nie jesteśmy same w tym szaleństwie:))) - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-04, 19:59   #931
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Gdzies juz tez czytalam ze ciemne ubrania zatrzymuja czasc promieniowania, ale pewnie chodzi tylko o UVB.... np. jeansy sa niezlym "filtrem", ale jakies lekkie materialy, lub bardzo jasne przepuszczaja juz prawie 100 % promieniowania. Niestety nie jestem pewna tych wiadomosci, i nie wiem o ktore promienie dokladnie chodzi, ale cos w tym jest !
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 23:06   #932
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Siedząc dzisiaj u mamy w biurze, z nudów chwyciłam "Super linię". I co? I o to co przeczytałam na 4stronie tegoż miesięcznika:
Cytat:
Kupując krem z filtrem przeciwsłonecznym nie możesz ufać deklaracjom producentów! Niemiecka fundacja Warentest przebadała 10 kremów na dzień, w tym cztery, na których podano faktor SPF 15. Okazało się, że rzeczywista ochrona przed słońcem była znacznie niższa (w najdroższym badanym kremie nawet o połowę!). Dokładne wyniki testu przedrukował Świat Konsumenta. Jeśli więc chcesz skutecznej ochrony, musisz szukać kremów o bardzo wysokich faktorach ochronnych, z fotostabilnymi filtrami.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 07:05   #933
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez guia
Siedząc dzisiaj u mamy w biurze, z nudów chwyciłam "Super linię". I co? I o to co przeczytałam na 4stronie tegoż miesięcznika:
Cytat:
Kupując krem z filtrem przeciwsłonecznym nie możesz ufać deklaracjom producentów! Niemiecka fundacja Warentest przebadała 10 kremów na dzień, w tym cztery, na których podano faktor SPF 15. Okazało się, że rzeczywista ochrona przed słońcem była znacznie niższa (w najdroższym badanym kremie nawet o połowę!). Dokładne wyniki testu przedrukował Świat Konsumenta. Jeśli więc chcesz skutecznej ochrony, musisz szukać kremów o bardzo wysokich faktorach ochronnych, z fotostabilnymi filtrami.
Zdaje się, że też o tym słyszałam w Dzień dobry TVN. Tam zwrócono uwagę na fakt, że informacje podawane przez producenta nie zawsze są zgodne z prawdą i najlepiej od deklaroweanej wartości SPF odjąć tak z 10 .
Poza tym cena nie była podana jako wyznacznik skuteczności filtrów, bo tak jak pisze guia i wśród tych droższych nie wszystko było ok .
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:27   #934
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Dziś znowu przy porannej kawce "Salon piękności" w TVN Style. Coraz bardziej lubię ten program, słowo daję - dzisiaj pani Bosacka, nawiązując do tematu, jak się ma wiek do stosowania kremów przeciwzmarszczkowych, palnęła świetne hasło "no bo na przykład takie laski solaryjne, co to leżą bykiem martwym w solarium, to mają zniszczoną skórę"... laski solaryjne co leżą martwym bykiem
A, i było też coś o filtrach, tylko się spóźniłam, potem widziałam w zajawce fragment, że gadały o parsolu, mexorylu, avobenzonie, tlenku cynku Jestem pod wrażeniem. Było też o retinolu i witaminie C jako najskuteczniejszych przeciwzmarszczkowcach. No prawie jakby wizaż czytały
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:44   #935
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Erato
Dziś znowu przy porannej kawce "Salon piękności" w TVN Style. Coraz bardziej lubię ten program, słowo daję - dzisiaj pani Bosacka, nawiązując do tematu, jak się ma wiek do stosowania kremów przeciwzmarszczkowych, palnęła świetne hasło "no bo na przykład takie laski solaryjne, co to leżą bykiem martwym w solarium, to mają zniszczoną skórę"... laski solaryjne co leżą martwym bykiem
A, i było też coś o filtrach, tylko się spóźniłam, potem widziałam w zajawce fragment, że gadały o parsolu, mexorylu, avobenzonie, tlenku cynku Jestem pod wrażeniem. Było też o retinolu i witaminie C jako najskuteczniejszych przeciwzmarszczkowcach. No prawie jakby wizaż czytały
to napiszę jeszcze raz w tym wątku to co zginęło w plotkowym (niech te i mistrzostwa wreszcie się skończą )

