Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-10, 10:35   #1081
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
1317 to Twoje PPM, czyli tyle ile organizm spala na procesy przemian wewnątrzkomórkowych, metabolizm, bicie serca itp. Nie wiem natomiast jak wyliczyłaś sobie, że z aktywnością jest to 1475? To mnie bardzo ciekawi. Dla aktywności niskiej (1-2xtyg.) mniej więcej jest to współczynnik 1,3-1,4, czyli PPMx1,3-1,4, dla średniej 1,5-1,6 i dla wysokiej 1,7 tak mniej więcej. Zrobiłaś chyba jakiś błąd przy obliczaniu CPM (całkowita, przemiana, materii), jeżeli masz ztym problem to może skorzystaj z gotowca jak np. kalkulator kalorii po treningu?

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------
Policzyłam x 1,12 (wzięłam obliczenia z przypiętego w watku o wyliczaniu zapotrzebowania.) Dla małej aktywności było 1.1-1.2.
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy

Edytowane przez paulina.t11
Czas edycji: 2014-05-10 o 10:38
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 10:42   #1082
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
spróbuj warto

a jarmuż jak najbardziej można na surowo, ale mi nie posmakował w koktajlu, więc wolałam coś z niego na ciepło zrobić - w ciepłych daniach mi smakuje, fajnie chłonie przyprawy i smak dodatków a sam jakoś tak bez rewelacji... Dezett a jak Ty masz takie problemy po surowych warzywach to zupka wydaje się idealna jeszcze jak dodasz śmietany czy masła - pycha! mama poddała mi dziś też pomysł na jarmuż zasmażany jak kapusta - co wydaje mi się sensowną opcją, ale za późno bo mam już resztę do tej zupy właśnie i tym razem nie wypróbuje
o a jakby tak udusic jarmuz? z maslem jak szpinak na patelni? 2-3 minity wystarczy? i dodac smietane i zamieszac?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 11:00   #1083
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
o a jakby tak udusic jarmuz? z maslem jak szpinak na patelni? 2-3 minity wystarczy? i dodac smietane i zamieszac?
dla mnie osobiście jakkolwiek duszony będzie lepszy w smaku od surowego ale zastanawiam się czy żeby był lekkostrawny to nie trzeba byłoby go na tej patelni poddusić nieco dłużej co wtedy z jego wartościami to nie wiem swoją drogą ostatnio z ogrodu ścięłam całą grządkę naci z pasternaku i zrobiłam identycznie jak opisałaś na maśle klarowanym 2-3 minuty, śmietana i było pyszne gdzie tam jakieś jarmuże czy szpinaki
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 11:06   #1084
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
dla mnie osobiście jakkolwiek duszony będzie lepszy w smaku od surowego ale zastanawiam się czy żeby był lekkostrawny to nie trzeba byłoby go na tej patelni poddusić nieco dłużej co wtedy z jego wartościami to nie wiem swoją drogą ostatnio z ogrodu ścięłam całą grządkę naci z pasternaku i zrobiłam identycznie jak opisałaś na maśle klarowanym 2-3 minuty, śmietana i było pyszne gdzie tam jakieś jarmuże czy szpinaki
to ja wcinałam jarmuż na surowo wczoraj
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 11:09   #1085
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
to ja wcinałam jarmuż na surowo wczoraj
smakował Ci?
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 11:15   #1086
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
smakował Ci?
takie polaczenie kapusty pekinskiej i szpinaku w jednym ale to mowie JA a wiesz, jaki ja mam stosunek do"zielenizny"...
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 11:21   #1087
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
takie polaczenie kapusty pekinskiej i szpinaku w jednym ale to mowie JA a wiesz, jaki ja mam stosunek do"zielenizny"...
wiadomo każdy ma inny smak i będą też tacy dla których to będzie pyszne ale mi osobiście jak coś nie smakuje to nieważne jak byłoby to zdrowe to mnie nie stać na takie poświęcenie nie mam aż tak silnej woli, żeby jeść coś czego nie lubię
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 12:39   #1088
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Seducer Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że to kwestia łakomstwa, a nie zapotrzebowania organizmu nie miałam krytycznej sytuacji jakoś, tylko przez chwilę, nawet nie musiałabym za bardzo przybierać tych kilku kg, no ale...
Aj, na ciasto zrobiłaś mi ochotę. Pyszne, pieczone przez babcię, z owocami.. Słodkie mogłabym pochłaniać ostatnio codziennie!
A chorowałaś na ED?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 12:59   #1089
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
Czesto takie łakomstwo i zachcianki na konktretne grupy produktów (słone/słodkie/ostre/tluste/nabiał/mieso) są odpowiedzią organizmu na konkretne niedobory- magnez, zelazo?Moze w Twoim przypadku tez ma to jakis zwiazek? Lub po prostu spadek cukru/za malo dostarczonych weglowodanow zlozonych w ciagu dnia lub zdrowych tluszczy?
http://www.tlustezycie.pl/2012/07/mam-ochote-na.html
http://ezo-land.blogspot.com/2013/05...organizmu.html
Po przejrzeniu pierwszego artykułu stwierdzam, że u mnie są to niestety tylko czysto emocjonalne zachcianki, forma pocieszenia...
Cukier też mi lubi skakać, wtedy się trzęsę i jest mi strasznie słabo, wiec lubię mieć przy sobie w szkole jakiś baton zbożowy/owsiany.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A chorowałaś na ED?
Nie. Rodzice w pewnym stopniu czuwali. Dieta odbiła swoje piętno na mojej psychice, ale waga nie była tragiczna, jak to zwykle bywa w przypadku ED.
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- śniadaniuję, gotuję, oceniam i rozważam
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 13:40   #1090
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Redukcja, do oceny

