Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-09, 10:18   #871
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Chyba nie doczekam się odpowiedzi

Mam inne pytanie- do jakiej kategorii zgłosić nowy produkt, który służy do mycia zarówno ciała, twarzy jak i włosów?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 12:06   #872
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 776
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Treść usunięta
__________________
Mój profil na KWC: 💄

Lukier miód liryczne cudo

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2014-08-09 o 13:42
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 13:45   #873
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

werka89, wiem, rozumiem i akceptuję. Ale liczę, że kiedyś zostanie to jakoś rozwiązane, może kiedy regulamin był tworzony nie przewidziano takich przypadków. Jeżeli są kosmetyki, których nie da się używać warto umieścić taką informację w katalogu, bo jest to w mojej ocenie bardzo istotna kwestia. Mam krótki staż na forum, więc nie poczuwam się do organizowania rewolt, ale też jestem wizażanką i w związku z tym wyrażam swoje zdanie/zgłaszam wątpliwość. Jeżeli więcej z nas tak zrobi, może zostanie uznane, że warto coś z tym zrobić, zebrać się i ustalić, jak usprawnić KWC, bo same wizażanki chcą zmian, zamiast tylko pisać, że takie są zasady i już.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 10:18   #874
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Chyba nie doczekam się odpowiedzi
Może dlatego, że tam nie było pytania?
Odpowiedzi na wszystkie inne udzieliłam już tutaj:
QUOTE=Noor;47526856]2.I.I. "Oceniaj tylko kosmetyki odpowiednie dla swojego wieku, rodzaju cery, włosów, itp. (...) Jeśli używasz kosmetyków zalecanych przez producenta dla konkretnej, "nie swojej" kategorii wiekowej, zawsze zaznaczaj ten fakt w recenzji
- Jeśli twoje wrażenia w takim wypadku są negatywne, powstrzymaj się od oceny. Może ona być myląca i niepotrzebnie zniechęcać innych użytkowników, bo dla właściwej cery czy kategorii wiekowej produkt może być bardzo dobry. Swoją opinią możesz podzielić się na forum plotkowym

2) jeśli z opisu producenta na opakowaniu wynika, że produkt jest przeznaczony do (w tym przypadku) włosów takich, jak twoje - możesz go ocenić po zużyciu całego opakowania (tutaj 2 saszetek) lub po tygodniu używania (tyle obowiązuje w kategorii "styling"). Natomiast jeśli masz wątpliwości, polecam ponownie forum plotkowe lub odpowiednie forum kosmetyczne/włosowe."
Każda rzetelna recenzentka tak by zrobiła, kierując się wyłącznie swoją najlepsza wiedzą w dziedzinie pielęgnacji i znajomością swojej skóry/włosów/paznokci i ich kondycji oraz "kaprysów.
Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Mam inne pytanie- do jakiej kategorii zgłosić nowy produkt, który służy do mycia zarówno ciała, twarzy jak i włosów?
To zależy od nazwy kosmetyku.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 10:25   #875
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
To zależy od nazwy kosmetyku.
Produkt zwie się tak:

Biała Myjąca Glinka Agafii - Pod Prysznic i do Łaźni

Opis
Delikatne mydło z naturalnych składników delikatnie oczyszcza nie pozostawiając uczucia ściągnięcia. Biała glinka myjąca przywraca skórze miękkość i elastyczność, natomiast włosom zapewnia blask i siłę.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 10:59   #876
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Produkt zwie się tak:

Biała Myjąca Glinka Agafii - Pod Prysznic i do Łaźni

Opis
Delikatne mydło z naturalnych składników delikatnie oczyszcza nie pozostawiając uczucia ściągnięcia. Biała glinka myjąca przywraca skórze miękkość i elastyczność, natomiast włosom zapewnia blask i siłę.
Wobec tego powinna być tu:Pielęgnacja ciała - Higiena ogólna / żele pod prysznic oraz balsamy, kremy i pianki do mycia ciała

Edit: ogólna zasada przy wielofunkcyjnych kosmetykach jest taka - zgłaszamy je w kategorii, wg funkcji którą producent podał jako pierwszą w nazwie (tj. cośtam pod prysznic, do kąpieli i mycia włosów -> kategoria "żele pod prysznic..."; cośtam do kąpieli, pod prysznic i do mycia włosów -> kategoria "do kąpieli..." itp.)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2014-08-12 o 11:21
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 11:11   #877
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Dziękuję za odpowiedź, już zgłosiłam produkt
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 13:07   #878
leon_fryzjer
Przyczajenie
 
