem jest i będzie dany człowiek.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:24   #85
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość

W sumie w chyba wszystkich kulturach faceci nie brali udziału w porodach, to nowy wynalazek. Z jakiegoś powodu uznawano, że to nie widok i przeżycie dla mężczyzn.
mylisz się w Polsce w kilku rejonach był takii zwyczaj,ze kobieta rodziła siedzac na kolanach męża to nic nowego Jak znajde zrodło to podam.

W pewnych etapach historii wszytsko co związane z seksem było brudne i złe ,a kobiety "nieczyste" ,o porodzie ,seksie,ciazy sie nie mówiło ,to było coś wstydliwego.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2012-08-22 o 18:26
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:28   #86
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
mylisz się w Polsce w kilku rejonach był takii zwyczaj,ze kobieta rodziła siedzac na kolanach męża to nic nowego Jak znajde zrodło to podam.
O, nie miałam pojęcia, dobrze wiedzieć.
Rejon Ilony to pewnie nie był
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:31   #87
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Tata podczas ciąży :)

też nie rozumiem przymusu, by facet był zachwycony porodem. to jest tak subiektywne uczucie, że nie powinno podlegać jakimś odgornym konwenansom, że jeśli się nie podobało, to się nie wypowiadaj. I argument, że kobieta nie może wyjść podczas porodu totalnie do mnie nie przemawia, to że ona nie. może, nie oznacza, że facet również. gdyby mój mąż wyrażał jakieś obiekcje co do swojego uczestnictwa w procesie porodu, to naprawdę wolałabym, żeby posiedzial na korytarzu, niż miał się męczyć, bo wtedy mnie by meczylo, że on się męczy, a po co mam sobie dokładać stresu?
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:40   #88
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Dla mnie to, że mąż chciał być przy porodzie ma ogromne znaczenie bo tym skromnym czynem dał mi poczucie bezpieczeństwa i wiem, że mogę zawsze i w każdej sytuacji na niego liczyć.
Oczywiście ja to tak odbieram.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:52   #89
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Poszukałam:

Cytat:
3. Położnica na kolanach męża. Obecność ojca przy porodzie to dziś normalna rzecz. Jednak do lat 60. XX wieku (a w Polsce aż do początku 90.) w większości kultur zarówno ojcowie, jak i inni mężczyźni (z wyjątkiem lekarzy) nie mogli przebywać w miejscu porodu. Wyjątkiem od tej reguły byli Poleszucy z Polesia. Tam żona rodziła, siedząc na kolanach męża. Wiele w tym było racji! Jak wskazują współczesne badania, obecność ojca przy porodzie zmniejsza stres rodzącej i ryzyko wystąpienia u niej depresji poporodowej, umacnia więź między rodzicami, a nawet – zmniejsza liczbę powikłań medycznych w trakcie porodu!

https://mamotoja.pl/ciaza_i_porod_ci...1.html?print=1
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:55   #90
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Tata podczas ciąży :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Jedyne czego nie lubię ( u zadnej płci) to jojczenie,zamiast robienia czegoś konkretnego.
też tego nie lubię, bo sama się nad sobą nie użalam,
i raczej bym z taka osobą w związku nie wytrzymała

ale ludzie są różni

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Rejon Ilony to pewnie nie był
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.