Karty kredytowe....?! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-02, 08:13   #61
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Karty kredytowe....?!

Dziękuję
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 13:27   #62
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Karty kredytowe....?!

Ja równiez mam kartę kredytową i czasem bardzo się przydaje. Uzywam jej na przykład do płacenia za bilety lotnicze przez internet, a także przy wykonywaniu rezerwacji w zagranicznych hotelach (trzeba wtedy na ogół podac numer karty płatniczej, żeby potwierdzić rezerwację). Przydała mi się też bardzo, gdy po kilku miesiącach bez pracy dostałam nowa znacznie lepszą i musiałam szybko uzupełnić garderobę na tę okazję, nie czekając na pierwszą wypłatę.
Niestety też raz się naciełam na wyplatę z bankomatu i odsetki wtedy mnie dobiły.
Teraz używam jej tyko w przypadkach płatności przez internet i losowych sprawach, na ogół nią nie płace, bo po co? Skoro tę samą funkcję pełni karta płatnicza?
Też na bieżąco kontroluję stan finansów przez internet, więc staram się nie wydawac za dużo, nawet na cudne, niepowtarzalne torebki
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 19:43   #63
doomcia
Rozeznanie
 
Avatar doomcia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bj :)
Wiadomości: 614
GG do doomcia
Dot.: Karty kredytowe....?!

przepraszam juz nie mam problemu
__________________
Boże, daj mi siłę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić'
doomcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 18:47   #64
Orianna
Raczkowanie
 
Avatar Orianna
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 116
Dot.: Karty kredytowe....?!

Podobnie jak Mar_go - uzywam karty kredytowej z powodow technicznych - gdy jest wymagana przy kupowaniu biletow lotniczych, lub w skleach internetowych.
Ale poza tym nie uzywam jej do "pozyczania" pieniedzy. Mam nawet automatyczny przelew na splacanie karty kredytowej,zeby miec jak najczesciej zero dlugu.
Mysle,ze karta kredytowa to niezla pulapka - znam osoby, ktore siemocno zadluzyly, bo np kupily samochod za gotowke a pozniej z pieniedzmi krucho i wspomagali sie karta kredytowa... Okazalo sie,ze zycie kosztuje,a oprocentowanie karty kredytowej to jakas masakra i lepiej bylo to autko na raty kupowac...
Uwazajcie na ten wynalazek i jak nie musicie to nie korzystajcie. Jest tez ryzyko,ze ktos zdobedzie numery Waszej karty i jak narobi dlugu, to dopiero bedzie nieciekawie. Ja staram sie pilnowac karty i nie podawac jej numerow przez telefon.
Orianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 17:41   #65
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez mar_go Pokaż wiadomość
Ja równiez mam kartę kredytową i czasem bardzo się przydaje. Uzywam jej na przykład do płacenia za bilety lotnicze przez internet, a także przy wykonywaniu rezerwacji w zagranicznych hotelach (trzeba wtedy na ogół podac numer karty płatniczej, żeby potwierdzić rezerwację).
ja tez w sumie tylko w tym celu uzywam karty kredytowej. Na krotkie, nieprzewidziane wczesniej wypady np. w gory tez ja zabieram i place za noclegi.

Jezeli chodzi o zakupy to pozostaje przy zwyklej karcie platniczej.
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 19:02   #66
meghann
Raczkowanie
 
Avatar meghann
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Na-Razie-Nie-Polska
Wiadomości: 143
Dot.: Karty kredytowe....?!

