Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 09:42   #871
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Śmiech... swoim Canonkiem zrobisz? Jesteś dobry w teorii, w prktyce używasz wszak sigmy, po co?


Piękne brednie.. weź zenita za 50 PLN i spróbuj.. da się
Jakieś bzdurne pytania zadajesz nie używam i nigdy nie używałem sigmy.

... canonkiem po co ten sarkazm?

Sorry ale widać jakie masz pojęcie o reporterce ślubnej i możliwościach puszek pisząc takie brednie, że się da zrobić dobre zdjęcie w ciemnym kościele w świetle zastanym - ani d60 ani mój 40d nie da rady
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 09:57   #872
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Jakieś bzdurne pytania zadajesz nie używam i nigdy nie używałem sigmy.
Idąc od lewej:
  1. Canon EOS 40d
  2. Sigma 530 DG Super...
http://fotoarkadiusz.pl/wyposazenie.html
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 10:07   #873
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Idąc od lewej:
  1. Canon EOS 40d
  2. Sigma 530 DG Super...
http://fotoarkadiusz.pl/wyposazenie.html
Tylko, że mówiliśmy o świetle zastanym czyli bez lampy a to oznacza puszka + słoik a szkiełek nie mam żadnych sigmy i raczej nie będę miał.

"Śmiech... swoim Canonkiem zrobisz? Jesteś dobry w teorii, w prktyce używasz wszak sigmy, po co?"


O ile Twoje pytanie wydawało mi się dziwne bo nie brałem pod uwagę flesza teraz już jest mega dziwne, albo i nie, po prostu świadczy o Twojej ignorancji.

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2009-12-17 o 11:23
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 22:01   #874
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: lustrzanka czy cyfrowy ? pomocy .

Cytat:
Napisane przez czikitaa Pokaż wiadomość
który lepszy .?
który robi ładniejsze zdjęcia ?

Dziewczyno - ładniejsze zdjęcia robią dobrzy fotografowie, lepsze są takie aparaty, którymi umiesz robić zdjęcia, a tak na marginesie - banalne pytanie !!!

Pamiętaj - zadając banalne pytania, otrzymujesz takie same odpowiedzi
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 21:33   #875
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: lustrzanka czy cyfrowy ? pomocy .

jak fotograf dupa to i Mamiya nie pomoże. najpierw się naucz czegokolwiek, a potem myśl. no chyba, że nie masz co z kasą robić, to kup najdroższe na co Cię stać. aha, tylko pamiętaj, że tryb Auto jest lepszy w kompakcie niż w lustrze.
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 09:58   #876
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Ja zdecydowałam się na zakupSONY DSLR-A 330L
Mam nadzieję, że będę zadowolona...
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 18:09   #877
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

