Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-19, 21:13   #61
Brzoskfiniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 157
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

A pewnie, że żadna rewelacja Ludzie, którzy nigdy nie palili, myślą, że mj powoduje omamy i bóg wie co jeszcze. A to po prostu daje fajny klimat, poprawia humor i pozwala się rozluźnić
Brzoskfiniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:17   #62
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

w dzisiejszczych czasach pójście na imprezę, równa się z piciem, paleniem. uważam, że osoby nie potrafiące się bawić bez narkotyków( zaliczam do nic także marihuane) i alkoholu są po prostu dnem.
Ok. można się raz na jakiś czas napić. ale dla niektórych imprezy to tylko okazja żeby się zarąbać;/
Jestem przeciwniczką WSZELKICH narkotyków jak i alkoholu.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:21   #63
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Ja pijam tylko to co jest smaczne - szampan truskawkowy, lepsze wino, drinki typu sex on the beach które faktycznie są dobre. Nie zrozumiem nigdy jak można wypić 10 puszek piwa. No ale to już swoją drogą Piwo w ogóle smaczne nie jest. Smakuje jak... nie ważne co :P
Ale nie lubię przebywać w towarzystwie osób które nie wypiją nawet lampki szampana przy toaście, które stanowczo mówią nie i nigdy nie wezmą alkoholu do ust. Zazwyczaj na urodzinach jest szampan. Dziwnie się czuję gdy ktoś nawet nie podniesie bo nie i nie. Mam takich znajomych. Nie jest najprzyjemniej bawić się w ich towarzystwie bo mam wrażenie że patrzą na wszystko z góry i czują się lepsi. Jak ktoś przychodzi na urodziny to mógłby chociaż nalać sobie soku do kieliszka i brzdęknąć z innymi :p
A marihuana - miło, wesoło, jak po kilku kieliszkach wina, wszystko jest takie przyjemne i pluszowe. Ale potem głowa w kibel.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:25   #64
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ja pijam tylko to co jest smaczne - szampan truskawkowy, lepsze wino, drinki typu sex on the beach które faktycznie są dobre. Nie zrozumiem nigdy jak można wypić 10 puszek piwa. No ale to już swoją drogą Piwo w ogóle smaczne nie jest. Smakuje jak... nie ważne co :P
Ale nie lubię przebywać w towarzystwie osób które nie wypiją nawet lampki szampana przy toaście, które stanowczo mówią nie i nigdy nie wezmą alkoholu do ust. Zazwyczaj na urodzinach jest szampan. Dziwnie się czuję gdy ktoś nawet nie podniesie bo nie i nie. Mam takich znajomych. Nie jest najprzyjemniej bawić się w ich towarzystwie bo mam wrażenie że patrzą na wszystko z góry i czują się lepsi. Jak ktoś przychodzi na urodziny to mógłby chociaż nalać sobie soku do kieliszka i brzdęknąć z innymi :p
A marihuana - miło, wesoło, jak po kilku kieliszkach wina, wszystko jest takie przyjemne i pluszowe. Ale potem głowa w kibel.
Racja z tymi toastami, miałam u góry na myśli zalanie się w trupa, brak umiaru a później rzyganie po kątach
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:28   #65
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

No :p nie wiem jestem chyba głupiutka ale nigdy nie zrozumiem co jest fajnego w zachlaniu się. To tak jak chcieć być chorym na grypę. Wymioty, zawroty głowy, następnego dnia też słabo. Ech.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:31   #66
Brzoskfiniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 157
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
A marihuana - miło, wesoło, jak po kilku kieliszkach wina, wszystko jest takie przyjemne i pluszowe. Ale potem głowa w kibel.
Głowa w kibel? Tzn. wymiotujesz?
Brzoskfiniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:32   #67
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Jop. Wymioty, po acodinach i innych tego typu gówniarskich wybrykach tak samo... Picie wody z cytryną mi nigdy nie pomagało.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-19, 21:34   #68
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
No :p nie wiem jestem chyba głupiutka ale nigdy nie zrozumiem co jest fajnego w zachlaniu się. To tak jak chcieć być chorym na grypę. Wymioty, zawroty głowy, następnego dnia też słabo. Ech.
Może nowy wątek o tym, co fajnego jest w zalaniu w trupa?
)
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:42   #69
Brzoskfiniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 157
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Haha, szczerze powiedziawszy, też mam pewne 'doświadczenia' z Acodinem. Straszny szit, ale było się młodym i głupim, teraz bym tego do ust nie wzięła. Chociaż nigdy nie miałam po tym mdłości.
Co do wymiotach po trawie, to chyba kwestia przyzwyczajenia się organizmu. Wiem, że wiele osób, kiedy to zaczynało palić, miewało mdłości. Po paru razach to ustępowało. Mnie osobiście to nigdy nie dotyczyło.
Brzoskfiniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 22:21   #70
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Może zacznę od tego, że nie powinny się wypowiadać na temat szkodliwości marihuany osoby, które nawet nie próbowały. Bo suche 'fakty', które często przedstawiane są nam przez media są zafałszowane. Tak samo i te rzekome badania i inne. Nie chce mi się na ten temat zbytnio rozpisywać. .
Nie powinny, bo co? Bo trzeba byc cpunem, zeby moc sie wypowiadac o narko, alkoholikiem, zeby mowic o alko itd.? Bzdura i absurd. Jesli reki w ogien nie wlozysz, to nie bedziesz wiedziala, ze jest goracy i sie sparzysz?