1) 5 lyzek platkow jaglanych na mleku z serkiem homo naturalnym, brzoskwinia, migdalami i wiorkami kokosowymi.
2) dwie kromki domowego chleba z maslem, wedzona piersia z kurczaka, pomidorem i jajkiem na twardo, jablko.
Podjedzona lyzeczka nutelli
3) pol woreczka brazowego ryzu, mielona piers z indyka, pol opakowania warzyw na patelnie z brokulem, marchewka, pieczarkami i fasolka.
4) pieczony filet z mintaja i reszta warzyw z obiadu polana olejem lnianym.

Wyslane z aplikacji, przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 13:51   #1091
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Redukcja, do oceny

1) 5 lyzek platkow jaglanych na mleku z serkiem homo naturalnym, brzoskwinia, migdalami i wiorkami kokosowymi.
2) dwie kromki domowego chleba z maslem, wedzona piersia z kurczaka, pomidorem i jajkiem na twardo, jablko.
Podjedzona lyzeczka nutelli
3) pol woreczka brazowego ryzu, mielona piers z indyka, pol opakowania warzyw na patelnie z brokulem, marchewka, pieczarkami i fasolka.
4) pieczony filet z mintaja i reszta warzyw z obiadu polana olejem lnianym.

Wyslane z aplikacji, przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy
Jadłospis wg mnie godny pozazdroszczenia. Zdrowo, w odpowiedniej ilości, proporcjonalnie. Chciałabym tak jeść

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- śniadaniuję, gotuję, oceniam i rozważam
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 14:59   #1092
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Seducer Pokaż wiadomość
Po przejrzeniu pierwszego artykułu stwierdzam, że u mnie są to niestety tylko czysto emocjonalne zachcianki, forma pocieszenia...
Cukier też mi lubi skakać, wtedy się trzęsę i jest mi strasznie słabo, wiec lubię mieć przy sobie w szkole jakiś baton zbożowy/owsiany.



