Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-13, 12:53   #1021
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
A jaka rasa ?
Cały czas powtarzam, że warto wykupić OC na psa - pare zł rocznie a spokój gwarantowany
Ja mam mieszankę dobermana z owczarkiem niemieckim. Jak była maleńka wyglądała jak rottweiler, teraz się śmiejemy, że to owczarek batmański, bo ma wielkie uszy
Ale powiem Ci, że ludzie jak ja widzą, mówią, że ładny pies z niej ale jak dotąd tylko jedna obca osoba wyznała się od razu jaki to mix.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 12:56   #1022
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Mam pocztę na WP. Przeczytałam o opcji - powiadamianie smsem o wiadomościach przychodzących na konto pocztowe. Niby, że bezpłatne, a niby jakiś cennik tam jest... Wie ktoś jak to działa?
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 13:11   #1023
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

wiem ze moze wam sie wydac glupie ale niewiem jak to zrobilam ale kiedys dawno mialam w gimpie po lewej i prawej stronie panel z narzedziami itd a teraz tylko po lewej
pewnie cos wcisnelam
dawno tego nie uzywalam
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 13:26   #1024
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Ja mam mieszankę dobermana z owczarkiem niemieckim. Jak była maleńka wyglądała jak rottweiler, teraz się śmiejemy, że to owczarek batmański, bo ma wielkie uszy
Ale powiem Ci, że ludzie jak ja widzą, mówią, że ładny pies z niej ale jak dotąd tylko jedna obca osoba wyznała się od razu jaki to mix.
Fajnie musi wyglądać Ja mam morderce - znaczy Rottka


Żeby nie było OT:

1. Czy są urządzenia do pomiaru odległości jazdy na rolkach ? Coś jak krokomierz podczas chodzenia
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 13:27   #1025
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 13:28   #1026
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Fajnie musi wyglądać Ja mam morderce - znaczy Rottka


Żeby nie było OT:

1. Czy są urządzenia do pomiaru odległości jazdy na rolkach ? Coś jak krokomierz podczas chodzenia
Można sprawdzić przebytą odległość za pomocą gps. Ja w ten sposób się dowiedziałam, że przełaziłam około 50km jednego dnia
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 13:33   #1027
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
dzieki
zaraz sprobuje
do tego zainstalowalam durna 2.8 i za nic niema po polsku ( niby podane bylo jak zrobic ale jest taki pokopany pol polski pol ang lol)


no nic trudno
ta nowa tez mi sie tylko z tym lewym panelem otwiera
edit:

suuuper jestes wielka

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2012-06-13 o 13:34
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 13:40   #1028
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Sauna na włosy - sprawdzone - działa.

a jaki kolor miałas i jaki uzyskałaś po tej saunie??

a taka "domowa sauna" na włosy wystarczy jak sobie zrobię??

a co po tej saunie?? znowu umyć włosy??
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 13:46   #1029
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Nie bylam przy tym ale z tego co mi obie strony "konfliktu" opowiadaly to wygladalo to tak:
dziewczyna X szla z psem (taki mieszaniec typu jork, pekinczyk), sposcila psa ze smyczy,ona szla z babcia,pies sobie biegal dookola, minely ogrodzone podworko dziewczyny Y i nagle wybiegl owczarek niemiecki z tego podworka ( chyba sam otworzyl brame) i raz tego malego psa strzasnal, dziewczyna X uderzyla owczarka smycza i pies odbiegl, maly juz nie wstal
dziewczyna Y opowiadala ze wypuscila psa z kojca, zeby napil sie wody a on ( w sumie to ona, bo oba te psy to samice) polecial jak strzala do bramy no i jak zawolala to zwierze przybieglo z potkulonym ogonem i zaraz do kojca pobieglo
ja nie wiem kto tam ma racje - szkoda mi dziewczyny X bo bardzo przezywala strate, ale dziewczyna Y tez zzyta ze swoim - jeszcze zeby bylo ciekawiej - to one do siebie nic nie maja - normalnie rozmawiaja, ale ich matki - to juz inna sprawa
i tak sobie mysle ze gdyby ta mala suczka byla na smyczy to nic by sie nie stalo, tak samo gdyby ta duza akurat w tej chwili nie byla by wypuszczona zeby tej wody sie napic - ja to poprostu uwazam za nieszczesliiwy wypadek, no ale jednak to nie ja stracilam swojego pupila
nie wiem
nie wymagałabym uśpienia tego psa. Jest to nieszczęśliwy wypadek. Agresor by nie popuścił dopóki nie upewniłby się, że ofiara nie żyje.