Ostatni nr "Wprost" zawiera test na obliczenie swojego wieku biologicznego i pośród wielu wielu różnych dziwnych pytań wyłuskałam taką oto perełkę : tzn to nie jest cyctat, podaję sens pytania " czy stosujesz ochronę przeciwsłoneczną i unikasz słońca " za pozytywną odpowiedź - plus dwa punkty

szkoda , że nie przewidzieli ujemnych punktów dla byków solaryjnych
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:51   #936
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Wink Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Erato
laski solaryjne co leżą martwym bykiem
niezłe, niezłe...

Erato, swoją drogą o której godzinie emitują ten program "Salon piękności"?
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:56   #937
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Erato
Dziś znowu przy porannej kawce "Salon piękności" w TVN Style. Coraz bardziej lubię ten program, słowo daję - dzisiaj pani Bosacka, nawiązując do tematu, jak się ma wiek do stosowania kremów przeciwzmarszczkowych, palnęła świetne hasło "no bo na przykład takie laski solaryjne, co to leżą bykiem martwym w solarium, to mają zniszczoną skórę"... laski solaryjne co leżą martwym bykiem
A, i było też coś o filtrach, tylko się spóźniłam, potem widziałam w zajawce fragment, że gadały o parsolu, mexorylu, avobenzonie, tlenku cynku Jestem pod wrażeniem. Było też o retinolu i witaminie C jako najskuteczniejszych przeciwzmarszczkowcach. No prawie jakby wizaż czytały
Mam nadzieję, że dadzą powtórkę
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-05, 12:27   #938
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

ja to mam szczęście, dziś uświadamiałam panią z kosmetycznego i wyobraźcie sobie, że sama wpadła na to, że trzeba używać kremów z filtrem
ciekawe tylko czy przejdzie do czynów
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 16:21   #939
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez sylwiani
ja to mam szczęście, dziś uświadamiałam panią z kosmetycznego i wyobraźcie sobie, że sama wpadła na to, że trzeba używać kremów z filtrem
ciekawe tylko czy przejdzie do czynów
a pomyślała o dobrych filtrach?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 20:38   #940
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
niezłe, niezłe...

Erato, swoją drogą o której godzinie emitują ten program "Salon piękności"?
Coś koło 7.30 - 8 rano. Ten sam odcinek jest nadawany kilka razy w tygodniu i o różnych porach, np. będzie w niedzielę o 11.30. Nie wiem, czy TVN style ma jakiś program w internecie? Trzeba by poszukać.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 21:14   #941
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Hmmm... dzisiaj przeglądałam tygodnik "Wprost" - jest tam test na biologiczny wiek - i jedno z pytań dotyczyło tego, czy stosuje się wysokie filtry ochronne - za pozytywną odpowiedź dostawało się chyba aż 10 pozytywnych punktów
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 07:17   #942
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Wink Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Erato
Coś koło 7.30 - 8 rano. Ten sam odcinek jest nadawany kilka razy w tygodniu i o różnych porach, np. będzie w niedzielę o 11.30. Nie wiem, czy TVN style ma jakiś program w internecie? Trzeba by poszukać.
Obejrzałam wczoraj powtórkę i usłyszałam to słynne "laski solaryjne co leżą martwym bykiem" , wczoraj o 22:00.