Avatar leon_fryzjer
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 2
znikające recenzje

Proszę o informację dlaczego moje recenzje, które publikuje znikają? Po napisaniu pojawiają się na stronie po czym np. następnego dnia nie wiedzieć czemu nie ma ich? Zadziwiające.
leon_fryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 15:30   #879
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 776
Dot.: znikające recenzje

Treść usunięta
__________________
Mój profil na KWC: 💄

Lukier miód liryczne cudo

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2014-08-12 o 15:33
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 08:14   #880
leon_fryzjer
Przyczajenie
 
Avatar leon_fryzjer
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 2
Dot.: znikające recenzje

A to ciekawe, moja opinia nt jakiegoś produktu jest jednoznaczna z zachwalaniem mojego miejsca pracy? Niby w jaki sposób?
Poza tym uważam, że jako osoba, która pracuje na niektórych kosmetykach mogę podobnie jak moje klientki mieć swoją opinię, bez względu na to, czy sam je stosuję na sobie, czy jedynie na włosach innych osób. To czy kosmetyk jest coś wart i sprawdza się można stwierdzić nie tylko wtedy gdy stosujemy go na sobie.
poza tym uważam, że administrator mógłby poinformować, że moje recenzje zostały usunięte i z jakich przyczyn.
leon_fryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:20   #881
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 776
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Treść usunięta
__________________
Mój profil na KWC: 💄

Lukier miód liryczne cudo
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 13:35   #882
zygzak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 314
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Została usunięta moja recenzja, 2 razy. Najprawdopodobniej za zrecenzowanie produktu którego mam ale nie używam. Ale...

co jeżeli na przykład firma x wypuści szampon z ostrzeżeniem: nie używać do mycia włosów? Czy w takim wypadku recenzja negatywna tego szamponu, napisana ze względu na wypuszczenie bubla (co to za szampon, którym włosów nie można myć) zostaje usunięta? Może to niezgodne z zasadami recenzowania, ale uważam, że w takim przypadku zasady recenzowania tego produktu i jego recenzji nie dotyczą. Należy ostrzec potencjalnych kupujących, którzy mogą nie doczytać naklejki na produkcie i kupić bubel.

Moja recenzja nie dotyczyła szamponu ale dokładnie takiego przypadku. Było to dokładnie opisane w treści recenzji i negatywna ocena dotyczyła właśnie produktu z ostrzeżeniem uniemożliwiającym korzystanie. Proszę o wyjaśnienie.
zygzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 13:46   #883
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez zygzak Pokaż wiadomość
Została usunięta moja recenzja, 2 razy. Najprawdopodobniej za zrecenzowanie produktu którego mam ale nie używam. Ale...

co jeżeli na przykład firma x wypuści szampon z ostrzeżeniem: nie używać do mycia włosów? Czy w takim wypadku recenzja negatywna tego szamponu, napisana ze względu na wypuszczenie bubla (co to za szampon, którym włosów nie można myć) zostaje usunięta? Może to niezgodne z zasadami recenzowania, ale uważam, że w takim przypadku zasady recenzowania tego produktu i jego recenzji nie dotyczą. Należy ostrzec potencjalnych kupujących, którzy mogą nie doczytać naklejki na produkcie i kupić bubel.

Moja recenzja nie dotyczyła szamponu ale dokładnie takiego przypadku. Było to dokładnie opisane w treści recenzji i negatywna ocena dotyczyła właśnie produktu z ostrzeżeniem uniemożliwiającym korzystanie. Proszę o wyjaśnienie.

Od ostrzegania innych użytkowników jest forum. Tam możesz napisać, że na szamponie X jest napisane, że nie można nim myć włosów i tak dalej.
KWC jest od wystawiania recenzji produktom, których się używało przez czas określony w regulaminie. A nie jedynie posiadało na półce.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 13:51   #884
zygzak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 314
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Niech wam będzie. Zraziło mnie to delikatnie mówiąc i więcej nie będę raczej niczego recenzować.
zygzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 20:55   #885
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Recenzje do usunięcia

Serdecznie przepraszam, ale komu przeszkadzała moja recenzja Coco Chanel, za którą otrzymałam ok 10 pochwał i napisana była zgodnie z regulaminem? Przecież nie trzeba stosowac perfum miesiąc, by wiedziec, czy się nam podobają, czy nie, jak się rozwijają itp.

