Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-27, 14:18   #1081
Newra
Przyczajenie
 
Avatar Newra
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 26
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja mieszkając w Trójmieście nie byłam w stanie znaleźć apteki, gdzie uda mi się zdobyć retin-a. Pani aptekarka powiedziała jednak, że jest zdziwiona tym stanem rzeczy, gdyż lek w dalszym ciągu jest dopuszczony do obrotu i nic nie wskazuje by miało się to zmienić. Kupiłam jako zamiennik locacid ale skład tego specifiku podoba mi się znacznie mniej niż Retin-a np. ''metylu parahydroksybenzoesan'' :/. Czy wiecie może co się dzieje?
Newra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 19:04   #1082
Salomea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 12
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Właśnie - co się dzieje z Retinem-A? Czy ktoś się może orientuje co się dzieje? Ostatnio zniknął z oferty DOZ
Salomea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 00:22   #1083
Magdala19
Zadomowienie
 
Avatar Magdala19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznańskie
Wiadomości: 1 988
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Nigdzie nie ma jakoś od pół roku co najmniej. W desperacji kupiłam Locacid, niby to samo. :-(
__________________
"It takes a long time to become young."P.Picasso
Magdala19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 12:38   #1084
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Retin został wycofany z produkcji. Taką odpowiedź otrzymałam od producenta.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 06:34   #1085
Magdala19
Zadomowienie
 
Avatar Magdala19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznańskie
Wiadomości: 1 988
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Retin został wycofany z produkcji. Taką odpowiedź otrzymałam od producenta.
Dziękuję za info Pokrzywa.
__________________
"It takes a long time to become young."P.Picasso
Magdala19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 10:42   #1086
kasika84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 769
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Używałam retinu przez kilka lat, później miałam przerwę i widzę, że jak chcę do niego wrócić, to jest niedostępny
Widziałam, że niektórzy polecają locacic jako zamiennik. Czy rzeczywiście ma takie samo działanie?
Znalazłam przypadkiem coś takiego w internecie http://www.247doc.pl/retina.html
Jest to generyk (cokolwiek to znaczy...)- czyli jakaś tańsza podróbka oryginalnego leku. Czy któraś z Was miała do czynienia z czymś takim? Warto to w ogóle zamawiać?
__________________
13.05.2014 termin op. dr. S.Ł. Wawa
kasika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 17:06   #1087
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez kasika84 Pokaż wiadomość
Używałam retinu przez kilka lat, później miałam przerwę i widzę, że jak chcę do niego wrócić, to jest niedostępny
Widziałam, że niektórzy polecają locacic jako zamiennik. Czy rzeczywiście ma takie samo działanie?
Znalazłam przypadkiem coś takiego w internecie http://www.247doc.pl/retina.html
Jest to generyk (cokolwiek to znaczy...)- czyli jakaś tańsza podróbka oryginalnego leku. Czy któraś z Was miała do czynienia z czymś takim? Warto to w ogóle zamawiać?
Locacid jest mocniejszy, bardzo skutecznie złuszcza i delikatnie moim zdaniem, ale osoby o mało tolerancyjnym naskórku mogą go nie polubić.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez kasika84 Pokaż wiadomość
Używałam retinu przez kilka lat, później miałam przerwę i widzę, że jak chcę do niego wrócić, to jest niedostępny
Widziałam, że niektórzy polecają locacic jako zamiennik. Czy rzeczywiście ma takie samo działanie?
Znalazłam przypadkiem coś takiego w internecie http://www.247doc.pl/retina.html
Jest to generyk (cokolwiek to znaczy...)- czyli jakaś tańsza podróbka oryginalnego leku. Czy któraś z Was miała do czynienia z czymś takim? Warto to w ogóle zamawiać?
Locacid jest mocniejszy, bardzo skutecznie złuszcza i delikatnie moim zdaniem, ale osoby o mało tolerancyjnym naskórku mogą go nie polubić. Jednak efekty daje naprawdę dobre.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-28, 08:20   #1088
kasika84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 769
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Morelle dziękuję za odpowiedź. A locacid jest na receptę?
__________________
13.05.2014 termin op. dr. S.Ł. Wawa
kasika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 15:19   #1089
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

