Związek polsko-arabski a wątpliwości - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-27, 20:20   #61
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Ja tam autorki za prostytutkę nie uważam bo też bym nią była jeśli mówić tylko o seksie przedmałżeńskim. Jednak nie zmienia to faktu, że w jej kraju tak by o Autorce mówili. Wątpię, że powiedział matce o związku z DLA NICH prostytutką, niestety. Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli by myślał o Autorce poważnie nie zaproponowałby jej takiego układu. Pogadałby, że myśli o związku na poważnie i poszliby na kompromisy zarówno w jego wierze jak i jej.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:25   #62
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Nadal nie rozumiecie tego z perspektywy islamu.

On dostał to, za co normalnie musiałby zapłacić. Wykorzystał jej niewiedzę i uczucia.
A zapłacenie posagu wcale nie jest dla kobiety obraźliwe - to oznaka szacunku, podkreślenia "jesteś dla mnie tyle warta".

A tak - jest dla niego nic nie warta. On nawet nie zaproponował minimum posagu, nie dał prezentu!

Ona wyraźnie pisze że się zaangażowała uczuciowo. A to związek bez jakiejkolwiek przyszłości. Jedynie seks i najwyżej przyjaźń. On jej nie zabierze ze sobą ani nie zostanie dla niej w Polsce (bo a Arabii Saudyjskiej lekarz ma wyższą pensję poza tym rodzina wybierze mu żonę).
Może z Turkiem, Pakistańczykiem, Irakijczykiem by się udało. Z Saudyjczykiem nie.


IMHO nawet tego małżeństwa nie było, bo muta ma inną formę zawierania. Czyli ją na koniec okłamał.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-01-27 o 20:31
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:33   #63
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
On dostał to, za co normalnie musiałby zapłacić. Wykorzystał jej niewiedzę i uczucia.
A zapłacenie posagu wcale nie jest dla kobiety obraźliwe - to oznaka szacunku, podkreślenia "jesteś dla mnie tyle warta".

A tak - jest dla niego nic nie warta. .
Po pierwsze, nawet jeśli prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie, to przecież na 100% tego nie wiesz.
Po drugie, może ona też tak zwyczajnie, po ludzku chciała sobie pouprawiać seks. Słownictwo typu "dała" kojarzy mi się z poprzednimi wiekami i bardzo nas zbliża mentalnością do AS
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:35   #64
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

W zasadzie to dobrze, że jej nie zaproponował małżeństwa. Nawet bardzo dobrze, bo czytając pierwszy post Autorki, odniosłam wrażenie, że to jest jej jedyny problem. Perspektywa zakończenia związku wraz z końcem ich tymczasowego małżeństwa.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:36   #65
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Słownictwo typu "dała" kojarzy mi się z poprzednimi wiekami i bardzo nas zbliża mentalnością do AS
Ja piszę z perspektywy islamu cały czas.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:42   #66
PrettyBlackEyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Jeśli przez posag można rozumieć biżuterię albo perfumy,to owszem,właśnie to od niego otrzymałam ale nie było powiedziane bezpośrednio "to zapłata za seks".Nadmieniłam tylko,że nie podpisywaliśmy żadnego kontraktu a nie,że mamy stosunki seksualne kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota.Popełniłam błąd że nie dowiedziałam się wszystkiego o tego typu związku to fakt,ale w świetle naszej europejskiej kultury nazywanie mnie prostytutką przekracza granice dobrego wychowania.Czy kochanie się z kimś z kim jest się od roku to prostytucja?
PrettyBlackEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:43   #67
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Po pierwsze, nawet jeśli prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie, to przecież na 100% tego nie wiesz.
Po drugie, może ona też tak zwyczajnie, po ludzku chciała sobie pouprawiać seks. Słownictwo typu "dała" kojarzy mi się z poprzednimi wiekami i bardzo nas zbliża mentalnością do AS
Serio nie jesteś w stanie zrozumieć, że posty Elfir nie ozaczają "gardzę tobą bo uprawiasz seks" tylko "dałaś się oszukać"? Ona CIĄGLE PISZE Z PERSPEKTYWY WIARY TEGO FACETA.
Inna sytuacja jest gdy dziewczyna chce seksu i umawia się świadomie z drugą osobą na seks bez zobowiązań a inaczej jak roi sobie wizję związku, ale jest oszukiwana i traktowana jak dziwka - dokładnie to drugie podejście prezentuje pan. Czego w tym nie ogarniasz?
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 20:45   #68
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Po pierwsze, nawet jeśli prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie, to przecież na 100% tego nie wiesz.
Po drugie, może ona też tak zwyczajnie, po ludzku chciała sobie pouprawiać seks. Słownictwo typu "dała" kojarzy mi się z poprzednimi wiekami i bardzo nas zbliża mentalnością do AS