Nie chce Ci sie rozpisywac - a masz sie co rozpisywac "Rzekome badania" - a kim Ty niby jestes, zeby wystawiac cenzurki neurologom i takie teksty pisac?

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Nie zrozumiem nigdy jak można wypić 10 puszek piwa. No ale to już swoją drogą Piwo w ogóle smaczne nie jest. Smakuje jak... nie ważne co :P
No ale czego nie rozumiesz, ze komus innemu co innego smakuje? Tak samo sie dziwisz na jedzenie, ktore Ci nie smakuje, ze w ogole ktos je je ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 22:24   #71
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Wyrak- lubię○ czytać Twoje wiadomości
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-19, 23:13   #72
Brzoskfiniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 157
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Po pierwsze to kto powiedział, że trzeba być ćpunem, żeby się wypowiadać o narkotykach? Chyba nie uważasz, że osoba, która przykładowo raz na jakiś czas zajara trawę lub miała z tym do czynienia, jest ćpunem?
Chodzi mi o to, że nie znając czegoś z własnego doświadczenia, a tylko z artykułów i oględnych opinii nie można do końca wysnuć obiektywnych wniosków.
Taki banalny przykład. Ktoś czyta jakąś recenzję, później, nie znając filmu, mówi, że jest beznadziejny bo tak jest napisane w recenzji. A może jednak po obejrzeniu miałby inne zdanie?
Nie można od razu powiedzieć 'to jest złe'. Chociaż właśnie tak kreują to media. i ogólnie wiadomo, rzekoma większość społeczeństwa jest na 'nie'. A co do badań, nie mówię o wszystkich, ale co nieco czytałam itd. i wiem, że są dowody, że niektóre były fałszowane, to miałam na myśli. Źle się wyraziłam
Brzoskfiniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 13:36   #73
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Po pierwsze to kto powiedział, że trzeba być ćpunem, żeby się wypowiadać o narkotykach?Chyba nie uważasz, że osoba, która przykładowo raz na jakiś czas zajara trawę lub miała z tym do czynienia, jest ćpunem?
Aha, no tak, zapomnialem, marihuana nikogo nie uzaleznia i kazdy sobie tylko pali raz na jakis czas

Tj. nie neguje, ze sa ludzie, ktorzy sobie zapala od czasu do czasu i nie maja z tym problemu, ale ktory cpun palacy regularnie sie przyzna, ze ma problem?

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że nie znając czegoś z własnego doświadczenia, a tylko z artykułów i oględnych opinii nie można do końca wysnuć obiektywnych wniosków.
Bo Ty niby jararac trawe masz podstawe do wysuwania "obiektywnych wnioskow"

Czy trzeba czlowieka zamordowac, zeby miec zdanie o morderstwie? Czy trzeba walic sobie w zyle heroine, zeby miec o tym zdanie? Juz pisalem - nie trzeba wkladac reki w ogien, zeby wiedziec, ze sie sparzysz.

Wrecz przeciwnie - to osoby palace sa w gorszej sytuacji, jesli chodzi o ocene marihuany - jesli ktos nie pali i spoglada na to z dystansem, na podstawie znanych faktow, to jest w duzo lepszej pozycji, by ocenic negatywne skutki palenia zielska, niz osoba, ktora to zielsko regularnie pali.

"Oglednych opinii" - umiarkowanych/powsciagliwych/ostroznych opinii ? Chyba uzylas slowa, ktorego znaczenia nie znasz, bo sensu to nie ma.

Juz mi tu nie wciskaj kitu, ze palacz trawy ma byc dla kogokolwiek autorytetem w takiej sprawie, a badania neurologow nie; jeszcze podwazasz naukowe publikacje

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Taki banalny przykład. Ktoś czyta jakąś recenzję, później, nie znając filmu, mówi, że jest beznadziejny bo tak jest napisane w recenzji. A może jednak po obejrzeniu miałby inne zdanie?
Bezsensowny przyklad, bo odbior filmu, to subiektywna sprawa, a dzialanie tertrahydrokannabinolu to cos co sie da naukowo stwierdzic. Tak jak wlozysz reke w ognisko to sie sparzysz, a z drugiej strony dwie osoby moga sobie ogladac ognisko i dla jednej bedzie to piekny widok, dla innej nie bedzie. Odrozniasz - jedno to cos co sie da stwierdzic jako fakty, drugie subiektywne odczucie. Dlatego Twoj przyklad nie ma sensu.

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Nie można od razu powiedzieć 'to jest złe'.
Bo co? Jaka korzysc ma palenie marihuany poza zastosowaniem medycznym? Bo jesli ktos potrzebuje srodkow odurzajcych, alko, czy czegokolwiek innego, zeby sie zrelaksowac, byc kreatywnym, miec dobry humor, lepszy seks, czy cokolwiek innego, to dla mnie nic dobrego, tylko oznaka, ze ktos ma problem, ze tych rzeczy nie moze bez wspomagaczy osiagnac. To na swoj sposob mocniejsze uzaleznienie, niz fizyczne od innych narkotykow.

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Chociaż właśnie tak kreują to media.
Tak, biedni palacze zielska, zle media i sfalszowane wyniki badan, litosci. Wg mnie, rozne media roznie przedstawiaja sprawe.