Z tego co się zorientowałam to ten odcinek o filtrach faktycznie będzie w niedzielę o 11:30. Zaś program tv jest na stronie tvn style (która nie wiem dlaczego tak zmula mi net ):
http://tvnstyle.pl/
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 10:56   #943
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

a dzisiaj jeszcze bedzie o 12
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:17   #944
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

wróciłam właśnie od dermatologa i co się dowiedziałam? Że w czasie leczenia Differinem i Metronidazolem (a to właśnie mi przepisano) nie mogę na to nic smarować, nawet filtrów, bo nie będą poprawnie chronić . Zdziwiona zapytałam, czy jak będę potrzebowała antybiotyku gdy te kremy nie zadziałają to czy wtedy mam użuwać filtra-dermatolog popatrzyła na mnie jak na wariatke i sie pyta: "Cała się pani chce oblepić filtrem? Wtedy będzie trzeba unikać słońca w ogóle". Chodziło jej chyba o to żeby w czasie kuracji nic nie stosować, bo w sumie nie powiedziała żadnego negatywnego zdania na temat używania filtrów na codzień ale też nie namawiała do tego. Hmm... co o tym myśleć?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:22   #945
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Dużo piszecie o reaplikacji filtra w ciągu dnia w związku z tym mam pare pytań.

Czy reaplikacja jest zawsze wskazana nawet gdy sie nie przebywa na słońcu?
Krem nakładam rano ok 7.00 godz,ide do pracy 30 min a następnie wracam o 16.00.Nie mam możliwości ponownego nałożenia filtra w pracy.Musiałabym zmyć skrobię nałożyć filtr (robie to zawsze ratami) i przez pewnien czas sie nikomu nie pokazywac a to jest niemożliwe.
Czy gdy wychodzę o 16.00 mam jeszcze ochronę?

Przepraszam za głupie dla niektórych pytania ale naprawde mnie to zastanawia.
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:25   #946
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

rzyrafka, oczywiscie, że najlepiej jest nakładać na skórę substancję leczniczą i nic poza tym. Ale Differin na dzień bez filtra to jest zdecydowanie kiepski pomysł. Ja w czasie kuracji Differinem w ogóle nie byłam świadoma, co to jest i że nei powinnam na to nic nakładać, wiec paćkałam się nim na dzień i na to najnormalniej w świecie waliłam makijaż Zero filtrów oczywiscie. Tylko jak jechałam na narty, to pani dermatolog mi powiedziala, że na ten czas mam odstawić Differin w ogóle. Differin to adapalen, czyli retinoid, więc jest fotouczulający - w połączeniu z ekspozycją na UV może spowodować paskudne podrażnienia i plamy. Więc raczej bym zaryzykowała osłabienie działania Differinu, nakładając na niego filtr (po co najmniej pół godziny), niż zrezygnowała z filtra, w szczególności teraz, latem.

Aha - w moim przypadku Differin przyniósł całkiem dobre efekty, pomimo zamalowywania go make-upem Na noc też miałam antybiotyk (Aknemycynę).
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:30   #947
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Akszeinga
Dużo piszecie o reaplikacji filtra w ciągu dnia w związku z tym mam pare pytań.

Czy reaplikacja jest zawsze wskazana nawet gdy sie nie przebywa na słońcu?
Krem nakładam rano ok 7.00 godz,ide do pracy 30 min a następnie wracam o 16.00.Nie mam możliwości ponownego nałożenia filtra w pracy.Musiałabym zmyć skrobię nałożyć filtr (robie to zawsze ratami) i przez pewnien czas sie nikomu nie pokazywac a to jest niemożliwe.
Czy gdy wychodzę o 16.00 mam jeszcze ochronę?

Przepraszam za głupie dla niektórych pytania ale naprawde mnie to zastanawia.
Przy użyciu stabilnego filtra oraz zakładając, że go nie starłaś z twarzy w ciągu dnia, coś tam z tej ochrony o 16 zostaje, ale z pewnoscią nie jest tak wysoka, jak świeżo po nałożeniu. Ja nie reaplikuję filtra w dni robocze, nie mam możliwości. Ewentualnie, jeśli wiem, że np. zaraz po pracy jadę do mamy (duuży ogród, słoneczko, te sprawy ), to wrzucam do torebki chusteczki demakijażowe i filtr no i filtruję się już po przyjściu. Nie jest to ideał, ale trudno, nie mogę podporządkowac całego życia filtrom
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:33   #948
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Akszeinga
Dużo piszecie o reaplikacji filtra w ciągu dnia w związku z tym mam pare pytań.

