Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-18, 15:22   #901
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Też 3kg na plusie. Ale ja się nie dziwię. Ciężko było zjeść coś konkretnego, za to czekolada sama się rozpuszcza, miękka...
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 16:17   #902
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Hej, zastanawiam się nad założeniem stałego aparatu, ale mam drobny problem. Moja wada nie jest duża, znajoma stwierdziła, że przesadzam i nie mam na co wydać pieniędzy. Problem polega na tym, że kiedyś zrobiono mi aparat ruchomy i nosze go na noc do dziś (mam już 20 lat). Wiem, że nic mi nie pomoże, ale to dzięki niemu mam niewielką wadę. Za dnia po prostu czuję jak "schodzą" mi się zęby, boli mnie od tego głowa i szczęka, a założenie tego aparatu na noc daje gwarancję, że nie będzie gorzej. Wydaje mi się, że mam tylko dwie opcje - nosić ten aparacik do końca życia (Boże broń) lub założyć stały. Czy któraś z was także założyła aparat mając małą wadę, tylko dlatego, że czuła jak wykrzywiają się jej zęby? Mam nadzieję, że nie uznacie mojego postu za głupi Pozdrawiam
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 16:40   #903
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Splinter Pokaż wiadomość
Hej, zastanawiam się nad założeniem stałego aparatu, ale mam drobny problem. Moja wada nie jest duża, znajoma stwierdziła, że przesadzam i nie mam na co wydać pieniędzy. Problem polega na tym, że kiedyś zrobiono mi aparat ruchomy i nosze go na noc do dziś (mam już 20 lat). Wiem, że nic mi nie pomoże, ale to dzięki niemu mam niewielką wadę. Za dnia po prostu czuję jak "schodzą" mi się zęby, boli mnie od tego głowa i szczęka, a założenie tego aparatu na noc daje gwarancję, że nie będzie gorzej. Wydaje mi się, że mam tylko dwie opcje - nosić ten aparacik do końca życia (Boże broń) lub założyć stały. Czy któraś z was także założyła aparat mając małą wadę, tylko dlatego, że czuła jak wykrzywiają się jej zęby? Mam nadzieję, że nie uznacie mojego postu za głupi Pozdrawiam

A jaką masz wadę?
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 16:57   #904
dwi071
Doncia
 
Avatar dwi071
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 100-milowy las
Wiadomości: 1 652
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Mi waga też podskoczyła odkąd mam aparat, a szczególnie odkąd zaczęłam usuwać 8. - mało tego że wszystko jem tyle że w drobniejszych porcjach to jeszcze znieczulam się lodami bo tak najprzyjemniej, a że efekt znieczulający krótko trwały, to kolejna porcja znieczulacza leci.
__________________
.
dwi071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 17:02   #905
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dwi071 Pokaż wiadomość
Mi waga też podskoczyła odkąd mam aparat, a szczególnie odkąd zaczęłam usuwać 8. - mało tego że wszystko jem tyle że w drobniejszych porcjach to jeszcze znieczulam się lodami bo tak najprzyjemniej, a że efekt znieczulający krótko trwały, to kolejna porcja znieczulacza leci.
Ooooj tak, lody to zło totalne przy operacjach, zabiegach

Operację miałam w lipcu, pamiętam że chirurg powiedział, że mam jeść dużo lodów, wtedy będzie mniej boleć, więc w tym samym dniu już nażarłam się lodów i tak przez tydzień. Ból był nie do zniesienia, mogłam zażywać przy antybiotykach jedynie jedną tabletkę Ketonalu forte na dzień, a nie wytrzymywałam często bo tak zaczynało boleć, zażywałam dwie i chodziłam jak naćpana

