Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-01, 15:54   #901
naciulatko
Zakorzenienie
 
Avatar naciulatko
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 3 542
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Ostatnio zaczęłam czytać bloga, o którym kilka razy tu wspomniałyście, exkonsumpcja. Ostatni tekst (Byle do piątku?) daje bardzo dużo do myślenia. Studiuje dziennie, pracuję w korporacji. Studia bardzo lubię, pracy- wcale. Kiedy mam świadomość, że znów muszę tam to czuję się fatalnie. Ostatnio zastanawiam się czy jest sens na siłę coś ciągnąć, marnować ogrom czasu na coś, co sprawia same negatywne odczucia.

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Myślę, że 25+wysyłka.

Kupiłam na allegro 15ml w opakowaniu z pipetką, można też znaleźć na Biochemii Urody, ale tam z kolei jest już duża pojemność - 50ml. Więcej o nim pisała Nissiax tutaj : http://nissiax83.blogspot.com/2014/0...ny-olej-w.html Ja się pod tym podpisuję, kupiłam bo zachęciło mnie to, że olej zawiera tokoferole i nie zachowuje się jak typowy olej - nie ma mowy o tłuszczu na buzi i zapychaniu porów. Olej ma konsystencję jak serum. Stosuję na noc i buzia rano wygląda super - wszelkie zmiany są złagodzone, nie święcę się cała od sebum (jak to zwykle było) i skóra jest rozświetlona i mięciutka.
Bardzo mi miło, że o mnie pomyślałaś, ale chyba zdecyduję się na wizytę w Biedronce Ale dziękuję i powodzenia w sprzedaży!

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
Muszę sie skusić. Ostatnio mam problem z zapychaniem porów. Przywiązują dużą wagę do oczyszczania, a od jakiegoś czasu mam z tym problem.


To że dostałam zestaw wyszło zupełnie z przypadku, poprzez instagram. Potem wymieniliśmy się z przedstawicielem mailami, nakreślił mi szczegóły odnośnie marki. Wywnioskował, że temat jest mi bliski, więc chyba dlatego wysłał mi próbki, nie chcąc nic w zamian Ja jednak na tyle polubiłam te produkty, że nie mogłam ich nie przedstawić na blogu. Szczerze polecam. Wychodzi ok. 50 zł za puszkę lub paczkę torebek (25 szt.). Stacjonarnie widziałam w puszkach za 49 zł. Wychodzi taniej niż Kusmi. Z wyższej póki także Mariage Freres. Polecam również Ronnefeld (zwłaszcza Morgentau), Althaus (zwłaszcza Matinee), Richmont (Czekolada i Chili). Twinings, Lipton, Dilmah są bardzo średnie :/


Nigdy nie widziałam przepisów na herbaty czasem dodaję cytrynę i miód. Zwykle piję saute. Dobry jest także imbir, ale nie do każdego gatunku i smaku herbaty. Mam pyszną czarną Kusmi Kashmir Chai, muszę spróbować z mlekiem
Ja również nigdy nie widziałam przepisów na herbaty, ale często zachwycam się zestawieniami w kawiarniach. Przepyszne herbaty z różnymi syropami, owocami... Dzisiaj byłam w Piotrze i Pawle, były syropy waniliowe i karmelowe. Chciałam kupić, aczkolwiek było napisane, że są one do kawy i do drinków. Zastanawiam się czy równie dobrze sprawdzą się z herbatą.
naciulatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 16:24   #902
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Podskoczyliśmy do TK Maxx i tam kupiliśmy- mnie TŻ znalazł bardzo fajną kurtkę na teraz za 90zł, a jemu kupilismy porządną budrysówkę- 60% wełny w składzie, wygląda baardzo porządnie, elegancko ale na luzie. Akurat dla młodego faceta przecena z 2.000zł na 560zł
wow, super okazja też ostatnio widziałam przeceny na część kurtek/płaszczy, ale ja w tym roku jeszcze nie planuję, to nie przeglądałam dokładnie (chyba, ze na wyprzedaży trafię na porządną puchówkę )

Cytat:
Napisane przez naciulatko Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam czytać bloga, o którym kilka razy tu wspomniałyście, exkonsumpcja. Ostatni tekst (Byle do piątku?) daje bardzo dużo do myślenia. Studiuje dziennie, pracuję w korporacji. Studia bardzo lubię, pracy- wcale. Kiedy mam świadomość, że znów muszę tam to czuję się fatalnie. Ostatnio zastanawiam się czy jest sens na siłę coś ciągnąć, marnować ogrom czasu na coś, co sprawia same negatywne odczucia.