tez posiadam karte kredytowa ktora nie jest podlaczona do mojego konta bezposrednio wiec musze ja splacac osobno. Jest to wielka wygoda przede wszystkim,ma bardzo duzy limit dzienny wiec ostatnio kiedy kupowalismy dosc droga sofe kupilam ja za karte kredytowa. Mam 52 dni nieplatne,wiec splacilismy to dzien pozniej - super. ALE: czasem mozna sie zagalopowac i kupic za duzo. A ja wlasnie jestem w momencie zmiany pracy wiec z gotowka krucho, a na karcie caly czas troche do splaty (drogi obiektyw fotograficzny),wiec niestety nie moge splacic calosci za jednym zamachem. Wiec bede tak sciubila az splace a bank sobie na mnie zarobi 20% w skali roku - fajnie,nie?
Na co dzien lepiej miec zwykla karte platnicza,z niewielkim limitem, ktora splaca sie natychmiast zeby nie bylo zdziwienia pod koniec miesiaca.
__________________
''...wszystko to samo

tylko nie kocha się nigdy jak przedtem...''
meghann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 21:30   #67
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Karty kredytowe....?!

Ja mam jedną kartę kredytową, mąż ma drugą. Długo się wzbranialiśmy bo karty obniżają zdolność kredytową a my właśnie byliśmy w takcie szukania jednego mieszkania, potem drugiego itp. Potem okazało się, że ze względu na nasze nieregularne dochody ( nie pracujemy na etaty) czasem brakowało na bierzące wydatki a przelewu ciągle nie było na koncie. No i się ugieliśmy, korzytsamy spoardycznie, kiedyś kupiliśmy sprzęty AGD jak się paskudy hurtowo zepsuły - można nawet powiedzieć, że karty nas uratowały.
Na codzień używam karty płatniczej i zawsze staram się mieć parę groszy w gotówce - nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-28, 21:02   #68
Magadan
Raczkowanie
 
Avatar Magadan
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 497
GG do Magadan
Dot.: Karty kredytowe....?!

A ja mam takie pytanie, konkrtenie odnosnie kk w GE MOney Bank zw. "W sam raz". Kupowałam ostatnio na raty aparat cyfrowy. (Jeszce nic oczywiście nie spłacałam). Dziś przyszła mi do domu kk, i że niby mam ją zarejestrować. I waham się właśnie co z tym fantem zrobić. Czy muszę ja zarejestriować jeśli chcę spłacić ten aparat? Czy jesli zarejestruje, a nie bede korzystać, to poza coroczną opłata za posiadanie karty bede musiała płacić coś jeszce? Jak to w praktyce wygkąda? Wie ktoś może?
Magadan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 08:37   #69
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 322
Dot.: Karty kredytowe....?!

Po uaktywnieniu karty kredytowe, w przypadku nie korzystania z niej ponosi się tylko koszt rocznej opłaty za jej użytkowanie, a właściwie w tym przypadku za jej posiadanie Polecam karty dla osób umiejących z nich korzystać. Napewno masz jakąs umowę do tej karty w której wszystko jest wyjaśnione. Wypłacając gotówkę w bankomacie odsetki są naliczane od pierwszego dnia, natomiast w przypadku kiedy płacisz kartą przez jakiś okres (w miom przypadku mbanku chyba 51 dni) nie płacisz żadnych odsetek, dopiero po upływie 51 dni bank nalicza odsetki. Jeżeli zdążysz spłacić swój dług na karcie do tego czasu nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów.
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" złota myśl glamour
sandrunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 12:29   #70
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez Magadan Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, konkrtenie odnosnie kk w GE MOney Bank zw. "W sam raz". Kupowałam ostatnio na raty aparat cyfrowy. (Jeszce nic oczywiście nie spłacałam). Dziś przyszła mi do domu kk, i że niby mam ją zarejestrować. I waham się właśnie co z tym fantem zrobić. Czy muszę ja zarejestriować jeśli chcę spłacić ten aparat? Czy jesli zarejestruje, a nie bede korzystać, to poza coroczną opłata za posiadanie karty bede musiała płacić coś jeszce? Jak to w praktyce wygkąda? Wie ktoś może?
To jest taki dziwny rodzaj kredytu. Też dostałam taką kartę po zakupie na raty. Nie aktywowałam jej. Użytkowanie tej karty jest bardzo drogie. Zadzwoń do banku, na stronie mają nr infolinii i wypytaj o wszystko.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:14   #71
angel001
Zakorzenienie
 
