Mamy wrześniowe 2021 cz. 2 - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-01, 08:47   #901
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Mi przy pierwszym porodzie czop odszedł dopiero po 7 H skurczy z wodami.

U nas też dziś ważny dzień. Córcia poszła pierwszy dzień do przedszkola. Nie miała wcześniej kontaktu ani z niania, ani ze żłobkiem. Bardzo się cieszyła, chętnie została. Za to my z mężem przeżywamy strasznie. Ja telefonu nie odkładam, jakby Pani dzwoniła. Nie wiedziałam, że tak to przeżyje

Ja dziś wizytuje, będę miała wyznaczony termin cc. Krew i mocz wyjątkowo Oki. Nawet hemoglobina i płytki podskoczyły. Łącze to z przejściem na l4 i mniejsza ilością stresu.

Sale, nie wiem właśnie jak liczą ten zasiłek chorobowy, ja właśnie dostałam za sierpień ( pierwszy miesiąc mojego l4) I się zszokowalam bo jest ok. 900 więcej niż pensji. mam nadzieję, że tego nie skorygują. Hehe jakbym wiedziała, że to taka różnica to może deczko wcześniej poszlabym na zwolnienie.A u Ciebie to rzeczywiście dziwna ta różnica przecież lipiec i sierpień mają po 31 dni... hmm A nie byłaś na początku lipca na urlopie? Może to z tego wynika - inaczej liczą l4 I wynagrodzenie urlopowe?

A i GBS ujemny.

Trzymam kciuki za Was, które czekacie na poród
Może Ci wyliczyli z jakąś premią, którą dostałaś w ciągu ostatniego roku? Ja właśnie byłam w lipcu 2 dni na urlopie, potem był weekend, a dopiero później L4. No ale urlop też jest pełnopłatny, a w weekendy nie pracuję, więc nie rozumiem, co to ma do rzeczy. Jeszcze jak na złość aplikacja z komunikatorem firmowym mi przestała działać i muszę zaktualizować cały telefon 🤦☠♀️🤦☠♀️

Nie pocieszacie mnie tym czopem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 08:48   #902
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Dzień dobry, córka poleciała po miesiącu wakacji do zerówki, mówiąc że ja mogę iść rodzić bo inaczej pewnie się sama w domu będę nudzić a tak przynajmniej będę miała jakieś zajęcie

Niestety wczorajsza noc tragiczna, znowu 🤮 wymioty bo taka zgaga, im dalej w las tym gorzej, nie oszczędzała mnie od drugiego trymestru ale teraz to już za mocne bajlando, jedyna korzyść że ściśle to się wiąże z brakiem nadmiernego apetytu, tyłek to mi wręcz schudł, co widać po spodniach które były dobre a wiszą, a te co były ciasne są dobre jutro wizytuje u swojego gina i liczę że to będzie ostatnia wizyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 08:51   #903
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja dopiero wstałam bo kolejna noc zerwana


Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
U mnie właśnie jak gęsty, śliski śluz... Odchodził w częściach przez 2 tygodnie, a dziś wyszła reszta, podbarwiona krwią, i jestem w szoku ile tego w sumie było

A jeszcze nie zauważyłam pytania - zamiast wizyty mam się stawić w szpitalu na indukcję w przyszłym tygodniu jeśli do tej pory nie urodzę tydzień po terminie to coś szybko, jak na mój gust, bez żadnych medycznych wskazań...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie u mnie lekarka już określiła że tydzień po terminie z usg robimy wywołanie. Ale bierze termin z usg a nie z cyklu a różnica między tymi terminami mniej niż 7 dni

A właśnie ten śluz co wczoraj miałam to taki dziwny gesty ale śluz i w kolorze mlecznym a nie przezroczysty jutro wizyta to zapytam czy to to

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mnie położna też mówiła, że jak nic się nie zadzieje, to tydzień po terminie mam przyjść. Zobaczymy, co dziś powie gin, mam przeczucie, że każe mi jeszcze normalnie przyjść za 2 tygodnie na wizytę, bo będę jeszcze przed terminem.