A ja się poważnie zastanawiam nad zakupem Canona 50d lub 40d . Chciałabym się uniezależnić od Taty lustrzanki Olympusa E-510. Dużo czytałam o tych aparatach i mam nadzieję że zakup będzie trafiony . Obiektywy obiektywami ale nie chcę wymieniać za np 2 lata go tylko żeby mi na dłużej starczył . I wiem że sam aparat za mnie nie zrobi zdjęcia;p
I mam do was pytanie : czy któraś z was miała styczność z Canonem 500D?
I co o nim powiecie?
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 18:48   #878
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
A ja się poważnie zastanawiam nad zakupem Canona 50d lub 40d . Chciałabym się uniezależnić od Taty lustrzanki Olympusa E-510. Dużo czytałam o tych aparatach i mam nadzieję że zakup będzie trafiony . Obiektywy obiektywami ale nie chcę wymieniać za np 2 lata go tylko żeby mi na dłużej starczył . I wiem że sam aparat za mnie nie zrobi zdjęcia;p
I mam do was pytanie : czy któraś z was miała styczność z Canonem 500D?
I co o nim powiecie?
Aneczko, z ciekawości: skoro zastanawiasz się nad 50d/40d, to dlaczego chcesz robić krok w tył i pytasz o Canona z serii xxxd? Jakie obiektywy Cię interesują? Jaki masz budżet?
A jeśli chcesz dostać więcej odpowiedzi i zdobyć informacje u źródła - myślę, że warto zajrzeć na forum Canoniarzy i tam podpytać/podczytać.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 18:54   #879
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cokolwiekasia Pokaż wiadomość
Aneczko, z ciekawości: skoro zastanawiasz się nad 50d/40d, to dlaczego chcesz robić krok w tył i pytasz o Canona z serii xxxd? Jakie obiektywy Cię interesują? Jaki masz budżet?
A jeśli chcesz dostać więcej odpowiedzi i zdobyć informacje u źródła - myślę, że warto zajrzeć na forum Canoniarzy i tam podpytać/podczytać.
Ponieważ wujek chcę ją kupić , a mówi że jest o wiele lepszy od 50d A dużo czytałam jaki kupić aparat i według mnie canon 40d/50d będzie najlepszy Budżet mam 4 tys. Obiektywami nie muszę się martwić bo mogę pożyczyć od aparatu taty ( dokupić adapter i robić zdjęcia m42 obiektywami) np Tamron AF SP 28-75 f/2.8 XR Di LD.
Podczytuję wiele ;d
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:12   #880
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

