Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-20, 10:19   #61
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez karuja Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że tak naprawdę bliżej jest nam do Ukrainy czy Rosji niż do państw zachodnich.
Guzik prawda. Polska była rozdarta na zachód i wschód przed wojną, ale po zmianie granic ewidentnie już dołączyliśmy do krajów kultury zachodniej (łacińskiej). Poza językiem i zwyczajami rodem z komuny nic nas z nimi nie łączy.

Cytat:
Nie można o tym zapominać, a wydaje mi się, że niektórzy zbyt mocno zakochali się w Ameryce. Szczególnie wielu politykom wydaje się jakby to USA były naszym największym partnerem handlowym i najbliższym sąsiadem.
Mimo wszystko wolę być sojusznikiem USA niż Rosji. Oczywiście wiem, że USA nie traktuje nas równo, ale to bardziej wynika to z postawy naszych polityków niż stosunku Amerykanów do Polski. Innymi słowy pozwalamy sobie na takie traktowanie.

Cytat:
Tak naprawdę są to Niemcy i Rosja. Z tym pierwszym mamy bardzo dobre stosunki mimo wojny i tylu krzywd. Dlaczego więc z Rosją miałoby być inaczej, szczególnie że naprawdę warto mieć po swojej stronie takie potężne państwo.
Jest dyskretna różnica między Niemcami a ZSRR. Niemcy za swoje zbrodnie przeprosili i mniej więcej mają świadomość tego co zrobił Hitler. Patrzą na nas jak na sąsiednie państwo. A Rosjanie mają do nas pretensje o demontaż pomników wdzięczności dla Armii Czerwonej, która nas "wyzwoliła". Tęsknią za Rosją w granicach z ZSRR (bo komuna była super!) i traktują nas, jak zbuntowaną kolonię.

Niemców i Rosjan dzieli stosunek do dwóch dyktatorów. Niemcy wyrzekli się Hitlera, a spora część Rosjan tęskni za Stalinem. Sam Putin nazwał upadek ZSRR "największą katastrofę geopolityczną XX wieku".

Moim zdaniem jesteśmy na tyle niezależni, że stać nas na ostrą politykę antyrosyjską. Jednak nie widzę sensu jej stosowania z powodu Ukrainy.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 00:43   #62
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Guzik prawda. Polska była rozdarta na zachód i wschód przed wojną, ale po zmianie granic ewidentnie już dołączyliśmy do krajów kultury zachodniej (łacińskiej). Poza językiem i zwyczajami rodem z komuny nic nas z nimi nie łączy.
W kulturze nie ma nic "ewidentnie ". Polska jest pośrodku i to jest w naszej kulturze wspaniałe i fascynujące.


Cytat:
Napisane przez Imperialista
Mimo wszystko wolę być sojusznikiem USA niż Rosji. Oczywiście wiem, że USA nie traktuje nas równo, ale to bardziej wynika to z postawy naszych polityków niż stosunku Amerykanów do Polski. Innymi słowy pozwalamy sobie na takie traktowanie.
Cóż, faktycznie jakoś tak przyjemnie być w NATO, niemniej mnie polityka wchodzenia w d...ekhm...wchodzenia z kwiatami na próg Domu Białego zaskakuje.
To tak, jakby zabiegać o dobrosąsiedzkie stosunki z Kowalskim z drugiego końca miasta.


Cytat:
Napisane przez Imperialista
Moim zdaniem jesteśmy na tyle niezależni, że stać nas na ostrą politykę antyrosyjską.
Konfederaci barscy też tak myśleli.

Po co mielibyśmy prowadzić ostrą politykę antyrosyjską?
Polska Mesjaszem narodów czy "za wolność waszą i naszą "? A może hobbystycznie?
Mesjaszowania nikt nie chce, bo po co, a za wolność waszą i naszą pojechaliśmy ongi tłuc powstańców na San Domingo, co jest, biorąc pod uwagę wymowę sloganu, dość epicko kompromitujące i lepiej do tego nie wracać.

