Scent Bar LIX - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-22, 17:47   #1081
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Przyznaję, że na cerę nie narzekam i swój kolor oczu lubię.
Co do reszty... Myślę, że mnie lubisz i widzisz moje zalety. Ja też przysięgłabym, że nie masz żadnych, ale to żadnych wad. Pewnie jakieś masz, ale jesteś zbyt sympatyczna, bym była w stanie je zauważyć.




A już wie, ze rak? Czy tylko, ze ma guza? Miała biopsję? Ma skierowanie na zabieg? Guz boli, czy nie?
Po większość guzów piersi to włókniaki i nie są złośliwe.
A nawet jeśli po wycięciu (bo bada się materiał zwykle dopiero po wycięciu, więc jestem przekonana, że Twoja przyjaciółka NIE WIE, czy ma raka) okaże się złośliwy to i tak powiedzmy sobie wprost: lepiej stracić pierś, niż żołądek, płuco czy nogę. Rak piersi to najfajniejszy rak, jakiego można mieć. Nic nie robi. Cycki są i tak zbędne. Wiem, co mówię, bom po. I żyję. I tak zostanie.
1. Ja po prostu zachwycam się ludźmi, jestem estetą (czy też estetką), ale doskonale rozumiem, że my sami swoje widzimy i wiemy swoje. Piękno jest w oczach patrzącego, i ja się z tym w pewnym stopniu zgadzam Przecież każdy ma inny gust etc.

2. Otóż to! Również tak uważam. Współczuję Ci, że musiałaś tego doświadczyć, jednak gratuluję pozytywnego wyjścia z sytuacji, jesteś zatem kolejnym przykładem, o jakich pisałam, na to, że można żyć dalej i to całkiem wporzo jak sądzę,

(BTW ja nigdy nie lubiłam piersi, tzn nie proszę się o raka , ale nic nie poradzę, że zawsze miałam awersję wobec tej części ciała) O ironio, jak miałam rozmiar A (te 10 kg i 17lat temu) to panowała moda na push-upy i presja, że jak to taka deska etc. A teraz, kiedy wreszcie moda na chłopięce figury kwitnie ja się czuję jak nie człowiek wręcz.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
No to mam dla Ciebie dobrą nowinę. Jak bolesny, to niewielka szansa, że rak. Rak piersi zazwyczaj nie boli.
Jeśli dodatkowo wielkość i bolesność guza zależy od momentu cyklu hormonalnego to tym bardziej nie rak.

Edit:
Weź jej to powiedz, bo na panikę zawsze jeszcze będzie czas. :/
ZNAKOMITA WIĘKSZOŚĆ GUZÓW PIERSI NIE JEST ZŁOŚLIWA. Im bardziej bolesny, tym mniejsza szansa na to, że okaże się złośliwy.

Zbadać trzeba, ale warto zachować spokój. Zawsze warto.


Właśnie - i to dowodzi wyższości rozmowy o konkretach, wymiany zdań, doświadczeń, w ogóle rozmawiania o temacie, nad suchym pocieszaniem. Bo z pierwszego wychodzą często jakieś skuteczne środki zaradcze, a z drugiego tylko nakręcanie strachu, łączymy się w bólu i go pogłębiamy. To już lepiej działaś, szukać, i jeszcze raz działać!!
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 20:23   #1082
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Scent Bar LIX

Nesko, i jak?


Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Ja kupuję ELD kasztan. Ryszawa, ale umiarkowanie. I można zmieszać z ciemnym brązem tej samej firmy.

Do mnie już leci henna z amlą Svati - będzie testowanie nowej firmy


---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
A już wie, ze rak? Czy tylko, ze ma guza? Miała biopsję? Ma skierowanie na zabieg? Guz boli, czy nie?
Po większość guzów piersi to włókniaki i nie są złośliwe.

No to mam dla Ciebie dobrą nowinę. Jak bolesny, to niewielka szansa, że rak. Rak piersi zazwyczaj nie boli.
Jeśli dodatkowo wielkość i bolesność guza zależy od momentu cyklu hormonalnego to tym bardziej nie rak.