No to jeśli masz takiego "sponsora" to nawet się na 500d nie oglądaj Wujek źle Ci radzi: w Canonie seria xxxd to tzw. entry level, czyli sprzęt dla początkujących, xxd to półka dla zaawansowanego amatora, xd kierowana jest do osób żyjąsych z fotografii. Podział - ma się rozumieć - jest umowny, ale warto go znać. 500d jest o tyle "lepszy" od 50d, że kręci filmy, czego nie robi 50-tka. Zastanów się, czy tego potrzebujesz? Poza tym jest mniejszy, lżejszy i plastikowy, co nierzadko jest serii trzycyfrowej wypominane. O przepakowanej megapixelami matrycy nie wspomnę. Bardzo możliwe, że wujek zasugerował się reklamą, albo usłyszał to od sprzedawcy, co jednak nie pokrywa się z rzeczywistością. Dlaczego mam lepsze zdanie o 50d? Bo jest solidniejszy, ma możliwość mikrokalibracji obiektywów, ma górny wyświetlacz i tylne kółko nastaw (zobaczysz, jakie to wygodne) i jaśniejszy wizjer. Zwłaszcza ten wizjer będzie ważny przy m-42, gdzie nie masz możliwości ustawiania ostrości auto-focusem, pozostaje zaufać własnym oczom. Ponadto jest to model już od ponad roku obecny na rynku, więc nie płacisz tylko i wyłącznie za jego nowość i ficzery. A jeśli planujesz korpus na lata - nie zawiedziesz się.
W Twoim budżecie myślę, że najfajniejszą opcją byłoby: Canon 50d plus kit 18-55 IS za jakieś 3700 i do tego stałoogniskowa 50/1,8. Ja przynajmniej od czegoś takiego bym zaczęła, bo Tamron, o którym piszesz, jest fajny i jasny, ale 28 mm ka cropie to już jest dość wąsko.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:29   #881
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cokolwiekasia Pokaż wiadomość
No to jeśli masz takiego "sponsora" to nawet się na 500d nie oglądaj Wujek źle Ci radzi: w Canonie seria xxxd to tzw. entry level, czyli sprzęt dla początkujących, xxd to półka dla zaawansowanego amatora, xd kierowana jest do osób żyjąsych z fotografii. Podział - ma się rozumieć - jest umowny, ale warto go znać. 500d jest o tyle "lepszy" od 50d, że kręci filmy, czego nie robi 50-tka. Zastanów się, czy tego potrzebujesz? Poza tym jest mniejszy, lżejszy i plastikowy, co nierzadko jest serii trzycyfrowej wypominane. O przepakowanej megapixelami matrycy nie wspomnę. Bardzo możliwe, że wujek zasugerował się reklamą, albo usłyszał to od sprzedawcy, co jednak nie pokrywa się z rzeczywistością. Dlaczego mam lepsze zdanie o 50d? Bo jest solidniejszy, ma możliwość mikrokalibracji obiektywów, ma górny wyświetlacz i tylne kółko nastaw (zobaczysz, jakie to wygodne) i jaśniejszy wizjer. Zwłaszcza ten wizjer będzie ważny przy m-42, gdzie nie masz możliwości ustawiania ostrości auto-focusem, pozostaje zaufać własnym oczom. Ponadto jest to model już od ponad roku obecny na rynku, więc nie płacisz tylko i wyłącznie za jego nowość i ficzery. A jeśli planujesz korpus na lata - nie zawiedziesz się.
W Twoim budżecie myślę, że najfajniejszą opcją byłoby: Canon 50d plus kit 18-55 IS za jakieś 3700 i do tego stałoogniskowa 50/1,8. Ja przynajmniej od czegoś takiego bym zaczęła, bo Tamron, o którym piszesz, jest fajny i jasny, ale 28 mm ka cropie to już jest dość wąsko.
No sponsora nie mam , raczej ze swoich wykładam Mi aparat trzeba do robienia zdjęć , a filmy są mi niepotrzebne całkowicie ))
Dużo czytałam jaki aparat kupić i byłam najbardziej do 50d przekonana Dlatego zdziwiło mnie to że wujek powiedział że kupuje 500d bo jest lepszy , jeśli troszkę przestudiowałam stron z recenzjami , zdjeciami i opiniami ludzi i stwierdzili że 50d/40d to świetne lustrzanki
Więc tu się pytam dlatego co sądzicie o 500d ;D
I dzięki że mnie utwierdziłaś w przekonaniu co do 50'tki .
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 19:48   #882
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
No sponsora nie mam , raczej ze swoich wykładam Mi aparat trzeba do robienia zdjęć , a filmy są mi niepotrzebne całkowicie ))
Dużo czytałam jaki aparat kupić i byłam najbardziej do 50d przekonana Dlatego zdziwiło mnie to że wujek powiedział że kupuje 500d bo jest lepszy , jeśli troszkę przestudiowałam stron z recenzjami , zdjeciami i opiniami ludzi i stwierdzili że 50d/40d to świetne lustrzanki
Więc tu się pytam dlatego co sądzicie o 500d ;D
I dzięki że mnie utwierdziłaś w przekonaniu co do 50'tki .
A, to wujek kupuje sobie - zrozumiałam wcześniej, że to dla Ciebie ten zakup
Poza tym w przypadku aparatów doszliśmy już do takiego poziomu ich zaawansowania, że trudno w ogóle mówić o tym, co lepsze a co gorsze. I 50d i 500d to dobre aparaty, stosunkowo nowe na rynku, jednak 50-tka daje większe możliwości i pole manewru fotografowi.
Mogłabyś jeszcze pomyśleć o 40-tce, to dosyć podobne aparaty, acz problem z 40-tką polega na konieczności nabywania jej na rynku wtórnym, a nie każdy ma na to ochotę/odwagę.
A przy okazji - zerknęłam na Twojego devianta - niezłe masz oko
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:54   #883
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Myślałam o 40'tce lecz nie można go kupić nowego bo canon wycofał już go ze sprzedaży .. A chciałabym kupić nowe Body ^^
I dzięki^^ Ciągle się uczę , i chciałabym robić coraz to lepsze zdjęcia^^
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 21:46   #884
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Myślałam o 40'tce lecz nie można go kupić nowego bo canon wycofał już go ze sprzedaży .. A chciałabym kupić nowe Body ^^
I dzięki^^ Ciągle się uczę , i chciałabym robić coraz to lepsze zdjęcia^^
Jak chcesz kupować 50d to kupuj u niego:
http://www.allegro.pl/item854773300_..._cy_f_vat.html

