Koty część XIII - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-08, 19:40   #1051
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Jejku przepraszam nie klocice sie...dla jednego kota będzie jedno pasować dla drugiego inne😕

Doli-ale one lubią suche. A to nie jest tak ze sobie kamień ścierają suchym? Dodaje im do niego odklaczacze. ..mają cały czas w misce i chrupia po trochu☺
Yonce-kiedys wyczytałam że koty bardzo nie lubią zmian w jedzeniu że źle reaguje żołądek na zmiany.,,chyba dlatego. Nam się wydaje że jałowe ciągle takie same im zbrzydnie a to jest tak ze one lubią monotonne jedzenie. ..
Onna- miał koci katar? Ja właśnie takiego ze schroniska przytarglam z biegunka i kocim katarem...prawie 3 miesiące go mam i dopiero od 3 tygodni zniknął katar☺


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 08:17   #1052
gnielka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Koty część XIII

mój kot też chrupie sucha karmę. W dodatku mamy 4 małe kociątka w tym jedno czarne. Małe są urocze i juz piją mleko z miseczki. Lubią zabawe i pieszczoty. dzisiaj spały ze mną w łóżku ( jakos tak wyszło).
gnielka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 08:39   #1053
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

O barfie krąży wiele mitów, tak jak i o cudownych właściwościach soli himalajskiej, ale o tym już kiedyś pisałam
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
W końcu mój kotek zdrowy,nie ma kataru nie ma biegunki
Super
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 08:41   #1054
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Koty część XIII

Mnie osobiście wydaje się że to zależy od kota.
Gdy kupowałam swojego pani z hodowli mówiła żeby sucha karma była cały czas w misce i tak jest. Mokre co drugi dzień i od czasu do czasu przemrożona wołowine lub kurczaka.
Oczywiście sucha karma bezzbożowa.

Kot czuje się dobrze, wygląda pięknie więc wydaje mi się że mu to służy
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 11:40   #1055
Kakolina236
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 11
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez gnielka69 Pokaż wiadomość
mój kot też chrupie sucha karmę. W dodatku mamy 4 małe kociątka w tym jedno czarne. Małe są urocze i juz piją mleko z miseczki. Lubią zabawe i pieszczoty. dzisiaj spały ze mną w łóżku ( jakos tak wyszło).
Koty nie powinny pić mleka... Chyba że to specjalne, przygotowane na potrzeby kociego brzuszka.

Po mojego malucha jadę już niedługo. Jest piękny i bielutki
Kakolina236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 11:44   #1056
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kakolina236 Pokaż wiadomość
Koty nie powinny pić mleka... Chyba że to specjalne, przygotowane na potrzeby kociego brzuszka.

Po mojego malucha jadę już niedługo. Jest piękny i bielutki
Powodzenia na czarnych ubraniach 😉

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 11:46   #1057
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Powodzenia na czarnych ubraniach 😉

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
i ciemnych meblach.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-09, 11:54   #1058
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Karolina-mogą pić bez laktozy nasze zwykle mleko☺ nie musi być to dla kotów. ..
A nie jest głuchy?

Ja dziś zrobię zamówienie na zooplus na karmy dla moich smrodow. ..animonda im smakuje😊 nie ma u nas suchego animondy ale chyba kupie też. ..
A psu ugotuje Udko z kasza -niech też coś ma od zycia😊