Polskę stać na wszystko poza dbaniem o własny interes. Jak zwykle. Nasza polityka antyrosyjska skończyła się embargiem i nasi rolnicy mają problem. O delikatnej kwestii gazowej nie wspominam.

Resumując - Polskę byłoby stać na ostrą politykę antyrosyjską wtedy i tylko wtedy, gdyby było ją stać na ostrą rosyjską politykę antypolską. Żeby było ciekawiej - ani Niemiec na ostrą politykę antyrosyjską nie stać, ani Francji. USA też w tej kwestii jakoś szalenie nie podskakuje. Dlatego wydaje mi się, że przeceniasz polskie możliwości.


Jakiś czas temu pan Tusk zapewniał, że polskie szpitale są gotowe na przyjęcie rannych z Majdanu. Mnie zaintrygował brak reakcji - nikt w Polsce nie przypomniał panu Tuskowi, że polskie szpitale zasadniczo totalnie nie są przygotowane na przyjmowanie chorych Polaków. To (i późniejsze wydarzenia ) dobitnie świadczy o tym, że Polacy jako naród w dalszym ciągu są niepoprawnymi romantykami i że bardziej atrakcyjne jest wyprawianie się z bagnetami na czołgi, niż dbanie o interes narodowy.

Rodzi się pytanie - zostać politykiem i uprawiać donkiszoterię czy wyjechać?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 12:58   #63
karuja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Nosferatku, dzięki za wsparcie Mnie nie chodzi o to, że Polska powinna być sojusznikiem Rosji, a odrzucić USA. Bardziej o to, że nas nie stać na otwarty konflikt z Rosją. Nie możemy tak jednoznacznie opowiadać się za Ukrainą, bo później będziemy musieli sobie radzić z Rosją, raczej już bez wsparcia USA. Bardziej bym to określiła, że między nami a Rosją powinna istnieć taka szorstka przyjaźń, ale jednak przyjaźń związana z interesami.
Dobrze, że Tusk już zrobił się taki bardziej wyważony w tej kwestii, chociaż i tak za jakiś czas PiS będzie krytykował rząd za zbytnią łagodność wobec Rosji.
karuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 13:25   #64
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Za rok może być zmiana władzy w RP (oby nie) - no i wtedy może być problem. Rosja będzie niefajna, Niemcy również.
Nasze władze nie myślą perspektywicznie. Trzeba było spokojnie czekać na rozwój sytuacji na wschodzie a nie jeździć na Majdany. I teraz cały Zachód Europy spokojnie handluje z FR i nie boi się o dostawy gazu a 2 Mesjasze Narodów czyli RP i Litwa płacą za gaz bajońskie sumy nie będąc pewnymi jego dostaw i mają embargo na handel praktycznie wszystkim. A te wspaniałe i wychwalane u Nas pod niebiosa wladze ukraińskie już od lutego utrzymują embargo na polskie mięso bez ważnych powodów. Żeby tak ostro pogrywać z Rosją trzeba mieć mocne wsparcie z USA. Dopóki rządzi słaby Obama tego wsparcia nie będzie. Lepiej żeby do niektórych to dotarło póki nie jest za późno.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 17:03   #65
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Z jednej strony ostra polityka wobec Rosji jest niekorzystna z powodów gospodarczych, ale z drugiej strony cieszy mnie ożywienie rządu. Czekam jednak kiedy będziemy prowadzić ostrą politykę wobec Waszyngtonu, Brukseli czy Berlina. Bo na razie to nawet swoich rodaków pod Wilnem nie potrafimy bronić.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 09:09   #66
KDych
Raczkowanie
 