Czasem mam wrażenie, że chyba usuwane recenzje nie są czytane. Naprawdę, odechciewa mi się recenzować czegokolwiek. To już któraś moja recenzja usunięta przez moda a w żadnej nie przekroczyłam regulaminu. Proszę o wyjasnienie sprawy bo tym razem mam zamiar napisać do administratora w tej sprawie. To już samowolka, drogie modki KWC.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 21:04   #886
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Serdecznie przepraszam, ale komu przeszkadzała moja recenzja Coco Chanel, za którą otrzymałam ok 10 pochwał i napisana była zgodnie z regulaminem? Przecież nie trzeba stosowac perfum miesiąc, by wiedziec, czy się nam podobają, czy nie, jak się rozwijają itp.

Czasem mam wrażenie, że chyba usuwane recenzje nie są czytane. Naprawdę, odechciewa mi się recenzować czegokolwiek. To już któraś moja recenzja usunięta przez moda a w żadnej nie przekroczyłam regulaminu. Proszę o wyjasnienie sprawy bo tym razem mam zamiar napisać do administratora w tej sprawie. To już samowolka, drogie modki KWC.
Recenzję usunęłam ja.
Nie chodzi o czas użytkowania, opis był ładny ale wybacz nie było w nim nic o zapachu jako takim. I nie było to jedynie moje odczucie bo recenzja była zgłoszona parę razy.
Opisy poranków, bielizny nie mówią nic o zapachu.

Mogę Ci podesłać na PW kopię tej recenzji - jeśli dopiszesz coś o nutach zapachowych i wyślesz ją jeszcze raz to zostanie.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 21:21   #887
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Recenzję usunęłam ja.
Nie chodzi o czas użytkowania, opis był ładny ale wybacz nie było w nim nic o zapachu jako takim. I nie było to jedynie moje odczucie bo recenzja była zgłoszona parę razy.
Opisy poranków, bielizny nie mówią nic o zapachu.

Mogę Ci podesłać na PW kopię tej recenzji - jeśli dopiszesz coś o nutach zapachowych i wyślesz ją jeszcze raz to zostanie.
W takim razie poproszę o kopię na PW. Uzupełnię i wkleję ją na nowo.

EDIT: dziękuję, mam
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2014-08-30 o 21:25
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 21:26   #888
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Serdecznie przepraszam, ale komu przeszkadzała moja recenzja Coco Chanel, za którą otrzymałam ok 10 pochwał i napisana była zgodnie z regulaminem? Przecież nie trzeba stosowac perfum miesiąc, by wiedziec, czy się nam podobają, czy nie, jak się rozwijają itp.

Czasem mam wrażenie, że chyba usuwane recenzje nie są czytane. Naprawdę, odechciewa mi się recenzować czegokolwiek. To już któraś moja recenzja usunięta przez moda a w żadnej nie przekroczyłam regulaminu. Proszę o wyjasnienie sprawy bo tym razem mam zamiar napisać do administratora w tej sprawie. To już samowolka, drogie modki KWC.
Moim zdaniem czas uzywania (zgodnie z regulaminem miesiąc) jest dość dziwny, bo ja na przykład zuzywam szampon 200ml w dwa tygodnie i co? Nie mogę wystawić recenzji, bo jest nie zgodna z regulaminem, a nie mam zamiaru kłamiac
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 21:31   #889
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Moim zdaniem czas uzywania (zgodnie z regulaminem miesiąc) jest dość dziwny, bo ja na przykład zuzywam szampon 200ml w dwa tygodnie i co? Nie mogę wystawić recenzji, bo jest nie zgodna z regulaminem, a nie mam zamiaru kłamiac
Radzę dokładniej przeczytać regulamin

