Ostatnio testowałam/-em, cz. IV - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-03, 07:32   #871
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość

Chance Eau Vive - Chanel - pierwszy raz przetestowałam globalnie. W dniu testu, przez 8 godzin, to bardzo przyjemny cytrusowo-jaśminowy zapach. Lekki, zwiewny, idealny na upały.
Następnego ranka, pierwszą myślą po przebudzeniu było "O rety, znowu jakiś kot nawiedził krzaki pod oknem" Niestety to z Chance Eau Vive na moich włosach wyszło kocie piżmo. Każdy kto ma kota, nawet wykastrowanego, prędzej czy później pozna ten zapach. A ten kto nie ma, niech powącha Royal Muska
Nie mówię, że to brzydkie piżmo. Zdecydowanie ładniejsze od piżma z nutą moczu. Białe, czyste, słodkie, miękkie, otulające i bardzo kobiece. Ale jednak kocie. Zdecydowanie kocie
Wow to coś dla mnie! Uwielbiam zapach moich kocich futerek (żeby nie było moje kocice są domowe, niewychodzące, czyściutkie i piękne pachną). Muszę je wypróbować jak będą na mnie się prezentować
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 10:01   #872
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 772
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Izia Sisley - nie czuję tam za bardzo róży, głównie to aldehydy i jakieś herbaciane nuty, dużo bergamotki. Trwałość przyzwoita, projekcja słaba.
Sunflowers Sunlight Kiss - bardzo podobne do klasycznych Słoneczników, ale z większą dawką cytrusów (głównie mandarynki), tegoroczna limitka ma też zadziwiającą trwałość.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 22:35   #873
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
Wow to coś dla mnie! Uwielbiam zapach moich kocich futerek (żeby nie było moje kocice są domowe, niewychodzące, czyściutkie i piękne pachną). Muszę je wypróbować jak będą na mnie się prezentować
Wymizianie kotów wychodzi taniej
No właśnie na Kici ten zapach zdecydowanie lepiej się układa niż na mnie


Quelques Fleurs Royale - Houbigant
- wersja z nowym składem, w nowym kartoniku. Jest lepsza Tzn. dla mnie lepsza, bo ją odchudzili i odmłodzili. O jakieś 30 kg i 20 lat
Poprzednia była ciężka, ulepnie słodka i ogólnie dodająca lat. Ta jest nadal słodka, ale subtelniejsza i bardziej pudrowa.
Było:
Nuty głowy: sycylijska bergamotka, grejpfrut
Nuty serca: miód z białej mimozy, indyjska tuberoza, marokańska róża i egipski jaśmin
Nuty bazy: drzewo sandałowe, ambra, korzeń irysa i białe piżmo.
Jest:
Nuty głowy: czarna porzeczka, grejpfrut
Nuty serca: absolut jaśminowy, absolut różany, fiołek, absolut tuberozy, absolut wosku pszczelego
Nuty bazy: drzewo sandałowe, cedr, wanilia, piżmo.

Na trwałości i mocy zapach nic nie stracił. 12 godzin minęło i nadal pachnie
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 11:44   #874
Filmoteka
Zadomowienie
 
Avatar Filmoteka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 133
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Mudejar Majda Bekkali -przepiękny zapach wiosenno- letni , liść porzeczki , delikatny grejpfrut nie wybija się przed szereg , cedr pięknie wszystko łączy a gdzie niegdzie przebija się delikatna smużka kadzidła i pieprzu. Coś pięknego , nie sądziłam że Majda zrobi tak subtelne, aromatyczne perfumy Jestem trafiona i zatopiona teraz czekam tylko na większy rabat w Tiger i kupuję
Filmoteka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 12:00   #875
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez Filmoteka Pokaż wiadomość
Mudejar Majda Bekkali -przepiękny zapach wiosenno- letni , liść porzeczki , delikatny grejpfrut nie wybija się przed szereg , cedr pięknie wszystko łączy a gdzie niegdzie przebija się delikatna smużka kadzidła i pieprzu. Coś pięknego , nie sądziłam że Majda zrobi tak subtelne, aromatyczne perfumy Jestem trafiona i zatopiona teraz czekam tylko na większy rabat w Tiger i kupuję
O mamo, zakochałam się już w opisie... A rozbiórkę zrobisz z tego Tigera?
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:05   #876
Filmoteka
Zadomowienie
 
