Anglia cz. III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-18, 17:59   #61
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. III

Dziewczyny mam pytanie, wiem ze bylo o tym sporo ale ja nie moge tego znalesc -tak to jest jak sie nie ma czasu i potrzebuje na szybko ...
Chodzi mi o home office ..
Mam WRS ktory zostal wydany w gruniu i od tamtej pory pracowalam dla jednej firmy. Jak to jest jesli sie zmienia prace? Wiem ze wysylam im informecje ze zmienilam pracodawce itd ale czy place juz drugi raz te 90F? Wiem ze sie nie placi ale cos mi sie obilo o uszy ze od monetu jak zaczelo sie prace i dostalo sie WRS musi minác rok czasu zeby potem nie placic.
Tak to dziala czy jestem w bledzie?
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 18:23   #62
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. III

Lovely placisz tylko raz. teraz po prostu musisz wypelnic ta sama aplikacje i wyslac, trzeba tam tylko wpisac, ze masz juz WRS i podac im numer. jak juz bedziesz miala WRS wazny przez rok czyli od grudnia do grudnia to juz potem jak zmienisz prace nie musisz nic wysylac.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 18:30   #63
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Lovely placisz tylko raz. teraz po prostu musisz wypelnic ta sama aplikacje i wyslac, trzeba tam tylko wpisac, ze masz juz WRS i podac im numer. jak juz bedziesz miala WRS wazny przez rok czyli od grudnia do grudnia to juz potem jak zmienisz prace nie musisz nic wysylac.
Dziwne to ale dobra dziekuje
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 18:39   #64
Vonnie
Raczkowanie
 
Avatar Vonnie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 269
Dot.: Anglia cz. III

Wlasnie wrocilam z pracy i sie relaxuje przy kawce i zdrowym ciasteczku wlasnego wypieku Byc moze jest to moja jedyna okazja, zeby pobyc ze soba sama, bo jutro (lub w sobote) wprowadzi sie do mnie moj TZ na kilka dni. Nie bedzie to na dlugo, ale ja juz od ponad roku mieszkam sama i naprawde to lubie, robie co chce, kiedy chce i jak chce. Ze swoim TZ jestem 4 miesiace, na poczatku myslalam, ze to tylko hmmm ze to bedzie tzw "friendship with benefits", a on sam mowil ze nie mamy wobec siebie zobowiazan, pewnie znacie ten tekst Nigdy od niego za wiele nie wymagalam, bo z gory zalozylam, ze to nie potrwa dlugo, a z czasem zaczelo sie wszystko zmieniac na cos bardziej powaznego. Teraz on bardzo duzo pracuje i musi przed sobota wyprowadzic sie ze swojego obecnego domu. Oczywiscie nic sobie nie znalazl. Ma pomieszkac u mnie kilka dni. Dzis bylam sobie w pracy i dzwoni do mnie i pyta czy caly czas jest ok, zeby u mnie pomieszkal, ja ze tak, a on cos tam gada gada i "to tylko na kilka dni, moze tydzien" uuuu Ja juz znam takie "moze", lekki stres kobietki. Acha i jeszcze mowi, ze wezmie telewizor to sobie cos zobaczymy na duzym ekranie 40" plazme (!!! wiekszosc rzeczy zostawi u kolegi, ale po kiego grzyba mu plazma na kilka dni, czuje w powietrzu ze to bedzie dluzej). Generalnie to nie moze u mnie mieszkac, bo moje mieszkanie jest za male. Mam studio flata, ale naprawde malutkiego, jest tylko jeden pokoj-sypialnia, mala kuchnia i jeszcze mniejsza lazienka. Dla mnie w sam raz, ale na dwie osoby za malo miejsca.

Wiem, ze sprawa jest prosta, wystarczy powiedziec "nie" na pewne rzeczy, a jak bedzie u mnie zbyt dlugo to po prostu normalnie powiedziec, ze dosc, ale ja nie potrafie grrr
Vonnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 21:06   #65
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
I co TZ na twojego autobusowego wielbiciela? Masz juz obstawe ?



Ja dzis dostalam namiar na oferte pracy jako nauczyciel polskiego . Wyslalam wlasnie maila i zobaczymy co odpowiedza.