Tu masz dlaczego warto u niego kupować:
http://canon-board.info/showthread.php?t=26897

A tutaj masz moje zakupy u niego(oprócz Sigmy):
http://www.fotoarkadiusz.pl/wyposazenie.html
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 19:26   #885
progresywna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 63
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Nie kupuj używanego body, bo nigdy nie wiadomo jaki ma przebieg migawki. Oczywiście można to sprawdzić, ale nie ma jak nowy sprzęt.
4 tys to sporo, też zaczynałam od takiej kwoty, ale ja kupowałam wówczas 30D z obiektywami. Ty jesteś w o tyle lepszej sytuacji, że obiektywy możesz wziąć od ojca, a na body wydać większą kwotę.
Tutaj masz body
Cudo. Pewnie za jakiś czas również sobie tę albo już nowszą puszkę kupię.
Seria xxD jest niezawodna. Mója 30tka jest eksploatowana przeze mnie już 3 rok i ma się świetnie. Także nie ma co się wahać i zastanawiać

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2010-01-03 o 01:30 Powód: usunięcie reklamy
progresywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 19:32   #886
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez progresywna Pokaż wiadomość
Nie kupuj używanego body, bo nigdy nie wiadomo jaki ma przebieg migawki. Oczywiście można to sprawdzić, ale nie ma jak nowy sprzęt.
4 tys to sporo, też zaczynałam od takiej kwoty, ale ja kupowałam wówczas 30D z obiektywami. Ty jesteś w o tyle lepszej sytuacji, że obiektywy możesz wziąć od ojca, a na body wydać większą kwotę.
Tutaj masz body
Cudo. Pewnie za jakiś czas również sobie tę albo już nowszą puszkę kupię.
Seria xxD jest niezawodna. Mója 30tka jest eksploatowana przeze mnie już 3 rok i ma się świetnie. Także nie ma co się wahać i zastanawiać
Oj nie brałbym w tym sklepie do którego dałaś link. Chyba, że kupujący umie sobie sprawdzić czy aparat back lub front focus.
Po za tym lepiej kupować aparat u sprawdzonego sprzedawcy(fotografa) a nie w jakimś molochu, który w razie problemów "spuści po bandzie".

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2010-01-03 o 01:30
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 14:33   #887
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez progresywna Pokaż wiadomość
Nie kupuj używanego body, bo nigdy nie wiadomo jaki ma przebieg migawki. Oczywiście można to sprawdzić, ale nie ma jak nowy sprzęt.
4 tys to sporo, też zaczynałam od takiej kwoty, ale ja kupowałam wówczas 30D z obiektywami. Ty jesteś w o tyle lepszej sytuacji, że obiektywy możesz wziąć od ojca, a na body wydać większą kwotę.
Tutaj masz body
Cudo. Pewnie za jakiś czas również sobie tę albo już nowszą puszkę kupię.
Seria xxD jest niezawodna. Mója 30tka jest eksploatowana przeze mnie już 3 rok i ma się świetnie. Także nie ma co się wahać i zastanawiać
Właśnie chcę kupić nowe body , żadne używane Jeszcze bardziej się utwierdziłam nad kupnem tego aparatu ;D dzięki
A gdzie kupię to jeszcze nie wiem , może na allegro u pewnego sprzedawcy , może wujek(inny) mi ze stanów przywiezie;D
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!



Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2010-01-03 o 01:30
Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 12:50   #888
puchbeary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 20
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
J
o tak.. jestem canoniarzem i jedyną rzeczą, którą zazdroszczę nikoniarzom jest odzwierciedlenie kolorów w ich puszkach wpadło mi kiedyś do ręki d60 na chwilę z Kitowym obiektywem i byłam pod wrażeniem kolorów, jakie oddaje. to fuckt ;- )
czyli jedyna rzecz której Nikoniarze otwarcie i zawzięcie zazdroszczą Canonierom Oddałbym wiele żeby moje Nikony obrazowały tak jak analogiczna półka Canona.

