Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-04, 14:45   #961
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez agunineczka Pokaż wiadomość
jadę do innego gina, i boje sie, że wyszuka jakąś wadę, albo że Filip okaże sie dziewczynką... niby mało prawdopodobne ale wkręcam sobie i o, stąd ten cały stres...
Wiem, ze to sie łatwo mowi, ale ńie stresuj sie. nie warto na zapas. Ale ja oczywiście stresuje sie przed kazda wizytą .

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
do 7 maja w empiku online jest promocja na pieluchy
http://www.empik.com/dziecko/pampers...o=tina_dziecko
jak ktoś ma empik blisko, można wziąć dostawę do salonu w ogóle nie wiedziałąm, ze empik ma tyle dzieciowych rzeczy - wózki też są
Ja juz jakiś czas temu zauważyłam. Do tego maja na wiele rzeczy. Np. Motherhood. Fajne ceny na flanelowe pieluszki, sa bardzo dobrej jakości. I super na rzeczy JJ COLE. Maja super śpiworki do wózków, a Empik na duzo niższe ceny na te produkty.
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 14:49   #962
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Harrods Pokaż wiadomość
Wiem, ze to sie łatwo mowi, ale ńie stresuj sie. nie warto na zapas. Ale ja oczywiście stresuje sie przed kazda wizytą .



Ja juz jakiś czas temu zauważyłam. Do tego maja na wiele rzeczy. Np. Motherhood. Fajne ceny na flanelowe pieluszki, sa bardzo dobrej jakości. I super na rzeczy JJ COLE. Maja super śpiworki do wózków, a Empik na duzo niższe ceny na te produkty.
No to koniec . Przepadne na stronie empiku
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 15:10   #963
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
co do pampersow to ja vchyba planuje pampers premum care ale zobaczymy.

wogole jestem na fb na pewnej grupie i kurde dziewczyna miala termin na 25lipca! a urodzila wczoraj w nocy chlopczyka 1kg.. dobrze ze dostala wczesniej zastrzyki na rozwoj pluc malego i maly sam oddycha itd no ale w szpitalu bedzie musial lezec pewnie do tad az uzyska minimum 2kg.. wiec dziewczyny nigdy nic nie wiadomo...
Ojej, bardzo wcześnie. Współczuje im.

Ja w pierwszej ciazy urodzilam dwa tygodnie przed terminem i tez byłam zszokowana. Większość rzeczy miałam przygotowanych. Ale jak mi nad ranem odeszlynwody, to mąż jak salony biegał po mieszkaniu i dopasowywał rzeczy do torby.

I nic nie zapowiadało porodu. Tylko kot - cały wieczór nie odstępowała mnie na krok i sie na mnie gapiła . W środę byłam u ginekolog. Było wszystko pozamykane, zadnych oznak porodu. Duzo łaziłam i ciagle cos załatwiałam. W piatek pod wieczór rozmawiałam z mechanikim i umówiłam sie z nim na poniedziałek. Niestety nie dojechałam . W sobotę rano po prostu mi wody odeszły.

Cytat:
Napisane przez Tea80 Pokaż wiadomość
Tydzien temu bylam u gina prowadzacego z mega bolem krocza.Stwierdzil ze to moze byc rozejscie spojenia i jesli nie przejdzie bol to na nast.wizycie skierowanie do szpitala,bol jest coraz mocniejszy,juz prawie nie moge chodzic,w nocy tylko wyc z bolu.jak mnie dzis polozna zobaczyla powiedziala ze mam do ortopedy isc wiec dzis jade.Moj gin.mowil ze takie bole krocza(ale nie az tak mocne)sa normalne od ok.37 t.c.wczesniejsze to zwykle oznaka patologicznego rozejscia.
Mnie w pierwszej ciazy bolało w pewnym możecie bardzo i przy okazji wizyty u mojej ginekolog, zrobiła mi tez USG spojenia łonowego.male okazało sie, ze sie nie rozchodzi.