Avatar Filmoteka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 133
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
O mamo, zakochałam się już w opisie... A rozbiórkę zrobisz z tego Tigera?
Jak tylko się pojawi 20 % rabat to klikam , cena za ml będzie znośna , a zapach cały czas mam nos w nadgarstku
Filmoteka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:32   #877
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 488
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Black Orchid Tom Ford - po tym jak spodobalo mi się Velvet Orchid, poszukałam recenzji na temat Black Orchid Toma Forda. Recenzje były pozytywne, niektórzy wręcz ubóstwiali wiec poszlam do Douglasa powachac. Zapach kontrastowy, wywolal u mnie skojarzenia od zmulenia do oczarowania, doceniam, ale nie jestem pewna czy dałabym mu rade. Na pierwszy plan wybija się orchidea, jest słodko, hypnotyzujaco, mroczno, jednak zapach jest podszyty czyms cos mnie bardzo od niego odrzuca wręcz muli. Może być to to ze jest bardzo slodki, a teraz sa na niego za cieple dni. Zdecydowanie nie dla każdego. Powroce zima przetestować.

Tom Ford Noir pour Femme - ten z kolei jest bezpieczny, mocno drzewny, nie za slodki, pięknie się rozwija. Ja wlasnie bylam taka osoba która początek nie przypadl do gustu, natomiast po jakies godzince mnie oczarowal.
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 07:11   #878
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 772
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Jo Malone Red Roses - liczyłam na mniej kwaśną różę, na szczęście z czasem się wysładza (przez liście fiołka) ale dla mnie to i tak nadal nie jest prawdziwie różany zapach, niestety nie znalazłam jeszcze takiego, który idealnie oddaje zapach tych kwiatów w naturze. Poza różą, cytryną i fiołkiem czuć też dość wyraźnie nuty miodowe i jakieś aldehydy, woda Jo faktycznie jest bardzo podobna do Tea Rose Perfumer's Workshop Trwałość i projekcja bardzo dobre.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 08:34   #879
Asikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 489
Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Wczoraj testowalam Montalaka Irysowego - obiecano mi Prade Irysowa na zamszu. Przez pierwsze pol godziny bajka - bergamotka, irys i zamsz. Nie za swiezo, troche kwaskowo - tak jak lubie. A potem zamist podbicia zamszu wyszla z niego Prada Infusion Homme. Tyle ze cichsza i niesmialsza. Jak z trwaloscia nie wiem bo poszlam pod prysznic i spac. Za te cene - dziekuje, wole Prade.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 15:11   #880
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 772
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Zaczarowany Las Księcia Włóczęgi (Prince Vagabond) - miały być czarne owoce leśne, iglaki, liście. Jest grzane wino, trochę przypraw korzennych, perfumy nie kojarzą mi się z lasem ale bardzo z okresem świątecznym, zimą. Ktoś kto lubi świece Yankee Candle z serii bożonarodzeniowej na pewno odnajdzie identyczne nuty w Enchanted Forest.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 13:04   #881
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Z Mon Credo pozamiawiałam kika próbek i na pierwszy rzut poszły zapachy Terry de Gunzburg - muszę przyznać, że jakościowo są one na świetnym poziomie, nieustannie się zmieniają, czuć świetną jakość składników. Już chciałam kupować w ciemno, bo flakony mi sie bardzo podobają najbardziej spodobały mi się owocowy (mango ) Fruit Defendu oraz herbaciany The Glace Aqua Parfum, nawet delikatny oud w Terryfic Oud L'Eau jest jednym z najładniejszych i świetnie podanych chętnie przetestuję resztę, ale jak zauważyłam z nut podanych dzieki fragrantice coraz lepiej wiem jakie perfumy mogłabym kupować w ciemno
__________________
2024: 18

