Mamy luty 2020 - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-09, 09:43   #1021
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Jestem po wizycie u mojej ginekolog. Czuję się w stu procentach zaopiekowana!
Dostałam profilaktycznie heparynę, więc od dziś muszę dzielnie kłuć się w brzuch...Po wizycie u hematologa zobaczymy, co dalej. Doktor dopatrzyła się także możliwej mutacji genu MTHFR, więc nie przyswajam kwasu foliowego w jego standardowej formie. Znacie może jakiś suplement dla kobiet w ciąży bez kwasu foliowego jedynie z jego metylowaną formą? Chyba przyjdzie mi brać osobno folian, DHA, Wit D i jod...

A maluszek pozostał chłopcem Lekarka mówi, że to bardzo ruchliwy maluch. Uwielbiam patrzeć na niego na monitorze jak fika koziołki!

Dobrego dnia dziewczyny!
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 12:08   #1022
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny ja po wizycie Dzidzia nadal jest córeczka moja wymarzoną ️ Potwierdza to już dwóch różnych lekarzy, ale Pani dr dała 90% za 5 tygodni kolejna wizyta, ale raczej tym razem jest pipka Ogólnie po raz pierwszy byłam u tej lekarki, znam ją ze szpitala przyjmowała mój drugi poród Super mi wszystko wytłumaczyła odpowiedziała na moje pytania bez docinek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u mojej ginekolog. Czuję się w stu procentach zaopiekowana!
Dostałam profilaktycznie heparynę, więc od dziś muszę dzielnie kłuć się w brzuch...Po wizycie u hematologa zobaczymy, co dalej. Doktor dopatrzyła się także możliwej mutacji genu MTHFR, więc nie przyswajam kwasu foliowego w jego standardowej formie. Znacie może jakiś suplement dla kobiet w ciąży bez kwasu foliowego jedynie z jego metylowaną formą? Chyba przyjdzie mi brać osobno folian, DHA, Wit D i jod...

A maluszek pozostał chłopcem Lekarka mówi, że to bardzo ruchliwy maluch. Uwielbiam patrzeć na niego na monitorze jak fika koziołki!

Dobrego dnia dziewczyny!
Gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 13:08   #1023
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja po wizycie Dzidzia nadal jest córeczka moja wymarzoną ️ Potwierdza to już dwóch różnych lekarzy, ale Pani dr dała 90% za 5 tygodni kolejna wizyta, ale raczej tym razem jest pipka Ogólnie po raz pierwszy byłam u tej lekarki, znam ją ze szpitala przyjmowała mój drugi poród Super mi wszystko wytłumaczyła odpowiedziała na moje pytania bez docinek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej! Córeczka - to brzmi jak zaklęcie! Nie dość, że taka niespodziewana to jeszcze wymarzona! Wspaniale, dużo dobrego dla Was Chłopcy na pewno będą się ładnie siostrą zajmować.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 13:43   #1024
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja po wizycie Dzidzia nadal jest córeczka moja wymarzoną ️ Potwierdza to już dwóch różnych lekarzy, ale Pani dr dała 90% za 5 tygodni kolejna wizyta, ale raczej tym razem jest pipka Ogólnie po raz pierwszy byłam u tej lekarki, znam ją ze szpitala przyjmowała mój drugi poród Super mi wszystko wytłumaczyła odpowiedziała na moje pytania bez docinek z

Zazdroszczę Ci, że znalazłaś kogoś kto pracuje w szpitalu i odbiera porody. Ja jakiś czas temu szukałam we Wrocławiu i znalazłam tylko jedną lekarkę (na całe miasto!). Coś czuję, że skończy się to tak, że całą ciążę będę chodzić na NFZ, a w czasie porodu zdam się na los .


Mąż coraz częściej mówi o nowych a nie używanych rzeczach dla dziecka. Będzie mi go trudno przekonać do używanego wózka, czy mebli . Ciuchy to ok, bo zawsze można wyprać w bardzo wysokiej temperaturze, ale gorzej z resztą .


Byłam dziś u swojej ginekolog. Mówiła, że może pomóc mi zejść z leków, ale w związku z tym, że od długiego weekendu będzie miesiąc na urlopie to wstępnie mówiła, żebym nie schodziła za szybko z leków i brała profilaktycznie, bo jak coś się będzie działo, to jej nie będzie. A to oznacza, że jeśli mogłabym od razu zacząć schodzić z dawek, to bardziej opłaca mi się zapisac do lekarza z kliniki i wybulić 140 zł za wizytę, niż jeszcze 400 czy 800 zł być w plecy za kolejne profilaktycznie wykupione recepty w aptece. We wtorek mam genetyczne, w środę wizytę u mojej ginekolog i zobaczymy. Wstępnie 19.08. mam wizytę u lekarza z kliniki, ale zawsze mogę ją odwolać.



Dziewczyny, który lekarz może wypisać skierowanie na badanie poziomu witaminy D? Czytałam gdzieś, że najczęsciej wystawia endokrynolog, ale jak rozmawiałam wczoraj ze swoją lekarką na ten temat to nic o tym nie wspomniala. Dzisiaj chcialam o to prosić swoją ginekolog, ale powiedziała, że mi nie wypisze.