Avatar angel001
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 518
Dot.: Karty kredytowe....?!

a jakie koszta ponosicie za posiadanie takowej karty kredytowej? slyszalam cos o oplacie rocznej za karte, ile to gdzies wynosi? I czy oprocz tego są jeszcze jakies dodatkowe oplaty?
angel001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 22:28   #72
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez angel001 Pokaż wiadomość
a jakie koszta ponosicie za posiadanie takowej karty kredytowej? slyszalam cos o oplacie rocznej za karte, ile to gdzies wynosi? I czy oprocz tego są jeszcze jakies dodatkowe oplaty?
od wielu lat korzystam z Citi i nie wyobrazam sobie zycia bez tej karty
co do oplat to zwykle zalezy to od rodzaju karty (visa, mastercard, potem ich rodzaje - srebrna, zlota, platynowa itp)...jakis czas temu bylo to chyba min. 60/ 75 zl/rok...ale z jakiegos powodu (mi nieznanego) Citi zniosl mi dozywotnio te oplate)
co do oplat obowiazkowych to jest tylko jedna - tzw. pakiet bezpieczenstwa - 6,5 zl/m-c...
dodatkowo mozna zamowic sms przy kazdym zmianie salda (to bardzo ulatwia kontrole wydatkow!)- ok. 5 zl/m-c i jakies dodatkowe ubezpieczenie - to bylo okreslone jako % od wydatkow (nie korzystam, to nie wiem dokladnie)...
ponadto, przy splacie w terminie calej kwoty (ok. 51 dni kredytu) nie ma oplat, jesli splaca sie kwote minimalna, to reszta jest oprocentowana chyba ok. 39% w stosunku rocznym...

no i kredytowe nie sluza do wyplat w bankomatach, tzn. mozna, ale jest to drogi interes wyplaty z bankomatu lepiej realizowac z kart platniczych/debetowych dodawanych do konta...(kredytowa nie jest powiazana z zadnym rachunkiem w tym samym banku)...

mam nadzieje, ze troszke pomoglam
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 23:07   #73
Olila9
Raczkowanie
 
Avatar Olila9
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 328
Dot.: Karty kredytowe....?!

Mam karte kredytowa, mam tez karty platnicze. Od razu zaznacze, ze mieszkam w USA, gdzie takie karty posiadaja wszyscy ( i co, widac po obecnym kryzysie, niektorzy kompletnie nie umieja sie nimi poslugiwac). Ale do rzeczy: uwazam karty za wielka wygode. Jezeli np. znajde jakis interesujacy mnie wyjazd i przez kilka dni wystepuje on w promocyjne cenie, to nie latam po znajomych pozyczajac, bo przelew mi wplynie za trzy dni na konto. Tylko kupuje, jak tylko pieniadze wplyna od razu ida na anulowanie dlugu. mam karte od 10 lat chyba, ze dwa razy zdarzylo mi sie, zeby miec pod koniec miesiaca saldo wyraznie ujemne - pierwsza wyplata natychmiast wszystko regulowala. Osobiscie bardzo polecam zamowienie smsowej uslugi przesylanie stanu konta po kazdej platnosci, dzieki temu najlepiej wiecie, ile macie pieniedzy ( z wieksza dokladnoscia niz liczenie drobnych w portfelu). Ile karty kredytowe jak alkohol i czekolada nie sa dla kazdego - jezeli ktos w kazdy miesiac wchodzi na minusie, niech nie korzysta z karty. Przy okazji, polecam jeszcze jedna usluge, jezeli chce wziac z konta wiecej niz 2 tys $, bank do mnie dzwoni i potwierdza, czy ja to ja. Przydaje sie, dzieki temu nikt Wam nie obrobi konta.
Olila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 16:37   #74
anetta79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Karty kredytowe....?!

