Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?.... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-27, 15:15   #61
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Kupowanie kosmetyków selektywnych jest dla mnie snobizmem tylko wtedy, gdy ktoś kupuje je nie patrząc czy są dobre, czy mu pasują itd. tylko ze względu na markę takie myslenie na zasadzie "w sumie ładniejszą cerę miałam po kremie Eris, ale no przecież nie będę go uzywać skoro mogę kupić Chanel".
Sama przetestowałam wiele kosmetyków i ze średniej i wyższej półki i dochodze do wniosku, że na nic nie ma reguły, buble są tu i tu. Kilka prostych przykładów: żel pod oczy Clinique zaliczył kosz, bo nie byłam w stanie go używać, teraz za to z przyjemnością stosuje krem pod oczy AA Oceanic, jeden z podkładów Clinique, nie umywał się nawet to dużo tańszego Loreala, z kolei jak chciałam zaoszczędzić i kupić cienie Avonu, dostałam szału przy już próbie pomalowania się nimi i powędrowały w dobre ręce.
Jednak musze przyznać że bardzo wiele tych idealnych dla mnie kosmetyków znalazłam właśnie wśród marek selektywnych, zdaje sobie sprawę z tego że płace za piękne opakowania, renome marki itd. ale w dużej mierze też za jakość.
Jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne, nie mam wile tych górno półkowych, ponieważ tu widze niewielką różnicę, pomiędzy jakością ich, a np. kosmetyków aptecznych które są dużo tańsze. Sądze że bierze się to stąd, że moje cera narazie wymaga jedynie oczyszczania i solidnego nawilżania, pewnie w kremach przeciw zmarszczkowych itp. widać większe różnice jakościowe.
Górnopółkowe lubei kupować maseczki i peeling, są to kosmetyki które starczają mi na naprawdę długo, więc moge sobie pozwolić na tą inwestycję.
Jeśli chodzi o kolorówkę, jednak wiedze różnice w jakości i to zasadnicze, kosmetyki jak podkład, cienie czy błyszczyki, niejak się nie mają do średnio, bądź tym bardziej niskopółkowych, choc tak jak napisałam są wyjątki.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 15:58   #62
zoe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 42
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Używałam wielu różnych kosmetyków i dochodzę do wniosku, że jeżeli chodzi o kolorówkę to nie warto jednak przepłacać. Kiedyś uważałam, że warto kupować podkłady i pudry firm selektywnych. Teraz uważam, że warto jedynie zainwestować w perfumy. Reszta moim zdaniem jest porównywalna do kosmetyków ze średniej półki. Co prawda pamiętam tusz Chanel i podkład HR, które były rewelacyjne, ale w poszukiwaniu nowości już ich więcej nie kupiłam. Pamietam również kompakt Diora, który do dziś wala się w szufladzie w pracy (jedyna zaleta duże lusterko).
zoe5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 12:33   #63
Adeline
BAN stały
 
