Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-13, 08:50   #991
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
jakas dziewczyna ostatnio na forum pisała, że papier śniadaniowy ma te same własciwości co bibułki matujące
ja polecam paragony
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 09:06   #992
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Czy jest jakiś sposób na szybsze wypłukiwanie się farby z włosów??
Zrobiłam sobie wczoraj brąz i jest za ciemny
szampon przeciwłupieżowy ale nie za często bo kuku można sobie zrobić
I tak jak ktoś pisał, niektóre oleje, ale to już indywidualna sprawa.
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 09:31   #993
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Dziewczyny poradźcie proszę co mogę w tej sytuacji zrobić. A sytuacja wygląda tak: kupiłam na allegro bluzkę. W opisie nie było jednak ani słowa o wystających ze szwów niewszytych nitkach. Nie było tego także widać na zdjęciach. Napisałam do sprzedającego maila z prośbą o wymianę na porzadnie uszytą lub zwrot pieniędzy. W odpowiedzi dostałam pytanie jakiej wysokości rabatem jestem zainteresowana. Odpisałam że żadnym i powtórzyłam pytanie. I dziś znów ta sama odpowiedź: jaki chcę rabat.
Na dodatek oni odpisują raz dziennie więc sprawa się ślimaczy. Co mogę zrobić w tej sprawie? Sprzedający najwyraźniej nie jest zainteresowany rozwiązaniem sprawy, czeka aż mi się znudzi i dam spokój. Mogę jakoś zgłosić to do samego serwisu allegro?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 09:43   #994
souvenir
Zadomowienie
 
Avatar souvenir
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 857
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Naciaaa1991 Pokaż wiadomość
Tzn. ciężko samemu sobie to założyć? A trzyma się to w ogóle po założeniu czy nagle... pssssssyt i poszło, ramiączka sobie, kółeczko sobie?

Trzyma się, ramiączka są dość napięte więc nie ma opcji żeby wzięło i puscilo ot tak a nałożyć się samemu da, tylko tak jak pisałam ja musiałam się trochę nagimnastykować zwykle bo ciężko mi cokolwiek robić na plecach
souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 09:56   #995
nieagatka
Raczkowanie
 
Avatar nieagatka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 139
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

czy na "ladies nights" do cinema city można zabrać faceta? godzinowo odpowiada nam repertuar, ale nie wiem czy go wpuszczą na salę
nieagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 10:04   #996
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie proszę co mogę w tej sytuacji zrobić. A sytuacja wygląda tak: kupiłam na allegro bluzkę. W opisie nie było jednak ani słowa o wystających ze szwów niewszytych nitkach. Nie było tego także widać na zdjęciach. Napisałam do sprzedającego maila z prośbą o wymianę na porzadnie uszytą lub zwrot pieniędzy. W odpowiedzi dostałam pytanie jakiej wysokości rabatem jestem zainteresowana. Odpisałam że żadnym i powtórzyłam pytanie. I dziś znów ta sama odpowiedź: jaki chcę rabat.
Na dodatek oni odpisują raz dziennie więc sprawa się ślimaczy. Co mogę zrobić w tej sprawie? Sprzedający najwyraźniej nie jest zainteresowany rozwiązaniem sprawy, czeka aż mi się znudzi i dam spokój. Mogę jakoś zgłosić to do samego serwisu allegro?
Napisz maila, że powołując się na art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży (pkt. 1 i 2) zamierzasz odesłać towar niezgodny z opisem. Oczekujesz przy tym wymiany towaru lub zwrotu kosztów (cena towaru + koszt wysyłki poniesiony przez Ciebie przy odsyłaniu). Prosisz o pilne ustosunkowanie się do wiadomości i pozdrawiasz. Postaw go pod ścianą po prostu, pisz konkretnie i bez próśb o wymianę bo to Ci się należy.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 10:09   #997
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nieagatka Pokaż wiadomość
czy na "ladies nights" do cinema city można zabrać faceta? godzinowo odpowiada nam repertuar, ale nie wiem czy go wpuszczą na salę
Sądzę że po to jest "ladies" żeby babeczki przyszły, a nie jakiś zabłąkany pan
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 10:36   #998
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Sluchajcie, chce poznvc Wasza opinie w pewnej sprawie - "pies zagryzl psa" czy pokrzywdzony wlasciciel psa moze miec jakies zarzuty do wlasciciela "agresora" moze zglosic to na policje, wg policja reaguje na takie akcje? moze zadac uspania psa ktory atakowal?
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 10:46   #999
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nieagatka Pokaż wiadomość
czy na "ladies nights" do cinema city można zabrać faceta? godzinowo odpowiada nam repertuar, ale nie wiem czy go wpuszczą na salę
Wpuszczają jednak nie jest to dobrze odbierane.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Sluchajcie, chce poznvc Wasza opinie w pewnej sprawie - "pies zagryzl psa" czy pokrzywdzony wlasciciel psa moze miec jakies zarzuty do wlasciciela "agresora" moze zglosic to na policje, wg policja reaguje na takie akcje? moze zadac uspania psa ktory atakowal?
Ja bym żądała uśpienia psa. Jednak nie wiem czy jest taka możliwość z prawnego punktu widzenia... Kiedyś mojemu pieskowi amstaff, który wybiegł z podwórka odgryzł prawie nogę. Cały koszt operacji pokrył właściciel i uśpił psa po interwencji policji.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 10:52   #1000
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Sluchajcie, chce poznvc Wasza opinie w pewnej sprawie - "pies zagryzl psa" czy pokrzywdzony wlasciciel psa moze miec jakies zarzuty do wlasciciela "agresora" moze zglosic to na policje, wg policja reaguje na takie akcje? moze zadac uspania psa ktory atakowal?
Uśpienia to odrazu nie - tu jest dłuższa procedura. Obserwacja przede wszystkim.
Pokrzywdzony właściciel może ubiegać się o zwrot kosztów za np.operację psa. Ja bym zgłosiła na policję, bo masz "papierek" i właściciel agresora się nie wywinie z winy (jeśli jest jego).
Trzeba poznać wszystkie okoliczności:
1) gdzie był agresor a gdzie poszkodowany
2) czy agresor był dobrze zabezpieczony (kojec, bramka,płot itp.)
3) czy poszkodowany wtargnął na teren agresora
i wiele wiele innych
Po sobie powiem Ci, że często właściciele (odpowiedzialni)psów uznawanych za agresywne mają wykupione OC na psa i z polisy dostajesz odszkodowanie. Sama mam taką polisę, bo nie wiem co mojej do głowy strzeli