Avatar KDych
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 68
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Niby czemu mielibyśmy mieć ostrą politykę wobec Berlina czy Waszyngtonu? Przecież np. Merkel nam dużo pomagała w kwestii ostatniego budżetu unijnego, który nie ukrywajmy, ale był sukcesem rządu. Według mnie takie wojowanie szabelką na wszystkich frontach jest po prostu bez sensu i na pewno nie przyniesie nic dobrego.
KDych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 14:20   #67
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez KDych Pokaż wiadomość
Niby czemu mielibyśmy mieć ostrą politykę wobec Berlina czy Waszyngtonu? Przecież np. Merkel nam dużo pomagała w kwestii ostatniego budżetu unijnego, który nie ukrywajmy, ale był sukcesem rządu. Według mnie takie wojowanie szabelką na wszystkich frontach jest po prostu bez sensu i na pewno nie przyniesie nic dobrego.
Polska jest na tyle dużym państwem, a Polacy na tyle dumnym i licznym narodem, że nie muszą być "przydupasami" Niemców i Amerykanów. Jest wiele spraw, w których zachowujemy się jak kraj satelicki - a pojadę dalej - jesteśmy nim. Dlaczego na przykład Jankesi nie muszą mieć wiz jadąc do Polski, a Polacy jadący do USA muszą je mieć? Dlaczego Polska musi redukować emisję CO2 podczas gdy cała nasza gospodarka na tym się opiera? Dlaczego Polska musi w imię antyrosyjskich fobii wspierać Ukrainę i olewać naszą mniejszość na Litwie? Dlaczego Polska dopuściła się hańby uznając Kosowo? Można długo wymieniać.

PS. Pani Kopacz zgodziła się na redukcję emisji CO2. Przypominam, że ponad 90% energii elektrycznej pochodzi z elektrowni węglowych. Widocznie chcecie płacić wyższe rachunki, jak rządy PO uznajecie za sukcesy.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-30, 06:24   #68
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Według nieoficjalnych źródeł w Polsce mieszka już ponad milion Ukraińców. Bombardują oni polski rynek pracy tak jak kiedyś atakowaliśmy rynek niemiecki czy brytyjski. Dodatkowym plusem jest łatwa asymilacja - szybko uczą się języka i integrują z Polakami. Często udają się do Polski nie tylko pracować, ale również na studia.

Ja uważam, że ten proces jest pozytywny i Ukraińcy pomagają rozpędzić naszą gospodarkę, ponieważ z tego co wiem pracują od rana do wieczora za przysłowiową miskę ryżu. Wprawdzie zaniżają stawki za godzinę, ale przecież chcemy mieć tanie towary. Jednocześnie jednak wkurza mnie sponsorowanie ukraińskich studentów przez administracje rządową i samorządową - np. wyższe stypendia niż dla Polaków, miejsca w akademikach, niższe czesne. To jest dla mnie niedopuszczalne. I jest jeszcze jedno pytanie - czy jeśli przekroczymy liczbę krytyczną w imigracji Ukraińców, to czy mogą przestać się asymilować i tworzyć swoje getta?

Oczywiście wkurza mnie polska polityka lizania tyłka Ukraińcom, gdzie oni zabraniają przyjeżdżać wszystkim, którzy mówią o polskości Lwowa bądź krytyków obecnego reżimu. I powinniśmy stosować politykę represji wobec Ukrainy za każdy akt przeciwko miejscowym Polakom (odebrano prawo zdawania matury w języku polskim) i naszemu państwu (mają embarga na polskie towary, ale media mówią tylko o rosyjskich). Przede wszystkim należy przestać sponsorować bankruta, bo jako polski podatnik nie chce utrzymywać kijowskiego reżimu.

Wobec stosunku do mniejszości narodowych jestem za zasadą wzajemności.

Edytowane przez Imperialista
Czas edycji: 2016-04-30 o 06:27
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 07:39   #69
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Jednocześnie jednak wkurza mnie sponsorowanie ukraińskich studentów przez administracje rządową i samorządową - np. wyższe stypendia niż dla Polaków, miejsca w akademikach, niższe czesne. To jest dla mnie niedopuszczalne. I jest jeszcze jedno pytanie - czy jeśli przekroczymy liczbę krytyczną w imigracji Ukraińców, to czy mogą przestać się asymilować i tworzyć swoje getta?