Kiedy odstawiacie kwas foliowy? Czytałam w wielu publikacjach, że od drugiego trymestru suplementacja nie jest potrzebna, a moja ginekolog mówiła, że mam brać do końca ciąży.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 15:00   #1025
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci, że znalazłaś kogoś kto pracuje w szpitalu i odbiera porody. Ja jakiś czas temu szukałam we Wrocławiu i znalazłam tylko jedną lekarkę (na całe miasto!). Coś czuję, że skończy się to tak, że całą ciążę będę chodzić na NFZ, a w czasie porodu zdam się na los .


Mąż coraz częściej mówi o nowych a nie używanych rzeczach dla dziecka. Będzie mi go trudno przekonać do używanego wózka, czy mebli . Ciuchy to ok, bo zawsze można wyprać w bardzo wysokiej temperaturze, ale gorzej z resztą .


Byłam dziś u swojej ginekolog. Mówiła, że może pomóc mi zejść z leków, ale w związku z tym, że od długiego weekendu będzie miesiąc na urlopie to wstępnie mówiła, żebym nie schodziła za szybko z leków i brała profilaktycznie, bo jak coś się będzie działo, to jej nie będzie. A to oznacza, że jeśli mogłabym od razu zacząć schodzić z dawek, to bardziej opłaca mi się zapisac do lekarza z kliniki i wybulić 140 zł za wizytę, niż jeszcze 400 czy 800 zł być w plecy za kolejne profilaktycznie wykupione recepty w aptece. We wtorek mam genetyczne, w środę wizytę u mojej ginekolog i zobaczymy. Wstępnie 19.08. mam wizytę u lekarza z kliniki, ale zawsze mogę ją odwolać.



Dziewczyny, który lekarz może wypisać skierowanie na badanie poziomu witaminy D? Czytałam gdzieś, że najczęsciej wystawia endokrynolog, ale jak rozmawiałam wczoraj ze swoją lekarką na ten temat to nic o tym nie wspomniala. Dzisiaj chcialam o to prosić swoją ginekolog, ale powiedziała, że mi nie wypisze.



Kiedy odstawiacie kwas foliowy? Czytałam w wielu publikacjach, że od drugiego trymestru suplementacja nie jest potrzebna, a moja ginekolog mówiła, że mam brać do końca ciąży.
Ja już odstawilam kwas foliowy i biorę zestaw witamin vitaminer tam też jest kwas foliowy w jakiejś ilości po za tym w Zielonej papryce jest bardzo dużo a jem ja ostatnio kilogramami razem z czerwoną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Ojej! Córeczka - to brzmi jak zaklęcie! Nie dość, że taka niespodziewana to jeszcze wymarzona! Wspaniale, dużo dobrego dla Was Chłopcy na pewno będą się ładnie siostrą zajmować.
No właśnie ciąża nie planowana więc to taka naprawdę niespodzianka. Jakby mi ktoś pół roku temu powiedzial że będę mieć córkę to bym się głośno śmiała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 15:43   #1026
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Mamy luty 2020

Dziewczyny, gratulacje udanych wizyt
Aniu - super, że córeczka coraz bardziej potwierdzona wniesie Wam trochę różu w ten chłopięcy świat

Co do kwasy foliowego nie pomogę, a na czym polega mutacją tego genu? To jakoś się objawia?

Mi zaczyna być w końcu widać brzuch dzisiaj 13+3
IMG_5103.jpg

Jutro idę na wesele i cały weekend moja córa jest z dziadkami. Myślałam, że z każdym kolejnym wypadem łatwiej będzie mi ją zastawiać, ale jak na razie jest coraz gorzej jeszcze w poniedziałek idziemy załatwiać sprawy mieszkaniowe więc albo zobaczę się z nią późnym popołudnie i w poniedziałek albo dopiero we wtorek rano jeżeli będzie już spać jak wrócę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 15:45   #1027
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratulacje udanych wizyt
Aniu - super, że córeczka coraz bardziej potwierdzona wniesie Wam trochę różu w ten chłopięcy świat

Co do kwasy foliowego nie pomogę, a na czym polega mutacją tego genu? To jakoś się objawia?

Mi zaczyna być w końcu widać brzuch dzisiaj 13+3
Załącznik 7686958

Jutro idę na wesele i cały weekend moja córa jest z dziadkami. Myślałam, że z każdym kolejnym wypadem łatwiej będzie mi ją zastawiać, ale jak na razie jest coraz gorzej jeszcze w poniedziałek idziemy załatwiać sprawy mieszkaniowe więc albo zobaczę się z nią późnym popołudnie i w poniedziałek albo dopiero we wtorek rano jeżeli będzie już spać jak wrócę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pięknie wyglądasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-09, 16:40   #1028
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratulacje udanych wizyt
Aniu - super, że córeczka coraz bardziej potwierdzona wniesie Wam trochę różu w ten chłopięcy świat

Co do kwasy foliowego nie pomogę, a na czym polega mutacją tego genu? To jakoś się objawia?