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

12000 tys posów za dużo gadam
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 10:57   #1001
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Sluchajcie, chce poznvc Wasza opinie w pewnej sprawie - "pies zagryzl psa" czy pokrzywdzony wlasciciel psa moze miec jakies zarzuty do wlasciciela "agresora" moze zglosic to na policje, wg policja reaguje na takie akcje? moze zadac uspania psa ktory atakowal?
czy to nie jest czasem tak, że właściciel agresora ma kilka wizyt (2 czy 3) i wtedy pies jest sprawdzany czy jest agresywny i jeśli dostanie taką opinię to dostaje się odgórny prikaz o uśpieniu?

Ostatnio byłam świadkiem jak doberman rzucił się na jakiegoś małego kundelka. Złapał go w zęby i przyduszał, w końcu puścił. Właściciel dobermana dostał tylko mandat od straży miejskiej, nawet nie wiem z jakiego tytułu.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 11:00   #1002
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Sluchajcie, chce poznvc Wasza opinie w pewnej sprawie - "pies zagryzl psa" czy pokrzywdzony wlasciciel psa moze miec jakies zarzuty do wlasciciela "agresora" moze zglosic to na policje, wg policja reaguje na takie akcje? moze zadac uspania psa ktory atakowal?
Przykro mi z powodu zagryzionego pieska
Naszego kiedyś pogryzł amstaff, policja przesłuchała moją mamę i właściciela psa ale nic z tym nie było zrobione. Zeznawała też kobieta w ciąży, która dzieliła podwórko z tym psem.
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:05   #1003
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
czy to nie jest czasem tak, że właściciel agresora ma kilka wizyt (2 czy 3) i wtedy pies jest sprawdzany czy jest agresywny i jeśli dostanie taką opinię to dostaje się odgórny prikaz o uśpieniu?