Nie. Rodzice w pewnym stopniu czuwali. Dieta odbiła swoje piętno na mojej psychice, ale waga nie była tragiczna, jak to zwykle bywa w przypadku ED.
A nie było tak, że sobie wczesniej odmawiałaś???A możę to wina tych skoków cukru ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 17:20   #1093
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A nie było tak, że sobie wczesniej odmawiałaś???A możę to wina tych skoków cukru ?
Odmawiałam sobie na diecie.. Całkowicie odrzuciłam słodycze, jedynie raz na 3 miesiące może zdarzył mi się luźny dzień, kiedy sobie pozwoliłam na to i owo, a tak to jechałam na serku wiejskim ze słodzikiem i takich tam Później zaczęłam coraz częściej sięgać po słodycze, ale zwiększyłam ilość ruchu, a teraz już jakoś tak nie mam hamulców.
Być może... zaczęły się właśnie od momentu, kiedy zaczęłam sobie pozwalać za bardzo.
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- śniadaniuję, gotuję, oceniam i rozważam
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 17:59   #1094
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Seducer Pokaż wiadomość
Jadłospis wg mnie godny pozazdroszczenia. Zdrowo, w odpowiedniej ilości, proporcjonalnie. Chciałabym tak jeść

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziekuje za ocene a co Cie powstrzymuje?

Wyslane z aplikacji, przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 17:59   #1095
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R
  1. jajko na miękko, 3 kromki razowca z masłem i szprotkami w oleju, ogórkiem zielonym
  2. kabanos, miseczka borówek
  3. zupa jarzynowa, niestety zabielana
  4. plaster karkówki z ziemniakami z rękawa, micha surówki pekińskiej, piwo cytrynowe




i jak?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 18:27   #1096
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Dziekuje za ocene a co Cie powstrzymuje?

Wyslane z aplikacji, przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy
Nie ma sprawy
Brak silnej woli, podjadam cały czas niestety A chciałabym mieć tak fajnie skomponowane posiłki i nie myśleć non stop o jedzeniu
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- śniadaniuję, gotuję, oceniam i rozważam
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 18:50   #1097
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejszy
U. - w strone P. pt "staram sie lamać schematy"

6.00: ciepla woda z cytryna i miodem (szklana wody, pol cytryny, lyzeczka miodu)
6.30: Śniadanie- owsianka z otrebami orkiszowymi, suszonymi figami, nasionami chia, orzechami wloskimi, pestkami slonecznika, nasionami chia, kakao+ grapefruit. ( ponad polowa szklanki platkow, szklanka mleka 2%, plaster twarogu poltlustego, 4 cale orzechy wloskie, lyzka pestek slonecznika, lyzka otrab, 2 suszone figi gigant(!) łyzeczka kakao naturalnego)
nauka
10. II Snaidanie:
skladana kanapka z pasta pietruszkowa z awokado i indykiem i papryka(2 kromki razowca, polowa awokado zmiksowane z kapka oliwy, jogurtem naturalnym sokiem z cytrynu i duzoa iloscia pieyruszki)+ papryka czerowona i 50g indyka pieczonego)
12. przekaska przed cwiczeniami:
banan xxl
14.45 Obiad:2 duze filety z dorsza baltyckiego zapieczone z koperkiem i maslem klarowanym + 3/4 worekcza ryzu brazowego + blanszonwane brokuly (150g) z olejem lnainym, pomidorem i sos z jogurtu.
rower rekreacyjnie
30 min
18. Podiweczorek: 2 kawaki szarlotki z jablek szara reneta i maki razowej, 2 pralinki lindor, lekka kawa z mlekiem migdalowym.
ok 21. Kolacja: planuje
salatke na bazie kaszy jaglanej, spzinaku, twarogu, oleju lnainego i moze jajo dodam.

1x bede gotowac kasze jaglana jak sie gotuje? przeplukac suche ziarenka i szklanke kaszy na 3 szklanki wrzatku gotowac 15 min i z tego wziac polowe ugotowanej do salatki czy mniej?


__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 19:10   #1098
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziewczyny, jeszcze spytam o jedną rzecz. Staram się ułożyć prawdziwy jadłospis na kolejny tydzień, mam dość tego, że waga stoi. Jadłam dużo węglowodanów, może dlatego.
Czytam wątek o zapotrzebowaniu, układaniu diety itp.