2023: 62


Edytowane przez liv87
Czas edycji: 2017-08-11 o 13:05
liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-12, 09:10   #882
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Ostatnio mnie naszło na "słone" perfumy
Armani Air di Gioia- otwarcie bardzo kwiatowe, czuć piwonie, kwiat pomarańczy , jakby nutkę jaśminu, po chwili pojawia się sól, a dokładnie sól morska, na kwiatowym tle, coś jakby kwiatowa łąka przy morskim brzegu i ta faza jest bardzo ładna, lekka, świeża a jednocześnie bardzo otulająca. Po 2-3 godz gdzieś te kwiatki i to morze ulatniają się i zaczyna dominować sól i cyprys no i niestety dla mnie to zapach przypominający leśne kostki do WC
A szkoda bo zapowiadał się super
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 08:05   #883
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
Ostatnio mnie naszło na "słone" perfumy
Armani Air di Gioia- otwarcie bardzo kwiatowe, czuć piwonie, kwiat pomarańczy , jakby nutkę jaśminu, po chwili pojawia się sól, a dokładnie sól morska, na kwiatowym tle, coś jakby kwiatowa łąka przy morskim brzegu i ta faza jest bardzo ładna, lekka, świeża a jednocześnie bardzo otulająca. Po 2-3 godz gdzieś te kwiatki i to morze ulatniają się i zaczyna dominować sól i cyprys no i niestety dla mnie to zapach przypominający leśne kostki do WC
A szkoda bo zapowiadał się super
Muszę wypróbować. A są podobne do klasycznego Aqua di Gioia?
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 15:06   #884
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez tofik1984 Pokaż wiadomość
Muszę wypróbować. A są podobne do klasycznego Aqua di Gioia?
Wg mnie odbiegają od klasyka, Air jest jednak bardziej kwiatowo-wytrawnie przez tą sól, a aqua jest bardziej cytrusowo-miętowo-słodka jak dla mnie ale co nos to czuć inaczej więc myślę że warto porównać

Olympea Paco Rabanne- zupełnie inny "rodzaj" słonych perfum czuję wanilię, sól, imbir, gorzką mandarynkę i gdzieś w oddali jaśmin. Zapach wg mnie nie jest słodki tylko suchy wręcz cierpki, ale to wszystko się pięknie łączy i jak nie przepadam za słodką, sztuczną wanilią w perfumach tak ten zapach bardzo mi się podoba. Na mojej skórze utrzymuję się bardzo długo bo nawet po 8h czułam.
Co ciekawe psiknęłam nadgarstek mojej mamy i ona czuła dla odmiany lody Słony Karmel Carte d'or
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 13:48   #885
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
Wg mnie odbiegają od klasyka, Air jest jednak bardziej kwiatowo-wytrawnie przez tą sól, a aqua jest bardziej cytrusowo-miętowo-słodka jak dla mnie ale co nos to czuć inaczej więc myślę że warto porównać

Olympea Paco Rabanne- zupełnie inny "rodzaj" słonych perfum czuję wanilię, sól, imbir, gorzką mandarynkę i gdzieś w oddali jaśmin. Zapach wg mnie nie jest słodki tylko suchy wręcz cierpki, ale to wszystko się pięknie łączy i jak nie przepadam za słodką, sztuczną wanilią w perfumach tak ten zapach bardzo mi się podoba. Na mojej skórze utrzymuję się bardzo długo bo nawet po 8h czułam.
Co ciekawe psiknęłam nadgarstek mojej mamy i ona czuła dla odmiany lody Słony Karmel Carte d'or
Co do Olimpii też się zgodzę, że są waniliowe i słonawe/suche, zupełnie inne niż większość waniliowców.

Poszukam Air - tylko cena nieco mnie odstrasza.

Dzisiaj testowałam Parisienne i w ogóle mi się nie podobały, dla mnie pachną plastikowymi fiołkami.


A czy testowałaś Reveal?

Edytowane przez tofik1984
Czas edycji: 2017-08-21 o 13:49
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 11:36   #886
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Reveal jeszcze nie ale nadrobię na bank. Mam jeszcze sporo próbek i odlewek do testów....

