Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzeszy V-VI - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł kolejnej części naszego wątku?
Mama czeka na mój kroczek, a ja właśnie kończę roczek 10 23,81%
Pierwsze kroki, pyszny soczek, a ja właśnie kończę roczek 1 2,38%
Wczoraj raczki, dzisiaj kroczki, obchodzimy nasze Roczki 10 23,81%
Dziś ogłoszę co już wiecie, mamy najlepszych Roczniaków na świecie 3 7,14%
Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem 13 30,95%
.Mamy szalone, dzieci ubrudzone, Roczek już nam mija, a kurator nas dobija 2 4,76%
W domu brudno, zrobić kroczka jest mi trudno, mama tym się nie przejmuje i już "Roczek" mi szykuje 3 7,14%
nie zmieścił się tutaj, więc albo odpada albo modyfikacja 0 0%
Głosujący: 42. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-16, 22:59   #901
esskapada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1 100
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
myslalam, ze się posikam jak ja zobaczyłam. marszczy nos, sapie, prycha i warczy co to będzie jak zostanie nastolatka?!




moja mama (stara szkola zywienia niemowląt hehe) stwierdzila, ze ZA JEJ CZASOW polrocznemu dziecku w nocy nie wolno było dawac jedzenia grysik do butli i zoladek miał odpoczywać "do rana" wypytywałam co dalej i ile to jest to "do rana", wiec stwierdzila, ze niemowlę to z 8-10 godzin ciagiem powinno przesypiać
na to jej znajoma dorzucila, ze teraz to wszystko inaczej jest, bo wtedy kto to slyszal żeby do pol roku tylko cyca dawac i ze jej syn darl sie i nie chciał, ale pielegniarka kazala i trzymiesięcznemu już zupki dawala. i nie było zmiłuj - blenderow, mikserow przecieralo się przez sitko, soczki z marchewki przez tetre i inne takie usmialysmy się jak nigdy...




tak tak wiem, to typowe skoczki. albo te montowane do futryn. nasz niby tez "jumper", ale w nim się nie skacze
moja o dwoch dni jak ja chce posadzic to jest bunt bo ona chce stac! na palcach! juz sie boje jak bedzie SZWEDZKA nastolatka :/

a co do zupek, moja mama mowi ze ja juz zupy od 3 msc zycia jadlam bo po mleku rzygalam.. a ja jej mowie ze dlatego taka gruba jestem :P a jak mowi mo cis w stylu dobrych porad ze nas wychowala i zyjemy to jej mowie ze ja jestem gruba, ilona krzywa a piotrek ma cos z kolanem i ma krzywe zeby :P to sie smieje
__________________
Natalie 19.06.2013

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68473.png
esskapada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 06:42   #902
karota11
Zadomowienie
 
Avatar karota11
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 796
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

dzień dobry
Witamy się przy śniadanku zapowiada się piękny dzień
__________________
26.09.09 Są dwa serca-ich nieustanne bicie,zdaje się w dwóch jestestwach jedno tworzyć życie,łańcuch który nas wiąże,los nie skruszy zmianą,będą bić zawsze razem, albo bić przestaną
27.05.2013Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem-bez Ciebie synku świat dla mnie nie istnieje
karota11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 06:56   #903
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
Przemo nie je juz w nocy?
Kurczevjakos boje sie sprobowac dawac wody zamiast mleka ehh
A duzo jej wypije przy jednej pobudce?
chyba od września nie je w nocy je koło 7 dopiero. nie próbowałam go oduczać, sam nie chciał już w nocy jeść
a ile wypije ... różnie, czasem 2-3 łyki a czasem ze 100 ml

Cytat:
Napisane przez esskapada Pokaż wiadomość
w nocy tylko ja wstaje.. od 8 msc nie mowiac ze ostatnia wysalam sie dzien przed porodem jak dostalam srodki nasenne i przeciwbolowe chyba
heheh to ja bym nie dała rady, ja potrzebuje duuuużo snu ... po porodzie malutko spałam ale to adrenalina była .... a mąż mi bardzo pomaga na szczęście. dziś spał z Młodym i oni się wyspali bo P. zaś się tylko raz obudził za to ja co chwila się budziłam
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 07:08   #904
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez esskapada Pokaż wiadomość
moja o dwoch dni jak ja chce posadzic to jest bunt bo ona chce stac! na palcach! juz sie boje jak bedzie SZWEDZKA nastolatka :/

a co do zupek, moja mama mowi ze ja juz zupy od 3 msc zycia jadlam bo po mleku rzygalam.. a ja jej mowie ze dlatego taka gruba jestem :P a jak mowi mo cis w stylu dobrych porad ze nas wychowala i zyjemy to jej mowie ze ja jestem gruba, ilona krzywa a piotrek ma cos z kolanem i ma krzywe zeby :P to sie smieje
Bedzie slivzna nqstolatka



Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
myslalam, ze się posikam jak ja zobaczyłam. marszczy nos, sapie, prycha i warczy co to będzie jak zostanie nastolatka?!




moja mama (stara szkola zywienia niemowląt hehe) stwierdzila, ze ZA JEJ CZASOW polrocznemu dziecku w nocy nie wolno było dawac jedzenia grysik do butli i zoladek miał odpoczywać "do rana" wypytywałam co dalej i ile to jest to "do rana", wiec stwierdzila, ze niemowlę to z 8-10 godzin ciagiem powinno przesypiać
na to jej znajoma dorzucila, ze teraz to wszystko inaczej jest, bo wtedy kto to slyszal żeby do pol roku tylko cyca dawac i ze jej syn darl sie i nie chciał, ale pielegniarka kazala i trzymiesięcznemu już zupki dawala. i nie było zmiłuj - blenderow, mikserow przecieralo się przez sitko, soczki z marchewki przez tetre i inne takie usmialysmy się jak nigdy...




tak tak wiem, to typowe skoczki. albo te montowane do futryn. nasz niby tez "jumper", ale w nim się nie skacze
Ta ja nawet 7 lat temu inaczej robilam , d. 9 mc i koniec mleka a tu sie boje heee


Nelka boskaa moj to odrazu do placzu marszcxy truskawe i ryk hee a Nelka taka mina jakby conajmniej kilka lat miala i wkurzyla sie na mamuske heee

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 07:09   #905
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Deb Ty tez mozesz sie hustac na tej hustawce

Diabli ja chusty juz nie mam wiec nie zrobie

Esskapada ale przeciez Natalie od wielu miesiecy przesypia nocki. Wiec jak to sie nie wysypiasz? Ja sie zazwyczaj wysypiam mimo, ze przez ponad rok nie przespalam ciagiem 5h
Clo masz racje, ze dziecko sie nie odstawi jak nie dostanie butli bo dzialaloby wbrew instynktowi przetrwania. Tzn takie ok2 lat juz moze sie odstawi bo bedzie coraz mniej potrzebowac w nocy jesc i bedzie generalnie dorstac

Vil wspolczuje boli glowy mysle, ze powinnas wybrac sie do lekarza.

