Laserowa korekta wady wzroku - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-26, 09:13   #1051
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

To moj pierwszy post tutaj. Zdecydowalam sie na laserowa korekcje wzroku, po tym jak mam ciagle problem z prawym okiem (czerwone, ciagle stany zapalne) a nie moge zrezygnowac z soczewek bo FATALNIE widze w okularach - potykam sie, zaczepiam o cos, nie widze dobrze odleglosci, znacie to?

Waham się pomiedzy Warszawa: Mavit lub Okolaser. Ceny widze maja podobne, kwestia 100 zł różnicy.
Jestem jeszcze przed pierwszą wizytą.


Zuziku: przeczytalam Twoj post. Martwi mnie, ze gdy jestes zmeczona to zle widzisz? tak jest po kazdej operacji kazda metoda?


kosmik_girl: piszesz ze masz dużą wadę (-3) i że finansowo Cię to nie bolało - czemu? w sensie ze taniej placilas czy zapłacenie jakichś 7 tys za zabieg po prostu nie robi Ci różnicy? :P Pytam bo dla mnie to ogromne pieniądze.


Moja wada na dzień dzisiejszy:
lewe: -6,00 i -0,25 astygmatyzm
prawe: -8,00 i -2,25 astygmatyzm i niedowidzenie


Zaczynam dopiero czytać Wasze wpisy, i opinie w necie bo nie wiem na co mam zwrocic uwagę.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

  • o tych ,,efektach ubocznych" po operacji daja Ci znac jeszcze przed? ze tak moze byc?
    ktokolwiek inny by zrobil ten sam zabieg u Ciebie to byloby tak samo ? czy dalo sie go zrobic lepiej? jak myslisz?
przykro, ze musisz ,,tak'' widziec
  • moge zapytac ile zaplacilas lacznie za 2 oczu + wizyty + badania i ile czasu Ci to zajelo lacznie wszystko?
  • przeszłam przez 3 strony i czytam dalej, ale zapytam: czy ten zabieg jest bolesny? ja panicznie boję się lekarzy, szpitali. wiem ze musze miec otwarte oko podczas zabiegu, przytrzymuja je czyms i wpuszczaja krople by nie wyschlo - to boli? widac jak laser wam cos rozcina? cos czulyscie?
  • Zastanawiam się czy może jest tańsza klinika w Polsce , czy te ceny będą takie same? Bo w Bialymstoku slyszalam ze jest fajna, ale nie wiem czy chodzi o klinikę omeda?
  • czytam o tych roznych laserach - sama mam wybrać jakim chcę mieć robiony? czy to juz lekarz mi wskaże / zaproponuje coś?
  • Finansowo jak się przygotować? jakieś 6 tys za 2 oczu + wizyta jakieś 300 zł tak?

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
tak jak to znam chodziłam 10 lat w soczewkach, aż tego lata nabawiłam się zapalenia spojówek, niedotlenienia oczu, kazano mi założyć okulary (których nie znoszę ) też źle w nich widzę, czuję się jak na karuzeli Codziennie muszę odwozić samochodem dzieci do szkoły, źle mi się jeździ i w ogóle, szkoda mówić





ja jestem dopiero przed zabiegiem, ale dużo czytam na ten temat i wiem, że sam zabieg nie boli, ale każdy go opisuje jako nieprzyjemny Rozwórką otwierają oko, znieczulają, niektórzy piszą że przez moment nie widzi się nic, świeci światełko lasera, potem soczewka opatruknowa i tyle


Ja wykupiłam zabieg z gruponu za ok 2900 za dwoje oczu, wiem że są tu przeciwnicy gruponów, ale ja po rozmowie z osobami które skorzystały z promocji i są zadowolone, zdecydowałam się na zakup


metodę wybierze Ci lekarz po badaniach
Cytat:
Napisane przez Monnisiella Pokaż wiadomość
Ja miałam zabieg w Laserze. Bardzo polecam, obsługa na wysokim poziomie, bardzo doświadczona kadra. Kiedy masz wizytę?



Nie, tak nie jest u każdego i po każdej metodzie. Kwestia bardzo osobista, u każdego troszkę inaczej. Duży wpływ ma wybór metody i stopień inwazyjności zabiegu na oko.





