Naturalissa (d. Naturalis) - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-11, 09:03   #61
kesera
Raczkowanie
 
Avatar kesera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez muriel1 Pokaż wiadomość
Kesera, ja bym poszla na latwizne i dodalabym do zelowej odzywki do rzes i brwi. Wiesz, takie, co jest 2 w 1 czyli ma odzywic, podkrecic, ulozyc i nablyszczyc.
np. takiej:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...ra-wersja.html
Wygodnie i bezproblemowo

Oczywiscie mozna sie pokusic i probowac ukrecic sobie jakas odzywke samemu, ale ja bym sie nie odwazyla, z powodu wrazliwych spojowek
Muriel1, dzięki.
Zastanawiam się tylko czy Kerastim rozpuści się w tej odżywce - jak go tam w ogóle sypnąć i wymieszać? I czy niewiadomy skład chemiczny odżywki nie zniweczy działania Kerastimu? Nie wiesz przypadkiem z czym go nie można łączyć?
kesera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 18:57   #62
muriel1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A skąd masz sorbinian potasu i phenoxyetanol? I jak taki duet wypada w porównaniu do Opithiena?

Dostalam w prezencie od milej biochemiczki Uzywam go w nieco innym stezeniu (mniejszym) od opthiena. Wypada niezle, tzn. jeszcze mi sie nic nie zepsulo Eksperymentalnie mala ilosc micela trzymalam w sypialni, czyli poza lodowka, przez ok. 3 tyg. i sie nie popsul.
W mojej sypalni jest 17 stopni
muriel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:10   #63
muriel1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez kesera Pokaż wiadomość
Muriel1, dzięki.
Zastanawiam się tylko czy Kerastim rozpuści się w tej odżywce - jak go tam w ogóle sypnąć i wymieszać? I czy niewiadomy skład chemiczny odżywki nie zniweczy działania Kerastimu? Nie wiesz przypadkiem z czym go nie można łączyć?

Powiem szczerze, ze wlasnie mialam odszczekac ta zelowa odzywke.
Meczylo mnie to, wiec kupilam taka tanioche Miss Sporty i wsypalam tam kapke. Wymieszalam szczoteczka i odlozylam. Dzisiaj wrocilam do domu po dwoch dniach nieobecnosci, a zel juz nie jest zelem, ma konsystencje wody
Nie ma zapachu, ale mi sie nie podobal, wiec wywalilam wszystko. Zrobilam nowa odzywke na HA wielko i maloczasteczkowym, dodalam 2% kerastimu. Zastanawiam sie jeszcze nad polaczeniem z olejem rycynowym, bo chyba byloby dobrze.

Tak wiec drogie Dziewczyny, bije sie w piers i NIE POLECAM polaczenia nieznanego skladem zelu do rzes z kerastimem.

Wlasnie meczyl mnie ten nieznany sklad gotowej odzywki, bo na opakowaniu nie bylo. Wlasnie, dlaczego nie bylo skladu? Wolno tak sprzedawac?
Niestety, nie wiem, czy kerastim z czyms sie gryzie. Najlepiej chyba bedzie zadac to pytanie Sprzedawcy.
muriel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:37   #64
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Muriel, ja chce zrobic podobna odzywke, tylko dodam do niej jeszcze olej brokulowy i ekstrakt z pokrzywy. Wymyslilam, zeby to wszystko zakonserwowac i usztywnic (chce uzywac zamiast tuszu, ktorego generalnie nie uzywam ;-) tuszem na bazie skladnikow roslinnych Hauschki. Co myslicie? jakos ten tusz na pewno jest konserwowany, a sklad jest dostepny bez problemu w necie. Nie pogryzie sie?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:19   #65
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Hehe, to widze, że ja ryzykant jestem bo moje konserwowane opithienem kosmetyki stoją w łazience, gdzie temperatura sięga 30 stopni
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:36   #66
muriel1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Muriel, ja chce zrobic podobna odzywke, tylko dodam do niej jeszcze olej brokulowy i ekstrakt z pokrzywy. Wymyslilam, zeby to wszystko zakonserwowac i usztywnic (chce uzywac zamiast tuszu, ktorego generalnie nie uzywam ;-) tuszem na bazie skladnikow roslinnych Hauschki. Co myslicie? jakos ten tusz na pewno jest konserwowany, a sklad jest dostepny bez problemu w necie. Nie pogryzie sie?
Pewnie jest konserwowany, tylko chodzi o to, zeby nie wyszlo Tobie to, co mi
A HA powoduje sztywnienie.
muriel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:44   #67
muriel1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Hehe, to widze, że ja ryzykant jestem bo moje konserwowane opithienem kosmetyki stoją w łazience, gdzie temperatura sięga 30 stopni
Mnie juz powoli denerwuje latanie po kazdy kosmetyk do ...kuchni oraz powolne, ale systematyczne zmienianie przeznaczenia lodowki wiec tez juz myslalam o zwiekszeniu ilosci konserwantow i postawienie wszystkiego na toaletce czy w lazience. Ale jestem alergikiem i nie chcialabym sobie zaszkodzic. Jest jeszcze inna mozliwosc, robienie czesciej malych ilosci i konserwowanie w zalecanym stezeniu.