Edit:
Weź jej to powiedz, bo na panikę zawsze jeszcze będzie czas. :/
ZNAKOMITA WIĘKSZOŚĆ GUZÓW PIERSI NIE JEST ZŁOŚLIWA. Im bardziej bolesny, tym mniejsza szansa na to, że okaże się złośliwy.
O to to

Connie, i jeszcze historia pocieszająca: moja przyjaciółka miała guza, który po biopsji okazał się rakiem - na szczęście mało zaawansowanym. Został spacyfikowany skalpelem i jest OK.
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 21:03   #1083
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość

dawaj koniecznie ! lato i złotą jesień i wiosnę zimę mają swoją najlepszą
No tak, właśnie.
Co do Świąt... to jak zwykle w ogole ich nie widzę...
W tym roku presja mniejsza na szczęście, ale ja już po prostu nie mogę z tymi oknami... A to okna z 38go roku, tysiąc dziewięćset, i środkowe trzeba wyjąć... Wszystkie podwojne i z żaluzjami, koszmar.
Nie mam sposobu na żaluzje, przeraża mnie to

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
No i jutro sądny dzień , ierwszy dzień stażu na oddziale w hoszpicjum jakoś nie wiem jak to przeżyję
I jak poszło? Jak się masz?

Cytat:
Napisane przez MotherDivine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co powiedziałybyście przyjaciółce z rakiem piersi? Wczoraj się dowiedziałam i nawet nie wiedziałam co powiedzieć, jak zareagować... to taka strasznie niezręczna sytuacja.
Nie mam pojęcia... zmartwiłabym się... to byłoby widać... i pewnie powiedziałabym, że nie wiem, co powiedzieć - jakaś reakcja z drugiej strony też by była...

Cytat:
Napisane przez MotherDivine Pokaż wiadomość
Jako że przyjaciółka mieszka dosłownie drzwi w drzwi, powiedziałam jej, że po prostu jestem dla niej, i zawsze może przyjść po wsparcie. W sumie nic co powiem nie zrobi wielkiej różnicy...
Zrobi. Bo by Ci nie mówiła Wsparcie najważniejsze jest

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Bo się maskuję. Co mam Ci zdjęcie cyferblatu wagi pokazać?

Sprytne. I fajne. Choć, kiedy pomyśleć, nie rozwiązuje żadnych problemów na dłuższą metę.
1. wagę masz zepsutą
2. pewnie, ale to ma być tylko takie jakby policzenie do trzech i wdech wydech, żeby się uspokoić

U mnie znowu latanie po urzędach... do tego czuję się tak, jakbym ciągle była pod napięciem, nie umiem się zrelaksować... jest ciemno i gęsto...
Jakbym ciągle miała PMS
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 21:33   #1084
MotherDivine
Niewyczymie.
 
Avatar MotherDivine
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tam, Gdzie Grasują Pająki
Wiadomości: 432
Dot.: Scent Bar LIX

Dziewczyny, jesteście najlepsze <3 Najlepsze na świecie <3
Sabbath - dziękuję Powiedziałam to wszystko Michelle i wygląda na to, że trochę się uspokoiła! Nawet coś zjadła, po raz pierwszy od wielu dni

Ehhh, wracam do cyckowania - mój syn wisi na piersi CAŁY DZIEŃ. :/ Niewiele je, za to cały czas by mleko ciągnął. :/ Aż mnie to martwić zaczyna, szczerze mówiąc, bo nic tylko cyc i cyc. :/
MotherDivine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 23:17   #1085
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Scent Bar LIX

Macham przelotem
U mnie nadal sajgon Jak nie zwariuję a Mam dojdzie do siebie, to będę zaglądać.


Nie wiem czy będę mieć czas jeszcze w tym tygodniu, więc:


Zdrowych i spokojnych Świąt Wam życzę!




__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 10:25   #1086
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Scent Bar LIX

Joł baru snad szoku

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Nesko, i jak?


Proszę nie cytować

No koszmar jednym słowem , przetrwałam i nie wyszłam tylko dlatego że trafiłam na fajne dziewczyny z mojego stażu i na bardzo życzliwą pielęgniarkę ... Niestety ponownie utwierdziłam się że eutanazja jest słuszna i to czego się obawiam istnieje namacalnie . Że leki nie pomagają, ludzie "instrumentalnie" traktują człowieka starego który sam o siebie nie zadba.... I nie mówię o eutanazji dla innych ludzi tylko dla siebie, ja nie chcę być w takim stanie żeby przywiązywać mnie do łóżka , bo nieświadoma już wyrywam sobie rurkę od tracheo i pega ( bo akurat trafiłam w pierwszej kolejności do takiej Pani... musi być przywiązana bo robi sobie krzywdę a jest już w takim stanie że nie ma kontaktu z rzeczywistością co nie wyklucza niepojetego cierpienia w jakim musi tkwić ....) Bardzo bym chciała decydować o tym kiedy mogę odejść w godności ...