Sprawa jest prosta- autorka jest zaangażowana uczuciowo, nie chciała "tylko pouprawiać seksu". Chyba myślała że kontrakt który jej zaproponował jest czymś na kształt małżeństwa, tylko z terminem ważności i to termin ważności jej się nie podobał.
Ale TEN kontrakt nie ma nic wspólnego z małżeństwem. Facet który związuje się z dziewczyną przez taki kontrakt (zazwyczaj jest to dziewczyna z niższych sfer, mało szanowanej, biednej rodziny) może uprawiać z nią seks do konkretnej wyznaczonej daty. Po prostu ją wykupuje na pewien czas. Ona w zamian dostaje pieniądze, prezent, cokolwiek. Ale ten rodzaj kontraktu nie jest uznawany przez większość muzułmanów. To taka próba zamydlenia oczu samemu sobie i Bogu. I oczywiście nie ma nic wspólnego z okazaniem szacunku kobiecie.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:49   #69
PrettyBlackEyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
Sprawa jest prosta- autorka jest zaangażowana uczuciowo, nie chciała "tylko pouprawiać seksu". Chyba myślała że kontrakt który jej zaproponował jest czymś na kształt małżeństwa, tylko z terminem ważności i to termin ważności jej się nie podobał.
Ale TEN kontrakt nie ma nic wspólnego z małżeństwem. Facet który związuje się z dziewczyną przez taki kontrakt (zazwyczaj jest to dziewczyna z niższych sfer, mało szanowanej, biednej rodziny) może uprawiać z nią seks do konkretnej wyznaczonej daty. Po prostu ją wykupuje na pewien czas. Ona w zamian dostaje pieniądze, prezent, cokolwiek. Ale ten rodzaj kontraktu nie jest uznawany przez większość muzułmanów. To taka próba zamydlenia oczu samemu sobie i Bogu. I oczywiście nie ma nic wspólnego z okazaniem szacunku kobiecie.
emma8 myślę,że jesteś najbliżej tego o co mi chodzi
PrettyBlackEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:50   #70
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
Jeśli przez posag można rozumieć biżuterię albo perfumy,to owszem,właśnie to od niego otrzymałam ale nie było powiedziane bezpośrednio "to zapłata za seks".Nadmieniłam tylko,że nie podpisywaliśmy żadnego kontraktu a nie,że mamy stosunki seksualne kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota.Popełniłam błąd że nie dowiedziałam się wszystkiego o tego typu związku to fakt,ale w świetle naszej europejskiej kultury nazywanie mnie prostytutką przekracza granice dobrego wychowania.Czy kochanie się z kimś z kim jest się od roku to prostytucja?