A orto kiedyś założył mi druta termicznego (nie wiem jak to się nazywa fachowo) i powiedział cyt. 'Jak Cię będzie boleć po zupie czy gorącej herbacie to walnąć sobie 2 lody i będzie spokój'
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 17:05   #906
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Splinter Pokaż wiadomość
Hej, zastanawiam się nad założeniem stałego aparatu, ale mam drobny problem. Moja wada nie jest duża, znajoma stwierdziła, że przesadzam i nie mam na co wydać pieniędzy. Problem polega na tym, że kiedyś zrobiono mi aparat ruchomy i nosze go na noc do dziś (mam już 20 lat). Wiem, że nic mi nie pomoże, ale to dzięki niemu mam niewielką wadę. Za dnia po prostu czuję jak "schodzą" mi się zęby, boli mnie od tego głowa i szczęka, a założenie tego aparatu na noc daje gwarancję, że nie będzie gorzej. Wydaje mi się, że mam tylko dwie opcje - nosić ten aparacik do końca życia (Boże broń) lub założyć stały. Czy któraś z was także założyła aparat mając małą wadę, tylko dlatego, że czuła jak wykrzywiają się jej zęby? Mam nadzieję, że nie uznacie mojego postu za głupi Pozdrawiam
Kiedy miałaś robiony ten ruchomy?


Kathy termoaktywny
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 17:07   #907
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość

Kathy termoaktywny
Ooooo to to Pamiętam, że Ty też go miałaś, zapomniałam jak to się nazywało
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 20:10   #908
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

hello dziewczynki i rodzynki
jakoś nie mam weny na pisanie a i humoru brak, więc pożalę się tylko jedną sprawą bo mi się przypomniało
mam na śluzówce taką jakby kurzajkę, a że ją drutem odpiłowywuję to się pożaliłam orto. założyła mi kawałek łańcuszka, żeby choć trochę od druta osłonić i stwierdziła, że póki jest czynnik drażniący w postaci aparatu, to nic się z tym nie da zrobić. i oglądając skomentowała "no.. włókniaczek"... więc ja sobie myk do wikipedii a tam co? że włókniak to łagodny nowotwór dostałam zawału i tak sobie w tym stanie pozawałowym żyję, proszę mi współczuć

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Operacja kosztowała 4 000 zł.
tak sobie myślę, że ty dobra partia jesteś ten toro to jednak nic nie myśli

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka
p.s wczoraj męczyłam się 1,5 godz. z moim tel. kom żeby zrobić zdjęcia i wam pokazać ale coś mi nie działa program do komórki bo w komp wogóle jej nie czyta lub brakuje sterowników a sterowniki nie chcą się wgrać wrr także póki co nici z moich fotek no chyba że brat mi z tym zrobi
mnie się nawet kabla nie chce szukać, więc mam najbardziej prostacką metodę - wysyłam mms-em na pocztę.. et voila!
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 21:09   #909
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Kochana sincarne, ja Ci wspolczuje, ja! Musialas sie niezle przestraszyc. A nie myslalas zeby pojsc do lekarza i rozwiac swe watpliwosci?

Poniewaz zawsze powracamy do tematu powiekszania piersi, podziele sie przemysleniami. Po raz pierwszy weszlam na watek o powiekszaniu, przejrzalam zdjecia, weszlam na galerie jednego z lekarzy i ... dotarlo do mnie co to znaczy PROTEZA. Chyle czola, te babeczki maja jaja. A ja nie mam ani jaj, ani 15 tysiecy na taki zabieg. I moze to dobrze.

Dziewczyny, wyciagi pekaja mi w tempie ekspresowym. Za dzien zmieniam je do 3 razy, a przeciez mialam to robic co 2-3 dni. Nie unikne pozaplanowej wizyty u orto i juz sie stresuje, czy nie bede musiala za nie dodatkowo zaplacic...
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009


Edytowane przez yourenglish
Czas edycji: 2010-04-18 o 21:25
yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 21:46   #910
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Kochana sincarne, ja Ci wspolczuje, ja! Musialas sie niezle przestraszyc. A nie myslalas zeby pojsc do lekarza i rozwiac swe watpliwosci?
ostatnio i tak biegam po lekarzach, więc byle nowotwór i to łagodny spada na dalszy plan, kiedy mam % szansy na coś mocno niefajnego

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Chyle czola, te babeczki maja jaja. A ja nie mam ani jaj, ani 15 tysiecy na taki zabieg. I moze to dobrze.
no ale wiesz, z drugiej strony to jaja trzeba też mieć żeby bez kompleksów żyć i się akceptować