Pianke mi przyszla dzis - nawet sie wcisnelam, choc myslalam ze to niemozliwe . Calkiem wygodne to. W weekend idziemy sie z kolezanka lansowac na plazy .

U nas piekny dzien. Milego dnia .
Tz powiedzial tylko, ze tego trzeba sie spodziewac w wielkim miescie i dobrze, ze go zmylilam.

Nauczycielka powiadasz? Mozesz uczyc po polsku o drzewkach

a Ty sie bierzesz za windsurfing w koncu?

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
a ja mam newsaaaaa ze ho ho
zostane prawdziwa ciocia moja mlodsza siostra jest w ciazy !!!!!!
wlasnie sie dowiedziala, jeszcze idzie potwierdzic u lekarza, ale wyglada na to ze to tylko formalnosc
No to ladnie .... trzeba kase odkladac na wyprawke dla bobasa i na bilet do Paryza
gratulacjeee!! szkoda tylko, ze Ty tu ona tam. Moj bratanek ma juz 8 miesiecy a widzialam go dopiero 2 razy. Nastepny raz dopiero w grudniu jak juz bedzie chodzil. Niby wiezy krwi tam sa, ale bede taka daleka ciocia. Zona brata ma siostre i ona to jest super ciocia, bo sie widuja codziennie.

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
chatka jest niedaleko Greenwich Park.

Taras mmmm, kiedy Wizazanki robimy zlot czarownic?
koniecznie!!
gratulacje

Cytat:
Napisane przez Vonnie Pokaż wiadomość
Wlasnie wrocilam z pracy i sie relaxuje przy kawce i zdrowym ciasteczku wlasnego wypieku Byc moze jest to moja jedyna okazja, zeby pobyc ze soba sama, bo jutro (lub w sobote) wprowadzi sie do mnie moj TZ na kilka dni. Nie bedzie to na dlugo, ale ja juz od ponad roku mieszkam sama i naprawde to lubie, robie co chce, kiedy chce i jak chce. Ze swoim TZ jestem 4 miesiace, na poczatku myslalam, ze to tylko hmmm ze to bedzie tzw "friendship with benefits", a on sam mowil ze nie mamy wobec siebie zobowiazan, pewnie znacie ten tekst Nigdy od niego za wiele nie wymagalam, bo z gory zalozylam, ze to nie potrwa dlugo, a z czasem zaczelo sie wszystko zmieniac na cos bardziej powaznego. Teraz on bardzo duzo pracuje i musi przed sobota wyprowadzic sie ze swojego obecnego domu. Oczywiscie nic sobie nie znalazl. Ma pomieszkac u mnie kilka dni. Dzis bylam sobie w pracy i dzwoni do mnie i pyta czy caly czas jest ok, zeby u mnie pomieszkal, ja ze tak, a on cos tam gada gada i "to tylko na kilka dni, moze tydzien" uuuu Ja juz znam takie "moze", lekki stres kobietki. Acha i jeszcze mowi, ze wezmie telewizor to sobie cos zobaczymy na duzym ekranie 40" plazme (!!! wiekszosc rzeczy zostawi u kolegi, ale po kiego grzyba mu plazma na kilka dni, czuje w powietrzu ze to bedzie dluzej). Generalnie to nie moze u mnie mieszkac, bo moje mieszkanie jest za male. Mam studio flata, ale naprawde malutkiego, jest tylko jeden pokoj-sypialnia, mala kuchnia i jeszcze mniejsza lazienka. Dla mnie w sam raz, ale na dwie osoby za malo miejsca.

Wiem, ze sprawa jest prosta, wystarczy powiedziec "nie" na pewne rzeczy, a jak bedzie u mnie zbyt dlugo to po prostu normalnie powiedziec, ze dosc, ale ja nie potrafie grrr
Rzeczywiscie niekomfortowa sytuacja, ale tymczasowo to tymczasowo. Mozesz napomknac, ze telewizor nie bedzie potrzebny na kilka dni i zeby sobie nie sprawial klopotu.
A jak tydzien minie a jemu nie bedzie sie spieszylo do wyprowadzi (tak to jakis brzmi) zagadnij lekko czy juz cos znalazl, poniewaz twoje studio jest za male nawet dla jesnej osoby.
A moze po tym tygodniu juz nie bedziecie mogli na siebie patrzec lub wrecz przeciwnie? Za miesiac slub?

