Ile zarabiają Wizażanki ;) - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Ile wynosi Twoje wynagrodzenie netto? (na rękę, w przeliczeniu na pełen etat)
poniżej 1000zł 599 22,44%
1000zł - 1500zł 664 24,88%
1500zł - 2000zł 464 17,38%
2000zł - 2500zł 316 11,84%
2500zł - 3000zł 180 6,74%
3000zł - 4000zł 147 5,51%
4000zł - 5000zł 99 3,71%
5000zł - 7000zł 57 2,14%
7000zł - 10000zł 50 1,87%
powyżej 10000zł 93 3,48%
Głosujący: 2669. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-18, 20:26   #1081
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wasze zarobki

Ama, zaczęłam Ci odpisywać, ale to nie ma większego sensu. Ty mi udowodnisz, że sie nie da, ja Ci momentalnie podam kontr przykłady z życia (a nie wyselekcjonowanego artykułu), że jedna się da. Więc pozostanę w swoim optymistycznym nastawieniu do rzeczywistości, że jednak rynek pracy nie jest tak tragiczny jak wszem i wobec głoszą.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 08:04   #1082
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
Ama, zaczęłam Ci odpisywać, ale to nie ma większego sensu. Ty mi udowodnisz, że sie nie da, ja Ci momentalnie podam kontr przykłady z życia (a nie wyselekcjonowanego artykułu), że jedna się da. Więc pozostanę w swoim optymistycznym nastawieniu do rzeczywistości, że jednak rynek pracy nie jest tak tragiczny jak wszem i wobec głoszą.
cieszę się, że jest nas więcej.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 22:53   #1083
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Zidentyfikowanie tej osoby zajęło mi ok. 5 min., ponieważ sama podaje, jak na talerzu, wszystkie informacje do tego potrzebne. Poza niewybrednym słownictwem, opisuje też w niezbyt pochlebny sposób swoją uczelnię, co pewnie mogłoby mieć swoje konsekwencje, gdyby uczelnia się o tym dowiedziała. Każdy, kto zostawia po sobie w internecie takie ślady wydaje się osobą niezbyt rozsądną, delikatnie mówiąc. A psycholog, który ma potrzebę odreagowania w taki sposób budzi moje wątpliwości i pewnie nie tylko moje, właśnie ze względu na swój zawód. Bilans jest taki, że działalność blogowa Kury może jej zaszkodzić a to jest jedna z definicji głupoty: działanie na własną niekorzyść. Mojej głupoty, niestety, się tutaj nie dopatruję.
Twój wpis na blogu jest tak obrzydliwy, że nie skomentuję. Aczkolwiek najbliżej mi do pogardy.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:45   #1084
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Ja chwilowo jestem poważnie zdołowana, chociaż po lekturze kilku ostatnich stron w wątku wyjdzie na to, że mi się w tyłku poprzewracało. Jestem po psychologii, nie pracuję w zawodzie, bo nie stać mnie było na następne studia, a wiadomo, że sama psychologia to niewiele. Pracuję w korporacji w zawodzie, do którego nie ma jeszcze drogi wykształcenia, więc ludzie u mnie stanowią ciekawą zbiórkę. Praca jest nieprawdopodobnie stresująca i odpowiedzialna, ma związek z tv i na każdym kroku naszym stresorem jest potencjalny czarny ekran. Jest się odpowiedzialnym za sporą kasę i sporo programów. Jestem na stanowisku juniorskim, ale niestety mam takie same obowiązki jak moi inni koledzy i koleżanki, ale zarabiam mniej - wszyscy to wiedzą, i nic mi po tym, jestem normalnie wykorzystywana i jeszcze się pod tym sama podpisałam - bo co mam zrobić, niestety przejście do konkurencji nie jest takie łatwe, bo jednak ten Jr przed nazwą stanowiska jest, a nikt mi na słowo nie uwierzy, że "ja umiem i jestem świetna...".

Ale do brzegu
Nazywam siebie bogatą-biedną. Spokojnie starcza mi na życie i przyjemności, wynajmuję ładne mieszkanie, mam dwa koty, nie boję się bolącego zęba. I pod tym względem jestem bogata, ale - jestem 8 lat w związku i niestety nie bardzo mam szansę przy moich zarobkach na:
kredyt na mieszkanie
opłacenie kosztów ślubu - wesele i inne tego typu ( i nie mówię tu o trzech setkach gości)
ewentualne potomstwo.