czy ktos moglby mi polecic jakas karte kredytowa, na co warto zwrócic uwage?
anetta79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 16:46   #75
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez anetta79 Pokaż wiadomość
czy ktos moglby mi polecic jakas karte kredytowa, na co warto zwrócic uwage?
pisalam wyzej o citi...niezmiennie polecam....
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 11:28   #76
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
od wielu lat korzystam z Citi i nie wyobrazam sobie zycia bez tej karty
co do oplat to zwykle zalezy to od rodzaju karty (visa, mastercard, potem ich rodzaje - srebrna, zlota, platynowa itp)...jakis czas temu bylo to chyba min. 60/ 75 zl/rok...ale z jakiegos powodu (mi nieznanego) Citi zniosl mi dozywotnio te oplate)
co do oplat obowiazkowych to jest tylko jedna - tzw. pakiet bezpieczenstwa - 6,5 zl/m-c...
dodatkowo mozna zamowic sms przy kazdym zmianie salda (to bardzo ulatwia kontrole wydatkow!)- ok. 5 zl/m-c i jakies dodatkowe ubezpieczenie - to bylo okreslone jako % od wydatkow (nie korzystam, to nie wiem dokladnie)...
ponadto, przy splacie w terminie calej kwoty (ok. 51 dni kredytu) nie ma oplat, jesli splaca sie kwote minimalna, to reszta jest oprocentowana chyba ok. 39% w stosunku rocznym...

no i kredytowe nie sluza do wyplat w bankomatach, tzn. mozna, ale jest to drogi interes wyplaty z bankomatu lepiej realizowac z kart platniczych/debetowych dodawanych do konta...(kredytowa nie jest powiazana z zadnym rachunkiem w tym samym banku)...

mam nadzieje, ze troszke pomoglam
Może znieśli Ci opłatę gdyż korzystasz z karty wiele lat.
Ja mam dopiero 1,5 roku...opłata roczna wynosi 100 zł.

Ja zrezygnowałam z tego ubezpieczenia- dało się.

Ta obcja smsowa jest zupełnie bez sensu..przecież można wejść na konto w necie i sprawdzić stan zadłużenia.

Ja dostałam jakąś reklamę kilka tygodni temu, że promocyjnie przez rok można wypłacać kasę z bankomatow bez opłaty 10 zł.
....ale nie wiem jak w praktyce..nie korzystałam.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:36   #77
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Karty kredytowe....?!

Ja mam i kartę płatniczą debetową i kartę kredytową.

Oczywiście jak była taka potrzeba to ustaliłam sobie pewną kwotę, żeby robić debet i na spłacenie tej kwoty miałam równy rok, oczywiście co miesiąc pobierane były ewentualne odsetki, zależne od wykorzystanej kwoty. W sumie było to nawet opłacalne. Bardziej, niz w przypadku kredytu, bo kredyt jest na określony czas i stały procent a debet spłacałam na bieżąco i jak np. wpłynęła mi jakaś gotówka, to miałam pomniejszone odsetki od wykorzystanej kwoty, bo ta malała.

Zaś karta kredytowa, hmm... Nieco mi miesza w budżecie tak jak i debet, bo łatwo wydawać pieniądze, których się nie widzi. Ja mam tak, że co miesiąc spłacam wykorzystaną kwotę w całości, wtedy nie płacę odsetek. Gdybym nie miała możliwości spłacenia jej, wtedy by doszły mi odsetki i nie byłoby to dla mnie już opłacalne. Z reguły wygląda to tak, że jak pozwolę sobie na szaleństwo i kupię nieplanowane buty czy jakieś pierdoły, to potem pół mojej wypłaty idzie na spłatę i tak w kółko. Dlatego postanowiłam teraz używać kredytówki tylko w nagłych sytuacjach. Taki odwyk.