Oczywiście wkurza mnie polska polityka lizania tyłka Ukraińcom.
Oczywiście dziwna mieszanka ksenofobi i korwinizmu, ale powiedz mi porównujesz się z Ukraińcami, zazdrościsz wojny i nędzy? Chciałbyś mieć taki sam start w życie i większe stypendium? Hym.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 07:46   #70
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Moim zdaniem tak duża liczba Ukraińców to dla nas policzek. W sytuacji gdy tak dużo ludzi wyjechało, gdy mamy 10% bezrobocie. Pracują za niższe stawki i tym samym stopują wzrost płac. Dla mnie nie ma czegoś takiego jak tani pracownik z zagranicy. Po prostu koszt jego niskiej pensji odbija się gdzie indziej- na przykładzie naszego kraju- w emigracji Polaków, niskich pensjach, małej dzietności. W innych krajach dochodzi jeszcze problem różnic kulturowych.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 07:50   #71
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Oczywiście dziwna mieszanka ksenofobi i korwinizmu, ale powiedz mi porównujesz się z Ukraińcami, zazdrościsz wojny i nędzy? Chciałbyś mieć taki sam start w życie i większe stypendium? Hym.
Rzeczywiście mieszkaniec Kijowa, Odessy, Lwowa i Charkowa na co dzień musi zmagać się z wojną. Może ściągajmy Arabów z Jemenu i dawajmy im zasiłki większe niż Polakom, bo u nich jest wojna?
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-30, 07:51   #72
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Mam w pracy Ukraińca, dostaje taką samą stawkę jak inna osoba na tym samym stanowisku, zarabia więcej niż ja.
Ukrainka, która także z nami pracowała, odeszła, bo znalazła dużo lepiej płatną pracę w tej samej branży, więc nie przesadzajmy z tą pracą za miskę ryżu. Za tyle to oni mogą pracować u siebie, nie muszą przyjeżdżać w tym celu do Polski.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 08:00   #73
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;59718111]Mam w pracy Ukraińca, dostaje taką samą stawkę jak inna osoba na tym samym stanowisku, zarabia więcej niż ja.
Ukrainka, która także z nami pracowała, odeszła, bo znalazła dużo lepiej płatną pracę w tej samej branży, więc nie przesadzajmy z tą pracą za miskę ryżu. Za tyle to oni mogą pracować u siebie, nie muszą przyjeżdżać w tym celu do Polski.[/QUOTE]

Większość Ukraińców co przyjeżdża do nas pracuje fizycznie.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 08:06   #74
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Rzeczywiście mieszkaniec Kijowa, Odessy, Lwowa i Charkowa na co dzień musi zmagać się z wojną. Może ściągajmy Arabów z Jemenu i dawajmy im zasiłki większe niż Polakom, bo u nich jest wojna?
Czyli teraz mowa o zasiłkach. Żaden jeden nie ma statusu uchodźcy więc ta dyskusja nigdy nie zaistnieje. Gdy jakiś Arab z Jemenu wystąpi w Polsce o azyl/dostanie status uchodźcy to tak powinien dostawać określoną przez ustawodawcę (to było chyb 3 tysiące złotych) kwotę przez określony czas, tak długo jak nie będzie w stanie podjąć pracy.
Ciebie też obejmuje Konwencja Genewska więc tak długo jak nie zabijesz żadnego brudasa na czystej polskiej ziemi to też masz szansę w razie mokrego snu o wojnie uciekać gdzieś, gdzie dadzą ci te wyższe zasiłki.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 08:07   #75
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Oczywiście dziwna mieszanka ksenofobi i korwinizmu, ale powiedz mi porównujesz się z Ukraińcami, zazdrościsz wojny i nędzy? Chciałbyś mieć taki sam start w życie i większe stypendium? Hym.
Ale po co tu mieszać ksenofobię? Moim zdaniem żaden obcokrajowiec nie powinien dostawać większych stypendiów niż obywatel danego kraju. Porównywalną biedę znajdziesz i w Polsce.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 08:08   #76
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Dlaczego więc ukraińscy studenci dostają większe stypendia, mniej płacą za uczelnię i mają większą szansę na akademik niż Polacy, skoro nie są ofiarami wojny?
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 08:13   #77
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;59718111]Mam w pracy Ukraińca, dostaje taką samą stawkę jak inna osoba na tym samym stanowisku, zarabia więcej niż ja.
Ukrainka, która także z nami pracowała, odeszła, bo znalazła dużo lepiej płatną pracę w tej samej branży, więc nie przesadzajmy z tą pracą za miskę ryżu. Za tyle to oni mogą pracować u siebie, nie muszą przyjeżdżać w tym celu do Polski.[/QUOTE]