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 11:57   #1059
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Kasza dla psa? Lepiej troszkę ziemniaków i marchewka, pietruszka. Ostatecznie ryż.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 12:05   #1060
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
W końcu mój kotek zdrowy,nie ma kataru nie ma biegunki
Karmię go bardzo rzadko suchą,i robię długie odstępy bo inaczej są biegunki.Wprowadziłam puszki Animonda i bardzo mu pasują,smakują mu chyba aż za bardzo bo 400 gram je w ciągu dnia,wydzielam mu posiłki rano,popołudniu i wieczorem w zależności od tego jak jestem w domu.Chciałam żeby trochę przytył no i już widzę,że jest grubszy,ale nie chcę znów żeby się za bardzo roztył więc będę chyba dawać 200 gram na dzień tak jak pisze na puszce.
Mięso też ale dużo rzadziej,mu daję bo zaczął wybrzydzać i woli puszki
Czy jeżeli będę go karmić tylko tymi puszkami to będzie ok?
Nie zabraknie mu witamin?Bo dużo tam na opakowaniu nie pisze,w suchej karmie za to bardzo długa lista witamin jest.
Karmię go Animonda Carny,czy dodatkowo jakieś witaminy mu podawać czy jak
?
Tak, przy samej tej karmie bez suplementów kot może mieć niedobory bo w karmie jako dodatku brak np. wapnia i witaminy A.
Możesz dodawać to:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karm...aminowe/151648
Tylko uwaga z ilością witaminy D 3 bo w tej karmie już jest. Są w niej też 3 witaminy z grupy E. Innych dodatków tam nie ma. W tym suplemencie nie ma witaminy K3 i tą można ewentualnie kupić osobno. Fakt, dodatków witaminowych więcej jest w karmach suchych, więc jeśli dajesz tylko mokre lub mięso to trzeba kupić jakiś suplement.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-05-09 o 12:06
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 12:11   #1061
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Zakonna- trochę kaszy albo ryzu☺ pies to nie kot on inaczej je😊 plus marchewka i trochę oleju lnianego. Kiedyś tak gotowalam ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-09, 12:16   #1062
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Animonda jest karmą pełnoporcjową, tzn. że nie nie trzeba jej suplementować.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 12:41   #1063
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Kasza przeczyszcza. Powoduje biegunki. Olej lniany Dla psa nie ma zbytniej wartości. O tak naprawdę psy potrzebują mięsa i tłuszczu. Zboża są niepotrzebne a warzywa dyskusyjne.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 13:19   #1064
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

NIE WOLNO DODAWAĆ FELINI COMPLETE DO KARM PEŁNOPORCJOWYCH! ten dodatek służy wyłącznie do surowego, ewentualnie gotowanego mięsa, które jest zupełnie bez dodatków.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Animonda jest karmą pełnoporcjową, tzn. że nie nie trzeba jej suplementować.
Pewnie, że nie trzeba, ma dużo wątróbki więc niedobór wit.a na pewno kotu nie grozi (bardziej obawiałabym się o przedawkowanie przy dużej ilości podrobów). Węglan wapnia też ma w składzie (choć
nie wiadomo ile, więc trudno okreslić czy stosunek wapnia do fosforu jest prawidłowy). Dodatkowo można podawać np. olej z łososia i ewentualnie- po zrobieniu badań m.in. jonogramu i kreatyniny, gdy wyniki nie będą dobre (tzn. za wysoki poziom kreatyniny i fosforu a za mały wapnia) można dodać trochę węglanu/cytrynianu wapnia lub skorupek (po konsultacji z weterynarzem). Wskazana jest też tauryna, bo większość karm na jej minimalną wymaganą ilość, a przedawkować ją trudno bo nadmiar jest wydalany z moczem.

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Powodzenia na czarnych ubraniach 😉

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
Ja mam burasy i na każdym ciuchu widać sierść, no nie ma idealnego umaszczenia Chyba tylko właściciele nagich ras nei mają tego problemu
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 13:28   #1065
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Ja mam burasy i na każdym ciuchu widać sierść, no nie ma idealnego umaszczenia Chyba tylko właściciele nagich ras nei mają tego problemu
Nagie rasy pocą się i brudzą
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 13:34   #1066
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nagie rasy pocą się i brudzą
Czyli trzeba kochać koty i jakoś przeżyć pewne uciążliwości
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 13:41   #1067
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Daktylek, chodź na salsę, będziemy razem wracać z imprez
Dzięki za zaproszenie, ale chyba ze względów bezpieczeństwa się nie odważę, od zawsze miałam zerowe wyczucie rytmu, pewnie bym kogoś (lub siebie) uszkodziła

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Czyli trzeba kochać koty i jakoś przeżyć pewne uciążliwości
Trzeba, ale warto
Jako, że mam koty o czarno-rudym umaszczeniu, ale z białymi brzuszkami, to sierść mam na wszystkim. Po prostu trzeba się zaprzyjaźnić z odkurzaczem i rolkami samoprzylepnymi
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 13:41   #1068
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Przy biało-czarnych kotach najlepiej sprawdzają się szare rzeczy

Malla - loków też nie widać
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 13:49   #1069
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Dzięki za zaproszenie, ale chyba ze względów bezpieczeństwa się nie odważę, od zawsze miałam zerowe wyczucie rytmu, pewnie bym kogoś (lub siebie) uszkodziła



