Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-21, 08:30   #1081
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Może to Ci pomoże w podjęciu decyzji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (44,6 KB, 143 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (42,8 KB, 189 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (12,8 KB, 217 załadowań)
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 09:21   #1082
kaaamaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam,
wymieniłam meble w pokoju brata na biało-czarne. Postanowiłam pomalować ściany jasnoszarym kolorem, natomiast jedną (przeciwległą) ścianę, na której stoi czarna kanapa na kolor czerwony. Może ktoś jest w stanie zaproponować mi firmę i odcienie dobrych farb o wspomnianych przeze mnie kolorach. Najlepiej, aby były to farby dobrej jakości, które dobrze kryją (jedną warstwą). Poprzednio miały kolor cieplutki jasnożółty. Czy przed nałożeniem farby wystarczy ściany pomalować unigruntem, czy należy wykonywać jeszcze jakieś zabiegi?
kaaamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 14:53   #1083
lewar7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Kolor mebli do ścian

Witam serdecznie. Mam problem taki, iż pomalowałem 2 przeciwlegle ściany na czerwono a pozostale 2 na pomarancz i wszystko ladnie tylko ze mam problem z meblami i innymi dodatkami. Zglupialem juz od tego wszystkiego hihi Prosze o pomoc jakie kolory mebli i paneli podłogowych wybrac zeby nie bylo zbyt ciemno i pokoj byl cieply. Dodam ze na czerwonych scianach mam przyklejony pomaranczowy karton gips z namalowanych chinskim smokiem a na drugiej chinski znak. Bardzo prosze o pomoc.
lewar7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:11   #1084
Porcelaine
Raczkowanie
 
Avatar Porcelaine
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kraajanka Pokaż wiadomość
Czerwone meble sobie odpuść, to jakiś żart chyba, brr...
Fioletowy i niebieski ładnie ze sobą harmonizują. Jednak jeśli chcesz zmienić kolor mebli, to lepiej daj w kolorze neutralnym. Przy fioletach ładnie wyglądają białe połyskujace meble lub w kolorze jasnego drewna. Poszalałabym z dodatkami w mocniejszych odcieniach, np. różowym, śliwkowym, limonkowej zieleni, turkusie.
Możesz okleic meble okleiną w kolorze drewna boki, a fronty białą lub delikatnie kremową.
Pamiętaj, że jeśli pokój jest w kształcie prostokata, to ciemnym kolorem pomaluj krótsze ściany, a jasnym dłuższe. Wyrównasz w ten sposób delikatnie proporcje pomieszczenia.
Dziękuję za rady ;]

Też się zastanawiałam nad czerwonym, ale mama mi odradziła.
Meble właśnie mam, po bokach, w takim rudawym odcieniu drewna. Kremowy wydaje mi się trochę taki zaprzejrzysty. Zastanawiam się jeszcze nad pomarańczowym. Chociaż dywaniki będę miała właśnie w tym kolorze.

Hmm... efekt na drugim zdjęciu mnie trochę przeraża ;p

Lewar ja bym widziała meble w odcieniu oliwkowym

Mój pokój, z uwzględnieniem na fronty (lekki bałagan, wiem ) :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102_8978.jpg (63,6 KB, 177 załadowań)
__________________
55-54-53-52-51-50

Drożdże od 24 II

Edytowane przez Porcelaine
Czas edycji: 2009-01-22 o 20:16
Porcelaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 08:44   #1085
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

