Dieta paleo. - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-27, 19:56   #1051
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość
Gdzies ostatnio czytalam, ze jak dieta jest uboga w wegle to u kobiet moze to negatywnie wplywac na plodnosc i cos jeszcze ale nie pamietam dokladnie co.
Na tarczycę ( brak potwierdzonych danych!!!, kojarzę to tylko z netu i nie musi być to prawdą.)
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 08:09   #1052
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta paleo.

No cóż, może na dłuższą metę to tak... Ja na razie nie zauważyłam nic takiego. Poza tym, przecież niskie węgle są wręcz zalecane przy otyłości, dużej nadwadze, cukrzycy typu II itp Ja nie czuję prawie głodu, odkąd je zmniejszyłam. No i lepiej się chudnie: ani trochę nie spadły mi cycki, nic nie obwisło (na węglowych było inaczej...), za to boczki zniknęły w tydzień
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 08:15   #1053
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Dieta paleo.

tez o tym slyszalam, w zasadzie czytalam. u MS glownie.

ja od poczatku maja przeszlam na bardzie paleolaste paleo tzn sniadanie i obiad bialkowo-tluszczowe, z warzywami, a kolacja z weglami (cwicze wieczorem). w weekendy na obiad dokladam wegli. bardzo mi sie sprawdza ten sposob, powoli chudne zmniejszyly mi sie znacznie boczki i brzuch tez troche spadl. robie trening silowy polaczony z cwiczeniami z kettlami. mysle ze jem z 2000kcal. czasem zdazaja sie wpadki ze slodyczami, ehh...

no i na sniadanie robie mug cake, jajko, olej koko, maka z dyni i troche mieska--- pycha, i nie jestem glodna przez jakies 6 godz (do tego jem zupe na rosole)

na dzien dziecka szukam przepisu na ciasto paleo z rabarbarem, jakies propozycje??
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 09:10   #1054
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No cóż, może na dłuższą metę to tak... Ja na razie nie zauważyłam nic takiego. Poza tym, przecież niskie węgle są wręcz zalecane przy otyłości, dużej nadwadze, cukrzycy typu II itp Ja nie czuję prawie głodu, odkąd je zmniejszyłam. No i lepiej się chudnie: ani trochę nie spadły mi cycki, nic nie obwisło (na węglowych było inaczej...), za to boczki zniknęły w tydzień

Pewnie, MS pisała na fb, ze po 6tyg dobrze jest zrobic przerwę tzn. Zwiekszyć kalorie(węgle) na tydzien. Zeby było łatwiej to sie wyobrazic - niskie węgle przez długi okres czasu dzialaja tak jak deficyt kaloryczny.

+ niskie węgle niskim węglom nie równe :p
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 10:17   #1055
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Pewnie, MS pisała na fb, ze po 6tyg dobrze jest zrobic przerwę tzn. Zwiekszyć kalorie(węgle) na tydzien. Zeby było łatwiej to sie wyobrazic - niskie węgle przez długi okres czasu dzialaja tak jak deficyt kaloryczny.

+ niskie węgle niskim węglom nie równe :p
Pewnie tak, u mnie to średnio 50-60 g A chciałam właśnie ciągnąć to max. 2 miesiące, a potem dodawać.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 19:14   #1056
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Dieta paleo.

Ja bym odradzala niskie wegle u zdrowych osob. Dieta stricte low carb sprawdzi sie u ludzi otyłych/ chorych gdy musza uważać na FOODmaps/ mają SIBO.

Tarczyca przy low carbie siada - potem cieżko to naprawić bez tycia.
Oczywiście sa kobiety ktore nie maja problemu z dieta keto/ IF itp. Ale ogólnie kobiety sa wrażliwe na takie rzeczy - nasz organizm moze to traktować jako "starvation sign". Weglowodany (zwłaszcza te "starchy") dają znak organizmowi ze jest najedzony i odzywiony. Polecam artykuły z paleowomen.com - dlaczego kobiety potrzebują węglowodanów.

Osobiście wole sniadanie bialkowo-tłuszczowe (+ewentualnie jakis banan/ truskawki) a slodkie ziemniaki/zwykle/bialy ryz po poludniu. Jak jem batata na sniadanie to nie ważne ile miecha do tego zjem i tak jestem głodna po 2-3 h (a normalnie jem co 5-6).
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:12   #1057
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta paleo.