Mi zaczyna być w końcu widać brzuch dzisiaj 13+3
Załącznik 7686958

Jutro idę na wesele i cały weekend moja córa jest z dziadkami. Myślałam, że z każdym kolejnym wypadem łatwiej będzie mi ją zastawiać, ale jak na razie jest coraz gorzej jeszcze w poniedziałek idziemy załatwiać sprawy mieszkaniowe więc albo zobaczę się z nią późnym popołudnie i w poniedziałek albo dopiero we wtorek rano jeżeli będzie już spać jak wrócę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaki śliczny brzuszek!

To czeka Was długie rozstanie, współczuję! To musi być naprawdę trudne i choć wiesz, że wszystko będzie w porządku to racjonalnie nie da się przegonić tego smutku Oby weekend upłynął Wam na miłej zabawie! Czas szybko upłynie i nim się obejrzysz będziesz 100% dla małej

Mutacja genu MTHFR sprawia, że kwas foliowy w takiej formie jak jest w suplementach nie przyswaja się, a wręcz szkodzi. Kumuluje się w organizmie i może przyczyniać się właśnie do choroby zatorowo-zakrzepowej. Niestety nie znalazłam nigdzie suplementu wyłącznie z metylowaną formą kwasu foliowego, więc jestem skazana na kupowanie osobno każdej z koniecznych witamin...

Co do tego, jak długo brać kwas foliowy...Hm, mi lekarka kazała brać do końca ciąży właśnie folian, DHA oraz jod i wit D z racji niedoczynności tarczycy. Kwas foliowy raczej nie zaszkodzi, o ile nie ma się mutacji, o której wspomniałam. A jest korzystny dla organizmu - nie tylko dziecka

Terha, a w jakim celu chcesz badać poziom wit D? Nie wiem, kto wystawia skierowanie, ale lekarz przyjmujący prywatnie (endo) niestety Ci nie da Na ostatniej wizycie bez wzgledu na poziom wit endo kazala mi brać ją co najmniej 2000jm i do tego jod.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 18:12   #1029
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Terha, a w jakim celu chcesz badać poziom wit D? Nie wiem, kto wystawia skierowanie, ale lekarz przyjmujący prywatnie (endo) niestety Ci nie da Na ostatniej wizycie bez wzgledu na poziom wit endo kazala mi brać ją co najmniej 2000jm i do tego jod.

Własnie nasza endokrynolog mowiła mi, że może na razie nie ma co brać suplementów, bo jest lato i naturalnie łapie się tę witaminę. Jak poszłam do niej w czwartek to zapytałam ponownie. Mówię, że są takie dni, że nie wychodzę z domu na słońce albo jest pochmurno i wątpię, żebym dostarczała płodowi odpowiednią ilość tej witaminy. A ona wtedy wspomniała o tym badaniu. Powiedziała, że nie ma sensu szpikować się suplementami jesli nie ma się podstaw. Trochę to dziwne, bo Tobie mówila co innego...
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 19:03   #1030
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Własnie nasza endokrynolog mowiła mi, że może na razie nie ma co brać suplementów, bo jest lato i naturalnie łapie się tę witaminę. Jak poszłam do niej w czwartek to zapytałam ponownie. Mówię, że są takie dni, że nie wychodzę z domu na słońce albo jest pochmurno i wątpię, żebym dostarczała płodowi odpowiednią ilość tej witaminy. A ona wtedy wspomniała o tym badaniu. Powiedziała, że nie ma sensu szpikować się suplementami jesli nie ma się podstaw. Trochę to dziwne, bo Tobie mówila co innego...


Mi moja endo też polecała brać kwas foliowy, witaminę d i jod. Summavit D ma to wszystko i ja to łykam. W poprzedniej ciąży kazali brać przez całą, teraz też mi tak mówili (a inni lekarze)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 19:16   #1031
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Mi moja endo też polecała brać kwas foliowy, witaminę d i jod. Summavit D ma to wszystko i ja to łykam. W poprzedniej ciąży kazali brać przez całą, teraz też mi tak mówili (a inni lekarze)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W sumie fajna opcja, ale kwasu foliowego kupilam 240 tabletek, więc jeszcze na trochę mi starczy .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-09, 20:10   #1032
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Super, że wizyty się udały 😀 oby więcej takich dobrych wiadomości!!!
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 23:16   #1033
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Własnie nasza endokrynolog mowiła mi, że może na razie nie ma co brać suplementów, bo jest lato i naturalnie łapie się tę witaminę. Jak poszłam do niej w czwartek to zapytałam ponownie. Mówię, że są takie dni, że nie wychodzę z domu na słońce albo jest pochmurno i wątpię, żebym dostarczała płodowi odpowiednią ilość tej witaminy. A ona wtedy wspomniała o tym badaniu. Powiedziała, że nie ma sensu szpikować się suplementami jesli nie ma się podstaw. Trochę to dziwne, bo Tobie mówila co innego...
Oo...no to faktycznie, ciekawe z czego ta rozbieżność wynika. Mi mówiła, że muszą koniecznie suplementować. Może dlatego, że było to dwa miesiące temu? Jutro na pewno zapytam, bo muszę poprosić o receptę na jod

Pierwszy zastrzyk za mną...Powiem szczerze, że to będzie wyzwanie! Dziś robiła mi mama, jest pielęgniarką i chciałam zobaczyć, jak powinnam to robić. Ale jutro chcę spróbować już sama, w końcu nie zawsze będzie okazja, żeby zrobił to ktoś inny. Jest to bolesne, ale gdy tylko pomyślę o tym, że może pomóc, zapominam o bólu
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 13:04   #1034
Sundance75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 48
Dot.: Mamy luty 2020