U mnie jeszcze czop nie odszedł. Dzisiaj w nocy obudziły mnie bolesne skurcze i już myślałam, że to to, ale pomyślałam sobie, że przecież czop jeszcze trzyma, to chyba mało prawdopodobne, by zaczęło się bez niego Najgorzej, że w momencie tych skurczy pomyślałam sobie, że tak strasznie mi się nie chce ich liczyć i że mam za mało baterii w telefonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo tak te nocne skurcze są masakra, od dwóch dni w nocy jak budzę się na siku łapie mnie taki ból brzucha że nie mam już wątpliwości że to skurcz, na szczęście przechodzi jak zrobię kilka kroków
A mąż już ma radar w nocy na każde moje ałł budzi się i pyta czy to już


Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Mi przy pierwszym porodzie czop odszedł dopiero po 7 H skurczy z wodami.

U nas też dziś ważny dzień. Córcia poszła pierwszy dzień do przedszkola. Nie miała wcześniej kontaktu ani z niania, ani ze żłobkiem. Bardzo się cieszyła, chętnie została. Za to my z mężem przeżywamy strasznie. Ja telefonu nie odkładam, jakby Pani dzwoniła. Nie wiedziałam, że tak to przeżyje

Ja dziś wizytuje, będę miała wyznaczony termin cc. Krew i mocz wyjątkowo Oki. Nawet hemoglobina i płytki podskoczyły. Łącze to z przejściem na l4 i mniejsza ilością stresu.

Sale, nie wiem właśnie jak liczą ten zasiłek chorobowy, ja właśnie dostałam za sierpień ( pierwszy miesiąc mojego l4) I się zszokowalam bo jest ok. 900 więcej niż pensji. mam nadzieję, że tego nie skorygują. Hehe jakbym wiedziała, że to taka różnica to może deczko wcześniej poszlabym na zwolnienie.A u Ciebie to rzeczywiście dziwna ta różnica przecież lipiec i sierpień mają po 31 dni... hmm A nie byłaś na początku lipca na urlopie? Może to z tego wynika - inaczej liczą l4 I wynagrodzenie urlopowe?

A i GBS ujemny.

Trzymam kciuki za Was, które czekacie na poród
Może miałaś w trakcie roku jakies premie i dodatki to liczy się średnia z całego roku i może dlatego masz wyższą wypłatę.

Gratulacje gbs!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 09:09   #904
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

W sumie na początku roku miałam jedna sensowną nagrodę i potem jakąś drobną raz ale zgodnie z naszym regulaminem wynagrodzeń nagrody uznaniowe się nie wliczaja do podstawy wyliczania świadczeń, tylko 1/12 trzynastki. Analizowalam to kiedyś, dlatego tak się zdziwiłam. Ale dobrze w sumie, że w te stronę A nie za mało. Ja nie wiem jak to wyliczaja bo np. Jak bylam w maju/ czerwcu na urlopie to pensje dostałam trochę mniejsza. A wypoczynkowy niby 100% płatne. Także pomieszanie z poplątaniem.😂

Kurczę, siedzę i na niczym nie mogę się skupić przez to przedszkole. Myślę czy zje, czy zgłosi siku albo picie. Mala jest super kontaktowa i nie ma żadnych problemów z mową i komunikacja A mnie ściska w brzuchu. Ot taka matka kwota. 😂

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

A i Justyna ja też mam turbo zgage codziennie wueczorem🤢ale bez reklamacji więc nie tak zle jak u Ciebie ale też na siedząco śpię.