Czy naprawdę przy diecie 1600kcal ok 480 ma pochodzić z białka, 360 z węglowodanów i 760 z tłuszczu?! Sama moja owsianka już wyczerpuje limit węglowodanów...
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 19:15   #1099
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Seducer Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy
Brak silnej woli, podjadam cały czas niestety A chciałabym mieć tak fajnie skomponowane posiłki i nie myśleć non stop o jedzeniu
Przestan, jestesmy tylko ludzmi, ja tez czasem podjadam Wiem z doswiadczenia, ze
jedzac regularne i zbilansowane posilki jednak ta ochota na podjadanie jest duzo mniejsza.




Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeszcze spytam o jedną rzecz. Staram się ułożyć prawdziwy jadłospis na kolejny tydzień, mam dość tego, że waga stoi. Jadłam dużo węglowodanów, może dlatego.
Czytam wątek o zapotrzebowaniu, układaniu diety itp.

Czy naprawdę przy diecie 1600kcal ok 480 ma pochodzić z białka, 360 z węglowodanów i 760 z tłuszczu?! Sama moja owsianka już wyczerpuje limit węglowodanów...
A dlaczego chcesz jesc tak malo weglowodanow?


Wyslane z aplikacji, przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 19:22   #1100
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
Dzisiejszy
U. - w strone P. pt "staram sie lamać schematy"

6.00: ciepla woda z cytryna i miodem (szklana wody, pol cytryny, lyzeczka miodu)
6.30: Śniadanie- owsianka z otrebami orkiszowymi, suszonymi figami, nasionami chia, orzechami wloskimi, pestkami slonecznika, nasionami chia, kakao+ grapefruit. ( ponad polowa szklanki platkow, szklanka mleka 2%, plaster twarogu poltlustego, 4 cale orzechy wloskie, lyzka pestek slonecznika, lyzka otrab, 2 suszone figi gigant(!) łyzeczka kakao naturalnego)
nauka
10. II Snaidanie:
skladana kanapka z pasta pietruszkowa z awokado i indykiem i papryka(2 kromki razowca, polowa awokado zmiksowane z kapka oliwy, jogurtem naturalnym sokiem z cytrynu i duzoa iloscia pieyruszki)+ papryka czerowona i 50g indyka pieczonego)
12. przekaska przed cwiczeniami:
banan xxl
14.45 Obiad:2 duze filety z dorsza baltyckiego zapieczone z koperkiem i maslem klarowanym + 3/4 worekcza ryzu brazowego + blanszonwane brokuly (150g) z olejem lnainym, pomidorem i sos z jogurtu.
rower rekreacyjnie
30 min
18. Podiweczorek: 2 kawaki szarlotki z jablek szara reneta i maki razowej, 2 pralinki lindor, lekka kawa z mlekiem migdalowym.
ok 21. Kolacja: planuje
salatke na bazie kaszy jaglanej, spzinaku, twarogu, oleju lnainego i moze jajo dodam.

1x bede gotowac kasze jaglana jak sie gotuje? przeplukac suche ziarenka i szklanke kaszy na 3 szklanki wrzatku gotowac 15 min i z tego wziac polowe ugotowanej do salatki czy mniej?



Oto co ja widzę.

Śniadanie Zawsze owsianka, plaster twarogu, orzechy liczone na sztuki

II śniadanie Zawsze kanapka, awokado, tofu/indyk + warzywa

Obiad Zawsze kawałek ryby/mięsa +kasza/ryż + fura warzyw

Podwieczorek Non stop szarlotka i pralinki lub jogurt z orzechami + owoc

Kolacja Zawsze twaróg, olej lniany, jajo/mięso, warzywa


To nazywasz łamaniem schematów? Z całym szacunkiem, ale to, że dodasz kaszę do czegoś czy zamienisz tofu na indyka nie zmienia schematu, według którego ciągle jadasz.

Nie uwierzę, że nie ma żadnej rzeczy, potraw, które lubisz i które byś mogła zjeść, gdybyś przestała się tak kurczowo trzymać schematu właśnie, który sobie wypracowałaś. Non stop te same zestawienia i non stop te same produkty.