Cytat:
Napisane przez agunineczka Pokaż wiadomość
dziewczyny ubieram sie i jadę do gina.
Trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok
Trzymam kciuki .

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez mcdulka Pokaż wiadomość
No to koniec . Przepadne na stronie empiku
Podobają mi sie tez akcesoria Elodie Details i La Millou. I Empik ma niezłe ceny.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

W weekend mąż ze szwagrem skręcili komodę z Ikea, takze juz moge prac ubranka. Zaraz puszczę pierwsze pranie. Kupiłam płatki mydlane.

Łóżeczko jest po moim synki i stoi u mojego taty w garażu. Ale chciałabym w czerwcu je przywieźć. Wozek zamówionyl niestety przyszedł uszkodzony i czekamy na nowy. Ubranek mam duzo, cześć nowych, duzo po synku i sporo od przyjaciółki po jej córeczce. Takze powoli zacznę prac i prasować. Zobaczę wtedy ile czego mam. Na pewno Ewcia będzie miała sporo ubranek niebieskich .

Zostały tylko zakupy w Gemini i to bedzie kilka stówek.

I przewijak musze kupic.

Mam Tummy Tub i zwykła wanienkę tez.

Chodzi mi sie juz coraz ciężej. Dzisiaj utknęłam w windzie. Masakra, a chciałam szybko skoczyć na rynek po owoce i,warzywa. Teściowa przyszła posiedzieć z synkiem, bo niestety ńie poszedł do przedszkola. Jakiś paskudny kaszel mu sie przyplątał. Takze wstał o 6:00. Pózniej poszliśmy do lekarza. Wróciliśmy do domu. Ja utknęłam w windzie. Na szczescie otworzyła sie na 17 pietrze, ale musiałam te 17 pięter schodzić na dol. Dobrze, ze nie wchodzić, bo za żadne skarby świata bym nie weszła. Pózniej trafiłam na gigantyczne korki na mieście. No i zasuwałem jak głupia po tym rynku, zeby wszstko kupic i donieść do auta. Wskoczyłam na moment do TK Maxxa i kupiłam body dla Ewuni . No i wrocilam juz ledwo. Serio, myślałam, ze do auta nie dojdę. Wzięłam tylko kilka rzeczy, po resztę mąż pójdzie po pracy. Teraz chwile leżę, bo przekupilam synka, zeby choć przez moment sam sie pobawi. Jakiś taki ciężki mam brzuch...
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 15:15   #964
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

mnie to wlasnie tak troche przeraza ze porod moze zaczac sie w kazdej chwili nie dajac wczesniej zadnych objawow.. od jutra 33tc duzo kobiet rodzi dzieci w tym czasie i wszystko jest ok ale jakos nie moge sobie wyobrazic tego aby maly urodzil sie wczesniej niz przed 37tc:/ ale tez nie wyobrazam sobie tego aby mial sie urodzic w 42 xD dlatego mam nadzieje ze bedzie madry i wyjdzie normalnie o czasie
__________________
niunio szalejacy w brzuszkuhttps://www.youtube.com/watch?v=fozUVyMwbxk
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 15:24   #965
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
mnie to wlasnie tak troche przeraza ze porod moze zaczac sie w kazdej chwili nie dajac wczesniej zadnych objawow.. od jutra 33tc duzo kobiet rodzi dzieci w tym czasie i wszystko jest ok ale jakos nie moge sobie wyobrazic tego aby maly urodzil sie wczesniej niz przed 37tc:/ ale tez nie wyobrazam sobie tego aby mial sie urodzic w 42 xD dlatego mam nadzieje ze bedzie madry i wyjdzie normalnie o czasie
Też mnie to przeraża. Dzisiaj 32t0d wg aplikacji. Jutro maja mi przywieźć meble. Coraz bardziej do mnie dociera, ze to już niedługo! A cały czas myślę, ze te wyprawke za wcześnie kompletuje. To mój najczęstszy powód sprzeczek z mężem- on uważa, ze już powinnam wszystko kupować, a ja na wszystko mam czas.
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 15:31   #966
madz10
Raczkowanie
 