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
i ogólnie wiadomo, rzekoma większość społeczeństwa jest na 'nie'
Caly czas piszesz teksty typu - rzekoma wiekszosc, manipulowane wyniki badan i nie dajesz zadnych, ale to zadnych podstaw uzasadniajacych te wypowiedzi. Pewnie wszyscy maja tutaj Tobie wierzyc, ze thc jest ok i fajne, bo Ty palisz, a ze brak Ci argumentow i tylko potrafisz bezpodstawnie rozne rzeczy podwazac, to juz na to trzeba przymknac oko zapewne

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
A co do badań, nie mówię o wszystkich, ale co nieco czytałam itd. i wiem, że są dowody, że niektóre były fałszowane, to miałam na myśli. Źle się wyraziłam
Dopoki nie przedstawisz dowodow na Twoje stwierdzenia, to bezpodstawne bzdury gadasz, wiesz o tym?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 14:41   #74
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Polskę uważam za zaścianek nie z powodu odmiennego prawa, a z powodu ograniczenia swobody obywatelom. Kilka razy przewinęły mi się Twoje wypowiedzi na forum i widziałam jak pisałeś, że nie jesteś zwolennikiem ograniczania wolności przez państwo, skąd więc tak wielkie zdziwienie tym co napisałam? W Singapurze nie byłam i mało mnie interesuje co tam się dzieje.
Swobodę można dawać społeczeństwom dojrzałym, a my nie jesteśmy takim społeczeństwem i jeszcze przez kilka pokoleń nie będziemy. Zresztą nie tylko my - jest wiele takich narodów.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 17:17   #75
Brzoskfiniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 157
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Aha, no tak, zapomnialem, marihuana nikogo nie uzaleznia i kazdy sobie tylko pali raz na jakis czas
Ja nigdzie nie mówiłam, że nie uzależnia. Uważam wręcz odwrotnie, niektórzy są uzależnieni, znam takie osoby osobiście.

Cytat:
Bo Ty niby jararac trawe masz podstawe do wysuwania "obiektywnych wnioskow"
Mam większe prawo wysuwać jakiekolwiek wnioski bo mogę ocenić jej działanie kierując się własnymi doświadczeniami. A nie jak ktoś kto nigdy nie palił, a chodzi i gada jakieś głupoty, np. że ma się po tym jakieś zwidu typu goniące ołówki (które tutaj były przedstawiane), itd. No dajcie spokój.. Taka osoba co to mówi to albo ma coś z głową, w sensie choroby psychicznej, wtedy takie coś może wystąpić albo zmyśla. Co najmniej śmieszne.

Cytat:
Wrecz przeciwnie - to osoby palace sa w gorszej sytuacji, jesli chodzi o ocene marihuany - jesli ktos nie pali i spoglada na to z dystansem, na podstawie znanych faktow, to jest w duzo lepszej pozycji, by ocenic negatywne skutki palenia zielska, niz osoba, ktora to zielsko regularnie pali.
Z tym się akurat zgadzam w 100%.
I nie mówię, że wszystkie badania są złe i kłamią, niektóre były po prostu fałszowane. Nie wszystko co możemy przeczytać na temat marihuany jest kłamstwem, duża część to prawda.

Cytat:
Bezsensowny przyklad
Przykład może nie do końca trafiony, fakt, nie miałam inwencji Ale też nie do końca miałam na myśli taką interpretację tego przykładu. Bardziej miałam na myśli to, że jak się czegoś nie widziało, nie poznało, a mówi się o tym wyłącznie na podstawie opinii gdzieś tam wyczytanych to nie można mieć do końca prawdziwego zdania na ten temat. Niektórzy np. wyczytali gdzieś, że marihuana zabija i jak zapalą to im to grozi, tak twierdzą i nie zmienią zdania bo tak było napisane.. Skrajne przypadki, ale jednak się zdarzają.

Cytat:
Bo co? Jaka korzysc ma palenie marihuany poza zastosowaniem medycznym? Bo jesli ktos potrzebuje srodkow odurzajcych, alko, czy czegokolwiek innego, zeby sie zrelaksowac, byc kreatywnym, miec dobry humor, lepszy seks, czy cokolwiek innego, to dla mnie nic dobrego, tylko oznaka, ze ktos ma problem, ze tych rzeczy nie moze bez wspomagaczy osiagnac. To na swoj sposob mocniejsze uzaleznienie, niz fizyczne od innych narkotykow.
Pytasz jaką korzyść. A no, nadmieniłeś niektóre korzyści. Między innymi uśmierza ból (wolę to zamiast tabletek, np. jak mam miesiączkę, pomaga), pozwala się zrelaksować w pełni po ciężkim dniu (nie mówię, że bez tego nie można, ale raz na jakiś czas, dlaczego nie? Wszystko jest dla ludzi). Druga część Twojej wypowiedzi to prawda (podkreślone).