Jutro druga tura ...

Dziękuje wszystkim za słowa otuchy

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość

Pomyśl o ich reakcji na twój widok. Wiesz ile dobrym troskliwy człowiek może zmienić?
.
O tym myślałam cały czas inaczej w ogóle bym tam nie poszła
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 10:30   #1087
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez MotherDivine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jesteście najlepsze <3 Najlepsze na świecie <3
Sabbath - dziękuję Powiedziałam to wszystko Michelle i wygląda na to, że trochę się uspokoiła! Nawet coś zjadła, po raz pierwszy od wielu dni

Ehhh, wracam do cyckowania - mój syn wisi na piersi CAŁY DZIEŃ. :/ Niewiele je, za to cały czas by mleko ciągnął. :/ Aż mnie to martwić zaczyna, szczerze mówiąc, bo nic tylko cyc i cyc. :/
No nie mów ja myślałam że takie duże dzieci już nie wiszą tyle
Mój jest wieszakiem cycowym ale ma 3 miesiące dopiero

Super że po rozmowie przyjaciółka ma się lepiej
Ja ostatnio w rodzinie bliskiej miałam raka piersi z przerzutami, bylo dużo strachu ale kuzynka dała radę, na chwilę obecną jest wyleczona ona była mega dzielna, nie traciła optymizmu prawie w ogóle, jak z nią rozmawiałam to aż mi głupio było że się czasem takimi ☠☠☠☠☠☠☠ami przejmuje





Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Macham przelotem
U mnie nadal sajgon Jak nie zwariuję a Mam dojdzie do siebie, to będę zaglądać.


Nie wiem czy będę mieć czas jeszcze w tym tygodniu, więc:


Zdrowych i spokojnych Świąt Wam życzę!





Dużo spokoju na święta
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-23, 12:35   #1088
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Nesko - no niestety, to wszystko prawda. To jest koszmar jaki ludzie fundują ludziom, ja bym cały Sejm przeorała po takich miejscach, może kilku by tknęło, że kiedyś to może być On/Ona. Że musimy coś zrobić dla nas samych, dla najbliższych. Eeeeech rozpierdziela mnie to, że mamy 21 wiek, a wciąż średniowiecze w głowach.

Dlatego podziwiam Cię, że są tacy jak Ty, którzy potrafią i chcą dźwigać czyjść ciężar. W zasadzie, bez takich ludzi, bylibyśmy w jeszcze czarniejszej doophie.

Ja jutro jadę na pierwszą wizytę u nefrologa. No cóż, pomimo całej dawki optymizmu ładowanej przez najbliższych, stresik jakoś nie odpuszcza. Ale racje miała Ju i moje przyjaciółki, martwienie się "na zapas" " z góry" nic mi nie da, a tylko sporo odbierze, więc teraz oddam się przyjemnościom malutkim - domowe SPA, szukanie perfum.

Nie, jednak jest jakiś plus mojego podświadomego stresu od rana zrobiłam czystki we wszystkich szafkach kuchennych - a mam ich sporo. Szkło, sprzęty, porcelana (na sprzedaż ) i żarcie poselekcjonowane. Normalnie jak motor w D. Chyba po raz pierwszy tak mi się nerwiczka objawiła, ale w sumie lepiej mi Niepotrzebne, wiecznie odkładane graty wyniesione. Nie lubię obrastania w bezedury (fefnaste dzbanuszki do mleczka, cukiernice i inne naczynia, których nie używam i nawet nie znam ich nazw).
Najlepsze jest to, że żadnego z nich nie kupiłam, wszystko darowane, a weź se, a fajne, a kupiłam Ci bo "się przyda". Plus prezenty. NIENAWIDZĘ przydasiów!!! Także oczyściłam teren i błogo mi Zostawiłam nam tylko talerze i michy bo idą jak woda