Tu nie tyle chodzi o wysokość zarobków co o koszty życia, któe na Ukrainie są dużo wyższe. Z moim bratem pracował Ukrainiec, tu w PL zarabia tyle samo co tam, tylko życie kosztuje go duuużo mniej.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 08:17   #78
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Większość Ukraińców co przyjeżdża do nas pracuje fizycznie.
znasz jakiegoś osobiście, czy tylko tak generalizujesz?
bo ja na kilkanaście osób z Ukrainy, z którymi miałam okazję się zetknąć, nie poznałam żadnej, która pracuje fizycznie
ba, jeden z nich prowadzi biuro podróży i daje pracę kilku Polkom
o, jeszcze mi się przypomniało - jedna ze znanych mi Ukrainek, która prace w Pl zaczęła w klubie nocnym jako tancerka na rurce, po kilku latach otworzyła salon kosmetyczny i tak owocnie współpracowała z pewnym polskim producentem kosmetyków, że została ich dystrybutorem na Ukrainie.

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2016-04-30 o 08:25
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 08:17   #79
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez lokilook Pokaż wiadomość
Ale po co tu mieszać ksenofobię? Moim zdaniem żaden obcokrajowiec nie powinien dostawać większych stypendiów niż obywatel danego kraju. Porównywalną biedę znajdziesz i w Polsce.
Nie wiem w ogóle skąd wiemy ze dostają wyższe stypendia.
Dwa Ukrainiec w Polsce nie dostanie żadnego zasiłku jeśli nie ma prawa stałego pobytu/rezydentury/obywatelstwa i nie jest obywatelem UE. Czyli większość. Możecie spać spokojnie.

Z tej pracy też bym się nie cieszyła bo na wizie turystycznej to za dużo podatków nie odprowadzą.
Skupcie się na państwie polskim które jest niewydolne systemowo.

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;59718771]znasz jakiegoś osobiście, czy tylko tak generalizujesz?
bo ja na kilkanaście osób z Ukrainy, z którymi miałam okazję się zetknąć, nie poznałam żadnej, która pracuje fizycznie
ba, jeden z nich prowadzi biuro podróży i daje pracę kilku Polkom[/QUOTE]

On po prostu sam nie wie o czym rozmawiamy. Czy o tych co przyjechali "dawno temu" i mają prawo pobytu, o tych co przyjeżdżają do pracy fizycznej na wizach turystycznych, czy o tych co uciekają przed wojną.

Edytowane przez 201607111003
Czas edycji: 2016-04-30 o 08:19
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-30, 08:43   #80
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;59718771]znasz jakiegoś osobiście, czy tylko tak generalizujesz?
bo ja na kilkanaście osób z Ukrainy, z którymi miałam okazję się zetknąć, nie poznałam żadnej, która pracuje fizycznie
ba, jeden z nich prowadzi biuro podróży i daje pracę kilku Polkom[/QUOTE]

Powiedzmy, że pracuję w branży budowlanej i bardzo często widuję ich na budowach. Czasami bywam w knajpach i widuję tam Ukrainki. Oczywiście nie chcę generalizować, ale większość Polaków jadących na Wyspy raczej nie została menadżerami, to podobnie jest z Ukraińcami.