A ja musze sie do strasznej rzeczy przyznac Sofia poparzyla sobie paluszki wrzatkiem. Nie mam inhalatora (planuje zakup w pl bo tu ciezko znalezc) i robie jej inhalacje nad miska goracej wody.. No i dzis wsadzila tam reke wiec nie praktykujcie tej metody

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 07:23   #906
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Ash bieda Sofcia dalej katarek jest?

Dawno nas nie było. Dzieciowi wychodzi pierwszy ząbek, kończy dziś 9 miesięcy, stoi bez podparcia krótko ale stoi, podaje rzeczy jak powiem daj, odrzuca piłkę, waży 8700, pomimo tego że zaczęła stawać na nogi szybko to biodra na usg super i dr pozwolił chodzić, podchodzi żeby się przytulic. W nocy dalej pobudki, blw pięknie jej wychodzi. I nie wiem co jeszcze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 08:38   #907
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez karota11 Pokaż wiadomość
dzień dobry
Witamy się przy śniadanku zapowiada się piękny dzień
u nas też pięknie

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
A ja musze sie do strasznej rzeczy przyznac Sofia poparzyla sobie paluszki wrzatkiem. Nie mam inhalatora (planuje zakup w pl bo tu ciezko znalezc) i robie jej inhalacje nad miska goracej wody.. No i dzis wsadzila tam reke wiec nie praktykujcie tej metody

Sent from my XT1032 using Tapatalk
biedna Sofka


Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Dawno nas nie było. Dzieciowi wychodzi pierwszy ząbek, kończy dziś 9 miesięcy, stoi bez podparcia krótko ale stoi, podaje rzeczy jak powiem daj, odrzuca piłkę, waży 8700, pomimo tego że zaczęła stawać na nogi szybko to biodra na usg super i dr pozwolił chodzić, podchodzi żeby się przytulic. W nocy dalej pobudki, blw pięknie jej wychodzi. I nie wiem co jeszcze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zdolna Lila

a my zębowej masakry ciąg dalszy mamy (ale wyszła druga jedynka na dole), młodemu się leje z nosa, w nocy kaszlał strasznie (no i nie wiem czy od śliny czy co, bo rano wstał radosny i zadowolony i nie kaszlał :/). no a jak nie kaszlał to się wiercił i krzyczał..ciekawe kiedy dane mi się będzie wyspać
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 08:53   #908
gosiulka22
Wtajemniczenie
 
Avatar gosiulka22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 094
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Daro się odstawiał etapami.
Najpierw chyba około 6 mies. nie chciał popijać po jedzeniu piersią tzn. po konkretnym posiłku, bo dopóki to była połowa słoiczka małego czy inne takie to owszem popijał, ale jak zaczął jeść porządne słoiczki i porządne porcje kaszek to piersi po ani między posiłkami nie chciał. Dostawał więc wodę.
Od tego czasu równo do skończenia 8 mc udało mi się pierś utrzymać w nocy, choć się zmniejszała z 4 do 2 a czasami 1.
No i równo noc po skończeniu 8 mc w nocy odmówił piersi, ale dalej nie chciał spać i marudził a żadne bujanie i inne takie nie przynosiły rady, wiec TŻ przyniósł butlę z mm na próbę i wypił i poszedł spać.
Od tego momentu w nocy podaję mu butlę mm i akceptuje ją i pije, a za piersią nie marudzi.



Wiesz ja Cię rozumiem , że chcesz mieć chwilkę spokoju
Ja mam obecnie w domku jęczybułę, takiego mojego syna nie znałam. I nie wiem czy to ząb czy pojawił się ten lęk seperacyjny czy może jakiś skok, ale generalnie cały czas najchętniej wisiałby na mnie albo musze być 5 cm.obok niego. Wszelkie próby mojego odejścia na bok kończą się jęczeniem ;p
Eliza najgorsza była przez tą chorobę, wcześniej przez ząbkowanie i tatuś ją nauczył się nosić i teraz mam nie lada problem żeby to wyplenić ale już powoli oduczam, a chodzik odstawiamy

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
ja lekarzem nie jestem ale żeby antybiotyk na gorączkę?
a dostawała z butli też?
Antybiotyk był rzekomo na zapalenie gardła ja też lekarzem nie jestem i dlatego dałam się zmylić że antybiotyk jest potrzebny, chociaż nie wiem czy był nie potrzebny. gorączkę miała, katar, kaszel, potem chrypę i ogólnie była taka że chciała tylko leżeć więc słaba ale co to było to do końca nie wiem czy ta 3 dniówka czy zapalenie gardła czy to i to.

A Butlę dostawała praktycznie od początku więc pewno dlatego się sama odstawiła od piersi ale aż tak nie żałuję bo karmiłam 7 miesięcy no i teraz mamy w końcu przespane nocki- jedna pobudka albo wcale znowu wredna jestem
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
aaa i jeszcze Wam pokaze Nele jakiej nie znacie
Nelcia zła? niemożliwe

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
obie corki naszego instruktora basenowego nie raczkowaly. tata rehabilitant nie mogl tego przeboleć, bo to dobre dla bioderek zachecal, kombinowal, ale zupełnie nic to nie dalo. wstaly i już hehe. niektóre dzieci nie pelzaja, inne nie raczkują. moja nie siedzi, a bardzo chce wstawac pchacz to fajny zakup - dziecko uczy się przy nim wstawac, utrzymywać rownowage, robi pierwsze kroki, a później stabilnie wedruje po mieszkaniu.
coś w tym jest bo ja podobno też nie raczkowałam wcale, moja siostra też nie, nie wiem jak TŻ bo teściowa nie pamięta (nie wiem jak można nie pamiętać takiego czegoś)
Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość
Hm jeszcze nie ale już wiem że samej z siebie bedzie mi bardzo trudno podjąć taką decyzję. Najpierw miałam kp 6mcy, teraz rok a pewnie wyjdzie lekko 1,5 chyba że tak jak u magi nastąpi samoodstawienie. Choć u nas byłby problem bo mój dzieć nie chce pić z butelki od samego początku. Nawet już z niekapka nie za bardzo. Teraz na topie jest kubek lovi360 i z niego pije. A najlepiej ze szklanki. Więc w nocy z butlą byłby problem...
Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
A moja właśnie piła z butli od początku i to bardzo chętnie. Najlepiej będzie Ci odstawić jak już zacznie przesypiać noce. U nas jak już nie karmie piersią to małą praktycznie przesypia noce, czasem się budzi tylko na butlę a wcześniej budziłą się po 4-5 razy na jedzenie