Ostatnio byłam świadkiem jak doberman rzucił się na jakiegoś małego kundelka. Złapał go w zęby i przyduszał, w końcu puścił. Właściciel dobermana dostał tylko mandat od straży miejskiej, nawet nie wiem z jakiego tytułu.
Zazwyczaj psa zabierają na obserwację 24h/dobe.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:08   #1004
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Nie bylam przy tym ale z tego co mi obie strony "konfliktu" opowiadaly to wygladalo to tak:
dziewczyna X szla z psem (taki mieszaniec typu jork, pekinczyk), sposcila psa ze smyczy,ona szla z babcia,pies sobie biegal dookola, minely ogrodzone podworko dziewczyny Y i nagle wybiegl owczarek niemiecki z tego podworka ( chyba sam otworzyl brame) i raz tego malego psa strzasnal, dziewczyna X uderzyla owczarka smycza i pies odbiegl, maly juz nie wstal
dziewczyna Y opowiadala ze wypuscila psa z kojca, zeby napil sie wody a on ( w sumie to ona, bo oba te psy to samice) polecial jak strzala do bramy no i jak zawolala to zwierze przybieglo z potkulonym ogonem i zaraz do kojca pobieglo
ja nie wiem kto tam ma racje - szkoda mi dziewczyny X bo bardzo przezywala strate, ale dziewczyna Y tez zzyta ze swoim - jeszcze zeby bylo ciekawiej - to one do siebie nic nie maja - normalnie rozmawiaja, ale ich matki - to juz inna sprawa
i tak sobie mysle ze gdyby ta mala suczka byla na smyczy to nic by sie nie stalo, tak samo gdyby ta duza akurat w tej chwili nie byla by wypuszczona zeby tej wody sie napic - ja to poprostu uwazam za nieszczesliiwy wypadek, no ale jednak to nie ja stracilam swojego pupila
nie wiem
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:12   #1005
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Nie bylam przy tym ale z tego co mi obie strony "konfliktu" opowiadaly to wygladalo to tak:
dziewczyna X szla z psem (taki mieszaniec typu jork, pekinczyk), sposcila psa ze smyczy,ona szla z babcia,pies sobie biegal dookola, minely ogrodzone podworko dziewczyny Y i nagle wybiegl owczarek niemiecki z tego podworka ( chyba sam otworzyl brame) i raz tego malego psa strzasnal, dziewczyna X uderzyla owczarka smycza i pies odbiegl, maly juz nie wstal
dziewczyna Y opowiadala ze wypuscila psa z kojca, zeby napil sie wody a on ( w sumie to ona, bo oba te psy to samice) polecial jak strzala do bramy no i jak zawolala to zwierze przybieglo z potkulonym ogonem i zaraz do kojca pobieglo
ja nie wiem kto tam ma racje - szkoda mi dziewczyny X bo bardzo przezywala strate, ale dziewczyna Y tez zzyta ze swoim - jeszcze zeby bylo ciekawiej - to one do siebie nic nie maja - normalnie rozmawiaja, ale ich matki - to juz inna sprawa
i tak sobie mysle ze gdyby ta mala suczka byla na smyczy to nic by sie nie stalo, tak samo gdyby ta duza akurat w tej chwili nie byla by wypuszczona zeby tej wody sie napic - ja to poprostu uwazam za nieszczesliiwy wypadek, no ale jednak to nie ja stracilam swojego pupila
nie wiem
Tutaj jest wina obu stron.
X - pies bez zmyczy
Y- otwarta brama (niezebezpieczony teren)
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:21   #1006
heksita
Raczkowanie
 
Avatar heksita
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: zza tęczowej granicy
Wiadomości: 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradzicie mi jakąś muzykę? Szukam czegoś, czym się będę mogła sztachać ucząc się do sesji...

W klimatach Mumford and Sons, Florence and the Machine, Christiny Perri, Priscilli Ahn...
PJ Harvey, Bon Iver, Regina Spektor (choć ona jest dość oryginalna ), Rachel Yamagata, Sia, Adele, Fleet Foxes.
heksita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:22   #1007
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Niby Nic, mialam zadac tu wlasnie pytanie dotyczace psow ale wygooglalam sobie co nieco w internecie. Interesowala mnie sorawa wasnie wyprowadzania psow na smyczy i w kagancu, szczerze mialam nadzieje ze jakis paragraf dosc jasno to reguluje, bo naprawde niektorzy ludzie przesadzaja, pies szczeka, leci do Ciebie a oni sie z daleka tylko dra "nie boj sie nie gryzie (ja np panicznie boje sie psow i jak jakis na mnie chociz raz w zyciu szczeknie to juz nigdy sie do niego nie przekonam)
wydaje mi sie ze gdyb trzymala psa na smyczy, to mogloby sie nic nie stac, za psa trzea byc odpowiedzialnym tym bardziej ze czesto suczki sa w stosunku do siebie agresywne... wiec jak dla mnie po czesci tez jest winna
new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:26   #1008
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o duży wybór owoców "orientalnych" to mam dobre doświadczenia z dużymi carefourami i kauflandami

Dziewczyny, doradzicie mi jakąś muzykę? Szukam czegoś, czym się będę mogła sztachać ucząc się do sesji...