Autorko masakra, czy Ty nie rozumiesz że te perfumy to nie jest żaden posag, tylko zapłata za seks? Nikt Cię nie nazywa prostytutką, to on Cię potraktował jak prostytutkę.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:51   #71
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
Jeśli przez posag można rozumieć biżuterię albo perfumy,to owszem,właśnie to od niego otrzymałam ale nie było powiedziane bezpośrednio "to zapłata za seks".Nadmieniłam tylko,że nie podpisywaliśmy żadnego kontraktu a nie,że mamy stosunki seksualne kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota.Popełniłam błąd że nie dowiedziałam się wszystkiego o tego typu związku to fakt,ale w świetle naszej europejskiej kultury nazywanie mnie prostytutką przekracza granice dobrego wychowania.Czy kochanie się z kimś z kim jest się od roku to prostytucja?
W jego kulturze - niestety, owszem. W pierwszym poście zastanawiałaś się, czy z nim porozmawiać na temat waszej relacji. Elfir i inne dziewczyny, które temat znają po prostu Ci napisały, jak to wygląda z perspektywy Saudów. Co z tym zrobisz, to Twoja sprawa. Ale jeśli na podstawie rozmów z nich masz jakieś wizje, jak to on zostanie w Polsce i będziecie żyli długo i szczęśliwie, to lepiej na oczy przejrzeć. Gdybyś po prostu była w związku z Arabem - już byłabym nieco sceptyczna przez wzgląd na różnice kulturowe. Ale gdy do tego dołożymy fakt, że namówił Cię na formę ,,związku" która w jego kulturze uchodzi za zwyczajnie obraźliwą dla kobiet, to złudzeń chyba nikt nie ma. Zapytaj, co by sądził, gdyby jego siostra zawarła taki ,,ślub tymczasowy".
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 20:52   #72
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
Jeśli przez posag można rozumieć biżuterię albo perfumy,to owszem,właśnie to od niego otrzymałam ale nie było powiedziane bezpośrednio "to zapłata za seks".Nadmieniłam tylko,że nie podpisywaliśmy żadnego kontraktu a nie,że mamy stosunki seksualne kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota.Popełniłam błąd że nie dowiedziałam się wszystkiego o tego typu związku to fakt,ale w świetle naszej europejskiej kultury nazywanie mnie prostytutką przekracza granice dobrego wychowania.Czy kochanie się z kimś z kim jest się od roku to prostytucja?
Nikt tak cię nie nazwał.
Nasza europejska kultura nie ma tu większego znaczenia, bo on nie wychował się w niej, nie patrzy na ciebie europejskimi oczami, nie postrzega świata, kobiet i seksu w ten sposób co ty czy ja.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:52   #73
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Serio nie jesteś w stanie zrozumieć, że posty Elfir nie ozaczają "gardzę tobą bo uprawiasz seks" tylko "dałaś się oszukać"? Ona CIĄGLE PISZE Z PERSPEKTYWY WIARY TEGO FACETA.
Inna sytuacja jest gdy dziewczyna chce seksu i umawia się świadomie z drugą osobą na seks bez zobowiązań a inaczej jak roi sobie wizję związku, ale jest oszukiwana i traktowana jak dziwka - dokładnie to drugie podejście prezentuje pan. Czego w tym nie ogarniasz?
Czego nie ogarniam? Tej stanowczości, z którą twierdzicie, że jest tak a nie inaczej. A posty Elfir przeczytałam jeszcze raz i odbieram jako pełne pogardy wobec drugiego człowieka, tak po prostu.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:59   #74
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
emma8 myślę,że jesteś najbliżej tego o co mi chodzi