Z jedzeniem nie mam problemu, już mi 16 kg przybyło. Waże 6 kg więcej niż jak córkę rodzilam. Trochę mnie to przeraża ale cóż zrobić. Liczę na kp i że wtedy spadnie jednak...😂
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 09:46   #905
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Dzień dobry, córka poleciała po miesiącu wakacji do zerówki, mówiąc że ja mogę iść rodzić bo inaczej pewnie się sama w domu będę nudzić a tak przynajmniej będę miała jakieś zajęcie
🤣🤣🤣

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
A właśnie ten śluz co wczoraj miałam to taki dziwny gesty ale śluz i w kolorze mlecznym a nie przezroczysty jutro wizyta to zapytam czy to to
Ja mam taki mleczny przez całą ciążę

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Kurczę, siedzę i na niczym nie mogę się skupić przez to przedszkole. Myślę czy zje, czy zgłosi siku albo picie. Mala jest super kontaktowa i nie ma żadnych problemów z mową i komunikacja A mnie ściska w brzuchu. Ot taka matka kwota. 😂

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

A i Justyna ja też mam turbo zgage codziennie wueczorem🤢ale bez reklamacji więc nie tak zle jak u Ciebie ale też na siedząco śpię.

Z jedzeniem nie mam problemu, już mi 16 kg przybyło. Waże 6 kg więcej niż jak córkę rodzilam. Trochę mnie to przeraża ale cóż zrobić. Liczę na kp i że wtedy spadnie jednak...😂
To chyba norma, każdy rodzic przeżywa ten etap Najpierw się człowiek nie może doczekać, jak sprzeda dziecko, a potem jak maniak sprawdza telefon, czy aby nic się nie dzieje. Ja już dzisiaj zapowiedziałam brzuszkowi, że jeszcze 7 lat i się skończy laba, a zacznie szkoła

Mnie przybyło 20 kg, na szczęście przez ostatnie 2 tyg albo nie doszło mi nic, albo 300 g, więc powiedzmy, że margines błędu
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 10:44   #906
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
W sumie na początku roku miałam jedna sensowną nagrodę i potem jakąś drobną raz ale zgodnie z naszym regulaminem wynagrodzeń nagrody uznaniowe się nie wliczaja do podstawy wyliczania świadczeń, tylko 1/12 trzynastki. Analizowalam to kiedyś, dlatego tak się zdziwiłam. Ale dobrze w sumie, że w te stronę A nie za mało. Ja nie wiem jak to wyliczaja bo np. Jak bylam w maju/ czerwcu na urlopie to pensje dostałam trochę mniejsza. A wypoczynkowy niby 100% płatne. Także pomieszanie z poplątaniem.

Kurczę, siedzę i na niczym nie mogę się skupić przez to przedszkole. Myślę czy zje, czy zgłosi siku albo picie. Mala jest super kontaktowa i nie ma żadnych problemów z mową i komunikacja A mnie ściska w brzuchu. Ot taka matka kwota.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

A i Justyna ja też mam turbo zgage codziennie wueczorem🤢ale bez reklamacji więc nie tak zle jak u Ciebie ale też na siedząco śpię.

Z jedzeniem nie mam problemu, już mi 16 kg przybyło. Waże 6 kg więcej niż jak córkę rodzilam. Trochę mnie to przeraża ale cóż zrobić. Liczę na kp i że wtedy spadnie jednak...
Spokojnie, jak nie dzwonią to jest ok często rodzice, szczególnie młodszych dzieci, bardziej to przeżywają niż samo dziecko, które nawet jeśli rano płacze to w ogromnej większości po jakimś czasie się aklimatyzuje i normalnie bawi przez ten czas. Będzie dobrze
Ja na pewno dostanę opierdziel, że to zostawienie młodego odbyło się bez piątki, żółwika i całusa, ale może nie będzie tak źle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 11:01   #907
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Ja dopiero wstałam bo kolejna noc zerwana





Właśnie u mnie lekarka już określiła że tydzień po terminie z usg robimy wywołanie. Ale bierze termin z usg a nie z cyklu a różnica między tymi terminami mniej niż 7 dni

A właśnie ten śluz co wczoraj miałam to taki dziwny gesty ale śluz i w kolorze mlecznym a nie przezroczysty jutro wizyta to zapytam czy to to



Oo tak te nocne skurcze są masakra, od dwóch dni w nocy jak budzę się na siku łapie mnie taki ból brzucha że nie mam już wątpliwości że to skurcz, na szczęście przechodzi jak zrobię kilka kroków
A mąż już ma radar w nocy na każde moje ałł budzi się i pyta czy to już




Może miałaś w trakcie roku jakies premie i dodatki to liczy się średnia z całego roku i może dlatego masz wyższą wypłatę.