Avatar Adeline
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 330
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Miałam sporo kosmetyków z górnych pólek i moje wnioski sa następujące:
-Kosmetykom pielęgancyjnym marek Dior, Chanel tzn. marek modowych dla których kosmetyki są dodatkiem do stroju DZIĘKUJĘ. Przerobiłam całe linie Chanel Age Delay ( kremy na dzień na noc, serum, krem pod oczy), słynny T-Mat, First Action Diora i parę innych. Nie mogę nazwać ich złymi, miały piękne kolory, zapach co dla mnie nie jest tak zupełnie bez znaczenia. Ale....nie czyniły cudów. Nie mam jakiś konkretnych problemów z cerą ale oczekiwałam spektakularnego nawilżenia, matowienia, odżywienia
Z kolei pielęgnacyjne linie marek takich jak Sisley i Kanebo....mnie przekonują.
to co krem Eye and Lip Contour Sisley robi z moją skórą to jest cud
Zawsze staram się mieć wysokopółkowy krem pod oczy, serum ( tu przeważnie Guerlain), olejek do twarzy ( ukochany Ylang Ylang Decleor). Kremy dzienne kupuję w aptece - Avene i La Roche Posay rzadziej Vichy.
Kolorówka to w moim przypadku koniecznie dobry podkład, tusz do rzęs i szminka. Jestem minimalistką, ale wymagającą. Moje doświadczenia z tańszymi podkładami są kiepskie a więc inwestuję w droższy. To samo z tuszem. Tyle że tu sroka ze mnie i zawsze jakaś nowość mnie skusi ( teraz mam Kanebo 38stopni). Szmince Chanel Hydrabase zamierzam być wierna dopóki będą ją produkować
Wiele zależy od cery i indywidualnych czynników genetycznych ale i od stylu życia. Jeśli sie nie wyśpię to Meednight Secret Guerlain nieco ratuje systuację ( tzn. jestem niewyspaną kobietą z Meednight Secret na twarzy)ale nie ma porównania z wyspaną buzią. Dlatego znam kobiety które topią fortunę w kosmetykach i efekty są niewielkie, a znam i te które uzywaja dwóch kremów i mają piękną skórę. I gdzie tu sprawiedliwosć?
Co do snobizmu to nie widzę takiego problemu. Moje kosmetyki stoją w szafce. Widzę je ja i TZ, nie oprowadzam gości po łazience.
Adeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 11:48   #64
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Mam mieszane uczucia. Uważam, że nie wszystkie kosmetyki ekskluzywne są dobre, ale równiez nie wszystkie kosmetyki są do bani. Używam i jednych i drugich i wyłapuję po obu stronach perełki.
Z kosmetyków drogich za nic w świecie nie zmieniłabym na inne następujących:
- quickliner Cliniqe
- cień Chanel Ombre Essentielle
- filtr Vichy 60 do twarzy
- oczywiście perfumy - nie umiem uznać tanich podróbek

Z tanich uwielbiam:
- produkty Ziaji - mam ich sporo i ze wszystkich jestem bardzo zadowolona
- Krem Czekoladowy do twarzy i ciała z Dax Cosmetics
- balsamy na cellulit - te tanie za około 15 zł są po prostu świetne!

Pamiętam, że z ekskluzywnych trafiłam dwa razy na balsamy antycellulitowe i byłu po prostu do bani. Pamiętam też tusz z Lancome, który w gruncie rzeczy niczym się nie wyróżniał, a także już sławne Juicy Tubes, które dla mnie są tylko miłe dla oka, bo tak to po prostu najgorsze świństwo. Jednak Dior ma bardzo przyjemne pomadki.

Ale przyznam szczerze, że z reguły używam kosmetyki ze średniej półki. Tam jednak też można znaleźć buble.
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 13:03   #65
befree
Raczkowanie
 
Avatar befree
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Żagań
Wiadomości: 73
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Ja niestety choruje na te drogie. Jak jestem gdzies w centrum i widze sklep Debenhams.............. hehehhe lepiej mnie nie zatrzymywac
Z drugiej strony... kolorowke zdarza mi sie nabywac z sredniej polki
Ale fakt faktem..... nie wszystko zloto co sie swieci
__________________
“I don't care what you think about me. I don't think about you at all.”
― Coco Chanel
befree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 12:21   #66
Melka224
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 117
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Pozwolę sobie dopisać mój najnowszy wysokopółkowy BUBUEL czyli...
Clinique Continous Rescue Antioxydante Moisturizer...
Bo dla mnie to ani Moisturizer ani Rescue tylko 165 zł. jak psu w tyłek.

Za to cudem wysokopółkowym miesiaca potwierdzającym moją opinię sprzed roku jest krem do nóg Orlane.
Nigdy nie miałam przyjemności z czymś takim...
Fakt kosztuje w marrionaud 290 zł, ale dla mnie to coś czego nigdy nie znalazłam w żadnym tańszym kosmetyku.
Melka224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 12:32   #67
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Jeśli kogoś nie stać, niech używa tanich kosmetyków. Jeśli kogoś stać, niech używa drogich lub tanich. Śmieszy mnie jednak i budzi politowanie przekonanie niektórych Pań, że niżej Lancome'a i Diora nie zejdą, bo Ziaja albo Maybelline to szajs. I ta ślepa wiara, że krem za 300 złotych uczyni cud, a ten za 50 to się nadaje dla młodej buzi bez zmarszczek. Zresztą znam parę kobiet, które używają tylko produktów z najwyższej półki, a ich cery wcale nie są takie rewelacyjne, więc o czym tu mówić?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 09:13   #68
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