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wyciagi pekaja mi w tempie ekspresowym. Za dzien zmieniam je do 3 razy, a przeciez mialam to robic co 2-3 dni. Nie unikne pozaplanowej wizyty u orto i juz sie stresuje, czy nie bede musiala za nie dodatkowo zaplacic...
jak one ci pękają co ci się śni, że tak paszczę rozdziawiasz?
ej no mi ani jeden nie pękł, więc nie wiem. za to wyciągi uważam za najbardziej plączące się wszędzie paskudztwo. fakt, jak je ściągałam do jedzenia, to odkładałam na półkę i zapominałam później zabrać ale jak ostatnio w pracy musiałam ściągnąć buta, bo coś mnie ugniatało, a tam wyleciał wyciąg, to to już przesada była
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 21:53   #911
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Ojej, no co Ty! To mnie teraz zmartwilas. Moja ukochana wizazanka nie moze chorowac na nic powaznego, a kysz chorobska! Bede trzymala za Ciebie kciuki.

Ano pekaja, dziady. Czasem o tak, bez powodu, Moze po prostu sa za male? Dostalam te o sile dzialania Xtra Heavy. Rozciagaja sie i pekaja, no. A juz najczesciej wtedy, gdy jem.

Jeszcze jedno pytanie zwiazane z wyciagami: kiedy zaczelyscie zauwazac poprawe zgryzu?
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 21:55   #912
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

sincarne - nic się nie bój, ja mam pełno włókniaczków na skórze i pod skórą - podobno nic strasznego, tak mówią lekarze
a zęby bez zmian
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 22:16   #913
surykata
Zadomowienie
 
Avatar surykata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 589
GG do surykata
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

ja u siebie żadnych efektów wyciagow nie widze, nie wiem tez po co je nosze a nosze juz prawie 3 miesiace
ale sie nie sugeruj moim przypadkiem
surykata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 06:27   #914
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Ojej, no co Ty! To mnie teraz zmartwilas. Moja ukochana wizazanka nie moze chorowac na nic powaznego, a kysz chorobska! Bede trzymala za Ciebie kciuki.
senkju
jak już jesteśmy przy choróbskach, pytanie za 100 punktów.
jak to jest z badaniem typu tomograf czy rezonans - z aparatem w pysku? nie znam się za bardzo, ale jak tak oglądam house'a to chyba nic metalowego nie można mieć.. miał ktoś? słyszał ktoś?
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 11:28   #915
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Może mi ktoś powiedzieć co jest lepsze: wosk czy silikon ortodontyczny?
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 13:35   #916
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez karadisa Pokaż wiadomość
Może mi ktoś powiedzieć co jest lepsze: wosk czy silikon ortodontyczny?
jak dla mnie jeden pies. nie widzę różnicy. kup to i to i zobaczysz, co ci podpasuje, może tylko ja taka gruboskórna jestem i nie czuję
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 14:03   #917
Love94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

moze mnie ktoś dopisac?
Sandra 1994
od 5 sierpnia gora i dól, na 2 lata

Edytowane przez Love94
Czas edycji: 2010-04-19 o 14:04
Love94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 14:09   #918
Pipi180
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie zwiazane z wyciagami: kiedy zaczelyscie zauwazac poprawe zgryzu?
ja przez haasa mam zgryz otwarty;p na początku góra stykała mi się tylko z siódemkami na dole;] po 2,5 miesiącach noszenia styka mi się już z 4-kami. jakaś tam poprawa jest
Pipi180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 14:39   #919
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

ja miałam stały n górną szczękę, nosiłam tylko tydzień. Strasznie uciskał, nie wiem dlaczego.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 14:57   #920
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Love94 Pokaż wiadomość
moze mnie ktoś dopisac?
Sandra 1994
od 5 sierpnia gora i dól, na 2 lata
oo właśnie. bo ja jestem wpisana na starej liście. jak można nanieść poprawki skoro nie da się edytować?jeszcze raz mam się wpisać na nową listę ? jak już gdzieś o tym pisało to przepraszam że nie przeczytałam.
[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;1868006 6]ja miałam stały n górną szczękę, nosiłam tylko tydzień. Strasznie uciskał, nie wiem dlaczego.[/QUOTE]
tydzień? to ajki był sens go zakładać?


przedwczoraj dowiedziałam się że dostałam od orto tabletki barwiące. wcześnie myślałam że to coś przeciw bólowego. podobno jak się zębów niedomyje to one zabarwiają w tych miejscach.używał ktoś takowych?
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 14:57   #921
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
redrose89 jakie już ząbki pięknie prościutkie no a jakie plany z dołem??

