Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 19:06   #61
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U

ś :
śniadaniowe płatki (łyżka wiórów kokosowych, łyżka żurawiny, łyżka siemia lnianego, 4 łyżki otrębów owsianych, pokruszony wafel ryżowy, pokruszona kostka gorzkiej czekolady)
ze szklanką mleka 2 % i łycha jogo nat
kawa z mlekiem

IIś:
jabłko prażone na patelni z cynamonem wymieszane z ok 200g Emilki chude i posypane łyzka prażonych pestek dynii i łyżeczką cukru
zielona herbata

o:
potrawka z pieri kuraka(150g), kalafiora, pieczarek w sosie jogurtowym (przecier, jogurt nat, curry)

p:
budyń czekoladowy z suszonymi śliwkami i łyżką błonnika kakaowego

k:
taka "oszukana" kaszka:
łycha lnu mielonego + wieśniak lekki + cynamon + łyżeczka cukru + białko
i do rozpuszczenia serka gotować

i przed snem będzie jeszcze filiżanka inki

proszę o sugestie
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:16   #62
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Moje rozpustne U:

I: lody czekoladowe z kawałkami czekolady, sosem toffi i dmuchanym ryżem (sniły mi się w nocy lody więc niestety musiałam)
II: 2 kanapki z piersią z kurczaka

30 min ciągłego biegu, rozciąganie i tamilee abs

III: puszka tunczyka z łyżką białego ryżu (poprawcie mnie w kwestii posiłków okołotreningowych)
przed obiadem wpadło: pół jabłka, kiwi
IV: nugetsy z kurczaka (paski kurczaka w panierce z bułki niestety bo robiłam dla TŻ, sobie miałam zrobić bez panierki ale jakos same wpadły do bułki, greckie warzywa na patelnie, 2 młode ziemniaki z wody
V: będzie: wiesniak z pestkami dyni

Od kiedy biegam mam większy apetyt i różne dziwne smaki. Muszę je w końcu opanować
Przy aerobach w potreningowych lepiej jeść białko + węgle złożone + warzywa (surowe/gotowane). Tłuszcz też może być, ale nie za wiele.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:19   #63
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Przy aerobach w potreningowych lepiej jeść białko + węgle złożone + warzywa (surowe/gotowane). Tłuszcz też może być, ale nie za wiele.
Kurcze a byłam pewna, że proste węgle no nic, z czase, będzie lepiej

A tunczyka moge traktować jak białko? Był z wody no i tuńczyk chyba nie jest tłustą rybą...

A czy źródłem węglowodanów po treningu mogą być owoce? Bo na forach kulturystycznych piszą, że mogą ale ze mnie żadna kulturystka

Edytowane przez hauuu
Czas edycji: 2012-05-17 o 19:22
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:20   #64
Becia012
Raczkowanie
 
Avatar Becia012
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Utrzymanie ; )
Śniadanie: Maślana bułka z rodzynkami; z powidłami śliwkowymi i masłem orzechowym; jogurt z otrębami i winogronami; kawa z mlekiem.
Śniadanie2: Kanapka z trzech kromek chleba pełnoziarnistego: z masłem, serem i szynką; jabłko.
Obiad: 4 smażone paluszki rybne; ziemniaki; surówka.
Podwieczorek: Sernik na zimno (twaróg, aromat rumowy, łyżeczka miodu, dojrzały banan), kawa z mlekiem.
Kolacja: Sałatka jarzynowa: 2 kromki chleba z masłem, szynką i pomidorkami koktajlowymi; inka z mlekiem.
__________________
Mój blog. ZDJĘCIA Zapraszam!c
Becia012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:31   #65
poziomka011
Raczkowanie
 
Avatar poziomka011
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez poziomka011 Pokaż wiadomość
dzisiejsze U
I grahamka z szynką sałatą pomidorem ogórkiem szczypiorem
II mufinka kakaowo-bananowa ( produkcja własna )
III zapiekanka brokułowa z szynką pieczarkami szynką polana keczupem
IV budyń śmietankowy garść orzechów laskowych
V 2 kr razowca z szynką twarożkiem sałatą pomidorem

do picia zielona herbata woda i inka z mlekiem

i jak ?
podbijam bo zginęło na poprzedniej stronie
poziomka011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:33   #66
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U pod sztandarem SESJA TRWA. Mało ruchu, siedzę na tyłku i się uczę. Wczoraj 2 egzaminy, dziś ostatnie kolokwium i nauka na dalsze egzaminy. Możecie spojrzeć, czy jest ok? Ilościowo i jakościowo? (przypominam, że waflami ryżowymi zastępuję pieczywo i nie zmienię tego)

