Mamy luty 2020 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-06, 21:58   #991
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Super gratuluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 03:35   #992
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Gratuluję udanych wizyt 😍😍😍
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 03:36   #993
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Gratuluję udanych wizyt 😍😍😍 same dobre wiadomości, super !
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 08:58   #994
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Taki łobuz

Cudny . Mam nadzieję, że we wtorek też będę mieć podobne zdjęcie .


Próbowałam dzisiaj męża podpytać o kupno wózka. Zasugerowałam, że w ciągu miesiąca moglibysmy pojeździć po sklepach z wózkami i poszukać czegoś co by nam odpowiadało, a potem spróbować znaleźć taki model używany (mi bardzo podoba się ta opcja). Ale mąż nie był zachwycony bo taki wózek to trzeba by porządnie wyprać i zdezynfekować, bo nigdy nie wiadomo co się w tym wózku działo . Powiedziałam, że za 900 zł oszczędności to się mogę poświęcić . Ale nie wiem, czy go przekonam do kupna od kogoś obcego.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Ale się wnerwiłam. Od tygodnia zastanawiam się co z odstawieniem leków po tranferze. Mój lekarz prowadzący w momencie USG był na urlopie, więc nie dostałam od niego wytycznych. Poszłam w tym czasie do innego w tej samej klinice, zapłaciłam za wizytę, kazał mi część leków odstawić, ale nie wszystkie. Jak dzisiaj zadzwoniłam do mojego lekarza prowadzącego (bo prosił o telefon) to powiedział, żebym przyszła do niego w inne miejsce (oczywiście prywatnie!), to mi dokładnie rozpisze co i jak. Krew mnie zalała. Kit z tymi 140 złotymi, ale wkurza mnie coś takiego. W końcu wydaliśmy u nich w klinice naście tysięcy, a mój lekarz tez na pewno z tego ma nie najgorszą działkę. Pójdę do mojej ginekolog w piątek to się podpytam, czy pomoże mi odstawić leki (chociaż wątpię), a jak nie to mogę spróbować podpytać we wtorek innej ginekolog na prenatalnych. Naprawdę na maska się wkurzyłam.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 09:39   #995
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Cudny . Mam nadzieję, że we wtorek też będę mieć podobne zdjęcie .


Próbowałam dzisiaj męża podpytać o kupno wózka. Zasugerowałam, że w ciągu miesiąca moglibysmy pojeździć po sklepach z wózkami i poszukać czegoś co by nam odpowiadało, a potem spróbować znaleźć taki model używany (mi bardzo podoba się ta opcja). Ale mąż nie był zachwycony bo taki wózek to trzeba by porządnie wyprać i zdezynfekować, bo nigdy nie wiadomo co się w tym wózku działo . Powiedziałam, że za 900 zł oszczędności to się mogę poświęcić . Ale nie wiem, czy go przekonam do kupna od kogoś obcego.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Ale się wnerwiłam. Od tygodnia zastanawiam się co z odstawieniem leków po tranferze. Mój lekarz prowadzący w momencie USG był na urlopie, więc nie dostałam od niego wytycznych. Poszłam w tym czasie do innego w tej samej klinice, zapłaciłam za wizytę, kazał mi część leków odstawić, ale nie wszystkie. Jak dzisiaj zadzwoniłam do mojego lekarza prowadzącego (bo prosił o telefon) to powiedział, żebym przyszła do niego w inne miejsce (oczywiście prywatnie!), to mi dokładnie rozpisze co i jak. Krew mnie zalała. Kit z tymi 140 złotymi, ale wkurza mnie coś takiego. W końcu wydaliśmy u nich w klinice naście tysięcy, a mój lekarz tez na pewno z tego ma nie najgorszą działkę. Pójdę do mojej ginekolog w piątek to się podpytam, czy pomoże mi odstawić leki (chociaż wątpię), a jak nie to mogę spróbować podpytać we wtorek innej ginekolog na prenatalnych. Naprawdę na maska się wkurzyłam.


