Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-11, 18:53   #1081
Edysia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nieporęt/Legionowo
Wiadomości: 12
GG do Edysia88
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

czarna mój największy miał średnice ponad 7cm do tego miałam jeszcze kilka mniejszych do 3cm o czym dowiedziałam się po odebraniu wyników badań histopatologicznych..a jakie były to cięzko mi powiedziec, bo szczerze mówiąc nie pytałam lekarzy o to...na badaniach mam tylko napisane torbiel jajnika surowicza oraz drobne torbielki pęcherzykowe i pęcherzyki pierwotne..u mnie całe leczenie było dziwne ponieważ od roku leczyłam nerki i cały czas twierdzono że silne bóle pleców mam przez zapalenie układu moczowego co szkodziło nerkom.1,5 miesiąca temu znowu trafiłam do lekarza z bólem i skierował mnie na usg na szczęscie..potem na zwykłym usg wyszło podejrzenie torbiela, który miał miec do 3 cm.Przez 2 tygodnie nie mogłam dostać się do ginekologa, aż znajoma mi pomogła.W poniedziałek o 12 miałam wizyte i lekarz nawet już usg nie chciał mi robić tylko natychmiastowe skierowanie do szpitala wypisał, no i po 16 leżałam już na sali i czekałam na operację...to były chyba najgorsze 4 godziny w moim życiu..
__________________
"Docenisz życie kiedy poczujesz, że możesz je stracić"
Edysia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 13:06   #1082
czarnnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 232
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Edysia88 kochanie to mnie zmartwilas, odrazu Cie polozyli, a mnie nie chcieli:/ mam taka sama wielkosc, a traktuja mnie inaczej cieszyc sie ze szybko zareagowali i wycieli wszystkie torbielki

A co do bolu to jakies dziwne jest, mialysmy takie same objawy od dlugiego czasu i nikt nie postawil wlasciwej diagnozy, rozumialabym gdyby torbiele byly czyms zadkim, ale nie sa

Tez mi robili usg jamy brzusznej, ktore nic nie wykazalo, kilka dni temu nawet zrobilam posiew moczu, zeby jakis nierozgarniety sie do mnie nie przyczepil, ze nerka mnie rwie na pol plecow przez zapalenie nerek, posiew wyszedl jalowy

Nie wiem juz sama co robic, pojde jeszcze raz do szpitala, moze trafie na kogos innego lekarza, problem w tym, ze dopiero w srode mi zrobia klasyfikacje do zabiegu, jesli dadza mi kosmiczny termin, to zawsze zostanie mi prywatne ciecie na poczatku stycznia
czarnnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 15:09   #1083
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

dziewczyny, to naprawdę jest bardzo różnie. moją torbiel wykryto mi w październiku (to znaczy w czerwcu powiedziano mi że cos mam ale że jest to malutkie i mam sie nie martwić - w październiku podczas zwykłej kontroli okazało się, że moja torbiel ma 10 cm!!! na operację miałam czekać do....................... marca!!! w innyym szpitalu kazali mi czekać do stycznia. takie są kolejki i tyle
na pewno to zależy od miejsca, w którym mieszkacie, od szpitali w okolicy. u mnie jest marnie
gdyby mi te cholerstwo nie pękło jeszcze bym z tym chodziła....
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 16:36   #1084
Edysia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nieporęt/Legionowo
Wiadomości: 12
GG do Edysia88
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

mnie położyli tak szybko na cięcie ponieważ torbiel okręcil się wokół jajnika...lekarz powiedział ze gdybym nie operacja to pewnie nie wyszłabym z tego tak dobrze...
co do diagnozy to tez mnie zastanawia bo badania robiłam co 2-3 miesiące..posiew moczu, krew, usg i wychodziły tylko stany zapalne..no ale miałam szczęscie ze lekarz na ostatnim usg coś zobaczył...mam pretensje do mojego internisty ze nie zlecił mi wizyty u ginekologa tylko cały czas podejrzewał te nerki..;(
__________________
"Docenisz życie kiedy poczujesz, że możesz je stracić"
Edysia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 20:49   #1085
Anadaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Hej dziewczynki, dzisiaj bylam u ginekologa po tygodniu stosowania ORGAMETRILU i... torbiel sie wchłonęła, jestem bardzo szczesliwa(zeby nie zapeszyc) lekarz powiedzial ze mam tylko delikatnie jeszcze powiekszony jajnik i moze mnie jeszcze troszk bolec, ale najwazniejsze ze torbielki juz nie ma. No i niestety przynajmniej przez 3 miesiace musze stosowac antykoncepcji, zeby zapobiec nawroceniu torbieli, dostalam plastry EVRA ciekawa jestem co o nich sądzicie...
Anadaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 20:51   #1086
Anadaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