Masz dużą wadę, do zara pewnie są małe szanse . Ale na pewno po zabiegu odczujesz ogromna różnicę.





- zabieg nie jest bolesny bo jesteś pod miejscowym znieczuleniem.Oko jest podtrzymane żeby się nie zamykało, nie jest to jakiś straszny dyskomfort . Jedynie co czuć to zapach..
- Tańszej nie szukaj, szukaj dobrej.. Jest teraz dużo nowych, tańszych, ale bez doświadczenia..
- Metodę proponuje lekarz, ale są metody coraz nowsze i mniej inwazyjne - kwestia kwalifikacji, budowy oka itp.
- Finansowo powinno być ok. jednak może poczekaj na wybór metody . Do tego jeszcze jakaś 100zł na pierwszą receptę.

dziekuje za odpowiedzi
mysle caly czas - bo boje sie tych skutkow ubocznych, typu roznych ciekawych krajobrazow przez slonce, swiatlo, latarnie i swiatla samochodow ORAZ nieostrosci...

nie mam jeszcze umowionej wizyty bo wciaz sie waham...

Cytat:
Masz dużą wadę, do zara pewnie są małe szanse . Ale na pewno po zabiegu odczujesz ogromna różnicę.
co to jest ZARA?



Gdyby ktoś chciał to tutaj jest bardzo fajna AMA:

http://www.wykop.pl/link/1619775/ama...rekcja-wzroku/
Witajcie, już kiedyś obiecałem AMA, to robię. Może ktoś będzie zainteresowany.
Zrobiłem zabieg laserowej korekcji wzroku. Miałem "minusy" Obecnie obywam się bez okularów i jestem miesiąc po zabiegu...
Nie jestem specjalistą, więc nie powiem wam wszystkiego. Tyle co wiem jako gościu po takiej operacji.. Resztę sobie wygooglujecie.. Bądź dopytacie w klinice..


__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-09-26 o 09:15
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 14:32   #1052
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 20:00
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:31   #1053
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Weź poczytaj jakie są zalecenia po zabiegu, bo Twoje zarzuty są z sufitu.
z sufitu to chyba Twoje wypowiedzi są, mam przed sobą kartkę z kliniki z zaleceniami po zabiegu i wyraźnie pisze : "wystrzegać się pracy przy komputerze" także nie bądź mądrzejsza od lekarzy ok??? Zresztą kolega dobę po zabiegu czytał wizaz no i są teraz świetne efekty tego

Friese idź sobie spokojnie na konsultację i badania kwalifikacyjne i uczciwy lekarz Ci powie czy wadę skorygują do zera. Znajoma miała podobną wadę do Twojej i teraz ma zero
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...

Edytowane przez *Niki*
Czas edycji: 2013-09-26 o 16:33
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:37   #1054
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
Friese idź sobie spokojnie na konsultację i badania kwalifikacyjne i uczciwy lekarz Ci powie czy wadę skorygują do zera. Znajoma miała podobną wadę do Twojej i teraz ma zero
a ile jest po operacji i czy ma różne dziwne widzenia w świetle dziennym, słońcu i w nocy? efekty halo, itp?
dziekuje za Twoje odp
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:41   #1055
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Bo nie trafiają w klawisze ślepotki? Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać.
zresztą po tej Twojej wypowiedzi, zastanawiam się po co ja w ogóle z Tobą dyskutuję ludzie tu szukają wsparcia, porad, pocieszenia a Ty wylatujesz z tekstem na poziomie podstawówki, że ślepotki po zabiegach nie trafiają w klawisze, nie wiem ile Ty masz lat, ale wiedz że nie rozbawiłaś tym nikogo kto jest przed zabiegiem i się martwi aby było ok

Jesteś po zabiegu i widzę bardzo cwaniakujesz, masz rzeczywiście czym cwaniakować

