Aparaty ortodontyczne cz. VIII :) - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-28, 22:43   #901
moonlight88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 167
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Mnie piłowali 1 i 2-ki i nikt sie mnie o zgode nie pytał tak jakby to byla rutyna przy zdjęciu aparatu. Fakt mialam 1 poszczerbione i ubita 2. Również miałam zaraz lakierowane i na wizycie w lutym kolejne lakierowanie. Nie mogłam nic jesc 4 godziny i w ten dzien myc zębow dopiero nastepnego dnia rano. Wiec wydaje mi się że gdyby to było obciążone jakimiś niebezpieczeństwami to by sie ktoś mnie łaskawie o zgofde zapytał Z resztą ktoś gdzieś pisał że taki zabieg może przeprowadzić każdy dentysta wiec raczej nie jest to nic nadzwyczajnego
moonlight88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 22:52   #902
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez moonlight88 Pokaż wiadomość
Mnie piłowali 1 i 2-ki i nikt sie mnie o zgode nie pytał tak jakby to byla rutyna przy zdjęciu aparatu. Fakt mialam 1 poszczerbione i ubita 2. Również miałam zaraz lakierowane i na wizycie w lutym kolejne lakierowanie. Nie mogłam nic jesc 4 godziny i w ten dzien myc zębow dopiero nastepnego dnia rano. Wiec wydaje mi się że gdyby to było obciążone jakimiś niebezpieczeństwami to by sie ktoś mnie łaskawie o zgofde zapytał Z resztą ktoś gdzieś pisał że taki zabieg może przeprowadzić każdy dentysta wiec raczej nie jest to nic nadzwyczajnego
o, to może mi też później spiłują
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 22:59   #903
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość

Nie wiem, mi tak orto powiedziała i czytałam tak w internecie
A mnie mój wyśmiał jak mu taki tekst zapodałam!
Ogólnie coli się nie poleca bo jest szkodliwa dla szkliwia ale żeby oddziaływała jakoś na zamki

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Cytat:
Napisane przez malarybka16 Pokaż wiadomość
dziewczynki co prawda ja nie nosze aparatu ale chodzi tutaj o dwójkę górną-jest leciutko ukruszona tak moze z milimetr. i nie chce wlasnie jej ozdabiac w plombe bo to jest maly kawaleczek na srodku zęba i chcialabym sobie ten ząb upiłowac,tylko prosze powiedzcie mi coś na ten temat,czy to bezpieczne czy lepiej zostawić tego zęba takim jakim jest
Lekkie piłowanie nie powinno zaszkodzić ale wszystko zalezy jak dużo trzeba u Ciebie spiłować żeby wyrównać więc czy to zaszkodzi czy oceni dentysta!
Wątpie żeby w ogóle zaproponowali Ci takie rozwiązanie jeżeli mieliby coś sknocić!
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 23:05   #904
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość

widzę, że Ci się to zdarzyło...
Twoje żeby to jak moje... dużo plomb... ale to też przez to że były krzywe... bo takie trudniej myć
też tak słyszałam, to przez te stłoczenia podobno tak mi się zęby psuły, chociaż na założenie aparatu najbardziej namawiała mnie moja dentystka, co z jej punktu widzenia było bardzo nieopłacalne i jeszcze straszyła mnie, że jak go nie założę to w wieku 35 lat będę miała paradontozę i mi zęby powypadają jutro do niej idę, a nie widziała mnie jeszcze z aparatem, ciekawe co powie?
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 23:06   #905
malarybka16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