Co do mediów to głównie opierałam się na przykładzie naszego kraju. Ogólnie dla mnie kary w polskim systemie są śmieszne. Ale nie będę na ten temat dyskutować. A co do legalizacji to ani nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem. Dla mnie może być tak jak jest, z tym, że kary za posiadanie powinny być mniejsze. Jakiś czas temu o tym mówiono, może coś z tego będzie w przyszłości. Chociaż wydaje mi się, że za kilkadziesiąt lat zalegalizują marihuanę, chociażby dlatego, że nowe pokolenie ma już inne spojrzenie na tę sprawę To tylko moje spekulacje.
Chcesz dowodów na fałszowane badania?
http://www.youtube.com/watch?v=mnYFBpZIlPE
(film trwa 10 minut, możesz przewinąć na 8 minutę bo wcześniej jest o czym innym i tam jest o tym m.in. mowa)
http://www.youtube.com/watch?v=jMdr2SjmoX0&NR=1
(druga część, kontynuacja tego o czym mowa w pierwszej, mniej więcej minutę to tutaj trwa).
Oczywiście nie mam na celu nikogo przekonywać, że marihuana jest dobra. Każdy ma mieć prawo swoje zdanie na ten temat. I tak wiem, że co by nie mówiono, na czym się nie opierano to i tak zagorzali przeciwnicy nie zmienią zdania i nadal ona będzie zabijać i powodować omamy, tyle w tym temacie
Brzoskfiniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 21:28   #76
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Swobodę można dawać społeczeństwom dojrzałym, a my nie jesteśmy takim społeczeństwem i jeszcze przez kilka pokoleń nie będziemy. Zresztą nie tylko my - jest wiele takich narodów.
Ale po czym poznać, że jakiś naród już jest dojrzały, bądź jeszcze nie jest?
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 00:06   #77
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Mam większe prawo wysuwać jakiekolwiek wnioski bo mogę ocenić jej działanie kierując się własnymi doświadczeniami. A nie jak ktoś kto nigdy nie palił, a chodzi i gada jakieś głupoty, np. że ma się po tym jakieś zwidu typu goniące ołówki (które tutaj były przedstawiane), itd. No dajcie spokój.. Taka osoba co to mówi to albo ma coś z głową, w sensie choroby psychicznej, wtedy takie coś może wystąpić albo zmyśla. Co najmniej śmieszne.


Z tym się akurat zgadzam w 100%.
To sie zdecyduj - bo najpierw mowisz, ze masz wieksze prawo wysnuwac wnioski jako osoba palaca, pozniej sie zgadzasz ze mna, gdy mowie, ze osoby palace sa w gorszej pozycji, by marihuane oceniac. Jedno z drugim sie wyklucza.

Nie, nie masz wiekszego prawa wyciagania wnioskow, kazdy ma takie samo prawo do wyciagania wnioskow Natomiast wazkosc roznych opinii bedzie zalezec min od wiedzy osob wyciagajacych wnioski, emipiryka tez moze byc zrodlem wiedzy, tyle ze wg mnie tworzy spaczona percepcje, czym ta substancja nie jest a czym nie.

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
I nie mówię, że wszystkie badania są złe i kłamią, niektóre były po prostu fałszowane. Nie wszystko co możemy przeczytać na temat marihuany jest kłamstwem, duża część to prawda.
Podaj przyklad jakiegokolwiek sfalszowanego badania Spiesze zauwazyc, ze to ponizej z filmiku nie bylo wg mnie sfalszowane, tylko mialo wysoce wadliwa metodologie.

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Bardziej miałam na myśli to, że jak się czegoś nie widziało, nie poznało, a mówi się o tym wyłącznie na podstawie opinii gdzieś tam wyczytanych to nie można mieć do końca prawdziwego zdania na ten temat.
Ile razy mam powtarzac: nie musisz wsadzic reki do ognia, by sie sparzyc.

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Niektórzy np. wyczytali gdzieś, że marihuana zabija i jak zapalą to im to grozi, tak twierdzą i nie zmienią zdania bo tak było napisane.. Skrajne przypadki, ale jednak się zdarzają.
A mnie nie interesuje co gdzie kto wyczytal, to co robia jacys blizej nieokresleni "niektorzy" nie usprawiedliwia twierdzen, ze trzeba palic zielsko, by mowic o zielsku

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Pytasz jaką korzyść. A no, nadmieniłeś niektóre korzyści. Między innymi uśmierza ból (wolę to zamiast tabletek, np. jak mam miesiączkę, pomaga)
Wolisz to zamiast tabletek? To moze oxicodin od razu, albo co sie szczypac, morfine czy inne opiaty. Bez kiepskich zartow, do usmierzania bolu w "normalnych" zyciowych sytuacjach nie trzeba takich substancji. W sytuacjach uzasadnionych - a niech stosuja co pomaga.

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
pozwala się zrelaksować w pełni po ciężkim dniu (nie mówię, że bez tego nie można, ale raz na jakiś czas, dlaczego nie? Wszystko jest dla ludzi). Druga część Twojej wypowiedzi to prawda (podkreślone).
Tak? A co powiesz na kogos, kto musi sobie walnac scieche, bo mu to pomaga wstac z lozka; albo o kims, komu potrzeba 0.7l wodki, zeby sie zrelaksowac? Bo dla mnie, jesli ktos sie nie moze bez tego zrelaksowac, to jest uzalezniony i ma problem i to nie jest zadna korzysc, wrecz przeciwnie. Tak wiec pytam - jakie sa korzysci?


Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Co do mediów to głównie opierałam się na przykładzie naszego kraju. Ogólnie dla mnie kary w polskim systemie są śmieszne. Ale nie będę na ten temat dyskutować. A co do legalizacji to ani nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem. Dla mnie może być tak jak jest, z tym, że kary za posiadanie powinny być mniejsze. Jakiś czas temu o tym mówiono, może coś z tego będzie w przyszłości. Chociaż wydaje mi się, że za kilkadziesiąt lat zalegalizują marihuanę, chociażby dlatego, że nowe pokolenie ma już inne spojrzenie na tę sprawę To tylko moje spekulacje.
Chcesz dowodów na fałszowane badania?
http://www.youtube.com/watch?v=mnYFBpZIlPE
(film trwa 10 minut, możesz przewinąć na 8 minutę bo wcześniej jest o czym innym i tam jest o tym m.in. mowa)
http://www.youtube.com/watch?v=jMdr2SjmoX0&NR=1
(druga część, kontynuacja tego o czym mowa w pierwszej, mniej więcej minutę to tutaj trwa).
Oczywiście nie mam na celu nikogo przekonywać, że marihuana jest dobra. Każdy ma mieć prawo swoje zdanie na ten temat. I tak wiem, że co by nie mówiono, na czym się nie opierano to i tak zagorzali przeciwnicy nie zmienią zdania i nadal ona będzie zabijać i powodować omamy, tyle w tym temacie
Narzekasz na media, a sama wklejasz jakies wygrzewy procanabisowcow. Tak, bo mnie Joe Rogan przekona, ze trawa jest super i to ma byc niby wiarygodne zrodlo

Z tym prawem do swojego zdania, to nie do konca tak - jesli ktos bagatelizuje skutki negatywne, uzaleznienie i jest w sprzecznosci z faktami, jakie "prawo" i podstawy tak mowic ma taka osoba?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 16:44   #78
Brzoskfiniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 157
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
To sie zdecyduj - bo najpierw mowisz, ze masz wieksze prawo wysnuwac wnioski jako osoba palaca, pozniej sie zgadzasz ze mna, gdy mowie, ze osoby palace sa w gorszej pozycji, by marihuane oceniac. Jedno z drugim sie wyklucza.
W gorszej sytuacji są osoby nadużywające marihuany, a nie palące raz na jakiś czas. Osoby, które nadużywają nie mogą dobrze ocenić szkód bo one nie dostrzegają tych szkód (które widzą chociażby wszyscy wokół) i bronią (w większości) za wszelką cenę tego, że z nimi jest wszystko ok. Takie osoby są właśnie w gorszej pozycji, a nie te, które palą raz na jakiś okres czasu.

Cytat:
Podaj przyklad jakiegokolwiek sfalszowanego badania Spiesze zauwazyc, ze to ponizej z filmiku nie bylo wg mnie sfalszowane, tylko mialo wysoce wadliwa metodologie.
Akurat co do tego mam inne zdanie

Cytat:
Ile razy mam powtarzac: nie musisz wsadzic reki do ognia, by sie sparzyc.
A wsadzając rękę w ogień trzeba się od razu sparzyć? Nie każdy próbując wódki będzie alkoholikiem, tak samo nie każdy kto zapali będzie narkomanem..

Cytat:
Wolisz to zamiast tabletek? To moze oxicodin od razu, albo co sie szczypac, morfine czy inne opiaty. Bez kiepskich zartow, do usmierzania bolu w "normalnych" zyciowych sytuacjach nie trzeba takich substancji. W sytuacjach uzasadnionych - a niech stosuja co pomaga.
Wolę bo na to, zanim tabletki zaczną działać, trzeba czekać i się męczyć, a tu efekt jest szybszy. I wolę to od tej całej chemii. Zresztą w czym jest ona gorsza od tabletek przeciwbólowych? Powiedziałabym nawet, że lepsza. A co ma w ogóle palenie marihuany do morfiny, itp. bo nie rozumiem?

Cytat:
Tak? A co powiesz na kogos, kto musi sobie walnac scieche, bo mu to pomaga wstac z lozka; albo o kims, komu potrzeba 0.7l wodki, zeby sie zrelaksowac? Bo dla mnie, jesli ktos sie nie moze bez tego zrelaksowac, to jest uzalezniony i ma problem i to nie jest zadna korzysc, wrecz przeciwnie. Tak wiec pytam - jakie sa korzysci?
Jeśli ktoś musi sobie dopomagać w normalnych czynnościach w taki sposób no to jest uzależniony, tutaj nie ma co zaprzeczać przecież. I w takich przypadkach korzyści nie można dostrzec bo tutaj już jest problem związany z uzależnieniem.
Dziwnie to tutaj przedstawiłeś. Ogólnie przecież wiadomo, że wszystko ma swoje wady i zalety. Tak samo jest z marihuaną. Nie można powiedzieć, że ktoś kto pali to będzie to niosło ze sobą same korzyści. Wady to wiadomo, m.in. pogorszenie pamięci, wpływ na płuca. A zalet jest sporo więcej, ale chyba nie muszę nadmieniać, chyba że chcesz? Jak ktoś będzie nadużywał marihuany to wiadomo, że na dobre mu to nie wyjdzie, tak samo jak nadużywanie alkoholu i innych. Ale jak czasem zapali czy się napije to nie ma mowy o uzależnieniu i bóg wie jakich skutkach ubocznych. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umieć z tego korzystać, z umiarem.

Gdzie narzekam na media? Chociaż można by znaleźć powód do narzekania, a może raczej do dyskusji. Dlaczego tak mało mówi się, a w zasadzie wcale, o pozytywnych skutkach używania marihuany, a media kreują jej jak najgorszy obraz?