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Niby Nic, mialam zadac tu wlasnie pytanie dotyczace psow ale wygooglalam sobie co nieco w internecie. Interesowala mnie sorawa wasnie wyprowadzania psow na smyczy i w kagancu, szczerze mialam nadzieje ze jakis paragraf dosc jasno to reguluje, bo naprawde niektorzy ludzie przesadzaja, pies szczeka, leci do Ciebie a oni sie z daleka tylko dra "nie boj sie nie gryzie (ja np panicznie boje sie psow i jak jakis na mnie chociz raz w zyciu szczeknie to juz nigdy sie do niego nie przekonam)
wydaje mi sie ze gdyb trzymala psa na smyczy, to mogloby sie nic nie stac, za psa trzea byc odpowiedzialnym tym bardziej ze czesto suczki sa w stosunku do siebie agresywne... wiec jak dla mnie po czesci tez jest winna
ja teraz mam agresywnego psa (nie lubi dzieci, widocznie musiała je źle zapamiętać z poprzedniego domu). Na spacerze jest zawsze na smyczy. Czasami potrafi na dziecko szczekać, a czasami ignoruje. I bardzo dziwi mnie zachowanie matek. Jak pies szczeka to się na mnie krzywo patrzą, że z nim wyszłam i nie przewidziałam , że ona mogła chcieć wyjść na rower z dzieckiem i że takie psy to do kojca i tam trzymać. A jak pies nie szczeka to podchodzi z dzieckiem i mówi "popatrz jaki śliczny piesek" i wyciąga łapę do głaskania .
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 13:48   #1030
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

wiecie, czy wszystkie rodzaje kiełków mają taki ostrawy posmak? jadłam kiedyś kiełki rzodkiewki i paliło mnie w gardle, a teraz brokuła i to samo
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:10   #1031
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

kielki slonecznika o ile pamietam nie sa takie ostre
rzodkiewka jest ostra napewno
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 14:11   #1032
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Napisz maila, że powołując się na art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży (pkt. 1 i 2) zamierzasz odesłać towar niezgodny z opisem. Oczekujesz przy tym wymiany towaru lub zwrotu kosztów (cena towaru + koszt wysyłki poniesiony przez Ciebie przy odsyłaniu). Prosisz o pilne ustosunkowanie się do wiadomości i pozdrawiasz. Postaw go pod ścianą po prostu, pisz konkretnie i bez próśb o wymianę bo to Ci się należy.
Na razie zagroziłam negatywem jeśli będą tak kontaktować się ze mną jak dotąd. I przyszła informacja, że mam w takim razie odesłać bluzkę razem z paragonem. Tylko boję się, że jak im odeślę wszystko (oczywiście w regulaminie na stronie mają wpisane, że mam odesłać im na własny koszt) to już ani bluzki ani pieniędzy nie dostanę.
Niestety przed zakupem nie czytałam ich negatywnych komentarzy (dotąd miałam same dobre doświadczenia i to moją czujność zmyliło). A z lektury wynika, że komuś też kazali odesłać wszystko i został z niczym: bez kupionej rzeczy i bez pieniędzy.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:13   #1033
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Na razie zagroziłam negatywem jeśli będą tak kontaktować się ze mną jak dotąd. I przyszła informacja, że mam w takim razie odesłać bluzkę razem z paragonem. Tylko boję się, że jak im odeślę wszystko (oczywiście w regulaminie na stronie mają wpisane, że mam odesłać im na własny koszt) to już ani bluzki ani pieniędzy nie dostanę.
Niestety przed zakupem nie czytałam ich negatywnych komentarzy (dotąd miałam same dobre doświadczenia i to moją czujność zmyliło). A z lektury wynika, że komuś też kazali odesłać wszystko i został z niczym: bez kupionej rzeczy i bez pieniędzy.
Wyślij z potwierdzeniem nadania-zawsze masz dowód, że bluzka była i ją odesłałaś.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:18   #1034
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Wyślij z potwierdzeniem nadania-zawsze masz dowód, że bluzka była i ją odesłałaś.
A paragon lepiej zostawić? Zawsze to jakiś dowód że kupiłam a im wyśle np. xero paragonu...
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:30   #1035
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
A paragon lepiej zostawić? Zawsze to jakiś dowód że kupiłam a im wyśle np. xero paragonu...
Tak, koniecznie skseruj!
Zostaw sobie wszystkie "dowody"
Najlepiej też sfotografuj tę bluzkę żeby było widać wadę i zrób print-screeny strony na allegro jak niby miała wyglądać.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:44   #1036
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Fajnie musi wyglądać Ja mam morderce - znaczy Rottka
fajnie fajnie
a ja Ci nie powiem, że Rottki to piękne i cudowne psy, żeby Ci się w d** nie poprzewracało