nikt mi jeszcze nic nie proponował,to jest moje postanowienie no to tak dwójeczka to jest ,ona tylko na dole jest uszczerbiona tak blizej brzegu niz na środku mysle ,ze milimetr ma moze nawet mniej tak taka kropeczka ale ja to widze,i jest w tym miejscu taka ostra krawędz bardzo chce to spilowac a nie wkladac tam jakies plomby,bo nie chce w dwójkach miec zadnych plomb a ,ze to nie jedynka i nie ma kolo siebie takiego samego zeba wiec chyba moge sie na to zdecydowac tylko wlasnie slyszalam,ze takie zeby są bardziej wrazliwe na cieplo zimno i w ogole. i sama nie wiem co robic,a wy widze kobitki z doświadczeniem więc sięgam rady u aparatek
malarybka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 23:08   #906
moonlight88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 167
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
A mnie mój wyśmiał jak mu taki tekst zapodałam!
Ogólnie coli się nie poleca bo jest szkodliwa dla szkliwia ale żeby oddziaływała jakoś na zamki
Moja szwagierka tez piła wszystko przez słomke nawet piwo ;] Mnie się to jakos nie udzieliło i było ok
moonlight88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 23:26   #907
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
A mnie mój wyśmiał jak mu taki tekst zapodałam!
Ogólnie coli się nie poleca bo jest szkodliwa dla szkliwia ale żeby oddziaływała jakoś na zamki

]
no to jak widać każdy orto gada co innego, ale przynajmniej szkliwo będe miała zdrowe

Cytat:
Napisane przez Starlett Pokaż wiadomość
też tak słyszałam, to przez te stłoczenia podobno tak mi się zęby psuły, chociaż na założenie aparatu najbardziej namawiała mnie moja dentystka, co z jej punktu widzenia było bardzo nieopłacalne i jeszcze straszyła mnie, że jak go nie założę to w wieku 35 lat będę miała paradontozę i mi zęby powypadają jutro do niej idę, a nie widziała mnie jeszcze z aparatem, ciekawe co powie?

a mnie na aparat namówiła lekarka... bo najpierw w gimnazjum mieliśmy badania i stwierdziła że mam krzywy zgryz ale to olałam... potem w liceum też mieliśmy badania i babka zapisała mi w zaleceniach aparat więc w końcu się zdecydowałam i się ciesze bo moje zęby wyglądały okropnie... nawet mój dentysta się przeraził bo nie mógł dojść do zęba
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 23:30   #908
moonlight88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 167
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
a mnie na aparat namówiła lekarka... bo najpierw w gimnazjum mieliśmy badania i stwierdziła że mam krzywy zgryz ale to olałam... potem w liceum też mieliśmy badania i babka zapisała mi w zaleceniach aparat więc w końcu się zdecydowałam i się ciesze bo moje zęby wyglądały okropnie... nawet mój dentysta się przeraził bo nie mógł dojść do zęba
A ja przez moje zębiska na dole, które są stłoczone mam problemy z dziąsłami, czasami ból niesamowity i dużo krwi przy myciu Z górą było tak samo ale po wyprostowaniu wszystko jest ok dziąsła piekne różowe zdrowiusieńkie, czy ktos miał jeszcze takie problemy pzrez krzywólce czy tylko ja?
moonlight88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 23:33   #909
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

ja też czasami mam z zębami na dole... bo jeden jest wysunięty trochę do góry(ze 2 strony wcześniej wrzucałam foty) i jak myję zęby to często zawadzam o dziąsło i krew leci... tak samo jest jak nić dentystyczną wsadzę pomiędzy ten ząb a jakiś inny
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 23:37   #910
malarybka16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

mysl o pilowaniu nie daje mi spać
malarybka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 23:39   #911
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

to zapisz się do dentysty i obgadaj to z nim
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 23:48   #912
malarybka16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

wiem,wiem ale wchodząc tu mialam nadzieje ,ze uslysze:piluj,to ci nie zaszkodzi,wszystko bedzie ok a niestety takich odpowiedzi nie uzyskalam i sie troche tego obawiam,mam nadzieje,ze jutro wiecej dziewczyn wejdzie i wypowiedza sie na ten temat
malarybka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 04:29   #913
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Tak w kwestii "Tylko nie po buzi" i walnięcia o chodnik przez upojenie...