Kartę kredytową wzięłam głównie ze względu na zakupy internetowe, żeby kupić bilety na samolot, wtedy były nawet o kilkadziesiąt złotych tańsze (a nawet kilkaset ). Kilkakrotnie z niej skorzystałam. Niestety teraz głównie płacę nią za zakupy, bo w sklepach internetowych płatności dokonuję głównie za pomocą przelewów z normalnego konta, nie ma jeszcze u nas takiej możliwości płacić bezpośrednio z karty.

Ogólnie jestem na bieżąco z wydatkami, nie mam żadnych długów. (no poza 160 zł z karty kredytowej ) ale to już ostatni raz. Debet spłaciłam.


Z opłatami za kartę kredytową to wygląda tak: za pierwszy rok przez moją niewiedzę i niekompetencję osoby w banku wyszło mi koło 38 zł opłat (odsetki, stałe zlecenie) , zaś teraz za drugi rok nie będzie mnie to kosztowało ani złotówki, jezeli będę spełniać pewne wymagania (terminowe spłaty, tylko płatność kartą a nie wypłata gotówki, wykorzystywanie okreslonej kwoty miesięcznie itp.).

Za zwykłe konto płacę różnie, czasem nic, czasem 2,50, zalezy to od intensywności korzystania z karty - im więcej tym lepiej. Ale na razie póki co nie płacę nic za stałe zlecenia i przelewy, no i mam dostęp do konta internetowy. Bezpłatny.

Aha, za wypłaty ze swoich bankomatów nic nie płacę, za euronet 1 zł a inne 5 zł. Staram się wypłacać ze swoich bankomatów a jak już mi się nie chce iść to chociaż euronet - ten 1 zł to już nie jest tak dużo.
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw

Edytowane przez bebunio
Czas edycji: 2009-03-11 o 13:40 Powód: dopisek
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:36   #78
anetta79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Karty kredytowe....?!

a na jakie rzeczy powinnam zwrocic uwage wybierajac karte?
anetta79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:02   #79
Olila9
Raczkowanie
 
Avatar Olila9
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 328
Dot.: Karty kredytowe....?!

haniu811, dla mnie akurat opcja smsowa jest idealna. Nie mam dostepu do konta przez internet, nie chcialam, za slabo sie na tym znam, zeby moje konto bylo bezpieczne, no i poczte sprawdzam co kilka dni, a smsy jak przychodza od razu.
Olila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 10:06   #80
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez anetta79 Pokaż wiadomość
a na jakie rzeczy powinnam zwrocic uwage wybierajac karte?
To zależy w jakim celu będziesz stosować. Czy w karaju czy za granicą czy tylko do zakupów internetowych, jaki limit itp.
Ja bym zwróciła uwagę na to jakie są opłaty. U mnie na przykład procent nie jest zbyt niski ale za to jak spłacę w ciągu miesiąca całość to nie płacę żadnych odsetek. No i za kartę i prowadzenie rachunku nic nie płacę, jeżeli często z tej karty korzystam. A jak nie korzystam, to 25 zł rocznie, bez odsetek oczywiście.
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 14:35   #81
anetta79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Karty kredytowe....?!

no glownie do zakupu biletow lotniczych przez internet
anetta79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:57   #82
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Karty kredytowe....?!

korzystam z 2 kart kredytowych jedna nabylam swiadomie-BZ WBK,druga zas gdy kupilam aparat na raty-przyslali mi karte GE Money Bank,uaktywnilam ja poniewaz potrzebowalam wtedy wiekszej gotowki.
No coz jest to fajna sprawa ale do czasu-poki nie trzeba ich splacac
Planuje teraz spalacic do konca jedna z nich i zrezygnowac zostajac przy jednej na czarna godzine.
Co do zniesienia oplat-zniosa Wam je wszedzie jezeli bedziecie chcialy zrezygnowac z karty.
Co do ubezpieczen mozna je odlaczyc w kazdej chwili.Przynajmniej w Citi.