Nie musisz używać kosmetyku miesiąc - jeśli zużywasz opakowanie w dwa tygodnie to taka recenzja jest absolutnie zgodna z regulaminem. Tylko wyraźnie napisz, że zużyłaś całe opakowanie.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 21:32   #890
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Moim zdaniem czas uzywania (zgodnie z regulaminem miesiąc) jest dość dziwny, bo ja na przykład zuzywam szampon 200ml w dwa tygodnie i co? Nie mogę wystawić recenzji, bo jest nie zgodna z regulaminem, a nie mam zamiaru kłamiac
a czytałaś regulamin? oceniasz po miesiącu stosowania lub po zużyciu całego opakowania
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 15:33   #891
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
a czytałaś regulamin? oceniasz po miesiącu stosowania lub po zużyciu całego opakowania
No dobrze, dziewczyny. Regulamin rzecz święta. Ale, ale... co na przykład w sytuacji, gdy masz micel, i stwierdzasz po kilku zastosowaniach, że ni diabła nie domywa makijażu, czyli nie spełnia swojego podstawowego zadania? A takie cuda się niestety zdarzają, jak mi w przypadku micela XXX, którego recenzja też mi została usunięta? Produkt świeży, kupiony a aptece, więc nie sądzę, by coś tam majstrowano. Rozumiem, że mam użyć cała butelkę? Mogę to zrobić nawet jednorazowo, przecież nie ma sprawy. JUż sobie wyobrażam tę recenzję hihihi: " Zużylam cała butelkę micela w ciągu dwóch dni a mimo to musiałam domywać zwykły makijaż innym micelem/wodą i żelem". Sama bym poddała wiarygodność takiej recenzji w wątpliwość.

WNIOSEK
Nie trzeba używać kosmetyku miesiąc lub zużywać całej butelki, jeśli się widzi, że nie spełnia on swojego zadania. I nie będę używać bubla do dna by go zrecenzować, bo to trochę...no...bez sensu. Zwłaszcza w sytuacji, jeśli produkt nie tylko nie działa ale wręcz nam szkodzi (na przykład kogoś bez skłonności do alergii obsypuje pryszczami/wysypką/innym dopustem Bożym).

No tak na zdrowy rozum.

Inna rzecz- podkłady. Skoro używam podkładu Bene(XXX...tu już każdy sobie dośpiewa) tydzień, w ciągu tygodnia regularnie utlenia się na twarzy, schodzi nieestetycznymi plackami, przesusza mimo użytego kremu i bazy to mam się męczyć z nim aż zużyję calutkie opakowanie? Serio? Bo tydzień to chyba dość by zdecydowac, czy bubel wywalić/oddać. I można spokojnie już zrecenzować. O podkladzie BeneXX napisałam dwie recenzje-obie usunięte. No sorry, ale nie będę kłamać, że zużyłam cały bo recenzje na KWC mają być miarodajne, wiarygodne i pomocne. Wiele dziewczyn kupuje kosmetyki biorąc je pod uwagę lub sugerując się nimi. Rozumiem, że kremy, szampony, odzywki trzeba uzywać dłużej lub zużyć całe opakowanie, by zobaczyć i ocenić efekt. To jest logiczne i mądre. Ale podkład?

Pokornie proszę o oświecenie w sprawie miceli i podkładów. Zzanaczam, że już nie chodzi mi o te usuniete recenzje, ale chciałabym wiedzieć. Rude ciekawskie jest- każdy wie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 16:00   #892
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Inna rzecz- podkłady. Skoro używam podkładu Bene(XXX...tu już każdy sobie dośpiewa) tydzień, w ciągu tygodnia regularnie utlenia się na twarzy, schodzi nieestetycznymi plackami, przesusza mimo użytego kremu i bazy to mam się męczyć z nim aż zużyję calutkie opakowanie? Serio? Bo tydzień to chyba dość by zdecydowac, czy bubel wywalić/oddać. I można spokojnie już zrecenzować. O podkladzie BeneXX napisałam dwie recenzje-obie usunięte. No sorry, ale nie będę kłamać, że zużyłam cały bo recenzje na KWC mają być miarodajne, wiarygodne i pomocne. Wiele dziewczyn kupuje kosmetyki biorąc je pod uwagę lub sugerując się nimi. Rozumiem, że kremy, szampony, odzywki trzeba uzywać dłużej lub zużyć całe opakowanie, by zobaczyć i ocenić efekt. To jest logiczne i mądre. Ale podkład?