Jak się wkurzyłam dziś...
Wracałam z kina Avatar, polecam!! ale w 3D only , śnieg, breja, ślisko, tup tup tup przez zaspy, powolutku, byleby tylko się nie wywalić, tak? Nagle biegnie jakaś gówniarzeria, ledwo zdążyłam pomyśleć, że muszę się odsunąć bo na mnie wlecą to już jeden mnie zahaczył.
Jakoś utrzymałam równowagę, siłą woli chyba, Jedi normalnie. I jak się nie zacznę drzeć...
Ja mam donośny głos jak się postaram i generalnie nie jestem najspokojniejszą osobą na ziemi ale tu przeszłam samą siebie. Zelżyłam ich w najgorszych słowach jakie znałam, poddałam wątpliwości ich inteligencję i generalnie posiadanie organu zwanego mózgiem, powspółczułam ich matkom itd. Chłopaków wryło a nie były to jakieś chucherka.
Potem się skapnęłam, że mnie TŻ za ręce cały czas przytrzymywał
Jak już się uspokoiłam to on się pyta co we mnie wstąpiło.
A ja- A jakbym upadła na twarz?!
On- No to przecież na tobie się goi jak na psie...
Ja- Głupi!! A jakbym sobie zęby wybiła?! Wiesz ile ja mam teraz kasy w paszczy?!

Nigdy mu nie wybaczę tego ataku śmiechu jakiego dostał



A tak żeby bardziej w temacie było, bo jak zwykle OT robię to powiem, że się zirytowałam lekko (mówiłam, ja nerwowa jestem ). W środę miałam wizytę, w piątek ząb wskoczył na swoje miejsce, obrócił się i co tam jeszcze z radzieckiego baletu a następnego dnia... był w tym złym miejscu znowu Wiem, że to dlatego, że działamy teraz na inny ząb ale to było takie pikne

A i kolejny OT
Śniło mi się, że miałam niewyrżnięte jakieś zęby (to przez Was!! Co chwila któraś pisze, że ma zalążki, a że nie ma, a że wyciąganie z dziąsła...) i dzięki aparatowi wreszcie wyszły. Ale na podniebieniu... Miałam 6 zębów na podniebieniu, oglądałam je sobie w lustrze i udawałam, że jestem obcym (tym z "Obcego", co to miał drugą paszcze w paszczy).
I mam wrażenie, że już kiedyś mi się to śniło


201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 07:24   #914
ZARAAA
Rozeznanie
 
Avatar ZARAAA
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 516
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

witam noszę aparat od maja 2008 roku a na styczeń mam zaplanowane ściąganie. chciałam się zapytać byłych aparatek czy ściąganie aparatu, a raczej opiłowanie kleju po zamkach jest bardzo nieprzyjemne i bolesne??? koleżanka powiedziała mi, żebym najlepiej rozłożyła ściąganie aparatu na dwa dni bo jest straszny ból przy tym piłowaniu i jak jej ściągali aparat to płakała i słychać było jej krzyki na korytarzu w sumie jak kiedyś odpadł mi zamek z piątki i trzeba było ją czyścić z kleju, to modliłam się żeby orto już skończyła nie wyobrażam sobie czyszczenia wszystkich zębów już nawet myslałam o tym, żeby znieczulić całą szczękę a moja ortodontka zaproponowała mi coś innego... dobrze, że poczytałam sobię trochę na ten temat na ich stronie zaproponowała mi coś co się nazywa "sedacja wziewna". już wam cytuję co napisali o tym na swojej stronie :

"zabieg w dużej części przypomina hipnozę. Pacjent w czasie sedacji wziewnej nie śpi - zachowuje świadomość, jest oszołomiony, rozluźniony, często odczuwa bardzo realne halucynacje - dotyczy to szczególnie dzieci. U wielu dorosłych przypomina to stan wesołego upojenia alkoholowego. Część kobiet ma odczucia orgazmopodobne, dlatego stomatolog - mężczyzna nie może wykonywac zabiegów bez obecności w gabinecie osoby trzeciej."

dobrze, że o tym poczytałam, bo mogła bym się trochę zdziwić


to jak to jest z tym ściąganiem aparatu? bardzo boli piłowanie??
ZARAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 08:48   #915
natalka92
Wtajemniczenie
 