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
a ile jest po operacji i czy ma różne dziwne widzenia w świetle dziennym, słońcu i w nocy? efekty halo, itp?
dziekuje za Twoje odp
po operacji jest już prawie rok, widzi normalnie i wszystko jest w porządku, nic się nie martw, nie jest powiedziane że laser sobie nie poradzi z dużą wadą, tu na forum jest chłopak który miał wadę chyba -3,5 i nie zeszła do zera, także nie ma reguły
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 20:46   #1056
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 19:59
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 08:30   #1057
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Nie ma powikłań pooperacyjnych od oglądania telewizji czy komputera, co zarzucasz Delcie. Większym zagrożeniem jest brudny ręcznik czy niemyte ręce. Przy korekcie laserowej następuje fizyczna ingerencja w tkanki oka. Jeżeli zabieg został wykonany nieprecyzyjnie (najczęściej) lub doszło do zakażenia tkanek, to wtedy są efekty w postaci pozostałości wady. Inna kwestia, że pacjent sam sobie nie sprawdzi, a lekarz mu nie powie bo chce zarobić, że po prostu, ze względu na budowę oka nie ma szans na całkowite zlikwidowanie wady. Potem się zrzuca na oglądanie telewizji, a pacjent taki argument z pokorą przyjmuje.....
nie wiemy jak kolega dbał o oczy po zabiegu, nie wiemy co dokładnie mu lekarz powiedział i czemu był na granicy operatywności- bo już samo to dałoby mi do myślenia i poszłabym na konsultacje do innej kliniki

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------



Jakbyś była bardziej sumienna, to byś doczytała, że jestem jedną z największych Ślepot na wizażu i kto jak kto , ale ja właśnie wiem co to znaczy- nie trafiać w klawisze. Dlatego mogę sobie pozwolić na trochę sarkazmu a i Tobie proponuję więcej dystansu. Nie ma się co tak zacietrzewiać, że ktoś więcej od Ciebie przeżył i trochę więcej wie. A wierz mi, że przede wszystkim lekarzom trzeba patrzeć na ręce i nie przyjmować wszystkiego bezkrytycznie.
nie o sumienność tu chodzi, tylko o oszczędzanie oczu, nie czytam historii każdego, masz tu tyle do powiedzenia i zachowujesz się tak jakbyś była po zabiegu, dlatego tak wywnioskowałam. Zdenerwował mnie Twój post o ślepotkach, bo nie wiesz co czuje człowiek przed zabiegiem i jak się stresuje, dodatkowo czytając takie "żarty"
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 10:21   #1058
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Jakbyś była bardziej sumienna, to byś doczytała, że jestem jedną z największych Ślepot na wizażu i kto jak kto , ale ja właśnie wiem co to znaczy- nie trafiać w klawisze. Dlatego mogę sobie pozwolić na trochę sarkazmu a i Tobie proponuję więcej dystansu. Nie ma się co tak zacietrzewiać, że ktoś więcej od Ciebie przeżył i trochę więcej wie. A wierz mi, że przede wszystkim lekarzom trzeba patrzeć na ręce i nie przyjmować wszystkiego bezkrytycznie.
Ty jesteś największą ze Ślepot na wizażu?? kurde! myślałam że ja
z moim:
-6, i 1,25 cylinder
-8, i 1,25 cylinder



jaką masz wadę?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 13:14   #1059
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 20:00
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 15:47   #1060
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Jestem w sumie po 4 operacjach okulistycznych i dokładnie wiem, jak się czujesz. Nie trzeba aż tak nerwowo reagować. Skorzystaj z cudzej wiedzy i doświadczeń, pytaj, ale nie bierz wszystkiego personalnie do siebie (zwłaszcza dygresji), bo się wykończysz psychicznie zanim do tego zabiegu dojdzie.
niestety strasznie się stresuję zabiegiem i niestety różne takie "żarty" działają na mnie jak płachta na byka , bo jak mnie najdą czarne myśli to i ślepota się w nich pojawia Wiem że to niepoważne, ale taki charakter mam i nic nie poradzę Po zabiegu pewnie będę się śmiała z tego wszystkiego, teraz niestety nie potrafię Zabieg mam teraz w poniedziałek i im bliżej tym ze mną gorzej
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 16:31   #1061
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 20:03
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-29, 13:12   #1062
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

dzięki za rady, mieszkanko wysprzątane (zresztą jak co sobotę )
Dziś jednak już nie umiem sobie znalezc miejsca, chodzę jak cień po domu, stres mnie zjada nie umiem sobie z nim poradzić. Jutro jak przyjadę do kliniki to od razu poproszę o coś na uspokojenie, bo chyba jajko tam zniosę
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 03:50   #1063
d3lta
Przyczajenie
 