Autorko, ja wierzę w to że arab może pokochać europejkę. Trzeba tylko przyglądać się jak on tą miłość okazuje. Jeżeli potraktuje Cię tak, jak potraktowałby dziewczynę ze swojego kraju, czyli poznałby Cię ze swoją rodziną, zatroszczył się o to żeby rodzice Cię polubili, okazał Ci SZACUNEK, poczekałby z seksem do ślubu i zaproponował Ci uczciwy układ przy którym w razie "W" nie byłabyś stratna- wtedy można się zastanawiać.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:02   #75
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
Autorko, ja wierzę w to że arab może pokochać europejkę. Trzeba tylko przyglądać się jak on tą miłość okazuje. Jeżeli potraktuje Cię tak, jak potraktowałby dziewczynę ze swojego kraju, czyli poznałby Cię ze swoją rodziną, zatroszczył się o to żeby rodzice Cię polubili, okazał Ci SZACUNEK, poczekałby z seksem do ślubu i zaproponował Ci uczciwy układ przy którym w razie "W" nie byłabyś stratna- wtedy można się zastanawiać.
Dokładnie.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:05   #76
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
you made my day
Moj tez :p Laicka Turcja i Tunezja, Iran ktory przez dziesiatki lat takze byl bardzo laicki. Wbrew pozorom kraj arabski nie rowna sie zawsze islamskiemu.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:16   #77
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
you made my day
Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Moj tez :p Laicka Turcja i Tunezja, Iran ktory przez dziesiatki lat takze byl bardzo laicki. Wbrew pozorom kraj arabski nie rowna sie zawsze islamskiemu.
Turcja nie jest krajem arabskim

Kraje arabskie:
Algieria
Arabia Saudyjska
Bahrajn
Egipt
Irak (z ludnością kurdyjską)
Jemen
Jordania
Katar
Kuwejt
Liban
Libia
Maroko
Mauretania (z ludnością afrykańską)
Sahara Zachodnia
Oman
Palestyna (Zachodni Brzeg i Strefa Gazy)
Sudan (z ludnością afrykańską)
Syria
Tunezja
Zjednoczone Emiraty Arabskie


Fakt może się zagalopowałem . Krajem NIEarabskim ale z bardzooo dużą liczbą muzułmanów Indonezja, Pakistan, Indie i Bangladesz
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:17   #78
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Czego nie ogarniam? Tej stanowczości, z którą twierdzicie, że jest tak a nie inaczej. A posty Elfir przeczytałam jeszcze raz i odbieram jako pełne pogardy wobec drugiego człowieka, tak po prostu.
Nie ogarniasz tego że ktoś ci bezpośrednio mówi że twoja interpretacja jego słów jest błędna, a ty jak krowa się zapierasz przy swojej wersji.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:24   #79
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Turcja nie jest krajem arabskim

Kraje arabskie:
Algieria
Arabia Saudyjska
Bahrajn
Egipt
Irak (z ludnością kurdyjską)
Jemen
Jordania
Katar
Kuwejt
Liban
Libia
Maroko
Mauretania (z ludnością afrykańską)
Sahara Zachodnia
Oman
Palestyna (Zachodni Brzeg i Strefa Gazy)
Sudan (z ludnością afrykańską)
Syria
Tunezja
Zjednoczone Emiraty Arabskie


Fakt może się zagalopowałem . Krajem NIEarabskim ale z bardzooo dużą liczbą muzułmanów Indonezja, Pakistan, Indie i Bangladesz
A Iran to pies i zostal karnie wyrzucony :p ?
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 21:26   #80
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Nie ogarniasz tego że ktoś ci bezpośrednio mówi że twoja interpretacja jego słów jest błędna, a ty jak krowa się zapierasz przy swojej wersji.
Niech będzie, nie ogarniam i jestem jak krowa
Jakże miło pogawędzić.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:36   #81
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Niech będzie, nie ogarniam i jestem jak krowa
Jakże miło pogawędzić.
Cóż, jeśli nie rozróżniasz stwierdzenia "zapierać się jak krowa" od jestem jak krowa" to nie dziwię że reszty też nie zrozumiałaś...
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:41   #82
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Autorko (i inne użytkowniczki) nikt tu nie nazwał Cię prostytutką.