Avatar natalka92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 142
GG do natalka92 Send a message via Skype™ to natalka92
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez ZARAAA Pokaż wiadomość
witam noszę aparat od maja 2008 roku a na styczeń mam zaplanowane ściąganie. chciałam się zapytać byłych aparatek czy ściąganie aparatu, a raczej opiłowanie kleju po zamkach jest bardzo nieprzyjemne i bolesne??? koleżanka powiedziała mi, żebym najlepiej rozłożyła ściąganie aparatu na dwa dni bo jest straszny ból przy tym piłowaniu i jak jej ściągali aparat to płakała i słychać było jej krzyki na korytarzu w sumie jak kiedyś odpadł mi zamek z piątki i trzeba było ją czyścić z kleju, to modliłam się żeby orto już skończyła nie wyobrażam sobie czyszczenia wszystkich zębów już nawet myslałam o tym, żeby znieczulić całą szczękę a moja ortodontka zaproponowała mi coś innego... dobrze, że poczytałam sobię trochę na ten temat na ich stronie zaproponowała mi coś co się nazywa "sedacja wziewna". już wam cytuję co napisali o tym na swojej stronie :

"zabieg w dużej części przypomina hipnozę. Pacjent w czasie sedacji wziewnej nie śpi - zachowuje świadomość, jest oszołomiony, rozluźniony, często odczuwa bardzo realne halucynacje - dotyczy to szczególnie dzieci. U wielu dorosłych przypomina to stan wesołego upojenia alkoholowego. Część kobiet ma odczucia orgazmopodobne, dlatego stomatolog - mężczyzna nie może wykonywac zabiegów bez obecności w gabinecie osoby trzeciej."

dobrze, że o tym poczytałam, bo mogła bym się trochę zdziwić


to jak to jest z tym ściąganiem aparatu? bardzo boli piłowanie??
Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytania, ale przestraszyłaś mnie, bo właśnie dziś chcę iść do orto, by mi zamek przykleiła, który odpadł mi kilka dni temu xP.
__________________
Była aparatka: góra od 30.04.2009 ;]
dół od 06.10.2009 ;]
do 30.06.2011 !

"Nikt nie wie, że jest pod seksem i dusza"! ;D

Vida me hace feliz .
natalka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 10:35   #916
gorzalkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: centrum dowodzenia światem
Wiadomości: 442
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

ja mialam ostatnio wymieniane 3 zamkni. czyli sciagniete i pozniej scierany klej i znow przyklejane. wiec do sciagniecia zamkow bierze takie specjalne obcegi przekreca odpowiednie i zamek odpada nic nie boli. a scieranie kleju ma do teo takie specjalne wiertelko ktore jest mieksze od szkliwa wiec przy scieerani nie uszkadza go a usuwa tylko klej mile to nie jest ale napewno nie boli. podejrzewam ze moze tylko bolec sciagamie pierscieni ...
gorzalkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 10:44   #917
bysylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 19
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Czesc dziewczyny
Nosze aparat od 29.08.2007r .
Gorna szczeka prosta zeby jak z obrazka az miło popatrzeć no a na dole zostały przerwy miedzy 2 i 3 powoli sie schodza do siebie i stad moje pytanie czy jak juz góra i dół bedzie gotowa to trzeba nosić jeszcze aparat zeby sie ze tak powiem ulezały te zeby na swoich miejscach??
wizyte mam w styczniu kolejna ale moja orto niechce mowic kiedy koniec leczenia ehhh
Jak myslicie?? trzeba jeszcze nosic pozniej?? czy sciagna i załoza ten retencyjny?
bysylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 11:02   #918
ZARAAA
Rozeznanie
 
Avatar ZARAAA
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 516
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez gorzalkaa Pokaż wiadomość
ja mialam ostatnio wymieniane 3 zamkni. czyli sciagniete i pozniej scierany klej i znow przyklejane. wiec do sciagniecia zamkow bierze takie specjalne obcegi przekreca odpowiednie i zamek odpada nic nie boli. a scieranie kleju ma do teo takie specjalne wiertelko ktore jest mieksze od szkliwa wiec przy scieerani nie uszkadza go a usuwa tylko klej mile to nie jest ale napewno nie boli. podejrzewam ze moze tylko bolec sciagamie pierscieni ...
na szczęście nie mam pierścieni tylko rurki może miałam tego dnia takie wrażliwe zęby, że tak mnie bolała ta piątka nie wyobrażam sobie piłowania kleju z jedynek bo te przednie zęby są chyba najbardziej wrażliwe ale raz też mi odpadł zamek z jedynki i obeszło się bez piłowania bo zamek odpadł razem z klejemoby przy ściąganiu wszystkie zamki odskoczyły z klejem