Confused, jakie stosujesz stezenie opithena?
muriel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 21:09   #68
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

różnie. Od 0.5% do 0.75%
Ale muszę przyznać, że czasem opithien zawodzi i kosmetyk sie psuje Tak było właśnie z odżywka do rzęs, którą ukręciłam - świetnie działała, ale szybko zaczęła kwaśno pachnieć
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 08:25   #69
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Hehe, a ja rozmyślam nad kupnem małej lodówki do łazienki, ale musiałaby a) być cicha, bo łazienkę mam obok sypialni i zwariowałabym od hałasu, b) wąska c) niezbyt mała jednakowoż żeby wszystko pomieścić
A poniewaz pewnie takiej nie znajdę (nie robią chyba lodówek na miarę? ) to pocieszam sie że bieganie po schodach do lodówki ma same zalety
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 16:35   #70
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Muszę pochwalić Naturalis Zamówienie złożyłam jakoś w weekend, a dziś już dostałam paczkę Wszystko dokładnie zapakowane i ciekawe próbki Kręcić będę w weekend, bo teraz nie bardzo mam czas, ale już się nie mogę doczekać
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:32   #71
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

A co zamówiłaś, Confused?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 17:36   #72
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

nawilżacz cukrowy
kompleks do włosów
ceramidy
płyn do dezynfekcji
di- i tripeptydy dla Mamy

w ramach próbek dostałam emulgator na zimno, olej z granatu i ekstrakt z jęczmienia, który ma taką dziwną konsystencję, jak jakaś maść apteczna i pachnie bananami
Będę musiała napisać do Kesji i zapytać się z czym to się je , bo póki co, jeszcze nie ma go w ofercie sklepu
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:40   #73
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

A, nie zamawiałaś surowego oleju tamanu Ja czaję się na niego, ale dopiero w lutym - na razie limit styczniowy wykorzystany
Czekam na relację z używania nawilżacza. No i peptydów - powoli dojrzewam do tej decyzji...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:42   #74
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Oj nie nie, ja mam jeszcze buteleczkę tamanu z mazideł i nie mogę jej wymęczyć przez zapach
Relacja będzie na pewno
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 18:08   #75
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Zaciekawil mnie Kerastim S, czy ktoras z was juz go probowala? Zastanawiam sie czy mozna go dosypac do hydrolatu i zrobic takie lekkie serum do spryskiwacza?
Do wlosow uzywam aminexilu i dobrze mi to robi na wypadanie ale jeszcze cos bym dolozyla na zwiekszenie grubosci wlosa.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 19:18   #76
muriel1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Zaciekawil mnie Kerastim S, czy ktoras z was juz go probowala? Zastanawiam sie czy mozna go dosypac do hydrolatu i zrobic takie lekkie serum do spryskiwacza?
LouLou, jak najbardziej mozna. Mozesz tez dodac inne fajne surowce, ktore sluza Twoim wlosom.
muriel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 19:24   #77
Linijeczka123
Raczkowanie
 