ja jestem fanką tanich kosmetyków tych z niższej i średniej półki. Uważam, że nie warto wydawać 150zł. za lakier czy błyszczyk do ust, kiedy można mieć równie fajny za 10zł. jednego czego nie żałuję to kasy na perfumy, ale kosmetyki uważam że da się zastąpić tanimi
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 10:37   #69
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

ja ostatnio przerzucilam sie na kolorowke gornopolkowa. moim zdaniem czuc roznice miedzy kosmetykami srednio i gornopolkowymi. nie wyobrazam sobie zamienic moich ukochanych tuszy lancome na na przyklad bourjois ktory ma wedle mojego uznania same buble. nie wyobrazam sobie miec innego niz pryzmy pudru sypkiego. poczulam na wlasnej skorze, ze te kosmetyki po prostu mi nie szkodza, nie uczulaja, nie zapychaja [zawsze czytam sklady ].

tusz do rzes to w moim przypadku glowny kosmetyk. uwielbiam miec mocno zaznaczone rzesy - wrecz teatralny efekt. i zaden tusz sredniopolkowy nie dal na moich rzesach takiego efektu jak chociazby niedawno odkryty virtuose [gdzie po nalozeniu jednej warstwy tuszu mam rzesy jak z prasowej reklami tego specyfiku] lub cils design pro double takze lancome [ta baza no i ten smieszny maly grzebyczek do akcentowania rzes...]. wyprobowalam amse, doslownie mase tuszy ze sredniej polki i zawsze bylam rozczarowana. odkad znam lancome to innych tuszy juz nie szukam.

cere mam rowniez bardzo wymagajaca. zdarza sie, ze podklady czy pudry bezczelnie ja zapychaja i uczulaja. odkrylam i odpowieni podklad i odpowiedni puder sypki. nic mi sie po nich nie dzieje. jest okej.

a pielegnacji uzywam aptecznej.


twarz to moja wizytowka, daje jej to co najlepsze. i nie zaluje na to pieniedzy [wychodze z zalozenia, ze poki stac mnie na kosmetyki selektywne to ich uzywam ].
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 13:18   #70
Pistacja
Raczkowanie
 
Avatar Pistacja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 213
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Odświeżam wątek.
Przeczytałam całe 3 strony i w zasadzie wszystkie odpowiedzi są do siebie podobne. Ja bym chciała zadać pytanie niby o to samo ale od troche innej strony...
Zaczęłam się zastanawiać na ekskluzywnymi kosmetykami wysokopółkowych marek, ale zaznaczam, że szukam faktycznego działania, nie szpanu. Chodzi mi w zasadzie tylko i wyłącznie o kremy. Nie chodzi mi o subiektywne oceny nt. konkretnych produktów. Wiem, że każdy może mieć inne spostrzeżenia dotyczące działania. Nie w tym rzecz. Zastanawiam się natomiast nad tym, czy wysokopółkowe marki posiadają większy potenjał technologiczny tzn czy mają lepsze laboratoria, lepszych specjalistów, którzy prowadzą zaawansowane badania i na ich podstawie opracowują jakieś supertechnologie, czy do produkcji kremów używają lepszych jakościowo składników? Na pewno wiąże się to z pieniędzmi, więc możnaby założyć, że firmy produkujące drogie ekskluzywne kosmetyki są bogatsze i mogą sobie pozwolić na lepsze laboratoria i bardziej wykwalifikowanych pracowników, ale czy faktycznie tak jest? Ja nie wiem. Jeśli tak, to jest większe prawdopodobieństwo znalezienia naprawdę dobrych kosmetyków wśrod produktów takiej firmy niż tych "średnio- lub niskopółkowych".
Jeśli mój post przeczyta osoba, która wie conieco na ten temat np jakiś biotechnolog lub kosmetolog i zechce odpisać byłabym przeszczęśliwa.
__________________
Pistacja
Pistacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 13:38   #71
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez Pistacja Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek.
Przeczytałam całe 3 strony i w zasadzie wszystkie odpowiedzi są do siebie podobne. Ja bym chciała zadać pytanie niby o to samo ale od troche innej strony...
Zaczęłam się zastanawiać na ekskluzywnymi kosmetykami wysokopółkowych marek, ale zaznaczam, że szukam faktycznego działania, nie szpanu. Chodzi mi w zasadzie tylko i wyłącznie o kremy. Nie chodzi mi o subiektywne oceny nt. konkretnych produktów. Wiem, że każdy może mieć inne spostrzeżenia dotyczące działania. Nie w tym rzecz. Zastanawiam się natomiast nad tym, czy wysokopółkowe marki posiadają większy potenjał technologiczny tzn czy mają lepsze laboratoria, lepszych specjalistów, którzy prowadzą zaawansowane badania i na ich podstawie opracowują jakieś supertechnologie, czy do produkcji kremów używają lepszych jakościowo składników? Na pewno wiąże się to z pieniędzmi, więc możnaby założyć, że firmy produkujące drogie ekskluzywne kosmetyki są bogatsze i mogą sobie pozwolić na lepsze laboratoria i bardziej wykwalifikowanych pracowników, ale czy faktycznie tak jest? Ja nie wiem. Jeśli tak, to jest większe prawdopodobieństwo znalezienia naprawdę dobrych kosmetyków wśrod produktów takiej firmy niż tych "średnio- lub niskopółkowych".
Jeśli mój post przeczyta osoba, która wie conieco na ten temat np jakiś biotechnolog lub kosmetolog i zechce odpisać byłabym przeszczęśliwa.
z tym pytaniem uderzyłabym na biochemiczne, gdzie są dziewczyny które się na tym znają Właściwie cały wątek mógłby się moim zdaniem tam znaleźć, oczywiście tylko podpowiadam nieśmiało
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-28, 13:55   #72
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Ale przecież te wszystkie kosmetyki ja używam w domowym zaciszu więc przed kim miałabym szpanować, że mam puder Estee Lauder czy podkład Dior?
Przed mamą i siostrą???