Smutne to jest, jak się patrzy z boku, zamiast traktować jedzenie jako coś naturalnego i przyjemnego, wciąż skupiasz się na tym, by jeść tak samo, by "aby dostarczyć samych zdrowych tłuszczów, białka, węglowodanów" bla, bla i traktujesz to jako priorytet.

To właśnie te schematy, te same jedzenie doprowadzają do Twoich problemów żołądkowych, wątrobowych. Myślisz, że ile jeszcze jesteś w stanie jeść w kółko to samo? Ile jeszcze Twój organizm to wytrzyma? Tak się skupiasz na tym, żeby dostarczyć niby wszystkich potrzebnych składników (z tych samych źródeł...), a zapominasz o najważniejszej zasadzie - RÓŻNORODNOŚĆ. Nic Ci nie da zestawienie tych samych rzeczy w inny sposób, bo w efekcie i tak jesz te same rzeczy.

Gdybyś była zdrowa, jak twierdzisz, przestałabyś zadawać te wszystkie pytania "czy to jest zdrowe, czy to mi szkodzi, czy to można z tym połączyć, a co myślicie o tym i o tym".

Dostałaś wiele rad, tę pewnie też olejesz jak resztę, a ja chyba łudzę się trochę, że otworzysz w końcu oczy. Bo szkoda mi Cię z jednej strony (jak wiesz pewnie ja też miałam spory problem, a na wizażu pełno jest dowodów na to), a z drugiej złość mnie ogarnia, gdy widzę, że dalej stoisz w martwym punkcie i nakręcasz się w kwestii jedzenia.

Przepraszam za offtop.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 19:23   #1101
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Oto co ja widzę.

Śniadanie Zawsze owsianka, plaster twarogu, orzechy liczone na sztuki

II śniadanie Zawsze kanapka, awokado, tofu/indyk + warzywa

Obiad Zawsze kawałek ryby/mięsa +kasza/ryż + fura warzyw

Podwieczorek Non stop szarlotka i pralinki lub jogurt z orzechami + owoc

Kolacja Zawsze twaróg, olej lniany, jajo/mięso, warzywa


To nazywasz łamaniem schematów? Z całym szacunkiem, ale to, że dodasz kaszę do czegoś czy zamienisz tofu na indyka nie zmienia schematu, według którego ciągle jadasz.

Nie uwierzę, że nie ma żadnej rzeczy, potraw, które lubisz i które byś mogła zjeść, gdybyś przestała się tak kurczowo trzymać schematu właśnie, który sobie wypracowałaś. Non stop te same zestawienia i non stop te same produkty.

Smutne to jest, jak się patrzy z boku, zamiast traktować jedzenie jako coś naturalnego i przyjemnego, wciąż skupiasz się na tym, by jeść tak samo, by "aby dostarczyć samych zdrowych tłuszczów, białka, węglowodanów" bla, bla i traktujesz to jako priorytet.

To właśnie te schematy, te same jedzenie doprowadzają do Twoich problemów żołądkowych, wątrobowych. Myślisz, że ile jeszcze jesteś w stanie jeść w kółko to samo? Ile jeszcze Twój organizm to wytrzyma? Tak się skupiasz na tym, żeby dostarczyć niby wszystkich potrzebnych składników (z tych samych źródeł...), a zapominasz o najważniejszej zasadzie - RÓŻNORODNOŚĆ. Nic Ci nie da zestawienie tych samych rzeczy w inny sposób, bo w efekcie i tak jesz te same rzeczy.

Gdybyś była zdrowa, jak twierdzisz, przestałabyś zadawać te wszystkie pytania "czy to jest zdrowe, czy to mi szkodzi, czy to można z tym połączyć, a co myślicie o tym i o tym".

Dostałaś wiele rad, tę pewnie też olejesz jak resztę, a ja chyba łudzę się trochę, że otworzysz w końcu oczy. Bo szkoda mi Cię z jednej strony (jak wiesz pewnie ja też miałam spory problem, a na wizażu pełno jest dowodów na to), a z drugiej złość mnie ogarnia, gdy widzę, że dalej stoisz w martwym punkcie i nakręcasz się w kwestii jedzenia.