Ja również nigdy nie widziałam przepisów na herbaty, ale często zachwycam się zestawieniami w kawiarniach. Przepyszne herbaty z różnymi syropami, owocami... Dzisiaj byłam w Piotrze i Pawle, były syropy waniliowe i karmelowe. Chciałam kupić, aczkolwiek było napisane, że są one do kawy i do drinków. Zastanawiam się czy równie dobrze sprawdzą się z herbatą.

Nie ma! uwierz mi, sama tkwiłam przez rok w instytucji gdzie skusiło mnie wysokie stanowisko, bo byłam z zarządzie, ale tylu negatywnych emocji jeszcze w życiu nie doświadczyłam Ludzie w dziale byli super i mogłabym z nimi dalej pracować, ale atmosfera w kadrach i z innymi ludźmi to była masakra W dodatku rozwój praktycznie żaden, choc obiecano gruszki na wierzbie. Z jednej strony mam fajny punkt w CV i wiem czego już na pewno nie będę chciała robić i jakiej dziedzinie ale tak na poważnie to mam jednak poczucie zmarnowanego czasu, bo mogłam dalej pracować w kulturze.

A co do herbat, to ja sobie zaparzam zieloną lub czasami czarną i do tego plasterek cytryny, plasterek pomarańczy (lub grejpfruta), łyżeczka miodu i opcjonalnie szczypta przyprawy korzennej (np. takiej jak do piernika/grzańca) - pychota! Inny "przepis" to wrzucenie suszonych malin (mamy od babci TŻta, u nich jest pełno malin co roku )/ łyżeczki konfitury/ łyżeczki soku z malin i ewentualnie plasterek cytryny. Nie kuszą mnie jednak kupne syropy, bo po co mi dodatkowa dawna syropu g-f? Ja najczęściej zgapiam przepisy z kawiarni jeśli mi coś zasmakuje

Edytowane przez Ciemna163
Czas edycji: 2014-12-01 o 16:30
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 17:54   #903
naciulatko
Zakorzenienie
 
Avatar naciulatko
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 3 542
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
wow, super okazja też ostatnio widziałam przeceny na część kurtek/płaszczy, ale ja w tym roku jeszcze nie planuję, to nie przeglądałam dokładnie (chyba, ze na wyprzedaży trafię na porządną puchówkę )


Nie ma! uwierz mi, sama tkwiłam przez rok w instytucji gdzie skusiło mnie wysokie stanowisko, bo byłam z zarządzie, ale tylu negatywnych emocji jeszcze w życiu nie doświadczyłam Ludzie w dziale byli super i mogłabym z nimi dalej pracować, ale atmosfera w kadrach i z innymi ludźmi to była masakra W dodatku rozwój praktycznie żaden, choc obiecano gruszki na wierzbie. Z jednej strony mam fajny punkt w CV i wiem czego już na pewno nie będę chciała robić i jakiej dziedzinie ale tak na poważnie to mam jednak poczucie zmarnowanego czasu, bo mogłam dalej pracować w kulturze.

A co do herbat, to ja sobie zaparzam zieloną lub czasami czarną i do tego plasterek cytryny, plasterek pomarańczy (lub grejpfruta), łyżeczka miodu i opcjonalnie szczypta przyprawy korzennej (np. takiej jak do piernika/grzańca) - pychota! Inny "przepis" to wrzucenie suszonych malin (mamy od babci TŻta, u nich jest pełno malin co roku )/ łyżeczki konfitury/ łyżeczki soku z malin i ewentualnie plasterek cytryny. Nie kuszą mnie jednak kupne syropy, bo po co mi dodatkowa dawna syropu g-f? Ja najczęściej zgapiam przepisy z kawiarni jeśli mi coś zasmakuje
Ja awansowałam na dużo lepsze stanowisko, ale musiałam po czasie wrócić do punktu wyjścia, bo zaczęłam studia, godziny zajęć na uczelni kłóciły się z tymi w pracy. Tamta posada była lepsza, ale to wciąż nie to, co chcę robić. Wiadomo, póki co chcę skończyć magisterkę, dopiero wtedy będę mogła w pełni skupić się na poszukiwaniu pracy idealnej dla mnie, ale chyba nie chcę zmarnować najbliższego roku na robienie czegoś, co mnie tak strasznie męczy.
Niestety z dnia na dzień nie mogę zrezygnować z tej pracy ze względu na różne zobowiązania finansowe. Gdyby nie to, to rzuciłabym to i dopiero wtedy szukała czegoś nowego...
Dziękuję za odpowiedź odnośnie herbat. Też nie jestem przekonana do syropów, zdrowia w tym mało. Aczkolwiek z drugiej strony zimą taki smak szczególnie kusi
naciulatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:03   #904
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Hej dziewczyny,
jestem dzisiaj po wizycie u dermatologa i dostałam Unidox. Skinoren na dzień i differin na noc. Jak to nie pomoże to retinoidy doustnie
Czy którejś z Was pomógł w końcu ten Atrederm? Zaczęłyście stosować?
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:11   #905
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
jestem dzisiaj po wizycie u dermatologa i dostałam Unidox. Skinoren na dzień i differin na noc. Jak to nie pomoże to retinoidy doustnie
Czy którejś z Was pomógł w końcu ten Atrederm? Zaczęłyście stosować?
http://kosmostolog.blogspot.com/search/label/Atrederm uwielbiam ten blog super są różnice przed i po
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:34   #906
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez naciulatko Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam czytać bloga, o którym kilka razy tu wspomniałyście, exkonsumpcja. Ostatni tekst (Byle do piątku?) daje bardzo dużo do myślenia. Studiuje dziennie, pracuję w korporacji. Studia bardzo lubię, pracy- wcale. Kiedy mam świadomość, że znów muszę tam to czuję się fatalnie. Ostatnio zastanawiam się czy jest sens na siłę coś ciągnąć, marnować ogrom czasu na coś, co sprawia same negatywne odczucia.