Edytowane przez blueania
Czas edycji: 2009-03-16 o 20:58
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:18   #83
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
korzystam z 2 kart kredytowych jedna nabylam swiadomie-BZ WBK,druga zas gdy kupilam aparat na raty-przyslali mi karte GE Money Bank,uaktywnilam ja poniewaz potrzebowalam wtedy wiekszej gotowki.
No coz jest to fajna sprawa ale do czasu-poki nie trzeba ich splacac
Planuje teraz spalacic do konca jedna z nich i zrezygnowac zostajac przy jednej na czarna godzine.
Co do zniesienia oplat-zniosa Wam je wszedzie jezeli bedziecie chcialy zrezygnowac z karty.
Co do ubezpieczen mozna je odlaczyc w kazdej chwili.Przynajmniej w Citi.

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Może znieśli Ci opłatę gdyż korzystasz z karty wiele lat.
Ja mam dopiero 1,5 roku...opłata roczna wynosi 100 zł.

Ja zrezygnowałam z tego ubezpieczenia- dało się.

Ta obcja smsowa jest zupełnie bez sensu..przecież można wejść na konto w necie i sprawdzić stan zadłużenia.

Ja dostałam jakąś reklamę kilka tygodni temu, że promocyjnie przez rok można wypłacać kasę z bankomatow bez opłaty 10 zł.
....ale nie wiem jak w praktyce..nie korzystałam.
ubezpieczenie jak najbardziej mozna 'odlaczyc'...ale tzw. pakiet bezpieczenstwa (6,50zl/m-c) chyba nie bardzo...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 11:53   #84
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
ubezpieczenie jak najbardziej mozna 'odlaczyc'...ale tzw. pakiet bezpieczenstwa (6,50zl/m-c) chyba nie bardzo...
z pakietu też zrezygnowałam
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 11:59   #85
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
z pakietu też zrezygnowałam
o! to musze to sprawdzic i tez zrezygnowac
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:58   #86
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
o! to musze to sprawdzic i tez zrezygnowac
zadzwoń na infolinię..załatwisz to od ręki
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 13:05   #87
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
zadzwoń na infolinię..załatwisz to od ręki
wielkie dzieki
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 16:51   #88
anetta79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Karty kredytowe....?!

ostatnio spodobala mi sie oferta karty furora lukasbanku, nie trzeba miec wysokich dochodow wiec byloby to cos dla mnie, czy ktos z was mial juz ta karte?
anetta79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 19:21   #89
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez anetta79 Pokaż wiadomość
ostatnio spodobala mi sie oferta karty furora lukasbanku, nie trzeba miec wysokich dochodow wiec byloby to cos dla mnie, czy ktos z was mial juz ta karte?
nie znam i nie moge polecic...jestem wierna citi...

ale wiesz o co pytac (po przeczytaniu watku), zadzwon na infolinie banku i wypytaj o wszystko uwzlegniajac najwazniejsze dla Ciebie kryteria...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 20:09   #90
Magadan
Raczkowanie
 
Avatar Magadan
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 497
GG do Magadan
Dot.: Karty kredytowe....?!

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
korzystam z 2 kart kredytowych jedna nabylam swiadomie-BZ WBK,druga zas gdy kupilam aparat na raty-przyslali mi karte GE Money Bank,uaktywnilam ja poniewaz potrzebowalam wtedy wiekszej gotowki.
No coz jest to fajna sprawa ale do czasu-poki nie trzeba ich splacac
Planuje teraz spalacic do konca jedna z nich i zrezygnowac zostajac przy jednej na czarna godzine.
Co do zniesienia oplat-zniosa Wam je wszedzie jezeli bedziecie chcialy zrezygnowac z karty.
Co do ubezpieczen mozna je odlaczyc w kazdej chwili.Przynajmniej w Citi.
też kupowałam aparat na raty i przysłali mi kartę GE MOney Bank> I zastanawiam się jakie sa koszty korzystanie z karty. Byłabym wdzięczna, gdybyśn napisała coś więcej jak to wygląda, bo się zastanawaim nad uaktywnieniem tej karty
__________________


Magadan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-26 04:34:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.