Gratulacje gbs!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak najlepiej, mi moja lekarka właśnie wczoraj to potwierdziła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-01, 11:17   #908
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ach te fanaberie ciężarnych .. moja fryzjerka jest w ciąży, (ale z terminem na grudzień/styczeń) i z półtora tygodnia temu chciałam się do niej umówić, póki jest jeszcze w pracy. A ona mi na to, że teraz idzie na urlop, ale spokojnie po urlopie jeszcze wraca do pracy to się umówimy. No więc dzwonię wczoraj i co? Już po urlopie nie wróciła do pracy. A mówiłam! Na szczęście moja druga ulubiona fryzjerka z tego zakładu właśnie wraca po ciąży i macierzyńskim więc się do niej wcisnęłam z terminem

Jestem dumna z siebie, bo w końcu ogarnęłam plan porodu i nawet listę rzeczy do torby szpitalnej mam jeszcze jakby tak ją w końcu spakowała..

Mój pierworodny dziś do zerówki, ale w tym przedszkolu, do którego chodził, więc u nas żadnych większych emocji. Raczej foch, bo coś zaspany był i mu się nie chciało zbierać, więc wszystko było mamy wina
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 11:38   #909
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

W my dziś do domku. Hura! Pozdrawiamy wszystkie ciocie, wybaczcie jak nas chwilę nie będzie, obawiam się że z dwójkę będę miała w domu ciężko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 11:56   #910
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

U nas słaba noc, młody spał głównie leżąc na mnie. O ile spał. Chyba za dużo wrażeń miał wczoraj (najpierw siedzieliśmy ponad pół dnia u teściowej, bo składali mam szafę i przez ścianę się te hałasy podczas wiercenia i docinania elementów niosły, a potem jeszcze moja mama i brat przyjechali).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 11:56   #911
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
W my dziś do domku. Hura! Pozdrawiamy wszystkie ciocie, wybaczcie jak nas chwilę nie będzie, obawiam się że z dwójkę będę miała w domu ciężko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super!! Jak się czujecie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-01, 12:42   #912
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
W my dziś do domku. Hura! Pozdrawiamy wszystkie ciocie, wybaczcie jak nas chwilę nie będzie, obawiam się że z dwójkę będę miała w domu ciężko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super!

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
U nas słaba noc, młody spał głównie leżąc na mnie. O ile spał. Chyba za dużo wrażeń miał wczoraj (najpierw siedzieliśmy ponad pół dnia u teściowej, bo składali mam szafę i przez ścianę się te hałasy podczas wiercenia i docinania elementów niosły, a potem jeszcze moja mama i brat przyjechali).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj znam to, my przedwczoraj mieliśmy nockę spania na mnie

Dzisiaj była u nas położna, K. Do wagi urodzeniowej brakuje 90g, takze nabiera masy wczoraj kąpaliśmy go, było ciężko, ale potem zasnął raz dwa j tylko 2 pobudki były w nocy a i jeszcze dzisiaj zaliczyliśmy pierwszy spacer, który młody całkowicie przespał