To może nie tragedia, ale też nie dziwne, że jak ktoś ma 27 lat to chciałby już mieszkać na swoim. Moi rodzice w tym wieku mieli już roczne dziecko i dom. Ja wiem, że inne czasy, ale i tak - nie dziwota, że wiele osób się nie czuje dorosłymi, skoro w poważnych kwestiach ciągle albo 'mamo daj' albo pomyślimy za kilka lat. A gdzie tu jeszcze może rodzicom pomóc? Nie ma szans.

I odnośnie gospodarowania czasem - nie wiem, jakie macie prace, ale ja po ośmiu godzinach pełnego skupienia, gdzie czasem trudno do toalety wyjść to już niewiele mam sił na inne rzeczy. Układ z nadgodzinami mamy taki, że najlepiej ich nie mieć - niby często zostać trzeba, ale nikt za to nie chce nam płacić, mamy odbierać nadgodziny, co jest o tyle sensowne, że trzeba wskazać swojego zastępcę na te dni, co owocuje, że biedak ma dwa razy więcej roboty i sam kwitnie po godzinach. I koło się zamyka.
Ale się wyflaczyłam, ale najgorsze jest to, że takich 'bogatych-biednych' jest teraz sporo...


I jeszcze jedno - cudowny paradoks naszych czasów - pewnie gdzieś jest to milion razy lepiej ujęte, ale jaka ważna jest nasza praca gdy potrzebujemy wolne, a ile jest lepszych osób na nasze miejsce, gdy idziemy po podwyżkę.

W pełni podpisuje się pod Twoją wypowiedzią.....
To co zaznaczyłam na czerwono..to jak bym siebie widziała... Z aktualnymi zarobkami moimi i partnera możemy powzwolić sobie tylko własnie na takie życie... Co z tego, że stać mnie by kupić sobie to...czy tamto ... nawet kredyt byśmy oboje dostali na mieszkanie (zdolność jest) tylko co z tego jak dojdzie 1000 zł raty, większy czynsz to nie będzie stać nas na dziecko...ślub itd... Od pół roku szukam innej pracy, lepiej płatnej... mam ponad 5 lat doświadczenia w pracy i co?? I na wysyłane cv jeszcze nie dostałam ani jednego zaproszenia na rozmowę.... ooo przepraszam raz się zdarzyło, że po znajomości poszłam na takową gdzie pan dyrektor przez godzinę opowiadał jakie to on ma wymagania wobec mnie i jak mu sie podobam.... tylko proponował mi 2000 zł netto maximum, praca na stanowisku kierownika, dyspozycja 7 dni w tygodniu - zrezygnowałam sama ....
__________________
Coco Chanel Mademoiselle

Edytowane przez kami1984
Czas edycji: 2013-11-23 o 19:57
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 19:37   #1085
slavianka
Raczkowanie
 
Avatar slavianka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 54
Dot.: Wasze zarobki

Kraków, umowa o pracę na czas nieokreślony, 26 lat, księgowa w korporacji z językiem niemieckim-2600 zł na rękę.... plus około 800 zł miesięcznie za korepetycje i tłumaczenia.... minus jest taki, że wychodzę do pracy o 5 rano wracam po 20.

Edytowane przez slavianka
Czas edycji: 2013-11-23 o 19:41
slavianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 22:03   #1086
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wasze zarobki

Ja od grudnia zaczynam pracę jako fakturzystka w banku, 2000brutto, to na rękę jakieś 1500-1600 wyjdzie. Jak dla studentki 2 roku mieszkającej z rodzicami to fajna kasa. Jak do mnie zadzwonili i zaproponowali pracę od razu się zgodziłam, bez poznania szczegółów i złożyłam wypowiedzenie w mcdonald's
W tym banku w wakacje miałam nieobowiązkowe praktyki. Jedna babeczka zaszła w ciążę i teraz jej nie ma więcej niż jest. Miłe, że pamiętali o mnie i zaproponowali pracę.
Mogłabym w sumie robić teraz i za 1200zł, bo głównie zależy mi na zdobyciu jakiegoś doświadczenia.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2013-11-23 o 22:07
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 13:05   #1087
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Wasze zarobki

2000 brutto to bliżej 1400 zł, chyba, że umowa zlecenie czy cos
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 16:03   #1088
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
2000 brutto to bliżej 1400 zł, chyba, że umowa zlecenie czy cos
Nie zasmucaj mnie
Ja chce piniądz. Dużo piniędzy.