----------------

wlasnie pofarbowalam sobie wlosy na czerwono
tym razem chemiczna farba - z amoniakiem. Wydaje mi sie, ze te lepiej chwytaja bo rzeczywiscie widac czerwony
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 08:44   #66
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Vonnie Pokaż wiadomość
Wlasnie wrocilam z pracy i sie relaxuje przy kawce i zdrowym ciasteczku wlasnego wypieku Byc moze jest to moja jedyna okazja, zeby pobyc ze soba sama, bo jutro (lub w sobote) wprowadzi sie do mnie moj TZ na kilka dni. Nie bedzie to na dlugo, ale ja jsza lazienka. Dla mnie w sam raz, ale na dwie osoby za malo miejsca.

Wiem, ze sprawa jest prosta, wystarczy powiedziec "nie" na pewne rzeczy, a jak bedzie u mnie zbyt dlugo to po prostu normalnie powiedziec, ze dosc, ale ja nie potrafie grrr
hym.... ja bym sie tam cieszyla jakby moj tz wprowadzal sie do mnie na kilka dni.... w ogole jestem za wspolnym mieszkaniem przed slubem czy w ogole (nawet jak slubu nie planujecie. ale to moje zdanie moj tz wprowadzil sie do mnie ( do mojego pok w akademiku) po 5 mies i tak zostalo ...mieszkamy juz ze soba bez przerwy 8 lat
a ty jak nie chcesz to powinnas powiedziec nie i basta ....
Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość


gratulacjeee!! szkoda tylko, ze Ty tu ona tam. Moj bratanek ma juz 8 miesiecy a widzialam go dopiero 2 razy. Nastepny raz dopiero w grudniu jak juz bedzie chodzil. Niby wiezy krwi tam sa, ale bede taka daleka ciocia. Zona brata ma siostre i ona to jest super ciocia, bo sie widuja codziennie.




-------wlasnie pofarbowalam sobie wlosy na czerwono
tym razem chemiczna farba - z amoniakiem. Wydaje mi sie, ze te lepiej chwytaja bo rzeczywiscie widac czerwony
a dzieki.... no niby tak dlatego nie zostanie matka chrzestna .... bo jeszcze jedna siostra mieszka 2 przecznice od niej
ale pociag do paryza jedzie tylko 2 godz, jak by tak polowac na promocje albo stosunkowo wczesnie kupic bilet to moze nie bedzie tak zle

CZERWONE???? prosze jakas fote na nk

milego dzionka ..... jak widac ja sie dzisiaj lenie paaaaaaaaaaaa
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 11:02   #67
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
ale pociag do paryza jedzie tylko 2 godz, jak by tak polowac na promocje albo stosunkowo wczesnie kupic bilet to moze nie bedzie tak zle
najtanszy return na eurostara kosztuje £59. Raczej nie maja promocji ponizej. pedzi sie szybciutko i wygodnie z centrum do centrum i o wiele lepiej niz samolotem gdzie musisz:
a) wstac rano i dojechac na lotnisko (1-2h)
b) dojechac na lotnisko wczesnie aby zdazyc na odprawe (1-2h)
c) czekac na odlot (1h)
d) doleciec (2h)
e) dojechac do miasta (1-2h)
nie mowiac juz o kosztach.
Jechalam w listopadzie to wiem

Podpisalam umowe o mieszkanko. 60F za sprawdzenie referencji. 60F za wykonanie 2 (DWOCH) 5minutowych rozmow telefonicznych. Madness