W klimatach Mumford and Sons, Florence and the Machine, Christiny Perri, Priscilli Ahn...
Trochę inny rodzaj, niż podałaś, ale ja w czasie sesji słuchałam często Smolika, Sary Blasko i Sóley. Tej ostatniej przede wszystkim



Dziewczyny, ostatnio zastanawiała mnie pewna kwestia. Jak to jest z procesem informowania rodziny o wypadku? Kto informuje? Policja? Szpital?
Jak to jest, gdy podczas wypadku poszkodowany jest nieprzytomny? Co, gdy nie mozna znaleźć dokumentów przy poszkodowanym? czy wykorzystuje się kontakty w telefonie?

Edytowane przez 201604200942
Czas edycji: 2012-06-13 o 11:30
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:26   #1009
Katherinee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 115
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Hey
Mam pytanie do osób, które rekrutują się na studia bądź pamiętają to z zeszłego roku Zgłupiałam juz z tym wszystkim, bo jest pytanie o datę wydania świadectwa dojrzałości - to chodzi o to śwoadectwo, które otrzymamy razem z wynikami matur? Bo wpisałam, datę otrzymania świadectwa ukończenia szkoły, ale to chyba nie to;/
Katherinee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 11:27   #1010
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
czy to nie jest czasem tak, że właściciel agresora ma kilka wizyt (2 czy 3) i wtedy pies jest sprawdzany czy jest agresywny i jeśli dostanie taką opinię to dostaje się odgórny prikaz o uśpieniu?

Ostatnio byłam świadkiem jak doberman rzucił się na jakiegoś małego kundelka. Złapał go w zęby i przyduszał, w końcu puścił. Właściciel dobermana dostał tylko mandat od straży miejskiej, nawet nie wiem z jakiego tytułu.
za prowadzenie psa bez smyczy, kaganca mozna dostac do 250 zl mandatu lub nagane jednak sa brane pod uwage rozne okolicznosci w sumie niestety (z tego co wyczytalam)
new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:30   #1011
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Niby Nic, mialam zadac tu wlasnie pytanie dotyczace psow ale wygooglalam sobie co nieco w internecie. Interesowala mnie sorawa wasnie wyprowadzania psow na smyczy i w kagancu, szczerze mialam nadzieje ze jakis paragraf dosc jasno to reguluje, bo naprawde niektorzy ludzie przesadzaja, pies szczeka, leci do Ciebie a oni sie z daleka tylko dra "nie boj sie nie gryzie (ja np panicznie boje sie psow i jak jakis na mnie chociz raz w zyciu szczeknie to juz nigdy sie do niego nie przekonam)
wydaje mi sie ze gdyb trzymala psa na smyczy, to mogloby sie nic nie stac, za psa trzea byc odpowiedzialnym tym bardziej ze czesto suczki sa w stosunku do siebie agresywne... wiec jak dla mnie po czesci tez jest winna
To wyobraź sobie sytuacje gdzie prowadzę psa na krótkiej smyczy, ma kaganiec -idzie spokojnie przy nodze, a babcie przechodzą na drugą stronę ulicy żeby mnie ominąć Jedna raz prawie wpadła pod samochód tak na ulice uciekała Chyba mam potwora
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:35   #1012
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katherinee Pokaż wiadomość
Hey
Mam pytanie do osób, które rekrutują się na studia bądź pamiętają to z zeszłego roku Zgłupiałam juz z tym wszystkim, bo jest pytanie o datę wydania świadectwa dojrzałości - to chodzi o to śwoadectwo, które otrzymamy razem z wynikami matur? Bo wpisałam, datę otrzymania świadectwa ukończenia szkoły, ale to chyba nie to;/
To chodzi o świadectwo maturalne, w lewym dolnym rogu jest numer dokumentu
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:36   #1013
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