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
to może rozwiązaniem bylby kojec? mamy pożyczony, postawiłam go w przedpokoju i kiedy chce cos podzialac w kuchni, smaze, zmywam i nie mogę się odrywać co chwile to jest to fajne rozwiązanie. wrzucasz zabawki, którymi na codzien dziecko się nie bawi...i można uzyskac kwadrans spokoju przynajmniej się dziecko nie obija bezsensownie o meble
Mam na górze łóżeczko turystyczne to spróbuje przynieść na dół bo najgorzej jak coś w kuchni robię to mi potrzeba żeby się zajęła sobą a nic sobie nie zrobiła, tylko u nas nie ma gdzie postawić łóżeczka i za każdym razem musiałabym składać

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Elizce urodziła się dzisiaj w nocy kolejna kuzynka jednak Mała jest w inkubatorze bo była owinięta pępowiną (na szczęście podobno jest wszystko dobrze) nie wiem czy urodziłą sn czy cc. Ale wiem że wcześniej nie miała wskazania do cc więc widocznie lekarz prowadzący na usg nie widział tego.. Więcej szczegółów musze się dowiedzieć jak tatuś trochę ochłonie to będzie TŻ dzwonił.


Eliza skończyła wczoraj 8 miesięcy jak to wszystko leci szybko a wydaje mi się że tak jakbym ją wczoraj rodziła
gosiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 09:09   #909
ankaaa206
Wtajemniczenie
 
Avatar ankaaa206
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 726
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

hej hej
u nas spuchnięte dwójki na dole i w efekcie pierwszy raz mam małą jęczybułe rano wstał i jęczał, raczkować nie, na rękach nie, kaszka nie, dałam nuggetsa bez panierki, samo mięsko z indyka, pożuł i wypluł wszystko jak się wyśpi to idziemy na lumpy!
no a co do spania to ja się wsypalam porządnie poraz ostatni dzień po cesarce, jak młody był na noworodkach, podobno strasznie chrapalam
no a teraz chyba nie robi mi już różnicy czy wstaje raz czy 5 razy, kawa rano i jestem jak nowo narodzona
__________________
Nikoś

Julka
ankaaa206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 09:13   #910
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez gosiulka22 Pokaż wiadomość
Elizce urodziła się dzisiaj w nocy kolejna kuzynka jednak Mała jest w inkubatorze bo była owinięta pępowiną (na szczęście podobno jest wszystko dobrze) nie wiem czy urodziłą sn czy cc. Ale wiem że wcześniej nie miała wskazania do cc więc widocznie lekarz prowadzący na usg nie widział tego.. Więcej szczegółów musze się dowiedzieć jak tatuś trochę ochłonie to będzie TŻ dzwonił.


Eliza skończyła wczoraj 8 miesięcy jak to wszystko leci szybko a wydaje mi się że tak jakbym ją wczoraj rodziła
100 lat!
no i gratulacje, fajnie że Elizka ma kuzynostwo, przydałoby się żeby I. miał kuzyna/kuzynkę to by rodzinka mniej świrowała

Edytowane przez humpback
Czas edycji: 2014-02-17 o 09:22
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 09:39   #911
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

kurcze nie umiem nadrobić, coś czytam ale muszę się cofać żeby wiedzieć o czym i się już zgubiłam co czytałam a co nie
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 09:59   #912
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez esskapada Pokaż wiadomość
Dziekuje a co do pogrubionego to moja kuzynka dalej spi z corka a ona ma ponad dwa lata a tz spi w innym pokoju:/
Zostawie to bez komentarza

Jestem mega wkurzona. Rodzina TZta mnie kurza - delikatnie mowiac. W sobote dzwoni tesciowa zebysmy przyszli na obiad (brat i siostra przyjechali bo maja ferie). No ok, tylko szkoda ze nie dodala ze cala czworka jest chora! Jeszcze Karola strasznie boi sie brata TZta i co chwile bylo M wez Karolinke na rece, wez ja na rexe, zaspiewaj jej a Karola oczywiscie w ryk
Wczoraj bylismy u ciotki TZta. Pojechalismy sobie do sklepu, nie bylo nas jakies 20 min i co? Dali Karolcie 3! te duze palki do zjedzenia. To nic ze nie zjadla mi obiadu ani kaszy bo Karolcia xhciala to jej dali. I jeszcze doslownie z buzi jej wyciagnelam ciasto sklepowe, kakaowe z orzechami bo przeciez musi wszystkiego sprobowac. Bo jakies tam dziecko juz to je bla bla bla a "h" mnie to obchodzi co cudze dzieci jedza. Ja juz nie wiem jak mam do nich gadac, zadne argumenty nie tradiaja. Oj juz widze co sie bedzie dzialo w swieta chyba musze wyglosic jakas przemowe, tylko jak w dyplomatyczny sposob powoedziec zeby sie odpierdzielili od mojego dziecka.
I jeszcze teksty tewciowe, ze kogos tam wnuczka ma juz 3 zeby a jest 2 m-ce mlodsza od Karoli, dlaczefo Karola ma tylko jednego. Dlaczego Karola jeszcze nie chodzi? I biora ja do pozycji chodzenia
Ja juz kurna nie daje rady

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez esskapada Pokaż wiadomość
ja wlasnie robie malej ksiazke, dostalan chrzciny od ciotki Marcela *moje pierwsze 5 lat* bardzo fajna jest i do tego kolezanka zrobi mi skrzyneczke na wymiary ksiazki i jak bedzie mialam 18tke to dostanie ode mnie taka skrzyneczke i wpakuje do niej czapeczke ze szpitala, jej pierwsze ciuchy co miala na sobie, opaske ze szpitala, zabka, wlosy pierwsze, szkoda ze nie mam pierwszego smoczka.. a i moj test ciazowy mysle ze to bedzie piekna pamiatka
Tez planuje taki prezent na 18stke pierwszy smoczek, spiochy, szatka ze chrztu tylko opaske ze szpotala gdzie podzialam:/ o pierwszym zabku nie pomyslalam a swietny pomysl- jeszcze go mozna zalac w zywicy. O albumie tez mysle o ile bedzie mi sie chcialo bawic. Ale chcialabym zeby tam byly zdjecia z pierwszego roku a pozniej z kazdych swiat i urodzin, pierwszych dni w szkole. Pierwsze namalowane obrazki, laurka... Ale to beda cudowne chwile
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 10:04   #913
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
myslalam, ze się posikam jak ja zobaczyłam. marszczy nos, sapie, prycha i warczy co to będzie jak zostanie nastolatka?!