Bardzo mi miło, że o mnie pomyślałaś, ale chyba zdecyduję się na wizytę w Biedronce Ale dziękuję i powodzenia w sprzedaży!



Ja również nigdy nie widziałam przepisów na herbaty, ale często zachwycam się zestawieniami w kawiarniach. Przepyszne herbaty z różnymi syropami, owocami... Dzisiaj byłam w Piotrze i Pawle, były syropy waniliowe i karmelowe. Chciałam kupić, aczkolwiek było napisane, że są one do kawy i do drinków. Zastanawiam się czy równie dobrze sprawdzą się z herbatą.
Mnie się udało znaleźć pracę, w której się fantastycznie czuję, pracuję w zawodzie wyuczonym, podoba mi się to co robię i mam widoki na przedłużenie umowy po okresie próbnym, więc mam nadzieję w styczniu dalej pracować

Faktycznie praca, w której człowiek źle się czuje jest upiorna! Nic się człowiekowi nie chce, nawet jak się odpręży i zrelaksuje to małe przypomnienie o pracy potrafi zwarzyć humor... Moja poprzednia praca taka była, źle się tam czułam, ludzie nieszczerzy, masakra. Jak się staż kończył, to wszyscy się cieszyli- oni że odchodzę, ja, że ich widzieć nie będę więcej
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:40   #907
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
a jakiej firmy nabyłaś?
Ja wzięłam z BU. Jest to większa butla, ale ja akurat nie mam z tymi mazidłami negatywnych doświadczeń.
Jeżeli jesteś uczuleniowa, to jednak sięgnęłabym po jakieś mniejsze opakowanie (np. te dostępne na Allu - oczywiście po weryfikacji marki).
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 18:41   #908
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
jestem dzisiaj po wizycie u dermatologa i dostałam Unidox. Skinoren na dzień i differin na noc. Jak to nie pomoże to retinoidy doustnie
Czy którejś z Was pomógł w końcu ten Atrederm? Zaczęłyście stosować?
ja mam to mniejsze stężenie, stosuję od początku/połowy (nie pamiętam) października i będę stosować do połowy stycznia, poprawa znikoma, jednak nie powiem, że żadna, być może większe stężenie by się sprawdziło, tego nie wiem
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 19:25   #909
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
http://kosmostolog.blogspot.com/search/label/Atrederm uwielbiam ten blog super są różnice przed i po
Pamiętam tego bloga, bo wrzucałaś link i wydaje mi się, że część dziewczyn chciało się na niego zdecydować. Stąd moje pytanie
Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
ja mam to mniejsze stężenie, stosuję od początku/połowy (nie pamiętam) października i będę stosować do połowy stycznia, poprawa znikoma, jednak nie powiem, że żadna, być może większe stężenie by się sprawdziło, tego nie wiem
Oj... to mam nadzieję, że przez te 1,5 miesiąca się jeszcze poprawi... Zdecydujesz się na doustne? Człowiek coraz starszy, a tu takie problemy
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 19:31   #910
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Oj... to mam nadzieję, że przez te 1,5 miesiąca się jeszcze poprawi... Zdecydujesz się na doustne? Człowiek coraz starszy, a tu takie problemy
tak, to kuracja prowadząca finalnie do doustnych, ale jak się okazało jeszcze jedną rzecz muszę skonsultować z innym lekarzem i w połowie stycznia mam wizytę
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 19:50   #911
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
tak, to kuracja prowadząca finalnie do doustnych, ale jak się okazało jeszcze jedną rzecz muszę skonsultować z innym lekarzem i w połowie stycznia mam wizytę