dla mnie locacid jest lagodniejszy od retinu . przy tym samym stezeniu stosujac retin wygladalam na stulatke, przesuszona. zluszczalam sie dlugo, potem wcale. z locacidem jest czasem jakas niespodzianka, jakies luszczenie, ale wygladam lepiej. skora nie jest wiorem, dla mnie jest lagodniejszy , a efekt mniej wiecej ten sam
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 17:57   #1090
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez kasika84 Pokaż wiadomość
Morelle dziękuję za odpowiedź. A locacid jest na receptę?
Tak, jest na receptę.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
dla mnie locacid jest lagodniejszy od retinu . przy tym samym stezeniu stosujac retin wygladalam na stulatke, przesuszona. zluszczalam sie dlugo, potem wcale. z locacidem jest czasem jakas niespodzianka, jakies luszczenie, ale wygladam lepiej. skora nie jest wiorem, dla mnie jest lagodniejszy , a efekt mniej wiecej ten sam
Widocznie to osobnicza tolerancja lub nietolerancja. Dla mnie Retin A był jak maść z witaminą A bez recepty. A Locacid świetny.
Podbijam pytanie o ten generyk.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 10:44   #1091
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Retin został wycofany z produkcji. Taką odpowiedź otrzymałam od producenta.
Tylko w Polsce, czy całkowicie na całym świecie?

Nie mogę zrozumieć jednego. Skoro był taki dobry, to dlaczego wycofano go z produkcji? Miał jakieś poważne skutki uboczne?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 15:13   #1092
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Retin został wycofany z produkcji. Taką odpowiedź otrzymałam od producenta.
Jak można się skontaktować z tym producentem (miałbym do niego kilka pytań)?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 00:43   #1093
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Wirrek Pokaż wiadomość
Jak można się skontaktować z tym producentem (miałbym do niego kilka pytań)?
Należy wejść na stronę internetową producenta,
sprawdzić w zakładce "dane kontaktowe" możliwe drogi kontaktu
takie jak telefon. mail itd
ja napisałam maila
sądzę, ze nie otrzymasz żadnych dodatkowych informacji niestety.

Sama napisałam bardzo czytelną wiadomość z ponumerowanymi pytaniami (około 6) a odesłano mi formułkę, ze lek został wycofany z produkcji prosimy skonsultować się z prowadzącym lekarzem czy jakoś tak. Proponuję Ci żebyś znalazła odpowiedni zamiennik wraz ze swoim dermatologiem. Ja stosuję retinoidy przeciwstarzeniowo, zamieniłam retin na zorac i jestem bardzo zadowolona. Nie wiem jak wczesniej żyłam z tym łuszczeniem po retinie...

Podejrzewam, ze jesteś nastolatką/bardzo młoda osobą dlatego naprawdę nie szukaj retinoidów na własną rękę. Lekarz powinien dobrać Ci odpowiedni środek.
Zorac chociaż nie jest dokładnym zamiennikiem (substancja czynna to tazaroten a nie tretinoina) to jego działanie jest bardzo zbliżone. Jeśli szukasz produktu o podobnym działaniu ale nie na receptę to mozesz spróbować kosmetyków z retinaldehydem- jest obecny w produktach avene (krem ystheal, eulage, triacneal). Możesz też siegnąć po serię z retinolem sesdermy (seria resistes). Nie wiem jakie masz problemy ze skórą dlatego ponownie zalecam wizytę u dobrego dermatologa.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2014-08-17 o 00:53
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 15:21   #1094
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

A jaki jest adres strony www producenta?

Właściwie to mam prawie 30 lat i jestem mężczyzną
Retin-a chciałem użyć głównie nie na zmarszczki, a przeciwko łysieniu, bo sporo osób pisało, że wzmacnia działanie Minoxidilu.