Co do prawa wypowiadania się na ten temat miałam na myśli osoby trzeźwo patrzące, a nie uzależnione.
Brzoskfiniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 17:47   #79
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To sie zdecyduj - bo najpierw mowisz, ze masz wieksze prawo wysnuwac wnioski jako osoba palaca, pozniej sie zgadzasz ze mna, gdy mowie, ze osoby palace sa w gorszej pozycji, by marihuane oceniac. Jedno z drugim sie wyklucza.

Nie, nie masz wiekszego prawa wyciagania wnioskow, kazdy ma takie samo prawo do wyciagania wnioskow Natomiast wazkosc roznych opinii bedzie zalezec min od wiedzy osob wyciagajacych wnioski, emipiryka tez moze byc zrodlem wiedzy, tyle ze wg mnie tworzy spaczona percepcje, czym ta substancja nie jest a czym nie.



Podaj przyklad jakiegokolwiek sfalszowanego badania Spiesze zauwazyc, ze to ponizej z filmiku nie bylo wg mnie sfalszowane, tylko mialo wysoce wadliwa metodologie.



Ile razy mam powtarzac: nie musisz wsadzic reki do ognia, by sie sparzyc.



A mnie nie interesuje co gdzie kto wyczytal, to co robia jacys blizej nieokresleni "niektorzy" nie usprawiedliwia twierdzen, ze trzeba palic zielsko, by mowic o zielsku



Wolisz to zamiast tabletek? To moze oxicodin od razu, albo co sie szczypac, morfine czy inne opiaty. Bez kiepskich zartow, do usmierzania bolu w "normalnych" zyciowych sytuacjach nie trzeba takich substancji. W sytuacjach uzasadnionych - a niech stosuja co pomaga.



Tak? A co powiesz na kogos, kto musi sobie walnac scieche, bo mu to pomaga wstac z lozka; albo o kims, komu potrzeba 0.7l wodki, zeby sie zrelaksowac? Bo dla mnie, jesli ktos sie nie moze bez tego zrelaksowac, to jest uzalezniony i ma problem i to nie jest zadna korzysc, wrecz przeciwnie. Tak wiec pytam - jakie sa korzysci?




Narzekasz na media, a sama wklejasz jakies wygrzewy procanabisowcow. Tak, bo mnie Joe Rogan przekona, ze trawa jest super i to ma byc niby wiarygodne zrodlo

Z tym prawem do swojego zdania, to nie do konca tak - jesli ktos bagatelizuje skutki negatywne, uzaleznienie i jest w sprzecznosci z faktami, jakie "prawo" i podstawy tak mowic ma taka osoba?
kto to jest???
a raczej co?

Edytowane przez 201610310857
Czas edycji: 2009-12-22 o 17:54
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 18:07   #80
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Mieliśmy kiedys wykład na ten temat i to co tam usłyszałam zwaliło mnie z nóg.
Kiedyś jakoś mnie to nie ruszało, ale teraz nawet nie chcę słyszeć jak ktoś zachwala!
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 19:52   #81
Brzoskfiniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 157
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Pinkpanther69, bardzo mnie ciekawi co takiego mówiono podczas tego wykładu? Chyba straszne to musiało być, skoro masz taką niechęć.
Brzoskfiniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 19:48   #82
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez pinkpanther69 Pokaż wiadomość
Mieliśmy kiedys wykład na ten temat i to co tam usłyszałam zwaliło mnie z nóg.
Kiedyś jakoś mnie to nie ruszało, ale teraz nawet nie chcę słyszeć jak ktoś zachwala!
Zgadzam się konkretna wiedza na ten temat może zwalić z nóg, a jeszcze jak jest poparta dowodami to raczej ciężko się jej przeciwastawić.

Ja pamiętam mojego kolegę, który studiował swojego czasu na dwóch kierunkach świetnych uczelni, niestety jego upodobanie do poprawiania sobie humoru dzięki dymkowi jak to nazywał, skończyło się dla niego nie ciekawie. Nie ukończył żadnej z tych dwóch uczelni. Teraz pracuje "dorywczo" fizycznie, kilka razy próbował popełnić samobójstwo, a kiedy chce poprawić sobie nastrój to musi sięgnąć już tylko po jakiś wspomagacz
A nie palił na początku wcale co dziennie. Zaczęło się jak miał 15 lat, miał marzenia, był wrażliwym i dobrym facetem, a teraz pozostał po nim tylko "melanżowy" wrak
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 22:02   #83
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Nie chce mi sie rozwodzic nad tym, wiec bedzie krotko.

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
A wsadzając rękę w ogień trzeba się od razu sparzyć? Nie każdy próbując wódki będzie alkoholikiem, tak samo nie każdy kto zapali będzie narkomanem..
Tak, wsadzajac reke w ogien od razu sie sparzysz, to przeciez oczywiste, zbyt wysoka temperatura. O tym, ze sie sparzysz i jaka jest temperatura wiesz chyba bez faktycznego wsadznia lapy w ogien, nieprawdaz? Ergo, empiryka nie jest koniecznie potrzebna forma poznania, zeby sie moc o czyms wypowiadac, ciach bajera.