Faktycznie wychodzi niecałe 1500. Może być

Jestem ciekawa, ile mi zaliczki na podatek potrącą. Bo za zeszły rok, z ok. 6tys przychodów odliczyli mi... 100zł Przy umowie o pracę..
A ze zleceń- przychód 500zł, zaliczka 90.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2013-11-24 o 16:07
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 17:34   #1089
lindita
Raczkowanie
 
Avatar lindita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 38
Dot.: Wasze zarobki

A u mnie w firmie to wygląda tak w moim przypadku: stanowisko specjalisty, zarobek stażysty
__________________
................
lindita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 07:39   #1090
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Nie zasmucaj mnie
Ja chce piniądz. Dużo piniędzy.

Faktycznie wychodzi niecałe 1500. Może być

Jestem ciekawa, ile mi zaliczki na podatek potrącą. Bo za zeszły rok, z ok. 6tys przychodów odliczyli mi... 100zł Przy umowie o pracę..
A ze zleceń- przychód 500zł, zaliczka 90.
Hehe, sorki, ale od razu mi sie skojarzyło, że to niemozliwe, bo ja dostaję 2400 brutto, z czego na rękę widzę marne, niecałe 1700. Ehh za 2400 na rękę to bym spokojnie sobie odetchnęła, ale daleko do tego
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 13:56   #1091
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Hehe, sorki, ale od razu mi sie skojarzyło, że to niemozliwe, bo ja dostaję 2400 brutto, z czego na rękę widzę marne, niecałe 1700. Ehh za 2400 na rękę to bym spokojnie sobie odetchnęła, ale daleko do tego
Dlatego czasem się dziwię, że ludzie tak walczą o umowy o pracę

Gdyby była taka możliwość, to bym chętnie się zgodziła na zlecenie i przyoszczędziła kilka stów. Tzn. wydała na przyjemności
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 14:19   #1092
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Dlatego czasem się dziwię, że ludzie tak walczą o umowy o pracę

Gdyby była taka możliwość, to bym chętnie się zgodziła na zlecenie i przyoszczędziła kilka stów. Tzn. wydała na przyjemności
Pewnie dlatego, że w Polsce masz do wyboru umowę o pracę, gdzie na rękę dostaniesz 1700 i masz ubezpieczenie zdrowotne + składki na emeryturę + inne profity wynikające z umowy, albo pracodawca zaproponuje Ci na rękę 1700 na umowę zlecenie.



Ale ja akurat jestem z rodziny, gdzie nie demonizuje się umów-zlecenie i umów o dzieło, i nie mam parcia na umowę o pracę - w szałową, polską emeryturę i tak nie wierzę, więc wolę sama sobie odkładać na jakiś prywatny filar i w ten sposób się zabezpieczyć, a do ubezpieczenia zdrowotnego zgłosić się dobrowolnego. Ewentualnie opcja z działalnością gospodarczą. Ale oczywiście nie we wszystkich zawodach jest taka opcja i takie wyjście.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 15:27   #1093
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Dlatego czasem się dziwię, że ludzie tak walczą o umowy o pracę