troszkę*
antykoncepcję*
Anadaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 21:17   #1087
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czarnnaa Pokaż wiadomość
Nie wiem juz sama co robic, pojde jeszcze raz do szpitala, moze trafie na kogos innego lekarza, problem w tym, ze dopiero w srode mi zrobia klasyfikacje do zabiegu, jesli dadza mi kosmiczny termin, to zawsze zostanie mi prywatne ciecie na poczatku stycznia
Czarna kurcze myslalam, ze masz juz termin. Ale dziwne to wszystko jest, ze oni nie wiedza co czlowiekowi dolega. Jeden wysyla na operacje, drugi kaze leczyc, trzeci obserwowac..
A te terminy to masakra jakas. Ja na termin mam czekac... W prywatnym szpitalu. Ja sie stresuje, ze jajnik mi sie niszczy i wez czekaj...
Czarna, ale mam nadzieje, ze Tobie dadza jakis ludzki, szybki termin! I moze jednak laparoskopia skoro idziesz dopiero na kwalifikacje?
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-13, 00:50   #1088
czarnnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 232
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

frik frik mam termin w prywatnej klinice, ale dopiero na styczen, wiadomo, ze tam kazdy placi i jest traktowany na rownych zasadach, mam szanse na szybsze ciecie, jesli ktos zrezygnuje, nie mam tu pretensji, ale jesli chodzi o szpital panstwowy, to jakies nieporozumienie

chore jest to, jak widac w niektorych waszych przypadkach drogie forumowiczki, ze poki torbiel sie nie rozleje, to nikle szanse na szybka operacje, nawet gdy torbiel jest duza
czarnnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 09:25   #1089
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
dzieki Edysia no faktycznie jakos tak sie stalo, ze bez wiekszych problemow i rozmyslan przeszlac to cewnikowanie i bardzo dobrze




Dzieki Nanusia Faktycznie jestes obeznana w tym wszystkim mocno

Hm no to dobrze, wiedziec, ze tak sie robi i ze torbiele 7 cm tez sie wyciaga tym Ciesze sie, ze nie musze latac i kupowac sobie takiego worka. Co za paranoja.. A nie moga kazdemu zapewnic? Przeciez to sie i tak oplaci, bo pacjent jest kilka razy krocej w szpitalu, wiec oszczednosc jest... Dziwne

A cewnik mnie przeraza.. boze jakos nie chce zeby mi tam ktos dlubal... No ale jak trzeba to trzeba. I skoro nie jest to az takie straszne... Ale czy nie bedzie niekorzystne jak sie zalozy po uspieniu? Np beda go zle zakladac ale pacejnt bedzie spal, wiec nie bedzie mogl nic powiedziec, ze go boli albo cos? Sorry, za te moje czarne wizje

I mam w zgodzie na operacje cos ze od badania histopat zalezy przebieg operacji, wiec to chyba znaczy ze to bedzie ta INTRA? Chociaz cos pozytywnego... Chociaz z moja torbiela dosc duza jestem tu chyba jedyna osoba z wizja laparoskopii i bez znanego terminu...


Klaudens wlasnie, po operacji to nalezy Ci sie rozpieszczanie i duzo relaksu Bedzie dobrze!