Ja z moim dzisiaj jadę na obchód po hurtowniach, na szczęście jest jak najbardziej za tym, żeby te zaoszczędzone 900zl wydać na przykład na robota odkurzającego (żebym się mniej męczyła ). Kochany

A jakie leki obstawiasz jeśli mogę spytać? Niefajnie postąpili, kurde :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 09:41   #996
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Moja szwagierka oddała wózek do pralni chemicznej i super jej wyczyścili ale ile zapłaciła to nie wiem. Może uda ci się TŻa namówić 😉

Wcale się nie dziwie,że się wkurzyłaś, tyle kasy wydaliście to powinien ci przez telefon powiedzieć co dalej robić,a nie kase tylko ciągnąć i na wizyty namawiać grrrrryyy 😡
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 10:09   #997
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Ehh też się nie dziwię, że się wkurzyłaś No ale teraz to każdy tylko o pieniądzach myśli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 10:37   #998
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

To jest właśnie straszne, że lekarze zrobili z tego biznes! Rozumiem, że każdy chce zarabiać, ale to jest bardzo nie w porządku, ta sytuacja, o której piszesz! Współczuję takich doświadczeń...

Dziewczyny, odebrałam wyniki i się podłamałam...Mam duże niedobory białka S. Na szczęście toczeń i zespół antyfosfolipidowy został wykluczony, ale wiele wskazuje na to, że mam trombofilię. Wywalczyłam w rejestracji wizytę na za dwa tygodnie u hematologa. Ale mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie wydarzy i że z maluszkiem będzie dobrze! Proszę o kciuki!
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 11:35   #999
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Ja z moim dzisiaj jadę na obchód po hurtowniach, na szczęście jest jak najbardziej za tym, żeby te zaoszczędzone 900zl wydać na przykład na robota odkurzającego (żebym się mniej męczyła ). Kochany

A jakie leki obstawiasz jeśli mogę spytać? Niefajnie postąpili, kurde :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam przepisane 2 rodzaje progesteronu (doustnie i dopochwowo). W sumie biorę 4 dawki dziennie. Gdyby to chodziło o coś innego to pewnie mniej bym sie bała, ale to przecież jeden z głównych hormonów podtrzymujących ciążę. A podobno przy nienaturalnym poczęciu czasami organizm w ogóle nie produkuje tego hormony (albo prawie w ogóle). Mam nadzieję, że ginekolog skieruje mnie na badanie progesteronu i będę wiedziała co i jak.



Mam w domu roombę i polecam zwłaszcza, jak się ma w domu dywany i zwierzaki. Powiem szczerze, że ostatnio z niej nie korzystam, bo odkurzam rzadziej zwykłym, ale wtedy porządniej. Poza tym my nie mamy dywanów, więc jest trochę inaczej. Ale pewnie jak pojawi się dziecko to raczej wrocę do roomby .


Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Moja szwagierka oddała wózek do pralni chemicznej i super jej wyczyścili ale ile zapłaciła to nie wiem. Może uda ci się TŻa namówić 😉
Pewnie kosztowało ją to nawet ze 200 zł, ale przynajmniej miała spokojne sumienie. Myślę, że uda mi się męża namówić do kupna używanego (jesli akurat coś nam się spodoba), ale na razie musi przemyśleć temat.


Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Ehh też się nie dziwię, że się wkurzyłaś No ale teraz to każdy tylko o pieniądzach myśli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie. Mąż powiedział to samo. I ma rację. Tylko ja się przejmuję za bardzo. Obiecałam mojemu pracodawcy, że poszukam kogoś na moje miejsce i teraz mam problem, bo nie mogę nikogo znaleźć. A myślałam, że nie będzie z tym żadnego problemu.


Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odebrałam wyniki i się podłamałam...Mam duże niedobory białka S. Na szczęście toczeń i zespół antyfosfolipidowy został wykluczony, ale wiele wskazuje na to, że mam trombofilię. Wywalczyłam w rejestracji wizytę na za dwa tygodnie u hematologa. Ale mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie wydarzy i że z maluszkiem będzie dobrze! Proszę o kciuki!

To bardzo poważne, ale pewnie przy odpowiednim monitorowaniu i lekach nie bedzie żadnego zagrożenia ani dla Ciebie, ani ciąży.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 11:56   #1000
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Mam przepisane 2 rodzaje progesteronu (doustnie i dopochwowo). W sumie biorę 4 dawki dziennie. Gdyby to chodziło o coś innego to pewnie mniej bym sie bała, ale to przecież jeden z głównych hormonów podtrzymujących ciążę. A podobno przy nienaturalnym poczęciu czasami organizm w ogóle nie produkuje tego hormony (albo prawie w ogóle). Mam nadzieję, że ginekolog skieruje mnie na badanie progesteronu i będę wiedziała co i jak.