W takim razie może lepiej jesli nie będzie to typowo pomarańczowy kolor okleiny, tylko bardziej rozbielony, taki jaśniutki. Boki są zdecyzowanie za rude, chyba bym też je okleiła okleiną w kolorze drewna, ale zimniejszego, coś w stylu tego który Ci zaproponowałam. Na drzwiczki możesz nakleić ładne naklejki albo samoprzylepne welurowe dekoracje.
http://www.klimatydomu.pl/index.php?option=com_catalog
http://www.ornamentyka.pl/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1729962285.jpg (20,3 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1742246992.jpg (36,9 KB, 107 załadowań)
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 09:40   #1086
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

ups pomyłka.... źle wpisałam ..;p

Edytowane przez Ivonea
Czas edycji: 2009-01-23 o 09:41
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 18:46   #1087
Bunia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam wszystkich i proszę o radę ,właśnie wykańczamy pokój synka ma 5 lat kupiliśmy mu zestaw czerwono-białych mebli z motywem formuły ale nie mamy pojęcia na jaki kolor pomalować ściany .Dochodzi jeszcze problem jaki kolor wykładziny wybrać.Wiem że pasowały by odcienie niebieskiego, ale już mamy jeden niebieski pokój. Co zrobić?
Bunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 19:13   #1088
Porcelaine
Raczkowanie
 
Avatar Porcelaine
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Jednak wybrałam ten wrzosowy ;] Stwierdziłam, że nie wygląda zbyt cukierkowo. Dodatkami jeszcze to odsłodzę jakoś, i będzie dobrze.
I chyba sobie jakąś dekorację welurową sprawię. Dziękuję, za linki.
__________________
55-54-53-52-51-50

Drożdże od 24 II
Porcelaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:09   #1089
KrystynaO
Rozeznanie
 
Avatar KrystynaO
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 727
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc zapytam tu.
Czy trudno jest dobrze zrobic kolor przecierany?
Po likwidacji tapety (której nigdy nie odżałuję) jedyne, co by mi pasowało, to jakiś blady kolor przecierany, ale przypuszczam, że jakbym zaczęła szukać doświadczonych fachowców, nie wyremontowałabym mieszkania nigdy.
KrystynaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:34   #1090
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Bunia2 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich i proszę o radę ,właśnie wykańczamy pokój synka ma 5 lat kupiliśmy mu zestaw czerwono-białych mebli z motywem formuły ale nie mamy pojęcia na jaki kolor pomalować ściany .Dochodzi jeszcze problem jaki kolor wykładziny wybrać.Wiem że pasowały by odcienie niebieskiego, ale już mamy jeden niebieski pokój. Co zrobić?
A może nie malujcie ścian tylko położcie korek w odcieniu pomarańczu
bardzo ładnie to wyglada i jest dość wytrzymałe
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 11:17   #1091
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kaaamaa Pokaż wiadomość
Witam,
wymieniłam meble w pokoju brata na biało-czarne. Postanowiłam pomalować ściany jasnoszarym kolorem, natomiast jedną (przeciwległą) ścianę, na której stoi czarna kanapa na kolor czerwony. Może ktoś jest w stanie zaproponować mi firmę i odcienie dobrych farb o wspomnianych przeze mnie kolorach. Najlepiej, aby były to farby dobrej jakości, które dobrze kryją (jedną warstwą). Poprzednio miały kolor cieplutki jasnożółty. Czy przed nałożeniem farby wystarczy ściany pomalować unigruntem, czy należy wykonywać jeszcze jakieś zabiegi?
zazwyczaj unigrunt wystarcza. mozesz jeszcze przed gruntowaniem zmyć ściany z kurzu wodą z mydłem. dobre farby to Dulux: www.dulux.pl i Dekoral: www.dekoral.pl

Cytat:
Napisane przez lewar7 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Mam problem taki, iż pomalowałem 2 przeciwlegle ściany na czerwono a pozostale 2 na pomarancz i wszystko ladnie tylko ze mam problem z meblami i innymi dodatkami. Zglupialem juz od tego wszystkiego hihi Prosze o pomoc jakie kolory mebli i paneli podłogowych wybrac zeby nie bylo zbyt ciemno i pokoj byl cieply. Dodam ze na czerwonych scianach mam przyklejony pomaranczowy karton gips z namalowanych chinskim smokiem a na drugiej chinski znak. Bardzo prosze o pomoc.
Cytat:
Napisane przez Bunia2 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich i proszę o radę ,właśnie wykańczamy pokój synka ma 5 lat kupiliśmy mu zestaw czerwono-białych mebli z motywem formuły ale nie mamy pojęcia na jaki kolor pomalować ściany .Dochodzi jeszcze problem jaki kolor wykładziny wybrać.Wiem że pasowały by odcienie niebieskiego, ale już mamy jeden niebieski pokój. Co zrobić?
jak wkleicie zdjęcia będzie łatwiej doradzić cokolwiek.

