Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-15, 15:40   #1021
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Schaetzchen na szczęście jakiś czas temu wydrukowałam niemalże wszystkie przepisy. Jakoś lepiej kręci mi się przy segregatorze, niż komputerze

Jak będę w domu to przepiszę, mogę też stronkę zeskanować i wysłać Tobie mailem, jak wolisz
Foxino, dzięki! Może rzeczywiście lepiej będzie to tutaj "upublicznić" - liczę też na to, że to zniknięcie przepisów jest tymczasowe. Na forum mazidłowym poprosiłam już o przywrócenie starych formulacji.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 17:50   #1022
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zaczynam swoją przygodę z mazidłami, filtrami i cała resztą. Niestety (a może stety? ) za 2 tygodnie wyjeżdzam do Hiszpanii na 3 miesiące, więc nie będę teraz kręciła żadnych kremów, żeli itp, bo z tego co się zdążyłam już zorientować - większość trzeba trzymać w szklanych butelkach (które są za ciężkie do samolotu.. ) no i pewnie lepiej w chłodnym miejscu, a Hiszpanii takim nie jest.
W każdym razie, muszę złożyć zamówienie na mazidłach na skrobię, a że trzeba skorzystać z jednej przesyłki to kupię coś więcej
Więc tak, na mojej liście mam skrobię, hydrolat (i tu pytanie do was, doświadczonych już w mazidłowych hydrolatach) - który będzie odpowiedni do cery trądzikowej ale jednocześnie trochę wrażliwej, wymordowanej po niekończących się kuracjach. Zastanawiam się między lawendowym, różanym a rumiankowym. Drugie pytanie - jaką ważność mają te hydrolaty? Czy po 3 miesiącach nadal będę użyteczne?
Biorę też buteleczkę z psikaczem, do hydrolatów.

Zastanawiam się czy jeszcze czegoś nie wziąść ale nie wiem co by było dobre do cery trądzikowej, co mi się przyda i co przetrwa te 3 miesiace siedząc i czekając w szafie na mnie

Ktoś tu wspomniał, że przy pierwszym zamówieniu można poprosić o próbki. Doradźcie mi, co może być dobre dla mojej cery i co warto spróbować (oprócz rożnych buteleczek, pipet itp, które i tak chyba zakupię teraz).
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 11:05   #1023
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limonatko,

hydrolaty mają dłuuuugi termin ważności - wszystkie które teraz mam sa ważne do 2009, a jeden do 2010 roku Spokojnie przeżyją 3 miesiące!
Niestety mam trochę inną cerę niż Ty i nie bardzo wiem, co Ci polecić... Ja bardzo lubię różany i oczarowy, ładnie łagodzą podrażnienia.
Z próbek poprosiłabym albo o jakiś olej (jeśli lubisz ten rodzaj pielęgnacji) albo o składniki do któregoś serum (np. ekspresowego). Warto też przetestować ekstrakty roślinne, z których można robić fantastyczne sera (stosuję sobie na noc, na to humektan - rewelacja) - tylko właśnie warto sprawdzić czy na coś nie masz alergii. Lubię też maseczkę spirulinową i piling z bromelainy.
Ale może niech się trądzikowcy wypowiedzą.
Acha, sprawdź na stronie mazideł (w opisie produktów) jak przechowywać konkretne rzeczy - niektóre trzeba trzymać w lodówce. To samo dotyczy ukręconych kosmetyków.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 14:39   #1024
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Zaczynam swoją przygodę z mazidłami, filtrami i cała resztą. Niestety (a może stety? ) za 2 tygodnie wyjeżdzam do Hiszpanii na 3 miesiące, więc nie będę teraz kręciła żadnych kremów, żeli itp, bo z tego co się zdążyłam już zorientować - większość trzeba trzymać w szklanych butelkach (które są za ciężkie do samolotu.. ) no i pewnie lepiej w chłodnym miejscu, a Hiszpanii takim nie jest.
W każdym razie, muszę złożyć zamówienie na mazidłach na skrobię, a że trzeba skorzystać z jednej przesyłki to kupię coś więcej
Więc tak, na mojej liście mam skrobię, hydrolat (i tu pytanie do was, doświadczonych już w mazidłowych hydrolatach) - który będzie odpowiedni do cery trądzikowej ale jednocześnie trochę wrażliwej, wymordowanej po niekończących się kuracjach. Zastanawiam się między lawendowym, różanym a rumiankowym. Drugie pytanie - jaką ważność mają te hydrolaty? Czy po 3 miesiącach nadal będę użyteczne?
Biorę też buteleczkę z psikaczem, do hydrolatów.