__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 14:03   #73
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Ale przecież te wszystkie kosmetyki ja używam w domowym zaciszu więc przed kim miałabym szpanować, że mam puder Estee Lauder czy podkład Dior?
Przed mamą i siostrą???

No jak to?!
Nie wyjmujesz kosmetyków w publicznych miejscach, żeby się nimi pochwalić? Nie do pomyślenia....
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 22:04   #74
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
No jak to?!
Nie wyjmujesz kosmetyków w publicznych miejscach, żeby się nimi pochwalić? Nie do pomyślenia....
Głupia ja!!!

Zacznę tak robić Ale fajnie
Muszę zapakować swoje wszystkie swoje kosmetyki do torebki, omijając oczywiście takie jak L'oreal czy IsaDora, bo to obciach



Zresztą nie lubię poprawiać makijażu w miejscu publicznym
Chyba, że już nie mam innego wyjścia to wtedy chowam się i dyskretnie poprawiam




__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 10:20   #75
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Głupia ja!!!

Zacznę tak robić Ale fajnie
Muszę zapakować swoje wszystkie swoje kosmetyki do torebki, omijając oczywiście takie jak L'oreal czy IsaDora, bo to obciach
A może ktoś ma na zbyciu jakies puste opakowanie po pudrze sypkim, np. Chanel czy Dior (za tańsze to dziękuję). Przesypię sobie puder za 10 zeta i będę odstawiac taki szpan w podmiejskim autobusie, że ha!
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 10:55   #76
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A może ktoś ma na zbyciu jakies puste opakowanie po pudrze sypkim, np. Chanel czy Dior (za tańsze to dziękuję). Przesypię sobie puder za 10 zeta i będę odstawiac taki szpan w podmiejskim autobusie, że ha!
Wiesz mam taką koleżankę,która ma zawsze przy sobie puder Diora i zawsze musi sobie nosek w toalecie przypudrować-sęk w tym,że "puder" kończy się jej zawsze,a opakowanie to samo i tak samo zniszczone już kilka lat nosi...dla szpanu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 15:56   #77
deputamadre21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Ale przecież te wszystkie kosmetyki ja używam w domowym zaciszu więc przed kim miałabym szpanować, że mam puder Estee Lauder czy podkład Dior?
Przed mamą i siostrą???