Przy większej torbieli trzeba zrobić większe cięcie, tak aby można było swobodnie wyjąć tkanki w nienaruszonym worku endo. Wtedy blizna jest większa( kilkucentymetrowa) i znajduje się w miejscu założenia troakara czyli najczęściej nad prawym lub lewym kolcem biodrowym. Dlatego też niektórzy wolą zrobić tzw. mini laparotomię niż laparoskopię bo i tak trzeba poszerzyć cięcie, więc wychodzi na jedno.
Od strony technicznej nie ma znaczenia czy cewnik jest zakładany przed uśpieniem czy po, chodzi tylko o pełen komfort psychiczny pacjentki. Nikt nie lubi jak sie zagląda w "te" okolice zwłaszcza w obecności kilkunastu obcych osób np. przy widowni studentów.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 21:25   #1090
milka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja dziś byłam u gina okazało sie ze mam torbiel 6 cm, najprawdopodobniej wpełnioną krwią..z tego co mówił lekarz ..zapisał mi coś na krzepliwość krwi, zeby cysta nie pękła, i tabletki gravistat, ok 22 będę miął okres dopiero wtedy mogę je zacząć brać. bardzo sie boje, ze cysta się nie wchłonie...albo pęknie do czasu, kiedy zacznę brać tabletki...czy w ogóle cysta z krwią może sie wchłonąć??....czy któraś tak miała???, jak wygląda operacja czy usuwa się zawsze cały jajnik??? bardzo chciałabym mieć w przyszłości dziecko...jeśli usną mi jeden jajnik to chyba będzie trudno...zerwała z facetem tydzień temu ..a tu jeszcze taka wiadomość...nie potrafię opanowac płaczu, wyję cały dzień chociaż wiem, że musze być silna...
milka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 21:58   #1091
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

ja dzisiajs ie obzerałam słodkosciami, bo jutro juz mie nie wolno. mam dalej okres. w poniedzialek do spzitala, wtorek operacja. musi mi sie skonczyc.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-14, 09:47   #1092
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Przy większej torbieli trzeba zrobić większe cięcie, tak aby można było swobodnie wyjąć tkanki w nienaruszonym worku endo. Wtedy blizna jest większa( kilkucentymetrowa) i znajduje się w miejscu założenia troakara czyli najczęściej nad prawym lub lewym kolcem biodrowym. Dlatego też niektórzy wolą zrobić tzw. mini laparotomię niż laparoskopię bo i tak trzeba poszerzyć cięcie, więc wychodzi na jedno.
Od strony technicznej nie ma znaczenia czy cewnik jest zakładany przed uśpieniem czy po, chodzi tylko o pełen komfort psychiczny pacjentki. Nikt nie lubi jak sie zagląda w "te" okolice zwłaszcza w obecności kilkunastu obcych osób np. przy widowni studentów.
Aha juz rozumiem Czyli calkiem bezpiecznie to wszystko wyglada Ale wole juz to i po dniu byc na wolnosci. Dzieki Nanusia
Co d ocewnika to skoro tak mowisz to ja poprosze po uspieniu niech mi tam robia co chca! Co do tych studentow jeszcze to jest straszne... ludzie w moim wieku lub mlodsi i sie gapia... Chociaz w sumie gdzies sie musza uczyc, przeciez nie beda na manekinach..


Milka przykro mi bardzo, ze masz torbiel, taki los niektorych z nas..
Co do tego rodzaju torbieli ktory masz, to one sie nie wchlaniaja. Tak mi powiedzial lekarz. Coprawda inny chcial to leczyc zeby sie wchlonelo. Ale wchlaniaja sie chyba te z plynem surowiczym a nie z krwia. A tez mam taka torbiel jak Ty. I czekam na termin operacji. Coprawda nie dostalam nic na krzepliwosc.. Jajnik sie usuwa tylko zniszczona czesc. Unika sie jak ognia usuwania calosci jesli jestes mloda A z jednym jajnikiem tez mozna byc w ciazy.Ale szczerze mowiac nie wiem o ile spada wtedy szansa zajscia..