Śniadanie 6:00
* owsianka z kaszą manną i otrębami owsianymi (na chudym mleku), z truskawkami, orzechami włoskimi i sosem czekoladowym

2 śniadanie 11:00
* 2 wieloziarniste wafle ryżowe slim (mniejsze od klasycznych) z twarożkiem, szczypiorkiem i rzodkiewkami
* 2 wieloziarniste wafle ryżowe slim z wędliną, żółtym serem, pomidorem i rzodkiewką

Obiad 15:00
* zupa z botwinki z marchwią i pietruszką, z kawałkami mięsa ze schabu (spora porcja + dokładka)
* ziemniaki duszone z jajkiem sadzonym

Podwieczorek 18:00
* wieloziarnisty wafel ryżowy slim z plastrem sera śmietankowego i łyżeczką konfitury żurawinowej
* gorąca czekolada malinowa do picia

Kolacja (pewnie ok. 21:00)
* wędzone szprotki (pewnie będzie ich sporo, bo mam na nie mega chcicę)

Do picia oczywiście woda źródlana i miliard herbat (czarna z owocami leśnymi, rooibos, ziółka przeróżne, zielona z acai i winogronem - moja najukochańsza), no i czarna kawa (dziś raz).
Też podbijam!!!
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:35   #67
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Becia012 Pokaż wiadomość
Utrzymanie ; )
Śniadanie: Maślana bułka z rodzynkami; z powidłami śliwkowymi i masłem orzechowym; jogurt z otrębami i winogronami; kawa z mlekiem.
Śniadanie2: Kanapka z trzech kromek chleba pełnoziarnistego: z masłem, serem i szynką; jabłko.
Obiad: 4 smażone paluszki rybne; ziemniaki; surówka.
Podwieczorek: Sernik na zimno (twaróg, aromat rumowy, łyżeczka miodu, dojrzały banan), kawa z mlekiem.
Kolacja: Sałatka jarzynowa: 2 kromki chleba z masłem, szynką i pomidorkami koktajlowymi; inka z mlekiem.
Cytat:
Napisane przez poziomka011 Pokaż wiadomość
podbijam bo zginęło na poprzedniej stronie
oba fajne i na luzie
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 19:46   #68
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie w sumie do większości z was
O której jecie kolacje?....tak, tak oczywiście wiem że się powinno 3 godz. przed snem, ale ja czytam wasze jadłospisy i tu co druga z was kolacja 19-20 , to chodzicie spać o 22??!!?? Nie jesteście potem głodne?
Ja tam zawsze coś muszę jeszcze przekąsić przed snem...
Ja jem różnie. Zalezy o której robie się głodna. czasem jest to już o 19 a spać chodze ok. 22. Zazwyczaj jem kolacje o 20, jednak jeśli zdarzy się że zjem o 19 to przed snem i tak coś jeszcze przegryzam nawet jak nie jestem głodna żeby mnie burczenie w brzuchu w nocy nie wybudziło Jest to coś lekkiego, jakieś płatki, bułeczka drożdzowa, placki jak np. zostaną z kolacji czy nawet herbatniki......
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:47   #69
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Kurcze a byłam pewna, że proste węgle no nic, z czase, będzie lepiej

A tunczyka moge traktować jak białko? Był z wody no i tuńczyk chyba nie jest tłustą rybą...