Cytat:
Napisane przez bysylwia Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
Nosze aparat od 29.08.2007r .
Gorna szczeka prosta zeby jak z obrazka az miło popatrzeć no a na dole zostały przerwy miedzy 2 i 3 powoli sie schodza do siebie i stad moje pytanie czy jak juz góra i dół bedzie gotowa to trzeba nosić jeszcze aparat zeby sie ze tak powiem ulezały te zeby na swoich miejscach??
wizyte mam w styczniu kolejna ale moja orto niechce mowic kiedy koniec leczenia ehhh
Jak myslicie?? trzeba jeszcze nosic pozniej?? czy sciagna i załoza ten retencyjny?
kiedyś się pytałam o to mojej ortodontki i powiedziała, że jak zęby ułożą się tak jak trzeba, to od razu ściągamy tylko że ja będę miała podklejane druciki na górze i dole i do tego aparat na noc na dół i na górę, także mam nadzieję że zęby zostaną na swoim miejscu po zdjęciu aparatu a mojej koleżance ortodontka dała wybór, że albo ściąga już aparat i będzie nosić aparat retencyjny ten wkładany 24godz na dobę przez trzy miesiące albo ściąga stały za trzy miesiące, żeby się utrwaliło i będzie wkładać retencyjny tylko na noc.
pokażesz ząbki???
ZARAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 11:44   #919
bysylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 19
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Pokaze pokaze

Edytowane przez bysylwia
Czas edycji: 2010-02-13 o 20:05
bysylwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 12:11   #920
ZARAAA
Rozeznanie
 
Avatar ZARAAA
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 516
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez bysylwia Pokaż wiadomość
Pokaze pokaze
1 zdjecie z daleka robione na wakacjach a drugie pare minut temu teraz mam zalozone jakies druciki i na noc mam gumkami spinac gore z dołem zeby sie złozyły zęby
http://img198.imageshack.us/i/93774640.jpg/

http://img705.imageshack.us/i/95980305.jpg/
według mnie najwyższy czas ściągać bardzo ładnie
współczuje tych wyciągów z przodu...

dopiero zauważyłam tą szparkę na dole. faktycznie trzeba to jeszcze zrobić ale nie martw się powinno szybko pójść. jak mi się zrobiła taka szpara to orto założyła mi łańcuszek, zęby trochę pobolały, a na następny dzień szpary nie było

Edytowane przez ZARAAA
Czas edycji: 2009-12-29 o 12:14
ZARAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 12:20   #921
moonlight88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 167
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez ZARAAA Pokaż wiadomość
witam noszę aparat od maja 2008 roku a na styczeń mam zaplanowane ściąganie. chciałam się zapytać byłych aparatek czy ściąganie aparatu, a raczej opiłowanie kleju po zamkach jest bardzo nieprzyjemne i bolesne??? koleżanka powiedziała mi, żebym najlepiej rozłożyła ściąganie aparatu na dwa dni bo jest straszny ból przy tym piłowaniu i jak jej ściągali aparat to płakała i słychać było jej krzyki na korytarzu w sumie jak kiedyś odpadł mi zamek z piątki i trzeba było ją czyścić z kleju, to modliłam się żeby orto już skończyła nie wyobrażam sobie czyszczenia wszystkich zębów już nawet myslałam o tym, żeby znieczulić całą szczękę a moja ortodontka zaproponowała mi coś innego... dobrze, że poczytałam sobię trochę na ten temat na ich stronie zaproponowała mi coś co się nazywa "sedacja wziewna". już wam cytuję co napisali o tym na swojej stronie :