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
ja w życiu nie wzięłabym kolorów z canona, co to to nie nikonowskie są świetne- naturalne i delikatne
... i żółte . Walka z żółtym zafarbem pozbawia mnie połowy radości z fotografowania.

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
zdjęcia robi fotograf a nie aparat
Zdjęcia powstają w tandemie ale osobiście uważam, że woźnicą jest fotograf - rola aparatu jest drugorzędna.


Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Niektórym i tak to nic nie pomoże... Rzemieślnik zostaje rzemieślnikiem
Uczymy się całe życie. Talent jest w połowie darem a połowie ciężka pracą. Żeby nie wszczynać utarczek powiem tylko że nie zgadzam się z Tobą.

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Słaby aparat nigdy nie zrobi dobrego zdjęcia

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Dokładnie - to, że fotograf robi zdjęcie a nie aparat to banał, nie wytrzymujący zderzenia z rzeczywistością.
Mój znajomy robi zdjęcia m.in Holgą - wiecie co to jest ? Stary, ruski, średnioformatowy aparat z niewymiennym obiektywem, Jeśli mnie pamięć nie myli to ma tylko dwie wartości przysłony a jakość optyki pozostawia wieeele do życzenia - mimo to jego zdjęcia są fantastyczne. Kolejny, robi zdjęcia makro przy pomocy staruszka Canona a560 (3,2 mpx, małpka - nie pamiętam dokładnego oznaczenia) z dołączonym odwróconym Heliosem zamontowanym siakimiś taśmami i rurkami domowej produkcji. Przy jego zdjęciach kopara opada. Takich przypadków jest wiele.


Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Idąc od lewej:
  1. Canon EOS 40d
  2. Sigma 530 DG Super...
http://fotoarkadiusz.pl/wyposazenie.html
Być może nie złapałem sensu ale to co podałeś to oznaczenie lampy błyskowej nie obiektywu. Lampa jest niezbędna nie tylko po to by błyskać w kościele ale choćby po to by wyciągać cienie na twarzach fotografując w słoneczny dzień. O takich zastosowaniach jak kontra wyzwolona bezprzewodowo nie pisząc.

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Myślałam o 40'tce lecz nie można go kupić nowego bo canon wycofał już go ze sprzedaży .. A chciałabym kupić nowe Body ^^
I dzięki^^ Ciągle się uczę , i chciałabym robić coraz to lepsze zdjęcia^^
Cytat:
Napisane przez progresywna Pokaż wiadomość
Nie kupuj używanego body, bo nigdy nie wiadomo jaki ma przebieg migawki. Oczywiście można to sprawdzić, ale nie ma jak nowy sprzęt.
(...)
A ja pozwolę sobie miec ciut inne zdanie. Producenci lustrzanek chwalą się, że ich migawki wytrzymują do 100k - 150k wyzwoleń. 10k-15k-20k to właściwie rozgrzewka. Aparat używany ma dla mnie jeden duży plus - jest już sprawdzony i to co wynika z wad produkcyjnych już zostało usunięte. Założenie jest jednak takie, że kupujemy sprzęt zadbany od sprawdzonego sprzedawcy. Wbrew pozorom jest takich kilku choćby na allegro.
Pozdrawiam serdecznie.
puchbeary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 12:56   #889
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez puchbeary Pokaż wiadomość
Mój znajomy robi zdjęcia m.in Holgą - wiecie co to jest ? Stary, ruski, średnioformatowy aparat z niewymiennym obiektywem, Jeśli mnie pamięć nie myli to ma tylko dwie wartości przysłony a jakość optyki pozostawia wieeele do życzenia - mimo to jego zdjęcia są fantastyczne. Kolejny, robi zdjęcia makro przy pomocy staruszka Canona a560 (3,2 mpx, małpka - nie pamiętam dokładnego oznaczenia) z dołączonym odwróconym Heliosem zamontowanym siakimiś taśmami i rurkami domowej produkcji. Przy jego zdjęciach kopara opada. Takich przypadków jest wiele.
Rozumiem, że jakby wziął do rąk np. 5 d mkII + "L" to by zdjęcie wyszło beznadziejne?
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 16:25   #890
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez puchbeary Pokaż wiadomość
... i żółte . Walka z żółtym zafarbem pozbawia mnie połowy radości z fotografowania.
i czerwony szumik moje mają żółty zafarb tylko na tych z lampą i wysokim iso- czyli w trudnych warunkach, nie przeczę, bo i mnie denerwuje to, że rudy na moim psie jest brązowożółty, ale na reszcie zdjęć z dobrym oświetleniem przy poprawnym ustawieniu balansu bieli kolory są super