A czy źródłem węglowodanów po treningu mogą być owoce? Bo na forach kulturystycznych piszą, że mogą ale ze mnie żadna kulturystka
Ostatnio przy imprezie rodzinnej dyskutowałam 2 godziny z kuzynem, który ostro ćwiczy siłowo, ale w końcu doszliśmy wspólnie do wniosków dla aerobów. Tzn. muszę dodać, że zależy, co chcesz osiągnąć? Ja jeśli ćwiczę to rekreacyjnie i moim celem nie jest jakaś mega rzeźba mięśni albo zredukowanie tłuszczu do minimum. Rozumiem, że jesteś na U i ćwiczysz sobie dla zdrowia, tak?
No to ogólnie: po treningu szybko wchłaniające się białko (czyli tuńczyk lub inna chuda rybka, kurczak, jaja) + węgle złożone(brązowy ryż, płatki owsiane czy cuś) + warzywa (najlepiej zielone! Najbardziej zalecane są brokuły, po prostu "złoto ćwiczących" ). Unikamy węgli prostych i nadmiaru tłuszczów (jedni uważają, że max. 10g, inni, że 20g... Ja tam nie zwracam uwagi na to, bo tłuszcz ma istotniejsze znaczenie przy siłowych). Hm, nie wiem co jeszcze. Chyba tyle głównych zasad. Ale tak, jak napisałam- przy "rekreacyjnych" ćwiczeniach nie ma się co przejmować posiłkami okołotreningowymi.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:49   #70
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez jagoda1616 Pokaż wiadomość
mogę dołączyć? mam pytanie jestem na p choć idzie mi ciekawy dziewczyny na p z powodu ed ćwiczyćie?
Idzie Ci źle tak???? Jak któraś z madrych dziewczyn napisała: jak BMI będziesz mieć w normie to mozesz wtedy ćwiczyć.....
Inaczej to Ci nic nie da... Nie dosć ze jesz mało (wywoskowałam z tego ze idzie ci źle) to pewnie nie przybierasz na wadze. ćwicząc będziesz tylko tracić kilogramy a nie nabierać. jak się ćwiczy trzeba jeść jak "słoń"
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:51   #71
blissful
Raczkowanie
 
Avatar blissful
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Ja jem kolację zazwyczaj pomiędzy 19:00 a 21:00, a chodzę spać pomiędzy 22:30 a 24:00

Dzisiejsze U pod sztandarem SESJA TRWA. Mało ruchu, siedzę na tyłku i się uczę. Wczoraj 2 egzaminy, dziś ostatnie kolokwium i nauka na dalsze egzaminy. Możecie spojrzeć, czy jest ok? Ilościowo i jakościowo? (przypominam, że waflami ryżowymi zastępuję pieczywo i nie zmienię tego)

Śniadanie 6:00
* owsianka z kaszą manną i otrębami owsianymi (na chudym mleku), z truskawkami, orzechami włoskimi i sosem czekoladowym

2 śniadanie 11:00
* 2 wieloziarniste wafle ryżowe slim (mniejsze od klasycznych) z twarożkiem, szczypiorkiem i rzodkiewkami
* 2 wieloziarniste wafle ryżowe slim z wędliną, żółtym serem, pomidorem i rzodkiewką

Obiad 15:00
* zupa z botwinki z marchwią i pietruszką, z kawałkami mięsa ze schabu (spora porcja + dokładka)
* ziemniaki duszone z jajkiem sadzonym

Podwieczorek 18:00
* wieloziarnisty wafel ryżowy slim z plastrem sera śmietankowego i łyżeczką konfitury żurawinowej
* gorąca czekolada malinowa do picia

Kolacja (pewnie ok. 21:00)
* wędzone szprotki (pewnie będzie ich sporo, bo mam na nie mega chcicę)

Do picia oczywiście woda źródlana i miliard herbat (czarna z owocami leśnymi, rooibos, ziółka przeróżne, zielona z acai i winogronem - moja najukochańsza), no i czarna kawa (dziś raz).
Naprawdę masz ochotę na jedzenie z zegarkiem w ręku, o równych godzinach? To przecież U, nic się nie stanie jak zjesz jakąs niezaplanowaną przekąskę, czy posiłek pół godziny wcześniej czy później... No chyba że podałaś czas orientacyjnie. Nie lubisz chleba?