Ale ja jestem najedzona właśnie BEZ węgli, i długo syta z tym że właśnie MAM nadwagę (~13 kg według mnie), więc chyba mogę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 07:34   #1058
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Dieta paleo.

tez wole wegle po poludniu

wczoraj robilam tarte na orzechowym spodzie z szparagami, szynka szwardzwaldzka, pomidorami i zalane masa jajeczna---pycha!

na blogu cookitlean jest fajny przepis na lody czekoladowe, chyba beda testy
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:59   #1059
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez malvinus Pokaż wiadomość
tez wole wegle po poludniu

wczoraj robilam tarte na orzechowym spodzie z szparagami, szynka szwardzwaldzka, pomidorami i zalane masa jajeczna---pycha!

na blogu cookitlean jest fajny przepis na lody czekoladowe, chyba beda testy
Ja też odkryłam talent kucharski
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 12:31   #1060
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta paleo.

Przepis na chipsy w mikrofalowce

Skladniki
- ziemniaki
- tluszcz do wyboru
- przyprawy wedlug uznania

Kroimy ziemniaki najcieniej jak sie tylko da, tutaj najlepiej sie sprawdzi maszynka do krojenia chleba. Smarujemy talerzyk tluszczem (najlepiej sprayem, ja nie mam wiec po prostu roszpuscilam troche masla (bardzo malo) i wysmarowalam nim talerzyk) posypujemy sola pieprzem i innymi przeprawami (ja dalam wedzona papryke) grzejemy 3min(600W), wyjmujemy przewracamy i grzejemy jeszcze 2min30s. Smakuja jak Laysy

P.S.: Grubosc plasterka jest baardzo wazna, wiec jak niemamy mozliowsci pokroic ich tak cienko, kombinowalabym z czasem - im grubsze tym dluzej
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 13:54   #1061
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Dieta Paleo

Hej
Cieszę się ze znalazłam ten wątek! Przyznam że gdyby go nie bylo, pewnie takowy bym założyła sama


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 14:02   #1062
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Przepis na chipsy w mikrofalowce

Skladniki
- ziemniaki
- tluszcz do wyboru
- przyprawy wedlug uznania

Kroimy ziemniaki najcieniej jak sie tylko da, tutaj najlepiej sie sprawdzi maszynka do krojenia chleba. Smarujemy talerzyk tluszczem (najlepiej sprayem, ja nie mam wiec po prostu roszpuscilam troche masla (bardzo malo) i wysmarowalam nim talerzyk) posypujemy sola pieprzem i innymi przeprawami (ja dalam wedzona papryke) grzejemy 3min(600W), wyjmujemy przewracamy i grzejemy jeszcze 2min30s. Smakuja jak Laysy

P.S.: Grubosc plasterka jest baardzo wazna, wiec jak niemamy mozliowsci pokroic ich tak cienko, kombinowalabym z czasem - im grubsze tym dluzej
Robiłam kiedyś takie domowe

Dziewczęta i kobiety, czy każda soja JEST zła? jem baaardzo rzadko (nie jadłam może ponad 3 lata...). Dzisiaj szukałam jakiejś mąki niskowęglowej, ale nie znalazłam (może powinnam wybrać się do większego sklepu...), więc padło na soję (nie było mąki, więc wzięłam granulowaną soję, o taką jak w załączniku, to cudo ma 0 węgli). Jest napisane, że niemodyfikowana zmieliłam na mączkę (robię pizzę) i tak sobie myślę, czemu niemodyfikowana soja też musi być zła?

P.S. Padło mi na mózg w załączniku mięso sojowe, ja kupiłam granulowane.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:03
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 14:10   #1063
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Robiłam kiedyś takie domowe

Dziewczęta i kobiety, czy każda soja JEST zła? jem baaardzo rzadko (nie jadłam może ponad 3 lata...). Dzisiaj szukałam jakiejś mąki niskowęglowej, ale nie znalazłam (może powinnam wybrać się do większego sklepu...), więc padło na soję (nie było mąki, więc wzięłam granulowaną soję, o taką jak w załączniku, to cudo ma 0 węgli). Jest napisane, że niemodyfikowana zmieliłam na mączkę (robię pizzę) i tak sobie myślę, czemu niemodyfikowana soja też musi być zła?

P.S. Padło mi na mózg w załączniku mięso sojowe, ja kupiłam granulowane.
Kazda.

Z niskoweglowych kokosowa tylko, ale ciezko sie z nia pracuje... pizza crust to z kalafiora najlepiej.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 14:12   #1064
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta paleo.