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Wolę bo na to, zanim tabletki zaczną działać, trzeba czekać i się męczyć, a tu efekt jest szybszy. I wolę to od tej całej chemii. Zresztą w czym jest ona gorsza od tabletek przeciwbólowych? Powiedziałabym nawet, że lepsza. A co ma w ogóle palenie marihuany do morfiny, itp. bo nie rozumiem?
Morfina ma bardzo duzo do morfiny w kontekscie tej Twojej wypowiedzi - tez szybciutko zacznie dzialac i tez nie trzeba sie meczyc i czekac, ma szybszy efekt. Te nie ma calej tej chemii, bo przeciez to z roslinki jest. Tak wiec, morfina wychodzi na to, ze jest lepsza od tabletek przeciwbolowych. Widzisz juz bezsens argumentu o marihuanie jako srodku przeciwbolowym w takich przypadkach?

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Dziwnie to tutaj przedstawiłeś. Ogólnie przecież wiadomo, że wszystko ma swoje wady i zalety. Tak samo jest z marihuaną. Nie można powiedzieć, że ktoś kto pali to będzie to niosło ze sobą same korzyści.

Wady to wiadomo, m.in. pogorszenie pamięci, wpływ na płuca. A zalet jest sporo więcej, ale chyba nie muszę nadmieniać, chyba że chcesz?
Bzdura, marihuna poza zastosowaniami medycznymi, nie ma zadnych zalet. Tak jak zreszta alko i inne uzywki (ktore to w ogole nie maja nawet zastosowania medycznego np. tyton). Ludziska wciagaja, pija, pala, ale nie, korzysci jako takich to naszemu cialu nie niesie, nie dostarczamy nic wartosciowego palac thc, tyton czy pijac alko. To oczywiscie pomijajac, ze thc obniza cisnienie, czy wino dobrze dziala na serce, ale bez dorabiania bzdurnej ideologii.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 23:05   #84
Baby Jane
Raczkowanie
 
Avatar Baby Jane
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 447
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez Nadin Pokaż wiadomość
Zgadzam się konkretna wiedza na ten temat może zwalić z nóg, a jeszcze jak jest poparta dowodami to raczej ciężko się jej przeciwastawić.

Ja pamiętam mojego kolegę, który studiował swojego czasu na dwóch kierunkach świetnych uczelni, niestety jego upodobanie do poprawiania sobie humoru dzięki dymkowi jak to nazywał, skończyło się dla niego nie ciekawie. Nie ukończył żadnej z tych dwóch uczelni. Teraz pracuje "dorywczo" fizycznie, kilka razy próbował popełnić samobójstwo, a kiedy chce poprawić sobie nastrój to musi sięgnąć już tylko po jakiś wspomagacz
A nie palił na początku wcale co dziennie. Zaczęło się jak miał 15 lat, miał marzenia, był wrażliwym i dobrym facetem, a teraz pozostał po nim tylko "melanżowy" wrak

I mój kolega podobnie skończył.

Edytowane przez Baby Jane
Czas edycji: 2010-01-01 o 12:11
Baby Jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 18:45   #85
Brzoskfiniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 157
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Bardzo smutna jest historia waszych kolegów, drogie koleżanki. Ale zdaje mi się, że prócz palenia mogli brać coś mocniejszego skoro tak skończyli. Tak jak już gdzieś wspominałam, nie każdy kto pali tak skończy, ja palę od ponad dwóch lat, czasem codziennie przez dłuższy czas, czasem raz na miesiąc albo rzadziej i jakoś nie mam problemów z koncentracją, co więcej, osiągam dobre wyniki w nauce, więc to co mówicie nie każdego się tyczy. Każdy jest kowalem swojego losu i jak ktoś łatwo popada w uzależnienie i łapie lenia, ma wszystko gdzieś to nie jest wina marihuany, tylko jego podejścia do życia, co oczywiście palenie mogło nieco spotęgować, ale każdy ma swój rozum i może wsiąść się za siebie A nie zrzucać wszystko na palenie.
Wyrak, mi też się specjalnie nie chce prowadzić dalej tej batalii.
Cytat:
Tak, wsadzajac reke w ogien od razu sie sparzysz, to przeciez oczywiste, zbyt wysoka temperatura. O tym, ze sie sparzysz i jaka jest temperatura wiesz chyba bez faktycznego wsadznia lapy w ogien, nieprawdaz?
Według mnie nie, tak jak pisałam. Nie każdy kto spróbuje MJ będzie narkomanem, tak samo jak nie każdy kto spróbuję alkoholu będzie alkoholikiem, tyle.
Cytat:
Morfina ma bardzo duzo do morfiny w kontekscie tej Twojej wypowiedzi - tez szybciutko zacznie dzialac i tez nie trzeba sie meczyc i czekac, ma szybszy efekt. Te nie ma calej tej chemii, bo przeciez to z roslinki jest. Tak wiec, morfina wychodzi na to, ze jest lepsza od tabletek przeciwbolowych. Widzisz juz bezsens argumentu o marihuanie jako srodku przeciwbolowym w takich przypadkach?
Daj spokój. To, że ktoś pali by uśmierzyć ból, to już mu morfinę przypisujesz? Wiesz co to w ogóle jest morfina? MJ pozwoli Ci się wyzbyć bólu, poprawi Ci humor, a morfina jest jednym z najsilniejszych narkotyków, który wywołuje całkiem inne stany odurzenia, więc nie porównujmy jednego do drugiego. Nie wrzucajmy wszystkich narkotyków do jednego wora. Tabletki przeciwbólowe znoszą ból, nic więcej, a Ty podajesz mi tu jakąś morfinę, która nie tyle znosi ból co dodatkowo odurza i to w taki sposób, którego nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.
Cytat:
Bzdura, marihuna poza zastosowaniami medycznymi, nie ma zadnych zalet.
Cytat:
  • koi ból mięśni i ścięgien
  • ma właściwości przeciwwymiotne (przydatne np. w chemioterapii)
  • żaden inny narkotyk nie jest w stanie rozluźnić skurczonych mięśni w ogóle, a zwieracza w szczególności (przy stwardnieniu rozsianym)
  • poprawia apetyt (np. dla anorektyków, czy chorych na AIDS)
  • zmniejsza ciśnienia wewnątrzgałkowe (np. łagodzenie skutków jaskry)
  • istnieją teoretyczne przesłanki, że marihuana ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicznie
  • może leczyć objawy odstawienia opiatów i innych narkotyków oraz całej gamy zaburzeń psychologicznych i zachowania
  • zapobiega bezsenności
  • migrenom
  • różnym bólom
Łącznie mówi się o pozytywnym działaniu na ok. 50 różnych chorób. Jednak nie wszystkie właściwości tej rośliny zostały zbadane.