Hej u nas też wizyta udana. Miałam usg we wtorek, maluch pięknie rośnie i wychodzi około tydzień większy. Wszystkie pomiary w porządku. Na 95% będzie drugi chłopiec. Strasznie szybko mi leci ta druga ciąża, w pierwszej tak się ciągnęło wszystko, a teraz dopiero test robiłam, a dziś 16 tydzień, o matko
Praktycznie wszystkie rzeczy mam po starszym, większość stan igła, więc dokupić tylko jakieś drobnostki mi zostanie. Wózki nawet 2 do wyboru. Mata, łóżeczko, zabawki, ubranka, wszystko jest. I tak myślę, żeby w grudniu mieć już ogarnięte wszystko, bo styczeń zamierzam siedzieć na tyłku i starszemu poświęcić maximum czasu.

Sundance75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 14:03   #1035
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Sundance75 Pokaż wiadomość
Hej u nas też wizyta udana. Miałam usg we wtorek, maluch pięknie rośnie i wychodzi około tydzień większy. Wszystkie pomiary w porządku. Na 95% będzie drugi chłopiec. Strasznie szybko mi leci ta druga ciąża, w pierwszej tak się ciągnęło wszystko, a teraz dopiero test robiłam, a dziś 16 tydzień, o matko
Praktycznie wszystkie rzeczy mam po starszym, większość stan igła, więc dokupić tylko jakieś drobnostki mi zostanie. Wózki nawet 2 do wyboru. Mata, łóżeczko, zabawki, ubranka, wszystko jest. I tak myślę, żeby w grudniu mieć już ogarnięte wszystko, bo styczeń zamierzam siedzieć na tyłku i starszemu poświęcić maximum czasu.

Gratuluję super wieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 14:37   #1036
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Oo...no to faktycznie, ciekawe z czego ta rozbieżność wynika. Mi mówiła, że muszą koniecznie suplementować. Może dlatego, że było to dwa miesiące temu? Jutro na pewno zapytam, bo muszę poprosić o receptę na jod

Pierwszy zastrzyk za mną...Powiem szczerze, że to będzie wyzwanie! Dziś robiła mi mama, jest pielęgniarką i chciałam zobaczyć, jak powinnam to robić. Ale jutro chcę spróbować już sama, w końcu nie zawsze będzie okazja, żeby zrobił to ktoś inny. Jest to bolesne, ale gdy tylko pomyślę o tym, że może pomóc, zapominam o bólu

A nie możesz robić tych zastrzyków wieczorem i prosić o pomoc męża? Ja przez jakiś czas też się kłułam i nie wyobrażam sobie tego, gdybym miała to ogarniać sama.



Dzisiaj zrobiliśmy pierwsze przyszłościowe zakupy. Zamówiliśmy drzwi do pokoju dziecinnego oraz rolety do salonu i na wszelki wypadek do pokoju dziecka. 3-3,5 tyś. nie nasze. A to dopiero początek . Mąż dal się nawet wyciągnąć na szybki przegląd mebli w jednym ze sklepów i oświecił mnie, że chce kupić łóżko z materacem zamiast tradycyjne łóżko . A ja się przekonałam, że jak nie kupimy mebli w galerii meblowej, gdzie nie ma sieciówek tylko są porządne meble (ale za porządne pieniądze), to będę musiała pogadać z bratem, który robi meble. Chciałam go odciążyć, bo jest strasznie zaganiany, ale może się nie dać inaczej.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 15:52   #1037
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Jestem już po wizycie. Chyba za krótko biorę leki na tarczycę, bo w ogóle nie potrafię czytać wyników. Powiedziała, że mam świetne wyniki, więc zostajemy przy tej dawce co jest, ale że na razie to za wczesna ciąża, żeby zmniejszyć częstotliwość wizyt. Więc za równy miesiąc idę znowu niezależnie od wyników.



P.S. Zapisałam się na 5.09. na 11.00. Jak bedziesz chciała to zapisz się na ten sam dzień to wtedy przyjedziesz do mnie, a potem razem pojedziemy autem .





Myślałam raczej o jakiejś leżance. Jeśli będzie potrzeba to nie będziemy nawet składać codziennie łóżka, więc taki fotel też by zabierał miejsce. Ale dzięki za pomysł .