Trzeba, ale warto
Jako, że mam koty o czarno-rudym umaszczeniu, ale z białymi brzuszkami, to sierść mam na wszystkim. Po prostu trzeba się zaprzyjaźnić z odkurzaczem i rolkami samoprzylepnymi
Pewnie, że warto, mam koty dopiero od dwóch lat i nie wyobrażam sobie jak mogłam wcześniej bez nich żyć I nieważne są brudne ściany, wyciumkane ciuchy, bałagan w szafie, ślady łap na meblach, wszechobecna sierść czy zarzygany nowiuśki narożnik. Właśnie przyszedł kocur się poprzytulać i pomruczeć, to wynagradza wszystkie niedogodności
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-09, 14:38   #1070
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Haha ja nieraz chętnie bym im łby pourywala albo wywalila na dwór za okno-ale jak przyjdzie taki mruś na kolanka to mi ręce opadają. Nawet nie mam siły się zloscic-one na pewno dobrze o tym wiedzą i wykorzystują 😃 ot takie słodkie urwisy😉
Jak gotuje siedzą na zalewie i patrzą, jak się kąpieli zaglądają do wanny stojąc na łapkach, jak idę spać to wlaza na łóżko jak wstaje to mrucza od razu na dzień dobry...Jak tu pskud nie kochać ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 20:51   #1071
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Zrobiłam zakupy😊 na cały miesiąc dla psa suche purizon plus mokre animonda, dla kotów tak samo-suche purizon mokre animonda plus żwirek sylikonowy. Cały miesiąc na 3 zwierzaki wyszło jakieś 350 zł. ..nieźle. ..trochę zaoszczedzilam ale super ze będą jadly coś bardziej wartościowego niż do tej pory☺
Dzieki wam rozeznalam się trochę doczytałam poznałam zooplus i karmy... jestem wdzięczna☺
Dzieki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 10:22   #1072
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Pytanie pewnie już się pojawiło z milion razy, ale nie mam niestety czasu na przeglądanie całego wątku.
Jaka karmę sucha polecie? Do tej pory kupowałam orijen z kurczakiem, ale producent zmienia linie produkcyjna i nie wiadomo czy i kiedy będzie w ogóle dostępna. Szukam jakiegoś zamiennika, koniecznie z kurczakiem i mała ilością ryb, których moja kotka nie cierpi.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 11:11   #1073
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Pytanie pewnie już się pojawiło z milion razy, ale nie mam niestety czasu na przeglądanie całego wątku.
Jaka karmę sucha polecie? Do tej pory kupowałam orijen z kurczakiem, ale producent zmienia linie produkcyjna i nie wiadomo czy i kiedy będzie w ogóle dostępna. Szukam jakiegoś zamiennika, koniecznie z kurczakiem i mała ilością ryb, których moja kotka nie cierpi.
Mój lubi acana (z kurczakiem) . Polka cenowa taka sama jak orijen, skład dość podobny a acana bardziej mu posmakowała.
Teraz jest na applaws (została mi polecona)i też z kurczakiem. (Próbowałam z kurczakiem i łososiem i nie chciał jeść) Też jest ok. Choć widzę że acana bardziej mu Smakowała.
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 13:29   #1074
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Jejku przepraszam nie klocice sie...dla jednego kota będzie jedno pasować dla drugiego inne��

Doli-ale one lubią suche. A to nie jest tak ze sobie kamień ścierają suchym? Dodaje im do niego odklaczacze. ..mają cały czas w misce i chrupia po trochu☺
Yonce-kiedys wyczytałam że koty bardzo nie lubią zmian w jedzeniu że źle reaguje żołądek na zmiany.,,chyba dlatego. Nam się wydaje że jałowe ciągle takie same im zbrzydnie a to jest tak ze one lubią monotonne jedzenie. ..
Onna- miał koci katar? Ja właśnie takiego ze schroniska przytarglam z biegunka i kocim katarem...prawie 3 miesiące go mam i dopiero od 3 tygodni zniknął katar☺