Avatar d3lta
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Trzebinia
Wiadomości: 27
GG do d3lta
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
na granicy operatywności to chyba znaczy, że
gdyby wada była większa to by się jej nie dało zlikwidować do zera w jednym zabiegu, a to ze względu na szerokość źrenicy, która to określa maksymalną wielkość ingerencji w rogówkę, a jej przekroczenie skutkuje niepożądanym rozszczepianiem światła - muszę was zmartwić, nie znajdziecie pożywki do plotek: w tym stwierdzeniu nie było żadnych trudnych, magicznych, utajonych, zastanawiających ani podprogowych treści.
d3lta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 21:45   #1064
DarkOBlack
Raczkowanie
 
Avatar DarkOBlack
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 184
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Niedługo, bo w listopadzie jadę na Lasik do Torunia...mam nadzieje że za kilka miesięcy i ja coś tu wpiszę ;-)
__________________
...uzależniona od biegania...

lipiec 2013 - 10km - 1h 3min październik 2013 - półmaraton 2h 18min
listopad 2013 - 10km - 57min 51 sec
...w planach: Aquathlon
DarkOBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 15:26   #1065
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
dzięki za rady, mieszkanko wysprzątane (zresztą jak co sobotę )
Dziś jednak już nie umiem sobie znalezc miejsca, chodzę jak cień po domu, stres mnie zjada nie umiem sobie z nim poradzić. Jutro jak przyjadę do kliniki to od razu poproszę o coś na uspokojenie, bo chyba jajko tam zniosę
trzymam kciuki, trzymaj się dzielnie!
jak już będziesz mogła, daj znać jak się czujesz i jak wrażenia

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez DarkOBlack Pokaż wiadomość
Niedługo, bo w listopadzie jadę na Lasik do Torunia...mam nadzieje że za kilka miesięcy i ja coś tu wpiszę ;-)
jaka wada ?
i od jakiego czasu wada Ci stoi w miejsu?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 20:46   #1066
aneczka.s
Raczkowanie
 
Avatar aneczka.s
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 172
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja w ten piątek mam wizytę kwalifikującą w Szczecinie w Lexum, a jak wszystko dobrze pójdzie i nie będzie żadnych przeciwwskazań do zabiegu to odbędzie się on już 15 października! Robił ktoś tam już zabieg? Jakieś opinie?
__________________
Live life given now
Tomorrow can wait
Dance all through the night
Sleeping all day


aneczka.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 08:45   #1067
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
trzymam kciuki, trzymaj się dzielnie!
jak już będziesz mogła, daj znać jak się czujesz i jak wrażenia [COLOR="Silver"]
dziękuję Ci bardzo minął już tydzień od mojego zabiegu, czuję się dobrze, wczoraj byłam na wizycie konrolnej i pani dr zdjęła mi soczewki, które zaczynały już dokuczać. Oczy się goją, a ja z każdym dniem widzę coraz lepiej, mam jeszcze wahania ostrości, rano widzę lepiej pod wieczór gorzej, ale po tygodniu nie można się spodziewać żeby było idealnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, wreszcie widzę świat. Przed zabiegiem nie widziałam nic na wyciągnięcie ręki
Zabieg mało przyjemny, pierwszy dzień po zabiegu koszmarny, ale potem było już tylko lepiej
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 09:16   #1068
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 01:13
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 11:50   #1069
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
No to fajnie. Snu sobie nie żałuj, to najlepszy opatrunek na oczy.
właśnie zauważyłam że gdy się obudzę (nawet w ciągu dnia) to widzenie jest lepsze
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 18:27   #1070
Monnisiella
Raczkowanie
 
Avatar Monnisiella
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jest znacznie lepsze bo i oczy jeszcze nie są bardzo zmęczone a i dzienne światło lepiej przyswajalne. Nie przestrasz się wieczorem jakiś leciutkich poświat, niektórzy mają je dość silne.. i szybko wpadają w panikę .
Monnisiella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 20:39   #1071
kropkabordo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 82
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja wracam do tematu prawie po roku przerwy. Zakwalifikowałam się do zabiegu, ale w końcu musiałam zrezygnować ze względu na koszty.