To kontrakt, który Ci zaproponowano stawia cię w takiej roli. Powinnaś oburzać się na faceta, a nie na te, które chcą ci to uświadomić.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:45   #83
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
nawet wikipedi nie chciało ci się włączyć?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Małżeństwo_mut%27a

Tam wyraźnie jest mowa o posagu, bo inaczej kobieta jest frajerką dając d**y za darmo.
Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Cóż, jeśli nie rozróżniasz stwierdzenia "zapierać się jak krowa" od jestem jak krowa" to nie dziwię że reszty też nie zrozumiałaś...
Ja nie wiem, może mam jakiś słabszy dzień, że tak witki mi opadły. Ale takiego sposobu odnoszenia się rozmówców do siebie nie widzę nigdzie poza działem Intymne.
Dobra, zmykam, nie robię offtopów, zresztą najwyraźniej nie trzymam poziomu.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:49   #84
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, może mam jakiś słabszy dzień, że tak witki mi opadły. Ale takiego sposobu odnoszenia się rozmówców do siebie nie widzę nigdzie poza działem Intymne.
Dobra, zmykam, nie robię offtopów, zresztą najwyraźniej nie trzymam poziomu.
Mi też już witki opadły przy kolejnym twoim poście, gdzie masz problemy z prostą interpretacją (co kilka innych osób starało się już grzecznie wytłumaczyć).
Elfir nie odnosiła się do nikogo (w zacytowanym tekście też nie) Napisała jak to wygląda z perspektywy drugiej strony.
Serio nie widzisz różnicy pomiędzy "będzie uważana za prostytutkę", a "uważam ją za prostytutkę"?
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 22:01   #85
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
Mi też już witki opadły przy kolejnym twoim poście, gdzie masz problemy z prostą interpretacją (co kilka innych osób starało się już grzecznie wytłumaczyć).
Elfir nie odnosiła się do nikogo (w zacytowanym tekście też nie) Napisała jak to wygląda z perspektywy drugiej strony.
Serio nie widzisz różnicy pomiędzy "będzie uważana za prostytutkę", a "uważam ją za prostytutkę"?
Dobra, zatem ostatni raz - rozumiem, że Elfir (w jej mniemaniu) "chce pokazać perspektywę islamu", ale sposobu w jaki to robi jest dla mnie ciężki do zaakceptowania. Czy naprawdę po dodaniu bluzgów o dawaniu d* i tekstów o frajerowaniu robi się bardziej "po islamsku"?
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 22:10   #86
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
A Iran to pies i zostal karnie wyrzucony :p ?
Iran jest Perski nie Arabski.

Szyicki Iran jest w konflikcie dyplomatycznym z wahabicką Saudią - chodzi o wpływy na Bliskim Wschodzie.

***
Dobra, jak koleś jest szyitą, znaczy, że najprawdopodobniej musi pochodzić z biednej, prześladowanej rodziny. Saudyjczycy cały czas usiłują szytitów nawrócić na sunnę, co chwila wybuchają demonstracje szyickie, które są dość krwawo tłumione. To by tłumaczyło dlaczego studiuje w Pl - w Arabii nie może, na zachodnią Europę go nie stać.

Gdyby autorka przystopowała z seksem miałaby niewielką szansę na uwiązanie chłopaka w Pl, bo w Arabii będzie mu ciężko i gdyby się prawdziwie zakochał, mógłby myśleć o osiedleniu się w Pl.
Ale w takiej sytuacji trzeba całość kompletnie inaczej rozegrać. Tak by on mógł zdobywać i trochę się namęczyć.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-01-27 o 22:22
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 22:20   #87
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Iran jest Perski nie Arabski.

Szyicki Iran jest w konflikcie dyplomatycznym z wahabicką Saudią - chodzi o wpływy na Bliskim Wschodzie.
To ja nie wiem czemu na uj, na kierunku o krajach arabskich, przerabialam cala historie iranu jako kraju arabskiego :p
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 22:31   #88
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Iranu czy Iraku?

Przecież nawet Reza Pahlawi miał perski tytuł szacha.
Arabów jest tam 2 %
językiem urzędowym jest perski.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 22:35   #89
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Iranu czy Iraku?

Przecież nawet Reza Pahlawi miał perski tytuł szacha.
Arabów jest tam 2 %
językiem urzędowym jest perski.
Jedno i drugie
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 22:38   #90
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

W każdym razie Irańczyk by sie obraził za nazwanie go Arabem...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-04 12:28:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.