hahah no dokladnie

Osobiscie dla mnie drozsze kosmetyki sa lepsze - na prostym przykladzie podkladu od 3 lat uzywam Diora , ktorego niestety wycafano (bynajmniej pani z drogerii tak twierdzi ;p ) i uzywalam Max Faxtora - roznica jest ogromna . Moj TZ ktory nie ma bladego pojecia o podkladach sam powiedzial ,ze duza roznica jest szczegolnie patrzac na zdjecia
deputamadre21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 15:59   #78
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Moim zdaniem to snobizm.
Tańsze kosmetyki w niczym nie różnią się od tych za kilka ładnych stów,wystarczy spojrzeć na opinie w KWC.
Nie jest to reguła,bo są takie kosmetyki,za które niestety trzeba zapłacić np. bardzo mocno kryjący podkład.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 18:21   #79
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Nie jest to reguła,bo są takie kosmetyki,za które niestety trzeba zapłacić np. bardzo mocno kryjący podkład.
Zawsze można znaleźć tańszy odpowiednik - np. Dermacol.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-29, 18:41   #80
Shayla
Raczkowanie
 
Avatar Shayla
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 478
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to snobizm.
Tańsze kosmetyki w niczym nie różnią się od tych za kilka ładnych stów,wystarczy spojrzeć na opinie w KWC.
Też tak uważam.
Od lat używam tanich i naprawdę świetnych kosmetyków naszych rodzimych producentów i jestem bardzo zadowolona. Kosmetologia w Polsce się rozwija i skład kosmetyków jest coraz lepszy.

Nawet gdyby było mnie stać na te drogie specyfiki to i tak nie kupiłabym ich. Wolałabym wydać pieniądze na coś innego i mieć podwójną przyjemność.
Shayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 18:48   #81
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

a ja mysle, ze ze snobizmem to nie ma nic wspolnego.... tak jak zizou uwazam, ze nie ma lepszych tuszy niz te od Lancome'a. No i mam kilu faworytow ktorych moim zdaniem nic nie zastapi: bo czy ktos zna cos na zastepstwo Advanced Night Repair Este lauder ktore ma na mnie zbawienny wplyw? albo Idealista? albo Repairweara Clinique? albo toniku tez Clinique <tak, tak wiem, wiem - ma prosty sklad jak drut, ale i tak uwazam ze w czyms tkwi fenomen bo jest niezastapiony jak dla mnie>.

Tak samo kolorowka.....jest kilka perelek ktorym sredniopolkowce nigdy nie dorownaja i tyle....

nie generalizuje rzecz jasna, ale w niektorych przypadkach to jakosc kusi do zakupy a nie snobizm...
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 18:56   #82
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

jeśli chodzi o mnie to kupuje różnie raz lepiej raz gorzejtyle,że w moim przypadku kupienie np.blyszczyka za 100zl mija sie z celem,poniewaz wole kupic rzeczy praktyczniejsze drozsze(np.perfumy,pokład ),a nie blyszczyk

jesli chodzi o chwalenie sie na ulicy to przeciez nie bbede sie psikac przed wszytskimi drogimi perfumami hehehe,a blyszczykiem z avonu czy z oriflame to nie mam sie za bardzo czym chwalic,dlatego tez wole kupic tansze blyszczyki,zeby nikt mnie nie komentowal,ze sie chwale no i jak zgubie(co u mnie jest slynne) to nie bede plakac do kazdego,ze zgubilam blyszczyk za 100zl
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 19:07   #83
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Nie zgadzam się, że to snobizm

Wychodzi z tego, że jestem snobką bo kupuje kosmetyki z górnej półki- tak mam to rozumieć?

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
czy ktos zna cos na zastepstwo Advanced Night Repair Este lauder ktore ma na mnie zbawienny wplyw? albo Idealista? albo Repairweara Clinique?

Estee Lauder Advanced Night Repair i Clinique Repairwear to są kosmetyki których tańszych odpowiedników można szukać przez całe życie, a i tak się nie znajdzie
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 19:14   #84
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, że to snobizm

Wychodzi z tego, że jestem snobką bo kupuje kosmetyki z górnej półki- tak mam to rozumieć?
Sis ja tez snobka coz, nie zamienie mojego tuszyku lancome na dziesiec razy tansza eveline wole byc snobka
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 20:05   #85
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
Sis ja tez snobka coz, nie zamienie mojego tuszyku lancome na dziesiec razy tansza eveline wole byc snobka
No widzisz, takie snobki z nas