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2016-03-23 o 12:37
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 12:38   #1089
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Nesko - no niestety, to wszystko prawda. To jest koszmar jaki ludzie fundują ludziom, ja bym cały Sejm przeorała po takich miejscach, może kilku by tknęło, że kiedyś to może być On/Ona. Że musimy coś zrobić dla nas samych, dla najbliższych. Eeeeech rozpierdziela mnie to, że mamy 21 wiek, a wciąż średniowiecze w głowach.
I naprawdę wierzysz, ze ich to w jakikolwiek sposób ruszy? Przecież to są ludzie ze skórą nosorożca (i mózgiem chyba również)
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 12:45   #1090
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
I naprawdę wierzysz, ze ich to w jakikolwiek sposób ruszy? Przecież to są ludzie ze skórą nosorożca (i mózgiem chyba również)
Wiem, że nie ruszy, ale powinni obcować z tym, kilku może nawiedzi refleksja, że TEŻ MNIE TO CZEKA. Tylko ja rozumiem, że to tak nie działa. Przecież, tacy posłowie, to nie są do końća oderwani od życia. Mają rodziny, mają chorych w podobnych sytuacjach, więc widzą i wiedzą. To jest po prostu polityka. Polityczna poprawność, nie wychylanie się poza szereg, trwanie w systemie, bo jak wyjdziesz poza, to system Cię wypluje, a tego nikt tam nie chce. Wiem to. Jednak kurcze do jasnej cholerki świat istnieje dzięki rewolucjom, więc może kolejne pokolenia, wpadną na to, że to również genialny sposób (eutanazja) na oszczędności. Zarówno system, państwo jak i człowiek na tym by zyskał. Zyskują wszyscy. Tylko musi nastąpić pewna moralna rewolucja w głowach, a w starych głowach, ona nie nastąpi, dopiero ma szansę w nowym pokoleniu.

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2016-03-23 o 12:47
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 12:54   #1091
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Wiem, że nie ruszy, ale powinni obcować z tym, kilku może nawiedzi refleksja, że TEŻ MNIE TO CZEKA. Tylko ja rozumiem, że to tak nie działa. Przecież, tacy posłowie, to nie są do końća oderwani od życia. Mają rodziny, mają chorych w podobnych sytuacjach, więc widzą i wiedzą. To jest po prostu polityka. Polityczna poprawność, nie wychylanie się poza szereg, trwanie w systemie, bo jak wyjdziesz poza, to system Cię wypluje, a tego nikt tam nie chce. Wiem to. Jednak kurcze do jasnej cholerki świat istnieje dzięki rewolucjom, więc może kolejne pokolenia, wpadną na to, że to również genialny sposób (eutanazja) na oszczędności. Zarówno system, państwo jak i człowiek na tym by zyskał. Zyskują wszyscy. Tylko musi nastąpić pewna moralna rewolucja w głowach, a w starych głowach, ona nie nastąpi, dopiero ma szansę w nowym pokoleniu.
1. takiego hipotetycznego posła mało obchodzi tzw. normalne życie, czyli ludzie starzy, chorzy i cierpiący. On się po to dopchał do żłobu, żeby sobie i swojej rodzinie zapewnić najlepszą możliwą pomoc i opiekę w każdej sytuacji - a co go obchodzą szarzy ludzie?

2. Eutanazja w katolickim kraju?! Borze broń! Piekło i szatani! A ze jest to dla niektórych piekło za życia - no cóż, religia katolicka niejako zakłada cierpienie za życia, które zostanie nagrodzone po śmierci.

3. Jaka niby rewolucja przyszłych pokoleń? Tych, co liczą na kolejne 500zł, które im spadną z nieba, czy tych, którzy wyemigrują z tego chorego kraju w poszukiwaniu normalności?

Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam powyższą opinią, ale takie jest moje zdanie.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-23, 12:55   #1092
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Scent Bar LIX


znad kawy i zapiekanki ziemniaczano-warzywnej

Rejcz, oni żyją w innym świecie...
wystarczy mi jak przy okazji tej ostatniej konferencji przysłuchałam się paru wystąpieniom nt. rodzin i dzieci... jakie wyobrażenie o tym mają... nie ma na co liczyć


ad sinupret organizował to nauczyciel historii z mojego lo, którego wsysła kariera polityczna. miałam z nim tylko zastępstwa, ale jedyne co pamiętam, to że inne klasy uprzedzały żeby nie zapomnieć o zapałkach na jego lekcjach. do podtrzymywania opadających powiek


chuop dziś przylatuje, a ja padam na pysk
był ktoś na koncercie johna portera (bez anita lipnicka)?
warto?
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 13:18   #1093
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
1. takiego hipotetycznego posła mało obchodzi tzw. normalne życie, czyli ludzie starzy, chorzy i cierpiący. On się po to dopchał do żłobu, żeby sobie i swojej rodzinie zapewnić najlepszą możliwą pomoc i opiekę w każdej sytuacji - a co go obchodzą szarzy ludzie?