CK in2u- oj nie, oj nie, cytrusy i wanilia od początku do końca, i to jeszcze wanilia sztuczna coś ala cukier waniliowy jaki się dodaje do wypieków, sztuczno, płasko, bez wyrazu...

Armani Sun di Gioia- kolejna wanilia, tym razem naturalna, mocno wyczuwalna, połączona z ylang-ylang i plumerią. Otwarcie cytrusowo-kwiatowe następnie do głosu dochodzi wanilia którą czuć do samego końca, słodko, troszkę kwiatowo-pudrowo, słaba trwałość, po 2-3 h nic już nie czuć...dla mnie nie....


Bvlgari Eau Parfumee au the bleu- moje pierwsze większe testy perfum unisex i zachwyt! kocham lawendę w perfumach a tu jest jest dużo i jest mocna, idealnie się łączy z irysem i herbatą, na początku jest bardziej kwiatowo, potem delikatnie się wysładza chyba przez tą herbatę i na mojej skórze taki pozostaje.Trwałość bardzo duża. Mąż mój też testował, na nim układa się zupełnie inaczej, czuć lawendę ale delikatniej, bardziej piżmowo, delikatnie pudrowo ale bardzo sensualnie i męsko.Na nim trwałość nieco mniejsza ale to każde perfumy. Nie mniej jednak zapach bardzo fajny
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 12:40   #887
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Kiedyś testowałam Reveal i wiem, że mi się podobał, ale teraz już nie pamiętam . Wspominam bo one chyba też są nieco słone...

Dziś kolejny raz testuje Allure i jest nieziemski . Niedawno byłam na wsi i urzekł mnie zapach wiciokrzewu i właśnie tak kojarzy mi się Allure. Jest nawet ciekawszy bo do wiciokrzewu jest dodane coś ostrego szczypiącego w nos i bardzo mi się to podoba
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 13:47   #888
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez tofik1984 Pokaż wiadomość
Kiedyś testowałam Reveal i wiem, że mi się podobał, ale teraz już nie pamiętam . Wspominam bo one chyba też są nieco słone...

Dziś kolejny raz testuje Allure i jest nieziemski . Niedawno byłam na wsi i urzekł mnie zapach wiciokrzewu i właśnie tak kojarzy mi się Allure. Jest nawet ciekawszy bo do wiciokrzewu jest dodane coś ostrego szczypiącego w nos i bardzo mi się to podoba
Reveal jest ciekawy którą wersję Allure testowałaś? edp czy edt?
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 14:03   #889
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez madziullka Pokaż wiadomość
Reveal jest ciekawy którą wersję Allure testowałaś? edp czy edt?
Allure edt , no właśnie Reveal wąchałam z 1,5 roku temu i wtedy choć byłam w ciąży to jako niemal jedyny zapach - podobał mi się , muszę odświeżyć tą znajomość, tym bardziej że teraz jest o połowę tańszy niż gdy to była nowość.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez madziullka Pokaż wiadomość
Reveal jest ciekawy którą wersję Allure testowałaś? edp czy edt?
A czy jest znacząca różnica w zapachu edp i edt?
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-22, 15:51   #890
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez tofik1984 Pokaż wiadomość
Allure edt , no właśnie Reveal wąchałam z 1,5 roku temu i wtedy choć byłam w ciąży to jako niemal jedyny zapach - podobał mi się , muszę odświeżyć tą znajomość, tym bardziej że teraz jest o połowę tańszy niż gdy to była nowość.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------



A czy jest znacząca różnica w zapachu edp i edt?
wg mnie jestedp to zapach bardziej gęsty, trwalszy na mojej skórze i taki esencjonalny. Edt pomimo również niezłej trwałości jak na edt to odbieram zapach jako bardziej letni, jakby odświeżony cytrusami i bardziej dziecięcy niż kobiecy. Ale wydźwięk mają zbliżony. nie wiem czy na przechodzącej kobiecie rozpoznałabym czy to edt czy edp, ale z nadgarstka już tak
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 20:32   #891
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Testy na szybko, bo wpadlam do perfumerii na 5 s. Zobaczylam czarna flaszke Acqua di Gio Profumo i psik na nadgarstek, 1 psik. Moc zabojcza. Od 14 az do teraz czuje zapach. W tym momencie zapach wlasciwie wygasl, ale nadgarstek przeszedl przez tor przeszkod
Sam zapach: mocny, wyrazisty. Wyczuwam (nie tylko ja) bardzo duze podobienstwo do Fahrenheita. Rzeklabym, nowsza wersja, odmlodzona o jakies 10 lat od F. O rany