Trzymam kciuki za Wasze przedszkolaki

A co do czopu to ja swojego też nie zauważyłam także również nie pomogę

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 13:05   #913
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Czujemy się dobrze. Ogólnie.
Niestety ja mam wrażenie że dużo gorzej się czuję w tym połogu niż za pierwszym razem. Położne powiedziały że to normalne.
Ogólnie boli tam gdzie powinno czyli ok, mały zdrowy, fan cyca więc się karmimy od razu na piersi bez żadnego problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 13:24   #914
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja po wizycie, nic się nie ruszyło, szyjka długa, dziecko 3300 (ostatnio się pomyliła, na poprzedniej wizycie miał 3000, więc przybrał 300 g - w normie). Na poród nic nie wskazuje. Za 2 tyg kontrola, dokładnie tak jak przeczuwałam ;P L4 mam do 25.09 i "więcej już nie dostanę", więc jak nie urodzę, to 26.09 mam się zgłosić do szpitala.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 14:27   #915
emes1454
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 56
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja po wizycie, nic się nie ruszyło, szyjka długa, dziecko 3300 (ostatnio się pomyliła, na poprzedniej wizycie miał 3000, więc przybrał 300 g - w normie). Na poród nic nie wskazuje. Za 2 tyg kontrola, dokładnie tak jak przeczuwałam ;P L4 mam do 25.09 i "więcej już nie dostanę", więc jak nie urodzę, to 26.09 mam się zgłosić do szpitala.
Ja mam wizytę w piątek a termin nas 9-tego. Ale na razie młody dosyć wysoko siedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emes1454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 15:23   #916
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Zaczęłam dziś picie herbatki z liści malin i umylam podłogi jeszcze wieczorem poćwiczę zobaczymy czy to coś da
Przed ciąża nie rozumiałam koleżanki które latały na szmacie żeby wywołać porod a teraz doskonale już rozumiem dlaczego to robiły


Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja po wizycie, nic się nie ruszyło, szyjka długa, dziecko 3300 (ostatnio się pomyliła, na poprzedniej wizycie miał 3000, więc przybrał 300 g - w normie). Na poród nic nie wskazuje. Za 2 tyg kontrola, dokładnie tak jak przeczuwałam ;P L4 mam do 25.09 i "więcej już nie dostanę", więc jak nie urodzę, to 26.09 mam się zgłosić do szpitala.

Tez tydzień po na wywołanie, to chyba taki standard. Ale jeszcze w dwa tygodnie dużo się może wydarzyć

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
Ja mam wizytę w piątek a termin nas 9-tego. Ale na razie młody dosyć wysoko siedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Próbowałaś może skakać na piłce? To podobno działa by się dziecko obniżyło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 17:19   #917
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Jesli chodzi o zasilek chorobowy..to ja tez dostalam za czerwiec i lipiec o 200 zl mniej niż za poprzednie dwa miesiace....mi to wytlumaczono tak ze L4 nie było na pelny miesiac...w sensie od 1 do 31...tylko np. od 20 poprzedniego miesiaca do 20stego kolejnego miesiaca...a oni wyplacaja miesiecznie.....wiec w jednym miesiacu dostalam więcej, a w drugim mniej...wiec trzeba by sobie srednia wyciagnac

Co do ogolnej wysokosci...to ja tez dostaje jakieś 600 zl więcej niż jakbym pracowala...bo do ustalenia podstawy za dzien wliczaja mi 13stke, godziny nadliczbowe i premie kwartalne....

Czy u ktorejs z rozpakowanych mam pojawiaja sie u maluszka bole brzuszka po jedzeniu/w trakcie? Czasem mamy tylko gazy takie sie mala sie prezy i je wypuszcza a czasem placze z bolu....zaczynamy brac dicoflor...ale nie wiem jak czesto go dawac....bo ona czasem zasypia przy jedzeniu zanim sie naje i potem znow je za godzine...a to chyba za czesto by znow dawac dicoflor.
wiem ze polecany jest tez espunisan...ale na szkole rodzenia mowili ze on od 2 mimesiaca zycia...wiec troche sie boje. Slyszalam tez teorie ze mama moze brac espunisan...ale nie wiem jak moje branie tego leku ma pomoc malej w gazach...
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 17:28   #918
emes1454
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 56
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Niestety nie mam piłki. Na razie testuje z mężem przyjemniejszą metodę- "masaż szyjki macicy" czyli seks
emes1454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 17:56   #919
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

My na brzuszek użyealiśmy kolzym, ale nie pamiętam czy od razu czy za jakiś czas.