Pokornie proszę o oświecenie w sprawie miceli i podkładów. Zzanaczam, że już nie chodzi mi o te usuniete recenzje, ale chciałabym wiedzieć. Rude ciekawskie jest- każdy wie.
ależ kolorówkę można oceniać po tygodniu
Cytat:
kosmetyki kolorowe (także farby do włosów i samoopalacze), akcesoria kosmetyczne i kosmetyki do stylingu oceniaj po czasie nie krótszym niż 7 dni, tak aby dokładnie zapoznać się z ich właściwościami i sposobem użycia (...)
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 16:21   #893
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No dobrze, dziewczyny. Regulamin rzecz święta. Ale, ale... co na przykład w sytuacji, gdy masz micel, i stwierdzasz po kilku zastosowaniach, że ni diabła nie domywa makijażu, czyli nie spełnia swojego podstawowego zadania? A takie cuda się niestety zdarzają, jak mi w przypadku micela XXX, którego recenzja też mi została usunięta? Produkt świeży, kupiony a aptece, więc nie sądzę, by coś tam majstrowano. Rozumiem, że mam użyć cała butelkę? Mogę to zrobić nawet jednorazowo, przecież nie ma sprawy. JUż sobie wyobrażam tę recenzję hihihi: " Zużylam cała butelkę micela w ciągu dwóch dni a mimo to musiałam domywać zwykły makijaż innym micelem/wodą i żelem". Sama bym poddała wiarygodność takiej recenzji w wątpliwość.

WNIOSEK
Nie trzeba używać kosmetyku miesiąc lub zużywać całej butelki, jeśli się widzi, że nie spełnia on swojego zadania. I nie będę używać bubla do dna by go zrecenzować, bo to trochę...no...bez sensu. Zwłaszcza w sytuacji, jeśli produkt nie tylko nie działa ale wręcz nam szkodzi (na przykład kogoś bez skłonności do alergii obsypuje pryszczami/wysypką/innym dopustem Bożym).

No tak na zdrowy rozum.

Inna rzecz- podkłady. Skoro używam podkładu Bene(XXX...tu już każdy sobie dośpiewa) tydzień, w ciągu tygodnia regularnie utlenia się na twarzy, schodzi nieestetycznymi plackami, przesusza mimo użytego kremu i bazy to mam się męczyć z nim aż zużyję calutkie opakowanie? Serio? Bo tydzień to chyba dość by zdecydowac, czy bubel wywalić/oddać. I można spokojnie już zrecenzować. O podkladzie BeneXX napisałam dwie recenzje-obie usunięte. No sorry, ale nie będę kłamać, że zużyłam cały bo recenzje na KWC mają być miarodajne, wiarygodne i pomocne. Wiele dziewczyn kupuje kosmetyki biorąc je pod uwagę lub sugerując się nimi. Rozumiem, że kremy, szampony, odzywki trzeba uzywać dłużej lub zużyć całe opakowanie, by zobaczyć i ocenić efekt. To jest logiczne i mądre. Ale podkład?

Pokornie proszę o oświecenie w sprawie miceli i podkładów. Zzanaczam, że już nie chodzi mi o te usuniete recenzje, ale chciałabym wiedzieć. Rude ciekawskie jest- każdy wie.

Zasady jakieś muszą być bo inaczej by była wolna amerykanka.

Regulamin może nie jest idealny ale jak inaczej miałby wyglądać? Czas użytkowania kosmetyków miałby być dowolny? I uważasz, że to by było wiarygodne? Jest naprawdę multum recenzji wystawianych np. po jednym dniu używania. I co? One są niby w jakikolwiek sposób miarodajne? No tak na zdrowy rozum

I piszę to też jako użytkownik, który sam pisze recenzje do KWC i je czyta w celu czysto użytkowym.
Tak, sama się parę razy powstrzymałam od wystawienia oceny na KWC bo kosmetyk po 1-2 użyciach był tak beznadziejny, że nie byłam chętna aby znajomość kontynuować.

Miesiąc używania pielęgnacji nie jest wzięty znikąd (jak podejrzewam bo regulaminu nie układałam). ok 28 dni to tzw. turnover time czyli czas potrzebny do przejścia komórek naskórka z warstwy podstawnej do warstwy rogowej i złuszczenia się. Czyli idealny do tego aby ocenić czy kosmetyk działa dobrze. Nie liczę jakiejś specjalistycznej pielęgnacji oraz kosmetyków, gdzie producent obiecuje efekty w innym czasie.