Cytat:
Napisane przez KrystynaO Pokaż wiadomość
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc zapytam tu.
Czy trudno jest dobrze zrobic kolor przecierany?
Po likwidacji tapety (której nigdy nie odżałuję) jedyne, co by mi pasowało, to jakiś blady kolor przecierany, ale przypuszczam, że jakbym zaczęła szukać doświadczonych fachowców, nie wyremontowałabym mieszkania nigdy.
można zrobić to nakładając najpierw jedną farbę, a na niej techniką "suchego pędzla" zrobić przecierki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 19:17   #1092
Parkamax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam wszystkich i prosze o rade chcialbym pomlowac pokoj na kolor szary.Jesli szary to jaka firme farby wybrac.Podloge mam debowa a drzwi wenge.Pokoj ma wymiary 5 na 2.5 metra.Jak sie wchodzi to na przeciwko jest szerokie na prawie 2.5 metra okn, zamontowalem drewniane rolety kolor wenge.Zaznacze ze lubie zimne kolory.Prosze o pomoc.Z gory dziekuje.
Parkamax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 19:19   #1093
Parkamax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Aha dywan kupilem welniany bialo czarny.Wymiary 140na200.
Parkamax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 14:11   #1094
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Jesli pytasz o producenta farby to polecam Beckers lub Tikkurila.
Absolutnie żaden Dulux.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 22:26   #1095
Parkamax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Wielkie dzięki.
Parkamax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 13:11   #1096
WybrednaJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 67
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej wam wszystkim
Czy szary, fiolet i granat do siebie pasują ?
Chciałabym mieć ściany w takich kolorach, ale nie jestem pewna, czy to będzie fajnie wyglądało. Macie może zdjęcia ścian z takimi barwami ?
WybrednaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 11:30   #1097
groszek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam, wiosną rozpoczynam remont mieszkanka. Nie wiem jak pomalować ściany w małym pokoju (2,5X3,5), meble są w kolorze olchy, kanapa zielony (groszek). Proszę o podpowiedź. jeśli macie jakieś fajne propozycje na zdjęciach to proszę o zamieszczenie
groszek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 15:19   #1098
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez groszek81 Pokaż wiadomość
Witam, wiosną rozpoczynam remont mieszkanka. Nie wiem jak pomalować ściany w małym pokoju (2,5X3,5), meble są w kolorze olchy, kanapa zielony (groszek). Proszę o podpowiedź. jeśli macie jakieś fajne propozycje na zdjęciach to proszę o zamieszczenie
Ja proponuje kolory pole kukurydzy i tropikalna pomarancza mam tak pomalowany pokoj i takie same meble jak ty i tez takiej wielkosci polecam ślicznie to wyglada no ale zalezy to od gustu
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 16:03   #1099
Avicenne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam,

I ja chciałabym poprosić o pomoc... Wkrótce odbieram mieszkanie i mam problem z wagonowym pokojem (2,2 x 4,8, okno na krótrzej ścianie, drzwi - "z narożnika"). Dzięki Waszym opiniom, uwagom już wiem, że krótkie ściany mają być ciemniejsze / cieplejsze, zaś dłuższe jaśniejsze / chłodniejsze. Zaczynam się zastanawiać nad jaśniutkim niebieskim na długich ścianach, ale boję się, że w pokoju (będzie to sypialnia i pokój do pracy) będzie za smutno. Chciałabym więc na krótszych ścianach położyć cieplejszy i ciemniejszy beż / brzoskwinię / pomarańczę. Co myślicie o takim zestawieniu? Sprawdziłam go na wizualizerze dekorala i wygląda całkiem całkiem, ale może nie jest to najlepszy pomysł?
Może wiecie, czy jest jakaś inna aplikacja, w której można przetestować kolory na ścianach?