Na dodatek zostawilam wczoraj plecak z wszystkimi dokumentami, kartami, portfelem u sasiada w pokoju. U sasiada ktory wlasnie jest w drodze do Polski. Plan na dzis wieczor: wlamywanko (mam oficjalne pozwolenie, podobno da sie otworzyc wieszakiem do ubran). Myslicie ze powinnam poszukac kominiarki?
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 11:18   #68
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
najtanszy return na eurostara kosztuje £59. Raczej nie maja promocji ponizej. pedzi sie szybciutko i wygodnie z centrum do centrum i o wiele lepiej niz samolotem gdzie musisz:
a) wstac rano i dojechac na lotnisko (1-2h)
b) dojechac na lotnisko wczesnie aby zdazyc na odprawe (1-2h)
c) czekac na odlot (1h)
d) doleciec (2h)
e) dojechac do miasta (1-2h)
nie mowiac juz o kosztach.
Jechalam w listopadzie to wiem

Podpisalam umowe o mieszkanko. 60F za sprawdzenie referencji. 60F za wykonanie 2 (DWOCH) 5minutowych rozmow telefonicznych. Madness

Na dodatek zostawilam wczoraj plecak z wszystkimi dokumentami, kartami, portfelem u sasiada w pokoju. U sasiada ktory wlasnie jest w drodze do Polski. Plan na dzis wieczor: wlamywanko (mam oficjalne pozwolenie, podobno da sie otworzyc wieszakiem do ubran). Myslicie ze powinnam poszukac kominiarki?
hheheh dzieki za info ale w Paryzu bywam przynajmniej raz do roku i poki co podrozowalam tylko pociagiem
mam nadzieje ze teraz czesciej ......

yyyy ciekawe co ty z tym sasiadem wyprawialas ze plecak z tak waznymi dok zostawilas
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 12:47   #69
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
yyyy ciekawe co ty z tym sasiadem wyprawialas ze plecak z tak waznymi dok zostawilas
Kofika no kosmate mysli caly tydzien, nietsety musze Cie rozcarowac, sasiad jest:
a) za mlody
b) za mlody i glupi
c) za mlody, za glupi i za-jety

Jego dziewczyna od roku walczy z nowotworem, stracila juz dwa palce i wlasnie sie dowiedziala ze ma przerzuty do watroby i wezlow chlonnych. Podobno jest lek, w Ameryce a jakze, i potrzebuje na niego 60 tys zl. Wiec sasiad prosil mnei o pomoc w rozdrystybuowaniu listu z apelem o pomoc finansowa. I tak sie zagadalismy o mozliwosciach dotarcia do jakichs fundacji itd ze zostawilam. Przypomnialam sobie dzis rano jak probowalam go znalezc.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 13:08   #70
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
Kofika no kosmate mysli caly tydzien, nietsety musze Cie rozcarowac, sasiad jest:
a) za mlody
b) za mlody i glupi
c) za mlody, za glupi i za-jety

Jego dziewczyna od roku walczy z nowotworem, stracila juz dwa palce i wlasnie sie dowiedziala ze ma przerzuty do watroby i wezlow chlonnych. Podobno jest lek, w Ameryce a jakze, i potrzebuje na niego 60 tys zl. Wiec sasiad prosil mnei o pomoc w rozdrystybuowaniu listu z apelem o pomoc finansowa. I tak sie zagadalismy o mozliwosciach dotarcia do jakichs fundacji itd ze zostawilam. Przypomnialam sobie dzis rano jak probowalam go znalezc.
coz przykra sprawa............
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 14:05   #71
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

przykra sprawa wiolqn, nieszczęścia niestety chodza po ludziach...

A nam się przed samym wyjazdem auto chyba popsuło kartony zapakowane a skubaniec nie odpalił jak TZ do pracy chciał jechać

No i po prostu genialnie.....

koculek pokaż się w wersji czerwonej


dziewczyny czy jak dostałam formularz p60 to powinnam z nim coś zrobić? Nie wiem wysłać do IR w celu jakiegoś rozliczenia? Jak to się tutaj odbywa?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 14:55   #72
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy jak dostałam formularz p60 to powinnam z nim coś zrobić? Nie wiem wysłać do IR w celu jakiegoś rozliczenia? Jak to się tutaj odbywa?
ja im wysylam co roku z listem typu, oto p60, a to moje konto, prosze tam wplacic zwrot. Musisz im wyslac orginal niestety, ale zrob sobie kopie i wyslij poleconym. Za pierwszym razem dostalam prawie 900F zwrotu, za drugim napisali ze wszystko bylo naliczone ok w tym jescze nie wyslalam. Podlaczam skan z metra o tym co sie dzieje w revenue. teraz juz wiem czemu nei odpowiadaja na moje listy.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf revenue.pdf (130,3 KB, 16 załadowań)
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 15:25   #73
Vonnie
Raczkowanie
 