Jeśli nie jesteś w stanie używać kosmetyku przez regulaminowy czas bo uważasz, że jest bublem zawsze możesz się podzielić wrażeniami na jego temat na forum.

Co do kolorówki masz wyjaśnienie wyżej.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 16:27   #894
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
ależ kolorówkę można oceniać po tygodniu
Skoro więc ocenilam po tygodniu, bez metafor, tylko suche fakty (opis działania i efektu) to dlaczego została ta recenzja usunięta? Hm.....zrobię eksperyment. Napiszę trzeci raz. Bo albo tu się dzieją cuda i recenzje wciaga czarna dziura (w co wierzę, bo pralka mi na przyklad zjada skarpetki) albo zgłoszenia są usuwane jak leci, bez sprawdzenia i czytania. Trzeciego wytłumaczenia nie ma

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Zasady jakieś muszą być bo inaczej by była wolna amerykanka.

Regulamin może nie jest idealny ale jak inaczej miałby wyglądać? Czas użytkowania kosmetyków miałby być dowolny? I uważasz, że to by było wiarygodne? Jest naprawdę multum recenzji wystawianych np. po jednym dniu używania. I co? One są niby w jakikolwiek sposób miarodajne? No tak na zdrowy rozum

I piszę to też jako użytkownik, który sam pisze recenzje do KWC i je czyta w celu czysto użytkowym.
Tak, sama się parę razy powstrzymałam od wystawienia oceny na KWC bo kosmetyk po 1-2 użyciach był tak beznadziejny, że nie byłam chętna aby znajomość kontynuować.

Miesiąc używania pielęgnacji nie jest wzięty znikąd (jak podejrzewam bo regulaminu nie układałam). ok 28 dni to tzw. turnover time czyli czas potrzebny do przejścia komórek naskórka z warstwy podstawnej do warstwy rogowej i złuszczenia się. Czyli idealny do tego aby ocenić czy kosmetyk działa dobrze. Nie liczę jakiejś specjalistycznej pielęgnacji oraz kosmetyków, gdzie producent obiecuje efekty w innym czasie.

Jeśli nie jesteś w stanie używać kosmetyku przez regulaminowy czas bo uważasz, że jest bublem zawsze możesz się podzielić wrażeniami na jego temat na forum.

Co do kolorówki masz wyjaśnienie wyżej.
Kuki....ale podkład nie przechodzi poza wartswę wierzchnią skóry, no. Zostaje na powierzchni, heh.

Jeśli chodzi o pielgnację ( podkład nie pielęgnuje) to masz 100% racji.

No dobsz. To trzeciej recenzji Benepodkładu nie napiszę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 16:34   #895
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Skoro więc ocenilam po tygodniu, bez metafor, tylko suche fakty (opis działania i efektu) to dlaczego została ta recenzja usunięta? Hm.....zrobię eksperyment. Napiszę trzeci raz. Bo albo tu się dzieją cuda i recenzje wciaga czarna dziura (w co wierzę, bo pralka mi na przyklad zjada skarpetki) albo zgłoszenia są usuwane jak leci, bez sprawdzenia i czytania. Trzeciego wytłumaczenia nie ma
Wyjaśnij mi jak trzylatce (i Organzie też, jak sądzę): jakim cudem chcesz napisać recenzję z co najmniej tygodniowego używania podkładu BeneFit, Hello Flawless Oxygen WOW!, który użyłaś dwa razy i już w kwietniu "podkład powędrował dalej. Nie było sesnu by stał i zbieral kurz".

Ponieważ zanikł dobry zwyczaj czytania wątków, zanim się zacznie w nich udzielać, czuję się w obowiązku poinformować (kolejny już raz), że od 2013 roku mamy wgląd w usunięte recenzje, czas i powód ich usunięcia, więc wszelkie próby naginania rzeczywistości w ich kolejnych wersjach nie mają najmniejszego sensu .
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2014-08-31 o 16:58
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 17:04   #896
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Wyjaśnij mi jak trzylatce (i Organzie też, jak sądzę): jakim cudem chcesz napisać recenzję z co najmniej tygodniowego używania podkładu BeneFit, Hello Flawless Oxygen WOW!, który użyłaś dwa razy i już w kwietniu "podkład powędrował dalej. Nie było sesnu by stał i zbieral kurz".