moja mama (stara szkola zywienia niemowląt hehe) stwierdzila, ze ZA JEJ CZASOW polrocznemu dziecku w nocy nie wolno było dawac jedzenia grysik do butli i zoladek miał odpoczywać "do rana" wypytywałam co dalej i ile to jest to "do rana", wiec stwierdzila, ze niemowlę to z 8-10 godzin ciagiem powinno przesypiać
na to jej znajoma dorzucila, ze teraz to wszystko inaczej jest, bo wtedy kto to slyszal żeby do pol roku tylko cyca dawac i ze jej syn darl sie i nie chciał, ale pielegniarka kazala i trzymiesięcznemu już zupki dawala. i nie było zmiłuj - blenderow, mikserow przecieralo się przez sitko, soczki z marchewki przez tetre i inne takie usmialysmy się jak nigdy...




tak tak wiem, to typowe skoczki. albo te montowane do futryn. nasz niby tez "jumper", ale w nim się nie skacze
Nela jest naprawde swietna z wkurzona minka jasno daje znac co jej sie nje podoba





Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Deb Ty tez mozesz sie hustac na tej hustawce

Diabli ja chusty juz nie mam wiec nie zrobie

Esskapada ale przeciez Natalie od wielu miesiecy przesypia nocki. Wiec jak to sie nie wysypiasz? Ja sie zazwyczaj wysypiam mimo, ze przez ponad rok nie przespalam ciagiem 5h
Clo masz racje, ze dziecko sie nie odstawi jak nie dostanie butli bo dzialaloby wbrew instynktowi przetrwania. Tzn takie ok2 lat juz moze sie odstawi bo bedzie coraz mniej potrzebowac w nocy jesc i bedzie generalnie dorstac

Vil wspolczuje boli glowy mysle, ze powinnas wybrac sie do lekarza.

A ja musze sie do strasznej rzeczy przyznac Sofia poparzyla sobie paluszki wrzatkiem. Nie mam inhalatora (planuje zakup w pl bo tu ciezko znalezc) i robie jej inhalacje nad miska goracej wody.. No i dzis wsadzila tam reke wiec nie praktykujcie tej metody

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Oj biedna Sofijka niestery te nasze dzieciaczki za wszystko lapia bez opamietania...a najgorsze ze nie do konca rozumieja od czego je boli






Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Zostawie to bez komentarza

Jestem mega wkurzona. Rodzina TZta mnie kurza - delikatnie mowiac. W sobote dzwoni tesciowa zebysmy przyszli na obiad (brat i siostra przyjechali bo maja ferie). No ok, tylko szkoda ze nie dodala ze cala czworka jest chora! Jeszcze Karola strasznie boi sie brata TZta i co chwile bylo M wez Karolinke na rece, wez ja na rexe, zaspiewaj jej a Karola oczywiscie w ryk
Wczoraj bylismy u ciotki TZta. Pojechalismy sobie do sklepu, nie bylo nas jakies 20 min i co? Dali Karolcie 3! te duze palki do zjedzenia. To nic ze nie zjadla mi obiadu ani kaszy bo Karolcia xhciala to jej dali. I jeszcze doslownie z buzi jej wyciagnelam ciasto sklepowe, kakaowe z orzechami bo przeciez musi wszystkiego sprobowac. Bo jakies tam dziecko juz to je bla bla bla a "h" mnie to obchodzi co cudze dzieci jedza. Ja juz nie wiem jak mam do nich gadac, zadne argumenty nie tradiaja. Oj juz widze co sie bedzie dzialo w swieta chyba musze wyglosic jakas przemowe, tylko jak w dyplomatyczny sposob powoedziec zeby sie odpierdzielili od mojego dziecka.
I jeszcze teksty tewciowe, ze kogos tam wnuczka ma juz 3 zeby a jest 2 m-ce mlodsza od Karoli, dlaczefo Karola ma tylko jednego. Dlaczego Karola jeszcze nie chodzi? I biora ja do pozycji chodzenia
Ja juz kurna nie daje rady
Szczerze to ci powiem ze nke wiem czy da rade wygrac. Starsze pokolenie robilo inaczej i wydaje im sie ze skoro my zyjemy to jest spoko i wydaje mi sie ze jak tylko znikniesz z horyzontu to zawsze beda cos tam podrzucali z komentarzem "jaka ty biedna, mamusia nie daje ci sprobowac"


Ech...moje dziecko odkad w noxy pilo mm to pilo je raz jakies 120 ml. Dzis wypil o 2 godzinie az 200 a pozniej do 6 sie budzil co godzine. Nie wiem czy sie przejadl czy to nadalnte zeby. No wiecej mu nie podalam bo akurat w to ze glodny to nie wierze.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 10:05   #914
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Kolejna porcja fotek.
Nie pamiętam kolejności wstawiania, ale jest tu miedzy innymi futurystyczne wnętrze i zewnętrzne dubajskiego metra, i nieco barziej tradycyjnie wyglądająca taksówka wodna
Cudne!


Ja wszystko zapisuje. Pierwszy obrot na brzuszek, pierwsze siedzenie, pierwsza kapiel w brodziku itd

Gosiulka nie kazde dziecko raczkuje. Chodzika nie pochwale
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 10:15   #915
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Hej

U nas mały szpital. Ja i mąż chorzy i chyba niestety Lenę też rozkłada bo katar chyba się pojawił Totalnie nie wiem od czego i totalnie nie wiem co robić?
Wit.C dostaje codziennie i dziś kupimy calcium w syropku, ale co jeszcze?
Gorączki nie ma jedynie temp.w wysokości do 37,3 max - ale taką ostatnio miewa bo ząbkuje - idą jej teraz 4 zęby jednocześnie

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
aaa i jeszcze Wam pokaze Nele jakiej nie znacie
No pięknie! W końcu i Nela pokazała charakterek

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
A ja musze sie do strasznej rzeczy przyznac Sofia poparzyla sobie paluszki wrzatkiem. Nie mam inhalatora (planuje zakup w pl bo tu ciezko znalezc) i robie jej inhalacje nad miska goracej wody.. No i dzis wsadzila tam reke wiec nie praktykujcie tej metody

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Ash przede wszystkim piękne macie te zdjęcia z Dubaju

Biedna Sofcia

A jaki inhalator polecacie? Bo też zastanawiam się nad zakupem z racji, że nie wiem jak to przeziębienie się rozwinie?

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Ja wszystko zapisuje. Pierwszy obrot na brzuszek, pierwsze siedzenie, pierwsza kapiel w brodziku itd
Ja też prowadzę Lence taki album/notes z zapiskami: kiedy wyszedł dany ząbek, kiedy przewróciła się na brzuszek czy usiadła, ile ważyła i jakie pieluszki nosiła kończąc dany miesiąc itp
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 10:18   #916
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez esskapada Pokaż wiadomość
Taka mala Natalinka w mamy obiektywie .


Chyba sie nie chwalilam zrobilam Karolci 10 opasek na gumcepochwale sie jak bede miala jak zgrac zdjecia. Sa piekne a ja jestem z siebie dumna

Ooooo Nelka Diablica

Musze wam napisac przepis na nalesniki i rachuchy dla naszych maluchow. Karola ostatnio zjadla dwa racuchy wielkoaci swojej dloni.Normalnie w szoku bylam. Oczywiscie wszystko na mm.