Edytowane przez blissful
Czas edycji: 2012-05-17 o 19:56
blissful jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 19:51   #72
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
daj linka do bloga<moze na pw byc>
To taki byle jaki blog Jak założe jakiegoś lepszego ( w krotce to Ci podesle )

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Becia012 Pokaż wiadomość
Utrzymanie ; )
Śniadanie: Maślana bułka z rodzynkami; z powidłami śliwkowymi i masłem orzechowym; jogurt z otrębami i winogronami; kawa z mlekiem.
Śniadanie2: Kanapka z trzech kromek chleba pełnoziarnistego: z masłem, serem i szynką; jabłko.
Obiad: 4 smażone paluszki rybne; ziemniaki; surówka.
Podwieczorek: Sernik na zimno (twaróg, aromat rumowy, łyżeczka miodu, dojrzały banan), kawa z mlekiem.
Kolacja: Sałatka jarzynowa: 2 kromki chleba z masłem, szynką i pomidorkami koktajlowymi; inka z mlekiem.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 20:02   #73
blissful
Raczkowanie
 
Avatar blissful
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez blissful Pokaż wiadomość
Wstawiam moją dzisiejszą R

I: 2 kromki chleba wieloziarnistego z grubą warstwą naturalnego lekkiego bielucha, plasterkami szynki drobiowej, jajkiem i rzodkiewką

II: serek homo naturalny z łyzeczką jeszcze ciepłego domowego masła orzechowego

III: sałatka z całego fileta kurczaka z ciągnącą się 1/2 kulki mozarelli, sałatą lodową, pomidorem, ogórkiem, papryką, białą i czerwoną rzodkiewką

IV: lekki wiejski z cynamonem & marchewka

Poza tym: kawa (w tym jedna z mlekiem), czerwona herbata, woda

Nie sądzicie, że moja R przypomina U? Nie za dużo kcal mi dzisiaj wyszło?
Zaginęło.
blissful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 20:05   #74
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Ostatnio przy imprezie rodzinnej dyskutowałam 2 godziny z kuzynem, który ostro ćwiczy siłowo, ale w końcu doszliśmy wspólnie do wniosków dla aerobów. Tzn. muszę dodać, że zależy, co chcesz osiągnąć? Ja jeśli ćwiczę to rekreacyjnie i moim celem nie jest jakaś mega rzeźba mięśni albo zredukowanie tłuszczu do minimum. Rozumiem, że jesteś na U i ćwiczysz sobie dla zdrowia, tak?
No to ogólnie: po treningu szybko wchłaniające się białko (czyli tuńczyk lub inna chuda rybka, kurczak, jaja) + węgle złożone(brązowy ryż, płatki owsiane czy cuś) + warzywa (najlepiej zielone! Najbardziej zalecane są brokuły, po prostu "złoto ćwiczących" ). Unikamy węgli prostych i nadmiaru tłuszczów (jedni uważają, że max. 10g, inni, że 20g... Ja tam nie zwracam uwagi na to, bo tłuszcz ma istotniejsze znaczenie przy siłowych). Hm, nie wiem co jeszcze. Chyba tyle głównych zasad. Ale tak, jak napisałam- przy "rekreacyjnych" ćwiczeniach nie ma się co przejmować posiłkami okołotreningowymi.
Dzięki

Jestem na R/U tzn jednego dnia wychodzi R innego U docelowo chciałabym obniżyć bf a później hodować muskuły Póki co ćwiczę głównie dla kondycji bo jest zerowa ale w przyszłosci chciałabym ćwiczyć więcej i w konkretnym kierunku, dlatego już teraz chce wyrobić dobre nawyki w kwestii posiłków przed i po
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 20:12   #75
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez blissful Pokaż wiadomość
Zaginęło.
No ja bym na tym chudla na bank
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 20:18   #76
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez blissful Pokaż wiadomość
Naprawdę masz ochotę na jedzenie z zegarkiem w ręku, o równych godzinach? To przecież U, nic się nie stanie jak zjesz jakąs niezaplanowaną przekąskę, czy posiłek pół godziny wcześniej czy później... No chyba że podałaś czas orientacyjnie. Nie lubisz chleba?
Godziny są oczywiście orientacyjne
Co do chleba, to ze mną jest tak, że mogłabym jadać sam obkład na kanapki Denerwuje mnie to, że pieczywo "przyćmiewa" mi smak obkładu. Dlatego też wybieram wafle ryżowe, właśnie te wieloziarniste - mają dla mnie neutralny smak, są cieńsze od kromki chleba. Nie lubię uczucia zapchania się pieczywem. Bochenek jadłabym z ponad tydzień, więc to dodatkowo dla mnie nieekonomiczne Czasem tylko na uczelnie albo w podróż zabieram bułkę, ale to rzadkość. Z musu pieczywo zjem, ale na co dzień w domu nie jadam. Zresztą, prawdziwie smaczny chleb to jadłam na Ukrainie... Był tak dobry, że jadłam go na sucho
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 20:32   #77
blissful
Raczkowanie
 