2. Eutanazja w katolickim kraju?! Borze broń! Piekło i szatani! A ze jest to dla niektórych piekło za życia - no cóż, religia katolicka niejako zakłada cierpienie za życia, które zostanie nagrodzone po śmierci.

3. Jaka niby rewolucja przyszłych pokoleń? Tych, co liczą na kolejne 500zł, które im spadną z nieba, czy tych, którzy wyemigrują z tego chorego kraju w poszukiwaniu normalności?

Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam powyższą opinią, ale takie jest moje zdanie.
Mam na myśli to, niejeden pewnie prywatnie napatrzył się na cierpienia bliskich, a wówczas, wierz mi, żadne pieniądze nie pomagają. No chyba, że takie plus układy, kiedy to po cichu można zorganizować eutanazję.

Dlatego mówię rewolucja pokoleń, wolnych od mentalnego dziedzictwa Pisowego i nie tylko. Bo to nie tylko dotyczy jednej partii, choć zwłaszcza. Kolejne pokolenia będą coraz to wolniejsze od katolickiego wpływu, a mieszanie się za granicą tylko ten proces przyspiesza.

500 zł szybko się skończy, a wraz z nim pieniądze w kasie, reszta jest łatwa do przewidzenia. Powtórka z historii.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Betty83 Pokaż wiadomość

znad kawy i zapiekanki ziemniaczano-warzywnej

Rejcz, oni żyją w innym świecie...
wystarczy mi jak przy okazji tej ostatniej konferencji przysłuchałam się paru wystąpieniom nt. rodzin i dzieci... jakie wyobrażenie o tym mają... nie ma na co liczyć
No wiem, nie liczę teraz przeż, przy tych nie ma szans, trzeba czekać na samounicestwienie, plus budować silne opozycje. Ale pisząc wcześniej o sejmie, miałam na myśli KAŻDY sejm, nie tylko obecny. Jako symbol władzy ustawodawczej. Ludzi nienawiedzonych, pewne fakty są w stanie poruszyć. Nie wierzę w zmiany z dnia na dzień pod takim wpływem, ale i tak, powinni to oglądać, skoro na taki los nas, i siebie samych skazują. Nie tylko obecni, ale wszyscy od zawsze.

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2016-03-23 o 13:21
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 13:24   #1094
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Mam na myśli to, niejeden pewnie prywatnie napatrzył się na cierpienia bliskich, a wówczas, wierz mi, żadne pieniądze nie pomagają. No chyba, że takie plus układy, kiedy to po cichu można zorganizować eutanazję. .
Pozwolisz, ze nie uwierzę.
Za pieniądze można wszystko, niezależnie od panującego ustroju.
Tak było, jest i, niestety, będzie - na wieki wieków amen.


Parę przykładów, każdy z innej beczki: zrobił ktoś coś tzw. profesorowi Chazanowi, bo nie słyszałam? Ile czasu się ciągnie proces Amber Gold? Ktoś coś zrobił temu sędziemu, który się wymiguje od zapłacenia "rekompensaty" za morderstwo? Mogę tak wyliczać.

W większości szpitali (bo jednak mam ten procent nadziei, ze nie we wszystkich) dasz w łapę lekarzowi, pielęgniarce, salowej - całkiem inaczej potraktują Twojego bliskiego, i to akurat mówię z własnego doświadczenia. Ponieważ na łapówki mnie nie stać moja Mama w państwowym szpitalu, po udarze, leżała tak długo we własnych odchodach, póki nie przyjechałam ja albo bratowa i któraś z nas jej nie umyła. Zapewniam Cię, ze gdyby była to rodzina posła lub innego prominenta, taka sytuacja nie miałaby miejsca.

A łatwe do przewidzenia to jest dla ludzi, którzy myślą. Nie dla 100% społeczeństwa.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 13:31   #1095
MotherDivine
Niewyczymie.
 
Avatar MotherDivine
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tam, Gdzie Grasują Pająki
Wiadomości: 432
Dot.: Scent Bar LIX

Betty83 - na koncercie nie byłam, ale w JP kocham się już od lat i chęęęętnie bym pojszła <3
MotherDivine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 13:32   #1096
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Pozwolisz, ze nie uwierzę.
Za pieniądze można wszystko, niezależnie od panującego ustroju.
Tak było, jest i, niestety, będzie - na wieki wieków amen.