Ponieważ zanikł dobrzy zwyczaj czytania wątków, zanim się zacznie w nich udzielać, czuję się w obowiązku poinformować (kolejny już raz), że od 2013 roku mamy wgląd w usunięte recenzje, czas i powód ich usunięcia, więc wszelkie próby naginania rzeczywistości w ich kolejnych wersjach nie maja najmniejszego sensu .
Noor. Przepraszam, że nie przerzuciłam dwudziesto ośmiostronicowego wątku zanim zadałam w nim pytanie ( tak, trochę ironicznie to piszę dostosowując się do tonu Twojej wypowiedzi). Zadałam pytanie spokojnie (tak, jak napisałam, z ciekawości i żądzy wiedzy) i nie widzę sensu odpowiadania mi w tonie ukrytej złośliwości celem wskazania mi mojego miejsca w szeregu i oskarżeń o chęć naginania rzeczywistości. Nie widzę też powodu, by przypisywać mi chęć złośliwości wobec moderatorów tego forum. To, że rude jest wredne to tylko stereotyp.

Ze swojej strony obiecuję i zobowiązuję się więcej w tym wątku nie udzielać, ponieważ widzę, ze każde pytanie i każda wątpliwość natrafi na odpowiedź w tonie, który mi w dyskusji nie odpowiada.

Dziękuję za odpowiedź. Temat uważam za wyczerpany i zakończony.
Pozdrawiam

Mija.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 18:34   #897
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Recenzje do usunięcia

Witam
mam pytanie dlaczego usunięto mi pochwały z mojego konta wraz z usunięciem recenzji? Doczytałam i reckach i właściwie to sie dziwię, bo ja o nutach pisałam, a że napisałam również o subiektywnych wrażeniach z używania to przecież regulamin tego nie zabrania...

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2014-08-31 o 18:37
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:43   #898
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Recenzje do usunięcia

Kochane! Producent oferuje Long Lassting o naturalnym wykończeniu- tyle. Czy można oceniać taki produkt pod względem braku rozświetlenia? Upewniam się tylko bo znalazłam 5 rodzynek i chcę zgłosić.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-08-31 o 19:47
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 20:59   #899
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zadałam pytanie spokojnie (tak, jak napisałam, z ciekawości i żądzy wiedzy) i nie widzę sensu odpowiadania mi w tonie ukrytej złośliwości celem wskazania mi mojego miejsca w szeregu i oskarżeń o chęć naginania rzeczywistości. Nie widzę też powodu, by przypisywać mi chęć złośliwości wobec moderatorów tego forum. To, że rude jest wredne to tylko stereotyp.

Ze swojej strony obiecuję i zobowiązuję się więcej w tym wątku nie udzielać, ponieważ widzę, ze każde pytanie i każda wątpliwość natrafi na odpowiedź w tonie, który mi w dyskusji nie odpowiada.
Dokładnie to samo mogę napisać o swoim pytaniu, zadanym spokojnie i z czystej ciekawości oraz złośliwym w tonie zarzucaniu nam nadużyć przy moderowaniu KWC (tyle, tylko że mnie on akurat nieszczególnie przeszkadza, bo ironiczno-złośliwe poczucie humoru bardzo sobie cenię, co innego niesprawiedliwe zarzuty).
I możemy się tak przerzucać w nieskończoność, ale nic nie zmieni faktu, że wszystkie recenzje zostały usunięte, ponieważ - wbrew temu co napisałaś - łamały obowiązujący na tym portalu Kodeks Recenzenta.

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Kochane! Producent oferuje Long Lassting o naturalnym wykończeniu- tyle. Czy można oceniać taki produkt pod względem braku rozświetlenia? Upewniam się tylko bo znalazłam 5 rodzynek i chcę zgłosić.
Zgłaszaj Uzasadnienie wnikliwie rozpatrzymy .
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2014-08-31 o 23:15
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 21:02   #900
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Witam
mam pytanie dlaczego usunięto mi pochwały z mojego konta wraz z usunięciem recenzji? Doczytałam i reckach i właściwie to sie dziwię, bo ja o nutach pisałam, a że napisałam również o subiektywnych wrażeniach z używania to przecież regulamin tego nie zabrania...
Podbiijam, na "moim profilu" jest zmniejszona liczba osób i pochwał, przy ocenianych produktach widnieje stara
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-28 22:07:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.