Widziałam, że pojawiają się oferty na Groupon. Odradzacie?
kropkabordo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 21:02   #1072
Mevianne
Raczkowanie
 
Avatar Mevianne
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 342
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A ja mam do was takie pytanie.

Znajomy pracuje w Belgii i tam był u specjalisty porozmawiać właśnie o korekcie wzroku. Lekarz powiedział mu, że w Polsce te zabiegi są za szybko robione, bo gałka powinna przestać rosnąć i się ustabilizować i że to dzieje się u różnych osób bardzo różnie. Rzadko do 21 roku życia,który to wiek jest granicą w Polsce. I, że znajomy z tego powodu powinien poczekać (jest już po trzydziestce). Podobno Polacy chcą zarobić i robią za wcześnie i wada może się później jeszcze pogłębiać.

Słyszałyście takie opinie? Może robiłyście takie operacje za granicą? Komu tu teraz wierzyć?

Ja z jednej strony bardzo bym chciała zoperować wzrok, ale trochę się boję. No i dochodzą kwestie finansowe. Na razie zaprzyjaźniłam się z soczewkami, bo okularów nie znoszę.
Mevianne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 21:55   #1073
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 01:09
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 20:20   #1074
Monnisiella
Raczkowanie
 
Avatar Monnisiella
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kropkabordo Pokaż wiadomość
Widziałam, że pojawiają się oferty na Groupon. Odradzacie?
Osobiście ja bym nie doradzała. Ale już tyle razy pisałam o tym.. Po prostu przeczytaj kilka stron dalej. Ale tak krótko tylko bogatego stać na promocje . Nie ma co szukać oszczędności na zdrowiu. To nie fryzjer.

Mevianne zabieg robią tylko tym osobom którym wada już się nie pogłębia przynajmniej od roku. Poza tym, jak dużo czytałam przed swoim zabiegiem tak nie spotkałam się z przypadkiem, żeby komuś wada wróciła .
Monnisiella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 21:16   #1075
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Monnisiella Pokaż wiadomość
Jest znacznie lepsze bo i oczy jeszcze nie są bardzo zmęczone a i dzienne światło lepiej przyswajalne. Nie przestrasz się wieczorem jakiś leciutkich poświat, niektórzy mają je dość silne.. i szybko wpadają w panikę .
Nie mam zadnych poswiat i mam nadzieje ze nie bede miec

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez kropkabordo Pokaż wiadomość
Ja wracam do tematu prawie po roku przerwy. Zakwalifikowałam się do zabiegu, ale w końcu musiałam zrezygnować ze względu na koszty.

Widziałam, że pojawiają się oferty na Groupon. Odradzacie?
Tak ja korzystalam z gruponu i wiele osob w dniu zabiegu mialo grupony, wszystkich nas traktowano bardzo dobrze, warunki super, ja nie narzekam. Uwazam ze jak klinika ma dobre opinie i lekarz rowniez to nie ma sie czego bac. Wedlug mnie lepszy dla kliniki jest pacjent gruponowy ktory od razu placi gotowka niz np pacjent kupujacy zabieg na raty i klinika nigdy nie ma pewnosci ze te raty do konca splaci. Ja robilam zabieg w Chorzowie, klinika ma super opinie i tym sie kierowalam. Wedlug mnie dobra klinika i lekarz ktory sie ceni dbaja o pacjenta a nie bawia sie w promocje zeby cos robic zle.
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 19:58   #1076
kropkabordo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 82
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No właśnie zastanawia mnie intencja firm, które wystawiają swoje usługi w takim systemie. Szczególnie kliniki medyczne - stomatolofgia, laser. Brak kasy i chęć szybkiego uzupełnienia gotówki? Jeżeli tak, to z braku normalnych klientów? No nie wiem co o tym myśleć.