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że jakby wziął do rąk np. 5 d mkII + "L" to by zdjęcie wyszło beznadziejne?
nie, to po prostu potwierdza że KAŻDYM aparatem da sie zrobic świetne zdjęcie
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:25   #891
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość

nie, to po prostu potwierdza że KAŻDYM aparatem da sie zrobic świetne zdjęcie
tak jak każdy ma szanse wygrać w lotto .....
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 21:37   #892
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
nie, to po prostu potwierdza że KAŻDYM aparatem da sie zrobic świetne zdjęcie
Pewnie, że każdym da się zrobić dobre zdjęcie tylko widzę, że nie chcecie przyjąć do wiadomości bardzo prostych rzeczy więc żeby było prosto to trochę z innej bajki.

Robert Kubica jest bardzo dobrym kierowcą i w każdym samochodzie osiągnie bardzo dobre wyniki.

Pytanie: w którym samochodzie osiągnie lepsze wyniki:
1. Fiat 126p
2. Audi TT

Przecież nikt tutaj nie twierdzi, że "pstrykacz" z canonem 1D mark IV zrobi lepsze zdjęcia niż dobry fotograf canonem 40d.
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 22:25   #893
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że jakby wziął do rąk np. 5 d mkII + "L" to by zdjęcie wyszło beznadziejne?
Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
nie, to po prostu potwierdza że KAŻDYM aparatem da sie zrobic świetne zdjęcie
Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
tak jak każdy ma szanse wygrać w lotto .....
Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Robert Kubica jest bardzo dobrym kierowcą i w każdym samochodzie osiągnie bardzo dobre wyniki.

Pytanie: w którym samochodzie osiągnie lepsze wyniki:
1. Fiat 126p
2. Audi TT

Przecież nikt tutaj nie twierdzi, że "pstrykacz" z canonem 1D mark IV zrobi lepsze zdjęcia niż dobry fotograf canonem 40d.

Ludzie, ten temat był już wałkowany mnóstwo razy. Można o tym w nieskończoność, można się przerzucać hasłami i przykładami mniej lub bardziej przystającymi do rzeczywistości, tylko po co? Wiadomo, że sprzęt pomaga. Zwłaszcza dobry sprzęt. Ale umiejętności i wyczucie momentu, kompozycji, umiejętność wyłuskiwania tych rodzynków z mdłej masy rzeczywistości to podstawa. A z drugiej strony - zbyt dobry (czuły, szybki, jasny) sprzęt w rękach niesgrabnego adepta sztuki może tylko jeszcze boleśniej obnażyć jego mizerię. I dopiero posiadłszy tę świadomość można myślec o kupowaniu profesjonalnego sprzętu za ciężkie pieniądze, żeby potem nie musieć ze wstydem wycinać exifów...
Tyle ode mnie.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 12:23   #894
puchbeary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 20
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że jakby wziął do rąk np. 5 d mkII + "L" to by zdjęcie wyszło beznadziejne?
podejrzewam że tak samo . Z pewnością to co czyni zdjęcie wyjątkowym może być uchwycone w ten sam sposób starym rupieciem jak i nowoczesnym potworem z "nn" mpx .