Parę przykładów, każdy z innej beczki: zrobił ktoś coś tzw. profesorowi Chazanowi, bo nie słyszałam? Ile czasu się ciągnie proces Amber Gold? Ktoś coś zrobił temu sędziemu, który się wymiguje od zapłacenia "rekompensaty" za morderstwo? Mogę tak wyliczać.

W większości szpitali (bo jednak mam ten procent nadziei, ze nie we wszystkich) dasz w łapę lekarzowi, pielęgniarce, salowej - całkiem inaczej potraktują Twojego bliskiego, i to akurat mówię z własnego doświadczenia. Ponieważ na łapówki mnie nie stać moja Mama w państwowym szpitalu, po udarze, leżała tak długo we własnych odchodach, póki nie przyjechałam ja albo bratowa i któraś z nas jej nie umyła. Zapewniam Cię, ze gdyby była to rodzina posła lub innego prominenta, taka sytuacja nie miałaby miejsca.

A łatwe do przewidzenia to jest dla ludzi, którzy myślą. Nie dla 100% społeczeństwa.
1. Ja akurat miałam na myśli tylko sytuację agonii, cierpienia, że w niej, żaden pieniądz nie jest go w stanie zmniejszyć, o czym się przekonałam na własne oczy wiele razy. O tym mówię, że pewnych spraw, cierpienia konkretnie, się nie przeskoczy. Są sytuacje, w których człowiek dochodzi do takiego pułapu, z którego jest tylko jedno wyjście, a ono nie nadchodzi. Nie pomagają ŻADNE środki, metody, choćby za miliony monet były. Jedynie, możność załatwienia eutanazji w tajemnicy. Także człowiekowi w agonii na nic pieniądz się nie zda Jest już bezużyteczny wierz mi.


2. Ja to wiem, ale nie o tym mówiłam. Rozmawiałam o eutanazji, czyli o czymś, czego nie można dostać za łapówkę, tak jak obmycia pacjenta, a jeśli można, to zapewne jest to hiper trudne i hiper drogie. Szczerze, to ja marzę o tym, żeby jednak i taką opcję móc mieć. Pewnie na prikaz polityka lekarz zrobi co trzeba, wiadomo, władza, ale tak po prostu jest to chyba niezbyt proste do zakamuflowania dla lekarza, żeby nie stracił roboty i wolności.

Może tak - mówimy o dwóch osobnych sprawach, eutanazja - niemoc ulżenia człowiekowi, coś czego hmmm teoretycznie nie można kupić, oraz parszywe, upadlające warunki chorowania/umierania - coś co, w zalezności od woli ludzkiej można do pewnego stopnia zlikwidować i zapewnić przyzwoite traktowanie. Jednak likwidacji upokorzenia też nie można kupić. Są sytuacje, w których pampers jest szczytem "komfortu" i tego nie przeskoczysz nijak bo takie już nasze ograniczenia fizyczne.

3. To smutna prawda. Ludzie mają krótką pamięć, a młodzi łykają wszystko jak leci. Jednak brak silnych alternatyw i inicjatyw pomaga opupianiu.

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2016-03-23 o 13:44
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 13:41   #1097
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
1. Ja akurat miałam na myśli tylko sytuację agonii, cierpienia, że w niej, żaden pieniądz nie jest go w stanie zmniejszyć, o czym się przekonałam na własne oczy wiele razy. O tym mówię, że pewnych spraw, cierpienia konkretnie, się nie przeskoczy. Są sytuacje, w których człowiek dochodzi do takiego pułapu, z którego jest tylko jedno wyjście, a ono nie nadchodzi. Nie pomagają ŻADNE środki, metody, choćby za miliony monet były. Jedynie, możność załatwienia eutanazji w tajemnicy. Także człowiekowi w agonii na nic pieniądz się nie zda Jest już bezużyteczny wierz mi.
Tu masz 200% racji i też o tym wiem, chodziło mi bardziej o kwestię tego, ze kogo stać, ten może tej cierpiącej osobie bardziej ulżyć w cierpieniu - chodzi mi o dostęp do leków i technologii, które to cierpienie zmniejszają.

W kwestii eutanazji - osobiście bardzo popieram legalizację, ale też mam świadomość, ze w naszych realiach ta furtka prowadziłaby do wielu nadużyć. Czy jest możliwość "załatwienia" za pieniądze, tego nie wiem.