W sloncu mam 30 stopni, pieknie! Wiosna wiosna wiosna!
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 10:45   #917
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Kinga no cudnie Lilka prze do przodu! Tyle nowych umiejetnosci, brawo!

Sofia ostatnio macha raczka i nie mowi papa tylko mama w ogole to jej ulubione slowo, nie tylko jak placze

Paluszki uratowane, nie ma sladu po oparzeniu, uzywa ich normalnie wiec chyba jej nie pieka
Ale podlaczam sie pod pytanie Puchatkowej, ktory inhalator sie Wam sprawdzil?

Puchatku mnie tez rozlozylo lamie mnie w kosciach, glowa boli i w oglole jestem nie do zycia. A TZ dzis w pracy. 11-23, a jutro 7-16 wiec musimy sobie same radzic. Dobrze, ze obiad mam z wczoraj.

Sharp wspolczuje rodzinki ja musze przyznac, ze na wyjezdzie troche zgrzeszylam i Sofia dostala kilka kupnych herbatnikow jak dziewczynki jadly, a ja akurat nie mialam przy sobie czegos na zastepstwo musze byc zawsze przygotowana i miec ze soba zdrowe przekaski jak wychodzimy. Zwlaszcza, ze jak bedziemy w PL to bedziemy prowadzic malo regularny tryb zycia...
Czekam na fotki opasek,powiedz jak je zrobilas. Moze tez sie skusze

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 10:48   #918
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Zostawie to bez komentarza

Jestem mega wkurzona. Rodzina TZta mnie kurza - delikatnie mowiac. W sobote dzwoni tesciowa zebysmy przyszli na obiad (brat i siostra przyjechali bo maja ferie). No ok, tylko szkoda ze nie dodala ze cala czworka jest chora! Jeszcze Karola strasznie boi sie brata TZta i co chwile bylo M wez Karolinke na rece, wez ja na rexe, zaspiewaj jej a Karola oczywiscie w ryk
Wczoraj bylismy u ciotki TZta. Pojechalismy sobie do sklepu, nie bylo nas jakies 20 min i co? Dali Karolcie 3! te duze palki do zjedzenia. To nic ze nie zjadla mi obiadu ani kaszy bo Karolcia xhciala to jej dali. I jeszcze doslownie z buzi jej wyciagnelam ciasto sklepowe, kakaowe z orzechami bo przeciez musi wszystkiego sprobowac. Bo jakies tam dziecko juz to je bla bla bla a "h" mnie to obchodzi co cudze dzieci jedza. Ja juz nie wiem jak mam do nich gadac, zadne argumenty nie tradiaja. Oj juz widze co sie bedzie dzialo w swieta chyba musze wyglosic jakas przemowe, tylko jak w dyplomatyczny sposob powoedziec zeby sie odpierdzielili od mojego dziecka.
I jeszcze teksty tewciowe, ze kogos tam wnuczka ma juz 3 zeby a jest 2 m-ce mlodsza od Karoli, dlaczefo Karola ma tylko jednego. Dlaczego Karola jeszcze nie chodzi? I biora ja do pozycji chodzenia
Ja juz kurna nie daje rady
oj nie dziwię ci się nie cierpię porównań, i tego mówienia jak to kiedyś było, a już najbardziej jak mówię coś a ktoś ma to gdzieś tylko ja już nie jestem dyplomatyczna, i mówię wprost że mi się nie podoba coś, i nie bawię się w argumentację.
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 10:53   #919
esskapada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1 100
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Deb Ty tez mozesz sie hustac na tej hustawce

Diabli ja chusty juz nie mam wiec nie zrobie

Esskapada ale przeciez Natalie od wielu miesiecy przesypia nocki. Wiec jak to sie nie wysypiasz? Ja sie zazwyczaj wysypiam mimo, ze przez ponad rok nie przespalam ciagiem 5h
Clo masz racje, ze dziecko sie nie odstawi jak nie dostanie butli bo dzialaloby wbrew instynktowi przetrwania. Tzn takie ok2 lat juz moze sie odstawi bo bedzie coraz mniej potrzebowac w nocy jesc i bedzie generalnie dorstac

Vil wspolczuje boli glowy mysle, ze powinnas wybrac sie do lekarza.

A ja musze sie do strasznej rzeczy przyznac Sofia poparzyla sobie paluszki wrzatkiem. Nie mam inhalatora (planuje zakup w pl bo tu ciezko znalezc) i robie jej inhalacje nad miska goracej wody.. No i dzis wsadzila tam reke wiec nie praktykujcie tej metody

Sent from my XT1032 using Tapatalk
a bo chodze jak stuknieta spac po 12 i spie moze 7 h:P a zawsze sobie spalam do 12 ostatnio Natalia dosyc czesto sie przebudza bo laduje na brzuchu i robi konika albo budzi sie w poprzek :/ ale tez ja sie budze zeby sprawdzic czy jest przykryta bo w sypialni mamy zimno i zeby mi nie zmarzla

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Ash bieda Sofcia dalej katarek jest?

Dawno nas nie było. Dzieciowi wychodzi pierwszy ząbek, kończy dziś 9 miesięcy, stoi bez podparcia krótko ale stoi, podaje rzeczy jak powiem daj, odrzuca piłkę, waży 8700, pomimo tego że zaczęła stawać na nogi szybko to biodra na usg super i dr pozwolił chodzić, podchodzi żeby się przytulic. W nocy dalej pobudki, blw pięknie jej wychodzi. I nie wiem co jeszcze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Pieknie wam idzie wszystko
__________________
Natalie 19.06.2013

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68473.png
esskapada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 10:58   #920
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Ash - Banka podesłała mi właśnie taki inhalator
http://allegro.pl/show_item.php?item=3907672726
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 11:43   #921
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Justi, ale to, że nie jest to jakiś konkretny napis nie znaczy, że nie ma on dla mnie znaczenia
Wybierałam taki, który dla mnie coś znaczy.

A ten Wam pokaże jak zrobię Też będzie miał znaczenie, ale chciałam też by został zachowany ten sam "typ" więc wymyśliłam sobie, że mają z niego wylatywać również ptaki, bo raczej nie da rady by wylatywały feniksy ( jak ten mój główny), ale poprosiłam o wymyślenie konwencji i przemyślenie i zobaczymy jaka będzie propozycja

Acha a co do części ciała mam to z boku, zaczyna się na poziomie brzucha lekko z tyłu i idzie na udo
a jak tak to super

Cytat:
Napisane przez esskapada Pokaż wiadomość
a bo chodze jak stuknieta spac po 12 i spie moze 7 h:P a zawsze sobie spalam do 12 ostatnio Natalia dosyc czesto sie przebudza bo laduje na brzuchu i robi konika albo budzi sie w poprzek :/ ale tez ja sie budze zeby sprawdzic czy jest przykryta bo w sypialni mamy zimno i zeby mi nie zmarzla
7h ciągiem powiadasz?