Pytałam dzisiaj mojej endokrynolog co myśli o teście podwójnym i powiedziała, że jej zdaniem to strata pieniędzy, bo genetyczne USG też jest dość dokładne. Dlatego po konsultacji z mężem ostatecznie wypisuję się z tego badania.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------




Jak jeszcze nie byłam w ciąży to zachwycałam się ichnimi meblami. Teraz zastanawiam się czy warto wydawać tyyyyyyle kasy na coś przechodniego. Który masz wzór mebli?
Ja mam Nordic. Czemu przechodnie meble? Myślę że na trochę starcza. Drugiemu dziecku też kupię meble Meblika. Tylko biorę je z promocją -20%
Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Weszłam na ichnią stronę i mnie zauroczył ten zestaw: https://www.meblik.pl/happy-animals-white/
Jest super, bo oprócz tego że kolorowy to jeszcze może służyć zarówno dla dziewczynki jak i chłopca.
Zawsze można potem zmienić fronty
Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja po wizycie Dzidzia nadal jest córeczka moja wymarzoną ️ Potwierdza to już dwóch różnych lekarzy, ale Pani dr dała 90% za 5 tygodni kolejna wizyta, ale raczej tym razem jest pipka Ogólnie po raz pierwszy byłam u tej lekarki, znam ją ze szpitala przyjmowała mój drugi poród Super mi wszystko wytłumaczyła odpowiedziała na moje pytania bez docinek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję córeczki
Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratulacje udanych wizyt
Aniu - super, że córeczka coraz bardziej potwierdzona wniesie Wam trochę różu w ten chłopięcy świat

Co do kwasy foliowego nie pomogę, a na czym polega mutacją tego genu? To jakoś się objawia?

Mi zaczyna być w końcu widać brzuch dzisiaj 13+3
Załącznik 7686958

Jutro idę na wesele i cały weekend moja córa jest z dziadkami. Myślałam, że z każdym kolejnym wypadem łatwiej będzie mi ją zastawiać, ale jak na razie jest coraz gorzej jeszcze w poniedziałek idziemy załatwiać sprawy mieszkaniowe więc albo zobaczę się z nią późnym popołudnie i w poniedziałek albo dopiero we wtorek rano jeżeli będzie już spać jak wrócę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cudny brzuch też mam podobny. Ciężko zostawić dziecko ale na weselu się pobawisz chociaż

Powiedziałam w pracy o ciąży i super to przyjęli akurat rok pracuję po porządniej ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 19:20   #1038
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Ja mam Nordic. Czemu przechodnie meble? Myślę że na trochę starcza. Drugiemu dziecku też kupię meble Meblika. Tylko biorę je z promocją -20%Zawsze można potem zmienić fronty

A czemu chcesz kupować drugie dla drugiego dziecka? Bo pierwsze dziecko nadal z nich korzysta? Ile lat już masz ich meble?



Myślę o ewentualnej wymianie frontów, ale muszę podjechać do sklepu i podglądnąć jak one wyglądają z bliska. Do tej pory przechodząc obok sklepu śmiałam się do męża, że jak będziemy mieć dzieci to na pewno tam wrócimy . Teraz napaliłam się na wzór ze zwierzątkami, ale takie meble trzeba wymienić po 7 latach, bo jak dziecko pójdzie do szkoły to już meble będą zbyt dziecinne. A sprzedawanie ich za 1/3 ceny też mi się nie uśmiecha. Podoba mi się też u nich kilka kolekcji neutralnych, ale niestety poza dziecinnymi meblami, wszystkie pozostałe są na nóżkach co je z góry dyskwalifikuje. Dlatego szukam różnych opcji.





A powiedz mi jeszcze jedno. Jak przy malych dzieciach sprawuje się cichy domyk? W domu też mamy Bluma, bo wiem, że to najlepszy producent, ale dzieci nie, więc nie wiem jak z ich żywotnością w przypadku małych i niecierpliwych rączek .



Jeśli chodzi o meble to robię rozeznanie, ale wygląda na to, że oprócz Domaru (galerii wnętrzarskiej, w której między innymi ma swój sklep Meblik) to nie ma nic porządnego (nie licząc ekip na wymiar). A wydawałoby się, że Wrocław to takie duże miasto. Myślałam o kupnie czegoś gotowego, ale jak się nie uda nic znaleźć satysfakcjonującego, to uśmiechnę się do mojego brata i tyle.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2019-08-10 o 19:21
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 22:36   #1039
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
A czemu chcesz kupować drugie dla drugiego dziecka? Bo pierwsze dziecko nadal z nich korzysta? Ile lat już masz ich meble?



Myślę o ewentualnej wymianie frontów, ale muszę podjechać do sklepu i podglądnąć jak one wyglądają z bliska. Do tej pory przechodząc obok sklepu śmiałam się do męża, że jak będziemy mieć dzieci to na pewno tam wrócimy . Teraz napaliłam się na wzór ze zwierzątkami, ale takie meble trzeba wymienić po 7 latach, bo jak dziecko pójdzie do szkoły to już meble będą zbyt dziecinne. A sprzedawanie ich za 1/3 ceny też mi się nie uśmiecha. Podoba mi się też u nich kilka kolekcji neutralnych, ale niestety poza dziecinnymi meblami, wszystkie pozostałe są na nóżkach co je z góry dyskwalifikuje. Dlatego szukam różnych opcji.





A powiedz mi jeszcze jedno. Jak przy malych dzieciach sprawuje się cichy domyk? W domu też mamy Bluma, bo wiem, że to najlepszy producent, ale dzieci nie, więc nie wiem jak z ich żywotnością w przypadku małych i niecierpliwych rączek .