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość


ja teraz mam agresywnego psa (nie lubi dzieci, widocznie musiała je źle zapamiętać z poprzedniego domu). Na spacerze jest zawsze na smyczy. Czasami potrafi na dziecko szczekać, a czasami ignoruje. I bardzo dziwi mnie zachowanie matek. Jak pies szczeka to się na mnie krzywo patrzą, że z nim wyszłam i nie przewidziałam , że ona mogła chcieć wyjść na rower z dzieckiem i że takie psy to do kojca i tam trzymać. A jak pies nie szczeka to podchodzi z dzieckiem i mówi "popatrz jaki śliczny piesek" i wyciąga łapę do głaskania .

to o czym piszesz nadaje się w ogóle do osobnego wątku bo to temat rzeka. Sama przytoczyłabym masę przykładów głupoty i nieodpowiedzialności przechodniów...

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Na razie zagroziłam negatywem jeśli będą tak kontaktować się ze mną jak dotąd. I przyszła informacja, że mam w takim razie odesłać bluzkę razem z paragonem. Tylko boję się, że jak im odeślę wszystko (oczywiście w regulaminie na stronie mają wpisane, że mam odesłać im na własny koszt) to już ani bluzki ani pieniędzy nie dostanę.
Niestety przed zakupem nie czytałam ich negatywnych komentarzy (dotąd miałam same dobre doświadczenia i to moją czujność zmyliło). A z lektury wynika, że komuś też kazali odesłać wszystko i został z niczym: bez kupionej rzeczy i bez pieniędzy.

Często zwracam na to uwagę i tutaj też to napiszę:
jeśli towar jest niezgodny z opisem, sprzedawca ma obowiązek pokryć kosz przesyłki zwrotnej. Nie dajcie się mamić takimi napisami w regulaminach sprzedawców. To jest bezprawne. Taki regulamin zgłasza się do Allegro, bo jest niezgodny z polskim prawem.


I tutaj też napiszę od razu, co prawda trochę odejdę od tematu, ale wiele osób tego nie wie i może tutaj przeczyta: wiele osób prywatnych wstawia sobie na stronie "o mnie" wpis mniej więcej taki: "zgodnie z przepisami prawnymi Unii Europejskiej o zakupie towaru od osób prywatnych informuję, że przedmioty wystawione w mojej ofercie nie podlegają gwarancji, rękojmi ani zwrotowi po dokonaniu transakcji. Zgodnie z prawem UE taka adnotacja powinna znajdować się pod każdą ofertą online, w przeciwnym wypadku sprzedawca, jako osoba prywatna, zobowiązany jest do rocznej gwarancji na sprzedany towar - zarówno nowy, jak również używany.."
Dziewczyny to też można zgłaszać do Allegro i już były przypadki dostawania ostrzeżeń za taki wpisik. Jest to niezgodne z naszym prawem. U nas każdy sprzedawca jest zobowiązany do rękojmii.


Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
A paragon lepiej zostawić? Zawsze to jakiś dowód że kupiłam a im wyśle np. xero paragonu...
Paragon musisz odesłać, bo jest to podstawa do jakiegoklowiek zwrotu. Dowodem zakupu będzie korespondencja mailowa oraz dowód nadania przesyłki przez Ciebie.

dopisek: szmyglo dobrze prawi o zrobieniu zdjęć i screenów

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2012-06-13 o 14:46
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:53   #1037
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Trochę inny rodzaj, niż podałaś, ale ja w czasie sesji słuchałam często Smolika, Sary Blasko i Sóley. Tej ostatniej przede wszystkim



Dziewczyny, ostatnio zastanawiała mnie pewna kwestia. Jak to jest z procesem informowania rodziny o wypadku? Kto informuje? Policja? Szpital?
Jak to jest, gdy podczas wypadku poszkodowany jest nieprzytomny? Co, gdy nie mozna znaleźć dokumentów przy poszkodowanym? czy wykorzystuje się kontakty w telefonie?
tak, jeżeli telefon działa, to z tego, co wiem, wykorzystuje się kontakty z telefonu.
Różnie robią. Dzwonią albo pod ostatni wybrany numer, albo pod numery zapisane z przedrostkiem ICE (In Case Emergency - w nagłym wypadku), np. ICE Marcin. Albo szukają popularnych numerów typu mama, tata, dom.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:56   #1038
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Paragon musisz odesłać, bo jest to podstawa do jakiegoklowiek zwrotu. Dowodem zakupu będzie korespondencja mailowa oraz dowód nadania przesyłki przez Ciebie.
W takim razie niech chociaż sobie ksero zachowa...
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 15:00   #1039
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
tak, jeżeli telefon działa, to z tego, co wiem, wykorzystuje się kontakty z telefonu.
Różnie robią. Dzwonią albo pod ostatni wybrany numer, albo pod numery zapisane z przedrostkiem ICE (In Case Emergency - w nagłym wypadku), np. ICE Marcin. Albo szukają popularnych numerów typu mama, tata, dom.
aha, tak się zastanawiałam jak to jest, czy szukaja w kontaktach "mama" "tata" czy po prostu dzwonią pod ostatnie połączenie
Dzwonią do wszystkich, czy wybierają tylko jeden numer? (w przypadku przedrostka ICE)

Edytowane przez 201604200942
Czas edycji: 2012-06-13 o 15:01
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 15:11   #1040
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Dziewczyny mam pytanie. Parę minut temu dostałam kolejną wiadomość na facebooku z dość niestosowną propozycją od mojrgo "tajemniczego wielbiciela" Wiadomość oczywiście zgłoszona do facebooka i do TŻta Ale moje pytanie brzmi : jak to jest, ze na ten profil nie da się wejść? Nie to że jest ukryty dla nieznajmoych, tylko w ogóle po kliknięciu na nazwisko nic się nie dzieje? Może to głupie ale naprawdę nie wiem. A wy wiecie
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2012-06-13 o 15:14
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 15:13   #1041
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
aha, tak się zastanawiałam jak to jest, czy szukaja w kontaktach "mama" "tata" czy po prostu dzwonią pod ostatnie połączenie
Dzwonią do wszystkich, czy wybierają tylko jeden numer? (w przypadku przedrostka ICE)
Pierwszy
Powinnaś mieć wpisane np. ICE1 Marcin ICE2 Gosia itd.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 15:15   #1042
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Parę minut temu dostałam kolejną wiadomość na facebooku z dość niestosowną propozycją od mojrgo "tajemniczego wielbiciela" Wiadomość oczywiście zgłoszona do facebooka i do TŻta Ale moje pytanie brzmi : jak to jest, ze na ten profil nie da się wejść? Nie to że jest ukryty dla nieznajmoych, tylko w ogóle po kliknięciu na nazwisko nic się nie dzieje? Może to głupie ale naprawdę nie wiem. A wy wiecie
może usunął albo dezaktywował konto?
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Pierwszy
Powinnaś mieć wpisane np. ICE1 Marcin ICE2 Gosia itd.
Ok, dzięki
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 15:22   #1043
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
może usunął albo dezaktywował konto?
Też nad tym myślałam ale to już kolejna wiadomość, chyba że ten ktoś sobie zakłada konto pisze wiadomość i usuwa Że tez ludziom się tak nudzi
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 16:08   #1044
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Tak, koniecznie skseruj!
Zostaw sobie wszystkie "dowody"
Najlepiej też sfotografuj tę bluzkę żeby było widać wadę i zrób print-screeny strony na allegro jak niby miała wyglądać.
Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Często zwracam na to uwagę i tutaj też to napiszę:
jeśli towar jest niezgodny z opisem, sprzedawca ma obowiązek pokryć kosz przesyłki zwrotnej. Nie dajcie się mamić takimi napisami w regulaminach sprzedawców. To jest bezprawne. Taki regulamin zgłasza się do Allegro, bo jest niezgodny z polskim prawem.