Zamówiłem Retin-a ze strony http://www.247doc.pl/retina.html. Na przesyłkę czekałem miesiąc! A co jeszcze ciekawsze przyszedł mi nie Retin-a, tylko niejaki TRETINEX (Tretinoin Cream U.S.P. 0.025 % ). Jak patrze na opakowanie, to głównym składnikiem jest:
Tretinoin U.S.P. 0.025 %

To dobrze, czy źle? Dostałem inny produkt niż zamawiałem, więc mógłbym teoretycznie złożyć reklamacje, ale jeżeli ta tretinoina jest też głównym składnikiem Retin-a, to może ten TRETINEX to jest praktycznie to samo co Retin-a i nie ma sensu zgłaszać reklamacji?

Edytowane przez Wirrek
Czas edycji: 2014-08-20 o 15:26
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 16:07   #1095
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Sprzedali Ci po prostu generyk: substancja aktywna ta sama co w Retinie A, czyli tretinoina, a inne podłoże. W zależności od podłoża lek może mieć trochę inne działanie (słabsze lub mocniejsze). Masz może pełny skład?
Na stronie do której podałeś link, jest wyraźnie zaznaczone, że jest to generyk.

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-08-20 o 16:10
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 23:54   #1096
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Wirrek Pokaż wiadomość
A jaki jest adres strony www producenta?

Właściwie to mam prawie 30 lat i jestem mężczyzną
Retin-a chciałem użyć głównie nie na zmarszczki, a przeciwko łysieniu, bo sporo osób pisało, że wzmacnia działanie Minoxidilu.

Zamówiłem Retin-a ze strony http://www.247doc.pl/retina.html. Na przesyłkę czekałem miesiąc! A co jeszcze ciekawsze przyszedł mi nie Retin-a, tylko niejaki TRETINEX (Tretinoin Cream U.S.P. 0.025 % ). Jak patrze na opakowanie, to głównym składnikiem jest:
Tretinoin U.S.P. 0.025 %

To dobrze, czy źle? Dostałem inny produkt niż zamawiałem, więc mógłbym teoretycznie złożyć reklamacje, ale jeżeli ta tretinoina jest też głównym składnikiem Retin-a, to może ten TRETINEX to jest praktycznie to samo co Retin-a i nie ma sensu zgłaszać reklamacji?
przepraszam, z góry założyłam, że na forum wizażu wypowiadają się kobiety
niestety nie pamiętam nazwy producenta ale jak wpiszesz nazwę retin a w google grafika to na zdjęciu opakowania możesz to sprawdzić. albo na stronie jakiejś apteki.

Moim zdaniem tak jak pisałam- powinieneś pójść do dermatologa. Stosując retinoidy musisz bezwzględnie używać filtrów. Stosowanie filtrów na skórę owłosioną (czyli głowy) będzie bardzo problematyczne. Trudno będzie Ci zachować świeże włosy....
a co do zakupów to kupiłeś generyk.
stosujesz teraz 5% roztwór? myślę, że włączenie retinoidów do tej mieszanki to nie do końca dobry pomysł. Dermatolog mógłby Ci dorać odpowiedni koktajl do mezoterapii głowy- to skuteczny sposób pobudzenia cebulek. (A tak na marginesie to wiem, że meżczyźni się bardzo martwią łysieniem ale nie warto mieć kompleksów z tego powodu- nam kobietom biust opada , tyjemy z wiekiem, facetom wypadają włosy taka kolej rzeczy. )

---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

http://www.janssen.pl/
strona producenta

Wirrek ... wpisałam w google nazwe leku i w sekunde znalazłam te strone... oh panowie....
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2014-08-21 o 00:02
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 13:34   #1097
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Sprzedali Ci po prostu generyk: substancja aktywna ta sama co w Retinie A, czyli tretinoina, a inne podłoże. W zależności od podłoża lek może mieć trochę inne działanie (słabsze lub mocniejsze). Masz może pełny skład?
Na stronie do której podałeś link, jest wyraźnie zaznaczone, że jest to generyk.
Na opakowaniu i tubce są tylko takie informacje:
Cytat:
Composition:
Tretinoin USP: 0.025 % w/w
Cream Base: Q.S.
Adequate overages added
Czy można coś z tego wywnioskować?