Jeśli chodzi o meble to robię rozeznanie, ale wygląda na to, że oprócz Domaru (galerii wnętrzarskiej, w której między innymi ma swój sklep Meblik) to nie ma nic porządnego (nie licząc ekip na wymiar). A wydawałoby się, że Wrocław to takie duże miasto. Myślałam o kupnie czegoś gotowego, ale jak się nie uda nic znaleźć satysfakcjonującego, to uśmiechnę się do mojego brata i tyle.
Bo mam całe meble zajęte rzeczami córki. Drugie dziecko będzie miało swoje rzeczy w swoim pokoju bo dzieci będą mieć osobne pokoje. Te moje meble Nordic myślę że długo posłużą. Mam je 2 lata. Córci kupię meble z tej linii dla starszych dzieci. Córka ma 2 lata i dopiero teraz ma siłę otworzyć szufladę bo ciężko chodzi z cichym domykiem (to na plus).
Myślałam żeby kupić meble bellamy ale znajomi mieli Meblika dla 2 dzieci i bardzo chwalili. Mam łóżeczko, szafę narożną, komodę i regal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-11, 06:17   #1040
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Aniaaa37 Super,że macie osobne pokoje dla dzieci. Zazdroszczę ! My mieszkamy w domu lada moment przychodzi ekipa do elewacji i niestety poddasze musi zaczekać 😌 tam mają być pokoje dla dzieci ale narazie będą spały z nami jeszcze przez rok/dwa... Łóżeczko mam ale komoda z przewijakiem(po córci) już nam się nie zmieści bo kupiliśmy dużą komodę do sypialni. Przewijak pewnie nakładany na łóżeczko kupię i będę musiała zrobić miejsce w szafie albo komodzie dla maluszka. Mam nadzieję,że starszej nie będzie przeszkadzało jak maluch będzie budził się w nocy bo tatuś pewnie nie będzie się wysypiać i podejrzewam,że spać do salonu ucieknie 😅😅
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 07:56   #1041
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Kurcze, dziewczyny! Jestem w pl na weselu i nie wiem jak wy wytrzymywalyscie i wytrzymyjecie te upaly!
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 10:47   #1042
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

dziewczyny kiedy ustapily wam nudnosci u mnei sie konczy 11 tydzien i dalej bez zmian ;/ jestem wiecznie zmeczona bo niemam sily bo niemoge jesc;/
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 10:56   #1043
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Aniaaa37 Super,że macie osobne pokoje dla dzieci. Zazdroszczę ! My mieszkamy w domu lada moment przychodzi ekipa do elewacji i niestety poddasze musi zaczekać tam mają być pokoje dla dzieci ale narazie będą spały z nami jeszcze przez rok/dwa... Łóżeczko mam ale komoda z przewijakiem(po córci) już nam się nie zmieści bo kupiliśmy dużą komodę do sypialni. Przewijak pewnie nakładany na łóżeczko kupię i będę musiała zrobić miejsce w szafie albo komodzie dla maluszka. Mam nadzieję,że starszej nie będzie przeszkadzało jak maluch będzie budził się w nocy bo tatuś pewnie nie będzie się wysypiać i podejrzewam,że spać do salonu ucieknie
Dacie radę przewijak na łóżeczko jest bardzo fajny ja śpię z mężem osobno od 2 lat
Cytat:
Napisane przez fjolek Pokaż wiadomość
dziewczyny kiedy ustapily wam nudnosci u mnei sie konczy 11 tydzien i dalej bez zmian ;/ jestem wiecznie zmeczona bo niemam sily bo niemoge jesc;/
Ja miałam nudności tylko parę razy ale mogłam jeść.
Musisz jakoś zjeść
Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Kurcze, dziewczyny! Jestem w pl na weselu i nie wiem jak wy wytrzymywalyscie i wytrzymyjecie te upaly!
Ile macie stopni? U nas jest ciepło ale już bez upałów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 11:08   #1044
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Bo mam całe meble zajęte rzeczami córki. Drugie dziecko będzie miało swoje rzeczy w swoim pokoju bo dzieci będą mieć osobne pokoje. Te moje meble Nordic myślę że długo posłużą. Mam je 2 lata. Córci kupię meble z tej linii dla starszych dzieci. Córka ma 2 lata i dopiero teraz ma siłę otworzyć szufladę bo ciężko chodzi z cichym domykiem (to na plus).
Myślałam żeby kupić meble bellamy ale znajomi mieli Meblika dla 2 dzieci i bardzo chwalili. Mam łóżeczko, szafę narożną, komodę i regal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super .

My za 7 lat (jeśli zdecydujemy się na drugie dziecko) będziemy szukać domu. Mamy co prawda 4 pokoje, ale przyzwyczailismy się do komfortu, że sypialnia jest wyłącznie sypialnią, salon jest do odpoczynku, a gabinet męża służy do pracy i jest jednocześnie garderobą. Nie uśmiechałoby mi się kupić do salonu rozkładanej sofy i przenieść się tam na stałe. Na szczęście pokój dzieci nie należy do najmniejszych, więc na początek nie będzie źle. Ja najchętniej zostałabym tu gdzie mieszkam, bo na osiedlu mamy MDK, do centrum 15 minut autobusem i wszędzie dobry dojazd. A jak już dom, to raczej na zadupiu albo w ogóle w głuszy co będzie znacznie utrudniać edukację naszych dzieci.




Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Kurcze, dziewczyny! Jestem w pl na weselu i nie wiem jak wy wytrzymywalyscie i wytrzymyjecie te upaly!