Avatar blissful
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez ervisha Pokaż wiadomość
no ja bym na tym chudla na bank :d


---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Godziny są oczywiście orientacyjne
Co do chleba, to ze mną jest tak, że mogłabym jadać sam obkład na kanapki Denerwuje mnie to, że pieczywo "przyćmiewa" mi smak obkładu. Dlatego też wybieram wafle ryżowe, właśnie te wieloziarniste - mają dla mnie neutralny smak, są cieńsze od kromki chleba. Nie lubię uczucia zapchania się pieczywem. Bochenek jadłabym z ponad tydzień, więc to dodatkowo dla mnie nieekonomiczne Czasem tylko na uczelnie albo w podróż zabieram bułkę, ale to rzadkość. Z musu pieczywo zjem, ale na co dzień w domu nie jadam. Zresztą, prawdziwie smaczny chleb to jadłam na Ukrainie... Był tak dobry, że jadłam go na sucho
Już myślałam, że z niecierpliwością odmierzasz czas do kolejnego posiłku. Nie mam pojecia jak smakuje ukraiński chleb, ale skoro tak wybredna osoba jak Ty go chwali, to faktycznie musi być pyszny.
blissful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 20:44   #78
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez blissful Pokaż wiadomość
Już myślałam, że z niecierpliwością odmierzasz czas do kolejnego posiłku. Nie mam pojecia jak smakuje ukraiński chleb, ale skoro tak wybredna osoba jak Ty go chwali, to faktycznie musi być pyszny.
Już tak sobie wypracowałam, że jem mniej więcej w takich odstępach godzinowych
Co do tego chleba, to po prostu na Ukrainie chleb jest świętością. W tamtejszych sklepach praktycznie w ogóle nie spotkałam się z krojonym foliowanym chlebem (z mrożonego ciasta...), które to są tak bardzo popularne w Polsce... Może i dobrze, że nie mam tego chleba na co dzień, bo prawdopodobnie zajadałabym się nim ponad miarę Gdybym miała piekarnik, może i czasem piekłabym coś na własne potrzeby - w końcu taki prawdziwy domowy chleb dłużej utrzymuje świeżość (ukraiński właśnie taki był!).
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 20:57   #79
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Ja znowuż wszędzie czytam, że po treningu trzeba jeść węgle proste, aby szybko uzupełnić glikogen No i oczywiście białko... A złożone to 2-3 godziny przed treningiem.
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 07:10   #80
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R:
1, 20h - orbitrek
herbata melisa
7.30
Owsianka: 3 łyżki płatków pszennych, 1 łyżka otrębów owsianych, 10 migdałów, 1 łyżeczka pestek słonecznika, 1 łyżeczka pestek dyni, 3 suszone śliwki, 1 jabłko pokrojone ( wszystko zalane wrzątkiem na 15 minut ) zalane 3/ 4 jogurtu naturalnego zott
11. 45
kawałek chleba razowego dużego owalnego ( złożone na pół ) z margaryną benecoll lekką i wędlina drobiową; miseczka ( pomidor cały wymieszany z rzodkiewkami i sałatą karbowaną fioletową ); kawa inka z błonnikiem i mlekiem
centrum materna
15. 25
zupa krupnik gęsta z warzywami i piersią z kurczaka gotowaną
35 min- interwały- program na orbitreku
35 min. ćw. na macie
18.10
sałatka: sałata, ok 100g tuńczyka wsw, kukurydza i fasola konserwowa ( ta mała puszeczka bonduel ); łyżeczka oliwy z oliwek
20. 45
twarożek lekki z cynamonem
( czy mogłam dodać pistacje lub inne orzechy, czy przed snem orzechy odpadają? a czy kawa parzona z mlekiem tak późno nie przeszkadza?)