Przepraszam za offtop.
pytalam o kasze jej ejszcze nie jadlam na kolacje i indyka na II sn tez nie i takich dodatkow w owsiance rowniez nie

napisalam ze lamanie schemtaow staram sie, nie napisalam ze mi wyszlo.........
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-05-10 o 19:24
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 19:23   #1102
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
A dlaczego chcesz jesc tak malo weglowodanow?

Wyslane z aplikacji, przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy
Właśnie się zdziwiłam...
W podwieszonych wątkach jest napisane, że liczymy x2g białka na kilogram ciała, trochę mniej od białka węgli (max 20 % kalorii) i reszta tłuszczu...
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 19:25   #1103
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
pytalam o kasze jej ejszcze nie jadlam na kolacje i indyka na II sn tez nie i takich dodatkow w owsiance rowniez nie
Przeczytaj raz jeszcze co napisałam.

Tu nie chodzi o dodanie jednej rzeczy. Schemat ten sam, reszta ta sama. Nic się nie zmienia.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 19:30   #1104
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
te zachcianki na słodkie to może być za mała kaloryczność jadłospisu, zbyt mało węglowodanów złożonych lub tłuszczu w diecie.
Kaloryczność mam przyzwoitą (1800kcal) ale coś tak właśnie mi się zdaje, że właśnie tłuszczy za mało
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 19:49   #1105
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

po rozmowie na pw z abigal staram sie. bardziej.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Przeczytaj raz jeszcze co napisałam.

Tu nie chodzi o dodanie jednej rzeczy. Schemat ten sam, reszta ta sama. Nic się nie zmienia.
zmienia. powoli.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

zrobilam kaze jaglana a feta oliwa i suszonymi pomidarmi jajkiem w koszulce pycha
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 19:56   #1106
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Oto co ja widzę.

Śniadanie Zawsze owsianka, plaster twarogu, orzechy liczone na sztuki

II śniadanie Zawsze kanapka, awokado, tofu/indyk + warzywa

Obiad Zawsze kawałek ryby/mięsa +kasza/ryż + fura warzyw

Podwieczorek Non stop szarlotka i pralinki lub jogurt z orzechami + owoc

Kolacja Zawsze twaróg, olej lniany, jajo/mięso, warzywa


To nazywasz łamaniem schematów? Z całym szacunkiem, ale to, że dodasz kaszę do czegoś czy zamienisz tofu na indyka nie zmienia schematu, według którego ciągle jadasz.

Nie uwierzę, że nie ma żadnej rzeczy, potraw, które lubisz i które byś mogła zjeść, gdybyś przestała się tak kurczowo trzymać schematu właśnie, który sobie wypracowałaś. Non stop te same zestawienia i non stop te same produkty.

Smutne to jest, jak się patrzy z boku, zamiast traktować jedzenie jako coś naturalnego i przyjemnego, wciąż skupiasz się na tym, by jeść tak samo, by "aby dostarczyć samych zdrowych tłuszczów, białka, węglowodanów" bla, bla i traktujesz to jako priorytet.

To właśnie te schematy, te same jedzenie doprowadzają do Twoich problemów żołądkowych, wątrobowych. Myślisz, że ile jeszcze jesteś w stanie jeść w kółko to samo? Ile jeszcze Twój organizm to wytrzyma? Tak się skupiasz na tym, żeby dostarczyć niby wszystkich potrzebnych składników (z tych samych źródeł...), a zapominasz o najważniejszej zasadzie - RÓŻNORODNOŚĆ. Nic Ci nie da zestawienie tych samych rzeczy w inny sposób, bo w efekcie i tak jesz te same rzeczy.

Gdybyś była zdrowa, jak twierdzisz, przestałabyś zadawać te wszystkie pytania "czy to jest zdrowe, czy to mi szkodzi, czy to można z tym połączyć, a co myślicie o tym i o tym".