"zabieg w dużej części przypomina hipnozę. Pacjent w czasie sedacji wziewnej nie śpi - zachowuje świadomość, jest oszołomiony, rozluźniony, często odczuwa bardzo realne halucynacje - dotyczy to szczególnie dzieci. U wielu dorosłych przypomina to stan wesołego upojenia alkoholowego. Część kobiet ma odczucia orgazmopodobne, dlatego stomatolog - mężczyzna nie może wykonywac zabiegów bez obecności w gabinecie osoby trzeciej."

dobrze, że o tym poczytałam, bo mogła bym się trochę zdziwić


to jak to jest z tym ściąganiem aparatu? bardzo boli piłowanie??
ściaganie zamków bolalo troszke.... troszeczke cigneła je jakimiś szczypcami tak jak mówicie, bardziej wkurzajace jest uczucie że zaraz ci wyrwa całą szczękę Piłowanie odczułam podobnie jak borowanie wcale nie boli bardzo i podobnie bardziej jest irytujący ten typowy zapach zęba :P Nie moge powiedzieć że mnie nie bolalo ale tyle to pfff w życiu warszawy bym się nie dała znieczulić to wbijanie igly boli bardziej ;]
moonlight88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 14:35   #922
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość

A i kolejny OT
Śniło mi się, że miałam niewyrżnięte jakieś zęby (to przez Was!! Co chwila któraś pisze, że ma zalążki, a że nie ma, a że wyciąganie z dziąsła...) i dzięki aparatowi wreszcie wyszły. Ale na podniebieniu... Miałam 6 zębów na podniebieniu, oglądałam je sobie w lustrze i udawałam, że jestem obcym (tym z "Obcego", co to miał drugą paszcze w paszczy).
I mam wrażenie, że już kiedyś mi się to śniło


deja vu
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 15:24   #923
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

No więc dodaję zdjęcia moich nowych ząbków Nie mam na kompie zdjęć sprzed założenia, ale można je zobaczyć na moim blogu w pierwszym poście
ps. jeszcze mi została mini szparka między górną jedynką a dwójką, ale to już się dociśnie retencyjnym

edit: napis wizaz zasłonił całe piękno moich ząbków :/ później postaram się to jakoś poprawić, bo teraz mnie już wyganiają z kompa
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul

Edytowane przez ~Gonia~
Czas edycji: 2009-12-29 o 16:01
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 15:37   #924
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Potem się skapnęłam, że mnie TŻ za ręce cały czas przytrzymywał
Jak już się uspokoiłam to on się pyta co we mnie wstąpiło.
A ja- A jakbym upadła na twarz?!
On- No to przecież na tobie się goi jak na psie...
Ja- Głupi!! A jakbym sobie zęby wybiła?! Wiesz ile ja mam teraz kasy w paszczy?!
dobra jesteś

gonia-pięknie pięknie obwiąż się czerwoną wstążeczką, żebyśmy ci nie zapeszyły od tych zachwytów
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 16:11   #925
moonlight88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 167
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
No więc dodaję zdjęcia moich nowych ząbków Nie mam na kompie zdjęć sprzed założenia, ale można je zobaczyć na moim blogu w pierwszym poście
ps. jeszcze mi została mini szparka między górną jedynką a dwójką, ale to już się dociśnie retencyjnym

edit: napis wizaz zasłonił całe piękno moich ząbków :/ później postaram się to jakoś poprawić, bo teraz mnie już wyganiają z kompa
Ładne je mamy ładne Tobie też tak brakuje złoma w paszczy jak mi ? Czy nie masz schizofrenii maniakalno - depresyjnej na tym punkcie?? ;]
moonlight88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 16:22   #926
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

~Gonia~

Cudo
Powiedz mi bo nie pamiętam, miałaś striping?