I tutaj też napiszę od razu, co prawda trochę odejdę od tematu, ale wiele osób tego nie wie i może tutaj przeczyta: wiele osób prywatnych wstawia sobie na stronie "o mnie" wpis mniej więcej taki: "zgodnie z przepisami prawnymi Unii Europejskiej o zakupie towaru od osób prywatnych informuję, że przedmioty wystawione w mojej ofercie nie podlegają gwarancji, rękojmi ani zwrotowi po dokonaniu transakcji. Zgodnie z prawem UE taka adnotacja powinna znajdować się pod każdą ofertą online, w przeciwnym wypadku sprzedawca, jako osoba prywatna, zobowiązany jest do rocznej gwarancji na sprzedany towar - zarówno nowy, jak również używany.."
Dziewczyny to też można zgłaszać do Allegro i już były przypadki dostawania ostrzeżeń za taki wpisik. Jest to niezgodne z naszym prawem. U nas każdy sprzedawca jest zobowiązany do rękojmii.




Paragon musisz odesłać, bo jest to podstawa do jakiegoklowiek zwrotu. Dowodem zakupu będzie korespondencja mailowa oraz dowód nadania przesyłki przez Ciebie.

dopisek: szmyglo dobrze prawi o zrobieniu zdjęć i screenów
Dzięki Dziewczyny
A powiecie mi jeszcze jak się robi te print screeny z allegro? To ze strony, którą dostałam (jako link) po zakończeniu licytacji tak?

P.S. Wczoraj wysłałam im zdjęcia wady. Dziś wreszcie mi napisali, żebym przysłała bluzkę ale nie napisali czy wymienią mi na nową czy zwrócą pieniądze. Dlatego trochę się boję, że jak do nich bluzka dotrze to się zacznie zwodzenie...

Edytowane przez lucciola
Czas edycji: 2012-06-13 o 16:10
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 16:20   #1045
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
wiecie, czy wszystkie rodzaje kiełków mają taki ostrawy posmak? jadłam kiedyś kiełki rzodkiewki i paliło mnie w gardle, a teraz brokuła i to samo
Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
kielki slonecznika o ile pamietam nie sa takie ostre
rzodkiewka jest ostra napewno
Kiełki słonecznika nie są ostre i smakują bardzo jak słonecznik. Kiełki bambusa i fasoli mung też nie są ostre
__________________
Bloguję
--> [recenzja] NYX The Caribbean Collection - 5 Color Eyeshadow Palette - 07 I dream of Jamaica
--> [recenzja] Garnier Hydra Adapt - matujący

----
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
(...)skończyłam szkołę, idę na studia, mam zdaną maturę, mam rok pracy za sobą - i to wszystko z makijażem i bez błony dziewiczej!
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 16:27   #1046
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

i jakie pyszne !
Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 16:40   #1047
Brangien
Rozeznanie
 