Mam w domu roombę i polecam zwłaszcza, jak się ma w domu dywany i zwierzaki. Powiem szczerze, że ostatnio z niej nie korzystam, bo odkurzam rzadziej zwykłym, ale wtedy porządniej. Poza tym my nie mamy dywanów, więc jest trochę inaczej. Ale pewnie jak pojawi się dziecko to raczej wrocę do roomby .



Pewnie kosztowało ją to nawet ze 200 zł, ale przynajmniej miała spokojne sumienie. Myślę, że uda mi się męża namówić do kupna używanego (jesli akurat coś nam się spodoba), ale na razie musi przemyśleć temat.





Dokładnie. Mąż powiedział to samo. I ma rację. Tylko ja się przejmuję za bardzo. Obiecałam mojemu pracodawcy, że poszukam kogoś na moje miejsce i teraz mam problem, bo nie mogę nikogo znaleźć. A myślałam, że nie będzie z tym żadnego problemu.





To bardzo poważne, ale pewnie przy odpowiednim monitorowaniu i lekach nie bedzie żadnego zagrożenia ani dla Ciebie, ani ciąży.
A jakie masz te leki? Ja miałam znacznie więcej, mam rozpisane do końca sierpnia jak schodzić.. lekarz prowadzący powiedział że nic nie będzie zmieniał. Że mam brać tak jak tamten kazał. Progesteron na poziomie 33 ostatnio mialam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 13:14   #1001
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
A jakie masz te leki? Ja miałam znacznie więcej, mam rozpisane do końca sierpnia jak schodzić.. lekarz prowadzący powiedział że nic nie będzie zmieniał. Że mam brać tak jak tamten kazał. Progesteron na poziomie 33 ostatnio mialam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam 3x progesterone besins 100 + wieczorem dodatkowo Crinone 80. 33 to wynik z badania krwi?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 13:32   #1002
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Mam 3x progesterone besins 100 + wieczorem dodatkowo Crinone 80. 33 to wynik z badania krwi?
Tak. To ja mam ten progesteron besins 2x2 i crinone na wieczor. Oprócz tego prolutex (zastrzyki) i duphaston.

Teraz popatrzyłam, progesteron besins mam 200mg
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Aniolek900214
Czas edycji: 2019-08-07 o 13:35
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 18:26   #1003
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Kiedyś pisałyśmy o tym czy badania usg są obowiązkowe i teraz czytam opis segregatora mamy ginekolog i już wiem czemu myślałam, że to jest obowiązkowe. Bo właśnie u niej wszędzie jest tak napisane IMG_5022.jpg
A tak ps mam ten segregator i fajnie ułatwia gromadzenie wyników


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 18:32   #1004
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny, orientujecie się które znaczniki z krwi odpowiadają za anemię i za małą ilość żelaza?


Odebrałam wyniki. Ogólnie chyba w miarę wszystko ok, ale TSH wyszło mi 0.526. Chyba ostatnio lekarka przegięła ze zwiększeniem dawki. Jutro wizyta u endokrynologa, a w piątek u ginekologa.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Kiedyś pisałyśmy o tym czy badania usg są obowiązkowe i teraz czytam opis segregatora mamy ginekolog i już wiem czemu myślałam, że to jest obowiązkowe. Bo właśnie u niej wszędzie jest tak napisane Załącznik 7686739
A tak ps mam ten segregator i fajnie ułatwia gromadzenie wyników


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja miałam jedną grubą teczkę badań sprzed ciąży, a teraz mam drugą z okresu ciąży. Wszystko na miejscu .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 19:34   #1005
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Terha, a o ile lekarka zwiększyła Ci dawkę hormonu? Daj znać koniecznie jak jutro po wizycie

O anemii może świadczyć niski poziom HGB (hemoglobina) albo HCT (hematokryt). Z tym, że w ciąży normy są inne i mała niedokrwistość może się zdarzyć Ja sama mam obniżony od dwóch miesięcy hematokryt, ale lekarka mówi, że to nie jest powód do niepokoju
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 08:07   #1006
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Terha, a o ile lekarka zwiększyła Ci dawkę hormonu? Daj znać koniecznie jak jutro po wizycie