No coś Ty:P Jakie tam prościutkie Właśnie wydaję mi się, że się trochę pokrzywiły np jedynki Dzisiaj mam wizytę u orto po 11 miesiącach. Zobaczymy co mi powie
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 16:31   #922
Paulaa1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sławków
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Witam ; )).
Jestem już po podcięciu wędzidełka, nic nie bolało tylko nie mogę się uśmiechać jeszcze ;-/.
Dzisiaj założyli mi gumki seperacyjne... narazie nie czuje nawet tego, że je mam , oby tak dalej.
A w czwartek zakładam aparat na górę, więc jak będę miała, to się pochwalę- bo przecież jest czym .
Paulaa1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 16:32   #923
rune
Raczkowanie
 
Avatar rune
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 94
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Właśnie stała się bardzo dziwna rzecz. Jadłam bardzo twarde orzeszki ziemne gdy nagle poczułam, że drut się rusza. Szybko pobiegłam do umywalki wypluć to wszystko, a tu co? Zamek na swoim miejscu.
Nie wiem jak ja to zrobiłam, ale długo drut wylazł mi z ostatniego zamka. Posprawdzałam wszystko i niby zamek jest zamknięty więc jak to jest możliwe? Tym bardziej, że ten drut nadal jest prosty, a trochę przekracza długość i jest z 3 mm dalej nawet niż zamek
Niesamowite.
rune jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:12   #924
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość

Dziewczyny, wyciagi pekaja mi w tempie ekspresowym. Za dzien zmieniam je do 3 razy, a przeciez mialam to robic co 2-3 dni. Nie unikne pozaplanowej wizyty u orto i juz sie stresuje, czy nie bede musiala za nie dodatkowo zaplacic...
a za tamte wyciągi coś płaciłaś czy były w cenie wizyty?

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość
senkju
jak już jesteśmy przy choróbskach, pytanie za 100 punktów.
jak to jest z badaniem typu tomograf czy rezonans - z aparatem w pysku? nie znam się za bardzo, ale jak tak oglądam house'a to chyba nic metalowego nie można mieć.. miał ktoś? słyszał ktoś?

wydaję mi się że można... bo jak ktoś ma np. śrubę w kolanie albo szynę to muszą mu jakoś zrobić zdjęcie rentgenowskie


Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
oo właśnie. bo ja jestem wpisana na starej liście. jak można nanieść poprawki skoro nie da się edytować?jeszcze raz mam się wpisać na nową listę ? jak już gdzieś o tym pisało to przepraszam że nie przeczytałam.

tydzień? to ajki był sens go zakładać?


przedwczoraj dowiedziałam się że dostałam od orto tabletki barwiące. wcześnie myślałam że to coś przeciw bólowego. podobno jak się zębów niedomyje to one zabarwiają w tych miejscach.używał ktoś takowych?
ja nie mam ale chciałaby bym takie mieć
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:21   #925
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość
senkju
jak już jesteśmy przy choróbskach, pytanie za 100 punktów.
jak to jest z badaniem typu tomograf czy rezonans - z aparatem w pysku? nie znam się za bardzo, ale jak tak oglądam house'a to chyba nic metalowego nie można mieć.. miał ktoś? słyszał ktoś?
Miałam rentgen zębów z aparatem robiony i wyszedł ok Co do reszty cielska to nie wiem
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 18:18   #926
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Z moej skromnej wiedzy na temat tomografa wynika, ze:
- poddanie sie tomografii rowna sie kulku(nasto?)krotnemu promieniowaniu rentgenowskiemu. Lepiej nie robic, jesli nie ma naprawde naglej potrzeby.
- metalowe przedmioty zdejmuje sie po to, by nie przeszkadzaly widocznosci.Pytalam sie jakos czy musze zdjac do zdjecia RTG dlatego, ze chlonie promieniowanie i odpowiedziano mi, ze nie.