Ash biedna Sofia



helo!
My czekamy na gości, upiekłam ciasto szpinakowe, jest BOSKIE
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 11:56   #922
gosiulka22
Wtajemniczenie
 
Avatar gosiulka22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 094
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
100 lat!
no i gratulacje, fajnie że Elizka ma kuzynostwo, przydałoby się żeby I. miał kuzyna/kuzynkę to by rodzinka mniej świrowała
O u nas dzieci dostatek. PO mojej stronie Eliza ma jedną kuzynkę a po TŻ stronie ma 4 kuzynki i 2 kuzynów wszystko w przekroju 10- 0 lat no i ma jedną dalszą kuzynkę córkę mojej kuzynki ale mam z nią dobry kontakt więc Elizka ją zna.
gosiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 13:23   #923
modro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 657
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość
Biedna a jak się to skończyło? Bardzo poparzona?




Ooo sprawdzę te nakolanniki. Tylko u nas na zadupiu nawet rajstop nie było gdzie kupić :/

Wiesz co, nie wiem jak to jest przy 2 dzieci...
Może dlatego że mam na razie jedno to mi nie przeszkadza że Bart zasypia przy cycu. Ja <3 te chwile i jakoś sobie nie wyobrażam inaczej...
A z odstawieniem to mam nadzieję że kiedyś sam się odstawi a nie ja będę musiała podjąć tą ciężką decyzję.



Hm ciekawe jak nosi się takie 20kg na sobie


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------





Może i jestem ciemna ale co to za część ciała?
A tatoo fanyyyyy


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
No decyzja ciężka, ja nie jestem gotowa, żeby ją podjąć i odstawić małą, więc wkurza mnie to cyckowanie już, ale nie daję za wygraną.

Co do nosidełka, ja mam ergobaby, władowałam w nie moją starszą córkę, która waży 14 kg, wyglądała już trochę śmiesznie, ale było jeszcze ok, mieściła się spokojnie. 20 kg w każdym razie sobie nie wyobrażam, nie ma mowy

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Kinga no cudnie Lilka prze do przodu! Tyle nowych umiejetnosci, brawo!

Sofia ostatnio macha raczka i nie mowi papa tylko mama w ogole to jej ulubione slowo, nie tylko jak placze

Paluszki uratowane, nie ma sladu po oparzeniu, uzywa ich normalnie wiec chyba jej nie pieka
Ale podlaczam sie pod pytanie Puchatkowej, ktory inhalator sie Wam sprawdzil?

Puchatku mnie tez rozlozylo lamie mnie w kosciach, glowa boli i w oglole jestem nie do zycia. A TZ dzis w pracy. 11-23, a jutro 7-16 wiec musimy sobie same radzic. Dobrze, ze obiad mam z wczoraj.

Sharp wspolczuje rodzinki ja musze przyznac, ze na wyjezdzie troche zgrzeszylam i Sofia dostala kilka kupnych herbatnikow jak dziewczynki jadly, a ja akurat nie mialam przy sobie czegos na zastepstwo musze byc zawsze przygotowana i miec ze soba zdrowe przekaski jak wychodzimy. Zwlaszcza, ze jak bedziemy w PL to bedziemy prowadzic malo regularny tryb zycia...
Czekam na fotki opasek,powiedz jak je zrobilas. Moze tez sie skusze

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Ja mam nebulizator omrona, jesteśmy bardzo zadowolenia, używamy już ponad 3 lata.
__________________

modro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 13:28   #924
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
helo!
My czekamy na gości, upiekłam ciasto szpinakowe, jest BOSKIE
podziel się przepisem bo brzmi smakowicie

Cytat:
Napisane przez gosiulka22 Pokaż wiadomość
O u nas dzieci dostatek. PO mojej stronie Eliza ma jedną kuzynkę a po TŻ stronie ma 4 kuzynki i 2 kuzynów wszystko w przekroju 10- 0 lat no i ma jedną dalszą kuzynkę córkę mojej kuzynki ale mam z nią dobry kontakt więc Elizka ją zna.
fajnie
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 13:30   #925
esskapada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1 100
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Zostawie to bez komentarza

Jestem mega wkurzona. Rodzina TZta mnie kurza - delikatnie mowiac. W sobote dzwoni tesciowa zebysmy przyszli na obiad (brat i siostra przyjechali bo maja ferie). No ok, tylko szkoda ze nie dodala ze cala czworka jest chora! Jeszcze Karola strasznie boi sie brata TZta i co chwile bylo M wez Karolinke na rece, wez ja na rexe, zaspiewaj jej a Karola oczywiscie w ryk
Wczoraj bylismy u ciotki TZta. Pojechalismy sobie do sklepu, nie bylo nas jakies 20 min i co? Dali Karolcie 3! te duze palki do zjedzenia. To nic ze nie zjadla mi obiadu ani kaszy bo Karolcia xhciala to jej dali. I jeszcze doslownie z buzi jej wyciagnelam ciasto sklepowe, kakaowe z orzechami bo przeciez musi wszystkiego sprobowac. Bo jakies tam dziecko juz to je bla bla bla a "h" mnie to obchodzi co cudze dzieci jedza. Ja juz nie wiem jak mam do nich gadac, zadne argumenty nie tradiaja. Oj juz widze co sie bedzie dzialo w swieta chyba musze wyglosic jakas przemowe, tylko jak w dyplomatyczny sposob powoedziec zeby sie odpierdzielili od mojego dziecka.
I jeszcze teksty tewciowe, ze kogos tam wnuczka ma juz 3 zeby a jest 2 m-ce mlodsza od Karoli, dlaczefo Karola ma tylko jednego. Dlaczego Karola jeszcze nie chodzi? I biora ja do pozycji chodzenia
Ja juz kurna nie daje rady