i jak ta moja R? nie za dużo? bo mam sporo do zrzucenia i nie wiem jak z ilością?
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2012-05-18 o 07:17
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 07:20   #81
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Ja znowuż wszędzie czytam, że po treningu trzeba jeść węgle proste, aby szybko uzupełnić glikogen No i oczywiście białko... A złożone to 2-3 godziny przed treningiem.
Też tak czytałam. Pewnie jest wiele teorii
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 07:47   #82
Agacia175
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje wczorajsze UUU:

I Owsianka (garść płatków owsianych, po łyżce: suszonej żurawiny, pestek dyni, słonecznika, płatków migdałowych, siemienia lnianego i otrębów, banan, kiwi) + jogurt naturalny

II Duże jabłko + grejpfrut + kilka herbatników

III porcja sałatki (papryka, sałata lodowa, seler naciowy, ogórek, pomidor, oliwki, rzodkiewki) z kurczakiem i serkiem wiejskim

IV surówka z marchewki jabłka i rodzynek

V porcja sałatki (podobnie jak poprzednio) z tuńczykiem z puszki w sosie własnym + kromka chleba domowego z szynką drobiową, żółtym serem, ogórkiem, keczupem i sałatą.

Bardzo proszę o ocenkę
Agacia175 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 07:54   #83
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Agacia175 Pokaż wiadomość
Moje wczorajsze UUU:

I Owsianka (garść płatków owsianych, po łyżce: suszonej żurawiny, pestek dyni, słonecznika, płatków migdałowych, siemienia lnianego i otrębów, banan, kiwi) + jogurt naturalny

II Duże jabłko + grejpfrut + kilka herbatników

III porcja sałatki (papryka, sałata lodowa, seler naciowy, ogórek, pomidor, oliwki, rzodkiewki) z kurczakiem i serkiem wiejskim

IV surówka z marchewki jabłka i rodzynek

V porcja sałatki (podobnie jak poprzednio) z tuńczykiem z puszki w sosie własnym + kromka chleba domowego z szynką drobiową, żółtym serem, ogórkiem, keczupem i sałatą.

Bardzo proszę o ocenkę
Dla mnie to R
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 09:27   #84
blissful
Raczkowanie
 
Avatar blissful
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
R:
1, 20h - orbitrek
herbata melisa
7.30
Owsianka: 3 łyżki płatków pszennych, 1 łyżka otrębów owsianych, 10 migdałów, 1 łyżeczka pestek słonecznika, 1 łyżeczka pestek dyni, 3 suszone śliwki, 1 jabłko pokrojone ( wszystko zalane wrzątkiem na 15 minut ) zalane 3/ 4 jogurtu naturalnego zott
11. 45
kawałek chleba razowego dużego owalnego ( złożone na pół ) z margaryną benecoll lekką i wędlina drobiową; miseczka ( pomidor cały wymieszany z rzodkiewkami i sałatą karbowaną fioletową ); kawa inka z błonnikiem i mlekiem
centrum materna
15. 25
zupa krupnik gęsta z warzywami i piersią z kurczaka gotowaną
35 min- interwały- program na orbitreku
35 min. ćw. na macie
18.10
sałatka: sałata, ok 100g tuńczyka wsw, kukurydza i fasola konserwowa ( ta mała puszeczka bonduel ); łyżeczka oliwy z oliwek
20. 45
twarożek lekki z cynamonem
( czy mogłam dodać pistacje lub inne orzechy, czy przed snem orzechy odpadają? a czy kawa parzona z mlekiem tak późno nie przeszkadza?)

i jak ta moja R? nie za dużo? bo mam sporo do zrzucenia i nie wiem jak z ilością?
Jak już pisałam wcześniej, powinnaś zrzucać kg na tego typu R. Dodatkowo masz sporo aktywności, co na pewno ułatwia Ci chudnięcie. Wygląda na to, że z ilością też nie przesadzasz, masz 5 posiłków w umiarkowanych wielkościach. Co do orzechów, to ja na Twoim miejscu już bym ich nie jadła, lepszy byłby przed snem posiłek z wyraźną przewagą białka. Poza tym jadłaś je już rano, więc według mnie to wystarczająca ilośc jak na jeden dzień. Jeśli chodzi o kawę, to myślę, że spokojnie mogłabyś ją wypić, jeśli tylko kofeina nie przeszkadza Ci przed snem.