__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 20:25   #86
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

w takim razie jestem snobką bo po wypróbowaniu pudrów z wysokiej półki wiem że nie będę kupowac tańszych.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 20:34   #87
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Ja testowałam testuje zarówno kosmetyki ze średniej półki jak i tej wysokiej. Parę razy z czystej ciekawości kupiłam coś z najniższej półki np lakier do paznokci za 2-3zł bo podobał mi się kolor, puder za 4 zł i była to porażka. Uważam, że jakoś nie zawsze idzie w parze z ceną. Jednak jeżeli chodzi np o podkład to najbardziej cenię sobie Vichy. Przetestowałam masę tańszych odpowiedników typu Loreal, Maybelline, jakieś Avony, Oriflame itp itd i żaden nie był tak trwały i naturalny jak Vichy. Jeżeli chodzi o np tusze do rzęs to ja jakoś nie widzę specjalnej różnicy między Diorem a jakimś zwykłym Może dlatego , że nie przywiązuje do tego wagi. Póki co nie spotkałam się z drogim kosmetykiem, który byłby złej jakości.
A można by tu jeszcze przytoczyć przykład perfum - drogie mają przeważnie ładniejsze zapachy a już na pewno są o wiele bardziej trwałe i dłużej je czuć niż ich tanie odpowiedniki, tak samo jest wg mnie z trwałością szminek czy farb do włosów ( przynajmniej takie jest moje osobiste odczucie)
Acha tak mi się jeszcze przypomniało, że kosmetków Ziaji nie lubię bo generalnie kremy i toniki podrażniają mi skórę ale np żel do higieny intymnej bardzo sobie chwalę a duża butelka kosztowała mnie grosze
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 20:59   #88
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Jak ktoś mądrze tutaj napisał (jednak nie chce mi się szukać kto ), twarz to nasza wizytowka. Liczy się pierwsze wrażenie, które w dużej mierze zależy o wyglądu.

Drogie kosmetyki to nie snobizm, jak dla mnie to już w niektórych wypadkach konieczność.
Nie używam podkładu zbyt często, ale jeżeli już to robię, to nie będzie to żaden inny niż dual balancing foundation shiseido. Naprawdę przetestowałam miliony i żaden nie dał mi takiego efektu. Jeżeli mnie na to stać, to dlaczego mam go nie kupić? Nie robie tego żeby zaszpanować , poprostu on pasuje mi jak nic innego. Są też i tanie, dobre kosmetyki, chociażby kremy nawilżające i żele myjące iwostinu. Jakość zależy od samego produktu, a nie od jego ceny. Logiczne, że są i tanie i drogie rewelacje kosmetyczne

W ogóle na jakiej podstawie można twierdzić, że to snobizm?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 21:51   #89
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
a ja mysle, ze ze snobizmem to nie ma nic wspolnego.... tak jak zizou uwazam, ze nie ma lepszych tuszy niz te od Lancome'a. No i mam kilu faworytow ktorych moim zdaniem nic nie zastapi: bo czy ktos zna cos na zastepstwo Advanced Night Repair Este lauder ktore ma na mnie zbawienny wplyw? albo Idealista? albo Repairweara Clinique? albo toniku tez Clinique <tak, tak wiem, wiem - ma prosty sklad jak drut, ale i tak uwazam ze w czyms tkwi fenomen bo jest niezastapiony jak dla mnie>.

Tak samo kolorowka.....jest kilka perelek ktorym sredniopolkowce nigdy nie dorownaja i tyle....

nie generalizuje rzecz jasna, ale w niektorych przypadkach to jakosc kusi do zakupy a nie snobizm...
Musze sie jak zwykle zgodzic z Ania.

Swoja droga to moja cera musi byc strasznie zesnobizowana ... bo 90% kremow ze sredniej polki mnie zapycha w przeciwienstwie do "wysokopolkowcow"
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 21:54   #90
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Drogie kosmetyki - snobizm, czy rewelacyjna jakość?....

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Swoja droga to moja cera musi byc strasznie zesnobizowana ... bo 90% kremow ze sredniej polki mnie zapycha w przeciwienstwie do "wysokopolkowcow"
ja definitywnie przerzucilam sie na apteke - w koncu mam cere jak czlowiek
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.