Gdyby była taka możliwość, to bym chętnie się zgodziła na zlecenie i przyoszczędziła kilka stów. Tzn. wydała na przyjemności
Umowa o pracę to wszystkie prawa pracownicze, np. urlopy. Na umowie zlecenie nikt nie musi ci dać ani jednego dnia urlopu. Na umowie o pracę musisz urlop mieć. Jak coś będzie nie tak to możesz pozwać pracodawcę. na umowie zlecenie też mozesz pozwać oczywiście, ale to będzie normalne powództwo cywilne. Dużo trudniejsza sprawa. Dodatkowo na umowę o prace dochodzi wymagany na niektórych stanowiskach staż pracy (np. w administracji publicznej czasem wymagają jakiegoś tam stażu pracy, czyli bycia zatrudnionym, a nie bycia zleceniobiorcą). Na umowie o pracę masz też dłuższe wypowiedzenie, więc z dnia na dzień bez pracy nie zostaniesz. Oba typy umów mają swoje wady i zalety, ale jednak umowa o pracę jest korzystniejsza i to dużo.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 15:30   #1094
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Wasze zarobki

no tak, wszystko fajnie, tylko coraz mniej szefów chce takie umowy o pracę wypisywać.... wydaje mi się, że korzyści etatu zna kazdy, ale coraz mniej osób młodych zna je w praktyce
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 16:56   #1095
Katarzynka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 57
Dot.: Wasze zarobki

Pracuję w międzynarodowej firmie niecałe 2 lata jako recepcjonistka na umowę o pracę tymczasową, przedłużaną z miesiaca na miesiac (zatrudnienie przez agencję). Umowę mam na 3/4 a pracować muszę 156 h...czyli prawie cały etat. Na szczeście płacą mi od godziny ok 13 zł. Pracę znalazłam na 5 roku studiów i póki co zostałam jedynie ze wzgledu na zarobki. Szukam innej pracy juz od pół roku, choć narazie bezskutecznie..

Mieszkam w Warszawie.
__________________
65 64 63 62 61 60 59 58

zero słodyczy!
ćwiczę wytrwale!
Katarzynka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:36   #1096
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wasze zarobki

Katarzynka nie wiem czy wiesz ale na takiej umowie można pracować max 18 miesięcy w ciągu 36 miesiecy. Mówisz że pracujesz już prawie 2 lata.... Powinnaś chyba już dostać umowę o pracę.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:42   #1097
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wasze zarobki

Może to umowa zlecenie? Przecież taką umowę normalnie można przedłużać z miesiąca na miesiąc i jest to zgodne z prawem. Ja tak przez 3 lata pracowałam.

Ogólnie jeśli chodzi o umowy zlecenia i umowy o pracę to ja się lepiej czuję mając umowę o pracę. Nie chodzi mi w ogóle o emeryturę, bo każdy z nas wie jak jest, ale o to cholerne ubezpieczenie zdrowotne, które na własną rękę jest dość nieopłacalne i drogie. Wykupienie rozsądnego pakietu zdrowotnego będąc na umowie zlecenie wychodzi prawie tyle co posiadanie umowy o pracę, z której składki na NFZ są automatycznie ściągane. No i właśnie kwestia urlopów to jest dla mnie bardzo istotna rzecz.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:44   #1098
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wasze zarobki


umowa o pracę tymczasową/agencyjną to zupełnie inna bajka niż umowa zlecenie, o dzieło i o pracę.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:47   #1099
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wasze zarobki

No tak, źle zrozumiałam post Katarzynki.
Może agencja jakoś kombinuje
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 19:51   #1100
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Hehe, sorki, ale od razu mi sie skojarzyło, że to niemozliwe, bo ja dostaję 2400 brutto, z czego na rękę widzę marne, niecałe 1700. Ehh za 2400 na rękę to bym spokojnie sobie odetchnęła, ale daleko do tego
Przecież na umowę zlecenia też są odprowadzenie składki na ZUS, chyba że jest się studentem, ale i tak 1700 brutto jest pomniejszane o podatek dochodowy. Mi z 1800 brutto po odjęciu podatku zostaje 1500 (3 stówy na podatek! masakra jakaś) bez ZUSu.
Chyba, że źle zrozumiałam Twój post
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 20:38   #1101
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Wasze zarobki

Podatek jest naliczany od postawy: 1. gdy opłacane są składki, są one odliczane od kwoty brutto i wtedy podstawa jest niższa a tym samym podatek, 2. gdy z umowy zlecenia nie są płacone składki, podstawą jest 0,8 kwoty brutto (czyli po odliczeniu kosztów uzyskania przychodu) i tym samym podatek jest wyższy.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 21:16   #1102
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Może to umowa zlecenie? Przecież taką umowę normalnie można przedłużać z miesiąca na miesiąc i jest to zgodne z prawem. Ja tak przez 3 lata pracowałam.