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez malarybka16 Pokaż wiadomość
wiem, wiem ale wchodząc tu mialam nadzieje, ze uslysze: Piluj, to ci nie zaszkodzi, wszystko bedzie ok
Piłuj !!! Bedzie ok!!!
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 16:57   #927
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
ja też czasami mam z zębami na dole... bo jeden jest wysunięty trochę do góry(ze 2 strony wcześniej wrzucałam foty) i jak myję zęby to często zawadzam o dziąsło i krew leci... tak samo jest jak nić dentystyczną wsadzę pomiędzy ten ząb a jakiś inny
ja jak miałam na początku bardzo krzywione i stłoczone na dole to po nici dentystycznej odczuwalam bardzo duży ból i leciała mi krew teraz czyszczenie icią jest przyjemnością serio, lubię to hehe

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Tak w kwestii "Tylko nie po buzi" i walnięcia o chodnik przez upojenie...

Jak się wkurzyłam dziś...
Wracałam z kina Avatar, polecam!! ale w 3D only , śnieg, breja, ślisko, tup tup tup przez zaspy, powolutku, byleby tylko się nie wywalić, tak? Nagle biegnie jakaś gówniarzeria, ledwo zdążyłam pomyśleć, że muszę się odsunąć bo na mnie wlecą to już jeden mnie zahaczył.
Jakoś utrzymałam równowagę, siłą woli chyba, Jedi normalnie. I jak się nie zacznę drzeć...
Ja mam donośny głos jak się postaram i generalnie nie jestem najspokojniejszą osobą na ziemi ale tu przeszłam samą siebie. Zelżyłam ich w najgorszych słowach jakie znałam, poddałam wątpliwości ich inteligencję i generalnie posiadanie organu zwanego mózgiem, powspółczułam ich matkom itd. Chłopaków wryło a nie były to jakieś chucherka.
Potem się skapnęłam, że mnie TŻ za ręce cały czas przytrzymywał
Jak już się uspokoiłam to on się pyta co we mnie wstąpiło.
A ja- A jakbym upadła na twarz?!
On- No to przecież na tobie się goi jak na psie...
Ja- Głupi!! A jakbym sobie zęby wybiła?! Wiesz ile ja mam teraz kasy w paszczy?!

Nigdy mu nie wybaczę tego ataku śmiechu jakiego dostał



A tak żeby bardziej w temacie było, bo jak zwykle OT robię to powiem, że się zirytowałam lekko (mówiłam, ja nerwowa jestem ). W środę miałam wizytę, w piątek ząb wskoczył na swoje miejsce, obrócił się i co tam jeszcze z radzieckiego baletu a następnego dnia... był w tym złym miejscu znowu Wiem, że to dlatego, że działamy teraz na inny ząb ale to było takie pikne

A i kolejny OT
Śniło mi się, że miałam niewyrżnięte jakieś zęby (to przez Was!! Co chwila któraś pisze, że ma zalążki, a że nie ma, a że wyciąganie z dziąsła...) i dzięki aparatowi wreszcie wyszły. Ale na podniebieniu... Miałam 6 zębów na podniebieniu, oglądałam je sobie w lustrze i udawałam, że jestem obcym (tym z "Obcego", co to miał drugą paszcze w paszczy).
I mam wrażenie, że już kiedyś mi się to śniło


hehe masz charakter

Cytat:
Napisane przez ZARAAA Pokaż wiadomość
witam noszę aparat od maja 2008 roku a na styczeń mam zaplanowane ściąganie. chciałam się zapytać byłych aparatek czy ściąganie aparatu, a raczej opiłowanie kleju po zamkach jest bardzo nieprzyjemne i bolesne??? koleżanka powiedziała mi, żebym najlepiej rozłożyła ściąganie aparatu na dwa dni bo jest straszny ból przy tym piłowaniu i jak jej ściągali aparat to płakała i słychać było jej krzyki na korytarzu w sumie jak kiedyś odpadł mi zamek z piątki i trzeba było ją czyścić z kleju, to modliłam się żeby orto już skończyła nie wyobrażam sobie czyszczenia wszystkich zębów już nawet myslałam o tym, żeby znieczulić całą szczękę a moja ortodontka zaproponowała mi coś innego... dobrze, że poczytałam sobię trochę na ten temat na ich stronie zaproponowała mi coś co się nazywa "sedacja wziewna". już wam cytuję co napisali o tym na swojej stronie :