Ja się melduję po wizycie. Mała przypakowala z 1900 na 2700 nie wiem czy to możliwe w sumie w 3 tygodnie😉 jest rozwarcie ok. 2 cm, dzidzia bardzo nisko, ale tak nisko to ona sobie jest od około 20 któregoś tygodnia.

A Pani doktor zaproponowała mi żebym na cesarke stawiła się w 39 plus 6. Hmm jak dla mnie za późno ( pierwsze dziecko urodziłam SN w 38 plus 5). Tydzień wcześniej ktg. Jak się zacznie wcześniej jechać na ip i wtedy cięcie na cito.

Trochę mnie to stresuje bo z tym rozwarciem nie wiem czy dochodzę jeszcze 3 tygodnie.

Mam pytanie do dziewczyn, które miały planowane cięcie. Na kiedy Wam je wyznaczono, szczerze to myślałam, że chociaż z tydzień wczesniej, bo tak to czuje, że będzie stres😉

A i córka w przedszkolu idealnie. Nie płakała nawet chwilkę. Pani nie ma żadnych zastrzeżeń poza tym, że jak się zabawi reaguje na prośbę o przyjęcie dopiero po kilku próbach. Moja duża dziewczynka🙃
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-01, 18:06   #920
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Zwykłylogin, przy pierwszym synku używaliśmy espumisan od ok. 3-4 tygodnia życia za zgodą zaufanej położnej środowiskowej. Wspomniała też, że gdyby był po cc, to by zalecała suplementować Biogaie, może Wam się ta informacja przyda
Avokado, ja chodzę już bite 3 tygodnie z rozwarciem, ale pierwszy poród miałam 40+3, więc też taką mam tendencję ewidentnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 18:12   #921
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Czy u ktorejs z rozpakowanych mam pojawiaja sie u maluszka bole brzuszka po jedzeniu/w trakcie? Czasem mamy tylko gazy takie sie mala sie prezy i je wypuszcza a czasem placze z bolu...
Mojego ewidentnie momentami coś brzuszkowego męczy. Na razie niczego nie dajemy, tylko delikatnie masujemy brzuszek i przeważnie pomaga. Ale poza tym tragicznie mi ulewa, jutro muszę z położną o tym pogadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 21:59   #922
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Avokado ja mialam cc umowione na tydzien przed terminem...powiedzieli ze umawiaja od skonczonego 39tygodnia..... ale mala postanowila wyjsc 3 tygodnie wczesniej...tez zrobili CC bo mialam wskazania psychiatryczne po wczesniejszej stracie..i tez mala miala rączke w gorze i owinieta pepowina.

Theali u mnie malo ulewa...ale! Jakby czasem „wymiotuje”....wiesz zwraca już takie grudki..czyli jakby przetrawione mleko....najczesciej jak po karmieniu nie odbije się a pojde z nią na przewijak.....pewnie za dużo przekladania tego malego cialka przy zmianie pieluszki i dlatego. Ale tylko po karmieniu i gdy wybudzam na karmienie jest na tyle spokojna by bez wrzaskow zmienic pieluszke.
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 03:47   #923
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

My od wczoraj na wywołaniu, wiec spaceruje z balonikiem. Póki co niestety nic nie rusza i zaczynam się martwić, ze będę tu w nieskończoność także proszę o kciuki, żeby Zuzia się przed weekendem zdecydowała
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 04:06   #924
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Theali u nas też trochę ulewa, ale to prawdopodobnie jest kwestia przystawienia do piersi, bo położna mówiła, że słychać jak łyka powietrze i to może być właśnie przyczyną ulewania. Zaleciła nam też masaż policzków, ust i wewnątrz buzi na rozluźnienie mięśni. Ale też w szpitalu cdl powiedziała, że musimy obserwować wędzidełko.