pokrzywa, dziękuję za link do strony producenta

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
przepraszam, z góry założyłam, że na forum wizażu wypowiadają się kobiety
Właśnie m.in. dlatego, że wypowiadają się na wizażu głównie kobiety postanowiłem się tu zarejestrować, ponieważ kobiety zwykle znają się dużo lepiej na zdrowiu, dbaniu o urodę i zdrowym odżywaniu niż mężczyźni

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tak jak pisałam- powinieneś pójść do dermatologa. Stosując retinoidy musisz bezwzględnie używać filtrów. Stosowanie filtrów na skórę owłosioną (czyli głowy) będzie bardzo problematyczne. Trudno będzie Ci zachować świeże włosy....
Jakie filtry polecasz?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
a co do zakupów to kupiłeś generyk.
stosujesz teraz 5% roztwór? myślę, że włączenie retinoidów do tej mieszanki to nie do końca dobry pomysł. Dermatolog mógłby Ci dorać odpowiedni koktajl do mezoterapii głowy- to skuteczny sposób pobudzenia cebulek. (A tak na marginesie to wiem, że meżczyźni się bardzo martwią łysieniem ale nie warto mieć kompleksów z tego powodu- nam kobietom biust opada , tyjemy z wiekiem, facetom wypadają włosy taka kolej rzeczy. )
Stosuje Minoxidil 5% (produkt nazywa się Rogaine). Nie chcę tego mieszać bezpośrednio z retinoidami, tylko wetrzeć bardzo niewielką ilość tego generyku Retin-a na pół godziny przed użyciem Minoxidilu (i to raz na dwa dni, a może nawet rzadziej):

Cytat:
"It needs to be specifically Tretinoin or Retin-a, in either .025% or .05% concentrations. The creme is very effective, but the gel absorbs even better. Just be careful, and watch for signs of irritation. To avoid sun exposure, I apply a pea-sized dab every other night, and then minoxidil around 30 minutes later for maximum absorption and efficacy. Don't be surprised if your scalp peels some skin.... this is completely normal.

BTW, I believe the biggest mistake people make is overdoing the Retin-a. And then, instead of growing hair, it might have the opposite effect, based on increased Vitamin A toxicity or general scalp inflammation. So remember: a little goes a long way, and slow and steady wins the race."
http://www.hairlosstalk.com/interact...p/t-24318.html

Tak jak napisano w powyższym komentarzu skóra może się od tego złuszczyć i użycie zbyt dużej ilość retinoidów może wręcz zaszkodzić włosom. Ale czy uważasz, że stosowanie w ten sposób retinoidów w niewielkich ilościach razem z Minoxidilem może przynieść jakieś niekorzystne skutki dla włosów lub być nawet niebezpieczne dla zdrowia?

Generalnie wielu ludzi używa tego retin-a dla zwiększenia absorpcji Minoxidilu:
http://www.hairlosstalk.com/interact...p/t-24318.html
http://www.hairlosstalk.com/interact...p/t-39825.html
http://www.hairlosstalk.com/interact...p/t-24318.html

Zwiększanie absorpcji Minoxidilu może mieć skutki uboczne, ale ja do tej pory zwiększałem jego absorpcję poprzez nakładanie go na mokrą głowę i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. Retinoidy mogą jednak dać chyba jeszcze lepsze działanie niż mokra głowa:
Cytat:
"Yet, Retin-a was a much different story entirely. I think Retin-a works best because it removes the skin barrier, instead of simply trying to overcome it. Not only did Retin-a increase absorption, but it greatly increased hair volume and overall hair health... in a very short time."
http://www.hairlosstalk.com/interact...p/t-24318.html

Edytowane przez Wirrek
Czas edycji: 2014-08-21 o 13:45
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 09:18   #1098
kasika84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 769
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Wirrek kupiłeś generyk, o który pytałam kilka postów wyżej. Miałeś wcześniej retin A i możesz porównać?
Znalazłam ostatnio substytut retinu sesderma retises 0.5%. Ma mnóstwo pozytywnych opinii i nawet czytałam, że sprawuje się lepiej niż sam retin. W aptekach znaleźć go nie mogłam i zamówiłam na all, ale jeszcze nie przyszedł. Miałyście okazję go testować?
__________________
13.05.2014 termin op. dr. S.Ł. Wawa
kasika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 22:17   #1099
loveteddy
Przyczajenie
 