Dostałaś wiele rad, tę pewnie też olejesz jak resztę, a ja chyba łudzę się trochę, że otworzysz w końcu oczy. Bo szkoda mi Cię z jednej strony (jak wiesz pewnie ja też miałam spory problem, a na wizażu pełno jest dowodów na to), a z drugiej złość mnie ogarnia, gdy widzę, że dalej stoisz w martwym punkcie i nakręcasz się w kwestii jedzenia.

Przepraszam za offtop.
Bardzo dobrze napisane
Tylko moim zdaniem na marne i tak nie dotrze.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 20:06   #1107
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
może w takim razie problemem było to, że do tej pory tych węgli jadłaś za mało? mówię tutaj o węglach złożonych, nie o owocach czy warzywach. ile kalorii to tej pory przyjmowałaś przy jakim rozkładzie BWT?

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------



można, np w koktajlach i sałatkach tylko muszą na niego uważać osoby z problemami z tarczycą, tak jak na inne kapustne [w postaci surowej, nie wiem jak po obróbce termicznej] bo blokują wchłanianie jodu.
Nie liczyłam kalorii ani rozkładów, może zacznę Tak na oko, żeby dać rozeznanie co jem zwykle - taka często powtarzana baza:
I śniadanie: 4 łyżki płatków owsianych, trochę rodzynek, szklanka mleka, pestki słonecznika (w międzyczasie były też orzechy, wiórki kokosowe i migdały, ale okazało się że jestem na nie uczulona)
II śniadanie: pieczywo (grahamka/2 kromki chleba razowego/ciabatta zwykle) z twarogiem, wędliną/rybą i majonezem, sporadycznie z masłem
do jednego ze śniadań zwykle wrzucam owoc, na drugie często też warzywa lub ewentualnie soki warzywne
obiad: ok. 150 g mięsa (smażę na oliwie) + warzywa
podwieczorek: jogurt naturalny/kefir z owocem, do tego dorzucałam np. pestki słonecznika, a od niedawna siemię lniane
kolacja: coś jak na obiad ale trochę mniej mięsa, albo jajecznica, czasem serek wiejski (albo jajka i serek)

Trochę jest problem taki że węgle regularnie doszły w tym tygodniu, a nie chudnę od kilku tygodni. To zatem raczej nie to Czasem jem posiłek więcej, jak długo jestem na nogach.

Jednocześnie przyznaję się do praktycznie żadnej aktywności fizycznej. Jak jestem w domu to idę na rower, będę raz w tygodniu biegać - w sumie widać że ciągnie mnie na dwór ale zwykle mój dzień wygląda tak, że mam zajęcia przez 7-8 godzin, potem kilka godzin w bibliotece, a potem kolejne kilka godzin przed komputerem (nie w celach rozrywkowych, tylko naukowych ). Do wakacji to się pewnie nie zmieni Nie bawi mnie trochę szereg wyrzeczeń i efekty tak naprawdę w postaci utrzymania a nie redukcji.

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2014-05-10 o 20:08
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 20:07   #1108
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Właśnie się zdziwiłam...
W podwieszonych wątkach jest napisane, że liczymy x2g białka na kilogram ciała, trochę mniej od białka węgli (max 20 % kalorii) i reszta tłuszczu...
Standardowy, optymalny rozklad to wg mojej wiedzy 30% bialka, 30% tluszczu i 40% wegli. Ciac wegle mozesz wtedy, jak bedziesz miala zastoj, a nie na samym poczatku.

Wyslane z aplikacji, przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 20:12   #1109
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Standardowy, optymalny rozklad to wg mojej wiedzy 30% bialka, 30% tluszczu i 40% wegli. Ciac wegle mozesz wtedy, jak bedziesz miala zastoj, a nie na samym poczatku.

Wyslane z aplikacji, przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy
Dziękuję, brzmi rozsądnie
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 20:30   #1110
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

zabawne ze wtedy gdy czuje sie lepiej i zmienia mi sje myslenie wy po mnie jedziecie.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.