Zimowy shred językowy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-28, 10:17   #61
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zimowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
U mnie kompletne zero od nie wiem kiedy, jedyne na co mam chęć to szydełkowanie.
Peru, szydełkujesz? poważnie? ja również ) a ponieważ z mojego grudniowego planu językowego nic nie wyszło, w zasadzie nie robiłam planu, ponieważ wiedziałam, że go nie zrealizuję to żeby chociaż troszkę uciszyć głosy sumienia oglądałam na YT filmiki po angielsku o szydełkowaniu plus czytałam artykuły na VOA English

So let's start crochetting in English !

U mnie styczeń będzie wyzwaniem. Mam do nauczenia się po angielsku bilansu - aktywa, pasywa; zestawienia zmian w kapitale własnym oraz rachunki zysków i strat... Będzie się działo, coś czuję
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 18:29   #62
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zimowy shred językowy

W sumie to raczkuję z tym szydełkowaniem, nie wiem czy na wizażu jest takie luźny wątek o szydełku. Zrobiłam szalik, czapkę i opaskę Nie znam jeszcze wszystkich tych splotów

Od jutra ruszam z angielskim. Wczoraj przeczytałam dwa artykuły w appce BBC News
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 15:45   #63
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Zimowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
grudzień
1. Imię / Nick (opcjonalnie)
Ewa
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Angielski B2
Francuski słabe A1
Hiszpański

3. Jaki jest Twój cel? Nie chodzi o ogólną naukę, tylko na okres tego konkretnego wyzwania.

Angielski
W grudniu nie będę uczyć się niczego nowego, ale za to zrobię powtórkę z całego roku.

Gramatyka
Pierwsza tura
1. Present time
2. Past time
3. Future time
Druga tura
4. Passives and causatives
5. Modals and semi modals
6. Condicionals


Słownictwo
-Thinking and learning
-Time and work
-Change and technology
-Movement and transport
-Communication and media
-Chance and nature


-3 review tests
-1 progress test
-Revision test 1 and 3



Francuski
-Powtórka całego dotychczasowego materiału
-Czwarty unit z Rosetta Stone



Z angielskiego mam dużo pracy jak na jeden miesiąc, no ale co zrobić warto czasami zrobić krok do tyłu a później dwa do przodu.

Hiszpański
-Rosetta Stone?


4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?

Z angielskiego nie mam jakiś większych słabości myśle, że dobrze sobie radzę. Chociaż wiadomo chciałabym nie robić już błędów gramatycznych, które ciągle się plączą i nie chcą mnie opuścić. Chciałabym być jak mój mąż native speaker pod każdym językowym względem

Z francuskiego wszystko mi sprawia kłopoty. Od czytania do mówienia, pisania. Chciałabym nawet bez celowo przepisywać teksty co bym się przyzwyczaiła do zlepek liter oraz słuchać jakiegoś audiobooka pomimo tego, że nic nie zrozumiem.

5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
-Destination C1&C2
-Rosetta Stone

Z angielskiego testy zrobione wszystkie co do powtórki materiału to tak średnio.
Francuski zrobiony
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 07:03   #64
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zimowy shred językowy

Peru, trza poszukać ja też dopiero wystartowałam ale wsiąkłam na maksa ok, end off topic

Przy szydełkowaniu bardzo lubię słuchać recenzji książek na yt i chwilowo to mi wypełnia plan językowy. Polecam, bo babka świetna https://www.youtube.com/watch?v=Ua13XOXUzaw
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 21:45   #65
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Zimowy shred językowy

Hej,
Dołączam się, niestety z prawie tym samym celem co w listopadzie... a nawet pomniejszonym.. ale mam nadzieję, że dzięki temu całkowicie realnym do wykonania do końca stycznia.

1. Imię / Nick (opcjonalnie)
Marynia

2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Hiszpański- A1/A2

3. Jaki jest Twój cel? Nie chodzi o ogólną naukę, tylko na okres tego konkretnego wyzwania.
cztery rozdziały z książki "No hay problema 1" (9-12 rozdział)
około 1500 powtórek z poprzednich rozdziałów

4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
zapamiętywanie słówek..

5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Podręcznik "No hay problema 1"
Program komputerowy "No hay problema 1"
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 12:19   #66
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zimowy shred językowy

Cześć Dziewczyny jak Wam idzie?

Jestem dzisiaj po pierwszym rozdziale Merket Leader Accounting and Finance. Reading zrobiony, ćwiczenia również, słówka wypisane.

Ale nie ma tak lekko:/ trafiłam na dwa zdania, których sensu w ogóle nie mogę zrozumieć. Pomożecie mi to ugryźć?