Co do innych przypadków - kajam się, nie na temat, ale tak mi się ogólnie "ulało" .
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 13:53   #1098
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Tu masz 200% racji i też o tym wiem, chodziło mi bardziej o kwestię tego, ze kogo stać, ten może tej cierpiącej osobie bardziej ulżyć w cierpieniu - chodzi mi o dostęp do leków i technologii, które to cierpienie zmniejszają.

W kwestii eutanazji - osobiście bardzo popieram legalizację, ale też mam świadomość, ze w naszych realiach ta furtka prowadziłaby do wielu nadużyć. Czy jest możliwość "załatwienia" za pieniądze, tego nie wiem.

Co do innych przypadków - kajam się, nie na temat, ale tak mi się ogólnie "ulało" .
Rozumiem.

2. Nadużycia prawa były, są i będą zawsze i wszędzie. Taka już ludzka parszywa natura. Wszystko można obostrzyć przepisami, wszak to miałoby być prawo.

3. Nie kajaj się, normalnie sobie rozmawiamy.
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 14:31   #1099
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Didka zabiła mnie wczoraj informacją, że nie chce już nosić t-shirtów z napisami/obrazkami bo to dla chłopców, teraz chce pastelowe sukienki w kffiatki. I żeby ją ładnie czesać. Czymajcie mie






Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość

Ale co miałam zrobić jak mi Śnieżka zaczęła sama myć okna i domagać się razem z małżem uprania firanek (oboje uczuleni na kurz) nie było wyjścia

Ja umyłam okno w kuchni i jednym pokoju, jak było ciepło. Reszta czeka Może jutro umyję, a jak nie to może po świętach

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość

Też miałam fazę na taki pasek! Ale nie udało mi się dorwać więc nosiłam pas z łańcucha rowerowego


Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość


Jutro druga tura ...
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-23, 14:51   #1100
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Eutanazja w katolickim kraju?! Borze broń! Piekło i szatani! A ze jest to dla niektórych piekło za życia - no cóż, religia katolicka niejako zakłada cierpienie za życia, które zostanie nagrodzone po śmierci.
No właśnie, ja nie wierzę, że to kiedykolwiek zalegalizują w PL. Pokolenia mówicie, ale pewnie w kółko to prawica, to lewica będzie u żłobu, i religia nigdy nie zostanie odcięta od prawa/polityki.
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 15:47   #1101
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
No właśnie, ja nie wierzę, że to kiedykolwiek zalegalizują w PL. Pokolenia mówicie, ale pewnie w kółko to prawica, to lewica będzie u żłobu, i religia nigdy nie zostanie odcięta od prawa/polityki.
Niestety, obawiam się, że masz rację. Ja chyba za daleko wybiegam w przyszłość, uprawiam jakąś futurystykę.

Ale sugeruję się tym, że tempo mentalnych zmian wzrasta. Nawet w PL. Jeszcze x lat temu nie do pomyślenia byli w PL oficjalni geje na stanowiskach etc. Oczywiście, to są wciąż powijaki i pozory tolerancji, ale ktoś te szlaki przetrzeć musi, przyzwyczajać społeczeństwo do zmian, do nowych sytuacji etc. Wchodzą gendery i inne. Coś, co dziś jest kontrowersją, kiedyś nią być przestanie. W jakimś stopniu przynajmniej. Wiem, że to nie to samo, co legalizacja eutanazji, natomiast wszystko zaczyna się w głowach.

Jednak to prawda, bez względu na zawirowania i wiatry z zachodu chyba nigdy nie będziemy drugą Holandią.
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 17:13   #1102
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Joł baru snad szoku
Oj ;(
Pomóc mogę niewiele, więc chociaż wirtualnie przytulam


Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Macham przelotem
U mnie nadal sajgon Jak nie zwariuję a Mam dojdzie do siebie, to będę zaglądać.


Nie wiem czy będę mieć czas jeszcze w tym tygodniu, więc:


Zdrowych i spokojnych Świąt Wam życzę!




Karkki, wszystkiego dobrego, zdrowia i czasu na robienie tego, na co masz ochotę



Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Ja jutro jadę na pierwszą wizytę u nefrologa. No cóż, pomimo całej dawki optymizmu ładowanej przez najbliższych, stresik jakoś nie odpuszcza. Ale racje miała Ju i moje przyjaciółki, martwienie się "na zapas" " z góry" nic mi nie da, a tylko sporo odbierze, więc teraz oddam się przyjemnościom malutkim - domowe SPA, szukanie perfum.