Avatar Vonnie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 269
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
ja im wysylam co roku z listem typu, oto p60, a to moje konto, prosze tam wplacic zwrot. Musisz im wyslac orginal niestety, ale zrob sobie kopie i wyslij poleconym. Za pierwszym razem dostalam prawie 900F zwrotu, za drugim napisali ze wszystko bylo naliczone ok w tym jescze nie wyslalam. Podlaczam skan z metra o tym co sie dzieje w revenue. teraz juz wiem czemu nei odpowiadaja na moje listy.
Teraz moje naiwne pytanie heh Przez ostanie 3 lata (2.5 roku), nie rozliczlam sie z podatku, nie robilam nic, o ile wiem nie trzeba co roku??? Co tak naprawde teraz powinnam zrobic z moim P60 z tego roku i poprzednich lat?
Vonnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 20:01   #74
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. III

jesli dobrze slyszalam to masz 6 lat na rozliczenie sie. ale do konca nie wiem jak to wyglada. ja sie rozliczalam tylko raz, po moim pierwszym roku tutaj, pracowalam niecaly i zaplacilam wiecej niz powinnam dlatego nalezal mi sie zwrot.dostalam jakies 500 funtow. potem jest tak ze juz naliczaja odpowiedni podatek i nie dostaje sie raczej zwrotow jesli pracuje sie caly rok podatkowy. ja juz jestem tu 4 lata i co roku dostaje list z revenue z rozliczeniem.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 10:59   #75
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
CZERWONE???? prosze jakas fote na nk
Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
koculek pokaż się w wersji czerwonej


dziewczyny czy jak dostałam formularz p60 to powinnam z nim coś zrobić? Nie wiem wysłać do IR w celu jakiegoś rozliczenia? Jak to się tutaj odbywa?
Cierpliwe zostana wynagrodzone

olka ja sie rozliczalam tylko w pierwszym roku, poniewaz pracowalam tylko przez 4 miesiace roku finansowego i wiedzalam, ze zwrot mi sie nalezy. Obecnie rozlicza mnie moj pracownik i nic juz nie musze robic. Generalnie kazdy zatrudniony przez firme jest raczej rozliczany przez nich (zobaczcie sobie na payslipy, ze tu taki podatek a tu taki). Samozatrudnieni musza sie rozliczac sami.

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
najtanszy return na eurostara kosztuje £59. Raczej nie maja promocji ponizej. pedzi sie szybciutko i wygodnie z centrum do centrum i o wiele lepiej niz samolotem gdzie musisz:
a) wstac rano i dojechac na lotnisko (1-2h)
b) dojechac na lotnisko wczesnie aby zdazyc na odprawe (1-2h)
c) czekac na odlot (1h)
d) doleciec (2h)
e) dojechac do miasta (1-2h)
nie mowiac juz o kosztach.
Jechalam w listopadzie to wiem

Podpisalam umowe o mieszkanko. 60F za sprawdzenie referencji. 60F za wykonanie 2 (DWOCH) 5minutowych rozmow telefonicznych. Madness

Na dodatek zostawilam wczoraj plecak z wszystkimi dokumentami, kartami, portfelem u sasiada w pokoju. U sasiada ktory wlasnie jest w drodze do Polski. Plan na dzis wieczor: wlamywanko (mam oficjalne pozwolenie, podobno da sie otworzyc wieszakiem do ubran). Myslicie ze powinnam poszukac kominiarki?
i co wlamalas sie?
a co do Paryza pociagiem to sporboje po raz pierwszy w sierpniu. My zawsze latamy i jak piszesz dodatkowe koszty dochodza i czas - dojazd do stansted czy luton, oplata za strzezony parking, czekanie etc
a tak to tylko £3,5 zaplacimy za dojazd do st pankras i gotowe


Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
ja im wysylam co roku z listem typu, oto p60, a to moje konto, prosze tam wplacic zwrot. Musisz im wyslac orginal niestety, ale zrob sobie kopie i wyslij poleconym. Za pierwszym razem dostalam prawie 900F zwrotu, za drugim napisali ze wszystko bylo naliczone ok w tym jescze nie wyslalam. Podlaczam skan z metra o tym co sie dzieje w revenue. teraz juz wiem czemu nei odpowiadaja na moje listy.
no niezle!
a co do listow i wczorajszego strajku to u nas wrecz przeciwnie wczoraj listy dostarczane byly, ale przez ostatnie 4 dni nic! A my listy dostajemy codziennie. Tz obawia sie, ze one tez w koszu wyladowaly

Cytat:
Napisane przez Vonnie Pokaż wiadomość
Teraz moje naiwne pytanie heh Przez ostanie 3 lata (2.5 roku), nie rozliczlam sie z podatku, nie robilam nic, o ile wiem nie trzeba co roku??? Co tak naprawde teraz powinnam zrobic z moim P60 z tego roku i poprzednich lat?
jak napisalam wyzej, mnie rozlicza firma ale jak sie nigdy nie rozliczalas to pewnie bedzie sie Tobie nalezal zwrot za pierwszy rok (jesli nie przepracowalas calego). Bedizesz musiala dostarczyc pit za tamten rok.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 21:50   #76
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

wlasnie "leciala" jakas muza w TV w reklamie
i cholera poszlabym na disco ... anyone willing to go ???
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 22:10   #77
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
wlasnie "leciala" jakas muza w TV w reklamie
i cholera poszlabym na disco ... anyone willing to go ???
Ja bym poszla .
Oj dana dana, tancowala bym do rana .
Prosze sie nie przejmowac bo ja znowu mam glupawke, wino przejelo kontrole nad moim mozgiem .

Nie wyspalam sie bo sasiedzi urzadzili awanture o 3 w nocy oczywiscie przy moim samochodzie , musze sie wiec odstresowac .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 22:19   #78
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Dziękuję dziewczyny za poradę.

koculekdziękować za zdjęcie Nie jest tak źle!



lovely już dwa słonka po polskiej krainie w sukience od Red Herringa będą chodzić Kupiłam na wyprzedaży.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 22:24   #79
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Ja bym poszla .
Oj dana dana, tancowala bym do rana .
Prosze sie nie przejmowac bo ja znowu mam glupawke, wino przejelo kontrole nad moim mozgiem .

Nie wyspalam sie bo sasiedzi urzadzili awanture o 3 w nocy oczywiscie przy moim samochodzie , musze sie wiec odstresowac .

o boze nie tylko ty masz glupawke i nie tylko ty pijesz winko
a tz jak zobaczyl tego twojego posta i to "dan dana " to myslalam ze sie przewroci z wrazenia hehhehehheeh

no to zdrowko oooo moi mates w BB tancza chyba zatancze z nimi , dobrze ze pod nami nikt nie mieszka
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 10:10   #80
Aggisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: Anglia cz. III

Mieszkanki Londynu Może mi pomożecie Lecę do Londyn Stansted i chciałabym się stamtąd dostać do centrum Londynu. Autobusy Terravision dopiero o 7 jeżdżą a ja będę na lotnisku już po 1, więc myślę, że dobrze by było jakiś autobus o 5 złapać. Wchodzę na stronę nationalexpress i wyskakuje mi, że nie ma połączenia z lotniska do Londynu...nie wiem, albo jestem jakaś nierozgarnięta, albo oni mają jakiś bałagan, bo czytałam, że da się dojechać ich autobusem:/ a oni właśnie niby jeżdżą 24h...
Aggisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 11:52   #81
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

aggiss a na easybus.co.uk sprawdzalas? ja zawsze na luton jezdze wiec sie za bardzo nie orientuje. greenline tez moze jezdzic, (easy bus i greenline to w zasadzie razem jezdza) a wklepywalas w googlach stansted - london bus czy cos?