Truskawka kurcze ogromne kciuki, żeby akcja się rozkręciła szybciej

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 04:53   #925
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
My od wczoraj na wywołaniu, wiec spaceruje z balonikiem. Póki co niestety nic nie rusza i zaczynam się martwić, ze będę tu w nieskończoność także proszę o kciuki, żeby Zuzia się przed weekendem zdecydowała
Mocne kciuki!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 04:59   #926
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
My od wczoraj na wywołaniu, wiec spaceruje z balonikiem. Póki co niestety nic nie rusza i zaczynam się martwić, ze będę tu w nieskończoność także proszę o kciuki, żeby Zuzia się przed weekendem zdecydowała

Trzymam kciuki!!
Staraj sie nie martwić
A jak sie czujesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 05:40   #927
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Nie dziękuje dziewczyny oby coś ruszyło. Czuje się dobrze, tylko niestety nic nie porodowo. Oprócz tego ze puchnę na potęgę.
Nie wiem czy którąś to czeka, ale mnie zakładanie balonika nic a nic nie bolało, jedynie jest to mega irytujące ze tak zwisa
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 06:15   #928
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Theali u mnie malo ulewa...ale! Jakby czasem „wymiotuje”....wiesz zwraca już takie grudki..czyli jakby przetrawione mleko....najczesciej jak po karmieniu nie odbije się a pojde z nią na przewijak.....pewnie za dużo przekladania tego malego cialka przy zmianie pieluszki i dlatego. Ale tylko po karmieniu i gdy wybudzam na karmienie jest na tyle spokojna by bez wrzaskow zmienic pieluszke.
U mnie i na świeżo ulewa, i tak jak piszesz. Momentami robi stercz fontanny Przewijanie nie ma tu nic do rzeczy, odbijanie pomaga tylko minimalnie.


Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
My od wczoraj na wywołaniu, wiec spaceruje z balonikiem. Póki co niestety nic nie rusza i zaczynam się martwić, ze będę tu w nieskończoność także proszę o kciuki, żeby Zuzia się przed weekendem zdecydowała
Trzymamy kciuki!


[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88882132]Theali u nas też trochę ulewa, ale to prawdopodobnie jest kwestia przystawienia do piersi, bo położna mówiła, że słychać jak łyka powietrze i to może być właśnie przyczyną ulewania. Zaleciła nam też masaż policzków, ust i wewnątrz buzi na rozluźnienie mięśni. Ale też w szpitalu cdl powiedziała, że musimy obserwować wędzidełko.[/QUOTE]

Mam wrażenie, że u mnie nadal jest problem ze zbyt szybkim wypływem mleka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 07:33   #929
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Oho można rodzić, wyniki krwi dobre, mocz też, GBS ujemny co mnie pozytywnie zaskoczyło , komplet badań wszelakich potrzebnych zrobiony, czekam tylko na lekarza niech zerknie co u małej, czy już gotowa bo ja zdecydowanie tak

Nocka znowu kiepska, ale to już chyba pora się przyzwyczajać że długiego spania to nie będzie

Jak u was? Nikt przez noc nie urodził?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 08:30   #930
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
My od wczoraj na wywołaniu, wiec spaceruje z balonikiem. Póki co niestety nic nie rusza i zaczynam się martwić, ze będę tu w nieskończoność także proszę o kciuki, żeby Zuzia się przed weekendem zdecydowała
Powodzenia oby się dziś ruszyło i byś miała to za sobą. Spokojnie, do weekendu trochę czasu, myślę że za tydzień o tej porze będziecie już w domu z małą

U mnie wczoraj Zuzka tak szalała, że to już naprawdę było bolesne, jakby chciała już naprawdę wyskoczyć, a potem wszystko przeszło i cisza. I tak w kółko ostatnio
Mam mieć jeszcze jedną wizytę przed porodem, w okolicach 13.09, a w ogóle nie ma terminów od jakiegoś czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-07 13:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.