Zastanawiam się czy jeszcze czegoś nie wziąść ale nie wiem co by było dobre do cery trądzikowej, co mi się przyda i co przetrwa te 3 miesiace siedząc i czekając w szafie na mnie

Ktoś tu wspomniał, że przy pierwszym zamówieniu można poprosić o próbki. Doradźcie mi, co może być dobre dla mojej cery i co warto spróbować (oprócz rożnych buteleczek, pipet itp, które i tak chyba zakupię teraz).
Koniecznie jedwab w proszku do uszlachetnienia skrobi. Sama nie zawsze daje sobie radę z błyszczeniem. Nie mam co prawda doświadczenia z jedwabiem (używam pudru do ciała H) ale dziewczyny pisały że bardzo poprawia komfort stosowania skrobi. Puder mi się powoli kończy i przy następnych zakupach mazidlanych planuję właśnie jedwab
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 07:56   #1025
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Więc tak, na mojej liście mam skrobię, hydrolat (i tu pytanie do was, doświadczonych już w mazidłowych hydrolatach) - który będzie odpowiedni do cery trądzikowej ale jednocześnie trochę wrażliwej, wymordowanej po niekończących się kuracjach. Zastanawiam się między lawendowym, różanym a rumiankowym.
Rumiankowego nie polecam do wrażliwej, trądzikowej cery. Choć na początku ładnie tonizuje i ściąga pory, to po dłuższym stosowaniu potrafi bardzo przesuszyć (a wiadomo, że tego przy trądziku trzeba unikać).
Moim zdaniem dobry będzie różany: wygładza, łagodzi i uspokaja "wymęczoną" twarz, a poza tym pięknie pachnie . Dobrym dla twojej cery będzie też hydrolat neroli: ma działanie antyseptyczne, tonizuje i lekko ściąga pory, ale nie wysusza tak jak rumiankowy. Lawendowego nie używałam, więc nie wiem jak się sprawuje.

A tak BTW, bardzo mi się nie podoba zupełne zniknięcie starych, dobrych i sprawdzonych przepisów z mazidłowej strony.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 10:02   #1026
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

amika79 dzięki za rady kusi mnie ten rumiankowy, ale mówisz, że może wysuszać, to chyba zrezygnuję na rzecz różanego

arba, a w jakich proporcjach dodaje się jedwab? ciekawa sprawa, muszę spróbować z tym jedwabiem. tylko nie wiem czy kupić mniejszą porcję, na spróbowanie czy od razu większą. dlatego pytam ile się go dodaje do skrobii. jest jakiś konkretny przepis?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 12:28   #1027
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

arba, a w jakich proporcjach dodaje się jedwab? ciekawa sprawa, muszę spróbować z tym jedwabiem. tylko nie wiem czy kupić mniejszą porcję, na spróbowanie czy od razu większą. dlatego pytam ile się go dodaje do skrobii. jest jakiś konkretny przepis?[/quote]

właaśnie! Ja tez byłabym bardzo wdzięczna za tą informację Czekam właśnie na moje dry-flo i jedwab i nie mam pojęcia jak jedno z drugim zmixować Ja wzięłam większą porcję od razu, bo mnóstwo dziewczyn zachwala tutaj skrobię podrasowaną jedwabiem,więc na pewno warto!
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 12:31   #1028
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
amika79
arba, a w jakich proporcjach dodaje się jedwab? ciekawa sprawa, muszę spróbować z tym jedwabiem. tylko nie wiem czy kupić mniejszą porcję, na spróbowanie czy od razu większą. dlatego pytam ile się go dodaje do skrobii. jest jakiś konkretny przepis?
właaśnie! Ja tez byłabym bardzo wdzięczna za tą informację Czekam właśnie na moje dry-flo i jedwab i nie mam pojęcia jak jedno z drugim zmixować Ja wzięłam większą porcję od razu, bo mnóstwo dziewczyn zachwala tutaj skrobię podrasowaną jedwabiem,więc na pewno warto!