Avatar madz10
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
co do pampersow to ja vchyba planuje pampers premum care ale zobaczymy.

wogole jestem na fb na pewnej grupie i kurde dziewczyna miala termin na 25lipca! a urodzila wczoraj w nocy chlopczyka 1kg.. dobrze ze dostala wczesniej zastrzyki na rozwoj pluc malego i maly sam oddycha itd no ale w szpitalu bedzie musial lezec pewnie do tad az uzyska minimum 2kg.. wiec dziewczyny nigdy nic nie wiadomo...

o nie, to moj termin.. a wiadomo dlaczego tak wczesnie urodzila?

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

aa sorki, nie zauważyłam ze już odpowiedzialas komus na to pytanie Trzeba konczyc wyprwkę i się nie cackać
__________________
Kochamy tego Skarbka
madz10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 16:42   #967
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Czesc Dziewczyny

Zgadzam sie z Harrods, lepiej urodzić 2 tyg przed terminem, niż 2 tyg po
Mnie rowniez złapało z nienacka wlasnie dokładnie 14 dni przed data wyznaczona OM.

Wiecie, to, ze uratują takie maleństwo urodzinowe w 29 czy 30 tc to jedno, inna sprawa- jakie bedą konsekwencje w przyszłości...
To ze dzieciątko samodzielnie oddycha to super, tylko niestety reperkusje mogą pojawić sie w pierwszym, drugim roku życia, a nawet na etapie przedszkolnym czy szkolnym.
Strasznie tego sie boje.

Agunineczka, mocno trzymam kciuki za wizytę.
Aaa chyba jeszcze mcdulka pytała o różnice w rodzajach usg w III trymestrze.
Jak ostatnio poszłam wlasnie na ww, mówiąc, ze chce genetyczne, to pani dr oświeciła mnie, ze genetyczne jest w I i II trymestrze, natomiast tu faktycznie sprawdzane były wszystkie przepływy itp, ale usg nie było zaklasyfikowane jako genetyczne i nawet zapłaciłam prawie o polowe mniej niż za stricte genetyczne

U mnie po wizycie czwartkowej wyszło, ze z uwagi na fakt, iż szyjka miękka, a dzieć w 30tg4dniu ważył 1906g, to szyjka nieco sie skróciła.
Mam nie wykonywać ciężkich prac, nie przemęczać sie i "obibokowac"- to cytat lekarza.
20 maja mam kolejne usg, po ktorym będziemy wiedziec jak duży dzidziuś i czy jego waga nie bedzie kwalifikowała mnie do CC
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...


Edytowane przez ddaaiissyy
Czas edycji: 2015-05-04 o 17:07
ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 16:44   #968
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

nie uwierzycie... przysłali mi brakującą połowę łóżeczka ale... w kolorze heban (a druga połowa jest biała) i jeszcze facet mi mówi, że mu tak podałam... no to jak, kolor podawałam raz, a przysłali mi część białą a część czarną? no to kto tu jest głupi...?
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 16:56   #969
elinka21
Zakorzenienie
 
Avatar elinka21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 11 575
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
nie uwierzycie... przysłali mi brakującą połowę łóżeczka ale... w kolorze heban (a druga połowa jest biała) i jeszcze facet mi mówi, że mu tak podałam... no to jak, kolor podawałam raz, a przysłali mi część białą a część czarną? no to kto tu jest głupi...?
hehe
__________________
Mężuś od 15. XII.2012r







Co serce pokochało, rozum nigdy nie wymaże ...
25.03.14
elinka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 16:58   #970
Aviskowa
Zadomowienie
 