To wegetarianie, a zwłaszcza weganie mają przerąbane?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 14:14   #1065
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To wegetarianie, a zwłaszcza weganie mają przerąbane?
No raczej, szczegolnie kobiety
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 14:32   #1066
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To wegetarianie, a zwłaszcza weganie mają przerąbane?
No maja, ale na własne życzenie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 18:30   #1067
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Jak miksujecie wiórki kokosowe na mąkę? Blenderem i mikserem- przystawka do koktajli nie wychodzi, wiórki nadal nie są mąką.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 08:06   #1068
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Jak miksujecie wiórki kokosowe na mąkę? Blenderem i mikserem- przystawka do koktajli nie wychodzi, wiórki nadal nie są mąką.
Ja w młynku do kawy Ale wiórki są tłuste, szybko się zbijają, więc trudno z nich zrobić prawdziwą mąkę. Do wypieków najlepiej nadaje się sklepowa, częściowo odtłuszczona. Ktoś tu kiedyś pisał, że robi mąkę z pulpy po produkcji mleka kokosowego. Myślę, że takie coś po podsuszeniu da się całkiem drobno zmielić.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
No maja, ale na własne życzenie.
Szkoda, że to nie fb, dałabym Ci like
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 08:25   #1069
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Kuningatar Pokaż wiadomość
Ja w młynku do kawy Ale wiórki są tłuste, szybko się zbijają, więc trudno z nich zrobić prawdziwą mąkę. Do wypieków najlepiej nadaje się sklepowa, częściowo odtłuszczona. Ktoś tu kiedyś pisał, że robi mąkę z pulpy po produkcji mleka kokosowego. Myślę, że takie coś po podsuszeniu da się całkiem drobno zmielić.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------



Szkoda, że to nie fb, dałabym Ci like
Podsuszeniu, już mam mój błąd , dziękuję.

I za poparcie dziękuje również.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 13:10   #1070
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Kuningatar Pokaż wiadomość
Ja w młynku do kawy Ale wiórki są tłuste, szybko się zbijają, więc trudno z nich zrobić prawdziwą mąkę. Do wypieków najlepiej nadaje się sklepowa, częściowo odtłuszczona. Ktoś tu kiedyś pisał, że robi mąkę z pulpy po produkcji mleka kokosowego. Myślę, że takie coś po podsuszeniu da się całkiem drobno zmielić.

To chyba ja mówiłam - imho mąka musi być z wiórków odtłuszczonych. Jak mielę zwykłe wiórki w młynku do kawy to wychodzi mi creamed coconut - tłuściutkie.

Ja bym radziła zrobić mleko z wiórków (w necie widziałam, że tak też się da, nie tylko ze świeżego), dobrze odcisnąć przez gazę, rozłożyć na płaskim do wyschnięcia. Można podsuszyć w piekarniku albo po prostu w ciepłym miejscu. Ponieważ wiórki czy miąższ na mleko i tak się blenduje, to powinny być już dość miałkie, ale można jeszcze raz zmielić.

Odtłuszczone zachowują się bardziej jak mąka, bo są suche i przez to bardziej chłonne. Ale do wielu rzeczy (muffiny, ciasto z kubka, placuszki do smażenia) wystarczą wiórki, można sobie najwyżej lekko podmielić, żeby były bardziej miałkie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 00:47   #1071
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta Paleo

Jak ktos mysli o odtluszczeniu kokosa to ja mam taki patent jak redukuje mleczko kokosowe. Zawsze jak o nim na chwile zapominam to mi sie oddziela tluszcz od reszty. Juz sie przyzwyczailam ze nie jestem w stanie go po ludzku zredukowac i ten tluszcz zbieram lyzeczka z gory do osobnego pojemniczka. Pozniej sobie cos na nim smaze. Tak sie wlasnie zastanawiam czy jak by kokosa takiej obrobce termicznej poddac po zmieleniu to moze uda sie i make zrobic.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 13:39   #1072
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Dieta paleo.

a ja jestem leniwa i kupuję gotową mąkę koko Ol'Vita ma w naprawdę przyzwoitej cenie, a w końcu nie zużywa się tego nie wiadomo jak dużo
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 14:12   #1073
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
a ja jestem leniwa i kupuję gotową mąkę koko Ol'Vita ma w naprawdę przyzwoitej cenie, a w końcu nie zużywa się tego nie wiadomo jak dużo
Hmmm wychodzi mniej niż 30 zł za kg, cena nie jest zła.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 09:53   #1074
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta paleo.

Ma ktos pomysl jak policzyc kalorie w mleku zrobionym z wiorek kokosowych? Ostatnio robie sobie czasem budyn (na skobii kukurydzianej wiec pseudo paleo) i tak sie zastanawiam, ze musi miec o wiele mniej niz sklepowe 200kalorii/100g, ale ile?? Odmierzyc wode, wiorki, zrobic mleko, odwarzyc to co zostalo i obliczyc?? Bedzie to wiarygodne?
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 10:15   #1075
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Dieta paleo.