Także oczyściłam teren i błogo mi Zostawiłam nam tylko talerze i michy bo idą jak woda
Rejcz I przyjemnego SPA
Ad. 2: czyżby u Was też często występował tłuczeń szklany?


__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 18:25   #1103
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Rejcz I przyjemnego SPA
Ad. 2: czyżby u Was też często występował tłuczeń szklany?

Dzięki.

1. Kurcze, jakoś mi dziś nie szło SPAwanie się. Ograniczyłam się do zwykłych czynności higieny i tyle. Szukanie zapachów "na sucho" online, też mnie męczy, już nie mogę się doczekać kiedy zrobię sobie testowanie. Dalej szukam swoich oparów z żelazka. Może okraszonych czymś ciut słodkim, a może czymś zimnym i wytrawnym, a może poszli do lasu Nie, tak poważnie to wychodzi mi, że szukam zapachów dwóch.

2. Jestem tak poryta/zestresowana, że przeczytałam toczeń, i mówię NIE, tylko nie toczeń

Na szczęście tłuczeń niegroźny, i owszem, nasz dom, powiedziałabym nawet, że jest jego środowiskiem naturalnym
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 20:45   #1104
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Scent Bar LIX

Dzięki Kochane!
Dbajcie o siebie!
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 21:01   #1105
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Dzięki Kochane!
Dbajcie o siebie!
Ty zwłaszcza!
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 21:58   #1106
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Scent Bar LIX

Nesko - chylę czoła. Podziwiam takie osoby, jak Ty. To prawdziwi bohaterowie.

Karkki - kochana, dziękuję (bo życzenia biorę do siebie) - i Tobie też wszystkiego NAJ

Oraz całemu Baru wszystkiego dobrego


Postaram się wpadać tutaj zobaczymy
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/


Edytowane przez justynaneyman
Czas edycji: 2016-03-23 o 21:59
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 06:51   #1107
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
No właśnie, ja nie wierzę, że to kiedykolwiek zalegalizują w PL. Pokolenia mówicie, ale pewnie w kółko to prawica, to lewica będzie u żłobu, i religia nigdy nie zostanie odcięta od prawa/polityki.
Też tak myślę a na pewno nie za naszego życia





Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Nesko - chylę czoła. Podziwiam takie osoby, jak Ty. To prawdziwi bohaterowie.

Karkki - kochana, dziękuję (bo życzenia biorę do siebie) - i Tobie też wszystkiego NAJ

Oraz całemu Baru wszystkiego dobrego


Postaram się wpadać tutaj zobaczymy
Wpadaj częściej


Nesko i podziwiam
Rejcz za dzisiejszą wizytę


Dzień dobry
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 10:11   #1108
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Scent Bar LIX

Wreszcie coś dla mnie: http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0274974001.html
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 10:43   #1109
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
2. Jestem tak poryta/zestresowana, że przeczytałam toczeń, i mówię NIE, tylko nie toczeń

Na szczęście tłuczeń niegroźny, i owszem, nasz dom, powiedziałabym nawet, że jest jego środowiskiem naturalnym
Ad. 1.
Ad. 2. Tłuczeń jest mi zjawiskiem bardzo dobrze znanym, w związku z tym czuję pewnego rodzaju ulgę, dowiadując się, że nie jestem jedynym seryjnym tłuczkiem w okolicy


Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
No właśnie, ja nie wierzę, że to kiedykolwiek zalegalizują w PL. Pokolenia mówicie, ale pewnie w kółko to prawica, to lewica będzie u żłobu, i religia nigdy nie zostanie odcięta od prawa/polityki.
Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
Też tak myślę a na pewno nie za naszego życia
W kontekście tego, co właśnie wyczytałam w wiadomościach (wycofują możliwość kupienia bez recepty pigułki "dzień po"), w legalizację eutanazji nad Wisłą tym bardziej nie wierzę
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 11:09   #1110
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Scent Bar LIX

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Ad. 1.
Ad. 2. Tłuczeń jest mi zjawiskiem bardzo dobrze znanym, w związku z tym czuję pewnego rodzaju ulgę, dowiadując się, że nie jestem jedynym seryjnym tłuczkiem w okolicy




W kontekście tego, co właśnie wyczytałam w wiadomościach (wycofują możliwość kupienia bez recepty pigułki "dzień po"), w legalizację eutanazji nad Wisłą tym bardziej nie wierzę
Po tym rządzie niczego innego nie można się było spodziewać
Czekam aż zdelegalizuja całkowicie aborcję i ivf
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-07 19:43:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.