Avatar Aviskowa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 1 499
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
nie uwierzycie... przysłali mi brakującą połowę łóżeczka ale... w kolorze heban (a druga połowa jest biała) i jeszcze facet mi mówi, że mu tak podałam... no to jak, kolor podawałam raz, a przysłali mi część białą a część czarną? no to kto tu jest głupi...?
Masakra...
Facetowi coś musiało się pomylić...
Twoja mina musiała być bezcenna. .
__________________
Moje 2900 g i 49 cm szczęścia.
04.07.2015

http://fajnamama.pl/suwaczki/4qwdu63.png
Aviskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:03   #971
Kropek22225
Raczkowanie
 
Avatar Kropek22225
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czechówka
Wiadomości: 359
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
nie uwierzycie... przysłali mi brakującą połowę łóżeczka ale... w kolorze heban (a druga połowa jest biała) i jeszcze facet mi mówi, że mu tak podałam... no to jak, kolor podawałam raz, a przysłali mi część białą a część czarną? no to kto tu jest głupi...?
Haha na kogoś musiał zrzucić winę. A może jednak zostawisz sobie takie ciekawe łóżeczko pół na pół. Hahaha
__________________
W oczekiwaniu na niespodziankę od losu.... 15.07.2015r
Kropek22225 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 17:15   #972
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
nie uwierzycie... przysłali mi brakującą połowę łóżeczka ale... w kolorze heban (a druga połowa jest biała) i jeszcze facet mi mówi, że mu tak podałam... no to jak, kolor podawałam raz, a przysłali mi część białą a część czarną? no to kto tu jest głupi...?
Hihi, moze ciężarna miała taką fanaberię i chciała pół na pół .
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:37   #973
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Ale nawet gdybym chciała mnie dwukolorowe to sie nie da.... Bo sa wymiary inne i musiałabym cos podłożyć pod nóżki z jednej strony a facet na mnie nakrzyczał przez telefon i kazał dać męża do telefonu, bo ze mną sie nie dogada co za burak
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:43   #974
Kropek22225
Raczkowanie
 
Avatar Kropek22225
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czechówka
Wiadomości: 359
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
Ale nawet gdybym chciała mnie dwukolorowe to sie nie da.... Bo sa wymiary inne i musiałabym cos podłożyć pod nóżki z jednej strony a facet na mnie nakrzyczał przez telefon i kazał dać męża do telefonu, bo ze mną sie nie dogada co za burak
Idiota!!! Ja bym mu to wszystko odesłała i kupiła gdzie indziej.
__________________
W oczekiwaniu na niespodziankę od losu.... 15.07.2015r
Kropek22225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:44   #975
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny

Zgadzam sie z Harrods, lepiej urodzić 2 tyg przed terminem, niż 2 tyg po
Mnie rowniez złapało z nienacka wlasnie dokładnie 14 dni przed data wyznaczona OM.

Wiecie, to, ze uratują takie maleństwo urodzinowe w 29 czy 30 tc to jedno, inna sprawa- jakie bedą konsekwencje w przyszłości...
To ze dzieciątko samodzielnie oddycha to super, tylko niestety reperkusje mogą pojawić sie w pierwszym, drugim roku życia, a nawet na etapie przedszkolnym czy szkolnym.
Strasznie tego sie boje.

Agunineczka, mocno trzymam kciuki za wizytę.
Aaa chyba jeszcze mcdulka pytała o różnice w rodzajach usg w III trymestrze.
Jak ostatnio poszłam wlasnie na ww, mówiąc, ze chce genetyczne, to pani dr oświeciła mnie, ze genetyczne jest w I i II trymestrze, natomiast tu faktycznie sprawdzane były wszystkie przepływy itp, ale usg nie było zaklasyfikowane jako genetyczne i nawet zapłaciłam prawie o polowe mniej niż za stricte genetyczne