Avatar Linijeczka123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 45
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

uuu... bardzo drogi. Zastanawiam s ię czy nie wyprubować tego mleczka do demakijazu z aloesem
Linijeczka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:04   #78
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Muriel tak zachwalasz Kerastim, że dobrze wiesz co musisz teraz zrobić
Podzielić się przepisem na mgiełkę dla kręciołków Wiem, że wcześniej podawałaś mniej więcej co do niej wrzucasz, ale byłabym dozgonnie wdzięczna, gdybyś podała dokładne proporcje Tym bardziej, że mam za sobą nie najlepsze doświadczenia z keratyna
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:37   #79
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Hehe, a ja rozmyślam nad kupnem małej lodówki do łazienki, ale musiałaby a) być cicha, bo łazienkę mam obok sypialni i zwariowałabym od hałasu, b) wąska c) niezbyt mała jednakowoż żeby wszystko pomieścić
A poniewaz pewnie takiej nie znajdę (nie robią chyba lodówek na miarę? ) to pocieszam sie że bieganie po schodach do lodówki ma same zalety
Podobno można gdzieś dostać lodówki do piwa podobne stoją w sklepach i trzymają np RedBulle moja koleżank taką właśnie lodóweczkę wyniosła od swojego chłopaka z akademika i jest wniebowzięta, bo nic jej się nie psuje a na dodatek lodóweczka idealnie wpasowała się pod zlew spróbuj poszukać np. na Allegro:
http://allegro.pl/item528941298_mini...b230_elta.html

Ja mam na to inny sposób, niehałasujący i nieprądożerny. Mam taki pojemnik, mini "lodówkę" Igloo Cooler podróżną z takimi wkładami wypełnionymi ciekłym azotem. Wkład wrzucam do zamrażarki w kuchni na jakieś 2 godziny, wyciągam i wkładam do mojej mini lodóweczki. Nic się nie psuje, w dodatku takie cudo zajmuje bardzo malo miejsca i świetnie trzyma temperaturę. Wkłady mam dwa, więc kiedy w łazience leży jeden, drugi mrozi się w kuchni. Jedynym minusem jest to, że muszę pamiętać o codziennym przekladaniu wkładów, ale wolę to niż bieganie 10razy dziennie do kuchni po serum
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 20:41   #80
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez muriel1 Pokaż wiadomość
Zrobilam nowa odzywke na HA wielko i maloczasteczkowym, dodalam 2% kerastimu. Zastanawiam sie jeszcze nad polaczeniem z olejem rycynowym, bo chyba byloby dobrze.
Olej rycynowy jak najbardziej wiem, że moja babcia od dawien dawna używa go do włosów i wciera w rzęsy. Efekty są rewelacyjne, bo nigdy nie używa tuszu, a rzęsy ma piękne, błýszczące i czarne jak smoła
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:46   #81
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
Podobno można gdzieś dostać lodówki do piwa podobne stoją w sklepach i trzymają np RedBulle moja koleżank taką właśnie lodóweczkę wyniosła od swojego chłopaka z akademika i jest wniebowzięta, bo nic jej się nie psuje a na dodatek lodóweczka idealnie wpasowała się pod zlew spróbuj poszukać np. na Allegro:
http://allegro.pl/item528941298_mini...b230_elta.html

Ja mam na to inny sposób, niehałasujący i nieprądożerny. Mam taki pojemnik, mini "lodówkę" Igloo Cooler podróżną z takimi wkładami wypełnionymi ciekłym azotem. Wkład wrzucam do zamrażarki w kuchni na jakieś 2 godziny, wyciągam i wkładam do mojej mini lodóweczki. Nic się nie psuje, w dodatku takie cudo zajmuje bardzo malo miejsca i świetnie trzyma temperaturę. Wkłady mam dwa, więc kiedy w łazience leży jeden, drugi mrozi się w kuchni. Jedynym minusem jest to, że muszę pamiętać o codziennym przekladaniu wkładów, ale wolę to niż bieganie 10razy dziennie do kuchni po serum
Widziałam te lodówki, podobno hałasują, ale tego nie sprawdzałam, natomiast jeśli ma się tam zmieścić wszystko z lodówki kuchennej, to jest tam zdecydowanie za mało miejsca
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:51   #82
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