Ogólnie fajnie byłoby móc zrobić to taniej, ale jestem już przygotowana na normalną cenę. Ile was to łącznie kosztowało? No bo oprócz samego zabiegu są wizyty, recepty. Na jakie koszty muszę się jeszcze przygotować. Dla mnie ma znaczenie każda złotówka.

No i słyszałam, że można ubiegać się o zwrot z polisy na życie. Tylko to czasami wiąże się z dogadaniem się z lekarzem co do "nazwy" zabiegu. Ktoś z was korzystał z takiej opcji?
kropkabordo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 22:21   #1077
DarkOBlack
Raczkowanie
 
Avatar DarkOBlack
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 184
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Friese wada to -3 a stoi od prawie 20 lat
__________________
...uzależniona od biegania...

lipiec 2013 - 10km - 1h 3min październik 2013 - półmaraton 2h 18min
listopad 2013 - 10km - 57min 51 sec
...w planach: Aquathlon
DarkOBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 14:54   #1078
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kropkabordo Pokaż wiadomość
No właśnie zastanawia mnie intencja firm, które wystawiają swoje usługi w takim systemie. Szczególnie kliniki medyczne - stomatolofgia, laser. Brak kasy i chęć szybkiego uzupełnienia gotówki? Jeżeli tak, to z braku normalnych klientów? No nie wiem co o tym myśleć.

Ogólnie fajnie byłoby móc zrobić to taniej, ale jestem już przygotowana na normalną cenę. Ile was to łącznie kosztowało? No bo oprócz samego zabiegu są wizyty, recepty. Na jakie koszty muszę się jeszcze przygotować. Dla mnie ma znaczenie każda złotówka.

No i słyszałam, że można ubiegać się o zwrot z polisy na życie. Tylko to czasami wiąże się z dogadaniem się z lekarzem co do "nazwy" zabiegu. Ktoś z was korzystał z takiej opcji?
klinika w której ja robiłam, otwiera nową filię w innym mieście na śląsku i może po prostu dla nich grupony to jak dobra reklama. Ja zapłaciłam 2850 za dwoje oczu i założę się że klinika i tak sporo na mnie (i na innych gruponach) zarobiła, bo ile tak naprawdę taki zabieg jest wart? Nie wymieniają laserów co miesiąc na nowe, bo gdyby tak było to bym uwierzyła że zabieg jest wart ok 3 tyś za oko. Lexummedica bardzo znana sieć klinik w Polsce też często wypuszcza grupony, a przecież to jedna z bardziej cenionych klinik więc po co im grupony??
Pytasz ile łącznie zabieg kosztuje, u mnie na razie 200 zł badania kwalifikujące, 2850 zł zabieg, 134 zł wszystkie kropelki po zabiegu, teraz po tygodniu kolejne 2 sztuki kropli- 50 zł, za wizyty nie płacę bo do miesiąca są gratis, trzecia wizyta kontrolna będzie za pół roku- 150 zł. Nie liczę paliwa i opłat za autostrady
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 15:44   #1079
aneczka.s
Raczkowanie
 
Avatar aneczka.s
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 172
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja już we wtorek robię Lasik, właśnie w Lexum w Szczecinie. Co do kosztów to na razie płaciłam 250 za pierwszą wizytę i teraz sam zabieg 4,900 w normalnej cenie. Ogólnie wszystko odbywa się u mnie bardzo szybko, bo zaledwie w piątek miałam wizytę kwalifikującą a już w ten wtorek zabieg. I myślałam że nie będę miała nawet czasu żeby się stresować, ale niestety. Ogólnie i tak jestem pozytywnie do tego nastawiona i już nie mogę się doczekać żeby było po wszystkim!
__________________
Live life given now
Tomorrow can wait
Dance all through the night
Sleeping all day


aneczka.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 18:08   #1080
Monnisiella
Raczkowanie
 
Avatar Monnisiella
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A ile ta klinika jest w Polsce?

W CMO bardzo często jest tak, że zabieg jest dzień po badaniach. Oczywiście, żeby to się tak szybko odbyło to już decyzja pacjenta .
Monnisiella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.