U mnie po wizycie czwartkowej wyszło, ze z uwagi na fakt, iż szyjka miękka, a dzieć w 30tg4dniu ważył 1906g, to szyjka nieco sie skróciła.
Mam nie wykonywać ciężkich prac, nie przemęczać sie i "obibokowac"- to cytat lekarza.
20 maja mam kolejne usg, po ktorym będziemy wiedziec jak duży dzidziuś i czy jego waga nie bedzie kwalifikowała mnie do CC
nie zawsze.. ja sie urodzilam w 30tc wazylam sporo wiecej bo 1600 i 40cm a bylo to 25lat temu wiec mialam silna wole. spedzilam miesiac w szpitalu i powiem Ci ze oprocz wady wzroku na ktora moglo miec wplyw ze sie za wczesnie urodzilam to nic mi nie bylo i nie jest wiec oby jak najwiecej urodzonym wczesniakom nic nie bylo
__________________
niunio szalejacy w brzuszkuhttps://www.youtube.com/watch?v=fozUVyMwbxk
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:54   #976
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Eeh właśnie obejrzałam odcinek Porodów gdzie urodził się wcześniak w 30 tyg, jakie to malutkie jeszcze ..
A u mnie właśnie 30 tydzień .. z jednej strony fajnie zobaczyć jak mój maluszek mniej więcej wygląda a z drugiej strach, żeby mu taki pomysł z wcześniejszym wyjściem nie przyszedł do głowy ..
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 18:02   #977
Kropek22225
Raczkowanie
 
Avatar Kropek22225
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czechówka
Wiadomości: 359
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
nie zawsze.. ja sie urodzilam w 30tc wazylam sporo wiecej bo 1600 i 40cm a bylo to 25lat temu wiec mialam silna wole. spedzilam miesiac w szpitalu i powiem Ci ze oprocz wady wzroku na ktora moglo miec wplyw ze sie za wczesnie urodzilam to nic mi nie bylo i nie jest wiec oby jak najwiecej urodzonym wczesniakom nic nie bylo

Mój kuzyn urodził się w 7 miesiącu i jest zdrowiutkim 25-latkiem.
__________________
W oczekiwaniu na niespodziankę od losu.... 15.07.2015r
Kropek22225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 18:10   #978
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Mój kolega urodził sie w 31 czy 32 tygodniu i ma bardzo dużą wadę wzroku i niedosłuch. Ma 33 lata i w jednym oku -12, a w drugim -9.

Takze oczywiście, ze reguły nie ma. Ale jednak jest spore ryzyko, ze cos bedzie nie tak.

W tym roku urodził sie jego synek w 34 tygodniu. Niestety okazało sie, ze łożysko sie za szybko starzeje i staje sie niewydolne. Dziewczyna leżała w szpitalu trzy tygodnie, ale dłużej juz nie mogli czekac.

Edytowane przez Harrods
Czas edycji: 2015-05-04 o 18:12
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 18:18   #979
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Harrods Pokaż wiadomość
Mój kolega urodził sie w 31 czy 32 tygodniu i ma bardzo dużą wadę wzroku i niedosłuch. Ma 33 lata i w jednym oku -12, a w drugim -9.

Takze oczywiście, ze reguły nie ma. Ale jednak jest spore ryzyko, ze cos bedzie nie tak.

W tym roku urodził sie jego synek w 34 tygodniu. Niestety okazało sie, ze łożysko sie za szybko starzeje i staje sie niewydolne. Dziewczyna leżała w szpitalu trzy tygodnie, ale dłużej juz nie mogli czekac.
to u mnie na szczescie wada nie az tak duza ale u mnie to dziedziczne bo i tata i mama maja wade wzroku wiec ja poprostu po nich odziedziczylam tez zapewne. I wiadomo najlepiej aby maluszek byl w brzuszku najdluzej.. ale czasem bywa tak ze niestety to jedyne wyjscie aby malec mogl zyc i dojsc do siebie w inkubatorku bo w brzuszku nie mialby szans.. ale mam nadzieje ze my wszystkie urodzimy zdrowe dzieciaki w terminie!
__________________
niunio szalejacy w brzuszkuhttps://www.youtube.com/watch?v=fozUVyMwbxk
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 18:23   #980
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

cześć dziewczyny,

witam się w 30 tygodniu jupiii my nie mamy majówki tutaj także był normalny weekend,ze spacerkiem z mężem i córką,potem grill i odpoczywaliśmy.Pogoda jest wspaniała i korzystamy z niej.