"zabieg w dużej części przypomina hipnozę. Pacjent w czasie sedacji wziewnej nie śpi - zachowuje świadomość, jest oszołomiony, rozluźniony, często odczuwa bardzo realne halucynacje - dotyczy to szczególnie dzieci. U wielu dorosłych przypomina to stan wesołego upojenia alkoholowego. Część kobiet ma odczucia orgazmopodobne, dlatego stomatolog - mężczyzna nie może wykonywac zabiegów bez obecności w gabinecie osoby trzeciej."

dobrze, że o tym poczytałam, bo mogła bym się trochę zdziwić


to jak to jest z tym ściąganiem aparatu? bardzo boli piłowanie??
nie mogę się powstrzymać od śmiechu to ja idę na to chyba hehe jakieś doznania w końcu się należą

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
No więc dodaję zdjęcia moich nowych ząbków Nie mam na kompie zdjęć sprzed założenia, ale można je zobaczyć na moim blogu w pierwszym poście
ps. jeszcze mi została mini szparka między górną jedynką a dwójką, ale to już się dociśnie retencyjnym

edit: napis wizaz zasłonił całe piękno moich ząbków :/ później postaram się to jakoś poprawić, bo teraz mnie już wyganiają z kompa
zamień się zebami ze mną piękne masz! wszystko tak idealnie proste...
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 17:06   #928
natalka92
Wtajemniczenie
 
Avatar natalka92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 142
GG do natalka92 Send a message via Skype™ to natalka92
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Gonia śliiiiiiicznie ;D.
A dzisiaj orto nie odbierała i sobie pewnie do 7 stycznia poczekam bez tego zamka na szóstce xP.
__________________
Była aparatka: góra od 30.04.2009 ;]
dół od 06.10.2009 ;]
do 30.06.2011 !

"Nikt nie wie, że jest pod seksem i dusza"! ;D

Vida me hace feliz .
natalka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 17:33   #929
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
No więc dodaję zdjęcia moich nowych ząbków Nie mam na kompie zdjęć sprzed założenia, ale można je zobaczyć na moim blogu w pierwszym poście
ps. jeszcze mi została mini szparka między górną jedynką a dwójką, ale to już się dociśnie retencyjnym

edit: napis wizaz zasłonił całe piękno moich ząbków :/ później postaram się to jakoś poprawić, bo teraz mnie już wyganiają z kompa
jakie równiutkie.... kiedy ja się doczekam takich efektów?

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Morfina Pokaż wiadomość
ja jak miałam na początku bardzo krzywione i stłoczone na dole to po nici dentystycznej odczuwalam bardzo duży ból i leciała mi krew teraz czyszczenie icią jest przyjemnością serio, lubię to hehe
a ja lubię myć pastą... taka miętowa i ostra, daje czadu
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 19:23   #930
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VIII :)

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość
gonia-pięknie pięknie obwiąż się czerwoną wstążeczką, żebyśmy ci nie zapeszyły od tych zachwytów
, nono proszę mi tu nie zapeszać

Cytat:
Napisane przez moonlight88 Pokaż wiadomość
Ładne je mamy ładne Tobie też tak brakuje złoma w paszczy jak mi ? Czy nie masz schizofrenii maniakalno - depresyjnej na tym punkcie?? ;]
, brakować to mi nie brakuje ale w pierwszym momencie po ściągnięciu złomka to myślałam że orto mi nałożyła na zęby jakąś miękką osłonkę czy coś, bo takie były gładziutkie i miękkie - zupełnie jak nie zęby

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
~Gonia~

Cudo
Powiedz mi bo nie pamiętam, miałaś striping?
, miałam - głównie na dole, ale na górze też coś orto skrobnęła

Cytat:
Napisane przez Morfina Pokaż wiadomość
zamień się zebami ze mną piękne masz! wszystko tak idealnie proste...
, o nie - za żadne skarby bym się nie zamieniła

Cytat:
Napisane przez natalka92 Pokaż wiadomość
Gonia śliiiiiiicznie ;D


Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
jakie równiutkie.... kiedy ja się doczekam takich efektów?
, doczekasz się, ja na swoje czekałam prawie 2,5 roku
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.