Pamiętam jak siostra mojej dobrej koleżanki (straszny przypadek trądziku, żadna kuracja na dłuższą metę się nie sprawdziła) chciała brać doustnie retinoidy, sama się na nie zdecydowała, bo czytała jakieś artykuły w internecie. To było jakieś 5 lat temu i nikomu nie chcieli wtedy tych retinoidów wypisać, musiała szukać lekarza we Wrocławiu. A teraz tak silny lek z wieloma skutkami ubocznymi wypisują każdemu, mam wrażenie że od ręki Nawet mój kolega, który jakiś większych problemów z cerą nie ma, dostał receptę. Paranoja jakaś.
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 19:58   #912
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
tak, to kuracja prowadząca finalnie do doustnych, ale jak się okazało jeszcze jedną rzecz muszę skonsultować z innym lekarzem i w połowie stycznia mam wizytę
Ja też będę musiała iść do ginekologa i porobić badania... ale na razie mam nadzieję, że się obędzie
Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Pamiętam jak siostra mojej dobrej koleżanki (straszny przypadek trądziku, żadna kuracja na dłuższą metę się nie sprawdziła) chciała brać doustnie retinoidy, sama się na nie zdecydowała, bo czytała jakieś artykuły w internecie. To było jakieś 5 lat temu i nikomu nie chcieli wtedy tych retinoidów wypisać, musiała szukać lekarza we Wrocławiu. A teraz tak silny lek z wieloma skutkami ubocznymi wypisują każdemu, mam wrażenie że od ręki Nawet mój kolega, który jakiś większych problemów z cerą nie ma, dostał receptę. Paranoja jakaś.
A skąd masz takie dane, że mówisz, że wypisują od ręki?
Być może jakbyś mnie na ulicy zobaczyła to też byś pomyślała, że nie są mi potrzebne, ale po 1 - makijaż, a po drugie od roku moja dermatolog próbowała różnych maści. Niestety bezskutecznie. Teraz zobaczymy te retinoidy zewnętrzne i czy ten antybiotyk w tabletkach coś pomoże na podskórne grudki. Ja osobiście nie znam osób, które brałyby takie tabletki, bo mają taki kaprys
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:14   #913
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Ja też będę musiała iść do ginekologa i porobić badania... ale na razie mam nadzieję, że się obędzie

A skąd masz takie dane, że mówisz, że wypisują od ręki?
Być może jakbyś mnie na ulicy zobaczyła to też byś pomyślała, że nie są mi potrzebne, ale po 1 - makijaż, a po drugie od roku moja dermatolog próbowała różnych maści. Niestety bezskutecznie. Teraz zobaczymy te retinoidy zewnętrzne i czy ten antybiotyk w tabletkach coś pomoże na podskórne grudki. Ja osobiście nie znam osób, które brałyby takie tabletki, bo mają taki kaprys
Ja znam.
Mam na to inny pogląd, bo mam na ten temat pojęcie czysto naukowe (mechanizm działania, wszystkie parametry biochemiczne i farmakokinetyczne). Nie twierdzę, że są Ci niepotrzebne, bo Cię nie widziałam. Twierdzę, że teraz za dużo ludzi pcha się po ten lek i nie rozumiem dlaczego go dostają.
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:23   #914
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Pamiętam jak siostra mojej dobrej koleżanki (straszny przypadek trądziku, żadna kuracja na dłuższą metę się nie sprawdziła) chciała brać doustnie retinoidy, sama się na nie zdecydowała, bo czytała jakieś artykuły w internecie. To było jakieś 5 lat temu i nikomu nie chcieli wtedy tych retinoidów wypisać, musiała szukać lekarza we Wrocławiu. A teraz tak silny lek z wieloma skutkami ubocznymi wypisują każdemu, mam wrażenie że od ręki Nawet mój kolega, który jakiś większych problemów z cerą nie ma, dostał receptę. Paranoja jakaś.
nie wiem jak działają inni lekarze, mój lekarz od 2 miesięcy wysyła mnie na wszelkie możliwe badania i umawia na konsultacje z innymi lekarzami (nie dermatologami) jeśli jest taka potrzeba, dodatkowo nie zgodził się na doustne leczenie bez tych wszystkich badań, a i na razie prowadzi kurację "przygotowującą", więc nie widzę tutaj jakichś niedociągnięć

oczywiście ten stan rzeczy doprowadza mnie do szału, bo ciągnie się to leczenie i ciągnie, a ja nadal jak pizza