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz nie mam pojęcia czy to był koci katar,weterynarz powiedział,że być może alergia męczył się z dobre 2 tygodnie tak samo jak z biegunkami.Kilka razy weterynarz itd.nic konkretnego nie mówił.Wczoraj np.wszedł do reklamówki i uderzył się pyszczkiem o lodówkę psikał wtedy okropnie czasami mu się to zdarza,że uderzy gdzieś nosem o ścianę i wtedy psika jak szalony mnie to przeraża,ale przez 2 tygodnie miał wydzielinę z noska i psikał ciągle teraz już mu to przeszło,biegunki też czasami dam mu trochę chrupek ale tylko na noc i żeby była długa przerwa między mokrym a suchym,ale mokra karma mu bardzo służy apetyt ma ogromny,puszkę 400 gram je w ciągu dnia a waży około 3 kg,na puszce jest napisane że powinien zjeść tylko 175 g w ciągu 24 godzin więc chyba je trochę za dużo,do tego podgryza suche w nocy bo panikuje jak miska pusta,chcę w sumie żeby trochę przytył bo wcześniej ważył tylko 2,100 kg
Te biedaki ze schroniska tak mają mój też ze schroniska przygarnięty

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Pytanie pewnie już się pojawiło z milion razy, ale nie mam niestety czasu na przeglądanie całego wątku.
Jaka karmę sucha polecie? Do tej pory kupowałam orijen z kurczakiem, ale producent zmienia linie produkcyjna i nie wiadomo czy i kiedy będzie w ogóle dostępna. Szukam jakiegoś zamiennika, koniecznie z kurczakiem i mała ilością ryb, których moja kotka nie cierpi.
Mój je tą karmę Karma Brit Care Cat Lilly I´ve Sensitive

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Pewnie, że warto, mam koty dopiero od dwóch lat i nie wyobrażam sobie jak mogłam wcześniej bez nich żyć I nieważne są brudne ściany, wyciumkane ciuchy, bałagan w szafie, ślady łap na meblach, wszechobecna sierść czy zarzygany nowiuśki narożnik. Właśnie przyszedł kocur się poprzytulać i pomruczeć, to wynagradza wszystkie niedogodności
Heh u mnie podrapane drzwi,wszędzie sierść,ślady łapek na kuchence a mam czarną płytę kuchenną,takie szkody przez miesiąc jak u mnie jest,dzisiaj spał ze mną i całą pościel oślinił on tak zawsze jak mój szlafrok ślini i ugniata to teraz na pościel się uwziął
Do szafy go nie wpuszczam mam przesuwane szafy i garderobę
Ale jak ubiorę czarne spodnie to jest wtedy okropne,bluzki czarnej od kłaków domyć nie mogę.Ale kocham go miłością bezwarunkową
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 13:29   #1075
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Onaa- mój schroniskowy też na początku to samo ledwo żywy chudy rozwolnienie koci katar, załamana byłam. Ale dzięki temu że tak jadł przeżył bo nie miał szans...a jadly cały czas i mu nie broniłam. Mam go 3 miesiące jest ładny lśniący zaokrąglony i przyzwyczajony że ma jedzonko i nie je już tyle i nie rzuca sie na miski...stoi. Woła jeść rano potem koło 12 i wieczorem ze 2 razy. Ale u mnie suche stoi cały czas i jak nie zjedzą mokrego też stoi-no chyba że pies się poczestuje😊
Mój schroniskowy pół roku 1,800 niecałe ważył. ..teraz koło 3 kg😊


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 13:51   #1076
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Tak, przy samej tej karmie bez suplementów kot może mieć niedobory bo w karmie jako dodatku brak np. wapnia i witaminy A.
Możesz dodawać to:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karm...aminowe/151648
Tylko uwaga z ilością witaminy D 3 bo w tej karmie już jest. Są w niej też 3 witaminy z grupy E. Innych dodatków tam nie ma. W tym suplemencie nie ma witaminy K3 i tą można ewentualnie kupić osobno. Fakt, dodatków witaminowych więcej jest w karmach suchych, więc jeśli dajesz tylko mokre lub mięso to trzeba kupić jakiś suplement.
Czasami na noc daję mu trochę suchej karmy więc chyba będzie ok

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
O barfie krąży wiele mitów, tak jak i o cudownych właściwościach soli himalajskiej, ale o tym już kiedyś pisałam