!!!przepraszam za dubla ale coś mi sie nie chciała zacytować wypowiedź nade mną i namieszało mi się niechcący...chciałam dobrze
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 13:50   #1029
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat ze strony mazideł:
Sugerowane stężenie: 0,2% - 2%, w tym: preparaty pielęgnacyjne do skóry do 1%; preparaty do włosów do 0,5%; pudry do 2%.
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Czyli małe opakowanie starczy na całe pudło dry-flo. Ja sobie mieszam mniejsze porcje (po 10g) i jeszcze dodaję translucide.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 14:21   #1030
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limonatko - a ja Ci polecam hydrolat rozany i lawendowy, neroli nie lubie, bo mnie od niego glowa boli.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 14:39   #1031
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady i recenzje Właśnie złożyłam swoje pierwsze zamówienie, które oczywiście jest droższe o jakieś 20 zł niż początkowo zakładałam
Oto co zamówiłam
BUTELKA SZKLANA o poj. 50 ml z ATOMIZEREM
MODYFIKOWANA SKROBIA KUKURYDZIANA DRY - FLO (R) AF PURE
HYDROLAT NEROLI (Portugal) 50 ml HYDROLAT NEROLI (Portugal) 50 ml
HYDROLAT RÓŻANY 50 ml HYDROLAT RÓŻANY 50 ml
HYDROLAT LAWENDOWY 50 ml HYDROLAT LAWENDOWY 50 ml
1 SPIRULINA 10 g
1 ŁYŻKA MIAROWA, poj. 1,0 ml
1 JEDWAB - PROSZEK (Waga netto:_2_g)

mrs.doubtfire, mam nadzieję, że po neroli nie będzie mnie głowa boleć. Nie pamiętam, żeby po eterycznym olejku pomarańczowym miała takie problemy, a kiedyś bardzo się zajmowałam aromaterpią i wypróbowałam różne olejki

schaetzchen, dziękuję za znaleznie tego na stronce. Ja jeszcze strasznie zagubiona się tam czuję, bo się w niczym nie orientuję. No ale kiedyś trzeba zacząć

Jeszcze jedno pytanie: czy kiedy pieniądze wpłynął na konto Mazideł albo kiedy paczka zostanie wysłana, dostanę jakiegoś e-maila powiadamiającego?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 14:59   #1032
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

mrs.doubtfire, mam nadzieję, że po neroli nie będzie mnie głowa boleć. Nie pamiętam, żeby po eterycznym olejku pomarańczowym miała takie problemy, a kiedyś bardzo się zajmowałam aromaterpią i wypróbowałam różne olejki

Limonatko, tez mam nadzieje, ze neroli Ci sie spodoba, tylko uprzedzam, ze Neroli nie ma nic wspolnego z zapachem olejku pomaranczowego, ktory tez uwielbiam, bo jest taki swiezy i soczysty, a neroli to zapach kwiatu pomaranaczy, a nie owocu, a kwiat jest bardzo kwiatowy, slodki i taki dla mnie duszacy. Ja go wymieszalam z rozanym hydrolatem i jakos wymeczylam do konca.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 15:02   #1033
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość

Limonatko, tez mam nadzieje, ze neroli Ci sie spodoba, tylko uprzedzam, ze Neroli nie ma nic wspolnego z zapachem olejku pomaranczowego, ktory tez uwielbiam, bo jest taki swiezy i soczysty, a neroli to zapach kwiatu pomaranaczy, a nie owocu, a kwiat jest bardzo kwiatowy, slodki i taki dla mnie duszacy. Ja go wymieszalam z rozanym hydrolatem i jakos wymeczylam do konca.