wlasnie wszamalismy sniadanko z Tz. I tak sobie myslimy ze jak dobrze pojdzie wszystko to sniadanka niedzielne na tarasie bedziemy jadac
teraz chwilka lezaczkowania i ruszamy na niedzielne człapanko nad rzeke
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 12:25   #82
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
wlasnie "leciala" jakas muza w TV w reklamie
i cholera poszlabym na disco ... anyone willing to go ???
kofika jeszcze 3 tyg i bedizemy balowac

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
koculekdziękować za zdjęcie Nie jest tak źle!
mowilam do tzta tak dlugo rob (zdjecia) az zobaczysz czerwony

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
wlasnie wszamalismy sniadanko z Tz. I tak sobie myslimy ze jak dobrze pojdzie wszystko to sniadanka niedzielne na tarasie bedziemy jadac
teraz chwilka lezaczkowania i ruszamy na niedzielne człapanko nad rzeke
bedzie superasnie!!! az zazdroszcze. Moze powinnam sie wkrasc na nasz dach?
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 12:49   #83
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
kofika jeszcze 3 tyg i bedizemy balowac
no no az sie boje
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 07:28   #84
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. III

Kofika duzo szczescia i spelnienia najskrytszych marzen!!!!
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 08:15   #85
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
Kofika duzo szczescia i spelnienia najskrytszych marzen!!!!
I duzo dana dana .
Zycze ci badzo wyjatkowego dnia i spelnienia marzen .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 08:38   #86
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
Kofika duzo szczescia i spelnienia najskrytszych marzen!!!!
Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
I duzo dana dana .
Zycze ci badzo wyjatkowego dnia i spelnienia marzen .
mmmm dziękuję dziewczęta
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 10:08   #87
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
bedzie superasnie!!! az zazdroszcze. Moze powinnam sie wkrasc na nasz dach?
uwazaj bo mamy ambitny plan lazenia nago haha wiec zebys sie nie przestarszyla ;>

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
mmmm dziękuję dziewczęta
czy ja o czyms nie wiem??????

poza tym lovely weekend. zwlaszcza ta czesc gdy sie zorientowalam ze zniknelo:
- nowiusienka, blyszczaca karta debetowa
- karta do polskiego konta
- prawo jazdy
- dowod osobisty
- karta z NIN
- karta ze starbucka z 5F
- karta do bootsa z punktami o wartosci 30F
- oyster
- portfel i 40F
- ipod
- 1Gb pendrive
- karta do kina
- i juz nawet nei pamietam co jeszcze
- aa umowa z agencja
- potwierdzenie wplaty depozytu

Na 99.99% jestem pewna ze zostawilam plecak u sasiada w pokoju jak poszlam z nim pogadac o jego dziewczynie i ewentualnosciach zebrania kasy dla niej na leczenie.
Poszlam do jego pokoju w piatek bo on w Polsce i owszem nic nie znalazlam oprocz jednej rzeczy. Wizytowki ktora moja kosmetyczka dala miw czwartek i ktora zdaje sie mialam schowana w plecaku. Lezala u niego na biurku. Jezeli mojego plecaka tam nei bylo to jakim cudem ona sie tam znalazla> Nie lubie podejrzewac kogos jezeli nei jestem pewna na 150% ale sa tylko 2 mozliwosci:
a) zostawilam go przed agencja, bo to ostatni moment gdy swiadomie pamietam trzymanie go w rece (ale to malo prawdopodobne, bo zauwazylabym ze wracam bez niczego na plecach, poza tym TaZ tam byl i zauwazylby ze zostawiam go nalawce bo sie na mnie gapil w tym czasie

b) od razu poszlam do ssiada pokoju, zdjelam u niego kurtke wiec musialam tez zdjac plecak i polozyc go na podlodze.

Karta juz zablokowana, dowod i prawko zgloszone i zablkowane w systemie (wiadomo jak teraz latwo wziac kredyt na dowod). Wszytskie inne karty tez pozglaszane. Przegladam allegro w nadziei ze sie moj ipod pojawi (dosc charakterystyczny)

Nerwa mam bo nie wierze ze mozna cos takiego zrobic. Dzwonilam juz do agenta i poprosilam go o przeslanie zeskanowanych dokumentow to chociaz bede miec dowod i moze mnie nie wyroluje z tego tarasu. Bo tego sie obawiam najbardziej.