Czarna no te terminy to smieszna sprawa. Masz poczucie, ze nikogo nie obchodzi Twoje zdrowie. Mowia, ze jestes chora, ale masz sobie czekac. Ale wtedy to badziewie moze peknac i lecisz od razu na stol. A w prywatnej klinice to ile kosztuje zabieg u Ciebie? U mnie nie pamietam dokladnie ale ponad 3 tys. Chyba 3,5 no wiec... troche duzo. A pozatym nie po to co miesiac z mojej pensji jest odciagane na ta cholerna sluzbe zdrowia. Zalosne.
Mam nadzieje, ze dostaniesz jakis ludzki termin!!

Klaudens wszystkie jestesmy z Toba!!! Zrelaksuj sie jeszcze dzis! A pozniej wszystko szybko minie!
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 11:25   #1093
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Tak, tak dzisiaj też odpoczywam. Pełen relax, biorę sie za moją twórczość karteczkową i zapominam o wszystkim.Pojde wieczorkiem do koscioła i do spowiedzi
Troche sie boję .. ale dam radę , bo jestem z wizażu
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 21:38   #1094
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Klaudens tak trzymac!!!!!!! Dobrze ze idziesz jutro! przed swietami bedziesz zdrowiutka i bedziesz miala swiety spokoj!!!!!!!!

Dokladnie jak mowisz - jestesmy wizazanki i poradzimy sobie ze wszystkim!!! Calusy, powodzenia
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 21:42   #1095
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Nie- Dziękuję i do zobaczenia
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 22:54   #1096
czarnnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 232
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

klaudens słonce trzymaj sie, zobaczysz za tydzien wejdziesz na wizaz i napiszesz ze jest wszystko ok
zebys sie tylko w tym kosciele nie przeziebila

frik frik u mnie 2000zl

milka1985, nie przejmuj sie, ja tez mam torbiel czekoladowa 7,5 na prawie 6 i zyje, nie jestem specjalista, ale powyzel 5 cm, z czekoladowymi juz cos robia, dziwne ze lekarz nie wyslal Cie na Ca 125, a jesli przypisal leki i powiedzial ze masz przyjsc za kilka miesiecy, to zmien lekarza, takiej wilkosci torbieli czekoladowych sie nie obserwuje i nie czeka na cuda, tylko trzeba dzialac, inne rodzaje torbieli potrafia sie wchlonac, bywaja niepeknietymi pecherzykami graffa i takie tam, niestety czekoladowe zadziej znikaja, przeczytaj wypowiedz maryska80 kilka postow nizej
nikt Ci nie wytnie jajnika, robia to wtedy, gdy torbiel na tyle go zniszczy, ze nie ma czego zostawiac i zszywac
nie przejmuj sie na zapas i badz czujna
czarnnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 09:06   #1097
milka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czarnnaa Pokaż wiadomość
klaudens słonce trzymaj sie, zobaczysz za tydzien wejdziesz na wizaz i napiszesz ze jest wszystko ok
zebys sie tylko w tym kosciele nie przeziebila

frik frik u mnie 2000zl

milka1985, nie przejmuj sie, ja tez mam torbiel czekoladowa 7,5 na prawie 6 i zyje, nie jestem specjalista, ale powyzel 5 cm, z czekoladowymi juz cos robia, dziwne ze lekarz nie wyslal Cie na Ca 125, a jesli przypisal leki i powiedzial ze masz przyjsc za kilka miesiecy, to zmien lekarza, takiej wilkosci torbieli czekoladowych sie nie obserwuje i nie czeka na cuda, tylko trzeba dzialac, inne rodzaje torbieli potrafia sie wchlonac, bywaja niepeknietymi pecherzykami graffa i takie tam, niestety czekoladowe zadziej znikaja, przeczytaj wypowiedz maryska80 kilka postow nizej
nikt Ci nie wytnie jajnika, robia to wtedy, gdy torbiel na tyle go zniszczy, ze nie ma czego zostawiac i zszywac
nie przejmuj sie na zapas i badz czujna