Czy reaplikacja jest zawsze wskazana nawet gdy sie nie przebywa na słońcu?
Krem nakładam rano ok 7.00 godz,ide do pracy 30 min a następnie wracam o 16.00.Nie mam możliwości ponownego nałożenia filtra w pracy.Musiałabym zmyć skrobię nałożyć filtr (robie to zawsze ratami) i przez pewnien czas sie nikomu nie pokazywac a to jest niemożliwe.
Czy gdy wychodzę o 16.00 mam jeszcze ochronę?

Przepraszam za głupie dla niektórych pytania ale naprawde mnie to zastanawia.
Wobec tego reaplikuj po powrocie z pracy.
Latem dni są tak długie, że po 16 ochrona też jest konieczna, nawet kiedy nie wychodzi się na słońce.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:35   #949
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez justyce
Dziołchy, ale przecież promieniowanie UVA nie jest tak samo silne przez cały dzień. Za szczególnie niebezpieczne godziny uważa się 11-16. Chętnie bym kiedyś zobaczyła, jak rozkłada się w ciągu dnia natężenie promieniowania UVA latem dla naszej szerokości geograficznej tak z czystej ciekawości
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/uv.html

Proszę Pod tym linkiem można zobaczyć jakie jest promieniowanie UV na terenie Polski

Z pracy mam takie ciekawe dane Od tej pory możecie codziennie sprawdzać
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 12:39   #950
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Erato
rzyrafka, oczywiscie, że najlepiej jest nakładać na skórę substancję leczniczą i nic poza tym. Ale Differin na dzień bez filtra to jest zdecydowanie kiepski pomysł. Ja w czasie kuracji Differinem w ogóle nie byłam świadoma, co to jest i że nei powinnam na to nic nakładać, wiec paćkałam się nim na dzień i na to najnormalniej w świecie waliłam makijaż Zero filtrów oczywiscie. Tylko jak jechałam na narty, to pani dermatolog mi powiedziala, że na ten czas mam odstawić Differin w ogóle. Differin to adapalen, czyli retinoid, więc jest fotouczulający - w połączeniu z ekspozycją na UV może spowodować paskudne podrażnienia i plamy. Więc raczej bym zaryzykowała osłabienie działania Differinu, nakładając na niego filtr (po co najmniej pół godziny), niż zrezygnowała z filtra, w szczególności teraz, latem.

Aha - w moim przypadku Differin przyniósł całkiem dobre efekty, pomimo zamalowywania go make-upem Na noc też miałam antybiotyk (Aknemycynę).
Mi dała na noc robioną maść z detreomycyną i kwasem salic. a drugą z cynkiem i czyms czego nie umiem odczytać jeszcze
No nie wpadłam na pomysł, żeby odczekać jakis czas po nałożeniu differinu
No, to już jestem w 99% zdecydowana na kupno porządnego filtra
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:41   #951
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

ja już nie reaplikuje filtrów, chyba ze sie opalam, ale tego jeszcze nie robiłam. Filtry nakładam tak ok. 13. przed 14 wychodze z domu ide pomagać mojemu tacie w pracy. wracam do domu i przynajmniej do 17,18 z niego nie wychodze, bo mi za gorąco ale w czasie roku szkolnego nakładałam krem przed 7 wracałm o 13,14 i wtedy wszystko zmywałam i reaplikowałam. Strasznie uciążliwe i i rzeczywiscie lepiej nie pokazywac sie ludziom przez pół godziny ale jakie cudowne uczucie jak się zmyje to wszystko co nazbierało się na twarzy przez cały czas... filtry to taka fajna powłoczka, która izoluje te wszystkie brudy od twarzy
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:43   #952
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez mar_go
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/uv.html

Proszę Pod tym linkiem można zobaczyć jakie jest promieniowanie UV na terenie Polski

Z pracy mam takie ciekawe dane Od tej pory możecie codziennie sprawdzać
w jakich jednostkach jest podane natężenie UV?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:45   #953
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wobec tego reaplikuj po powrocie z pracy.
Latem dni są tak długie, że po 16 ochrona też jest konieczna, nawet kiedy nie wychodzi się na słońce.