Milego dnia reszcie swiata
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 10:38   #88
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
uwazaj bo mamy ambitny plan lazenia nago haha wiec zebys sie nie przestarszyla ;>



czy ja o czyms nie wiem??????

poza tym lovely weekend. zwlaszcza ta czesc gdy sie zorientowalam ze zniknelo:
- nowiusienka, blyszczaca karta debetowa
- karta do polskiego konta
- prawo jazdy
- dowod osobisty
- karta z NIN
- karta ze starbucka z 5F
- karta do bootsa z punktami o wartosci 30F
- oyster
- portfel i 40F
- ipod
- 1Gb pendrive
- karta do kina
- i juz nawet nei pamietam co jeszcze
- aa umowa z agencja
- potwierdzenie wplaty depozytu

Na 99.99% jestem pewna ze zostawilam plecak u sasiada w pokoju jak poszlam z nim pogadac o jego dziewczynie i ewentualnosciach zebrania kasy dla niej na leczenie.
Poszlam do jego pokoju w piatek bo on w Polsce i owszem nic nie znalazlam oprocz jednej rzeczy. Wizytowki ktora moja kosmetyczka dala miw czwartek i ktora zdaje sie mialam schowana w plecaku. Lezala u niego na biurku. Jezeli mojego plecaka tam nei bylo to jakim cudem ona sie tam znalazla> Nie lubie podejrzewac kogos jezeli nei jestem pewna na 150% ale sa tylko 2 mozliwosci:
a) zostawilam go przed agencja, bo to ostatni moment gdy swiadomie pamietam trzymanie go w rece (ale to malo prawdopodobne, bo zauwazylabym ze wracam bez niczego na plecach, poza tym TaZ tam byl i zauwazylby ze zostawiam go nalawce bo sie na mnie gapil w tym czasie

b) od razu poszlam do ssiada pokoju, zdjelam u niego kurtke wiec musialam tez zdjac plecak i polozyc go na podlodze.

Karta juz zablokowana, dowod i prawko zgloszone i zablkowane w systemie (wiadomo jak teraz latwo wziac kredyt na dowod). Wszytskie inne karty tez pozglaszane. Przegladam allegro w nadziei ze sie moj ipod pojawi (dosc charakterystyczny)

Nerwa mam bo nie wierze ze mozna cos takiego zrobic. Dzwonilam juz do agenta i poprosilam go o przeslanie zeskanowanych dokumentow to chociaz bede miec dowod i moze mnie nie wyroluje z tego tarasu. Bo tego sie obawiam najbardziej.

Milego dnia reszcie swiata
Hm mi po prostu brak slow - jesli prawda jest, ze kumpel przywlaszczyl sobie plecak to PO CO? Dla tych 40 funtow?
Nie rozumiem, przysiegam nie rozumiem.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 10:54   #89
vogue1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 188
Dot.: Anglia cz. III

Dziewczyny dostałam od mojego pracodawcy kopię P45...:/
wysłali oryginał na mój stary londyński aadres chociarz kiedy odchodziłam zmieniałam na polski adres...
kobieta z hr powiedziała, że nie będzie problemu dlatego że to kopia. Czy to prawda?

czyli daję tą kopię P45, P80 i kopię padszportu plus numer konta i rto wszystko?
vogue1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 11:33   #90
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez vogue1987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dostałam od mojego pracodawcy kopię P45...:/
wysłali oryginał na mój stary londyński aadres chociarz kiedy odchodziłam zmieniałam na polski adres...
kobieta z hr powiedziała, że nie będzie problemu dlatego że to kopia. Czy to prawda?

czyli daję tą kopię P45, P80 i kopię padszportu plus numer konta i rto wszystko?
Gdy probowalam zalatwiac zwrot podatku dla brata to czepiali sie do kopii i chcieli jeszcze cos co sie nazywa statement of earnings (firma wydala razem z kopia). ale to do revenue bylo
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.