1.
Despite the existence of global accounting practices serving global clients, the accountancy bodies that oversee training are almost entirely domestiv and serve the needs of their domestic market.

Moje prawie że dosłowne tłumaczenie:
Pomimo istnienia globalnych praktyk księgowych, obsługujących klientów globalnych, organy rachunkowe, które zajmują się prawie wyłącznie są szkoleniami krajowymi, służą potrzebom rynku krajowego.

2.
It has 2.5 million members from all areas of the profession, belonging to 157 member and affiliated bodies and accountancy associations, from all over the world.

Moje dosłowne tłumaczenie:
Ma 2,5 mln członków ze wszystkich dziedzin zawodu, przynależących do 157 członków i organów powiązanych i rachunkowości, z całego świata.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 20:27   #67
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Zimowy shred językowy

Dawno nie zdawałam relacjii więc w nowym roku zrobiłam podsumowanie zeszłego i jestem mega zadowolona z swoich językowych osiągnieć. W szczególności z swojej systematyczności!
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 07:57   #68
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zimowy shred językowy

Nawet nie zrobiłam podsumowania, bo u mnie cienko było w grudniu. Teraz Memrise na tapecie, dzisiaj pewnie zrobię coś więcej. Trzeba się wziąć za siebie.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 19:42   #69
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zimowy shred językowy

Dzisiaj Memrise i jeden rozdział z Destination B1.
Zaczęłam tworzyć własny kurs na Memrise.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 08:22   #70
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Zimowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość
Ale nie ma tak lekko:/ trafiłam na dwa zdania, których sensu w ogóle nie mogę zrozumieć. Pomożecie mi to ugryźć?

1.
Despite the existence of global accounting practices serving global clients, the accountancy bodies that oversee training are almost entirely domestiv and serve the needs of their domestic market.

Moje prawie że dosłowne tłumaczenie:
Pomimo istnienia globalnych praktyk księgowych, obsługujących klientów globalnych, organy rachunkowe, które zajmują się prawie wyłącznie są szkoleniami krajowymi, służą potrzebom rynku krajowego.
Pozwoliłam sobie pogrubić w Twoim tekście słowa, które są kluczem do zrozumienia zdania. Accounting practice to - w uproszczeniu - biuro rachunkowe. Oczywiście można określić to w sposób bardziej wysublimowany (właściciele biur rachunkowych lubią nazywać swoje twory kancelariami podatkowymi czy podatkowo-rachunkowymi), ale sprowadza się to ogólnie do tego samego, czyli firmy zajmującej się usługowym prowadzeniem rachunkowości dla klientów.

Krótko mówiąc w zdaniu chodzi o to, że pomimo istnienia międzynarodowych biur rachunkowych obsługujących międzynarodowych klientów, organy (tu by bardziej pasowało "instytucje") nadzorujące szkolenia są w większości organami krajowymi i służą potrzebom rynku krajowego. Czyli - tłumacząc z polskiego na nasze - instytucje zajmujące się szkoleniami dla firm księgowych nie są w stanie sprostać potrzebom tych firm, bo ukierunkowane są na rachunkowość 'krajową', a nie globalną/międzynarodową.

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość
2.
It has 2.5 million members from all areas of the profession, belonging to 157 member and affiliated bodies and accountancy associations, from all over the world.

Moje dosłowne tłumaczenie:
Ma 2,5 mln członków ze wszystkich dziedzin zawodu, przynależących do 157 członków i organów powiązanych i rachunkowości, z całego świata.
Tu też pogrubiłam słowo-klucz. Zwróć uwagę na to, że pogrubione słowo jest w liczbie pojedynczej, a zatem jest to rzeczownik w funkcji przydawki. Zmylić może to, że ten rzeczownik nie stoi bezpośrednio przed drugim - określanym - rzeczownikiem, a jest oddzielony od niego przez inne określenie. "Member and affiliated bodies" oznacza tu "organy (chociaż ja bym użyła mniej dosłownego słowa "organizacje") członkowskie i stowarzyszone".

Czyli: Ma 2,5 miliona członków z różnych obszarów/dziedzin zawodu, należących do 157 organizacji członkowskich i stowarzyszonych oraz stowarzyszeń księgowych z całego świata.