Ja bym tak zrobiła - chociaż i tak pewnie to domowe mleko kokosowe ma mniej, przecież czesc wiorkow zostaje niezmielona... Tez sie nad tym kiedys zastanawiałam.
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 11:29   #1076
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta Paleo

Eksperyment! A wiec
50g wiorek zalalm 300ml wody z czego otrzymalam 200g mleko i 90g pulpy (gdzie sie podzialo 60g ). Jesli zalozymy, ze 80ml (g) wody przeszlo do pulpy to wychodzi ze mleko kokosowe ma kalorycznosc 10g wiorek czyli 61kcal na 200ml. To baaaaaaaardzo zaokraglona wartosc, ale tak na dobra sprawe tak tez myslalam - domowe mleczko kokosowe to taka dobrze smakujca woda kokosowa (ja np. sklepowy mlek nie lubie, za tluste), a tych wiorek "pulpy" pozostaje na koncu sporo...

Edytowane przez Immoral
Czas edycji: 2014-06-04 o 19:06
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 07:44   #1077
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Eksperyment! A wiec
50g wiorek zalalm 300ml wody z czego otrzymalam 200g mleko i 90g pulpy (gdzie sie podzialo 60g ). Jesli zalozymy, ze 80ml (g) wody przeszlo do pulpy to wychodzi ze mleko kokosowe ma kalorycznosc 10g wiorek czyli 61kcal na 200ml. To baaaaaaaardzo zaokraglona wartosc, ale tak na dobra sprawe tak tez myslalam - domowe mleczko kokosowe to taka dobrze smakujca woda kokosowa (ja np. sklepowy mlek nie lubie, za tluste), a tych wiorek "pulpy" pozostaje na koncu sporo...
Też kiedyś tak kombinowałam, ale nie pamiętam wniosków. Kaloryczność zależy chyba też od tego, ile razy blendujemy i odciskamy, czy zalewamy wrzątkiem czy nie, jak mocno odciskamy i przypuszczalnie od rodzaju wiórków (u mnie można kupić drobne, średnie i grube). Za dużo zmiennych jak dla mnie Ja i tak zużywam zawsze całą pulpę, więc do bilansu liczę po prostu wióry
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.

Edytowane przez Kuningatar
Czas edycji: 2014-06-05 o 07:46
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 15:43   #1078
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Eksperyment! A wiec
50g wiorek zalalm 300ml wody z czego otrzymalam 200g mleko i 90g pulpy (gdzie sie podzialo 60g ). Jesli zalozymy, ze 80ml (g) wody przeszlo do pulpy to wychodzi ze mleko kokosowe ma kalorycznosc 10g wiorek czyli 61kcal na 200ml. To baaaaaaaardzo zaokraglona wartosc, ale tak na dobra sprawe tak tez myslalam - domowe mleczko kokosowe to taka dobrze smakujca woda kokosowa (ja np. sklepowy mlek nie lubie, za tluste), a tych wiorek "pulpy" pozostaje na koncu sporo...
A skoro zniknęło 100 ml wody, to czemu zakładamy, że 80 ml przeszło do pulpy? Pytam z ciekawości, bo nie wiem czy czegoś nie wiem i tak się robi czy co .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 16:22   #1079
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
A skoro zniknęło 100 ml wody, to czemu zakładamy, że 80 ml przeszło do pulpy? Pytam z ciekawości, bo nie wiem czy czegoś nie wiem i tak się robi czy co .
Ale skoro dalam 50g wiorkow to powinno byc rowno 150g pulpy (skoro powstalo 200g mleka).

Troche mi sie wylalo, sporo wody pewnie wyparowalo, najlepiej to by wiorki bylo znowu wysuszyc i zwazyc
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 16:53   #1080
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Z mlekiem kokosowym się nie dogadamy ja właśnie uwielbiam tą tłustą fazę mleka

Czy znacie paleoblogi z jadłospisami- nie przepisami, jadłospisami?

Jak przekonać TŻa, zadeklarowanego mięsożercę do chociażby próby porzucenia chleba, widzę że nie czuję się dobrze i ma dolegliwości które tłumaczy "wiekiem" lub za tłustym jedzeniem ale jednocześnie jest przerażony tym ile i co jem ( taaak dużo i taaak tłusto) i tym że chudnę ( no dobra moja wina spasłam się w ciąży więc jest z czego chudnąć). Widzi też jak dieta bez nasion zmieniła moje zycie- bo wreszcie nie boję się bólu brzucha i co ? i nic
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:41:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.