Zarejestrowałam się na stronie MSZ aby wysłali mi kartę do głosowania w wyborach i wczoraj ją wypełniłam,zapakowałam w kopertę i wysyłam dziś do konsulatu

Udanego wieczoru
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 18:48   #981
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
mój nie.... ale lepiej wynosi śmieci niż ja i lepiej ode mnie gotuje
A mój za to gotować niet

Cytat:
Napisane przez mcdulka Pokaż wiadomość
No to koniec . Przepadne na stronie empiku
A myślałam, że rano już wszystko kupiłam

Cytat:
Napisane przez Harrods Pokaż wiadomość
Zostały tylko zakupy w Gemini i to bedzie kilka stówek.
Ja dziś zostawiłam 300zł w Gemini, choć nie wiem czy kupiłam wszystko oprócz rzeczy typu akcesoria, kosmetyki, maść, rzeczy do porodu to potzreba jeszcze jakieś witamny, lekarstwa dla dziecia?

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
nie uwierzycie... przysłali mi brakującą połowę łóżeczka ale... w kolorze heban (a druga połowa jest biała) i jeszcze facet mi mówi, że mu tak podałam... no to jak, kolor podawałam raz, a przysłali mi część białą a część czarną? no to kto tu jest głupi...?


Cytat:
Napisane przez Harrods Pokaż wiadomość
Hihi, moze ciężarna miała taką fanaberię i chciała pół na pół .
A teraz jej się nie podoba i chce odesłać

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
Ale nawet gdybym chciała mnie dwukolorowe to sie nie da.... Bo sa wymiary inne i musiałabym cos podłożyć pod nóżki z jednej strony a facet na mnie nakrzyczał przez telefon i kazał dać męża do telefonu, bo ze mną sie nie dogada co za burak
Nie chciał z Tobą gadać, bo stwierdził, że hormony przez Cię przemawiają

Odeślij to w diabły i kup gdzie indziej

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
nie zawsze.. ja sie urodzilam w 30tc wazylam sporo wiecej bo 1600 i 40cm a bylo to 25lat temu wiec mialam silna wole. spedzilam miesiac w szpitalu i powiem Ci ze oprocz wady wzroku na ktora moglo miec wplyw ze sie za wczesnie urodzilam to nic mi nie bylo i nie jest wiec oby jak najwiecej urodzonym wczesniakom nic nie bylo
Ale jednak takie skrajne wcześniactwo jest czynnikiem ryzyka w wielu chorobach wiadomo, że zawsze są wyjątki

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
to u mnie na szczescie wada nie az tak duza ale u mnie to dziedziczne bo i tata i mama maja wade wzroku wiec ja poprostu po nich odziedziczylam tez zapewne. I wiadomo najlepiej aby maluszek byl w brzuszku najdluzej.. ale czasem bywa tak ze niestety to jedyne wyjscie aby malec mogl zyc i dojsc do siebie w inkubatorku bo w brzuszku nie mialby szans.. ale mam nadzieje ze my wszystkie urodzimy zdrowe dzieciaki w terminie!
Ja jestem tego pewna
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 19:10   #982
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

[QUOTE=mademoiselle betti;51276636]A mój za to gotować niet
Ja dziś zostawiłam 300zł w Gemini, choć nie wiem czy kupiłam wszystko oprócz rzeczy typu akcesoria, kosmetyki, maść, rzeczy do porodu to potzreba jeszcze jakieś witamny, lekarstwa dla dziecia?