Dodam, że nie jestem tłumaczem, więc nie brzmi to do końca zgrabnie, ale sens już chyba łatwiejszy do złapania
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 08:54   #71
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zimowy shred językowy

nyoraienne
Bardzo Ci dziękuję. Od zawsze skupiałam się na ogólnym angielskim, ale czas poważniej zająć się biznesowym, nie chcę być księgową ni w ząb nie znającą tego obszaru tematycznego, bo to byłaby ujma dla tych wszystkich lat nauki
Bardzo mi pomogłaś! dziękuję

Słuchaj, szczerze mówiąc nigdy nie skupiałam się na słowach kluczach w tekście, choć nie raz słyszałam o tym, zwłaszcza we wskazówkach dla osób przygotowujących się do językowych egzaminów. Możesz mi podpowiedzieć, na czym to polega? Tak z grubsza.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 20:11   #72
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zimowy shred językowy

U mnie dzisiaj:
* Memrise,
* 1,5 rozdziału Destination B1,
* rozdział z Basic English for Business.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 21:20   #73
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Zimowy shred językowy

Peru, szalejesz na Memrise
U mnie dzisiaj Mem, 3 reportaże na DW (jutro będę musiała rozpisać słówka, ponownie przesłuchać i o którymś z nich opowiedzieć albo napisać), a poza tym przyszykowałam materiały na jutrzejszą walkę językową
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 09:16   #74
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Zimowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość
Dołączę się, ale raczej z mini wyzwaniem

1. Imię / Nick
Diana
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
niemiecki C1/C2
3. Jaki jest Twój cel? Nie chodzi o ogólną naukę, tylko na okres tego konkretnego wyzwania.
wykorzystać urlop w Niemczech i mówić, mówić, mówić
wkręcić się wreszcie w niemieckie seriale (1 odcinek Mord mit Aussicht już za mną! Skończyłam też Das Adlon. Eine Familiengeschichte - Tajemnice hotelu Adlon)
Zbieranie i ogarnianie jak największej ilości słownictwa potocznego
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
muszę odświeżyć swoje słownictwo i rozkręcić językowo na wyższym poziomie
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Netflix, Anki, motywacyjnie będę wrzucać na bloga nowe słówka
Punkt 3 częściowo ukończony, mówiłam tak dużo, że wieczorami miałam ochotę zawinąć się w kołdrę niczym burrito i nie odzywać się do nikogo przez najbliższy tydzień .

W tym miesiącu mała modyfikacja planu językowego:

2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
niemiecki C1/C2
francuski A1/A2
włoski A1
3. Jaki jest Twój cel? Nie chodzi o ogólną naukę, tylko na okres tego konkretnego wyzwania.
Niemiecki
wkręcić się wreszcie w niemieckie seriale (1 odcinek Mord mit Aussicht już za mną! Skończyłam też Das Adlon. Eine Familiengeschichte - Tajemnice hotelu Adlon)
Zbieranie i ogarnianie jak największej ilości słownictwa potocznego
Francuski i włoski
systematyczna nauka, porządne opanowanie przerabianego materiału, chcę żeby nauka stała się częścią mojej codziennej rutyny, żebym przestała uczyć się z doskoku
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Netflix, Anki, motywacyjnie będę wrzucać na bloga nowe słówka
przerabianie ogromnej ilości ćwiczeń w zeszycie
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 20:01   #75
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zimowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Peru, szalejesz na Memrise
Póki mogę to korzystam

Dzisiaj tylko Memrise.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 21:27   #76
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Zimowy shred językowy

3. Jaki jest Twój cel? Nie chodzi o ogólną naukę, tylko na okres tego konkretnego wyzwania.
cztery rozdziały z książki "No hay problema 1" (9-12 rozdział)
około 1500 powtórek z poprzednich rozdziałów - wykonane

Zauważyłam że dużo łatwiej osiągnąć zamierzony cel jeśli dokładniej mam rozpisany plan działania, dlatego napiszę go tutaj, żeby mieć jeszcze większą motywację.
PLAN:
9 rozdział do 11.01.2015
10 rozdział do 17.01.2015
11 rozdział do 23.01.2015
12 rozdział do 29.01.2015
ogólna powtórka książki do 30.01-01.02. 2015

pozdrawiam!
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 05:22   #77
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zimowy shred językowy

Plan nauki wbrew pozorom bardzo fajnie organizuje pracę, ja mam taki plan zrobiony zarówno do angielskiego, jak i do moich obu blogów. Odkąd tak sobie organizuję czas, lepiej mi się zarządza wszystkim.