moj pekinczyk mniejszy od buta TZ nie nosi kaganca ale juz zdarzylo mi sie uslyszec od starszych pan ze powinnien miec kaganiec bo moze kogos mocno pogryzc
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:49   #1014
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
moj pekinczyk mniejszy od buta TZ nie nosi kaganca ale juz zdarzylo mi sie uslyszec od starszych pan ze powinnien miec kaganiec bo moze kogos mocno pogryzc
Tak szczerze?sama najbardziej boję się tych najmniejszych psów-zawsze skaczą i przeraźliwie ujadają wkoło
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:54   #1015
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
To wyobraź sobie sytuacje gdzie prowadzę psa na krótkiej smyczy, ma kaganiec -idzie spokojnie przy nodze, a babcie przechodzą na drugą stronę ulicy żeby mnie ominąć Jedna raz prawie wpadła pod samochód tak na ulice uciekała Chyba mam potwora
hehe ostroznosci nigdy za wiele
pochodze z malej miejscowosci i jak sie przeprowadzilam do duzego miasta przezylam szok z mozna prowadzic spokojnego psa na smyczy i w kagancu bo w rodzinnym miescie to nawet gdy szczekajacy, warczacy owczarek niemiecki biegnie w strone dziecka potrafia nie reagowac i mowia ze przeciez nikogo nie pogryzl jeszcze
new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 11:59   #1016
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Tak szczerze?sama najbardziej boję się tych najmniejszych psów-zawsze skaczą i przeraźliwie ujadają wkoło
Ja też Moja też ich nie lubi i nie raz się rzuciła na jakiegoś, a ja jej się nie dziwie - takie małe coś szczeka na nią i lata dookoła A później teksty - "ojej jaki agresywny pies " A czasami jak mam humor i widzę jakiegoś malucha bez smyczy to mówię do właścicieli " lepiej zapnie pani/pan psa na smycz, bo moja śniadania nie jadła jeszcze"
Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
hehe ostroznosci nigdy za wiele
pochodze z malej miejscowosci i jak sie przeprowadzilam do duzego miasta przezylam szok z mozna prowadzic spokojnego psa na smyczy i w kagancu bo w rodzinnym miescie to nawet gdy szczekajacy, warczacy owczarek niemiecki biegnie w strone dziecka potrafia nie reagowac i mowia ze przeciez nikogo nie pogryzl jeszcze
No tak - JESZCZE
Troszkę jestem nerwowa w takich sytuacjach, bo sama mam pozwolenie na rase agresywną i wiem jak niewiele potrzeba żeby pies "już pogryzł".
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 12:05   #1017
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

moj pies zawsze na smyczy- bo to pekinczyk - mysli ze panem wszystkich i wszystkiego jest, do tego egoistycznego lebka nie przychodzi mysl ze jakies wieksze zwierze moze miec zwyczajnie dosc tego dzialgotania i strzachnac wielmoznym zadkiem tak jak ten owczarek tamtym psem no ale kaganca to nie zakladam, choc w sumie widzialam w necie takie ustrojstwo
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 12:06   #1018
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zazwyczaj psa zabierają na obserwację 24h/dobe.
ja słyszałam, że są wizyty z sanepidu.
Nie jestem za dobrze zorientowana, bo nie miałam nigdy takiej sytuacji. Raczej nie będę mieć, chyba, że jakiś pies rzuci się na mojego.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Tutaj jest wina obu stron.
X - pies bez zmyczy
Y- otwarta brama (niezebezpieczony teren)
Zgadzam się. Wina obustronna, więc ciężko stwierdzić jak byłby rozpatrywany taki przypadek.


Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
za prowadzenie psa bez smyczy, kaganca mozna dostac do 250 zl mandatu lub nagane jednak sa brane pod uwage rozne okolicznosci w sumie niestety (z tego co wyczytalam)
nie, nie, to nie to. Doberman był na krótkiej smyczy. Kundelek był na swoim terenie, wystawił łebek między pręty ogrodzenia (wiecie o co chodzi, zgubiłam słowo jak to się fachowo nazywa ) i wtedy on go złapał, przyduszał i próbował wytarmosić.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
To wyobraź sobie sytuacje gdzie prowadzę psa na krótkiej smyczy, ma kaganiec -idzie spokojnie przy nodze, a babcie przechodzą na drugą stronę ulicy żeby mnie ominąć Jedna raz prawie wpadła pod samochód tak na ulice uciekała Chyba mam potwora
Mojej suki też się boją, bo duża jest Sąsiedzi np na schodach przytulają sie do ścian jak chcę z nią przejść
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 12:23   #1019
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość




Mojej suki też się boją, bo duża jest Sąsiedzi np na schodach przytulają sie do ścian jak chcę z nią przejść
A jaka rasa ?
Cały czas powtarzam, że warto wykupić OC na psa - pare zł rocznie a spokój gwarantowany
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 12:50   #1020
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

[1=75ddc484932d6abe7412778 5cb7415263f83996c;3467558 1]Przed remontem wtedy powiedzą co masz przerobić i jak żeby było dobrze.[/QUOTE]

Dziękuję bardzo
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.