Skopiowałam, nie chciało mi się wypisywać, to wg Ciebie to mało korzyści? Większość to medyczne, fakt, ale sporo też może przydać się zwykłym ludziom, takim jak my. A od siebie dodam, że otwiera umysł. W szczególności na niektóre sprawy..
Brzoskfiniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 18:54   #86
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Bardzo smutna jest historia waszych kolegów, drogie koleżanki. Ale zdaje mi się, że prócz palenia mogli brać coś mocniejszego skoro tak skończyli. (...)
zgadzam się. marihuana stanowi dla niektórych furtkę ku ostrzejszej jeździe. niestety, ale niektórzy decydują się po niej na więcej i więcej...

co do zbawiennych właściwości - osobiście nie znam i nie zastanawiam się nad nimi.
ale gdybym była chora na raka i nic nie potrafiło uśmierzyć mojego bólu, powstrzymać wymiotów, podkręcić łaknienia itp., to pewnie nie wahałabym się.
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 19:17   #87
Brzoskfiniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 157
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Aktaga13, heh, nie miałam tego na myśli. Według mnie marihuana nie jest furtką do mocniejszych narkotyków. Bo niby na jakiej podstawie? Co ma takiego w sobie, że jak zapalisz chcesz czegoś mocniejszego? Ja osobiście nigdy nie odczuwałam takiej potrzeby. A nieraz miałam okazję próbować mocniejszych rzeczy, ale dziękuję, nie chcę. Znów powtórzę, każdy jest kowalem swojego losu! Ktoś zapali, zostanie przy tym. Ktoś inny zapali i spróbuje czegoś innego, ale z własnej woli (w marihuanie nie ma żadnej substancji, czy czego tam, co mogłoby podsycać chęć spróbowania czegoś mocniejszego), a ktoś nawet bez palenia może zacząć od mocniejszych narkotyków. Marihuana nie jest żadną furtką!
Brzoskfiniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 19:26   #88
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez Brzoskfiniowa Pokaż wiadomość
Aktaga13, heh, nie miałam tego na myśli. Według mnie marihuana nie jest furtką do mocniejszych narkotyków. Bo niby na jakiej podstawie? Co ma takiego w sobie, że jak zapalisz chcesz czegoś mocniejszego? Ja osobiście nigdy nie odczuwałam takiej potrzeby. A nieraz miałam okazję próbować mocniejszych rzeczy, ale dziękuję, nie chcę. Znów powtórzę, każdy jest kowalem swojego losu! Ktoś zapali, zostanie przy tym. Ktoś inny zapali i spróbuje czegoś innego, ale z własnej woli (w marihuanie nie ma żadnej substancji, czy czego tam, co mogłoby podsycać chęć spróbowania czegoś mocniejszego), a ktoś nawet bez palenia może zacząć od mocniejszych narkotyków. Marihuana nie jest żadną furtką!
nie chodzi o substancje. chodzi o psychikę. nie mówię że każdy.
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 19:29   #89
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Hahaha doprawdy fajny temat, nieźle się uśmiałam szczególnie czytając zdanie o rzekomo nieodwracalnych stutkach Smutne jest to, że nasze społeczeństwo nie ma ŻADNEJ wiedzy na temat marihuany, a jeśli już posiada to ZNIKOMĄ. Polecam obejrzenie filmu, który można znaleźć np na youtube "The Union" -prawda o marihuanie
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 21:24   #90
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
Hahaha doprawdy fajny temat, nieźle się uśmiałam szczególnie czytając zdanie o rzekomo nieodwracalnych stutkach Smutne jest to, że nasze społeczeństwo nie ma ŻADNEJ wiedzy na temat marihuany, a jeśli już posiada to ZNIKOMĄ. Polecam obejrzenie filmu, który można znaleźć np na youtube "The Union" -prawda o marihuanie
Czy skutki są nieodwracalne, tego nie wiem, ale są nie do zniesienia. Osoba, która pali codziennie jest nerwowa (gdy nie ma co palić) i nie panuje nad sobą. Taka osoba przeczy temu, że jest uzależniona i denerwuje się, gdy zwraca jej się uwagę, że ma problem. Ta osoba pali od 7 lat codziennie...
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.