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Ja też będę musiała iść do ginekologa i porobić badania... ale na razie mam nadzieję, że się obędzie
trzymam kciuki za Ciebie bo niestety wiem jak to jest jak nic nie działa
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:24   #915
mm111111
Wtajemniczenie
 
Avatar mm111111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 244
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez naciulatko Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam czytać bloga, o którym kilka razy tu wspomniałyście, exkonsumpcja. Ostatni tekst (Byle do piątku?) daje bardzo dużo do myślenia. Studiuje dziennie, pracuję w korporacji. Studia bardzo lubię, pracy- wcale. Kiedy mam świadomość, że znów muszę tam to czuję się fatalnie. Ostatnio zastanawiam się czy jest sens na siłę coś ciągnąć, marnować ogrom czasu na coś, co sprawia same negatywne odczucia.
Ja również nigdy nie widziałam przepisów na herbaty, ale często zachwycam się zestawieniami w kawiarniach. Przepyszne herbaty z różnymi syropami, owocami... Dzisiaj byłam w Piotrze i Pawle, były syropy waniliowe i karmelowe. Chciałam kupić, aczkolwiek było napisane, że są one do kawy i do drinków. Zastanawiam się czy równie dobrze sprawdzą się z herbatą.
Wszyscy obwieszczają ciągle "I hate mondays" - wnioskuję, że nie są zadowoleni z faktu, że muszą iść do pracy. We wtorek już odliczają dni do piątku. Jest to przykre. Większość pracuje bo musi, a wcale nie sprawia im to saktysfakcji.
Syropy bym sobie odpuściła, są nafaszerowane chemią.

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
wow, super okazja też ostatnio widziałam przeceny na część kurtek/płaszczy, ale ja w tym roku jeszcze nie planuję, to nie przeglądałam dokładnie (chyba, ze na wyprzedaży trafię na porządną puchówkę )


Nie ma! uwierz mi, sama tkwiłam przez rok w instytucji gdzie skusiło mnie wysokie stanowisko, bo byłam z zarządzie, ale tylu negatywnych emocji jeszcze w życiu nie doświadczyłam Ludzie w dziale byli super i mogłabym z nimi dalej pracować, ale atmosfera w kadrach i z innymi ludźmi to była masakra W dodatku rozwój praktycznie żaden, choc obiecano gruszki na wierzbie. Z jednej strony mam fajny punkt w CV i wiem czego już na pewno nie będę chciała robić i jakiej dziedzinie ale tak na poważnie to mam jednak poczucie zmarnowanego czasu, bo mogłam dalej pracować w kulturze.