Bywa ciężko .


Znalazlam super filmik na temat cesarki/naturalnego porodu: https://www.youtube.com/watch?v=kJfheD0yRes Wczoraj oglądałam naprawdę z zainteresowaniem. Na pewno przyda się takim świerzakom jak ja, ale dla wtajemniczonych ciekawy będzie też wątek na temat historii cesarki. Ja np. z tego filmiku dowiedziałam się, że można sprawdzić w internecie, w którym szpitalu jaki jest odsetek cesarek i nacięć krocza, i na tej podstawie wybrać swój szpital. Na razie znalazłam taką stronę: gdzierodzic.info ale pewnie jest kilka innych podobnych .


Podrzucajcie jakieś ciekawe artykuły/filmiki .

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez fjolek Pokaż wiadomość
dziewczyny kiedy ustapily wam nudnosci u mnei sie konczy 11 tydzien i dalej bez zmian ;/ jestem wiecznie zmeczona bo niemam sily bo niemoge jesc;/

Ja co prawda nie miałam nudności, ale widzę po organizmie, że wszedł w fazę II trymestru, bo zmieniły mi się objawy. Na poczatku bardzo bolały mnie piersi, ale po jakimś czasie ból przestał być uciążliwy. teraz znowu się zaczyna. Poza tym zaczynam mieć problem z myciem zębów, bo mnie mdli (czego wczesniej nie mialam). A najdziwniejszy objaw jest taki, że codziennie mam wahania temperatury. Nagle mi się robi zimo, a potem gorąco lub odwrotnie. Czuję się, jakbym przechodziła menopauzę i miała uderzenia gorąca. Dziwne to wszystko.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 11:21   #1045
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Jeżeli mieszkasz w domu, albo nie będziesz musiała wózka nosić po schodach i masz spory bagażnik (ewentualnie nie zamierzasz jeździć) to na spokojnie znajdziesz wózek 2w1 który Ci wystarczy do końca pp prostu te spacerówki z zestawów są bardzo duże, więc jeżeli masz takie wymagania jak ja, że wózek ma być lekki, mały i zwinny to jednak polecam wymienić po gondoli



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

A foteliki z zestawu to w ogóle porażka więc o wózkach 3w1 nawet nie wspomnę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Terha - też pomyślałam od razu o rozkładanym fotelu. Weź pod uwagę coś na czym będzie Ci wygodnie karmić. Mamy często o tym zapominają a uwierz - wygodne miejsca do karmienia jest niezbędne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


No właśnie tez chciałam jednym wózkiem załatwić całość ALE jak już podchodziłam po sklepach, obejrzałam tysiące tych wózków to widzę, że faktycznie - w spacerówkę szuka się innych rzeczy niż w gondoli. Zwłaszcza, że zanim wybierze się spacerówkę to już trochę się pozna dziecko: czy jest duże czy szerokie czy dużo się wierci, a może nawet okaże się totalnie „niewózkowe”. My jeszcze rozważamy inną opcję: że spacerówki będziemy musieli szukać od razu na dwójkę
Ale z takich 2w1 chyba jedyny model który jest naprawdę sensowny jako gondola i jako spacerówka to Mytrax Joie. No i Cybex Priam ale cena zwala z nóg, chociaż wózek marzenie



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 12:46   #1046
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Super .

My za 7 lat (jeśli zdecydujemy się na drugie dziecko) będziemy szukać domu. Mamy co prawda 4 pokoje, ale przyzwyczailismy się do komfortu, że sypialnia jest wyłącznie sypialnią, salon jest do odpoczynku, a gabinet męża służy do pracy i jest jednocześnie garderobą. Nie uśmiechałoby mi się kupić do salonu rozkładanej sofy i przenieść się tam na stałe. Na szczęście pokój dzieci nie należy do najmniejszych, więc na początek nie będzie źle. Ja najchętniej zostałabym tu gdzie mieszkam, bo na osiedlu mamy MDK, do centrum 15 minut autobusem i wszędzie dobry dojazd. A jak już dom, to raczej na zadupiu albo w ogóle w głuszy co będzie znacznie utrudniać edukację naszych dzieci.







Bywa ciężko .


Znalazlam super filmik na temat cesarki/naturalnego porodu: https://www.youtube.com/watch?v=kJfheD0yRes Wczoraj oglądałam naprawdę z zainteresowaniem. Na pewno przyda się takim świerzakom jak ja, ale dla wtajemniczonych ciekawy będzie też wątek na temat historii cesarki. Ja np. z tego filmiku dowiedziałam się, że można sprawdzić w internecie, w którym szpitalu jaki jest odsetek cesarek i nacięć krocza, i na tej podstawie wybrać swój szpital. Na razie znalazłam taką stronę: gdzierodzic.info ale pewnie jest kilka innych podobnych .


Podrzucajcie jakieś ciekawe artykuły/filmiki .