Super
Też się cieszę bo ciężko było

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Z Animodą to bym uważała. Moje po niej chorowały, kot koleżanki miał krwiomocz, wiele osób zgłaszało w necie wymioty i zatrucia. Koty koleżanki lubią Dolina Noteci, można kupić duże puszki korzystniej, moje na pewno przetestowały puszki i saszetki Applaws i wiem, że drobiowe i rybne tej firmy są jadalne. Do mięsa można kupić suplementy typu Feline Complete (dawkowanie na opakowaniu). Mięso o którym pisałam bardzo drogie nie jest. Jeśli mięso tańsze uzupełnisz o lepszą suchą to też brak suplementów raczej kotu nie zaszkodzi bo minerały i inne składniki uzupełni z dobrze zbilansowanej karmy suchej. Koszty żywienia barf wyliczały użytkowniczki na forum barfnyswiat. Na pewno to zdrowsze i tańsze niż puszki dla kota. Plus taki dla kota, że barf zapewnia też dobre ścieranie kamienia nazębnego.

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Mięsa dziennie należy dawać około 160 gram. Lepiej kilka małych posiłków niż jeden duży. My mamy 2 albo 3 posiłki mięsne w ciągu dnia. Reszta suchą. Jak dajesz mięso i dodatkowo suchą to tej suchej powinno być około 60 gram. Kot też pije dziennie około 60 ml i podobną ilość wody wysikuje. Jeśli nie chce pić wody,a ma mieć zdrowe nerki karmę uzupełniającą suchą warto wymienić na mokrą czyli saszetki. I tak jak pisałam jak nie możesz kupić karmy kitten bo niedostępna albo droga to kup samą taurynę i dodawaj do mięsa dawkując tak jak dla kociaka. W sklepie karusek na pewno sama sucha tauryna jest. W innych też na pewno. Kupisz raz i będziesz mieć na długo do mięsa. A mięso możesz wtedy kupić tańsze. Odradzam dawanie surowego jajka- moja weterynarz ostrzega przed tym bardziej niż przed wieprzowiną bo najwięcej przypadków w Polsce to zakażenia kota salmonellą. Można zbierać sparzone skorupki jajek, kruszyć w moździerzu i takim proszkiem wzbogacać mięso w wapń dla kota (ważne dla wzrostu kości i zębów u maluchów). Z ludzkiego jedzenia można podać śmietankę, biały ser, jakąś rybkę, ale o rybach trzeba wcześniej poczytać- muszą być bez tiaminiazy (to enzym, który u kota może powodować niedobory witaminy B). Domowym jedzonkiem może być gotowana pierś z kurczaka, z rosołkiem, małą domieszką gotowanego ryżu. U kota trzeba uważać na sól, nie może być jej za dużo. Nie solimy dla kota mocno, nie dajemy rybek z dużą ilością soli jeśli chcesz dać rybkę z puszki. Nie dajemy- czekolady, kawy, cebuli, czosnku,roślin cebulowych do gryzienia- tym kot może się śmiertelnie zatruć. Do podgryzania polecam kupić zioła doniczkowe- moje lubią pietruszkę, bazylię. Kot musi jeść zielone by się odkłaczać i by mieć kwas foliowy. Pietruszka ma też witaminę C. Regularnie trzeba podawać coś na odkłaczanie-pastę albo chrupki. Moje lubią chrupki.
A co Animonda ma takiego złego w składzie?Bo wszędzie ją polecają dlatego kupiłam zapas 24 puszek

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Onaa- mój schroniskowy też na początku to samo ledwo żywy chudy rozwolnienie koci katar, załamana byłam. Ale dzięki temu że tak jadł przeżył bo nie miał szans...a jadly cały czas i mu nie broniłam. Mam go 3 miesiące jest ładny lśniący zaokrąglony i przyzwyczajony że ma jedzonko i nie je już tyle i nie rzuca sie na miski...stoi. Woła jeść rano potem koło 12 i wieczorem ze 2 razy. Ale u mnie suche stoi cały czas i jak nie zjedzą mokrego też stoi-no chyba że pies się poczestuje😊
Mój schroniskowy pół roku 1,800 niecałe ważył. ..teraz koło 3 kg😊