O anemii może świadczyć niski poziom HGB (hemoglobina) albo HCT (hematokryt). Z tym, że w ciąży normy są inne i mała niedokrwistość może się zdarzyć Ja sama mam obniżony od dwóch miesięcy hematokryt, ale lekarka mówi, że to nie jest powód do niepokoju

O!! Dzięki za info . Porównałam z poprzednimi wynikami to mam tendencję lekko spadkową, ale jeszcze bliżej środka normy niż jej dolnej granicy. Dobrze wiedzieć na co zwracać uwagę .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 08:23   #1007
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy luty 2020

Hej. Miałam we wt usg genetyczne, z dzidzią wszystko dobrze, ryzyko wad małe. Nie będę robić testu pappa.

Teraz czekam do endo, bo znów mam za wysokie tsh.

W weekend wyprawiamy 2 uro mojej córki i mało czasu na wizaż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 08:35   #1008
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Hej. Miałam we wt usg genetyczne, z dzidzią wszystko dobrze, ryzyko wad małe. Nie będę robić testu pappa.

Teraz czekam do endo, bo znów mam za wysokie tsh.

W weekend wyprawiamy 2 uro mojej córki i mało czasu na wizaż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super, że wszystko dobrze

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Ja po genetycznych spróbuję mamę wyciągnąć do sklepów z meblami dziecięcymi albo z wózkami. Zrobimy wstępne rozeznanie, a potem pójdę z mężem pokazać mu co mi się spodobało (nie lubi chodzić po sklepach). W ogóle wczoraj zdałam sobie sprawę z tego, że mam totalną pustkę jeśli chodzi o aranżację pokoju dziecka. Wydawało mi się to takie proste: łózeczko, 1 komoda, stara rozkładana sofa (na wszelki wypadek do spania), pianino, które teraz w tym pokoju stoi i starczy. Ale mąż ma rację, że trzeba patrzeć perspektywicznie i od razu zrobić jakąś porządną szafę na ubrania i zabawki, a ja w ogole nie mam pojęcia jakie są trendy. Mój brat może mi zrobić meble, jak go poproszę, ale kompletnie nie mam wizji. Na nasze nieszczęście pokój jest długi na prawie 6 metrów a jego szerokość to niecałe 2,5 m. I jeszcze na długiej ścianie ma w pewnym miejscu przewężenie, więc też trzeba brać to pod uwagę przy aranżacji wnętrz. Chyba będzie trzeba pozbyć się tej sofy, która po rozłożeniu zajmuje 2,5 metra( czyli całą szerokośc pokoju) i kupić dla nas / dla nocującej z nami teściowej łózko jednoosobowe, bo oprócz tej używanej sofy mamy tylko nasze łóżko w sypialni i goście nie mają gdzie spać. Zawsze to będzie bardziej ustawnie.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2019-08-08 o 08:38
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 09:53   #1009
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny, super, że same dobre wiadomości! Mam swoje pierwsze oficjalne we wtorek, tutaj nikt nie rzuca nazwami prenatalnych, ale albo zgadzasz sie na wszystkie abo nie (tzn masz nadal to usg, ale jeśli nie chciałabym pobierania krwi, nie szukaliby wad podczas skanu, a przynajmniej by nam o nich nie powiedzieli). Krew pobrała mi położna na pierwszym spotkaniu (8t3d). Moglibyśmy odpłatnie robić bardziej szczegółowe, ale to są koszty prawie 1000 funtów (i z tego co zrozumiałam to jest 30min usg ze specjalistą). Nie mamy żadnych chorób w rodzinie, więc chyba poprzestaniemy na tym, co dają...


My z wielu powodów chcemy dziecko przyzwyczajać do swojego łóżeczka. Dostawki czy spanie z nami odpada, pokoik mamy bardzo blisko sypialni, a wychodzę z założenia, że tak czy inaczej wstać będzie trzeba. Do tego dochodzi aspekt, że tak, spróbuję karmić piersią, ale nie mam ciśnienia, że muszę plus nie sądzę, że jeśli nawet się uda to będzie trwało długo. Dlatego każde z nas będzie do dziecka wstawało.