hmm...To dużo musisz tego mieć :P ja na razie mam w swoim Coolerze tylko dwa zamówienia z mazideł, więc się mieści. Teraz idą do mnie kolejne dwa (Bu i Mazidła), więc obawiam się że mogę mieć problem z lokum dla moich paciaji
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:10   #83
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Ja już zajęłam cala górna półkę na drzwiach lodówki i pół kolejnej Rodzice mi grożą eksmisja kosmetyków jak nie przestanę zajmować coraz więcej miejsca a tu kolejne zamówienie z mazideł idzie ...
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 21:55   #84
muriel1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Muriel tak zachwalasz Kerastim, że dobrze wiesz co musisz teraz zrobić
Podzielić się przepisem na mgiełkę dla kręciołków Wiem, że wcześniej podawałaś mniej więcej co do niej wrzucasz, ale byłabym dozgonnie wdzięczna, gdybyś podała dokładne proporcje Tym bardziej, że mam za sobą nie najlepsze doświadczenia z keratyna
He oczywiscie.
Poczatkowo robilam wg przepisu z Mazidel:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=284&Itemid=2
nieco je modyfikujac dla wlasnego uzytku, poniewaz moje wlosy nie najlepiej znosza pewne skladniki tego serum.
Karagenian zastapilam cermidami, keratyne, ktora mi tez nie sluzy, nie wspominajac o jej zapachu, zastapilam kerastimem.
Uzylam olej z bawelny. Bylo oki. Przy nastepnej porcji zmniejszylam ilosc hydrolatu o 2% i dodalam nawilzacz cukrowy. I zamiast bawelnianego, dodalam brokulowy.
Trzymam w lodowce ten sprej, olej w postaci kropli tluszczu plywal sobie na powierzchni Nie pomagalo wstrzasanie. Pewnie pomogloby trzymanie mgielki w temperaturze pokojowej. W moim odczuciu olej bawelniany lepiej sie sprawdzil. Moze dlatego, ze ma rzadsza konsystencje.

Poniewaz zuzywam to serum jak wode, bo codziennie rano nawet do odswiezania fryzury, stwierdzilam, ze za duzo w tym mieszania i uproscilam sobie na maxa:
Podstawa sa 4 skadniki: hydrolat, ceramidy-5%, zeby odbudowywac i cementowac wlosy, kerastim dla skretu-2%, nawilzacz do nawilzenia-2%.
Dodaje to, co mam aktualnie pod reka, np. ketony malinowe-0.01%, d-panthenol-0,5%, jedwab hydro-2%, czy aloes-1%.

Te mgielki-sera swietnie sie u mnie sprawdzaja, moje wlosy je bardzo lubia. Maja tylko jedna wade, nie daja poslizgu, czyli nie ulatwiaja rozczesywania po myciu. Ja czesze wlosy tylko po myciu, bo suchych nie mam mozliwosci, sa tak poskrecane.
Aby dodatkowo ochronic konce, po spryskaniu mgielka, w konce wlosow wmasowuje olej kokosowy-ociupinke. Czesto tez robie sobie calonocny kompres z oleju, ktory rano zmywam.
To wszystko
muriel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 22:06   #85
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!


Wielkie dzięki
W weekend będę testować Twój przepis
Czyli rozumiem, że w drugiej, uproszczonej wersji nie dodajesz już w ogóle ani lecytyny ani żadnego oleju? Taka mgiełka składająca się tylko z fazy wodnej?
No i zabiłaś mnie tymi ketonami malinowymi Co to za cudo???

Jeszcze jedno pytanie - jakiego szamponu używasz? Bo ja HiPPcia, bez silnych detergentów i zastanawiam się czy 5% ceramidów i 2% kerastimu to nie będzie za dużo przy tak łagodnym szamponie
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-01-15 o 22:07
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 14:40   #86
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

No ketony malinowe, to promotor przejścia składników aktywnych, działają jak piperyna, ale są mniej drażniące no i pachną malinami. W Polsce niedostępne, choć może Thanatos będzie je miał kiedyś w ofercie.