Uh, no to może być gorzej.. Ale zobaczymy. Dlatego biorę najmniejsze wersje hydrolatów, żeby w razie czego wypróbowac i wiedzieć które mi pasują a które nie
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 15:33   #1034
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Cytat ze strony mazideł:
Sugerowane stężenie: 0,2% - 2%, w tym: preparaty pielęgnacyjne do skóry do 1%; preparaty do włosów do 0,5%; pudry do 2%.
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Czyli małe opakowanie starczy na całe pudło dry-flo. Ja sobie mieszam mniejsze porcje (po 10g) i jeszcze dodaję translucide.
i wszystko jasne! teraz pozostało już tylko mieszać i matować dzięki wielkie schaetzchen
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 16:34   #1035
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Foxino, dzięki! Może rzeczywiście lepiej będzie to tutaj "upublicznić" - liczę też na to, że to zniknięcie przepisów jest tymczasowe. Na forum mazidłowym poprosiłam już o przywrócenie starych formulacji.
Schaetzchen, przeczytalam co napisalas na forum mazidla i mam pytanie, wynika z tego, ze robilas juz serum z ferulowym kwasem i tez Ci sie wytracilo tak?
Bo widzisz ja nie wytrzymalam i dalam sie namowic kolezance na spolke i razem mieszalysmy serum dla niej i sie nam wytracily plywajace farfocle, a mialy sie nie wytracac. Znowu jak robie serum z BU to jest przezroczyste bez farfocli i to oryginalne hamerykanskie z probki tez bylo przezroczyste, Tanatos pisal ze nie powinno sie wytracac. Chcialam sie upewnic co Ci wyszlo, bo nie wiem czy mysmy cos zle namieszaly. Dzieki!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 17:12   #1036
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja robię gotowca z BU - czasem się wytąca, czasem nie... Nie mam pojęcia od czego to zależy???
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 17:18   #1037
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ja robię gotowca z BU - czasem się wytąca, czasem nie... Nie mam pojęcia od czego to zależy???
O to bardzo przepraszam, zle zrozumialam. A ktora masz wersje z BU?
Moze to zalezy jak dokladnie sie wszystko przeleje i odmierzy alkohol, ja tak zauwazylam u siebie. Pierwszym razem mi sie wytracilo, bo dodalam za malo alkoholu, drugim razem bylo dobrze. A teraz mam zelowe i jest dobrze od pierwszego razu, a to z mazidel nam sie z kolezanka wytracilo zaraz po polaczeniu wszystkiego wg przepisu.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 17:29   #1038
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Najpierw miałam najprostsze serum C+E. Później kupowałam C+E+FA - nie to żelowe, zużywam właśnie 4 porcję i dopiero w tej mi się wytrąciły farfocle. Może rzeczywiście dość "nonszalancko" (rutyna! ) odmierzyłam alkohol?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 05:54   #1039
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam ,

spieszę wytłumaczyć i pokajać się za wycofanie starych przepisów na sera antyoksydacyjne. W przypadku wersji pine bark + ekstensyna powodem były uwagi, które do mnie spływały, że w serum wytrącają sie farfocle - podejrzewam, ze to zasługa ekstensyny. Będę starła się je zmodyfikować i wszystkie wycofane przepisy wrócą do końca tygodnia.

Jeśli chodzi o mieszanie dry flo z jedwabiem w proszku, to bardzo polecam skorzystanie z porcelanowego moździerza (do nabycia za parę złotych w większości sklepów z gospodarstwem domowym lub chemikaliami), w którym mozna utrzeć i dzięki temu dokładnie wymieszać te dwa składniki. Ja mieszam je małymi porcajami do bieżącego zużycia, dodajac jeszcze, dla koloru, puder brązujący.

Dziękuję pięknie za recenzje produktów i formulacji i proszę o więcej.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-22, 12:04   #1040
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jak już wcześniej obiecałam wrzucam przepisy na sera antyoksydacyjne wycofane z mazideł!




1 - Antyoksydacyjne serum z zieloną herbatą, hydromanilem i niacynamidem
2 - Antyoksydacyjne serum z winogronem, hydromanilem i niacynamidem
3 - Antyoksydacyjne serum z pine bark i ekstensyną
4 - Antyoksydacyjne serum z pine bark i hydromanilem
5 - Antyoksydacyjne serum z pine bark i kwasem hialuronowym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif Nowy-2.gif (82,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: gif Nowy-3.gif (68,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: gif Nowy-4.gif (75,7 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: gif Nowy-5.gif (62,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: gif Nowy-6.gif (76,7 KB, 25 załadowań)
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 16:02   #1041
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

wielkie dzięki foxina ja od tygodnia mam pine bark (które zamawiałam z myślą o serum z eksten. i wit. E; zrobiłam sobie serum z 5%kw.hialuronowym i 3% ekstensyny z hydrolatem oczarowym i jest super; od tygodnia stosuję to serum i z wit.c ijestem zachwycona! skóra po nałożeniu wygląda lepiej niż po Idealiście! ale chcę spróbować tych przepisów mazidlanych; jeszcze raz dzięki
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 18:40   #1042
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mam żenujące pytanie, ale dopiero zaczynam z mazidłami (dziś dostałam swoją pierwszą paczuszkę ) i jestem zagubiona

1. chcę sobie zrobić maseczkę spirulinową - ma być 5ml spiruliny. ale jak to odmierzyć, jeśli spirulina jest w gramach? po prostu mam łyżeczką o pojemności 5 ml nabrać tyle proszku? czy muszę to jakoś przeliczyć? w końcu 5 ml wody a 5 ml proszku to trochę różnica więc jak to zrobić?