Czyli mówicie, żeby fotelik kupować osobno, gondole osobno i spacerówke osobno? I tak miałam plan fotelik kupić najlepsze z możliwych, ale miałam nadzieję, że jeden wózek na pare lat załatwi sprawę....



Wizję pokoiku mam jeszcze z przed ciąży, teraz kwestia rozglądania się za meblami. Też właśnie nie wiem, czy kupować specjalny przewijak czy zwykłą szafkę/komodę i na niej zorganizować stację przewijania Szafy typowej chyba nie będziemy wstawiać, ale sami trzymamy większość rzeczy w szufladach i chyba na to postawimy w pokoiku.


Terha, a rozkładany (do spania) wygodny fotel? My mieliśmy taki plan właśnie, żeby fotel wstawić bo pokoik dość mały niestety i do tej pory goście na dmuchanym materacu spali, mój partner chciał sofę ale też by zajęła większośc pokoju, ja od początku chciałam właśnie rozkładane (jednoosobowe) siedzisko: https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99840084/ można znaleźć używane i dokupić pokrowiec. No albo coś w tym stylu generalnie.


Jutro lecę na wesele do Polski, już mi porobili specjalne zakupy, tak mi sie marzy kefir ze szklanej butelki, na raz wypiję jeszcze w butach haha
Wszystkie symptomy mi generalnie przeszły, poza tym, że mogłabym spać 20h na dobę, ale nie, że muszę. Mam więc nadzieję, że tak już zostanie póki co
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 12:52   #1010
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Ja miałam przewijak na łóżeczku i obok komodę ze schowanymi rzeczami do przewijania. Bardzo mi się to sprawdziło. Meble z Meblika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 12:56   #1011
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Terha, a o ile lekarka zwiększyła Ci dawkę hormonu? Daj znać koniecznie jak jutro po wizycie

O anemii może świadczyć niski poziom HGB (hemoglobina) albo HCT (hematokryt). Z tym, że w ciąży normy są inne i mała niedokrwistość może się zdarzyć Ja sama mam obniżony od dwóch miesięcy hematokryt, ale lekarka mówi, że to nie jest powód do niepokoju

Jestem już po wizycie. Chyba za krótko biorę leki na tarczycę, bo w ogóle nie potrafię czytać wyników. Powiedziała, że mam świetne wyniki, więc zostajemy przy tej dawce co jest, ale że na razie to za wczesna ciąża, żeby zmniejszyć częstotliwość wizyt. Więc za równy miesiąc idę znowu niezależnie od wyników.



P.S. Zapisałam się na 5.09. na 11.00. Jak bedziesz chciała to zapisz się na ten sam dzień to wtedy przyjedziesz do mnie, a potem razem pojedziemy autem .


Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Terha, a rozkładany (do spania) wygodny fotel? My mieliśmy taki plan właśnie, żeby fotel wstawić bo pokoik dość mały niestety i do tej pory goście na dmuchanym materacu spali, mój partner chciał sofę ale też by zajęła większośc pokoju, ja od początku chciałam właśnie rozkładane (jednoosobowe) siedzisko: https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99840084/ można znaleźć używane i dokupić pokrowiec. No albo coś w tym stylu generalnie.

Myślałam raczej o jakiejś leżance. Jeśli będzie potrzeba to nie będziemy nawet składać codziennie łóżka, więc taki fotel też by zabierał miejsce. Ale dzięki za pomysł .


Pytałam dzisiaj mojej endokrynolog co myśli o teście podwójnym i powiedziała, że jej zdaniem to strata pieniędzy, bo genetyczne USG też jest dość dokładne. Dlatego po konsultacji z mężem ostatecznie wypisuję się z tego badania.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Ja miałam przewijak na łóżeczku i obok komodę ze schowanymi rzeczami do przewijania. Bardzo mi się to sprawdziło. Meble z Meblika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak jeszcze nie byłam w ciąży to zachwycałam się ichnimi meblami. Teraz zastanawiam się czy warto wydawać tyyyyyyle kasy na coś przechodniego. Który masz wzór mebli?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 13:11   #1012
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość



Czyli mówicie, żeby fotelik kupować osobno, gondole osobno i spacerówke osobno? I tak miałam plan fotelik kupić najlepsze z możliwych, ale miałam nadzieję, że jeden wózek na pare lat załatwi sprawę....