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde to też biedaczek chudziutki był
Trochę przeszedł ważne,że już jest ok,Twojemu to się przynajmniej nie nudzi bo ma psa do zabawy,mój jest sam to mu się nudzi,wiem że polecają wszyscy dwa koty tylko niestety nie mogę sobie na to pozwolić
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 18:09   #1077
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Onna-ja się zdecydowałam na animonde i dla psa i dla kotów. .,skład jest fajny....nie wiem czy po karmie aż takie zaburzenia mogą być. ..
Cały dzień szukaliśmy kota jeżdżąc jak debile po schroniskach bo przez telefon zero informacji- nikt nic nie wie...Jak w końcu dotarliśmy to wzięliśmy pierwszego który rzucił mi się w oczy ze względu na pipeprzyka na mordce☺ myślałam że jest gruby a on tylko futro miał a jak wzięłam na ręce to każda kostkę można było wyczuć. ..panie średnio chciały oddać kota bo mówiły że dziki... teraz jest okrągły i niesamowity pieszczoch...nie wspomniały o kocim katarze braku sterylizacji i okropne biegunce. ..wydalam dużo pieniędzy i dużo się nadenerwowalam żeby kota doprowadzić do porządku. ..nigdy więcej schroniska 😕

Właśnie ja dokocilam tego że schroniska z brany 3 miechy wcześniej. Rezultat taki ze zaraził czymś domownika który już był na tamtym swiecie 3 łapami.
Fakt super się chowaja i bawią, nie tęsknią za nami jak nas nie ma... ale ...podwójne wydatki na karmę i piasek i weta, podwójny smród z kuwety i podwójne zniszczenia... polecam 2 koty ale trzeba się na to przygotować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 19:01   #1078
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Onnaa88, co do składu Animody- trudno powiedzieć. Nie wszystkie składniki takie jak konserwanty czy aromatyzery są wymienione z nazwy. Na pewno każda animoda bez względu na smak ma w składzie co najmniej 30% wołowiny, a to jeden z 3 głównych alergenów pokarmowych u kota domowego. Kota alergizują najczęściej: produkty mleczne z mleka krowiego z laktozą ( nie należą do nich produkty poddane fermentacji bo podczas tych procesów laktoza jest rozkładana przez bakterie dlatego jogurt czy ser już kotu nie zaszkodzi), ryby- 26% kocich alergii pokarmowych jest od ryb i wołowina. Część kotów ma też czasem alergię na drób czyli na mięso drobiowe i na jajka kurze.
Moje koty mają alergię na wołowinę i animodę odchorowały.
Może te zatrucia animodą to objaw alergii kota na wołowinę. Ale kojarzę wpisy osób, które wołowiną karmią i kot im nie choruje, a ta karma im szkodzi, więc może paskudztwem w tej karmie jest też jakiś konserwant albo aromatyzer.
Oczywiście, że można dawać Fellini Complete do karmy pełnoporcjowanej, o ile uwzględni się zastrzeżenie, że trzeba uważać by nie przedawkować witaminy D3. Producent wyraźnie o tym pisze. Karma pełnoporcjowana to nie to samo co karma zbilansowana optymalnie. Zbilansowane są niektóre karmy suche premium, ale też nie wszystkie. Zawsze trzeba czytać skład i jeśli czegoś tak ważnego jak wapń czy witamina A brakuje to trzeba to jakoś uzupełnić. Bez wapnia fosofor z mięsa uszkodzi kotu nerki, a bez witaminy A uszkodzi mu się wzrok i układ nerwowy. Warto poczytać.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-05-10 o 19:02
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 19:17   #1079
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Moje jedzą 3 dzień animonde i wygląda na ok...kupki Pyzy jakby gestrze. ..choć nadal mega śmierdzi. .. no i chętniej zjadlaby wiskasa więc dodaje odrobinkę na razie na zachętę ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 19:34   #1080
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

"Ponieważ Feline Complete zawiera wapń, fosfor oraz witaminę A nie należy podawać kości i wątróbki."
"Felini Complete służy wyłącznie do przygotowania wraz ze świeżym, surowym mięsem i nie powinno być mieszane z karmami pełnoporcjowymi lub inną żywnością np. z puszek"


Ale jasne, dalej polecaj dodawanie FC do karm pełnoporcjowych. Jak się chce uzupełnić wapń to się dodaje wapń a nie cały zestaw witamin. Poza tym powtarzam, że animoda ma i tak za dużo podrobów, więc brak wit A na pewno kotu nie grozi.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.