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
On po prostu sam nie wie o czym rozmawiamy. Czy o tych co przyjechali "dawno temu" i mają prawo pobytu, o tych co przyjeżdżają do pracy fizycznej na wizach turystycznych, czy o tych co uciekają przed wojną.
Jak Ukrainiec przed wojną może uciekać do Polski, skoro objęła ona tylko 2 z 24 obwodów ukraińskich? Nie może udać się na azyl do pobliskiego Charkowa albo Dniepropietrowska (milionowe miasta!). Dalej ma jeszcze Odessę, Kijów i Lwów. Azylu to można udzielić Ukraińcom, którzy nienawidzą banderyzmu i mieszkają w Galicji.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 08:46   #81
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Ukraińcy raczej nie przyjeżdżają do nas po zasiłki.
Ja uważam, że jesteśmy w dość szczęśliwej sytuacji - wolę najazd miliona czy dwóch milionów Ukraińców, którzy sami potrafią ogarnąć sobie dach nad głową i znaleźć pracę - często ciężka i nisko płatną - niż mieć to co przeżywają Niemcy, Szwedzi, Grecy, Włosi w związku z napływem muzułmańskich "uchodźców".
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 08:52   #82
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Ja jestem na nie, bo codziennie mam z nimi do czynienia, z ich pretensjami, bardzo roszczeniową postawą, lenistwem i ,,bo mie się należy".
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:00   #83
Olcia0401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 390
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ja jestem na nie, bo codziennie mam z nimi do czynienia, z ich pretensjami, bardzo roszczeniową postawą, lenistwem i ,,bo mie się należy".
Mam dokładnie tak samo. Znam kilku Ukraińców i nie mam ochoty poznawać więcej. Wszyscy zachowują się tak samo. I pomimo tego, że to tylko kilka osób, wyrobiłam sobie na ich temat opinię. Nie, nie, nie.
Olcia0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:20   #84
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;59719521]Ukraińcy raczej nie przyjeżdżają do nas po zasiłki.
Ja uważam, że jesteśmy w dość szczęśliwej sytuacji - wolę najazd miliona czy dwóch milionów Ukraińców, którzy sami potrafią ogarnąć sobie dach nad głową i znaleźć pracę - często ciężka i nisko płatną - niż mieć to co przeżywają Niemcy, Szwedzi, Grecy, Włosi w związku z napływem muzułmańskich "uchodźców".[/QUOTE]

Tak, ale ukraińscy (i białoruscy) studenci dostają takie zasiłki i często wręcz są wyższe, do tego miejsca w akademikach czy niższe czesne za naukę.

Oczywiście wolę najazd Ukraińców niż użerać się z muzułmanami. W końcu kiedyś mieliśmy z nimi jedno państwo, jesteśmy kulturowo i religijnie sobie bliscy i w zasadzie tylko historia nas dzieli.

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ja jestem na nie, bo codziennie mam z nimi do czynienia, z ich pretensjami, bardzo roszczeniową postawą, lenistwem i ,,bo mie się należy".
Ja tam widzę ludzi bardzo pracowitych, którzy chcą pracować za najniższą krajową po 12 godzin lub więcej.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:23   #85
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ja jestem na nie, bo codziennie mam z nimi do czynienia, z ich pretensjami, bardzo roszczeniową postawą, lenistwem i ,,bo mie się należy".
Ale mówisz o polskich panach?
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:29   #86
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Ale mówisz o polskich panach?
Gdy polscy Panowie rządzili na Ukrainie, to nie musieli oni migrować na zachód Polski. Co najwyżej do polskiego Lwowa.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:38   #87
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Ale mówisz o polskich panach?
Mówię o studentach z Ukrainy, którzy śmieją się, że Polacy studiują i pracują.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

W innym wątku pisałam co wyprawiają Ukraińcy, nie tylko na studiach, ale i w pracy, bo moja ciocia z nimi pracowała (jakiś tydzień, bo zostały zwolnione).
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 10:47   #88
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Ale mówisz o polskich panach?
Radzę przejechać się do Lublina i przejść się po akademikach UMCSu. Wtedy pogadamy.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 11:17   #89
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Co sądzicie o imigracji Ukraińców do Polski?