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------




Ja co prawda nie miałam nudności, ale widzę po organizmie, że wszedł w fazę II trymestru, bo zmieniły mi się objawy. Na poczatku bardzo bolały mnie piersi, ale po jakimś czasie ból przestał być uciążliwy. teraz znowu się zaczyna. Poza tym zaczynam mieć problem z myciem zębów, bo mnie mdli (czego wczesniej nie mialam). A najdziwniejszy objaw jest taki, że codziennie mam wahania temperatury. Nagle mi się robi zimo, a potem gorąco lub odwrotnie. Czuję się, jakbym przechodziła menopauzę i miała uderzenia gorąca. Dziwne to wszystko.
Póki dzieci małe to mogą razem mieszkać w pokoju
Ja też przed pierwszym porodem oglądałam różne filmy i programy o porodach ale wyglądało to zupełnie inaczej. Teraz aż się boję myśleć co to będzie byle zdrowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 13:18   #1047
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Ja będę mieć cesarke po raz trzeci a i tak się trochę boję, że tym razem będzie ciężko, albo, że coś się stanie Niby wszystko wiem a jednak Tak bardzo bym chciała sama urodzić i strasznie mi doskwiera fakt, że nie bedzie mi dane tego doświadczyć tak od A do Z

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 15:50   #1048
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Krakow, wczoraj bylo 31st na sali chyba milion, w pokoju hotelowym tez taka sauna :/
Przezylam pierwsze (i mam nadzieje ostatnie) weselicho na trzezwo prawda jest taka, ze jakbym pic mogla to w tych warunkach to chyba by mnie zabilo haha
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 16:53   #1049
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Póki dzieci małe to mogą razem mieszkać w pokoju
Ja też przed pierwszym porodem oglądałam różne filmy i programy o porodach ale wyglądało to zupełnie inaczej. Teraz aż się boję myśleć co to będzie byle zdrowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie.


Ja oglądam te filmiki poglądowo, ale mam do samego porodu bardzo zdrowy stosunek. Wiem, że trzeba go przeżyć, będzie bolało i tyle. Tak samo jak wiedziałam, że pierwszy raz też będzie bolał. Ale nie siałam paniki. Wiedziałam, że trzeba to przetrwać ,bo inaczej się nie da. Tak samo będzie z porodem.


Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Ja będę mieć cesarke po raz trzeci a i tak się trochę boję, że tym razem będzie ciężko, albo, że coś się stanie Niby wszystko wiem a jednak Tak bardzo bym chciała sama urodzić i strasznie mi doskwiera fakt, że nie bedzie mi dane tego doświadczyć tak od A do Z

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jak wyglądała Twoja cesarka? Miałaś z góry ustalony termin porodu, czy czekałaś na skurcze, a potem jak się zaczął poród to robili cesarkę?





Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Krakow, wczoraj bylo 31st na sali chyba milion, w pokoju hotelowym tez taka sauna :/
Przezylam pierwsze (i mam nadzieje ostatnie) weselicho na trzezwo prawda jest taka, ze jakbym pic mogla to w tych warunkach to chyba by mnie zabilo haha

Ja właściwie nie piję, więc alkohol nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Kawę też odstawiłam z dnia na dzień, chociaż podejrzewam, że gdybym chodziła do pracy to byłoby znacznie trudniej (nie wspominając o tym, że życie bez kawy jak się dziecko urodzi to będzie na pewno mordęga).

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Dziewczyny, co polecicie na rozstępy? Robi mi się straszna masakra na udach. Jestem w szoku, że tak szybko pojawił się problem. I to jeszcze na udach. Przed ciążą edukowałam się co zakupić z naturalnych kosmetyków, ale nie opłaca mi się zamawiać teraz 1 rzeczy. Spróbuję coś drogeryjnego.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 16:59   #1050
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dokładnie.


Ja oglądam te filmiki poglądowo, ale mam do samego porodu bardzo zdrowy stosunek. Wiem, że trzeba go przeżyć, będzie bolało i tyle. Tak samo jak wiedziałam, że pierwszy raz też będzie bolał. Ale nie siałam paniki. Wiedziałam, że trzeba to przetrwać ,bo inaczej się nie da. Tak samo będzie z porodem.





A jak wyglądała Twoja cesarka? Miałaś z góry ustalony termin porodu, czy czekałaś na skurcze, a potem jak się zaczął poród to robili cesarkę?








Ja właściwie nie piję, więc alkohol nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Kawę też odstawiłam z dnia na dzień, chociaż podejrzewam, że gdybym chodziła do pracy to byłoby znacznie trudniej (nie wspominając o tym, że życie bez kawy jak się dziecko urodzi to będzie na pewno mordęga).

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Dziewczyny, co polecicie na rozstępy? Robi mi się straszna masakra na udach. Jestem w szoku, że tak szybko pojawił się problem. I to jeszcze na udach. Przed ciążą edukowałam się co zakupić z naturalnych kosmetyków, ale nie opłaca mi się zamawiać teraz 1 rzeczy. Spróbuję coś drogeryjnego.
Pierwsza cesarka z przyczyn nagłych zanik tętna płodu, druga po 7 h skurczy. Lekarze liczyli, że wytrzymam do rana bo powoli szło a później okazało się, że już jest spore rozwarcie i trzeba ciąć nad ranem. Chciałam podjąć próbę porodu, ale lekarz nie wyraził zgody z powodu makrosomii płodu i delikatnej blizny na macicy. Teraz będę miała już ustalony termin pojadę na konkretny dzien i godzine więc pewnie końcem stycznia powitam 3 potomka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.