Jeżeli mieszkasz w domu, albo nie będziesz musiała wózka nosić po schodach i masz spory bagażnik (ewentualnie nie zamierzasz jeździć) to na spokojnie znajdziesz wózek 2w1 który Ci wystarczy do końca pp prostu te spacerówki z zestawów są bardzo duże, więc jeżeli masz takie wymagania jak ja, że wózek ma być lekki, mały i zwinny to jednak polecam wymienić po gondoli



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

A foteliki z zestawu to w ogóle porażka więc o wózkach 3w1 nawet nie wspomnę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Terha - też pomyślałam od razu o rozkładanym fotelu. Weź pod uwagę coś na czym będzie Ci wygodnie karmić. Mamy często o tym zapominają a uwierz - wygodne miejsca do karmienia jest niezbędne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 13:50   #1013
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość


Terha - też pomyślałam od razu o rozkładanym fotelu. Weź pod uwagę coś na czym będzie Ci wygodnie karmić. Mamy często o tym zapominają a uwierz - wygodne miejsca do karmienia jest niezbędne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Taki fotel już mam . Nawet się buja .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 13:59   #1014
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Ooo to super ja u moich rodziców mam huśtawkę i to jest świetne nie wiem jeszcze co wymyślę w nowym mieszkaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 14:20   #1015
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Jeżeli mieszkasz w domu, albo nie będziesz musiała wózka nosić po schodach i masz spory bagażnik (ewentualnie nie zamierzasz jeździć) to na spokojnie znajdziesz wózek 2w1 który Ci wystarczy do końca pp prostu te spacerówki z zestawów są bardzo duże, więc jeżeli masz takie wymagania jak ja, że wózek ma być lekki, mały i zwinny to jednak polecam wymienić po gondoli

Dom, wiec noszenia nie bedzie, w przestrzeni publicznej windy/podjazdy (w koncu uk). Bagazniki hmm, jeden duzy drugi (moj) licze, ze bede musiala skladac fotel na tylach, zeby sie pomiescic, ale wozek musialby byc naprawde malusienki zeby sie do c1 zmiescic. Natomiast w okolicy mamy lasy i pola z polnymi sciezkami (szerokimi) i wozek/ki bedziemy wybierac pod katem tego terenu, wazne zeby zwlaszcza pozniej (czyli spacerowka) nadawala sie na te wyboje.

Przewijak na lozku, czyli ta taka mata? Ja szukam mebli z ciemnego drewna (malo popularne) ale wlasnie komody zwykle juz znajde w odpowiednim odcieniu. Dzis widzialam taki sekretarzyk z zamykanym blatem i pomtslalam ze to by sie moglo nadac na przewijak (oczywiscie przytwierdzone do sciany). A pokoj mi sie marzy (styl, kolorystyka) taki: IMG_3403.jpg
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 14:27   #1016
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Dom, wiec noszenia nie bedzie, w przestrzeni publicznej windy/podjazdy (w koncu uk). Bagazniki hmm, jeden duzy drugi (moj) licze, ze bede musiala skladac fotel na tylach, zeby sie pomiescic, ale wozek musialby byc naprawde malusienki zeby sie do c1 zmiescic. Natomiast w okolicy mamy lasy i pola z polnymi sciezkami (szerokimi) i wozek/ki bedziemy wybierac pod katem tego terenu, wazne zeby zwlaszcza pozniej (czyli spacerowka) nadawala sie na te wyboje.

Przewijak na lozku, czyli ta taka mata? Ja szukam mebli z ciemnego drewna (malo popularne) ale wlasnie komody zwykle juz znajde w odpowiednim odcieniu. Dzis widzialam taki sekretarzyk z zamykanym blatem i pomtslalam ze to by sie moglo nadac na przewijak (oczywiscie przytwierdzone do sciany). A pokoj mi sie marzy (styl, kolorystyka) taki: Załącznik 7686819
Przewijak taki zwykły sztywny co nakłada się na łóżeczko z jednej strony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 14:35   #1017
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Dom, wiec noszenia nie bedzie, w przestrzeni publicznej windy/podjazdy (w koncu uk). Bagazniki hmm, jeden duzy drugi (moj) licze, ze bede musiala skladac fotel na tylach, zeby sie pomiescic, ale wozek musialby byc naprawde malusienki zeby sie do c1 zmiescic. Natomiast w okolicy mamy lasy i pola z polnymi sciezkami (szerokimi) i wozek/ki bedziemy wybierac pod katem tego terenu, wazne zeby zwlaszcza pozniej (czyli spacerowka) nadawala sie na te wyboje.