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Radzę przejechać się do Lublina i przejść się po akademikach UMCSu. Wtedy pogadamy.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka
Nie tylko umcsu...
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 11:10   #90
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Czy ludność ukraińska jest problemem?

Na wstępnie zaznaczę, że nigdy nie byłam do nikogo wroga nastawiona ze względu na narodowość. Jednak jako osoba, która ze względu na rodzaj pracy ma do czynienia na co dzień zarówno z pracownikami, jak i pracodawcami pochodzenia ukraińskiego i poznałam już setki takich osób i z kilkunastoma takimi osobami pracuje stale, mam swoją opinię.
Najwięcej hałasu w internecie robi się z powodu Bandery i rzekomego nacjonalizmu ukraińskiego, który rośnie w siłę. Z mojej perspektywy jest to totalną bzdurą. Ukraińcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do Polaków, podziwiają ich i nie znają historii, zazwyczaj dowiadują się od niej od Polaków. Bardziej wrogo są natomiast nastawieni Polacy i jeśli jakiś nacjonalizm rośnie w siłę, to bardziej polski niż ukraiński.
Skłamałabym jednak, gdybym powiedziała, że ludność ukraińska to żaden problem dla Polski. Kwestia jest tylko taka, że ja rzeczywiste problemy upatruję gdzie indziej. Kiedy zaczęłam współpracować z Ukraińcami przestałam się dziwić temu, że ich kraj jest w ruinie. Winę za to ponosi ich mentalność, która jest zupełnie różna od polskiej i nie dziwię się dlaczego między naszymi narodami zawsze iskrzyło. Wiem, że wiele osób stwierdzi, że przecież to nasi sąsiedzi, podobna kultura, religia, obyczajowość i owszem dopóki twoje kontakty z nimi ograniczają się do wspólnego picia wódki i zwykłych kontaktów koleżeński, to owszem, jesteśmy podobni. Ja bym nawet powiedziała, że w codziennych zwykłych kontaktach Ukraińcy są znacznie bardziej otwarci i przyjemni od Polaków. Jednak kiedy zacznie się z nimi pracować otwiera się przepaść.

Przechodząc do rzeczy: zauważyłam, że Ukraińcy mają znacznie mniejszy szacunek do pracy niż Polacy, są też z reguły bardziej leniwi. Chcą, aby ktoś się nimi opiekował, a w rzeczywistości często sprowadza się to do wysługiwania innymi ludźmi i kompletnego braku samodzielności nawet w błahych sprawach. Uważają, że jak zapłacą za daną usługę, to mogą cię traktować jak swoją własność, która jest na każde ich wezwanie. Niewolnictwo w wydaniu ukraińskich pracodawców jest znacznie gorsze niż niewolnictwo w wydaniu polskim. Wychowani w państwie bezprawia, przenoszą całą swoją mentalność z tym związaną do Polski, co przejawia się kompletnym brakiem poszanowania polskiego prawa. Wiem, że mamy biurokrację i wiele przepisów jest bezsensownych, ale oni łamią je nagminnie i nic sobie z tego nie robią. Ich podejście do życia to "jakoś to będzie", nawet gdy mówimy o dosyć poważnych sprawach. Nie przejawiają racjonalizmu w myśleniu, nie kalkulują, sprawiają wrażenie ludzi, którzy się z choinki urwali, nawet jak się im coś tłumaczy po raz setny. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie, żeby nasze narody mogły żyć ze sobą bez żadnych spięć i raczej nie powinniśmy sobie pozwolić na to, aby stać się mniejszością we własnym kraju. Przede wszystkim ludność, która do nas przyjeżdża powinna przyjąć polskie warunki i szanować nasze prawo, bo to jest chore, co oni wyczyniają.

Opisałam to co zauważyłam u większej części ludności ukraińskiej, która poznałam. Zawsze znajdą się wyjątki od tej reguły i takie osoby poznałam, podobnie jak znam Polaków, którzy również przejawiają opisane wyżej cechy.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-19 13:20:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.