2. Mam też składniki na hialuronowo-owsiane ekspresowe serum do twarzy no i tu znów pytanie - nie zamówiłam sobie bagietki, ani łyżeczki miarowej o pojemności 10 ml, więc czy zamiast bagietki mogę użyć np. czegoś plastikowe(czy musi być szklane?) a zamiast łyżeczki miarowej, też jakiś inny plastikowy pojemniczek?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 18:57   #1043
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Foxino, wielkie dzięki!!!
Zaraz sobie ukręcę serum

1. Limonatko, spirulinę, wodę i jogurt odmierzasz łyżeczką. W przepisie podane są objętości.
2. Serum możesz zmieszać w dowolnym pojemniczku - chodzi tylko o to, żeby do mieszania nie używać metalu.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 18:59   #1044
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Foxino, wielkie dzięki!!!
Zaraz sobie ukręcę serum

1. Limonatko, spirulinę, wodę i jogurt odmierzasz łyżeczką. W przepisie podane są objętości.
2. Serum możesz zmieszać w dowolnym pojemniczku - chodzi tylko o to, żeby do mieszania nie używać metalu.
Ale dlaczego metalu nie, przeciez w tym serum nie ma kwasu askorbinowego, chyba?

Limonatko, ja zwykle takie proszkowe maseczki robie na oko, czyli lyzeczka proszku i potem po malutku plyn i mieszam az otrzymam taka papke nie za gesta i nie za rzadka.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 19:02   #1045
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Tak myślałam, że metalu powinno się unikać przy mieszaniu
mrs.doubtfire, na pierwszy raz zrobię przepisowo, potem najwyżej będę na oko trochę się boję od razu eksperymentować hehe
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 19:10   #1046
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość

1. chcę sobie zrobić maseczkę spirulinową - ma być 5ml spiruliny. ale jak to odmierzyć, jeśli spirulina jest w gramach? po prostu mam łyżeczką o pojemności 5 ml nabrać tyle proszku? czy muszę to jakoś przeliczyć? w końcu 5 ml wody a 5 ml proszku to trochę różnica więc jak to zrobić?
Nigdy nie odmierzam ilości spiruliny, nabieram troche łyżeczką dodaje troche jogutru jak ma odpowiednia konsystencje to nakladam i juz Wiec sie nie martw, tego nie da sie zepsuc jelsi nie walnie sie za duzo jogurtu bo wtedy pewnie splynie z buzi
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 19:15   #1047
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ale dlaczego metalu nie, przeciez w tym serum nie ma kwasu askorbinowego, chyba?
Nie wiem, może to zbytnia ostrożność
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 20:02   #1048
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dhama, Schaetzchen.... nie ma problemu


Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Mam żenujące pytanie, ale dopiero zaczynam z mazidłami (dziś dostałam swoją pierwszą paczuszkę ) i jestem zagubiona

1. chcę sobie zrobić maseczkę spirulinową - ma być 5ml spiruliny. ale jak to odmierzyć, jeśli spirulina jest w gramach? po prostu mam łyżeczką o pojemności 5 ml nabrać tyle proszku? czy muszę to jakoś przeliczyć? w końcu 5 ml wody a 5 ml proszku to trochę różnica więc jak to zrobić?
Maseczke też robię na oko, początkowo korzystałam z łyżeczki miarowej 1ml, teraz na wyczucie i w mniejszej dawce, na samą twarz i szyję z ok 2 ml spiruliny
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 20:52   #1049
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Nigdy nie odmierzam ilości spiruliny, nabieram troche łyżeczką dodaje troche jogutru jak ma odpowiednia konsystencje to nakladam i juz Wiec sie nie martw, tego nie da sie zepsuc jelsi nie walnie sie za duzo jogurtu bo wtedy pewnie splynie z buzi
czyli wody już nie dodajesz, tak jak jestw przepisie?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 20:54   #1050
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limonatko mozesz to rozrobic z sama woda albo samym jogurtem, do woli i zalezy co masz pod reka.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.