Przewijak na lozku, czyli ta taka mata? Ja szukam mebli z ciemnego drewna (malo popularne) ale wlasnie komody zwykle juz znajde w odpowiednim odcieniu. Dzis widzialam taki sekretarzyk z zamykanym blatem i pomtslalam ze to by sie moglo nadac na przewijak (oczywiscie przytwierdzone do sciany). A pokoj mi sie marzy (styl, kolorystyka) taki: Załącznik 7686819


To myślę, że spokojnie możesz poszukać czegoś 2w1. To właśnie zależy od wymagań. Ale jak będziesz szukać to patrz i na gondole i na spacerówkę od razu (ważna jest duża budka )

Jak często latacie to pewnie i tak przyda wam się jakaś lekka parasolka tania do samolotu to może w Twoim przypadku rzeczywiście ten 2w1 będzie dobra opcją.

Bardzo ładne te ciemne meble ze zdjęcia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 14:44   #1018
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Ja miałam przewijak na łóżeczku i obok komodę ze schowanymi rzeczami do przewijania. Bardzo mi się to sprawdziło. Meble z Meblika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Weszłam na ichnią stronę i mnie zauroczył ten zestaw: https://www.meblik.pl/happy-animals-white/
Jest super, bo oprócz tego że kolorowy to jeszcze może służyć zarówno dla dziewczynki jak i chłopca.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 16:44   #1019
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Terha,spróbuję się umówić na ten dzień, może się uda! A zapisywałaś się w rejestracji? Nie było problemów z terminami? Czy miałaś jakieś potwierdzenie od lekarki, że muszą Cię wpisać na za miesiąc mimo napiętego kalendarza? Mi się udało zapisać na sobotę tylko dlatego, że trzy raz zapewniałam panią przez telefon, że takie jest wskazanie lekarki.

Ja jutro mam wizytę u swojej ginekolog prowadzącej ciążę i próbuję sobie wszystko poukładać w głowie...Niestety mam koszmary przez to od rana niechciane myśli o okropnych scenariuszach...Tak bardzo zmartwiły mnie te wyniki zleconych przez hematologa badań i to, że wyznaczyli mi termin dopiero na za 2 tygodnie...

Piękny jest ten pokoik safari! Szczerze mówiąc mam już dość pokoików, których pełno na instagramie...Ten się wyróżnia. I uwielbiam kolor musztardowy, a tu królują takie dodatki

My nie mamy osobnego pokoiku dla dziecka, planujemy urządzić mu kącik u siebie w sypialni. Może kiedy podrośnie i zrobi się nam za ciasno, wyremontujemy schowek obok sypialni. Jest mały, ale myślę, że na potrzeby dziecka wystarczy. Zresztą zobaczymy, co zycie przyniesie
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 19:23   #1020
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Terha,spróbuję się umówić na ten dzień, może się uda! A zapisywałaś się w rejestracji? Nie było problemów z terminami? Czy miałaś jakieś potwierdzenie od lekarki, że muszą Cię wpisać na za miesiąc mimo napiętego kalendarza? Mi się udało zapisać na sobotę tylko dlatego, że trzy raz zapewniałam panią przez telefon, że takie jest wskazanie lekarki.
Super by było . Ja się rejestruję od razu po wizycie i do tej pory zawsze były miejsca.Może dlatego, że do południa. Po południu pewnie trudniej o terminy. Ale nam wszystko jedno .


Wiem, że to się tak łatwo mówi, ale postaraj się nie stresować i nie myślec za dużo. Trzymam kciuki, żeby było wszystko ok

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Ja miałam przewijak na łóżeczku i obok komodę ze schowanymi rzeczami do przewijania. Bardzo mi się to sprawdziło. Meble z Meblika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hehe . Jeszcze 2 h temu pisałam, że szkoda kasy, a teraz się nakręciłam . Ale pewnie meble będziemy kupować na styczeń, czyli mamy jeszcze dużo czasu na przemyślenia .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.