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------


Tez planuje taki prezent na 18stke pierwszy smoczek, spiochy, szatka ze chrztu tylko opaske ze szpotala gdzie podzialam:/ o pierwszym zabku nie pomyslalam a swietny pomysl- jeszcze go mozna zalac w zywicy. O albumie tez mysle o ile bedzie mi sie chcialo bawic. Ale chcialabym zeby tam byly zdjecia z pierwszego roku a pozniej z kazdych swiat i urodzin, pierwszych dni w szkole. Pierwsze namalowane obrazki, laurka... Ale to beda cudowne chwile
o matko! wspolczuje rodziny tzta :/ ja tam jestem bezposrednia i jak mi moja mama mowila to daj i to, jakies rady w stulu wlasnie a za moich czasow, to ja mowie za Twoich czasow wychowywalas nas sama wiec ja swoje dziecko tez sama wychowam, a jak chce wychowac moje dziecko to niech sobie zrobi sama do tesciowej tez powiedzialam ze czasy sa inne i ze jej dzieci jadly parowki to nie znaczy ze moja bedzie je jesc, ja wychowuje po mojemu a ona chowala po swojemu i cisza

a co do ksiazki to ja wlasnie mam taka ze pierwsze piec lat, piewsza szkola, piersi koledzy, pierwsze swieta, pierwsze wakacje, i szczegolne wydarzenia i juz tam wpisalam lot samolotem i odwiedziny w pl a o zywicy nie pomyslalam! ja sama mam swojego zabka i pierwszego loczka ale ksiazke mam zrobiona taka z disneya swietna pamiatka
__________________
Natalie 19.06.2013

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68473.png
esskapada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 13:51   #926
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Deb Ty tez mozesz sie hustac na tej hustawce

Diabli ja chusty juz nie mam wiec nie zrobie

Esskapada ale przeciez Natalie od wielu miesiecy przesypia nocki. Wiec jak to sie nie wysypiasz? Ja sie zazwyczaj wysypiam mimo, ze przez ponad rok nie przespalam ciagiem 5h
Clo masz racje, ze dziecko sie nie odstawi jak nie dostanie butli bo dzialaloby wbrew instynktowi przetrwania. Tzn takie ok2 lat juz moze sie odstawi bo bedzie coraz mniej potrzebowac w nocy jesc i bedzie generalnie dorstac

Vil wspolczuje boli glowy mysle, ze powinnas wybrac sie do lekarza.

A ja musze sie do strasznej rzeczy przyznac Sofia poparzyla sobie paluszki wrzatkiem. Nie mam inhalatora (planuje zakup w pl bo tu ciezko znalezc) i robie jej inhalacje nad miska goracej wody.. No i dzis wsadzila tam reke wiec nie praktykujcie tej metody

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Biedna
Patent moich rodziców na inhalacje jak byliśmy mali. Dziecko przewieszone przez ramię a drugi rodzic z gorącą miską chodzi za plecami pierwszego i tak wdycha...

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieje, ze Sofia nie zechce sie za szybko odstawic. Ale sadzac po obecnej jej milosci do piersi to raczej nam to nie grozi Chcialabym wieczorne, nocne i poranns karmienie utrzymac do drugiego roku zycia. Zobaczymy.

Pisalyscie o skoczkach i mi sie przypomnialo, ze wynalazlam idealny prezent na pierwsze urodziny dla Sofinki. Nie jest to skoczek, a hustawka hustawka niezwykla! Tutaj link do producenta na FB:
https://m.facebook.com/pracownia.igl...pracownia.igly
Chcialabym taka niebieska jak na jednym ze zdjec. Jak je pierwszy raz znalazlam to pomyslalam, loooo to pewnie slono kosztuje. Okazalo sie, ze 250zl. Spodziewalam sie min. 500. Tak mnie to pozytuwnie zaskoczylo, ze postanowilam zamowic tz sie zgodzil

Sent from my XT1032 using Tapatalk

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Ach i jeszcze chcialam napisac jaki ja mam sposob na jeczybulke i jej lek separacyjny - nosidlo! Jak jeczy a ja bym chciala cos w domu zrobic to hop, zapinam ja w nosidle i razem dzialamy. Dzis tak zrobilysmy pasztet. Ja mam obie rece wolne a ona zaspokojona potrzebe bliskosci i poznawania swiata i wspomagany prawidlowy rozwoj bioderek w gratisie

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Piekna <3 Ja chcę Tipi :d Moze też szyją
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
obie corki naszego instruktora basenowego nie raczkowaly. tata rehabilitant nie mogl tego przeboleć, bo to dobre dla bioderek zachecal, kombinowal, ale zupełnie nic to nie dalo. wstaly i już hehe. niektóre dzieci nie pelzaja, inne nie raczkują. moja nie siedzi, a bardzo chce wstawac pchacz to fajny zakup - dziecko uczy się przy nim wstawac, utrzymywać rownowage, robi pierwsze kroki, a później stabilnie wedruje po mieszkaniu.

Oj co do pchacza, to do uczenia się wstawania przy nim to raczej średnio możliwe, bo to jest bardzo wywrotne, lekkie i odjeżdża. Ziuta już wstaje przy meblach, chodzi przy meblach i dopiero wczoraj u dziadków wstała do pchacza i sunęła nim do przodu - po czym zamyśliła się i gwizdnęła na podłogę, co jej sie nie zdarza przy meblach. Być może jak dzieciak pewnie stawia kroki już to się sprawdza, no alke to się okaże.
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 14:06   #927
esskapada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1 100
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
a jak tak to super

7h ciągiem powiadasz?

Ash biedna Sofia



helo!
My czekamy na gości, upiekłam ciasto szpinakowe, jest BOSKIE
mniej wiecej nad ranem tylko sie wybudza bo ma lekki sen to daje smoka i licze ze jeszcze pospi
__________________
Natalie 19.06.2013

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68473.png
esskapada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 14:35   #928
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
Biedna
Patent moich rodziców na inhalacje jak byliśmy mali. Dziecko przewieszone przez ramię a drugi rodzic z gorącą miską chodzi za plecami pierwszego i tak wdycha...




Piekna <3 Ja chcę Tipi :d Moze też szyją



Oj co do pchacza, to do uczenia się wstawania przy nim to raczej średnio możliwe, bo to jest bardzo wywrotne, lekkie i odjeżdża. Ziuta już wstaje przy meblach, chodzi przy meblach i dopiero wczoraj u dziadków wstała do pchacza i sunęła nim do przodu - po czym zamyśliła się i gwizdnęła na podłogę, co jej sie nie zdarza przy meblach. Być może jak dzieciak pewnie stawia kroki już to się sprawdza, no alke to się okaże.
Tipi to konkretny model czy nazwa tych hustawek? Ciekawe skad roznica w cenie. W kazdym razie mam nadzieje, ze ja sobie sprawimy