Avatar Brangien
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 725
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Pierwszy
Powinnaś mieć wpisane np. ICE1 Marcin ICE2 Gosia itd.
Ja bym jeszcze dodała, że może się przydać numer telefonu z kierunkowym do Polski (+48).
Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
A powiecie mi jeszcze jak się robi te print screeny z allegro? To ze strony, którą dostałam (jako link) po zakończeniu licytacji tak?
Print Screen to klawisz na klawiaturze, którym robisz zrzut ekranu (czyli "zdjęcie" tego co się akurat na nim znajduje), jest zlokalizowany koło klawiatury numerycznej, oznaczony np. "Prt Sc".

Print Screen --> KLIK!
  1. Wchodzisz na stronę, której chcesz zrobić "zdjęcie".
  2. Wciskasz Print Screen.
  3. Otwierasz Painta.
  4. Naciskasz Ctrl+V (albo polecenie Wklej).
Zrób screena strony przedmiotu, zdjęć tej bluzki --> żeby było widać, że sprzedawca nie ujawnił wad przedmiotu i żeby udowodnić, że Cię oszukał.
__________________

Edytowane przez Brangien
Czas edycji: 2012-06-13 o 16:41
Brangien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:01   #1048
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Dziewczyny, sprawa pociągowa, jako, że drugi raz w życiu nim pojadę to jestem zielona

Pociąg z Krakowa do Warszawy. TLK intercity. I teraz kurde o co chodzi z tymi miejscówkami? Jak kupię bilet normalnie w kasie w Krakowie to mi nie przysługuje miejsce w pociągu?


I do dziewczyn z Warszawy. Jak się dostać od dworca zachodniego do parku sowińskiego?
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:08   #1049
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Zobacz sobie w legendzie swojego pociągu- niektóre mają "obowiązek rezerwacji w 1 klasie", wtedy w 2 rzeczywiście jeśli jest tłok trzeba stać na korytarzu, niektóre mają w legendzie "pociąg z rezerwacją miejsc" i tam można kupić miejscówki do 2 klasy też

Tu są nazwy tych z miejscówkami w 2 klasie:
Opłata za miejscówkę w pociągach TLK (§ 6 TP-IC):

1. w wagonach z miejscami do siedzenia klasy 1

2. w wagonach z miejscami do siedzenia klasy 2 (obowiązuje tylko w pociągach TLK „Bryza", „Brzechwa", „Gałczyński", „Janusz Korczak", „Karkonosze", „Kaszub", „Korsarz" „Kossak", „Lubuszanin", „Łebsko", „Mierzeja", „Monciak – Krupówki", „Neptun", „Norwid", „Nosal", „Parsęta", „Pirat", „Pobrzeże", „Podhalanin", „Pogoria", „Posejdon", „Przemyślanin", „Regle", „Rozewie", „Skarbek", „Szczecinianin", „Szyper", „Uznam", „Wydmy

Edytowane przez Charmain
Czas edycji: 2012-06-13 o 17:10
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:10   #1050
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
Dziewczyny, sprawa pociągowa, jako, że drugi raz w życiu nim pojadę to jestem zielona

Pociąg z Krakowa do Warszawy. TLK intercity. I teraz kurde o co chodzi z tymi miejscówkami? Jak kupię bilet normalnie w kasie w Krakowie to mi nie przysługuje miejsce w pociągu?


I do dziewczyn z Warszawy. Jak się dostać od dworca zachodniego do parku sowińskiego?
A jaki jest numer pociągu? W niektórych jest rezerwacja miejsc, w niektórych nie.

Idziesz na przystanek Armatnia i wsiadasz w 167 w stronę Chomiczówki, wysiadasz na przystanku Elekcyjna. Jeśli nie wiesz gdzie jest Armatnia to wyjdź na przystanek Dworzec Zachodni i podjedź 154 lub 184 jeden przystanek na Armatnią
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.