Ja do listy dopisuję 1 Unit Business 2.0
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 18:35   #78
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Zimowy shred językowy

Ja też sobie planuję chociaż nie szczegółowo co do dnia. Bardziej tygodniowo co musi być zrobione i czy zrobię wszystko w dwa dni czy przez cały tydzień to już różnie bywa. No i ja nie planuje zbyt wiele bo wolę zrobić ponad program niż się nie wyrobić.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 18:54   #79
LittleBittle
Raczkowanie
 
Avatar LittleBittle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraina Trolli
Wiadomości: 171
Dot.: Zimowy shred językowy

U mnie kiepsko z czasem
Status gramatyki szwedzkiej na dziś 40/189 stron. Plus nauczyłam się kilku nowych słówek. I to tyle na razie. Pocieszam się tym, że do końca stycznia jeszcze daleko i może uda mi się zrealizować cel
__________________


Dracula
70%

Galeria dla dorosłych
80%
2/2015
LittleBittle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 19:20   #80
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Zimowy shred językowy

Ja dziś tylko liznełam francuski, ale do końca dnia daleko więc na tym nie skończę.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 22:09   #81
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Zimowy shred językowy

U mnie dzisiaj memrise, 6 str z książki, część o czytaniu do egz
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 19:15   #82
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zimowy shred językowy

Memrise i jeden rozdział z Destination B1, przydałoby się coś posłuchać i poczytać.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 19:45   #83
Oletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Zimowy shred językowy

Postanowiłam dodać info też tutaj, ponieważ będzie to moja część zimowego shredu językowego.

Wymyśliłam sobie roczne wyzwanie językowe, dzięki któremu mam nadzieję polepszę swoje umiejętności językowe, jeśli chodzi o język niemiecki. Co miesiąc będę robiła inną tematykę, żeby móc zapoznać się z przeróżnymi dziedzinami.

O swoich wyzwaniach będę pisała co miesiąc na blogu, ale i tutaj postaram się wrzucać jakieś informacje i podsumowania, czy udało mi się sprostać zadaniu.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://niemieckasofa.pl/2015/01/rok-...wanie-styczen/
Oletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 19:59   #84
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zimowy shred językowy

Powtórki i nowe słówka w Memrise, dwa rozdziały w Destination B1 oraz jeden rozdział z Basic English for Business.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 21:15   #85
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Zimowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Powtórki i nowe słówka w Memrise, dwa rozdziały w Destination B1 oraz jeden rozdział z Basic English for Business.
Hej, mam pytanie odnoście Destination B1 czy to chodzi o tę niebieską książkę Destination Grammar & Vocabulary? Polecasz ją?

U mnie rozdział 9 No Hay Problema prawie skończony.. jutro podgonie.
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 21:23   #86
LittleBittle
Raczkowanie
 
Avatar LittleBittle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraina Trolli
Wiadomości: 171
Dot.: Zimowy shred językowy

Idzie mi w miarę dobrze - szwedzki 60/189 stron i powtórzonych kilka stron słówek z notatek.
Oletka, bardzo fajny pomysł z wyzwaniem rocznym
__________________


Dracula
70%

Galeria dla dorosłych
80%
2/2015
LittleBittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-12, 08:41   #87
Lillepige
Raczkowanie
 
Avatar Lillepige
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34
Dot.: Zimowy shred językowy

Hej Dziewczyny
Dawno się nie udzielałam. Wczoraj godzinkę posiedziałam nad artykułem z English Matters i wyrobiłam założony plan na Duolingo z francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i portugalskiego
Lillepige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 06:10   #88
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zimowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie odnoście Destination B1 czy to chodzi o tę niebieską książkę Destination Grammar & Vocabulary? Polecasz ją?
Odpowiem na to pytanie po niedzieli, jak już więcej przerobię. Na razie jestem na początku.

Wczoraj tylko Memrise dobre i to.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 12:00   #89
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Zimowy shred językowy

Hej, można dołączyć?

1. Imię / Nick: Karo
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Angielski (ciężko określić) i Fiński (podstawy)
3. Jaki jest Twój cel? Nie chodzi o ogólną naukę, tylko na okres tego konkretnego wyzwania.
Angielski: słownictwo - czytanie artykułów i rozwiązywanie zadań, powtórka materiału.
Fiński: nauka słówek
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
Ekhem.. brak systematyczności i ciągłe wymówki
Angielski: nieszczęsne słówka i mówienie.
Fiński: słówka
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Angielski: przede wszystkim memrise i getnewsmart + urbandictionary + słówko na dzień
Fiński: notatki + memrise

Nie za późno?
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 19:51   #90
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zimowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Nie za późno?
Pewnie, że nie Myślę, że do końca lutego będzie ten wątek a od marca nowy. W końcu to zimowy shred

Jutro robię podsumowanie 1,5 miesiąca, bo od 15 wdrażam niemiecki.
Dzisiaj był jeden rozdział z Basic English for Business, 2 rozdziały z Destination B1 oraz powtórki i nowe słówka na Memrise.

Od środy muszę ograniczyć siedzenie na necie jak chcę ten niemiecki zacząć.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 21:58:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.