Nie czytalam opisu nut. Teraz tylko naglowek, ze to aromatyczno-wodne perfumy a gdzie tam, gdzie ten wodny zapach? Dla mnie to pieprz, jakies ziolo i skora.

Zadnego podobienstwa do klasyka.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 12:22   #892
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 362
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Jo Malone Red Roses - liczyłam na mniej kwaśną różę, na szczęście z czasem się wysładza (przez liście fiołka) ale dla mnie to i tak nadal nie jest prawdziwie różany zapach, niestety nie znalazłam jeszcze takiego, który idealnie oddaje zapach tych kwiatów w naturze. Poza różą, cytryną i fiołkiem czuć też dość wyraźnie nuty miodowe i jakieś aldehydy, woda Jo faktycznie jest bardzo podobna do Tea Rose Perfumer's Workshop Trwałość i projekcja bardzo dobre.
Mialas DKNY Pure, A Drop of Rose ? Ostannio kupilam i moim zdaniem ten zapach bardzo oddaje zapach roz w naturze.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
Olympea Paco Rabanne- zupełnie inny "rodzaj" słonych perfum czuję wanilię, sól, imbir, gorzką mandarynkę i gdzieś w oddali jaśmin. Zapach wg mnie nie jest słodki tylko suchy wręcz cierpki, ale to wszystko się pięknie łączy i jak nie przepadam za słodką, sztuczną wanilią w perfumach tak ten zapach bardzo mi się podoba. Na mojej skórze utrzymuję się bardzo długo bo nawet po 8h czułam.
Co ciekawe psiknęłam nadgarstek mojej mamy i ona czuła dla odmiany lody Słony Karmel Carte d'or
Bardzo lubie ten zapach. U mnie tez on mabardzo dluga zywotnosc
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 14:43   #893
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Moschino Funny- fajny letni zapach, nieco przypomina Arden Green Tea. Czuć mocno gorzką pomarańczę z pieprzem z dodatkiem herbaty i nieco ukwaszona porzeczką. Ot taki nieskomplikowany, fajny na wakacje, lekki i przyjemny.
Agent Provocateur Fatale Pink- skusiła mnie ta bita śmietana w nutach ale jest jej mało, głownie czuć yuzu, mandarynkę i dopiero wtrąca się śmietana. Podobnie jak wyżej zapach bardziej na lato i zdecydowanie dla młodych dziewczyn i nastolatek. Do kobiety tańczącej na rurze (jak jest przedstawione w reklamie) ten zapach mi zupełnie nie pasuje
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 19:23   #894
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Dziś kolejny dzień testuję Roses Vanille od Mancery. Zapach bardzo, bardzo słodki, różany - pachnie mi gęstą apetyczną konfiturą z róży. W odbiorze jest fajnie mokry, puchaty i otulający. Bardzo komfortowy w noszeniu, nie irytuję itp. Jedyny problem jaki z nim mam to fakt, że pobudza chęć na słodycze. Może jeszcze kilka testów i przestanie zaostrzać mi apetyt.
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:08   #895
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

CK one Red for her- arbuz,arbuz i jeszcze więcej arbuza. Gdzieś tam czuć kwiaty i piżmo, z biegiem czasu arbuz się bardzo wysładza i czułam się wręcz jakbym była oblepiona sokiem z arbuza. Zapach ok ale wolę jednak arbuz w wersji l'imperiatrice.
Miss Dior Cherie EDP 2005 - nie wiem czy miałam starą odlewke czy podróbkę ale takiego smrodziucha dawno nie testowałam. Od początku coś mi strasznie w przeszkadza nie wiem może ta wiśnia?dalej jest jeszcze gorzej bo czuć coś pudrowego ale bardziej jak jakiś stary , zjełczały kupowany na straganie. Fuj, dawałam mu parę szans i za każdym razem jak najszybciej go zmywałam nie mogąc go znieść.