Edytowane przez blissful
Czas edycji: 2012-05-18 o 09:29
blissful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 10:38   #85
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dzisiejsze P:
Przed śniadaniem: szklanka wody niegazowanej z cytryną

Śniadanie: mała grahamka: pół z serkiem Phiadelphia light, rzodkiewką, 3 plasterkami ogórka; pół z plastrem twarogu z ziołami Pilos, sałatą, 3 plasterkami ogórka, herbata z pokrzywy

Drugie śniadanie: mały banan, 8 truskawek zalane maślanką i posypane cynamonem, 3 kostki czekolady deserowej

Obiad: 2 duze placki ziemniaczane smażone bez tłuszczu na takiej specjalnej płycie;p polane jogurtem naturalnym z paroma truskawkami i cynamonem

Podwieczorek: tortilla pszenna mała z farszem: 50g sera białego półtłustego wymieszanego z łyżką jogurtu naturalnego Danone, szklanka soku marchwiowego Kubuś

Kolacja: reszta jogurtu naturalny Danone z piętką chleba z mąki z pełnego przemiału, mała kromka chleba z mąki z pełnego przemiału z tuńczykiem w oleju roślinnym
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 10:43   #86
blissful
Raczkowanie
 
Avatar blissful
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dirtysoul Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P:
Przed śniadaniem: szklanka wody niegazowanej z cytryną

Śniadanie: mała grahamka: pół z serkiem Phiadelphia light, rzodkiewką, 3 plasterkami ogórka; pół z plastrem twarogu z ziołami Pilos, sałatą, 3 plasterkami ogórka, herbata z pokrzywy

Drugie śniadanie: mały banan, 8 truskawek zalane maślanką i posypane cynamonem, 3 kostki czekolady deserowej

Obiad: 2 duze placki ziemniaczane smażone bez tłuszczu na takiej specjalnej płycie;p polane jogurtem naturalnym z paroma truskawkami i cynamonem

Podwieczorek: tortilla pszenna mała z farszem: 50g sera białego półtłustego wymieszanego z łyżką jogurtu naturalnego Danone, szklanka soku marchwiowego Kubuś

Kolacja: reszta jogurtu naturalny Danone z piętką chleba z mąki z pełnego przemiału, mała kromka chleba z mąki z pełnego przemiału z tuńczykiem w oleju roślinnym
Nie będziesz na tym tyć. To porządne U... Poza tym nie wiem w jakim celu wszystko odmierzasz...

Edytowane przez blissful
Czas edycji: 2012-05-18 o 10:48
blissful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 10:57   #87
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
R:
1, 20h - orbitrek
herbata melisa
7.30
Owsianka: 3 łyżki płatków pszennych, 1 łyżka otrębów owsianych, 10 migdałów, 1 łyżeczka pestek słonecznika, 1 łyżeczka pestek dyni, 3 suszone śliwki, 1 jabłko pokrojone ( wszystko zalane wrzątkiem na 15 minut ) zalane 3/ 4 jogurtu naturalnego zott
11. 45
kawałek chleba razowego dużego owalnego ( złożone na pół ) z margaryną benecoll lekką i wędlina drobiową; miseczka ( pomidor cały wymieszany z rzodkiewkami i sałatą karbowaną fioletową ); kawa inka z błonnikiem i mlekiem
centrum materna
15. 25
zupa krupnik gęsta z warzywami i piersią z kurczaka gotowaną
35 min- interwały- program na orbitreku
35 min. ćw. na macie
18.10
sałatka: sałata, ok 100g tuńczyka wsw, kukurydza i fasola konserwowa ( ta mała puszeczka bonduel ); łyżeczka oliwy z oliwek
20. 45
twarożek lekki z cynamonem
( czy mogłam dodać pistacje lub inne orzechy, czy przed snem orzechy odpadają? a czy kawa parzona z mlekiem tak późno nie przeszkadza?)

i jak ta moja R? nie za dużo? bo mam sporo do zrzucenia i nie wiem jak z ilością?