Tez mialam robione punktowe zdjecie zeba i wszystko pieknie na nim widac (nawet z zamkiem i drutem).
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 19:11   #927
verkaaxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 119
GG do verkaaxd
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez rune Pokaż wiadomość
Właśnie stała się bardzo dziwna rzecz. Jadłam bardzo twarde orzeszki ziemne gdy nagle poczułam, że drut się rusza. Szybko pobiegłam do umywalki wypluć to wszystko, a tu co? Zamek na swoim miejscu.
Nie wiem jak ja to zrobiłam, ale długo drut wylazł mi z ostatniego zamka. Posprawdzałam wszystko i niby zamek jest zamknięty więc jak to jest możliwe? Tym bardziej, że ten drut nadal jest prosty, a trochę przekracza długość i jest z 3 mm dalej nawet niż zamek
Niesamowite.
miałam identycznie , tyle , że ja jabłko jadłam .

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

w środę wizyta .
jezu , już 5 tygodni .
jakie macie teraz kolory gumek ?
__________________


W śmiechu może być dużo czułości. Bo poczucie humoru bywa cudownym filtrem do znieczulania smutnej rzeczywistości.
verkaaxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 19:31   #928
Merry1984
Przyczajenie
 
Avatar Merry1984
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Też 3kg na plusie. Ale ja się nie dziwię. Ciężko było zjeść coś konkretnego, za to czekolada sama się rozpuszcza, miękka...
Ja też chcę w takim razie utyć!!! Problem w tym, że nie przepadam za czekoladą, a i lody mi nie do końca smakują

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość
mam na śluzówce taką jakby kurzajkę, a że ją drutem odpiłowywuję to się pożaliłam orto. założyła mi kawałek łańcuszka, żeby choć trochę od druta osłonić i stwierdziła, że póki jest czynnik drażniący w postaci aparatu, to nic się z tym nie da zrobić. i oglądając skomentowała "no.. włókniaczek"... więc ja sobie myk do wikipedii a tam co? że włókniak to łagodny nowotwór dostałam zawału i tak sobie w tym stanie pozawałowym żyję, proszę mi współczuć
mnie się wydaję, że pani doktor po prostu tak to nazwała. Mnie sie robią często takie rzeczy. Mówię na to pypcie, albo pleśniawka. To zachwianie homeostazy w jamie ustnej. Jak mocno przydzwonię szczoteczką do zębów to też mi sie takie rzeczy robią. Grzybów ani gronkowców w jamie ustnej nie mam- bo na studiach robiliśmy sobie wymazy z jezyka i róznych miejsc jamy ustnej (przynajmniej ja... inni robili z innych miejsc :P), wiec jestem pewna że nie jestem 'szcześcliwą' posiadaczką tych drobnoustrojów. Zawsze mi pomga Propolis Tinktura z wosku pszczelego. Jest to mieszanina do tonizowania układu pokarmowego, ale rozcienczona z wodą daje świetny efekt na te wszystkie dolegliwości w jamie ustnej. Dziewczyny widziałam tutaj też polecają sachol. Nie używałam jeszcze. Eludril też polecam.
__________________
Life is tough!

niedoczyność tarczycy
23.07 IUI - nieudane
19.08 IUI - nieudane
18.08 IUI - nieudane
Merry1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 19:47   #929
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
przedwczoraj dowiedziałam się że dostałam od orto tabletki barwiące. wcześnie myślałam że to coś przeciw bólowego. podobno jak się zębów niedomyje to one zabarwiają w tych miejscach.używał ktoś takowych?
ja mam takie tabletki 1 kosztuje 2zł u mojej orto (po umyciu zębów ssasz taką tabletkę - albo rozpuszczasz i płuczesz ząbki . w miejscach gdzie zrobi się czerwona plama masz niedoczyszczone zęby
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 19:49   #930
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Hej Lachony .
Słuchajcie.. Jaki cyrk mam w buzi! Istna parodia co mi dziś orto zrobiła!
Tak więc zęby mam już proste, poza prawą dolną 3ką.. Wszystko od września na stalowych drutach.. No i sprężyna była na 3kę, coby na nią miejsce zrobić...
Dziś orto wykonała diabelską kombinację! obwiązała drucikową 8ką, jak to nazywa, zęby z lewej od 6 do prawej 2 i od prawej 4 do 6. Ukróciła stalowy drut, tak by sięgał od lewej 6 do prawej 2, założyła go, a na to wszystko miękki drucik, który włącza 3kę do szeregu . Takie miłe uczucie ciągnięcia i podziw, że to wszystko upchała w moje mini zamki.. ZDOLNA BESTIA
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.