Gdy po pracy wychodze jeszcze z domu tak robie.Używam 2 ml na trwarz LPR Aqua Lait.
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:48   #954
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez mar_go
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/uv.html

Proszę Pod tym linkiem można zobaczyć jakie jest promieniowanie UV na terenie Polski

Z pracy mam takie ciekawe dane Od tej pory możecie codziennie sprawdzać
Przyda się
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 13:03   #955
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

coś mi się kojarzy, że to tylko UVB dotyczy, ale moge się mylić
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 13:17   #956
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
w jakich jednostkach jest podane natężenie UV?
Hmm, nie wiem. Poczytaj na tej stronie, na pewno jest napisane jak to czytać i którego promieniowania dotyczy. Nie zajmuję się zawodowo pomiarem promieniowania, po prostu kiedyś ten link był podczepiony pod naszą urzędową stronę www.

Edit: Jak pisałam na stronie wszystko jest. Wystarczy poszukać...
Cytat:
Indeks UV - wskaźnik do praktycznego stosowania
Indeks UV został początkowo zdefiniowany niezależnie w poszczególnych krajach
i stosowany w programach powszechnej informacji o promieniowaniu UV.
Jego definicja została później znormalizowana i opublikowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Światową Organizację Meteorologiczną (WMO), Program Środowiskowy Narodów Zjednoczonych (UNEP) i Międzynarodową Komisję do Promieniowania Niejonizującego (ICNIRP).
Indeks UV jest zalecany do stosowania w powszechnym rozbudzaniu świadomości
o potencjalnie szkodliwym oddziaływaniu na zdrowie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV i ostrzeganiu ludzi o konieczności stosowania środków ochronnych.
Jeżeli w obliczeniach Indeksu UV uwzględnione jest zachmurzenie i inne wpływy środowiskowe, to powinny zostać określone stosowane współczynniki modyfikujące.

* Indeks UV Jest to jednostka miary promieniowania UV, dotycząca oddziaływania na skórę człowieka (rumień wywołany przez UV)
* Jest zdefiniowany jako efektywny strumień promieniowania UV otrzymany w wyniku całkowania strumienia spektralnego przez spektralną funkcję czułości CIE (1987) do 400nm włącznie, znormalizowany do wartości 1.0 dla 297nm
* Jest wyrażony numerycznie jako wynik pomnożenia uśrednionego w czasie efektywnego strumienia (W/m2) przez 40
* Przykład: Efektywny strumień 0.2 W/m2 odpowiada wartości Indeksu UV 8.0
* Jeżeli dzienne maksima Indeksu UV są wyliczane lub prognozowane, to do obliczeń powinny być zastosowane średnie 30 minutowe wartości efektywnego strumienia promieniowania
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 15:18   #957
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
a pomyślała o dobrych filtrach?
nie liczyłam na to, więc sama jej powiedziałam jakie są dobre
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 16:24   #958
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

dzięki mar_go
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 17:30   #959
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wobec tego reaplikuj po powrocie z pracy.
Latem dni są tak długie, że po 16 ochrona też jest konieczna, nawet kiedy nie wychodzi się na słońce.
W dni robocze tak właśnie robię. Po powrocie do domu po 16.00 reaplikuję filterek. Nawet wtedy jak nie wychodzę z domu. UVA przenika nawet przez szyby. W dni wolne reaplikuję przeważnie ok. 13.00-14.00.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 09:52   #960
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Nie wiem czy znacie Moje drogie taki apteczny magazyn - Moda na Zdrowie. Przywlokłam go ze soba wracajac z aptecznych zakupów, siedze na balkonie i co widze? Porzadny, kilkustronnicowy raport o funkcjach skory i zagrozeniach, w tym obszerna czesc o filtrach. i tu uwaga: wymienione fotostabilne skladniki filtrow z nazwy [parsol, meksroyle, tinsorby], informacja w jakich produktach sie je znajdzie, informacje, ze na twarz nakladamy filtry grubo,czyli 2ml a na cialo az 30ml!!! Jestem w glbokim, pozytywnym szoku od wczoraj Szkoda tylko ze gazeta raczej "niszowa".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.