A teraz mój faworyt wród testowanych zapachów letnich, owocowych, świeżych czy cytrusowych.
Eisenberg eu fraiche- cudy zapach, świeży mocno cytrusowy, z wyczuwalną miętą wyostrzony nieco kardamonem, imbirem i pieprzem. Bardzo ładnie się układa na mojej skórze, nie ma ani cienia słodkich czy ocieplających nut, samo orzeźwienie. O ile Funny czy inne oceniane przeze mnie letniaki pasują przede wszystkim do młodych dziewczyn tak te wg mnie są już nieco dojrzalsze, brak im infantylności wyżej wymienionych. Mój faworyt na lato
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 14:07   #896
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
CK one Red for her- arbuz,arbuz i jeszcze więcej arbuza. Gdzieś tam czuć kwiaty i piżmo, z biegiem czasu arbuz się bardzo wysładza i czułam się wręcz jakbym była oblepiona sokiem z arbuza. Zapach ok ale wolę jednak arbuz w wersji l'imperiatrice.
Miss Dior Cherie EDP 2005 - nie wiem czy miałam starą odlewke czy podróbkę ale takiego smrodziucha dawno nie testowałam. Od początku coś mi strasznie w przeszkadza nie wiem może ta wiśnia?dalej jest jeszcze gorzej bo czuć coś pudrowego ale bardziej jak jakiś stary , zjełczały kupowany na straganie. Fuj, dawałam mu parę szans i za każdym razem jak najszybciej go zmywałam nie mogąc go znieść.

A teraz mój faworyt wród testowanych zapachów letnich, owocowych, świeżych czy cytrusowych.
Eisenberg eu fraiche- cudy zapach, świeży mocno cytrusowy, z wyczuwalną miętą wyostrzony nieco kardamonem, imbirem i pieprzem. Bardzo ładnie się układa na mojej skórze, nie ma ani cienia słodkich czy ocieplających nut, samo orzeźwienie. O ile Funny czy inne oceniane przeze mnie letniaki pasują przede wszystkim do młodych dziewczyn tak te wg mnie są już nieco dojrzalsze, brak im infantylności wyżej wymienionych. Mój faworyt na lato
Narobiłaś mi smaka na Eisenberg - tym bardziej że chciałabym mieć coś tej marki. A czy byłabyś w stanie porównać je do jakiegoś zapachu?
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 16:14   #897
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Jak dla mnie to nie są podobne do żadnych perfum, zwłaszcza mainstreamowych. Aczkolwiek czytałam na jednym z forum że ktoś porównywał je do Aqua di Gioia ale wg mnie są to zupełnie inne zapachy mimo cytrusów i mięty
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 19:47   #898
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Blood Orange & Basil. Piękny zapach, podobny do mandarynki od AA. Podłapałam rekomendację tu, na wizażu i mam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 13:49   #899
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

A jak z trwałoscią

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Blood Orange & Basil. Piękny zapach, podobny do mandarynki od AA. Podłapałam rekomendację tu, na wizażu i mam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 11:52   #900
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 125
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Trussardi Delicate Rose-Bardzo ładna, świeża, delikatna róża. Idealny zapach na co dzień.
Lalique Reve d'Infini- Niestety, zapach dosyć tani, bazarowy. Kisiel brzoskwiniowy i tona kwiatów.
Michael Kors Wonderlust Sensual Essence- Zapach jest mocno kwiatowy, szyprowy.
Całość daje na mojej skórze zmierza w kierunku klasycznych zapachów(typu "Coco " Chanel)
Jednym zdaniem "Ale to już było"
Gucci Bloom- Otrzymałam próbkę, jako gratis do zamówienia w perfumerii Douglas.
Na początek mnóstwo białych strasznie słodkich kwiatów. Potem puder w równie dużej ilości.
Po ok. 30 minutach kwiatowe, lekko duszące mydełko..
__________________
Książki 2024: 10

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-30 09:49:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.