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 15:13   #929
esskapada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1 100
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Mala zasnela wiec mam chwile aby napisac co u dietetyka wiec tak : ona uwaza ze to nie jest alergia na mleko, bo opowiedzialam wszystko od 1 tyg zycia Natalki zreszta nawet w testach wyszlo ze na mleko nie ma a ma na bialko jajka, wiec tak, pytala co je, kiedy, jak.. wiec kazala malej podawac normalnie kanapke zamiast jednej porcji mleka, pozniej obiad, jakas kaszke i tylko 2 razy dziennie nutramigen poki co, bo podejrzewa ze to moze byc alergia na soje skoro jak byla tylko na nutrze to miala na buzi tez, co dziwne bo ja nic z soja nie jadlam i Mala tez to miala, ale to moglo byc wtedy mleko, tego nie wiemy dokladnie.. wiec kazala zadzwonic do naszej lekarki i umowic sie na wizyte i ona z nia pogada ze ma zrobic testy na soje i na jakies inne rzeczy tez.. pytala dlaczego przestalam podawac kaszke, to powiedzialam ze po niej mala dostawala wysypki a tam w kaszce wlasnie jej soja tez, i dala nam jakas inna co mamy wyprobowac a jak mala skonczy rok to juz w ogole tego mleka nie podawac tylko kaszki, aha i kazala juz powoli podawac malej zwykle mleko, przed chwila dostala wlasnie lyzeczke mleka do Nutramigenu i kazala obserwowac hmm co jeszcze, aaa posadzilam mala na wage i wazy 8700 1kg w miesiac! no i dzisiajesza nowosc: mala zaczyna wstawac jak te dzieci szybko rosna w czwartek mamy z mala na wizyte kontrolna wagi to mam nadzieje ze nie bedzie poza norma w gorze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Namnlös.jpg (103,3 KB, 31 załadowań)
__________________
Natalie 19.06.2013

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68473.png
esskapada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 15:17   #930
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Zostawie to bez komentarza

Jestem mega wkurzona. Rodzina TZta mnie kurza - delikatnie mowiac. W sobote dzwoni tesciowa zebysmy przyszli na obiad (brat i siostra przyjechali bo maja ferie). No ok, tylko szkoda ze nie dodala ze cala czworka jest chora! Jeszcze Karola strasznie boi sie brata TZta i co chwile bylo M wez Karolinke na rece, wez ja na rexe, zaspiewaj jej a Karola oczywiscie w ryk
Wczoraj bylismy u ciotki TZta. Pojechalismy sobie do sklepu, nie bylo nas jakies 20 min i co? Dali Karolcie 3! te duze palki do zjedzenia. To nic ze nie zjadla mi obiadu ani kaszy bo Karolcia xhciala to jej dali. I jeszcze doslownie z buzi jej wyciagnelam ciasto sklepowe, kakaowe z orzechami bo przeciez musi wszystkiego sprobowac. Bo jakies tam dziecko juz to je bla bla bla a "h" mnie to obchodzi co cudze dzieci jedza. Ja juz nie wiem jak mam do nich gadac, zadne argumenty nie tradiaja. Oj juz widze co sie bedzie dzialo w swieta chyba musze wyglosic jakas przemowe, tylko jak w dyplomatyczny sposob powoedziec zeby sie odpierdzielili od mojego dziecka.
I jeszcze teksty tewciowe, ze kogos tam wnuczka ma juz 3 zeby a jest 2 m-ce mlodsza od Karoli, dlaczefo Karola ma tylko jednego. Dlaczego Karola jeszcze nie chodzi? I biora ja do pozycji chodzenia
Ja juz kurna nie daje rady

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------


Tez planuje taki prezent na 18stke pierwszy smoczek, spiochy, szatka ze chrztu tylko opaske ze szpotala gdzie podzialam:/ o pierwszym zabku nie pomyslalam a swietny pomysl- jeszcze go mozna zalac w zywicy. O albumie tez mysle o ile bedzie mi sie chcialo bawic. Ale chcialabym zeby tam byly zdjecia z pierwszego roku a pozniej z kazdych swiat i urodzin, pierwszych dni w szkole. Pierwsze namalowane obrazki, laurka... Ale to beda cudowne chwile



wspolczuje tesciowe, zagryzla bym chyba ...


Cytat:
Napisane przez puchatkowa Pokaż wiadomość
Hej

U nas mały szpital. Ja i mąż chorzy i chyba niestety Lenę też rozkłada bo katar chyba się pojawił Totalnie nie wiem od czego i totalnie nie wiem co robić?
Wit.C dostaje codziennie i dziś kupimy calcium w syropku, ale co jeszcze?
Gorączki nie ma jedynie temp.w wysokości do 37,3 max - ale taką ostatnio miewa bo ząbkuje - idą jej teraz 4 zęby jednocześnie



No pięknie! W końcu i Nela pokazała charakterek



Ash przede wszystkim piękne macie te zdjęcia z Dubaju

Biedna Sofcia

A jaki inhalator polecacie? Bo też zastanawiam się nad zakupem z racji, że nie wiem jak to przeziębienie się rozwinie?



Ja też prowadzę Lence taki album/notes z zapiskami: kiedy wyszedł dany ząbek, kiedy przewróciła się na brzuszek czy usiadła, ile ważyła i jakie pieluszki nosiła kończąc dany miesiąc itp

zdrowka




Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Kinga no cudnie Lilka prze do przodu! Tyle nowych umiejetnosci, brawo!

Sofia ostatnio macha raczka i nie mowi papa tylko mama w ogole to jej ulubione slowo, nie tylko jak placze

Paluszki uratowane, nie ma sladu po oparzeniu, uzywa ich normalnie wiec chyba jej nie pieka
Ale podlaczam sie pod pytanie Puchatkowej, ktory inhalator sie Wam sprawdzil?

Puchatku mnie tez rozlozylo lamie mnie w kosciach, glowa boli i w oglole jestem nie do zycia. A TZ dzis w pracy. 11-23, a jutro 7-16 wiec musimy sobie same radzic. Dobrze, ze obiad mam z wczoraj.

Sharp wspolczuje rodzinki ja musze przyznac, ze na wyjezdzie troche zgrzeszylam i Sofia dostala kilka kupnych herbatnikow jak dziewczynki jadly, a ja akurat nie mialam przy sobie czegos na zastepstwo musze byc zawsze przygotowana i miec ze soba zdrowe przekaski jak wychodzimy. Zwlaszcza, ze jak bedziemy w PL to bedziemy prowadzic malo regularny tryb zycia...
Czekam na fotki opasek,powiedz jak je zrobilas. Moze tez sie skusze

Sent from my XT1032 using Tapatalk



biedna Sofika ale niestety Ash niesczescia czychaja i nie raz niedopilnujesz najwazniejsze ze jest ok wszystko z paluszkami


Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
chyba od września nie je w nocy je koło 7 dopiero. nie próbowałam go oduczać, sam nie chciał już w nocy jeść
a ile wypije ... różnie, czasem 2-3 łyki a czasem ze 100 ml



heheh to ja bym nie dała rady, ja potrzebuje duuuużo snu ... po porodzie malutko spałam ale to adrenalina była .... a mąż mi bardzo pomaga na szczęście. dziś spał z Młodym i oni się wyspali bo P. zaś się tylko raz obudził za to ja co chwila się budziłam

Acha no moj jedna butle wciaga cala a kolejna okolo 4 to kilka lykow to moze o 4 bede mu wode dawala hmm sprobuje dzieki
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-05 10:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.