Ogólnie jeśli chodzi o umowy zlecenia i umowy o pracę to ja się lepiej czuję mając umowę o pracę. Nie chodzi mi w ogóle o emeryturę, bo każdy z nas wie jak jest, ale o to cholerne ubezpieczenie zdrowotne, które na własną rękę jest dość nieopłacalne i drogie. Wykupienie rozsądnego pakietu zdrowotnego będąc na umowie zlecenie wychodzi prawie tyle co posiadanie umowy o pracę, z której składki na NFZ są automatycznie ściągane. No i właśnie kwestia urlopów to jest dla mnie bardzo istotna rzecz.
Ubezpieczenie zdrowotne (uprawniające do skorzystania z państwowej opieki medycznej) jest co do zasady obowiązkowe przy umowie zlecenia:

Źródło: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?...1036&czartnr=9
Art. 66. 1. Obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają:
1) osoby spełniające warunki do objęcia ubezpieczeniami społecznymi lub ubezpieczeniem społecznym rolników, które są:
e) osobami wykonującymi pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące zlecenia lub osobami z nimi współpracującymi,

Jeżeli nie jesteś studentem do 26. roku życia to obowiązkowo podlegasz ubezpieczeniom społecznym, a w konsekwencji również zdrowotnemu.

Inną kwestią jest ubezpieczenie chorobowe (jedno z ubezpieczeń społecznych = "zusowskich") które uprawnia do otrzymywania zasiłku chorobowego (na tzw. L4 - teraz to ZUS ZLA) - w przypadku zlecenia jest dobrowolne.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 06:11   #1103
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wasze zarobki

Nie wiedziałam o tym, zawsze jak miałam umowę zlecenie byłam studentką, więc i tak ubezpieczał mnie zakład pracy taty.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 06:15   #1104
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wasze zarobki

Dziewczyny, ale ja wiem czym różni się jedna umowa od drugiej

Nie wiem, czy zauważyłyście tą krzywą mordę na końcu tak sobie tylko żartowałam
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 13:22   #1105
Foxy89
Rozeznanie
 
Avatar Foxy89
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 652
Dot.: Wasze zarobki

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;43764192]Tylko ile jest etatow w Polsce za 3500 teraz dla mlodych ludzi? Niewiele. Jak slysze ile moim znajomym proponuja na rozmowach to noz sie w kieszeni otwiera. Ja sama niedlugo bede chciala zaczac poszukiwania nowej pracy i naprawde ciezko to widze.[/QUOTE]

A na jakim poziomie oczekują znajomości angielskiego?
__________________
Never never never give up !
Winston Churchill
Foxy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 14:26   #1106
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Wasze zarobki

Są jeszcze dobrzy pracodawcy: zajmuję się rozwojem sprzedaży w polskiej firmie IT, dostaję 5600 zł netto plus premię od wyników średnio 800-1000 zł miesięcznie. Mam umowę na stałe i pakiet medyczny.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 15:17   #1107
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez Foxy89 Pokaż wiadomość
A na jakim poziomie oczekują znajomości angielskiego?
To nie ma znaczenia.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 16:27   #1108
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Wasze zarobki

Praca w sieci fast foodowej.
9.5 brutto. Nadgodziny płatne 100 %. Potrafiłam wyciągnąć 1800 zł z nadgodzinami, średnio 1500 na cały etat. Pracując w same weekendy zarabiam koło 400-450 zł.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 18:23   #1109
Foxy89
Rozeznanie
 
Avatar Foxy89
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 652
Dot.: Wasze zarobki

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44212449]To nie ma znaczenia.[/QUOTE]

Pytam, bo sama szukam pracy
__________________
Never never never give up !
Winston Churchill
Foxy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 22:31   #1110
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Wasze zarobki

Cytat:
Napisane przez Foxy89 Pokaż wiadomość
Pytam, bo sama szukam pracy
A co Ci da informacja o tym, czego potencjalni pracodawcy wymagaja od moich znajomych? To przeciez nie unijny standard, tylko konkretne przypadki .

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-12-18 o 22:33
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-21 17:39:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.