A co do herbat, to ja sobie zaparzam zieloną lub czasami czarną i do tego plasterek cytryny, plasterek pomarańczy (lub grejpfruta), łyżeczka miodu i opcjonalnie szczypta przyprawy korzennej (np. takiej jak do piernika/grzańca) - pychota! Inny "przepis" to wrzucenie suszonych malin (mamy od babci TŻta, u nich jest pełno malin co roku )/ łyżeczki konfitury/ łyżeczki soku z malin i ewentualnie plasterek cytryny. Nie kuszą mnie jednak kupne syropy, bo po co mi dodatkowa dawna syropu g-f? Ja najczęściej zgapiam przepisy z kawiarni jeśli mi coś zasmakuje
Ja kupiłam dzisiaj pyszną konfiturę z płatków róży. Będzie jak znalazł do herbaty
mm111111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:27   #916
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Ja znam.
Mam na to inny pogląd, bo mam na ten temat pojęcie czysto naukowe (mechanizm działania, wszystkie parametry biochemiczne i farmakokinetyczne). Nie twierdzę, że są Ci niepotrzebne, bo Cię nie widziałam. Twierdzę, że teraz za dużo ludzi pcha się po ten lek i nie rozumiem dlaczego go dostają.
Jeśli Twoja naukowa wiedza może wskazać mi co jeszcze mogę zrobić, żeby się pozbyć trądziku to chętnie się dowiem bo na razie pani dr dermatologii do której chodzę powoli wyczerpuje możliwości...
Cóż, każdy ma swój rozum i jak chce ryzykować zdrowie to niech ryzykuje - jak Twój kolega. Ja myślę, że trafiłam do odpowiedzialnego lekarza
chyba żadna z nas tutaj nie chce brać tak silnych leków, bo im raz na jakiś czas coś wyskoczy, a to ile jest dziewczyn w wątku z problemami cery niestety tylko pokazuje jak powszechna jest ta choroba...
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:28   #917
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez naciulatko Pokaż wiadomość
Ja awansowałam na dużo lepsze stanowisko, ale musiałam po czasie wrócić do punktu wyjścia, bo zaczęłam studia, godziny zajęć na uczelni kłóciły się z tymi w pracy. Tamta posada była lepsza, ale to wciąż nie to, co chcę robić. Wiadomo, póki co chcę skończyć magisterkę, dopiero wtedy będę mogła w pełni skupić się na poszukiwaniu pracy idealnej dla mnie, ale chyba nie chcę zmarnować najbliższego roku na robienie czegoś, co mnie tak strasznie męczy.
Niestety z dnia na dzień nie mogę zrezygnować z tej pracy ze względu na różne zobowiązania finansowe. Gdyby nie to, to rzuciłabym to i dopiero wtedy szukała czegoś nowego...
Moim zdaniem zacznij juz teraz wysylac Cv- im szybciej, tym lepiej, szczegolnie,ze rzadko kiedy znajduje sie prace z dnia na dzien bezsensu meczyc sie w pracy, ktorej sie nie lubi, bo ani nie sprawia satysfakcji,ani nie pozwala sie w pelni rozwijac
Ja sama, prawie 4 lata temu odeszlam z pracy, w ktorej szef powodowal, ze ludzie wychodzili o 17.00 ze lzami w oczach,a rano przychodzili cali w nerwach. Przeszlam do duzej,miedzynarodowej firmy i... voila! Okazalo sie,ze to wlasnie jest to, ze mozna pracowac w umiarkowanym stresie, z przyjaznymi ludzmi, robic to co sie lubi i lubic to co sie robi Przez ten czas zdobylam doswiadczenie i awansowalam. Ze stanowiska specjalisty w zespole, przeszlam na niezalezne stanowisko,a teraz mam swoj Zespol Byly i trudne chwile, gorsze momenty i czasem duzo nerwow, ale to doswiadczenia, ktore z perspektywy czasu niesamowicie mnie wzmocnily i wiele nauczyly i ani chwili z tych 4 lat nie zaluje, a do pracy w poniedzialek ide spokojnie i z zadowoleniem
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:29   #918
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Jeśli Twoja naukowa wiedza może wskazać mi co jeszcze mogę zrobić, żeby się pozbyć trądziku to chętnie się dowiem bo na razie pani dr dermatologii do której chodzę powoli wyczerpuje możliwości...
Cóż, każdy ma swój rozum i jak chce ryzykować zdrowie to niech ryzykuje - jak Twój kolega. Ja myślę, że trafiłam do odpowiedzialnego lekarza
chyba żadna z nas tutaj nie chce brać tak silnych leków, bo im raz na jakiś czas coś wyskoczy, a to ile jest dziewczyn w wątku z problemami cery niestety tylko pokazuje jak powszechna jest ta choroba...
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:33   #919
SzyszkaChmielu
Raczkowanie
 
Avatar SzyszkaChmielu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 277
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Świetny artykuł
Bardzo pomoże mi w grudniowym banie zakupowym
to jest 14 artykułów więc troche czytania jest ale gdybym to ja wiedziała te rzeczy kilka lat temu... ile kasy bym zaoszczędziła!
no ale lepiej zacząć późno niż wcale, no nie?
SzyszkaChmielu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 20:34   #920
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
Wszyscy obwieszczają ciągle "I hate mondays" - wnioskuję, że nie są zadowoleni z faktu, że muszą iść do pracy. We wtorek już odliczają dni do piątku. Jest to przykre. Większość pracuje bo musi, a wcale nie sprawia im to saktysfakcji.
Syropy bym sobie odpuściła, są nafaszerowane chemią.



Ja kupiłam dzisiaj pyszną konfiturę z płatków róży. Będzie jak znalazł do herbaty

Niektórzy żyją tylko w weekendy bo mogą iść wtedy na imprezy i już w poniedziałek odliczają do piątku. Mówi się, ze jeśli robi się to co kocha to praca będzie przyjemnością a ja uważam, że to dopiero początek. Ważna jest również atmosfera oraz kwestie finansowe, chyba mało jest ludzi, którzy kochają swoją pracę mimo że stać ich tylko na opłaty. Ja ostatnio byłam na rozmowie gdzie zaproponowana mi brutto 2100 złotych, na niewiele można sobie pozwolić za to w Warszawie. Ale zawsze się znajdzie ktoś kto będzie chciał za tyle pracować i to w nieciekawej atmosferze.
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:37   #921
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
nie wiem jak działają inni lekarze, mój lekarz od 2 miesięcy wysyła mnie na wszelkie możliwe badania i umawia na konsultacje z innymi lekarzami (nie dermatologami) jeśli jest taka potrzeba, dodatkowo nie zgodził się na doustne leczenie bez tych wszystkich badań, a i na razie prowadzi kurację "przygotowującą", więc nie widzę tutaj jakichś niedociągnięć

oczywiście ten stan rzeczy doprowadza mnie do szału, bo ciągnie się to leczenie i ciągnie, a ja nadal jak pizza