Z góry pięknie dziękuję za pomoc!
Avicenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 09:26   #1100
kaaamaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
zazwyczaj unigrunt wystarcza. mozesz jeszcze przed gruntowaniem zmyć ściany z kurzu wodą z mydłem. dobre farby to Dulux: www.dulux.pl i Dekoral: www.dekoral.pl




jak wkleicie zdjęcia będzie łatwiej doradzić cokolwiek.



można zrobić to nakładając najpierw jedną farbę, a na niej techniką "suchego pędzla" zrobić przecierki
Dirt dziękuję za pomoc
Odwiedziłam Leroy Merlin, mają duży wybór farb, stoczyłam wojnę z bratem, bo wymyślił jakąś neonową zieleń, która nie korespondowałaby z jego biało czarnymi meblami, a poza tym byłaby mecząca dla oczu, więc farby nie kupiliśmy. Po powrocie do domu zdecydował się na moją wizję. Upatrzyłam sobie z DULUXA jedwabistą popiel lub z MAGNATA górski kryształ oraz rubin. Szkoda tylko, że w sklepie mieli takmały wybór barw z BECKERSA, bo jest podobno rewelacyjną farba (dawno temu miałam nią malowane ściany i pamiętam moje zadowolenie, gdyż świetnie krył). Teraz czekam na kolejną wyprawę do sklepu Doradca z Leroy stwierdził, podobnie jak ty, iż należy tylko te mocniejsze zabrudzenia przemyć wodą z szarym mydłem, na resztę wystarczy unigrunt. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
kaaamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 19:15   #1101
Nikola17
Zadomowienie
 
Avatar Nikola17
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 138
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam
Niedługo będę urządzała swój nowy pokój na poddaszu. Mam problem, gdyż nie wiem jak go pomalować. Chciałabym mieć jedną ścianę w kolorze malinowym do tego myślałam aby pomalować resztę ścian w kolorze jasnoszarym. Z jednej ze ścian mam zrobioną małą wnękę. Planowałam pomalować ją na jasny róż i zrobić 3 kwadraty a w nich szablon Nie mam pomysłu w jakim kolorze powinny być, aby to ładnie wyglądało. Mam także zrobioną półkę taką jak u Julki i Pawła w Barwach szczęścia Może ktoś wie o co chodzi? Nie wiem na jaki kolor ją pomalować? Na jaki kolor pomalować skosy? Pomóżcie proszę Czekam
Nikola17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 15:37   #1102
kasiulecka89
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiulecka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 948
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

i ja także mam pytanie, marzy mi się czerwień w pokoju co powiecie na 3 czerwone ściany i jedną w kolorze pomarańcz, brzoskwinia - coś w tym stylu?..
__________________
dobra pamięć nie gwarantuje dobrych wspomnień.
kasiulecka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 17:58   #1103
iwona morgawczuk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
kolor ścian w przedpokoju

Witam,

Edytowane przez iwona morgawczuk
Czas edycji: 2009-02-07 o 18:14
iwona morgawczuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 20:55   #1104
Panna-Nikt
Raczkowanie
 
Avatar Panna-Nikt
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 53
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej, proszę o pomoc w wyborze koloru ścian.

Mam nieduży (ok. 9m2) pokój na stancji, w kamienicy na poddaszu. Podłoga i meble są w najjaśniejszym odcieniu drewna, zasłonka jest jasnofioletowa. Pokój ma nieco ścięty sufit i nieduże okno w takiej jakby wnęce, przez co jest dośc ciemny, mimo, że południowy.