Avatar loveteddy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 29
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

http://www.ioffer.com/i/0-05-20-gram...ream-540706118

witam. Znalazłam ostatnio retin-a na stronie ioffer. Mam jednak wątpliwości czy to na pewno tretinoina. Ktoś moze zamawiał z tej strony kosm??
loveteddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 16:09   #1100
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez kasika84 Pokaż wiadomość
Wirrek kupiłeś generyk, o który pytałam kilka postów wyżej. Miałeś wcześniej retin A i możesz porównać?
Znalazłam ostatnio substytut retinu sesderma retises 0.5%. Ma mnóstwo pozytywnych opinii i nawet czytałam, że sprawuje się lepiej niż sam retin. W aptekach znaleźć go nie mogłam i zamówiłam na all, ale jeszcze nie przyszedł. Miałyście okazję go testować?
Niestety nie miałem takiej okazji.

Rzeczywiście ten Retin Sesderma Retises 0.5% zbiera dobre opinie. kasika84 napisz jak rezultaty, jak już zaczniesz stosować

Zastanawia mnie czy z tymi retinami, to nie jest tak, że są świetna na cerę, na zmarszczki, ale dopóki się je stosuje, a gdy się przestanie już używać, to jest jeszcze gorzej niż wcześniej było (trochę tak jak ze środkami na mięśnie - dopóki się ich używa i ćwiczy na siłowni to wszystko wygląda świetnie, ale po zaprzestaniu mięśnie opadają i wygląda to fatalnie)?

Edytowane przez Wirrek
Czas edycji: 2014-08-26 o 16:48
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:19   #1101
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tak jak pisałam- powinieneś pójść do dermatologa. Stosując retinoidy musisz bezwzględnie używać filtrów. Stosowanie filtrów na skórę owłosioną (czyli głowy) będzie bardzo problematyczne. Trudno będzie Ci zachować świeże włosy....
A w przypadku stosowania retinoidów na skórę twarzy, czy najpierw przez jakiś czas trzeba brać te filtry zanim zacznie brać się retinoidy, czy też można zaczać brać retinoidów i filtry równocześnie?

Czy moglibyście polecić jakieś filtry, które powinno używać się przy braniu retinoidów?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:28   #1102
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Na skórę głowy najlepsza chyba będzie czapka, raczej nie posmarujesz owłosienia kremem z filtrem.
Teraz doczytałam, że chodzi Ci o twarz, można zacząć równocześnie z retinoidami, jest cały wątek o filtrach na tym forum, o tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=576105, ważne, żeby był to krem z SPF50 i PPD co najmniej 20. Filtrami się smarujemy codziennie rano, można też dosmarować się w ciągu dnia, jeżeli jest taka możliwość.

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-08-30 o 19:42
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 12:35   #1103
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Na skórę głowy najlepsza chyba będzie czapka
Jest to jakieś rozwiązanie
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 16:24   #1104
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Jeszcze zanim zacznę używać Retin Sesderma Retises 0.5% miałbym kilka pytań:

1. Mam na oku trzy kremy z filtrem:
EMULSJA OCHRONNA SPF 30 OPTIMALS OXYGEN ORIFLAME
IWOSTIN SOLECRIN SPF50+ EMULSJA ochronna
Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Czy Waszym zdaniem każdy z nich będzie dobry jako ochrona przy retinoidach? Może któryś z nich szczególnie polecacie?

2. Czy te kremy z filtrem mogą jakoś osłabić działanie retinoidów?

3. Czy można stosować retinoidy na praktycznie całą twarz? Np. na zmarszczki mimiczne (policzki, okolice ust) i zmarszczki na czole?