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------


trzymam kciuki za Ciebie bo niestety wiem jak to jest jak nic nie działa
Dziękuję
Trzeba być po prostu dobrej myśli
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:38   #922
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Jeśli Twoja naukowa wiedza może wskazać mi co jeszcze mogę zrobić, żeby się pozbyć trądziku to chętnie się dowiem bo na razie pani dr dermatologii do której chodzę powoli wyczerpuje możliwości...
Cóż, każdy ma swój rozum i jak chce ryzykować zdrowie to niech ryzykuje - jak Twój kolega. Ja myślę, że trafiłam do odpowiedzialnego lekarza
chyba żadna z nas tutaj nie chce brać tak silnych leków, bo im raz na jakiś czas coś wyskoczy, a to ile jest dziewczyn w wątku z problemami cery niestety tylko pokazuje jak powszechna jest ta choroba...
Jedyne co mogłabym zrobić to przepisać fragmenty podręczników z farmakologii albo biochemii, ale Ty na pewno już to wszystko widziałaś, skoro w ogóle rozważasz retinoidy.
Tak jak wspomniałam - nie oceniam Ciebie, no bo Cię nie widziałam. Naprawdę wierzę, że Twoje problemy z cerą nie są wyssane z palca. Ale ludzie teraz serio mają problemy z pojęciem trądzik.
Fajnie czytać, że wankaw robi wszelkie możliwe badania żeby wykluczyć np.hormonalne problemy trądziku. Niektórzy na Twoim miejscu poszli by do dermatologia i powiedzieli : Poproszę to i to, bo wiem że pomoże.
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:42   #923
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Jedyne co mogłabym zrobić to przepisać fragmenty podręczników z farmakologii albo biochemii, ale Ty na pewno już to wszystko widziałaś, skoro w ogóle rozważasz retinoidy.
Tak jak wspomniałam - nie oceniam Ciebie, no bo Cię nie widziałam. Naprawdę wierzę, że Twoje problemy z cerą nie są wyssane z palca. Ale ludzie teraz serio mają problemy z pojęciem trądzik.
Fajnie czytać, że wankaw robi wszelkie możliwe badania żeby wykluczyć np.hormonalne problemy trądziku. Niektórzy na Twoim miejscu poszli by do dermatologia i powiedzieli : Poproszę to i to, bo wiem że pomoże.

To pretensje można mieć tylko do lekarza To on w głównej mierze odpowiada za pacjenta. To tak samo jak z ginekologiem, przed wypisaniem tabletek anty powinien zlecić pewne badania a są przychodnie w których się tego nie stosuje bo nie ma na to pieniędzy. I koło się zamyka.
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:47   #924
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Jedyne co mogłabym zrobić to przepisać fragmenty podręczników z farmakologii albo biochemii, ale Ty na pewno już to wszystko widziałaś, skoro w ogóle rozważasz retinoidy.
Tak jak wspomniałam - nie oceniam Ciebie, no bo Cię nie widziałam. Naprawdę wierzę, że Twoje problemy z cerą nie są wyssane z palca. Ale ludzie teraz serio mają problemy z pojęciem trądzik.
Fajnie czytać, że wankaw robi wszelkie możliwe badania żeby wykluczyć np.hormonalne problemy trądziku. Niektórzy na Twoim miejscu poszli by do dermatologia i powiedzieli : Poproszę to i to, bo wiem że pomoże.
przyznaję się bez bicia, że sądziłam że własnie tak będzie (wieloletnie leczenie nic nie dało, badań i kuracji sporo przeszłam), ale to lekarz nie wyraził zgody i badania kazał powtórzyć, a dodatkowo znalazły się takie, których nie robiłam wcześniej (np tarczyca), więc to niestety nie moja mądrość, a lekarza tutaj wygrała

edit: ale z doświadczenia powiem, że jak leczenie ciągnie się latami to nie pozostaje już nic innego jak pójście po takie leki