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Pewnie, że każdym da się zrobić dobre zdjęcie tylko widzę, że nie chcecie przyjąć do wiadomości bardzo prostych rzeczy więc żeby było prosto to trochę z innej bajki.

Robert Kubica jest bardzo dobrym kierowcą i w każdym samochodzie osiągnie bardzo dobre wyniki.

Pytanie: w którym samochodzie osiągnie lepsze wyniki:
1. Fiat 126p
2. Audi TT

Przecież nikt tutaj nie twierdzi, że "pstrykacz" z canonem 1D mark IV zrobi lepsze zdjęcia niż dobry fotograf canonem 40d.
Porównanie do Kubicy jest tu nieadekwatne. W jego sporcie istotą jest sprzęt . Fotografia to nie sport. To forma sztuki a co za tym idzie, ważny jest człowiek i jego "widzenie świata". Sprzęt stanowi ... wyzwanie. Niektórzy jego słabości potrafią zmienić w zaletę.
puchbeary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:27   #895
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez puchbeary Pokaż wiadomość
podejrzewam że tak samo . Z pewnością to co czyni zdjęcie wyjątkowym może być uchwycone w ten sam sposób starym rupieciem jak i nowoczesnym potworem z "nn" mpx .



Porównanie do Kubicy jest tu nieadekwatne. W jego sporcie istotą jest sprzęt . Fotografia to nie sport. To forma sztuki a co za tym idzie, ważny jest człowiek i jego "widzenie świata". Sprzęt stanowi ... wyzwanie. Niektórzy jego słabości potrafią zmienić w zaletę.
Nie ma sensu ...
Co do przykładu to trochę wyobraźni...
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 10:13   #896
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

a ja zdecydowałam się na Sony a500. ; ) podobno dobry - mam taką nadzieję. no, zobaczymy co z tego będzie. ; p
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 10:38   #897
MoccaChocolata
Raczkowanie
 
Avatar MoccaChocolata
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 189
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

gdybym miała wybór wolałabym słabszego nikona niż najlepszego soniaka. Niestety Canon i Nikon zostawili daleko w tyle konkurencje. Takie moje zdanie.
__________________


Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

Edward John Phelps

Pozdrawiam,

MoccaChocolata
MoccaChocolata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:33   #898
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MoccaChocolata Pokaż wiadomość
gdybym miała wybór wolałabym słabszego nikona niż najlepszego soniaka. Niestety Canon i Nikon zostawili daleko w tyle konkurencje. Takie moje zdanie.

Myslę, że zapomniałaś pisząc o tych, którzy zostawili konkurencje za sobą, o takich klasykach jak Leica, Pentax i Olympus
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:38   #899
MoccaChocolata
Raczkowanie
 
Avatar MoccaChocolata
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 189
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Może i klasykach, ja pisałam o aparatach nowych na rynku. W dodatku o aparatach amatorskich - to też ma znaczenie. W tych kategoriach liczy się tylko Nikon i Canon
__________________


Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

Edward John Phelps

Pozdrawiam,

MoccaChocolata
MoccaChocolata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 21:03   #900
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MoccaChocolata Pokaż wiadomość
Może i klasykach, ja pisałam o aparatach nowych na rynku. W dodatku o aparatach amatorskich - to też ma znaczenie. W tych kategoriach liczy się tylko Nikon i Canon

Nie kochana - znów niewiedza, wykluczając LEICA, Pentax i Olympus, jest również z kilkoma bardzo udanymi modelami w tej klasie, no i FUJI, jesli mówimy o "nie", bądź "pół" profesjonalnych aparatach .
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.