ten doktor był ordynatorem na ginekologii u mnie w szpitalu teraz przyjmuje prywatnie..więc myśle, ze moze się zna... miał do czynienia z wieloma przypadkami...poza tym myśle,z e może by mi kogoś polecił jak miałby być jakaś operacja.. i jakoś sie mną zajął... poza tym żyłam z tym paskudztwem jakiś rok...więc moze teraz mi sie nic nie stanie...czytał o tym Ca 125... ale on mówił, ze jest małe prawdopodobienstwo ze to rak bo jestem młoda...a to nie wygląda na coś rakowego...sama nie wiem poczekam jeszcze do tego 10 stycznia... jak bedę dobrze się czuła...
milka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 13:02   #1098
czarnnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 232
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

milka1985 absolutnie nie podwazam autorytetu twojego lekarza, to czy lekarz przyjmuje prywatnie czy nie, nie odgrywa znaczenia, mnie w blad wprowadzila lekarka, ktora pracuje w 3 miejscach i co gorsza, wszystkie pacjetki sie nia zachwycaja, wiedz, ze kazdy lekarz inaczej odbiera swoje doswiadczenie, jak przeczytasz wypowiedzi kobietek na tym forum, przekonasz sie ze czasem biegaja po lekarzach i kazdy specjalista mowi co innego
czarnnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 17:53   #1099
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

moje drogie dziewczęta ;] dołącze sie do wątku bo może coś poradzicie, lub uspokoicie.
na poczatku listopada miałam bóle prawego jajnika i stan zapalny. pobieglam do gina, pani podczas badania dotykała jajnika i mówie jej - BOLI. ok.. wziela mnie na USG przezpochwowe(piękna nazwa) i mówi że wszystko ok. przepisała maść na stan zapalny.
teraz mamy środek grudnia a mnie srednio co dwa dni boli prawy jajnik
pytałam mamy i babci - obie mały problem- bolały je jajniki jak była zima, czy były chore..
co myslicie?
(wyczytałam po tej wizycie na forum z mojego miasta, że ta pani doktor jest bardzo niepolecana, z roznych tam wymienionych powodów)
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 18:32   #1100
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Pierwsze słyszę żeby na ból jajnka przepisywać maść . Zmień ginekologa i to jak najszybciej.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 18:36   #1101
mmadziaa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

hm, jakies 3 tygodnie temu miałam bardzo silne bóle w ogolicy pępka, za pierwszym razem mnie to nie zaniepokoiło, wzięłam nospe i przeszło (ból był bardzo silny), po tygodniu znowu mnie rozbolał, postanowiłam zapisać się do mojej lekarki - ona dała mi skierowanie na USG, w sumie nie widziałam potrzeby żeby je robić, bo rok temu miałam robione i nic nie wysżło, no ale poszłam, i sie okazało że mam torbiel- pani od USG powiedziała,żebym wybrała się do ginekologa,.. i dodała że ma 5 cm, byłam w szoku i o więcej się nie dopytałam;P
na jutro mam wizyte,denerwuje się, czy ktoś mi może powiedzieć jakie badania będe miała wykonywane, może wystarczy samo USG? i czy 5 cm torbiel to czy to duży czy mały, w sumie z tego co czytałam to w porównaniu d o 20 centymetrów no to mały.. hm, proszę o odpowiedź..

<boje się> ;P
mmadziaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 19:00   #1102
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Tak to właśnie bywa jak się samemu kuruje Mocny ból w okolicy pępka i Nospa,a gdyby to było zapalenie wyrostka?- mogłoby być nieciekawie.
Ginekolog zbada cię ręcznie i powinien też zrobić Usg , w zależności od wyniku tych badań może zlecić badanie hormonów płciowych i Ca 125.
Tylko już nie zwlekaj z wizytą u ginekologa
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 21:40   #1103
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę żeby na ból jajnka przepisywać maść . Zmień ginekologa i to jak najszybciej.