Oj biedactwo i po co Ty się tak katujesz?
Powiem Ci szczerze ,że ten jadłospis za zdrowo nie wygląda, wszystko odmierzone, pory posiłków co do minuty, zero spontana, zero luzu, no ok ja wiem ,że się odchudzasz....
Nie nie jest za dużo, i jak masz dużo do zrzucenia i już teraz tyle obciełaś, to co potem obetniesz?
A orzechy powinny być i inne tłuszcze tym bardziej skoro starasz się o odzyskanie okresu.
Starasz się również o dzidziusia poczytaj co i jak powinna jeść kobieta która chce zajść w ciążę, moim zdaniem odpuść eR, zajmij się zdrowiem bo ono ważniejsze, jak odzyskasz @ to wtedy polecam się redukować lub po ciąży.
A wiesz że zbyt duża ilość ćwiczeń może hamować miesiączkę? może tak i jest w Twoim przypadku...
Trzymaj się Martusiu i przemyśl sobie wszystko czy warto
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 11:00   #88
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U.
1. omlet z wedzonym kurczakiem,kukurydza i warzywami
soczek marchewkowy
2. cappuccino,grucha
3. łosoś zapiekany ze szpinakiem,ryż,surówka
nimżujki
4. pół cukini faszerowanej miesem mielonym drobiowym z curry,ketchup
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 11:15   #89
blissful
Raczkowanie
 
Avatar blissful
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
U.
1. omlet z wedzonym kurczakiem,kukurydza i warzywami
soczek marchewkowy
2. cappuccino,grucha
3. łosoś zapiekany ze szpinakiem,ryż,surówka
nimżujki
4. pół cukini faszerowanej miesem mielonym drobiowym z curry,ketchup
fajnie jadasz. jak utrzymujesz na tym wagę, przy której dobrze się czujesz to super.
blissful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:04   #90
MyBadBoy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dirtysoul Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P:
Przed śniadaniem: szklanka wody niegazowanej z cytryną

Śniadanie: mała grahamka: pół z serkiem Phiadelphia light, rzodkiewką, 3 plasterkami ogórka; pół z plastrem twarogu z ziołami Pilos, sałatą, 3 plasterkami ogórka, herbata z pokrzywy

Drugie śniadanie: mały banan, 8 truskawek zalane maślanką i posypane cynamonem, 3 kostki czekolady deserowej

Obiad: 2 duze placki ziemniaczane smażone bez tłuszczu na takiej specjalnej płycie;p polane jogurtem naturalnym z paroma truskawkami i cynamonem

Podwieczorek: tortilla pszenna mała z farszem: 50g sera białego półtłustego wymieszanego z łyżką jogurtu naturalnego Danone, szklanka soku marchwiowego Kubuś

Kolacja: reszta jogurtu naturalny Danone z piętką chleba z mąki z pełnego przemiału, mała kromka chleba z mąki z pełnego przemiału z tuńczykiem w oleju roślinnym
1.Na śniadanie DUŻAgrahamka
2.Jeśli Philadelphia to zwykła NIE LIGHT !
3.Jeśli ogórek i inne warzywa,to NIE PRZELICZANE NA PLASTERKI I GRAMY !
4.Pieczywo smarujemy masłem (zdrowe dla oczu),do sałatek dodawaj oliwę,a smaż na oleju np. winogronowym (najlepszy wg mnie)
5.Jeśli herbata to z miodem bądź cukrem trzcinowym-zdrowsze).
6.Na P polecam częściej mleczną czekoladę niż deserową.
7.Jeśli placki to smażone na oleju np. z pestek winogron
8.Do drugiego śniadania mogłabyś dołożyć np. kromkę chlebka z masłem i szynką
9.Czasami możesz jeść śmietanę,nie bój się.
10.Jeśli ta tortilla,to duża ,dodatkiem może być sos na bazie jogo naturalnego,ale w niej musi być mięsko,np grillowany kurczak+warzywa (Np.sałata,pomidor,ogórek itd).
11.Na kolację mogłabyś zrobić sobie z tym tuńczykiem omlet (np.3 jajka-3 białka ubijasz ze szczyptą soli i mieszasz z żółtkami i łyżką lodowatej wody) i dodajesz tuńczyka i mieszasz,smażysz na pół łyżki masła+2 kromki chleba np z twarożkiem i pomidorem,bądź z szynką

POLECAM CI ZAGLĄDNĄĆ DO WĄTKU : Przykładowe jadłospisy R/U/P,gdzie literką P masz zaznaczone prawidłowe jadłospisy na P

Pozdrawiam
MyBadBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.