Jaki kolor ścian wybrac? Nie chcę nic awangardowego, ma byc spokojnie i przytulnie, ale nie chciałabym też żółci (już mi się znudziła w moim poprzednim pokoju). Myślałam o beżu, ale czy nie będzie on za zimny i biurowy?
__________________
"W życiu chodzi o to, żeby być trochę niemożliwym" (O. Wilde)
Panna-Nikt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 08:56   #1105
marczello
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki kolor ścian

Mam problem w doborze koloru ścian w przedpokoju. kuchnia jest w kolorze beżowym, meble w kolorze wenge, płytki w kuchni i przedpokoju są jasne. w przedpokoju nie ma mebli. w salonie ściany są w kolorze jasno zielonym.
marczello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 21:20   #1106
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Jaki kolor ścian

Cytat:
Napisane przez kasiulecka89 Pokaż wiadomość
i ja także mam pytanie, marzy mi się czerwień w pokoju co powiecie na 3 czerwone ściany i jedną w kolorze pomarańcz, brzoskwinia - coś w tym stylu?..
Pomarańcz plus czerwień to okropne zestawienie, będzie zbyt mdło w tym pokoju; proponuję czerwień z szarym, stalowym lub najprościej - z białym.

Cytat:
Napisane przez Panna-Nikt Pokaż wiadomość
Hej, proszę o pomoc w wyborze koloru ścian.

Mam nieduży (ok. 9m2) pokój na stancji, w kamienicy na poddaszu. Podłoga i meble są w najjaśniejszym odcieniu drewna, zasłonka jest jasnofioletowa. Pokój ma nieco ścięty sufit i nieduże okno w takiej jakby wnęce, przez co jest dośc ciemny, mimo, że południowy.

Jaki kolor ścian wybrac? Nie chcę nic awangardowego, ma byc spokojnie i przytulnie, ale nie chciałabym też żółci (już mi się znudziła w moim poprzednim pokoju). Myślałam o beżu, ale czy nie będzie on za zimny i biurowy?
Ściany zrób białe. Będzie ładnie pasowało do podłogi, dobierzesz do nich mnóstwo kolorowych dodatków, nie będzie za awangardowo, no i będzie optycznie jaśniej i przestrzenniej.

Cytat:
Napisane przez marczello Pokaż wiadomość
Mam problem w doborze koloru ścian w przedpokoju. kuchnia jest w kolorze beżowym, meble w kolorze wenge, płytki w kuchni i przedpokoju są jasne. w przedpokoju nie ma mebli. w salonie ściany są w kolorze jasno zielonym.
Zrób przedpokój w tym samym odcieniu co i kuchnię, skoro podłoga w obu pomieszczeniach jest taka sama - tak będzie najprościej.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 06:35   #1107
marczello
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki kolor ścian

dzięki, w kuchni mam jeszcze jeden kolor tapeta (duże wzory-jedna ściana) i dodatki w kolorze zielonym. pomyślałam o kolorze bordo a sufit w kolorze ścian kuchni albo ciemniejszy odcień zieleni niż ściany w salonie.
marczello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 20:09   #1108
Shizubaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam.
Mój pokój ma wymiary 4mx5m.
Mam jasne meble , mają tez akcenty morskiego koloru. (gdzieś widziałam zdjęcia na internecie ale nie mogę znaleźć )
Jakie polecacie kolory do pokoju ?
Shizubaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 23:12   #1109
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Morskie ;>

A na przyszłość - trochę więcej szczegółów. Co to znaczy jasne meble - sosna, świerk, białe, jasnozielone?? Koncepcji kolorystycznych tryliardy........
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 18:36   #1110
grejt
Raczkowanie
 
Avatar grejt
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 143
GG do grejt
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Czy do Ciemnobrązowych mebli pasuje kolor ścian jak na załączonym zdjęciu? [podłoga też ciemna]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg attachment.php.jpg (55,5 KB, 174 załadowań)
__________________
'I wish longer legs and bigger tits'
grejt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 17:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:08.