przecież napisałam, że dostałam maśc na stan zapalny bo miałam podraznione w srodku co nieco ( swędzenie, pieczenie itp). wystąpił również ból jajnika. Masc nie byla na to.
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 11:39   #1104
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dragonfly123 Pokaż wiadomość
przecież napisałam, że dostałam maśc na stan zapalny bo miałam podraznione w srodku co nieco ( swędzenie, pieczenie itp). wystąpił również ból jajnika. Masc nie byla na to.
Napisałaś "ból prawego jajnika i stan zapalny"- więc ja zrozumiałam,że stan zapalny dotyczył jajnika, więc dlatego się zdziwiłam że dostałaś maść .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 12:17   #1105
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

oj dziewczyny.... chyba same się niektóre troszkę napędzacie. przede wszystkim każda z nas musi chodzić do lekarza. nie każdy ból jest od razu torbielą!!! nie każda torbiel jest od razu groźna!!! a np u mnie było tak, że praktycznie nic mnie nie bolało a torbiel miała 10 cm!! jak mnie rozbolało to bylo juz bardzo źle!
więc nie napędzajcie sie same bo u każdej z nas inaczej to przebiega, każda może mieć totalnie inne symptomy!!
to że jedną boli po prawej stronie, nie oznacza że ból u drugiej oznacza to samo schorzenie!!
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 15:33   #1106
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

.

Edytowane przez dragonfly123
Czas edycji: 2011-12-12 o 19:59
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 16:51   #1107
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Hm dragonfly ja nie mialam nigdy bolow w podbrzuszu, chybaze z okazji okresu. Nie jestem lekarzem, wiec nie wiem, czy z zimna moze bolec jeden jajnik. Mi sie to wydaje dziwne, ale moze tak sie zdarza. Ale nawet jesli ktos Ci za chwilke napisze, ze ma taki bol od zimna, to nie znaczy, ze mozesz sobie powiedziec - a to luzik.
Jesli Twoja pani doktor ma negatywne komentarze w duzej ilosci, co moze podwazac zrobione przez nia USG, to zrob jeszcze jedno gdzie indziej. Dla wlasnego spokoju.
Ja mialam w swoim zyciu usg waginalne robione 3 razy w zyciu i za kazdym razem diagnoza sie roznila. Fakt, ze torbiel zauwazyl kazdy z lekarzy, ale niektorzy widzieli tam jeszcze inne rzeczy.
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 22:08   #1108
finka833
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Mam 26 lat, nigdy jeszcze nie rodziała, ani nie poroniłam.
Jakiś 1,5 roku temu wykryto u mnie torbiel 2,5 cm średnicy na lewym jajniku, od 2,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne Mrcilon. Kilka dni temy byłam u lekarza i zrobiłam usg trobiel obecnie torbiel wynosi 3 x 3,5 i jest dwukomorowy lekarz był ździwiony że nie zmalał tylko że jest większy, za 3 tygodnie idę na kolejne USG.
Zaczeły boleć mnie piersi mam powiekszone węzły i gruczoły i musze zrobić usg piersi. Dzisiaj jak siedziałam w pracy zaczęłam odczuwac tępy ból który pojawiał się co 2-3 minuty ale z lewej strony a nie sprawej gdzie jest torbiel i trwało to cały dzień.

Na opisie zdjęcia z usg którego nie bardzo mogę się doczytać jest informacja endometriom 5mm.

Prosze mi powiedziec jak to według pana wygląda bo bardzo się boje. Lekarz tez mnie wystraszył muwiąc że będzie trzeba zrobić badania czy nie są to zmiany nowotworowe.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
finka833 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 07:31   #1109
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Brałam antybiotyk i luteine, pojawił się okres torbiel zniknęła...ale od kilku dni znów boli mnie w boku aż do pachwiny... Czy ta torbiel znów się pojawiła??? W sobote ide do ginekologa
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 09:05   #1110
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
Brałam antybiotyk i luteine, pojawił się okres torbiel zniknęła...ale od kilku dni znów boli mnie w boku aż do pachwiny... Czy ta torbiel znów się pojawiła??? W sobote ide do ginekologa
Ból może mieć różne przyczyny, wcale niekoniecznie, że torbiel znów się pojawiła. A kiedy torbiel zanikła ? Tzn jak dawno temu?
Ja przy swojej gigantycznej torbieli endometrialnej nie miałam dolegliwości bólowych, dlatego nie szłam do ginekologa, a później jak już się wybrałam na swoją pierwszą w życiu wizytę, to okazało się, że mam ogromną torbiel. Także niekoniecznie musi występować ostry ból.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.