Edytowane przez wankaw
Czas edycji: 2014-12-01 o 20:49
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:47   #925
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
To pretensje można mieć tylko do lekarza To on w głównej mierze odpowiada za pacjenta. To tak samo jak z ginekologiem, przed wypisaniem tabletek anty powinien zlecić pewne badania a są przychodnie w których się tego nie stosuje bo nie ma na to pieniędzy. I koło się zamyka.
No i o to w całym problemie mi chodzi. Pod ginekologów i tabletki anty też można to wszystko podłączyć. Pacjent dostaje lek, o którym często nie ma zielonego pojęcia i dlatego w ogóle poruszyłam ten temat - bo obserwuję to zjawisko na co dzień.
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:59   #926
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
No i o to w całym problemie mi chodzi. Pod ginekologów i tabletki anty też można to wszystko podłączyć. Pacjent dostaje lek, o którym często nie ma zielonego pojęcia i dlatego w ogóle poruszyłam ten temat - bo obserwuję to zjawisko na co dzień.

Ja mam spore zaufanie do lekarzy, bo i czym ich przebiję? Wiedzą z internetu? A co do ulotek, mam wrażenie, że koncerny farmaceutyczne w pewien sposób się zabezpieczają i wymieniają hipotetyczne skutki uboczne.
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 22:12   #927
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
Ja mam spore zaufanie do lekarzy, bo i czym ich przebiję? Wiedzą z internetu? A co do ulotek, mam wrażenie, że koncerny farmaceutyczne w pewien sposób się zabezpieczają i wymieniają hipotetyczne skutki uboczne.
Jak już ktoś się decyduje na przyjmowanie czegokolwiek, przydałoby się dowiedzieć co to jest i czym to grozi, a że lekarze często o tym nie informują, to inna kwestia. Koncerny farmaceutyczne rządzą się swoimi prawami - stety albo niestety.

Edit: ale w sumie może masz racje - ja zaufania do lekarzy nie mam za wiele, może dlatego tak się uczepiłam tematu.

Edytowane przez carpaibex
Czas edycji: 2014-12-01 o 22:17
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 22:31   #928
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Jak już ktoś się decyduje na przyjmowanie czegokolwiek, przydałoby się dowiedzieć co to jest i czym to grozi, a że lekarze często o tym nie informują, to inna kwestia. Koncerny farmaceutyczne rządzą się swoimi prawami - stety albo niestety.

Edit: ale w sumie może masz racje - ja zaufania do lekarzy nie mam za wiele, może dlatego tak się uczepiłam tematu.
No tak, tylko, że Ty masz jakąś wiedzę w temacie. Mi skład leku wiele nie powie, czytam tylko przy jakich chorobach nie można danego leku brać i o ewentualnych skutkach ubocznych. A zresztą co my mówimy o ulotce jak ludzie leki popijają colą, mlekiem czy sokiem
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 22:54   #929
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
jestem dzisiaj po wizycie u dermatologa i dostałam Unidox. Skinoren na dzień i differin na noc. Jak to nie pomoże to retinoidy doustnie
Czy którejś z Was pomógł w końcu ten Atrederm? Zaczęłyście stosować?
Ja nadal stosujeAtrederm(0,01% silniejsza wersja) i nie mam już żadnych pryszczy,zostało kilka zaskórników na nosie ale i tak spłyconych
Cera jest przesuszona i ma kilka przebarwień ale kurację będę stosować do marca/kwietnia.Jest bardzo duża poprawa,mam teraz lepszą skórę i bardziej jędrną niż moje młodsze kuzynki
Ograniczyłam nabiał ale nie wykluczyłam całkowicie i to też chyba trochę pomogło.
Dużym minusem jest schodząca skóra,no ale tak właśnie ten lek działa.

Wankaw schodzi Ci skóra?Jeżeli nie to oznacza że lek jest dla ciebie zbyt słaby.

Jeżeli ktoś walczy już długo to się nie dziwię że chce spróbować doustnych retinoidów. Tylko że one też nie dają 100% gwarancji że trądzik nie powróci i trzeba mieć to na uwadze.Wklejam wam link do charakterystyki produktu leczniczego,tam macie dokładnie opisane co i jak z Izotekiem
http://www.leki-informacje.pl/jamnik...izotek_spc.pdf

Edytowane przez kobea
Czas edycji: 2014-12-01 o 23:41
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 23:22   #930
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Zamówiłam właśnie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-pod-oczy.html
Ciekawa jestem, czy się sprawdzi. Marulę też kupiłam oczywiście
Co ja bym bez was zrobiła

A wy coś kupujecie z okazji dnia darmowej dostawy?
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.

Edytowane przez a34
Czas edycji: 2014-12-02 o 01:07
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-29 13:31:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.