4. Czy retinoidy można używać stosując jednocześnie różne ćwiczenia na zmarszczki (np. te polecane przez Panią Evę Fraser)? Wydaje mi się, że takie ćwiczenia mogę tylko wzmocnić efekt retinoidów i zadziałać pozytywnie, no ale wolę się dopytać bardziej doświadczonych osób

Edytowane przez Wirrek
Czas edycji: 2014-09-02 o 16:40
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 18:15   #1105
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Wirrek Pokaż wiadomość
Jeszcze zanim zacznę używać Retin Sesderma Retises 0.5% miałbym kilka pytań:

1. Mam na oku trzy kremy z filtrem:
EMULSJA OCHRONNA SPF 30 OPTIMALS OXYGEN ORIFLAME
IWOSTIN SOLECRIN SPF50+ EMULSJA ochronna
Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Czy Waszym zdaniem każdy z nich będzie dobry jako ochrona przy retinoidach? Może któryś z nich szczególnie polecacie?
Ziaja jest OK, Iwostin też ma stabilne filtry, ale chyba będzie bardziej tłusty i bielący

2. Czy te kremy z filtrem mogą jakoś osłabić działanie retinoidów? Nie, zresztą filtrów używasz na dzień a retinoidów na noc.

3. Czy można stosować retinoidy na praktycznie całą twarz? Np. na zmarszczki mimiczne (policzki, okolice ust) i zmarszczki na czole? Tak

4. Czy retinoidy można używać stosując jednocześnie różne ćwiczenia na zmarszczki (np. te polecane przez Panią Evę Fraser)? Wydaje mi się, że takie ćwiczenia mogę tylko wzmocnić efekt retinoidów i zadziałać pozytywnie, no ale wolę się dopytać bardziej doświadczonych osób Nie widzę przeciwskazań
Myślę jednak, że retinol w Retises nie ma takiej siły działania jak tretinoina.

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-09-02 o 18:16
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 15:03   #1106
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Myślę jednak, że retinol w Retises nie ma takiej siły działania jak tretinoina.
Mam do wyboru Retin Sesderma Retises 0.5% lub TRETINEX Tretinoin Cream U.S.P. 0.025 %. Czy moglibyście polecić któryś z nich, czy też może nie ma znaczenia na który się zdecyduję, bo pewnie działanie obu z nich będzie zbliżone?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 17:17   #1107
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Wirrek Pokaż wiadomość
Mam do wyboru Retin Sesderma Retises 0.5% lub TRETINEX Tretinoin Cream U.S.P. 0.025 %. Czy moglibyście polecić któryś z nich, czy też może nie ma znaczenia na który się zdecyduję, bo pewnie działanie obu z nich będzie zbliżone?
To powinno Ci nieco rozjaśnić temat:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...bocza,428.html
i jeszcze to: http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...iny-a,426.html
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 18:31   #1108
MINIA 229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Widzę, że jest duże zainteresowanie kremem retin a. Za parę dni wyjeżdżam do USA, sama będę kupowała sobie ten krem, mam możliwość przywiezienia większej ilości. Powrót planuję za ok 3, 4 tygodnie. Jedno opakowanie kremu 20g o stężeniu 0,05% mogę sprzedać za 60 zł wraz z przesyłką. Oczywiście jest możliwość zamówienia innego stężenia. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o wiadomości priv
MINIA 229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 15:10   #1109
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dodam, że mam do wyboru (spisywałem z pudełek obu produktów):
Tretinoin 0.025%
Retinol 0.50%

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Myślę jednak, że retinol w Retises nie ma takiej siły działania jak tretinoina.
Czy różnica w sile działania pomiędzy tretinoiną 0.025, a retinolem 0.50% może być duża na korzyść tretinoiny?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 17:29   #1110
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Jeżeli wcześniej nie używałeś retinoidów, to możesz zacząć od Retises aby przyzwyczaić skórę. Jednak tretinoina jest moim zdaniem lepszym (i tańszym) wyborem. Retin A 0,05, stosowany raz na 3 dni przez 4 miesiące wybielił mi piegi, usunął czarne kropki z nosa i wygładził niesamowicie skórę.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.