Ale jednak takie skrajne wcześniactwo jest czynnikiem ryzyka w wielu chorobach wiadomo, że zawsze są wyjątki
/QUOTE]
no ja mam poki co na kwote 270 i tez sie zastanawiam nad jakimis witaminami? bo wiem ze po porodzie chyba dziecku witamine d trzeba dawac? ale to chyba na recepte albo nie wiem wiec pewnie zadnych witamin nie kupie bo sie nie znam:P
co do wczesniaczkow no niestety wiele jest dzieci ktore rodza sie za wczesnie z jakimis wylewami i wogole.. dlatego naprawde niech te dzieci siedza jak najdluzej..
__________________
niunio szalejacy w brzuszkuhttps://www.youtube.com/watch?v=fozUVyMwbxk
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 19:16   #983
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Ja karmiłam piersią i podawałam witaminę w wyciskanych kapsułkach D+K. to nie jest na receptę.
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 19:18   #984
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
no ja mam poki co na kwote 270 i tez sie zastanawiam nad jakimis witaminami? bo wiem ze po porodzie chyba dziecku witamine d trzeba dawac? ale to chyba na recepte albo nie wiem wiec pewnie zadnych witamin nie kupie bo sie nie znam:P
co do wczesniaczkow no niestety wiele jest dzieci ktore rodza sie za wczesnie z jakimis wylewami i wogole.. dlatego naprawde niech te dzieci siedza jak najdluzej..
Chyba zależy jak karmisz - wtdey albo samo D albo K+D? Tak słyszałam, nie znam się
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 19:23   #985
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez mademoiselle betti Pokaż wiadomość
Chyba zależy jak karmisz - wtdey albo samo D albo K+D? Tak słyszałam, nie znam się
no wlasnie ja tez sie nie znam i pewnie po porodzie bedzie kupowanie jak juz lekarz da zalecenia co i ile itd
__________________
niunio szalejacy w brzuszkuhttps://www.youtube.com/watch?v=fozUVyMwbxk
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 19:24   #986
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Wróciłam
Wszystko w porządku, wszystkie parametry w normie
Filip jest ciut mały, ale gin mówił, że skoro wiem, że owu była później no to ok
Waży 1496g i wygląda tak:


__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 19:31   #987
aknaa
Raczkowanie
 
Avatar aknaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 195
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Hej dziewczyny!
U mnie remont w pełni, zamówiłam dzisiaj panele i listwy, farby już są, ekipa kończy płytki w łazience.
Właśnie zamówiłam tunikę z allegro z numerkiem 10. W sam raz na szkołę rodzenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 23714640099.jpg (37,3 KB, 18 załadowań)
__________________
MARCELEK-->12.07.2015 r.
aknaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 19:32   #988
elinka21
Zakorzenienie
 
Avatar elinka21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 11 575
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez agunineczka Pokaż wiadomość
Wróciłam
Wszystko w porządku, wszystkie parametry w normie
Filip jest ciut mały, ale gin mówił, że skoro wiem, że owu była później no to ok
Waży 1496g i wygląda tak:


slicznosci pieknosci
__________________
Mężuś od 15. XII.2012r







Co serce pokochało, rozum nigdy nie wymaże ...
25.03.14
elinka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 19:32   #989
Kropek22225
Raczkowanie
 
Avatar Kropek22225
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czechówka
Wiadomości: 359
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez agunineczka Pokaż wiadomość
Wróciłam
Wszystko w porządku, wszystkie parametry w normie
Filip jest ciut mały, ale gin mówił, że skoro wiem, że owu była później no to ok
Waży 1496g i wygląda tak:


Cudny normalnie aż się wzruszyłam
__________________
W oczekiwaniu na niespodziankę od losu.... 15.07.2015r
Kropek22225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 19:32   #990
Kropek22225
Raczkowanie
 
Avatar Kropek22225
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czechówka
Wiadomości: 359
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez aknaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
U mnie remont w pełni, zamówiłam dzisiaj panele i listwy, farby już są, ekipa kończy płytki w łazience.
Właśnie zamówiłam tunikę z allegro z numerkiem 10. W sam raz na szkołę rodzenia
Fajne podaj linka może też sobie zamówię
__________________
W oczekiwaniu na niespodziankę od losu.... 15.07.2015r
Kropek22225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-19 20:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.