Ketony dobre są do stosowania na skórę, nie tylko przeciwzmarszczkowo, do wcierek skóry głowy, ale na same wlosy się nie nadają. Trzeba je dokładnie odmierzać aby nie poparzyć skóry. Dodanie ich do sprayu na włosy, to tak, jak dodanie piperyny lub kapsaicyny - włókno włosa raczej tego nie lubi, bo to jest przecież drażniący środek.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 19:45   #87
muriel1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
No ketony malinowe, to promotor przejścia składników aktywnych, działają jak piperyna, ale są mniej drażniące no i pachną malinami. W Polsce niedostępne, choć może Thanatos będzie je miał kiedyś w ofercie.

Ketony dobre są do stosowania na skórę, nie tylko przeciwzmarszczkowo, do wcierek skóry głowy, ale na same wlosy się nie nadają. Trzeba je dokładnie odmierzać aby nie poparzyć skóry. Dodanie ich do sprayu na włosy, to tak, jak dodanie piperyny lub kapsaicyny - włókno włosa raczej tego nie lubi, bo to jest przecież drażniący środek.

Mario, wydaje mi sie, ze niezupelnie to to samo, gdyz dzialaja tak jak kapsaicyna, ale bez jej nieprzyjemnych skutkow ubocznych w postaci podraznienia. Poza tym, jesli uzyje sie ich na bazie oleju, a nie spirytusu, to jest OK.
Ale nawet jesli na spirytusie, to bedzie go w 100 ml ok 1 ml.
Ja pryskam i skore i wlosy z czystego lenistwa i nic sie nie dzieje. Przynajmniej na razie

Z reszta, wszystko jest tutaj:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...linowe&start=0

Confused, stosuje szampony dla dzieci, najczesciej Rossmanna Babydream.

Edytowane przez muriel1
Czas edycji: 2009-01-16 o 19:49
muriel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 20:25   #88
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez muriel1 Pokaż wiadomość
Confused, stosuje szampony dla dzieci, najczesciej Rossmanna Babydream.
No to uspokoiłaś mnie Czyli zachowam Twoje proporcje Już nie mogę się doczekać aż wypróbuje tę cudowną mieszankę Staram się nie ekscytować, bo już mam wiele porażek za sobą z kosmetykami do włosów kręconych, ale to silniejsze ode mnie Po weekendzie mam nadzieję zdać relację
Jeszcze tylko ostatnie pytanie - czy oprócz tego serum stosujesz jeszcze jakiś żel/piankę do stylizacji? Ja ostatnio dorwałam się do żelu aloesowego paloma (bynajmneij nie do włosów ) i jest naprawdę niezły. Tylko nie wiem czy jest sens stosowac i to i to
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 20:41   #89
muriel1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko ostatnie pytanie - czy oprócz tego serum stosujesz jeszcze jakiś żel/piankę do stylizacji? Ja ostatnio dorwałam się do żelu aloesowego paloma (bynajmneij nie do włosów ) i jest naprawdę niezły. Tylko nie wiem czy jest sens stosowac i to i to
Nic poza - olejem na noc (coz za apetyczny widok), rano mycie, osuszam recznikiem, obfice spryskuje mgielka,potem w koncowki wmasowuje ociupinke oleju kokosowego.

Mam nadzieje, ze i Tobie bedzie sluzyc, tak jak i mi.
Ja tez mam za soba wiele lat nieudanych prob. Wlosy krecone sa naprawde trudne do poskromienia.
muriel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 20:45   #90
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez muriel1 Pokaż wiadomość
Nic poza - olejem na noc (coz za apetyczny widok), rano mycie, osuszam recznikiem, obfice spryskuje mgielka,potem w koncowki wmasowuje ociupinke oleju kokosowego.

Mam nadzieje, ze i Tobie bedzie sluzyc, tak jak i mi.
Ja tez mam za soba wiele lat nieudanych prob. Wlosy krecone sa naprawde trudne do poskromienia.
Ech, no niestety są No nic, jeszcze raz dzięki i przepraszam, że Cię tak wymęczyłam pytaniami
Idę kręcić serum
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 22:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.